Keresés

Részletes keresés

Viktor34 Creative Commons License 2011.04.12 0 0 239

"Vannak, akik beszélgetni akarnak rádióval. Nekik van a PR27, PMR446 alkalmazások."

Ebben azért érződik halványan némi képmutatás, mivel pont nekik nincs valódi lehetőségük.

A pmr rádió, ha szabványos akkor elég akár a szomszéd utcáig is, a cb fm 4W pedig akár egy sarokkal tovább is. A hívójel birtokában viszont, amikor végre használható felszerelésed is lehet, nem cseveghetsz, mert  a rendeletben az olvasható , hogy a forgalmazás során a rádióamatőrök a rádióamatőr tevékenységükkel kapcsolatos témákat, kísérleteket és a továbbképzésüket szolgáló tárgyköröket beszélhetik meg. Összefoglalva, aki ma Magyaroszágon rádión beszélgetni akar, annak valamilyen szabálysértést el kell követnie.

Előzmény: gg630504 (238)
gg630504 Creative Commons License 2011.04.12 0 0 238

Ha visszalapozol, olvashatod, leírtam már.
Vannak, akik elektronikával akarnak foglalkozni szabadidejúkben.
Sőt, rádiózással. Ki is akarja próbálni, amit épített.
Na, ahhoz hatósági engedély kell.
A hatóság pedig meg akar bizonyosdni arról, hogy aki rádióállomást akar üzemeltetni, az kellő műszaki ismeretekkel rendelkezik az elektronikával való kísérletezéséhez. De ez nyilván nem nagy kihívás, hiszen a bütykölés belső indíttatása.
Valamint, "mellékesen" ismernie kell a biztonságtechnikai, jogi és forgalmazási témaköröket is.
A forgalmazás csak eszköz ahhoz, hogy a barkácsolását ( készülék, antenna, kiegészítő ) kipróbálja az amatőr. Nem véletlen, hogy a hívójel és a kapott vételjellemzés már teljes összeköttetés. Ez a játék célja.

 

Vannak, akik beszélgetni akarnak rádióval. Nekik van a PR27, PMR446 alkalmazások. Előny, hogy rendkívül könnyű a vizsga műszaki része ( nincs ). Engedély a készülékeknek kell, nem az állomáskezelőnek.

Előzmény: Viktor34 (235)
Viktor34 Creative Commons License 2011.04.12 0 0 237

A fenébe mindig tudtam, hogy be kellett volna fejeznem az általánost, de nálam a nyolc az hat elsőt és két másodikat jelentett. :)

Előzmény: hejo (236)
hejo Creative Commons License 2011.04.12 0 0 236

Ellenállások soros és párhuramos kapcsolása is fizika 8.oszt. tananyag!

;)

Előzmény: Viktor34 (235)
Viktor34 Creative Commons License 2011.04.12 0 0 235

Szia!

 

Természetesen minden vizsga magával hordozza a bukás kockázatát, de legalább képet kaptam róla. Valóban látok aránytalanul nehéz műszaki kérdéseket, igazából nem is értem, hogy egy novice vizsgához minek, amikor a vizsgázók többségét szerintem nem az építés, hanem a forgalmazás érdekli. Sokkal bölcsebb lenne egy felületes műszaki, de keményebb forgalmazási ismereteket követelő vizsga, mondjuk kötelező morze résszel. Aki építeni akar úgy is kénytelen megtanulni az elektronikai részt. Magam részéről lesz..om , hogy mennyi néhány párhuzamosan kapcsolt bárminek az eredő akármije, mert most éppen gyári készülékeket használok amikhez elég egy swr mérő, hogy ne tegyek kárt bennük, de ha szükségem van valamire mindig megtanulom. Szerintem sokkal fontosabb a forgalmazási rész. Abnormális hogy pl.: a rövidhullámú rédiózásnak feltétele az ellenállások színskálájának ismerete, de az angol alap nyelvtudás nem. Persze most sokan hivatkoznának a Q-s kódokra, de a többség szerintem nem távírni kíván. A betűzési kérdéseknél több helyen a két rossz válasznál a betűk sorrenje sem stimmel, tehát ez nem forgalmazási hanem nyelvtan általános alsó tagozat.

Mielőtt még bárki tüzet okádna rám, előre elnézést kérek ha valakinek megsértettem az érzéseit, de ez a véleményem.

