Keresés

Részletes keresés

Horusz Creative Commons License 1999.07.09 0 0 399
"remélem Shakespeare-t sem szeredted!"
De szeretem. Erről a témáról már volt szó. A szépirodalmi alkotásnál azonban nem csak a sztorit kell nézni, hanem a NYELVET is. Hisz a logikád szerint a III. Richárdból is lehetne forgatni egy akciófilmet, vagy a Rómeó és Júliából pormófilmet...

"mulva"
múlva :)

"halgatsz"
hallgatsz :)

"nem akarod a te ízlésedet ráírányítani"
Válasszon, de legyen tisztában azzal, hogy mit és miért választ... Azért elmondom a gyerekemnek, hogy én mit gondolok, és itt is ezt teszem... Legfeljebb azt mondja: Apu, OSTOBA vagy...

"Nem gondolod, hogy elég rossz széllel szemben vizelni?!"
De biztos rossz lehet annak, aki ezt teszi... Én nem teszek ilyet, inkább beszélgetek...

Előzmény: Kukuruzsnyák Rémus (396)
Újlaki Creative Commons License 1999.07.09 0 0 398
Júdás valóban néger volt? Vagy csak a Jézus Krisztus szupersztárban?
Előzmény: gargoyle (397)
gargoyle Creative Commons License 1999.07.09 0 0 397
nos, nem szeretném magamra vonni az itt írogatók nagyobb részének haragját, de azért a differenciált vélemény nyilvánítás jegyében mondanám, hogy van némi alapja annak, amit a csillagok háborúja "rasszista" (nem véletlenül idézöjelben) jellegéröl mondott horusz.....áááácsi, mielött elkezdenéd írni a választ, olvasd végig

a színekröl kifejtett vélemény ebben a formában nem éppen helytálló, de tartalmazza az igazság magvait

a fehér-jó, fekete rossz szembeállítása nagyon klasszikus színkódolási problematika, ami a reklámfilmes szakmában tudatosan alkalmazott technika az üzenetek kommunikálására ("a kék csík leküzdi a fogszuvasodást, a piros csík erösíti a fogakat, a fehér csík, meg a pöcsöm tudja micsinál a fogzománccal")
ezt mért ne alkalmazhatná a lucas papa is a filmjében, ezzel is segítve a nézöt, a szereplök és események közötti eligazodásban (azért azt senki nem állíthatja, hogy nem szájbarágós egy kicsit az amerikai filmek mondanivaló közlési módszere)
ha egyszer a közönség megszokott bizonyos dolgokat, akkor az úgy van jól, legyen a vader fekete, luke fehér

naszóval az állítás csak annyiban igaz, amennyiben a legtöbb filmben valóban túlnyomórészt fehérek a hösök, ez a nagy számok törvénye szerint van így
alakult történelmileg, csak, készpassz

ha mondjuk Bokumbo a hös etipo törzsfönök legendáját filmesítenénk meg, akkor egyértelmüen fehér lenne a gonosz (azért erre is akad jó sok példa a filmtörténetben)

érdekes lenne, ha spike lee rendezte volna csillagok háborúját hogyan alakulnának az arányok...

egyébként ez a fehér fekete dolog manapság egyre kevésbé igaz, lásd zorro történet, denzel washington, sam l. jackson ésatöbbiek

üdvözlet

Kukuruzsnyák Rémus Creative Commons License 1999.07.09 0 0 396
Horusz Még valami! Ha zavar az erőszak a filmekben és a mai társadalom (bármilyen tömegkultúrájában) akkor remélem Shakespeare-t sem szeredted! Mert a XVII. században is ugyanolyan öldöklés és szexuális kultúra volt kibontakozóban mint most... Ki tudja, néhány száz év mulva ezek a filmek lehetnek a meghatározó kultúrális örökség részei! Ha tetszik neked ha nem! Ráadásul úgysem tudsz rajta változtatni, mert lehet hogy te barokk zenét halgatsz mosogatás közben, viszont a gyerekednek nem biztos hogy ez az ízlése, és remélem abban legalább egyetértünk, hogy az egyén szuverén, és nem akarod a te ízlésedet ráírányítani! Nem gondolod, hogy elég rossz széllel szemben vizelni?!
Kukuruzsnyák Rémus Creative Commons License 1999.07.09 0 0 395
Kissé elkésve, ámbár törve nem!

