"Nagy" a baj, segítsen valaki mert nem hiszem el, hogy nem találok értelmes megoldást.
Sajnos nem találok hátsó középső tolató szenzort a 2013-as autómhoz. Kiszereltem a meglévőt 96890A2000E5B típusú, de így nem találok a kinai oldalak között.
Most vagy nem ez alapján kellene keresnem vagy tényleg nem árulnak.
A bárdiban azt mondták, hogy csak gyárit tudnak hozni 95 ezer Ft-ért, helyettesítő nincs.
Kínából végül rendeltem olyan szám alapján ami a másik oldalán van 4MT271H7D de azzal nem működött, most vagy eleve nem jót (hamisat) küldtek (nem volt rajta felirat) vagy rosszat rendeltem.
Lécci segítsen valaki, honnan tudnék olcsóbban venni, mert minden tolatásnál csak sípol és eléggé idegesít :(
Segítséget szeretnék kéri Kia ceed1.4 benzines, váltás után ha erőteljesen a gázra lépek felpörög a motor mintha üresbe lenne és 1-2 mp késéssel kezd húzni az autó. Esetleg találkozott már valaki hasonló problémával? Én mint nem hozzáértő motorvezérlésre gyanakszom, amúgy 2013 évjárat.
Nem tudom, konkrétan, hogy fizikai méretek és kialakítás alapján melyik megoldás a könnyebben kivitelezhető, de két, árban is elfogadható kamerára leltem. Az egyik hazai beszerzésű,
A fizikai méreteket a gyáriéval összehasonlítva, eldönthető, hogy beszerelhető-e? Az elektromos bekötés megoldható az eredeti csatlakozó összeházasításával, a vezetékek színe (színkód) alapján.
Ennél is ott van.Van cikkszámom is hozzá,csak árban vagyok bizonytalan,ott elég nagy a szórás.Alitól 22ezer,koreai autós webshop "gyári" 69,ebayen bontott 300euró...A bontottat kizárnám,alisat nem venném meg ha esetleg már valaki befürdött vele,a gyári 69 meg....egy kb 2MPx-es kameráért...hát sokallom :)
Az ED esetében a csomagtér ajtó nyitó mellett helyezkedik el a kamera. A JD-nél is ott van? Véleményem szerint, a mellékelt elektromos bekötési séma használható lehet, ha ilyen a kivitele.
Szia! Nálam a jelenség majdnem ugyanez volt, az első ködlámpák nem világítottak (és a visszajelző sem). Szerviz valószínűleg jót mond, nálam a kapcsolócsere segített (elég csak a lámpa bajuszkapcsolót cserélni, az ablaktörlős külön van). Bontós került bele, azóta is remekül működik (mondjuk túl sokat nem használom :-D ).
2012-es ( JD ), 1.6 GDI . Azt nem tudom, hogy ez a csere Nálad garanciális-e esetleg.
És akkor egyúttal be is köszönnék:
Üdv és Tisztelet a car-társaknak!
Május óta vagyok boldog tulaja fenti gépjárműnek, és bár régi "motoros" vagyok (másik néven) itt az index fórumain, május óta ezt a fórumot is érdeklődéssel követem. :-)
Mikori évjáratú autó? Nekem szerencsére még nem adta meg magát egyébként is elég ritka jelenség , de a 2012-es 1.4 MPI (ED) autómban Kenwood CMOS-230 típus van. A CEED-ekbe tudtommal CMOS 130, 230, illetve 320 típusok valamelyikét szerelték.
Én végül a Pappashoz kértem időpontot október végére. A levelezésben megadtam az alvázszámot, és az ügyintéző azt írta vissza, hogy az enyém nem érintett a visszahívási akcióban. Nekem mondjuk kb mindegy, hogy visszahívás, vagy garancia, csak legyen megcsinálva.
Köszönöm. Akkor az első éves szerviz előtt beszélek majd velük, hogy mi a teendő, ha rendelni kell az alkatrészt, akkor jobb ha előre szólok nekik. (Már ha elismerik ők is, hogy ez széria hiba - Kia Szabó (Autó Vestar) lenne a kiszemelt jelöltem, mivel itt a pestiek azt ajánlják...)