Előzmény: kaukazus86 (234)
kaukazus86 Creative Commons License 2011.04.12 0 0 234

Üdv!Azért,csak óvatosan azzal a józan paraszti ésszel!! (Negatív felhang nélkül) Sokan elhasaltak már ezeken a kérdéseken!!Olyanok is,akik az átlagosnál jobban értettek az elektronikához!!Amúgy,sok sikert a vizsgához!!

Előzmény: Viktor34 (233)
Viktor34 Creative Commons License 2011.04.12 0 0 233

Köszönöm a segítséget!

 

Szerencsére ezek a vizsgasorok nem tűnnek nehéznek, sok esetben a helytelen két válasz akkora ökörség, hogy még a józan paraszti ész is elég. Köszönöm, hogy elküldted, legalább már nem félek annyira.

hejo Creative Commons License 2011.04.11 0 0 232

Szia Viktor34!

 

Küldtem két tesztsort a tavalyiból!

Nem tudom email műxik-e?

Előzmény: Viktor34 (230)
gg630504 Creative Commons License 2011.04.11 0 0 231

1. melléklet a 6/2006. (V. 17.) IHM rendelethez Rádióamatőr vizsga tárgykörök

Előzmény: Viktor34 (230)
Viktor34 Creative Commons License 2011.04.11 0 0 230

Sziasztok!

 

Eddig bárkit kérdeztem, mindenki a Puskás féle anyagot ajánlotta, de senki nem mondta, hogy mit és milyen mélységig kel tudni egy cept novice vizsgához. Ha valki tud kérem segítsen, hogy melyik vizsgára mit kell tudni, esetleg találok-e aktuális vizsgakérdéseket, mert ami a neten kering azon azt írják, hogy 2006-ban lezárt. Előre is köszönöm.

Törölt nick Creative Commons License 2011.02.19 0 0 229

Szia!
Hát a teljesség igénye nélkül az alábbiak történtek:9 órakor kezdődött a tesztlap kitöltése, melyre 50 perc állt rendelkezésünkre. A műszakiról nem tudok különösebbet mondani, a forgalmi részben sok hívójel prefixes és q-kódos kérdés volt, biztonságtechnikai és jogi kérdések elég könnyűek voltak. A tesztlap beadásakor ellenőrizték a csekk befizetettségét, a személyazonosságot és a kedvezményre jogosító iratokat. Ez után kb. fél órát álltunk a folyosón, amíg a tesztlapokat kijavították. Az eredmények ismertetése után újra kint kellett várakozni, mert következett a gyakorlati forgalmazás. Ez elég lassan ment, 1 vizsgázó és egy vizsgáztató qso-zott, fejenként kb. 15 percig. Egy Yaesu külső kezelővel ellátott kézirádióval kellett forgalmazni, minden szükséges adat egy papíron rajta volt. (Készülék típusa, kimenő teljesítmény, üzemmód, frekvencia) Ez után ki kellett tölteni a LOG-ot, majd közölték, hogy sikerült-e a vizsga gyakorlati része. Ez után alá kellett írni a tesztlapot, hogy megismerted az eredményed.Nekem műszakiból kell pótvizsgáznom (5 pont hiányzott), forgalom és jog hibátlan lett, biztonságtechnikában 1 hibám lett.  Összességében nem volt nehéz, de nem árt a műszaki és a forgalmi részének nekiesni.

Előzmény: gg630504 (226)
p a c k 4 0 1 Creative Commons License 2011.02.19 0 0 228

Érdeklődnék, hogy hallott-e valaki arról, hogy indule-e alapfokú vizsgára felkészítő tanfolyam? A BFRK (HA5KDR) talán-talán tavasszal. 

Esetleg Budapest  "környékén" Esztergom, Kecskemét, Tatabánya?

gg630504 Creative Commons License 2011.02.05 0 0 226

Ne privátban, publikuan írj. 55 de Gábor

Előzmény: Törölt nick (225)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.05 0 0 225

Köszönöm a jókívánságokat! :-)) Természetesen szívesen írok majd priviben a viszgáról, feladatokról. 

Neked is jó felkészülést!

Előzmény: Fo_Jo (224)
Fo_Jo Creative Commons License 2011.02.05 0 0 224

Szia Mr. Kite!

