Keresés

Részletes keresés

bumeráng77 Creative Commons License 2019.08.03 0 0 9402

Már azt hittük, a pöri-noki-koviubi kombotól esetleg 8 napon túl gyógyuló gyomorrontást kaptál :D

De megnyugodtam, hogy 'csak' pénzt kerestél, hogy fussa az évi 25 milla felett a 'minőségi analóg' hangzásra.

 

Én azt próbálom megfejteni, hogy melyik 'SH(S)URE' tű igényel 8g tűnyomást? A jelenleg kaphatók közül is az SC35C motyó emelkedik ki a nagy átlagból (0,75g-1,5g...illetve 1,5g-3g) a maga 4-5 grammjával.

Milyen lemezek lejátszásához használsz 3g -nál nagyobb tűnyomást? 78-as normál lemezekhez? Mert a 'minőségi zene' nem a normál lemezeknél kezdődik :D (bár hallottam egész korrektül szólót is).

 

Most akkor van stúdiód? Ahol 'minőségi zenét rögzítesz'? Mit rögzítesz? Vinyl-t MD -re? MC -re? 'Stúdiómagnóval' szalagra? Nézőpontom szerint ez sem stúdió.

Előzmény: Hang-mérnök (9399)
btamas70 Creative Commons License 2019.08.03 -3 1 9401

"elmentem pénzt is keresni"

 

No és még mit teccett keresni? Talált is?:) Talán jobb lett volna, ha egyszerűen elsüllyed, amennyi csacskaságot összehordott mostanában.

 

" "SHSURE" tűvel és 8 grammos nyomatékkal"

 

Miután túlléptünk az állítólagos mérnökök ökörkörében szóra sem érdemes apróságon, mely szerint a nyomaték mértékegysége nem gramm, továbbá itt nem nyomatékról, de nem is tömegről, hanem tűnyomó erőről vagy röviden tűerőről szokás beszélni, el teccik árulni a "tudatlankáknak", melyik Shsshhhure hangszedő tűjére engedélyez a gyártó 8 gramm ~ 80mN nyomóerőt? A legtöbb típus felfüggesztése úgy kifeküdne tőle, mint Lötyibátyi lemezjátszót ténylegesen használó, olyat nem csak jépégén látott olvasói a röhögéstől. Arról pedig, hogy a szokványos LP-ket (értsd: nem Maxi Single) és a kőkorinál kifinomultabb tűprofikokat mennyire viselné meg a rémtörténet, egy diplomás vadbarommal aligha lenne értelme diskurzust folytatni. Csókacsalád!:):)))

Előzmény: Hang-mérnök (9399)
somytomy Creative Commons License 2019.08.02 0 0 9400

"a 40-50 db ( CD-MD-DAT-Stúdiószalalagosok-és kazettások garmadája"

Minek? De komolyan, hány magnót, MD- vagy CD-lejátzót lehet tényleg rendszeresen használni? Szerintem formátumonként kettőt-hármat, a többi csak porfogó. Ha meg minden nap más eszköz szól, akkor még napi egy zenehallgatás mellett is egy-egy eszköz évente tízszer sem kapcsol be. Mire jó ez?

Ahogy a "dakota" közmondás tartja, egy seggel nem lehet két lovat megülni.

Előzmény: Hang-mérnök (9399)
exhighand Creative Commons License 2019.07.29 -1 0 9398

Az LGT lemez, az inkább egy ritkaság volt itthon. Hidd el a mai profi bakelit játszók 12 gramm körül mennek, mert ennyi kell ahhoz, hogy ne ugráljon a tű, akkora manapság a hangerő.

De nem ez a lényeg a hozzászólásomban.

Előzmény: Törölt nick (9397)
Törölt nick Creative Commons License 2019.07.22 0 0 9397

A vinyl ( PVC-PVA ) hanglemezeket igen pongyola "bakelitnek" nevezni, a discos használatra szánt pick-upok ajánlott beállítandó tűereje inkább max 4 g, ami azért a 6-15 g-tól messze van. Maxi-single lemezt pedig nem csak discozásra gyártanak, emlékezz csak az LGT "óriás kislemezére". 

Előzmény: exhighand (9396)
exhighand Creative Commons License 2019.07.20 -1 0 9396

A discóban használható bakelites lemezjátszók tűereje nem 10mN ( 1 gramm), hanem 6-15gramm-nak megfelelő. Ezen kívül az ilyen lemezek, bár méretre úgy néznek ki mint a normál, de ezek 45-ös fordulatú lemezek, amiken nincsen agyonkorlátozva a barázda amplitúdó. Egy komoly diszkós rászánja a pénzt a kifejezetten diszkóra gyártott lemezekre ( 10 db azonosra szezonban), már csak azért is, mert némely mix-ek nem is jelennek meg máson, ma sem.