Horus! OSTOBA vagy! Felőlem akár az egész szövegemet idézheted szavanként, csak a lényeget nem érted meg! Ne haragudj, akkor hogyan vádolsz minket butasággal? Ha "beszélgetnénk" akkor nem hiszem hogy a mondataimra válaszolnál, hanem arra amit mondok neked!

Előzmény: Horusz (365)
Gabika Creative Commons License 1999.07.09 0 0 394
kutykurutty yól szóltál...
kutykurutty Creative Commons License 1999.07.08 0 0 393
Szerintem ez a topik a hulyesegaradat...
Horusz Creative Commons License 1999.07.08 0 0 392
Szerintem az emberi történelem a kifogy6tatlan hülyeség áradat...
Előzmény: Gabika (391)
Gabika Creative Commons License 1999.07.08 0 0 391
Horusz

Na megy ez neked.... Béres Cseppet szedsz ? avagy honnan ez a kifogy6tatlan hülyeség áradat?
Horusz Creative Commons License 1999.07.07 0 0 390
"A gyerekek sok mesét hallgatnak és a mesékben az ördög mindig FEKETE
!!! Itt van hát a kutya elásva."
Szerintem ez nem akkora butaság, mint amilyennek szántad... Rengeteg az ostoba hamis sztereotípia az emberek fejében (pl. az angyal szőke hajú lány stb.).

"Ezért van annyi skin-head."
Nem azért. Hanem mert nincs munkájuk, és azt hiszik, hogy azért nincs, mert a külföldiek elveszik tőlük...

De a dolog nem ilyen fekete-fehér... Hogy egyből rasszista mindenki... Kialakulhat az előítélet, ami akár lappanghat is, ami később előhívódhat adott helyzetben... Persze ez lehet, hogy nevetséges annak, aki nem ismeri a történelmet...

Előzmény: Donky (387)
Horusz Creative Commons License 1999.07.07 0 0 389
"és a Lando Calrissian?"
Az észrevétel jó, de a kivétel csak erősíti a szabályt. Ő egyébként mellékfigura, nem igazán főszereplője a filmnek... Talán azért tették bele, hogy ne mondhassa senki, hogy a film rasszista... Mert nem is az, nyilvánvalóan... A véletlen műve, vagy még inkább: önimádat... Azt suggalja, hogy a fehér bőr páncél nélkül képes a jóra, a többi meg csak robot vagy állat...

"ki látta a képtelen képregény c. filmet, ott egy előadáson hasonlóan bődületes ökörségekkel szórakoztatják a nagyérdeműt"
Az poén volt, én viszont komolyan gondoltam...

Előzmény: Kwisatz Haderach (388)
Kwisatz Haderach Creative Commons License 1999.07.07 0 0 388
és a Lando Calrissian? ő fekete...és láss csodát: pozitív hős
na erre varrjál gombot

nem tudom a tisztelt topikolók közül ki látta a képtelen képregény c. filmet, ott egy előadáson hasonlóan bődületes ökörségekkel szórakoztatják a nagyérdeműt

szinte lehet hallani Horusz barátunk elégedett döcögését a hátsó sorokból, de ott a zárszó az volt (vagy valami ilyesmi)

"...és amikor a fekete gonosz Darth Vader az egyetlen jót mekcselexi a filmen és megmenti a fia életét, na mi derül ki??? Na mi?
hogy FEHÉR! leveszik a sisakját és bizony ő is fehér ember..."
:DD

Ó, Horusz veled van az Erő!

Előzmény: Horusz (386)
Donky Creative Commons License 1999.07.07 0 0 387
Ó te szentséges Yoda! Mi a vétkünk, miért büntetsz minket Horusszal ?!? :)
Elképedve olvasom ezt a szín-játékot. Ugye kedves Horusz, te sem gondolod komolyan. Bár lehet, hogy igazad van és akkor megtaláltuk a rasszizmus bölcsőjét. A gyerekek sok mesét hallgatnak és a mesékben az ördög mindig FEKETE !!! Itt van hát a kutya elásva. Ezért van annyi skin-head. Már gyermekkorunkban kondicionálnak minket, és akit akkor nem sikerült rávenni a rasszizmusra, azt a SW-vel és ehhez hasonló filmekkel utókezelik. Köszönöm néked ó Horusz, hogy felnyitád világtalan szemeim, és fénycsóvaként utat mutatsz a végtelen sötétség hatalmas birodalmában.
Horusz Creative Commons License 1999.07.07 0 0 386
"jo-rossz dualitast fogja benne felfedezni?"
Ez van benne... De lehet, hogy nem veszi észre valaki... Mint ahogy a szín-játék sem szemet szúró...