Én a március 17-ét próbálom "megpályázni".

Majd szeretnék kérni egy részletes beszámolót a vizsgáról, akár magánban is!

Addig is jó felkészülést és egy "nagy kalappal"!

Előzmény: Törölt nick (222)
netom Creative Commons License 2011.01.30 0 0 223

Sok sikert neked és minden vizsgázónak! :)

Törölt nick Creative Commons License 2011.01.28 0 0 222

No ma megkaptam a "behívót" február 17-ére 9 órára. :-) 

Törölt nick Creative Commons License 2011.01.27 0 0 221

Köszönöm! :-)

Előzmény: hejo (220)
hejo Creative Commons License 2011.01.27 0 0 220

A vizsga előtt legalább két héttel meg fogod kapni!

Ne aggódj...

Előzmény: Törölt nick (219)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.27 0 0 219

Köszönjük az információt! Én online jelentkeztem CEPT-Novice vizsgára, és az automatikus visszaigazoló e-mail -en kívül semmi választ nem kaptam. Kezdek aggódni, hogy hiába várok a csekkre/vizsgaidőpontra. Mit tegyek?

Előzmény: HA5GYP (218)
HA5GYP Creative Commons License 2011.01.18 0 0 218

Továbbitott üzenet, biztosan valaki fontosnak fogja találni:

 

"Szervusztok! Tájékoztatom az érdeklődőket, hogy az NMHH a következő időpontokban tervez rádióamatőr vizsgákat Budapesten: 02.17; 03.17; 04.21; 05.19; 06.23; 09.22; 10.22; 11.24; 12.22. Ezeken túl két vidéki vizsga is tervbe van véve: 06.18, és 09.10; ezek szombati napra esnek! A vidéki helyszínek a jelentkezők számának és QTH-jának függvényében lesznek kijelölve! Jó felkészülést kívánok mindenkinek! 73! Laci, HA7PL"

gg630504 Creative Commons License 2011.01.16 0 0 217

"Miért "nem jó" a Te oldalad is? ... Mert túl sok!"

Pedig pedig... szó sem esik benne, miért amatőr eszköz a csúzli és a vasaló.

Vagy http://wiki.ham.hu/index.php/Szakzsargon

55 de Gábor Π9IEG

Előzmény: horgonylánc (215)
gg630504 Creative Commons License 2011.01.16 0 0 216

( Khmmm... Az állomásom hívójelének prefixe mindig HG volt, és most is az. )
Nem tartalak nagyképűnek.
"Én nem léterhozója akarok lenni hasonló adattároknak, ha nem használója, élvezője!"
Ez öreg hiba. Komolyan gondolom, mint már írtam is, hogy a legautentikusabb segítséget a frissen vizsgázók adhatják. Az amatőrködés tipikusan közösségi hobbi. A tanár-mentor / tanítvány reláció mindig csak egy-egy kérdésre adott, a következő percben fordítva lesz. Amit te tudsz, oszd meg másokkal, akiknek szüksége van rá. Ha nem akarsz saját honlapot, blogot, ott a wiki.ham.hu. Ennél erősebben csak fizikailag tudnálak noszogatni.
17 évvel ezelőtt még híre hamva sem volt a HAREC-nek. Sajnos azt nem tudom megtenni, hogy elutazgassak a vizsgákra és közvetlen információkat szerezzek az aktuális dolgokról.

A lehetőségek is teljesen mások Budapesten, Sopronban és Ivádon.
A "vizsgán éppen átcsúszni" nem amatőrös dolog. Itt nem a vizsgának tanulsz, hanem magadnak, mert érdekel a rádiózás. Ha nem, akkor felesleges törnöd magad.
És nem, egyetlen holló sem fog megkeresni. Itt nincs állami támogatás, mi okán toborzani kellene a tanulókat. Önképzés van. Örülök, hogy sikerült mentort találnod.
55 de Gábor Π9IEG

Előzmény: horgonylánc (215)
horgonylánc Creative Commons License 2011.01.16 0 0 215

TISZTELT HA9IEG ex HA6IEG!

 

Nem véletlen, hogy nagybetűkkel írtam!

Ha nagyképűnek gondolsz, akkor valamit félre értettél.

Az elmúlt időben sok amatőr munkáját megismerhettem.

