Keresés

Részletes keresés

zsigusz83 Creative Commons License 2018.02.03 0 0 3714

Nem vagyok ablakos, csak most építkezek és sokat olvasok a témában is. Nekem akkor is sántítanak az ablak adatok. 2 rétegű üvegezésű ablakkal nincs tapasztalatom, de a 3R a példádban egy prémium ablak tudása a 2R nem tudom mi lehet ennyire jó, nekem gyanús. Vannak olyan profilok amelyekbe belerakják a 2 és 3 réteget is így lett összehasonlítva? És kíváncsi lennék a különbözetre is Ft-ban.

 

Egyébként nem mindegy milyen céllal lenne kicserélve, mert gondolom nem új építés (oda Uw 1,15 W/m2K alá kell menni). Attól is függ hány évre tervezel ott élni, milyen a ház többi szigetelése, milyen fekvésűek az ablakok, milyen hangos a környék és persze a buxa.

 

Azt tudni kell, hogy a nyílászáró csere a legrosszabb megtérülésű beruházás, ha az energetika felől közelítjük egy felújítandó házon, de erről már több fórum beszélgetés is volt más topikokban.

Előzmény: Eltoltszint (3713)
Eltoltszint Creative Commons License 2018.02.03 0 0 3713

Bocsi az elírásért Uw akart lenni Uf helyett a példában!

Uf az a keretre vonatkoztatott hőátbocsátási tényező, Ug az üvegre, Uw meg a kettő együtt.

Konkrét példa: 1400x1400 as ablak, 4db.
3R-ben Ug értéke 0.8, Uw értéke 0.95 W/m2k
2R ben Ug értéke 1, Uw értéke 1.2 W/m2k

Hogy kéne megtérülést nem "érdekesen számolni", azaz helyesen?

Köszönöm!

Előzmény: zsigusz83 (3712)
zsigusz83 Creative Commons License 2018.02.03 0 0 3712

Elég érdekesen számoltál!

 

Tudod mi az az Uf vagy Ug vagy Uw érték? Ha nem nézz utána! És ha lesznek konkrét ablakra pontos adataid gyere vissza.

Előzmény: Eltoltszint (3710)
kiss_atti Creative Commons License 2018.02.03 0 0 3711

No comment.

Előzmény: Eltoltszint (3710)
Eltoltszint Creative Commons License 2018.02.03 0 0 3710

Sziasztok!

Mielőtt belevágnék, próbálok megtérülési kalkulációkat számolgatni egyszerű emberként, logikával.
(Nem akarok mérnöki pontos számításokat, mert ahhoz rengeteg adat/tényezőt kéne nézni pontosan és nem is tudnék, mert nincs hozzá elég ismeretem)
Valaki hozzáértő nézze már meg, mit számolhatok rosszul, mit hagyok ki vagy nagyjából jó-e a logikám?

2R vs 3R ablak közötti döntéshez hibás a lent vázolt következtetés? 

Uf értékben kb 0,2 különbség van a 2 és 3 rétegű ablak között (nem meleg peremes ablakról beszélek, hanem sima alu távtartós),
ez az érték ablak méret függően változó attól függően, hogy mekkora az üveg és a keret.
Egyszerűség kedvéért a 2R legyen 1W/m2k a 3R legyen 0,8W/m2k

A házba épített ablakok összes felülete legyen mondjuk 7 négyzetméter.

Akkor ha a belső és külső tér közötti hőmérséklet különbség 30 fok (belül 20 kint -10) a 7 négyzetméterrel számolva
A 2R ablak 7*1*30=210W
A 3R ablak 7*0,8*30=168W
"energiát enged ki a szabadba."

Próbálom átszámolni forintra, ha izzólámpáról beszélnénk, nem lenne bennem kérdőjel, de az ablakkal kapcsolatban van...
Legyen 1KW áram ára 45Ft.

Ha 24 órára számolok, s azt feltételezem óránként "fogyaszt" ennyit az ablak, akkor
a 24*(210/1000)*45=227Ft a 2R nél

Fűtsünk mondjuk 4 hónapot folyamatosan egy évben ilyen hideggel feltételezve.
Akkor az 227*4*30=27240 Ft

Ez 5 évre vetítve 5*27240=136200 Ft ment ki az ablakon.

Ha a 0,8-as 3R ablakkal számolok, ami csak 168W ot fogyaszt a 210W al szemben.

