Keresés

Részletes keresés

onagyz Creative Commons License 2004.12.11 0 0 73

Nem éppen infravörös, de nem akármi:

Egy százéves fotográfus (12. 11.)

garfieldka Creative Commons License 2004.12.06 0 0 72

Itt eltölthetsz egy pár hetet, mire megszólal valaki. Nem túl elterjedt az infrázás, mert drága a szűrő, állvány kell hozzá stb. De megnyugtatlak a 300D alkalmas, én is azzal készítek vorös- és fekete infra szűrős képeket.

Egyébként a kérdésedre egy sorral lentebb a válasz. Ott millió infrás oldalt találsz.

Előzmény: Törölt nick (71)
bigmcelek Creative Commons License 2004.10.27 0 0 70

Hahó!

Ajánlom mindenkinek, aki a témában érintett vagy érdeklődő:

 

infrafoto.lap.hu
Dimage Dani Creative Commons License 2004.08.09 0 0 69

Felhozom, mert érdekes téma.

Nem tudjátok, van-e valahol olyan lista, ahol különböző digitgépek infrafotózásra való alkalmasság szerint fel vannak sorolva?

A60-al van valakinek tapasztalata?

wreckage Creative Commons License 2004.04.22 0 0 68
így
wreckage Creative Commons License 2004.04.22 0 0 67
szerintem már nem érdemes filmes IR fotózással pö...foglalkozni.

IR -re legalkalmasabb két digit. gép a sony 717-es ill. utódja, a 828-as. Sajnos korlátozva, csak 'P' módban, 2.4 | 1/60 mellett (1/30 - 828). Tehát az infra f. mellett szükség lesz 1-2 ND szûrõre is.

ezek itt kicserélik a fenti gépekbe épített infra blokkolót egy 'sima' üvegre: maxmax.com | igy teljes Manuálban tiéd lesz az infra.

amit a csere után kapsz: Da ultimate IR machine w. 5/8megapixar!

Dimage Dani Creative Commons License 2004.04.21 0 0 66
Kicsit felhozom a topikot.
Tudnátok linkeket adni olyan siteokhoz, ahol IR fényképezéssel foglalkoznak magyar nyelven?
Kérdés: ha infraszűrőt használok nem infra érzékeny filmhez, akkor mit csinál? Egyszerű szürke (vagy vörös) szűrőként funkcionál?
tmures Creative Commons License 2004.01.13 0 0 65
Sziasztok!
Én is próbálkozgatok:
gép: 300D
obik: Canon 18-55 mm EF-S
Sigma 28-200 mm Macro
szűrő: Hoya R72
Az a gyanúm, hogy a CMOS előtt lévö IR szűrő éléggé kiszűri a NIR tartományt. Kértem szűrőspecifikációt a CANON-tól de még nem érkezett semmi.
Néhány képet itt lehet látni.
Törölt nick Creative Commons License 2004.01.07 0 0 64
majd mutassatok képeket!
wreckage Creative Commons License 2004.01.07 0 0 63
jav: a max. zársebesség 1/60-ra korl.
Előzmény: wreckage (62)
wreckage Creative Commons License 2004.01.07 0 0 62
"Hogy melyik digitálisban nincs, azt nem tudom, de létezik az tuti."

Sony 707/717/828-as gépeken nightshot módban felcsapódik a ccd elötti 'hot mirror' (ami normal módban blokkolja az IR fényt.) Így pl. egy hoya R72-vel (+valamilyen ND filterrel) akár kézbõl is mehet az IR fotózás. Sajna NightShot módban a max. záridõ 1/60-ra korlátozott, a rekesz pedig f2.0 és f2.4 között változhat.

Előzmény: Simigeri (55)
Törölt nick Creative Commons License 2003.11.22 0 0 61
nem működnek a linkek :(

kis olvasnivaló: ajánlom figyelmetekbe Hevesy Iván, Az infravörös fényképezés csodái c. könyvet, a Hatschek és Farkas kiadó gondozásában!

Előzmény: Fehérpárduc (59)
Törölt nick Creative Commons License 2003.09.11 0 0 60
legközelebb inkább sourcézd be a képeket...
Előzmény: Fehérpárduc (58)
Fehérpárduc Creative Commons License 2003.09.08 0 0 59
Előzmény: Fehérpárduc (58)
Fehérpárduc Creative Commons License 2003.09.08 0 0 58
A felfrissülés kedvéért... Hétvégi képek...

Esztergomi Bazilika:
--------------------

Normál színes:


Infra FF:


Infra színes:


dacia-2 Creative Commons License 2003.08.24 0 0 57
Utánanéztem netes oldalakon, és az egyik legnagyobb (?) -http://www.cliffshade.com/dpfwiw/ir.htm szerint az "etalon" az olympus c2000 és 2020, ezekkel akár kézből is lehet IR fotózni. a 3030 már nem az igazi, de állványról még működik. Én a diaszken miatt pont most válok meg a 2020-tól, és veszek egy 3030-at, de azért remélem fogok még IR fotókat készíteni. Állvány az van amúgy is, tehát nem annyira talán nem gond.
Előzmény: Simigeri (55)
Törölt nick Creative Commons License 2003.08.24 0 0 56
bennem nem keltett morbid nyomott hangulatot :)

nem biztos, hogy jobb, a drága szűrő azért drága mert nagyon pontosan van 'beállítva', hogy hol vág.