Így a Te lábnyomodat is megtaláltam a neten. Minden elismerésem a hatalmas tudástár előtt, melyet hosszú évek alatt létrehoztál! Rendszeres látogatója vagyok oldaladnak.

Én nem léterhozója akarok lenni hasonló adattároknak, ha nem használója, élvezője!

Csipegetek a Tiedből is. És más kisebb-nagyobb, komolyabb, vagy könyebb, más anyagokat is használok, jöhet az Tolnaiból, baranyából.

És ha jő a holló, akkor az én szerény tudásom annyi többlet lehet, hogy ajánlok a hollónak már létező anyagokat, embereket. Pl: a Te oldaladat.

És most egy "hiányosság"! Miért "nem jó" a Te oldalad is? (Na ezért mit fogok kapni?)

Mert túl sok! Hiányzik az a segítő, aki rámutat, hogy ezt és ezt tanuld meg, ez a sokat meg el se olvasd vizsga előtt, mert az nem kell. Vizsga után viszont bátran szemezgetsd, mert egyébként remek.

Azt hiszem, az előző levelemben utaltam rá, hogy más ismeret szükséges egy bármilyen vizsga lekűzdéséhez és más a bizonyítvány birtokában annak hasznosításához.

A mentorom ebben segít jelenleg. Meg abban, hogy olyan társak tapasztalatait ismerhetem meg általa, akiknek még friss élmény a vizsga.

Hogy egy nagyon egyszerű pédát mondjak, kék toll kell a vizsgához. Ez nem tűnik nagy infónak, nem is egyszerű megtalálni a rengeteg más között. De fontos.

Végezetül megjegyzem, egyetlen fehér holló sem keresett meg. Fekete sem.

Lehet, hogy én vagyok a fehér?

 

73! ha5**

 

Előzmény: gg630504 (213)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2011.01.16 0 0 214

Üdv Gabi!

Dögöljek meg, de előtted megírtam válaszom! Így az kicsinyt az módosult! Emígyen! (és szövegkörnyezetéből kiollózva!)

 

"horgonylánc" topik, és "olvtárs" hozzászólása" sok BÖLCS meglátást tartalmaz, ANNAK ELLENÉRE, HOGY  "új fiúnak" mondható köreinkben! (eddig 2 hozzászólás) És csak hallkan említeném a szerénysége erényének(?...??) kedvező megitélését! Mármint a kettő hozzászólást. Távol álljon tőlem, mert utálom, hogy bárki kisajátítsa magának a mondandója okán, hogy "Én mondom a "tuti"-t, mert nálam a "Bölcsek köve"! (Értsd: Sok a tapasztalatom, főleg az, ami ezeréves!" NO, NE MÁN!!! Ez csak annak engedhető meg, akinek annyi munkája fekszik az amatőrizmusban (!!!....izmus... SICC!!!) pölö mint Neked!

 

Ellenőrizve "...4"re végződő NICK valóságodat"

Ha nem haraguszol a beszólásom okán! :-)

Öreg Csóka

 

Előzmény: gg630504 (213)
gg630504 Creative Commons License 2011.01.16 0 0 213

"Ha bárki fehér holló erre vetődne aki még ezek után is érdeklődik az oktatás felkészüles lehetőségeiről, annak szívesen segítek, átadom a tapasztalataimat, ismereteimet."

Rajta, nosza, csinálj ennél http://hg9ieg.atw.hu/kezdo.htm jobbat és add közre.

55 de Π9IEG

Előzmény: horgonylánc (212)
horgonylánc Creative Commons License 2011.01.16 0 0 212

Tisztelt netom!

 

Ennyi idő elteltével valóban meglepett a válaszod!  Előszőr az lepett meg, hogy semmilyen bejegyzés nem született hónapokon keresztül!

Mire számítottam? Arra, hogy sokat tapasztalt, gyakorlott amatőrök fogják majd segíteni utamat. De mint látod, senkit (kivéve Téged, amiért fogadd elismerésem és köszönetem) nem foglalkoztat az, hogy tapasztalatát, ismereteit, információit átadja a tapasztalatlan útkreső kezdőnek. Senkinek fel sem tűnik, hogy valaki segítséget kér tőlük az oreg rokáktól. Inkább szapulják egymást. Ezért (is) nehéz büszke Magyarnak lenni! És rádióamatőrök közé tartozni büszkeség?