A furcsa kormányzaj megszűnt, végül ahogy írtátok a kormányoszlopot cserélték. A menet és gyorsulás közbeni zúgás továbbra is megmaradt.
A kormányoszlop szerelése nem a legszebb munka lett, a műanyag elemeknél látszanak csavarhúzóval szétpattintási kísérletek nyomai, illetve nekem gyanús, hogy az állítható kormány hátsó részén látható porvédő műbőr borítást csak sniccerel levágták, de vissza már nem rakták. Megnézné nekem valaki, hogy ez neki is így van mint a képen, vagy be van fogva a porvédő a műszerfalba? 2019 1.4 MPI.
Mondjuk most ez a legkisebb gondom, tegnap hátulról megkínáltak :(
Tud valaki jó szervízt? A fóti JP és a gödöllői Gablini nálam leszerepeltek az eddigi munkáikkal, mintha képzett autószerelői hiány lenne náluk és a covid miatt felszabadult szakácsokkal pótolták volna a munkaerőt...
Tudnátok abban segíteni, hogy milyen visszahívás, amiről írtok? Van erről valamilyen bővebb info valahol? Ugyanis nekem 2019/12-es szintén 1.4-es szívó benzines és alapjáraton idegesítően rezonál a kipufogó dob.
Az utastérben is hallani.
Ha alul kézzel kicsit felnyomom, akkor nem csinálja, de hát úgy nehéz közlekedni, hogy valaki alulról tartja. :)))
szerintetek sima autószerelő vagy villamossági az illetékes a visszatérő problémámban: a jobb oldal resetelés után is meleget nyom klíma/hideg levegő helyett 2012-es 1.4-es kombi
Sima ISO kábelt sem a hazai, sem pedig külföldi kínálatban az adott évjárathoz nem találtam, vagy legalábbis nem volt egyértelmű a kompatibilitás.
Ez a készülék lényegében mindent tud (leírás szerint), amire szükség lehet. Előnye, hogy hangerő potenciométerrel, valamint a főbb funkciók eléréséhez nyomógombokkal rendelkezik (könnyebb kezelhetőség), továbbá a felbontása is jobb. Persze, volt nekem nagyon jól működő 800x480-as felbontású fejegységem is, amely tökéletesen megfelelt az igényeimnek. Hátrány: nem IPS kijelző.
Véleményem szerint, a rádiófészek mérete, a fejegység műszerfal síkjában történő beállítása és rögzítése nem jelenthet problémát. Inkább a műszerfal fejegység részére történő kivágásának eltérő alsó és felső szélessége nehezítheti a beépítést, mivel a fejegységek mérete felül és alul egyaránt azonos, de türelemmel és pontos munkával szépen kivitelezhető.
Megoldás lehet:
(1) Későbbi évjáratú (2010-12) autóból bontottal helyettesíteni, az adott műszerfali részt, bár valószínű, hogy színárnyalatban eltérés lehet, s az ára is húzósabb lehet.
(2) Egy kis méretalakítással összeilleszteni a kivágás és készülék külső méretét.
Általad választott Kenwood esetében is hasonló a gond a beépítést illetően. Bár a méretek nincsenek megadva, feltehetően azonosak lehetnek. A kormánytávirányító interface mindkét fejegységhez szükséges. Mint említettem, a könnyebb kezelhetőség szempontjából célszerűbbnek tartom a nyomógombokkal (-lapokkal) ellátott készülékeket. Legalábbis ez a tapasztalatom, hiszen mindkét változatból volt, illetve jelenleg is van. Természetesen, mint sok egyéb, ez is egyéni megítélés kérdése.
Megmértem, valóban annyi. Emiatt nem értettem, miért ne kellene az előlapi keret, de úgy látszik, a facelift erre is hatással volt, eltérő a két kivágás.
Ugyanitt kérdésem, nem éri meg jobban egy minőségi fejegység a kínai helyett, ami tudja az android mirroringot? Csak érvek / ellenérvek szintjén kérdezem, bármilyen elkötelezettség nélkül.