24 órára: 24*(168/1000)*45=182 Ft
4 hónapra: 182*4*30=21840 Ft
5 évre: 5*21840=109200 Ft ment az utcára

5 évre a difi a fenti paraméterekkel(30C különbség évi 4 hónapra napi 24 órában) 136200-109200=27000 Ft megtakarítás érhető csak el a drágább üvegezéssel (5 db kemény téllel számolva.)
Azaz ha jól kalkulálok a 3R ablakba feccolt Xszázezer felár nem igazán térül meg értelmes időn belül.

Ha nem jól kalkulálok és lehet forintosítani(tuti lehet) valaki levezetné ezt a példát helyesen?

Köszönöm!

Skugg Creative Commons License 2018.02.01 0 0 3709

Szia,

 

Sajnos elkövettem azt a hibát, hogy tőlük rendeltem.

Most a fogyasztóvédelem következik nálunk is.

 

Neked tudtak valami használhatót ondani?

Előzmény: Angry man 2017 (3679)
kiss_atti Creative Commons License 2018.01.30 0 0 3708

Nincs.

Előzmény: Caca1 (3707)
Caca1 Creative Commons License 2018.01.29 0 0 3707

Sziasztok 

Van tapasztalata valakinek a Pevdivel?

Köszönöm 

florigo Creative Commons License 2018.01.26 0 0 3706

Sziasztok!

A XV. kerületben lévő családi házam nyílászáróit szeretném cseréltetni. Kit javasoltok?

pajaci Creative Commons License 2018.01.24 0 0 3705

Hangszigetelésben jelentősen jobb a 3 rétegű. Ha belefér a költségvetésbe, akkor ilyet vennék.

Előzmény: csipkebogyo (3704)
csipkebogyo Creative Commons License 2018.01.23 0 0 3704

Sziasztok! Tegla tarsashazi lakasom ablakait szeretnem kicsereltetni. Szerintetek erdemes, megeri 3 retegu uveggel kerni vagy boven elegendo a 2 retegu is? 

index_réka Creative Commons License 2018.01.21 0 0 3703

Ablakcsere előtt állunk ezért érdekelne, hogy a Veka softline 82, a rehau synego 80 és a geneo md közül melyik a legmegbízhatóbb, jobb minőség? Három rétegű üvegezéssel lenne. Ezen túl pedig kérdés, hogy megéri-e a plusz költséget az rc1/wk1 vagy az rc2/wk2 vasalat? illetve van bármilyen egyéb paraméter, amire ezen kívül figyelnünk kéne? A válszokat előre is köszönöm!

kiss_atti Creative Commons License 2018.01.14 0 0 3702

Nem kell kivenni

Előzmény: fuves_konyv (3701)
fuves_konyv Creative Commons License 2018.01.14 0 0 3701

Uveg csak az ajto felso reszen van, kb. 15 cm magas haromszog, ezen a kepen az N1-es tipus: http://arajanlat.ablakajto.eu/images/Norwich_mix.jpg. A kiuvegezes, gondolom, a teljes belso panel kiszedeset jelentene. Ilyen kicsi uvegnel is szukseges kiszedni a panelt?

Előzmény: kiss_atti (3700)
kiss_atti Creative Commons License 2018.01.14 0 0 3700

Ki kell üvegezni a szárnyat,

 

és egy kétméteres vízmértékkel kell ellenőrizni, hogy az ajtólap egyenesbe került-e.

Barbár munka, de sokszor eredményes.

Előzmény: fuves_konyv (3699)
fuves_konyv Creative Commons License 2018.01.14 0 0 3699

Ez a megtaposas komoly? Minimalis uveg van benne, ugyhogy meg akar meg is csinalhato. Ha igen, akkor milyen sulyu embernek kellene megtaposni es meddig?

Előzmény: kiss_atti (3698)
kiss_atti Creative Commons License 2018.01.14 0 0 3698

Bocs: vagy új szárnyat kell gyártatni,

 

rendes, belevaló merevítővassal, saroktuskókkal .

Előzmény: kiss_atti (3697)
kiss_atti Creative Commons License 2018.01.14 0 0 3697

Akkor félreértettem,

 

így nem a tokkal van baj, hanem a szárnynak van hasa... sajna ez gyártási hiba és egy módon "javítható" : meg kell taposni az ajtólapot...

:-)))

Előzmény: fuves_konyv (3696)
fuves_konyv Creative Commons License 2018.01.14 0 0 3696

Koszonom a valaszt. Sajnos nem ertem, hogy a tok megigazitasa hogyan oldana meg a problemat. Valoszinuleg felreerthetoen irtam le a problemat.