Nem ismerem ezeknek az oldalaknak a lelki életét. Nem tudom, mi az az erő, ami a több hónapos szendergéséből felriasztotta.

Kerestem és találtam egy klubot, ahol egy IGAZI amatőr társaság készít fel a megmérettetésre, ahol tapasztalt oktatóm kijelöli az utat hétről-hétre.

Itt is köszönöm neki és nekik az erőfeszítéseiket!!

Hogyan készöljünk a rádióamatőr vizsgára?

Ezt nem tudom és nem is talákoztam olyan emberrel, szervezettel, aki erre ma Magyarországon biztosan tudta volna  a választ!!

Kb két éves kereső, kutató munkám eredménye ez a siralmas tény!

A HIF és utódszervezetei csaka vizsgával foglalkozik. A képzésről, oktatásról semmit nem tud mondani, még rosszat se. Még vizsgakérdései sincsenek.  A MRASZ nem különben. No, ez már igazán meglepett!

Azért ott találtam valakit, aki el Dallólt néhány nevet, kit zaklassak kérésemmel.

Kutatásom során találtam olyan társaságot is, aki ugyan oktat és hírdeti is magát, de őket meg jobb kerülni, se a vizsgára, se az amatőréletre nem tudnak felkészíteni, másokat szapulni annál jobban. Itt egy szerény tandíjat kérnek.  Viszon mélyen meghajolok ugyan ez társaság előtt azért, mert ők az egyetlenek akik szervezetten megpróbálkoznak az utánpótlás képzésével. Jól, rosszúl, de csinálják a gáncsoskodások ellenére. !!

Ha bárki fehér holló erre vetődne aki még ezek után is érdeklődik az oktatás felkészüles lehetőségeiről, annak szívesen segítek, átadom a tapasztalataimat, ismereteimet.. Szerény ismereteimet.

Végezetül bekiabálom a világba, hogy a vizsga helyszine NMHH Viegrádi utcai épülete, mely a 106, azaz egyszázhat szám alatt található! Aki a régi címére emlékszik, annak mondom, hogy nem költöztek el a nagy fehér épületből, csak az utcát számozták át!

 

73!  HA5??

Előzmény: netom (188)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2011.01.16 0 0 211

Üdv Barátim!

No, haggy'ne monnyam hogy a dolog csak annyi, és tán csak addig érdekes, ameddig érintettség van.

No, picinyt még "rágódnák a csonton"! Mármint a lehetőségek adta, és nem kihasznált dolgok okán! Mit is ír a NHH rendelet?

 

     http://wiki.ham.hu/index.php/EchoLink

 

Ebből egy lényegi idézet:

 

Az EchoLink az USA-ban egyre inkább a rádióamatőr képzés segédeszközévé válik. Növekvő számú vizsgára készülő esetében követelik meg a felkészítők, hogy 70-100 szabályszerű nemzetközi összeköttetést naplózzon. Első lépcsőben csak kliens állomásokkal létesítenek a tanulók kapcsolatot, ez ugyan megfelel egy zárt internetes csetnek, így az elkövetett hibák nagy gondott nem okoznak. Ugyanakkor a felkészülők számára élményt jelent az idegen országok rádióamatőreivel történő kapcsolatfelvétel. A következő lépcsőben megtanulják az átjátszókon való forgalmazás technikáját és etikáját, s ez már "éles" rádiófrekvenciás amatőr munka.

Magyarországon eddig nem került nyilvánosságra olyan hír, hogy az EchoLinket oktatási célra alkalmazták volna. Ennek három fő akadály van: kevés magyar állomás található a rendszerben, a felkészülők nyelvismeretének hiánya és a felkészítők egy részének ellenérzése a kombinált internetes/rádiófrekvenciás technológia alkalmazása iránt, noha ez az ellenérzés az interneten tükrözött packet rendszerre és annak telnetes írására, olvasására, továbbá a log programok TCP/IP alapú halózatba kötésére vonatkozóan nem áll fenn...

 

Remélem érthető, ha az okán hadakozok, hogy az eQSO program hívójel  nélküli regisztrációját miért is nem lehetne erre a rádióamatőr képzésben felhasználni?

 

Ja, igen, tenni kellene érte! Önkéntesen, de leginkább annak akinek írva vagyon esetleg egyesületi alapító okiratában!