"Ennyire egyformanak tartasz ennyir embert, akikrol raadasul semmit sem tudsz?"
Az egyénnek a tömegben nem az egyedi tulajdonságai számítanak, hanem az, ami közös benne és a tömegben...

"John Williams zeneje mar onmagaban megeri, hogy megnezd a filmet."
Jó a zene, de csak ettól még ne nevezzünk egy filmet jónak vagy rossznak. Végülis film, nem zene.

"az emberk toleransabbak legyenek a sajat vilaguk valtozatossaga irant"
Toleráns?????????????
"a gonosz: fekete
a főhősökkel lévő emberszabású állat, aki nem tud beszélni értelmesen: barna
az egyik robot: sárga
az összes jó: fehér"

"vajmi keves rasszista elemet talalnal"
Ne nevezzük rasszizmusnak. Elgondolkodtató véletlen...

Előzmény: Sonda Normal (384)
Gabika Creative Commons License 1999.07.07 0 0 385
Maca rulez !!!

Horusz ejnye hát ez nem a régi Horusz, úgy látom 1 kicsit azért már te is
belefáradtál....

Sonda Normal Creative Commons License 1999.07.07 0 0 384
Kedves Maca,
nem egeszen ertem, miert lenne Horusz attol kis senki, mert eltero a velemenye. Barmennyire is ter el, a kerdes eleve nem olyan hordereju, hogy ezert valakit barmoznod kene, vagy meglehetosen illogikus modon senkinek nevezned azt a letezot, akin ilyen kellemesen elcsamcsogsz. (Mert nem ketlem, hogy szidni a rosszat legalabb olyan oromot jelent szamodra, mint dicserni a jot.)

Horuszhoz pedig az a kerdesem lenne, hogy mitol olyan biztos benne, az a parmillio befogado, aki ilyen vagy olyan mertekben ertekelei a SW-t, csak es kizarolag a fekete-feher, jo-rossz dualitast fogja benne felfedezni? Ennyire egyformanak tartasz ennyir embert, akikrol raadasul semmit sem tudsz?
Egy ellenpeldanak rogton itt vagyok en, biztosithatlak, hogy nekem eszembe se jutott Luke-ot jonak, DW-t meg rossznak skatulyazni. A film, mint osszmuveszet, minden mas muveszeti aganal tobb lehetoseget ad, hogy valogasson a fogyaszto, miert is rokonszenvezik vele.
Mondjuk ilyesmire gondolok, hogy John Williams zeneje mar onmagaban megeri, hogy megnezd a filmet.
Vagy. Epp a SW es a hozza hasonlo enyhen szolva multikulturalis vilagot felvonultato alkotasok jatszhatnak kozre abban, hogy az emberk toleransabbak legyenek a sajat vilaguk valtozatossaga irant (rasszok sokasaga), ezert biztos vagyok benne, hogy a SW imadok kozott vajmi keves rasszista elemet talalnal, nemhogy meg taplalna az ilyesfajta beutest a film "sokszinusege".