 

Most lemertem es a tokban maximum 1 mm gorbulet van, raadasula "jo" iranyba. Az ajtolap viszont egyertelmuen meg van gorbulve (olyan iranyban, mintha egy papirlapot is meghajlitanank) es a mostani meresem szerint olyan 4 mm-t. Bezaraskor ez 4 - 1 = 3 mm rest hagy, amit az ajto kilincs magassagaban torteno eros benyomasaval lehet eltuntetni.

 

Igy is valoszinuleg a tokkal van a problema? Lehet esetleg a zsaneroknal vagy valahol allitani az ajto gorbuleten? Koszonom.

Előzmény: kiss_atti (3695)
kiss_atti Creative Commons License 2018.01.14 0 0 3695

Ha ez így van,

 

akkor - VALÓSZÍNŰLEG !!! - az történt, hogy a beépítő kollégák a beszereléskor széthúzták a tokot  a tokrögzítő csavarokkal.

 

Ki kell vágni habot függőlegesen, vissza"lazítani" a tokrögzítő csavarokat, rendesen újra megékelni, megcsavarozni, kifújni habbal a tokot.

Előzmény: fuves_konyv (3694)
fuves_konyv Creative Commons License 2018.01.14 0 0 3694

Kommerling MD88 profilu bejarati ajto nehezen zarodik. Az ajtonak van egy kis hasa: a zarnyelvnel szemre kb. 2 mm-rel tavolabb van az amugy egyenes toktol, mint lent es fent. A zsanerozasnal is megvan az ajtonak ez a gorbulete.

 

Mit lehet tenni ennek a korrigalasara?

 

Koszonom a valaszokat.

iszekely3 Creative Commons License 2017.12.21 0 0 3693

Kedves Fórumozók!

 

Hozzáértő, beépítésben jártas szakemberek tanácsát kérném a következő kérdéskörben.

 

Adott egy újonnan épülő családiház, mely alapvető tervezett hőszigetelési paraméterei a következők:

-protherm 30-as falazóelem

-25cm polystyrol falszigetlés 

-30cm ásványgyapot födémszigetelés (fa födém)

-12cm padlórétegrendben elhelyezett polystyrol szigetelés

-sorindító ytong start falazóelem 

-nyílászárók: veka alphaline

 

Elképzelés szerint beépítésnél fal külső síkjával együtt futó ablak külső síkot képzeltem el, egyeztettem le a beépítő céggel.

Majd a ház külső szigetelésénél az ablak tokra ráengedett 25cm-es polystyrol szigetelés.

A nyílászáró az ytong start-ra lenne ráültetve.

 

A szigetlésbe beépített konzolos (kinyúló) ablakbeépítést elvetettem, egyszerűen nem bízom a statikai tartásában hosszú távon e típusú beépítésnek (pl.: 5000X2700-as emelő toló ajtó, 5000X1500, 8400x600(sorolókkal) ablak stb...). Továbbá vakolható árnyékoló tokok is beépítésre kerülnek a nyílászárók elé, mely tokok mögé szigetelést terveztünk, a rajzon látható (skicc) módon. (A skiccen még 20cm-es szigetelés szerepel, ez 25cm-el lesz, így 5cm-el nő a tok mögötti szigetelés is. 130mm beépítés melységő zsaluzia helyett 190-es aluredőny lesz)

Így a szigetelésbe építést korlátozná a vakolható árnyékoló tok is. 

 

 

 

Kérdéseim:

 

-Gyakorlati előnye a szigetelésbe épített nyílászárónak a fal külső síkba épített nyílászáróval szemben, ahol a szigetlés rá van futtatva a tok első pár cm-ére? (itt gondolok ár érték arányra) Későbbiekben szívesen cstolok visszamérést, ha ez a beépítési mód valósul meg, rendelkezésre áll hőkamera a visszamérésre. (kontroll mérésként szívesen csinálnék képeket egy szigetelésbe épített abalkról is azonos környezeti körülmények között)

 

-Ha a szigetelés ráfuttatott a tokra, akkor a RAL szalagos beépítés értelmét veszti? (párazáró, áteresztő funkció ebben az esetben nem funkcionál?!?)

 

Előre is köszönöm válaszaitokat, Kellemes ünnepeket! 

 

 

 

kmet16 Creative Commons License 2017.12.07 0 0 3692

Az esetünket azért osztom meg, hogy mások ne járjanak úgy mint mi.