 

Öreg Csóka

 

Előzmény: Princ of Carpatia (210)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2011.01.13 0 0 210

Üdv!

No, nagyon azonosítgattam Nick-ed számsorát, és merem mondani:

Üdv Gábor! (A többi eltérő számú, de a "Nick-edre hajazónak, beszólóknak meg LFS!+ ÖAZP ! :-D)

 

   ...Ugyanakkor amatőrnek számít-e, akinek nincs engedélye de aktívan rádiózik klubból?...

 

NANÁ, hogy az! Már bocs a kiabálásom okán, de nehogymár valami másodrendű állampolgár legyek, akkor amikor dalolva fizetek egy közösséghez való tartozásért, ott aktívan, tevékenyen gyarapítom, mind anyagilag, mind szellemileg a közösség hírét! Forgalmazhatok is! Tehetem ezt a klub engedélyében beírt személy szakállára! És ez nem valami akármi erkölcsös elkötelezettség, hanem egy egyetemes emberi tulajdonság, amióta az ember magát társaslénynek vallja!

És ezen az sem változtat, hogy 'annó akkor még alapfokú rádióamatőr tanfolyam után ülhettél a billentyű mellé, és ha volt elegendő számú összeköttetésed a klubbod LOG-jában, és ha volt esetleg "konstruktör" tudásodról szóló "bumázskád", no, akkor kérhettél egyéni rádióamatőr hívójelet. (Addig úgy is hívtuk a dolgot, hogy KOLLEKTÍV RÁDIÓ-AMATŐR ÁLLOMÁS operátora vagyok.) Az, hogy sajnos ehhez az egyéni engedélyhez nyilatkozni kellett (a már akkor néhahi) anyai nagymamám pártállásáról, az szerintem a "finnyás" kategória, és nem a lelkiismereti hovatartozása volt! Minden társadalmi formációban vannak sokaknak nem tetsző, de -sajna- betartandó előírások!

A vizsga szükségességét nem ez dönti el!

 

    ...De ebből nem következik, hogy annyi amatőr is lett volna...

 

No, akkor csak saccolj! Pölö az ország legkisebb megyéje, Esztergom-Komárom-ban a városi klubbok: Tatabánya, Tata, Esztergom, Dorog, Nyergesújfalu, Ács, Oroszlány. Ez hét, de tán volt több!.... És tuti, hogy húsznál több taggal! Már csak az okán, hogy az egyéni hívójelesek is a klubbok létszámát gyarapították. No, akkor csak sacperkábé: Ha az ország legkisebb megyéjében voltunk esetleg öháromszázan, a még nem említett kollektív állomásokat számát illetően még plussz. (rémlik, hogy több volt hétnél) Akkor a teljes tíz körzetet a (Főváros+ a megyék) ha szumma 10000 főre gondolom, akkor még szerény is voltam!

Márpedig aki klubb-tag volt, az mind rádióamatőrnek vallotta magát, és az is volt! Még az a kis uttörő is, aki egy rókaversenyen való részvétellel nyilatkozta ki rádióamatőr mivoltát!

Mert kivétel erősíti a szabályt!

 

      http://www.radiovilag.hu/images/195o10.pdf

Mert ugyi hogy ne a nosztalgiát idézgessem! Ma is van az, amiről beszélek!

Öreg Csóka

 

 

 

Előzmény: gg630504 (208)
gg630504 Creative Commons License 2011.01.12 0 0 208

Van, aki kvarcot, csövet, tranzisztort, van aki QSL lapot, és van aki hívójelet gyűjt. Így karika a világ. Nem hiszem, hogy nehéz lenne a természetes személyeket megszámolni, talán partnerkód alapján.

Ugyanakkor amatőrnek számít-e, akinek nincs engedélye de aktívan rádiózik klubból?

Régebben ( úgy 15 éve ) foglalkoztam callbookkal. Amikor MRASZ taglista már nem, HIF-es még nem volt. Egy személyhez több rekord ( sor ) is tartozhatott, mert több címet is megadhatott. Valamint a megszűnt hívójeleket sem töröltük, egyéni engedély nélküli klubtagok is voltak benne. Így volt 10k körüli rekordszám, ha jól emlékszem. De ebből nem következik, hogy annyi amatőr is lett volna.

1001001 de Π9IEG

Előzmény: Princ of Carpatia (207)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!