Horusz Creative Commons License 1999.07.06 0 0 383
"mert hülyeségeket beszél."
Szokatlan, de érdekes dologról beszélgetünk...
Kissé erőltetett is ez a szín-játék, beismerem. Lehet, hogy csak véletlen...
Előzmény: néhai Mindenki Macája (381)
néhai Mindenki Macája Creative Commons License 1999.07.06 0 0 382
Neked milyen színű a pupillád, te szerencsétlen? Meggyalázod a négereket azzal, hogy ilyen pupillaszínnel ekkora barom vagy!
Előzmény: Horusz (380)
néhai Mindenki Macája Creative Commons License 1999.07.06 0 0 381
Hóruszkám, hogy ez mennyire erőltetett volt! Na mi van olvastál valamit, vagy inkább felolvasták neked? Igaz azok a harcos emberjogi aktivisták csak azt rótták fel, hogy Jar-Jar néger, azaz afro-amerikai kiejtéssel beszél, mivel a színe inkább zöld volt mint barna. Az Episode One-ban sajnálatosan nem szerepelt a te szemed szerint sárga, mások szerint inkább aranyszínű C3-PO, mivel még nem készült el a burkolata. Azt kihagytad, hogy R2-D2-vel a törpe növésű embereket akarták meggyalázni, mivel olyan alacsony felépítésű robot. Találjál még ki nyugodtan ilyen baromságokat, had' lepődjenek meg azok, akik szerint ennél mélyebbre már nem is süllyedhetnél. Azért még egy társítást kihagytál.
Hórusz:elutasított ösztöndíjkérelmes, tehetségtelen kis senki aki azt hiszi kiemelkedik a tömegből amiatt, mert hülyeségeket beszél.
Horusz Creative Commons License 1999.07.06 0 0 380
A bőrük színét nem láttad, mert páncél volt rajtuk... (De volt a ruhá'jukon fekete minta is, a szemük helye pl. fekete volt).
Előzmény: weirdo (379)
weirdo Creative Commons License 1999.07.06 0 0 379
Fehér=jó?????
és a rohamosztag?????
Horusz Creative Commons License 1999.07.06 0 0 378
Még egy apróság:
a gonosz: fekete
a főhősökkel lévő emberszabású állat, aki nem tud beszélni értelmesen: barna
az egyik robot: sárga
az összes jó: fehér
Persze ez nem jelent semmit... Véletlen...
Horusz Creative Commons License 1999.07.06 0 0 377
"úgy teszek mintha a nyilvánvaló hasonlatot szó szerint venném, ezzel ugratom, 'bosszantom' a partnerem."
úgy teszek mintha a nyilvánvaló hasonlatot szó szerint venném, ezzel ugratom, 'bosszantom' a partnerem.
Előzmény: THX (376)
THX Creative Commons License 1999.07.06 0 0 376
Dtága Horusz !

'A lufi hasonlat... Olvastál már verset? '

'A SW nem lufi hanem film'- ez viszont tréfa volt, azt meg Te nem ismered. Látod ez a baj veled, nem tudsz lazítani.
De én is elmagyarázom ahogy Te a hasonlatot: úgy teszek mintha a nyilvánvaló hasonlatot szó szerint venném, ezzel ugratom, 'bosszantom' a partnerem. Nem tagadom irónia volt mögötte de Te sem tagadhatod, hogy az unalomig ismételt lufizással provokálni akartál.

Előzmény: Horusz (360)
Gabika Creative Commons License 1999.07.06 0 0 375
Horusz

Na mi van veled? Ha nem írsz akkor csinálok 1 Mi lett Horusszal/avagy a
lelkiszegények visszavágnak c. topicot... úgy vigyázz ám !!!!

Gabika Creative Commons License 1999.07.04 0 0 374
Horusz

Mi van nem bírtad tovább vagy szabin vagy? Mind2t megértem...

Gabika Creative Commons License 1999.07.03 0 0 373
Maca ez az hajrá !!

Horusz mielőtt jönnél a személyeskedési lemezeddel ne
feledd: csak beszélgetünk !!!

Horusz Creative Commons License 1999.07.02 0 0 372
"Hórusz, te még mindíg erre élvezel?"
Még mindig beszélgetünk...

"különösen, ha beírod, hogy tagja szeretnél lenni az egyetemi homoszexuális klubnak."
Jó tipp - azoknak, akik amerikai ösztöndíjra pályáznak és gyenge a tanulmányi eredményük. De én nem tartozom közéjük... (Mintha ezt is írtam volna már...)

Előzmény: néhai Mindenki Macája (371)
néhai Mindenki Macája Creative Commons License 1999.07.02 0 0 371
Hórusz, te még mindíg erre élvezel? :-o Szerintem add be mégegyszer az ösztöndíj kérelmedet valamelyik amerikai egyetemre, lehet, hogy most nem utasítanak el, különösen, ha beírod, hogy tagja szeretnél lenni az egyetemi homoszexuális klubnak. Ott működik a pozitív diszkrimináció és hátha ezzel kompenzálni tudod amúgy gyenge eredményeidet, amiatt a múltkor elutasítottak.
Horusz Creative Commons License 1999.07.02 0 0 370
És ha az ember állat, attól még ember?
Előzmény: Kwisatz Haderach (369)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!