Az Ablakplast kft-vel kötöttünk szabályos szerződést családi ház nyílászáróinak cseréjére, redőny, párkány, díszlécek felszerelésére. Előleget vettek fel, a munka egy részét kb. felét végezték el, ezután többet nem jöttek. Rengeteg telefonálgatás, személyes ígéret a munka befejezésére az ügyfélszolgálaton. Azóta sem történt meg. Utólag tudtuk meg, hogy a céget eladták, erről elfelejtettek tájékoztatni, az Endup 170106 Ablakpl. kft vette meg. Érdekes módon ez a cég rövid időn belül kényszertörlésre került. A két ablakplastos ügyvezető pedig két új cégnél tevékenykedik tovább vezetőként, illetve ügyvezetőként. Az egyik cég a Buda Ablak Budaörs, a másik a Bravia Ablak Magyarország kft Budapest.

 

Voyager00 Creative Commons License 2017.12.03 0 0 3691

Üdv Mindenkinek.Olyan kérdéssel fordulok felétek hogy,A minap észrevettem a műanyag ablak egy ismeretlen tartozékát ami eltörött.Pontosan nemtudom a szerepét.Csatolok pár képet amin látszik az elhelyeszkedése és a formája.4db van egy ablakon.A szárnyak jobb és ball oldali keretre pattintva.Tudja valaki mi lehet ez?

 

jeki5 Creative Commons License 2017.12.03 0 0 3690

Sziasztok,

 

az Elite Ablak KFT-ről van valakinek tapasztalata?

 

Illetve panellakásban szeretnék ablakot cseréltetni, és ezt a 2 fajta ablakot néztem ki: 

 

1. 

 

DECEUNINCK INOUTIC ARCADE
71 mm, 5 légkamra, dupla acélmerevítés
Szín: kívül-belül fehér
Üveg: 4-12-4-12-4 Lowe+Argon gáz k = 0,7 W /
m2K
Vasalat: MACO vasalat: kiemelés gátló,
résszellőző, hibásműködés gátló

 

2. 

 

profil: GEALAN 6 légkamrás, 74mm tokszélesség, dupla acélmerevítés, dupla gumitömítés, kívül-belül fehér szín üveg: 4-16-4 Lowe+Argon gáz hőszigetelési érték: Ug 1.1 W / m2 K vasalat: Roto kiemelés gátló, resszellőző, hibásműködés gátló

 

 

Mi a véleményetek róla? A két ajánlat között elenyésző a különbség, nekem - laikusként- az első tetszik jobban. 

 

Megbízható budapesti cégeket, vagy tanácsokat hogy mire érdemes figyelni panellakás ablakcseréjénél, szívesen fogadok. :)

köszönöm a segítséget! 

 

 

dj01 Creative Commons License 2017.11.09 0 0 3689

Köszönöm a gyors választ.

Előzmény: kiss_atti (3688)
kiss_atti Creative Commons License 2017.11.09 0 0 3688

A céget nem ismerem, 

 

a nevezett profilok szerintem a hulladék kategória.

Előzmény: dj01 (3687)
dj01 Creative Commons License 2017.11.08 0 0 3687

Sziasztok!  Tud valaki véleményt vagy tapasztalatot mondani a Plastic Word  Kft-ről  és az "Ovlo" valamint az "Encore" profilokról? Elég sürgős lenne.  Köszi

Mira Pierce Creative Commons License 2017.10.31 0 0 3686

Sziasztok!

Tudnátok kivitelezőt ajánlani ablakcseréhez? Újpesten panel lakásról lenne szó.

Róluk van tapasztalat/vélemény

http://biztosotthon.com/

Előre is köszönöm

norbert531 Creative Commons License 2017.09.23 0 0 3685

Sziasztok!

 

Az alábbi problémával fordulnék hozzátok.

 

A bőszen reklámozott MFB hitelprogram segítségével szeretnénk kicserélni a családi házunkon a nyílászárókat, de eddig nem találtunk olyan vállalkozót, aki vállalná a szállítói finanszírozást (tehát, hogy a kivitelezést meghitelezné részünkre, és a bank a részükre utalja át az összeget a kiállított számlák alapján 10 napon belül).

Másik finanszírozási mód, hogy zsebből ki kéne fizetnünk az egészet (kb. 1,5M Ft) a vállalkozónak és utólag fizetne nekünk a bank. A pályázathoz 10% önerő kell, nekünk 20-30% lenne, de minden ablakos cégnél a legelső lépés az, hogy 50%-ot le kell tenni ahhoz, hogy a gyárból megrendeljék a nyílászárókat.

 

Valaki talált estleg olyan céget, aki vállalja a szállítói finanszírozást? Vagy tényleg csak az tud élni a lehetőséggel, akinek zsebben van a teljes összeg?

 

 

Köszi előre is!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!