A hangosítós tudást és cuccot nem szabad összekeverni az audiophile holmival, különösen a diszkós cuccot nem szabad. Az egyik alkalmatlan a másik szerepre. És nem a rezonancia miatt elsősorban.

Előzmény: Hang-mérnök (9377)
quad Creative Commons License 2019.06.30 0 0 9395

Mi is vittünk onnan Moszkvába és Szentpétervárra is. (Mi már akkor oda jártunk, amikor csak Domus volt arra)

Előzmény: tibtiborkaba_new (9391)
bumeráng77 Creative Commons License 2019.06.30 0 0 9394

Vagy intruder?

Előzmény: quad (9389)
bumeráng77 Creative Commons License 2019.06.30 0 0 9393

300MHz ide vagy oda? Ekkora tűrés minden mérnökembernél belefér még.

Előzmény: tibtiborkaba_new (9388)
_percy_ Creative Commons License 2019.06.29 0 1 9392

Tisztelem a kitartásod :)

Előzmény: tibtiborkaba_new (9390)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2019.06.29 -1 0 9391

Az bizony nem rossz. Van a XIII-ban a Kika mellett a rétesező, egy kollégának mindig hoznom kell egy szállítmányt ha arra járok. Persze ilyenkor magamra is gondolok, és nagylelkű vagyok!

:) 

Előzmény: quad (9389)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2019.06.29 -1 0 9390

Lehet, hogy én nem tudok mit kezdeni a rezonanciával, te viszont az sem tudod mi fán terem. Ideje lenne beszerezni egy rezonancia-mérnöki diplomát az Ecseriről...

 

Figyuzzá, voltál te diszkóban? Nem mostanság persze, hanem amikor még anyalbőrben kopaszkodtál. Tudod, ilyen buzi nagy hodály, több száz ember táncol, villognak a fények. Az úri közönség mulat, de lehet, hogy véletlen téged is beengedtek. Namost, ott van egy csávó, a lemezlovas, dj, ahogy tetszik, az képzeld el, lemezjátszóról nyomatja a zenét. Pörgeti a fekete lemezeket, amiken Little Richard énekelt. Namost szerinted mekkora erősítő kell ahhoz, hogy a lemezjátszó hangjára többszáz ember tudjon tombolni? 

Nyilván nem 1600 W-os tranyós PA cucc, hiszen szerinted az nem lehet. De akkor pontosan milyen 3W single ended triódás? 

 

Lötyi lemezjátszós törvénye:

"épeszű emberke, egy 'bakelites' lemezjátszót nem hallgat 1600W-on, mivel ez arra alkalmatlan lenne"

 

Való igaz, hogy semmi közöm az un. stúdiódhoz. De neked se, mert ami neked van, az nem stúdió, hanem úgynevezett "lomtár". Aki meg abban ténykedik, az nem hang-mérnök, hanem legnagyobb jóindulattal is főraktáros...

Esetleg főletakargató:

"én a sajátomat védem - lertakarom - karbantartom" - jaja, tudjuk, 10-12 évente lepucolod, ezzel már egyszer kiröhögtetted magad.

 

Nekem lehetne, de nincs, és nem is lesz, mert nem gyűjtök lomokat. 17 darab kazismagnó, hehe, igazi stúdióminőség!

 

Szomorú, hogy rádsózták ezt a halom lomot a pécsi vásárban vagyonokért, te meg azt hitted, ha megveszed a 17 db kazismagnót, meg az "aranyozott" kínai Oehlbach koppintás banándugókat, akkor már rögtön studiód lesz. Nagyon úgy tűnik, hogy egy tisztességes zenelejátszó láncot sem sikerült a 20 millából összehoznod.

 

Amúgy had kérdezzem meg, eddig hány felvételt készítettél, kevertél, masztereltél a "stúdiódban"? 

Előzmény: Hang-mérnök (9377)
quad Creative Commons License 2019.06.29 0 0 9389

De a Strudel se rossz :-)

Előzmény: bumeráng77 (9387)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2019.06.29 0 0 9388

Jaj, hát ez a 120 dB nem meglepő. Kicsit csodálkoztam is, hogy csak 120. Ezt úgy kell érteni, mint a 400 MHz-es szkópját, amiről még a gyártója (amit egyébként képtelen leírni helyesen) is úgy tudja, hogy csak 100 MHz-es. Nyilván ők sem értenek hozzá...

:D

Előzmény: bumeráng77 (9379)
bumeráng77 Creative Commons License 2019.06.29 0 0 9387

Oh basszus! Tényleg Tsuder lesz az.

Előzmény: btamas70 (9386)
btamas70 Creative Commons License 2019.06.29 -3 0 9386

"Na nálam studer ..."