Előzmény: Simigeri (55)
Simigeri Creative Commons License 2003.08.24 0 0 55
Na, örülök hogy végre feltámadt hamvaiból a topic.
Annak, aki 35mm-es infrás filmre dolgozik, minden tiszteletem, és le a kalappal. Én ki se próbálnám, úgy sem menne.

Ami a képeimet illeti:
A vöröses szin direkt maradt benne, mert a képeknek morbid, nyomasztó hatást akartam adni. Sikerült?
Ami a lencsét illeti: Hoya R72. Volt vagy 12e Ft, a 900nm-es meg ha jól tudom valami 70 vagy 90e Ft. Biztos jobb, de hogy ennyivel?
Az meg gáz, hogy a gépemben van beépitett IR szűrő, tehát elég halovány minőségben lehet vele képeket késziteni.
Hogy melyik digitálisban nincs, azt nem tudom, de létezik az tuti. IR-el foglalkozó oldalakon tuti találni lehet róla infót.

Törölt nick Creative Commons License 2003.08.23 0 0 54
ha valakit érdekel, ezek a képek kodak HIE filmre készültek, 50 ASA D-76
Törölt nick Creative Commons License 2003.08.23 0 0 53
Törölt nick Creative Commons License 2003.08.23 0 0 52
szépek a képeitek, de szerintem az infravörös fényképezésben a legszebb az analóg módszer. a színes képekről az a véleményem, hogy szebben mutatnának fekete-fehérben.

szvsz ha van egy stabil állványod, nem okozhat problémát a szűrő felrakás/csere. ha van a gépeden vakupapucs, tegyél rá egy külön keresőt -természetesen az adott gyújtótávolságú objektívhez megfelelőt- és így 'realtimeban' lehet fotózni infrára is.

Fehérpárduc Creative Commons License 2003.08.22 0 0 51
R72 szűrőt én az Optiform-nál vettem. Hogy szedem le a szűrőt? Hát 2-3 menetre csavarom csak rá lazán, gond nélkül le lehet venni anélkül, hogy bemozdulna...
Előzmény: dacia-2 (50)
dacia-2 Creative Commons License 2003.08.21 0 0 50
fehérpárduc: és hol lehet ilyen R72 szűrőt beszerezni ?

Az állvánnyal kapcsolatban: jó ötlet, de hogyan szeded le a szűrőt anélkül, hogy bemozduljon a gép ? mondjuk cokinnal lehet nem akkora gond, de nekem csak menetes lehetőségem van.

Előzmény: Fehérpárduc (49)
Fehérpárduc Creative Commons License 2003.08.21 0 0 49
Hali,

Ezek Simigeri képei, nem az enyém, csak módosítottam egy picit a színegyensúlyon. Én Sony V1-el fényképezek és R72-es szűrőt használok. Ez 720nm-től vág, létezik 900nm-től vágó is, de magasabb az ára, a látványbeli különbséget nem tudom milyen. A képeket véleményem szerint módosítani kell mindenképpen, mert a piros, vagy zöld "fátyol" unalmassá válik 2-3 kép után és minden egyforma lesz. A lehetőségek korlátlanok, ha állványról fényképezel, lehet egy IR és egy sima színes képet készíteni, majd utólag a kettőt egy matematikai művelettel összefűzni. Nagyon szép kompozíciókat lehet így alkotni...

Üdv

FP

Előzmény: dacia-2 (48)
dacia-2 Creative Commons License 2003.08.19 0 0 48
Tök jó képek, engem a 4 közül a legutolsó fogott meg leginkább!

Milyen IR szűrőt használtatok a képek elkészítéséhez ? nekem egy C2020-as gépem van, ehhez szeretnék venni valamilyen IR szűrőt, emberi áron. 52 vagy 55 mm-es lenne jó, gondolva a jövőre (??? van manapság olyan gép, ami jó IR fotózáshoz is ???) is.

Előzmény: Fehérpárduc (47)
Fehérpárduc Creative Commons License 2003.08.19 0 0 47
Az IR képeiden megváltoztattam egy picit a színegyensúlyt, azt hiszem így egészen más a hangulata... Vélemény?
Remélem a képek linkeit nem rontottam el...

Eredeti:


Módosított:


Eredeti:


Módosított:

Előzmény: Simigeri (44)
Fehérpárduc Creative Commons License 2003.08.19 0 0 46
Hali,

Nekem csak az nem tetszik benne, hogy ezeket a kepeket piros fatyol boritja, ettol a reszletek osszeolvadnak, elvesznek. Szerintem kis utomunkaval szebbe lehetne oket varazsolni...
A fekete-feher IR nem rossz...

Udv

FP

Előzmény: Simigeri (44)
abdhulbin Creative Commons License 2003.08.17 0 0 45
Csinos csajképeitek nincsenek infrával fotózva?
Simigeri Creative Commons License 2003.08.11 0 0 44
Tartom még mindig a véleményt...
Előzmény: Simigeri (35)
Simigeri Creative Commons License 2003.05.27 0 0 43
Működik a TAR.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!