 

Alighanem elírta. TSUDER !:):))

 

Előzmény: _percy_ (9358)
btamas70 Creative Commons License 2019.06.29 -3 0 9385

"... miért jó 6 darab MD és ki tudja hány kéttálcás DJ CD játszó? Valamelyik csak működik majd?"

 

Előzmény: Hang-mérnök (9353)

 

 

Úgy, úgy. – "Van másiik"!! :))))

Előzmény: bumeráng77 (9379)
btamas70 Creative Commons License 2019.06.29 -3 0 9384

Jól teszi, ha menekül. Úgy hallottam, ő is a lányokat szereti. Pech...))

Előzmény: Hang-mérnök (9375)
AudiJo Creative Commons License 2019.06.29 -1 2 9383

A hiba ott kezdődik, hogy láthatóan Te nem tudsz mit kezdeni a mechanikai rezgéssel és az ennek hatására ébredő rezonanciával!:((( Az általad felhozott 1600W abban a tetőtéri, kő padlós helységben, ahol sem hang elnyelő/terítő eszköz nem látszik, de még csak valami szövetkárpit, függőny, könyvespolc könyvekkel sem látszik, amiben összehányva ott a temérdek elektronika (mint előttem írták, teljesen feleslegesen). "Hang-mérnök" létedre ezekre illene odafigyelni! De persze ahol a Salgó-polc adja az audiofil élmény (akár csálé, akár nem), ott nincs miről beszélni!

Amint írták, ebben a tsúdióban tényleg a hűtős sörcsapoló az egyetlen érték, bár az is könnyen elcseszhető valami jó fajta Balatoni világossal!:))))

AJ   

 

Előzmény: Hang-mérnök (9377)
bumeráng77 Creative Commons License 2019.06.29 0 2 9382

Ezen jó Suzy Quadro -t hallgatni :D

Előzmény: _percy_ (9381)
_percy_ Creative Commons License 2019.06.29 0 0 9381

Ez egy qudro tsúdió! :D

Előzmény: bumeráng77 (9380)
bumeráng77 Creative Commons License 2019.06.29 0 0 9380

Ja..és tisztázzuk már végre...immáron sokadjára! Ez nem stúdió.

bumeráng77 Creative Commons License 2019.06.29 0 0 9379

Amúgy melyik az a mobilalkalmazás, amely 120dB felett is indikálja a 'mérhető' hangnyomást? Az miből saccol? A torzításból? :D

Azt írod: nem igazán élvezted. Kérdem: befogtad a füled legalább? Ilyen kis helyen ekkora kakaó... hát szóval...érthető, ha nem élvezted. Mennyi ideig terhelted a hallójárataidat vele? Mert az életkorodból eredeztethető hallási képességeidre rárakhattál még egy lapáttal, negatívba :D ... így meg felmerül a kérdés: minek a 'minőségi' 'tsúdió' cuccok tömkelege?

 

 

Egykori tanárod meg hatalmas 'bölcsességet' mondott. Én a nagy teljesítmény leadására képes berendezés és annak hangminősége között nem feltétlenül látok összefüggést. Számomra inkább az tűnne ideálisnak, ha a megfelelő helyen (értsd: akusztikailag jól tervezett és kivitelezett helyiségben, jól elhelyezett,  korrekt, magas hanghűségű berendezésekből álló láncon, a helyiség paramétereihez teljesítményben is illeszthető végerősítő+hangfal páron -vagy többcsatornás rendszeren- hallgatnád még az élvezhetőség határát inkább csak alulról súroló hangerőn a minőségi hangfelvételeket...értsd: nem MiniDisk, kazetta.) Amúgy megjegyezném: a kevesebb néha több. Itt speciel a felhalmozott berendezések számára gondoltam. Lehet, hogy bizonyos berendezéseid a maguk korában éppenséggel nem a legszarabbak közé tartoztak... de hogy stúdió szintet egyik sem ütötte meg, azt írásba adom neked. Hangstúdióba -ott, ahol zenét rögzítettek, nem ilyen Studer szalagossal dolgoztak...szerény nyomott véleményem szerint. A 32 csatornás keverőd szép, kiemelkedik a felhozatalból... de mint említettem vala, a jelforrások száma számomra érthetetlen (miért jó 6 darab MD és ki tudja hány kéttálcás DJ CD játszó? Valamelyik csak működik majd? Inkább vettél volna mindegyik fajta berendezésből egy-egy valóban 'toppon' lévőt. Igaz, azt nem a pécsi vásárban kell felhajtani, hanem hi-fi szalonokban jobb esetben. Nem szégyen tanácsot sem kérni...akár itteni emberkéktől sem. Nem tisztem megkérdőjelezni a berendezések mostani és egykori értékét sem, de az általad írt összegtől az olyan messze lehet, mint Makó Jeruzsálemtől. Tízmilliós keretből lehet már egy kifejezetten jónak mondható, hi-end berkekben is vállveregetést kiváltó láncot összehozni (vagy mondjuk úgy, ha ennyiből hoznál össze egy jót, biztosan nem sajnálnának le...persze határ a csillagos ég és az ár egy bizonyos szint fölött már nem feltétlenül áll arányban az elért minőségnövekménnyel).

Előzmény: Hang-mérnök (9353)
csárlisín Creative Commons License 2019.06.28 -10 1 9378

nyomod a sablon hablaty dumádat, a felvetett problémára meg nem reagáltál.

az állítólagos 25 misidből nem igaz nem tellett  normális állványokra.

be van oda hányva minden, baszki , szégyenbe hozod a szakmát.

szerencsére mindenki láthatja, neked annyi közöd van hozzá, mint gizikének a gőzekéhez :O

Előzmény: Hang-mérnök (9374)
Hang-mérnök Creative Commons License 2019.06.28 0 0 9375

Mizu szentem, necces válaszolni, a válszra ?

 

Engem megszólnak ha nem válaszolok valaki reflektálására, Te pedig kivonulnál egy ilyen egy egyszerű válasz elöl ??? Vicces - nevetséges vagy !!!!!!!!!

 

Tetszik tudni rá kényszerítettetek arra, hogy a reflektálást és a választ is lementsem. Miért ? Mert egy mocskos trógerok voltatok, amit nem kívánok ragozni tovább ragozni, a cenzi -> féle jelentgetésekkel és feljelentésekkel.

 

Már elregéltem, hogy ezen ténykedés szánalmas és visszataszító is, főleg úgy, hogy az érdemi - értelmes háttér nincs meg és nem is volt. => mobilkereskedő éra, melynek sok köze nincs az analóg stúdió technikához.

 

Bocsika, de az 530-asom nem automata, mert meg se vettem volna automata váltóval, tehát erre és az STM-re is hajazni kellene, nem is kicsit !!! NEM IS KICSIT !!!!!!!!

 

Hanem nagyon !!!!!!

 

Olyan vagy mint a gyenge kezdés után, az óriási visszaesés!  Menekülsz az értelmes kérdésektől, mivel nem értesz hozzá, de a kötözködésbe - fikázásban pedig páratlan vagy..........

Előzmény: big-dewil (9370)
Hang-mérnök Creative Commons License 2019.06.28 -2 0 9374

Ha javasolhatom TE !!! => dugd fel magadnak -> amire gondolok....... => ha már így vagyunk......., mivel nem őriztünk együtt birkát és úgy tűnik ezen személlyel is kár eszmét cserélni -> teljesen felesleges időtöltésem lenne, mert kellemesen olyan tuskó, hogy sem az analóghoz - sem a teljesítményekhez, sem semmihez sem ért !!!!

 

Drága uram, a 8 általánost elvégezte TÁN ???? Avagy talán a szakmunkás iskolát is ??? Időközben ?

 

Mindezek függvényében egy többszörös mérnök-embernek a mosoly ül ki az orcájára, mivel oly tudatlan fikázza, aki az érdemi, minimális tudással sem bír.....

 

Ön építene bármi féle - fajta stúdiót ? No erre képtelen lenne !!!! Nem kicsit - nagyon. De más - szakavatott stúdióját tudja fikázni, úgy tűnik lételeme lenne. Igaz, Önnek nincs és nem is lesz ilyen cuccosa, de azt minősíteni tudja -> érdemtelenül - tudás nélkül - billentyűhuszárként, teljesen feleslegesen.

 

Annyit tud, hogy jó néhágy órát felejthet a semmiből :) :) :) 

Előzmény: csárlisín (9356)
csárlisín Creative Commons License 2019.06.26 -11 0 9373

mindegy annak a balfácánnak, hogy hogyan van összekontárkodva a salgó.

amikor a készülékek is lelógnak róla.

már korábban is írtam, de megerősítem ,a "hangmérnök+ a tsúdiója" a legelrettentőbb példa ,

megkockáztatom, az egész világon. :O

tibtiborkaba_new Creative Commons License 2019.06.26 0 1 9372

Csak arra vigyázz, hogy még véletlenül se jól szereld össze. Úgy kell csinálni, ahogy Lötyi mutatta, ki kell hagyni a sarokelemeket, és kissé jobbra dőlőn, csáléra kell szerelni, az asszimetria tovább csökkenti a rezonanciát...

:D

Előzmény: somytomy (9371)
somytomy Creative Commons License 2019.06.26 0 1 9371

Már most elkezdek spórolni, hogy egyszer legyen pénzem egy igazi high-end Salgó Polcra...

:D

Előzmény: Hang-mérnök (9355)
big-dewil Creative Commons License 2019.06.26 0 0 9370

akinek automata verdája van, az ne oktasson a váltásról senkit... ppp

Előzmény: tibtiborkaba_new (9369)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!