Akkor nem használod túl sokat. :) Nekem novemberi és most van benne 12000 km. :) 5000-nél valóban nem sanszos, hogy cserélni kelljen, én biztos megnézetem, már csak a korábbi tapasztalatok miatt is.
Már az ajánlatot is úgy kértem, hogy TOTAL QUARTZ 9000 ENERGY HKS 5w30 olajat szeretnék, lehetőleg flakonosat. Rákérdeztem korábban a Kia Magyarországnál, és tőlük is ez jött vissza az 1.4 MPI-hez.
A képeken az autómban (2012) levő gyári multimédia, illetve a kínai csere készülék méretei láthatók. Véleményem szerint, a rádiófészek méreteivel valószínű nem lenne probléma. Kritikus érték lehet a fejegység előlapjának teljes mérete, ugyanis úgy látom, hogy a 2007. évi autó fejegységének függőleges élei nem párhuzamosak (felül 199 mm, alul 195 mm). Meg kellene mérni, hogy valóban annyi-e?
Köszi az infót, akkor az időpont foglalásnál én is mondom már majd előre a kipufogó témát, hátha akkor nem kell külön vissza mennem miatta. Légszűrőt meg pollenszűrőt nem nézetted meg, hogy milyen állapotban van?
Sziasztok - 2009-es 1.6-osom egy hibát produkált tegnap: a multikormány jobb oldalán található rádió hangerő szabályzó gomb háttérvilágítása kontakthibás, ki-kialszik. A gomb maga működik. Tudom, ennél nagyobb gond ne legyen, de zavaró.
Otthon lehetséges a javítása, találkoztatok már ilyennel?
Mar tegnap letettem arrol, hogy megprobaljam megoldani, mert ilyen apro dolgok forrasztasahoz nincs szerszamom. Viszont talaltam ra embert, aki elvileg meg tudja oldani, ha olyan jellegü a hiba. Ha megsem, akkor veszek bele valami kinai fejegyseget
Dehogy erőlteted! Különben is, én kérdeztem és minden, amit leírtál nagyon hasznos.
Az új furat készítése nem lenne gond, viszont nekem az jött le ali-ról, hogy nem egyforma a két méret (2007 vs 2012). Ezt például kifejezetten a facelift előttiekhez adják, a leírásban pedig az áll, hogy felül 199 mm, alul 195 mm a szélessége, miközben a 2 DIN csak 180 mm.
A 2007-es Ceed-ben a műszerfali kialakítás ugyanolyan, mint a 2012-esben. A rádió mérete 2DIN-nek felel meg, annak a helyére beszerelhető egy 2 DIN-es Androidos fejegység. Tehát nem szükséges az általad előlapi keret-nek nevezett kiegészítés, legfeljebb, egy takaró keret, amennyiben indokolt az esetleges méretkülönbség miatt.
Maga a rádiófészek pedig így néz ki (Ha netán ismert, akkor elnézést!):
Természetesen, nem szeretném rád erőltetni az elképzelésemet, csupán úgy gondoltam, kiegészítem az előzőeket.
A 2007- 2010 közötti Ceed-ekben is 2 DIN-es rádiók vannak, így a rádiófészek képes befogadni a fenti fejegységeket. Amit beépítő keretként lehet venni, az tulajdonképpen egy, rögzítő fülecsekkel rendelkező tok, amelybe a rádió becsúsztatható, továbbá egy fedőkeret, amely általában egyéb fejegységekhez is mellékelve van. (A fejegységek külső és belső méretei is adottak.)
Véleményem szerint, a rögzítő fülecsekkel ellátott keretet át lehet helyezni az új rádióra. Az elképzelhető, hogy a műszerfal síkjához igazítás végett esetleg új furato(ka)t kell készíteni a tartókereten, de ezzel a kis munkával spórolhatunk.
Amikor a 2012-es évjáratú autómban lecseréltem a gyári multimédia készüléket, hasonlóképp kellett eljárnom, de a kivitel azért elfogadható (kép).
Az is szerencse, hogy még beépítő keretet sem kell venni, hiszen a rádiófészek méretei megfelelőek egy jól megválasztott fizikai méretű 7-os fejegységhez.
Mutatsz ilyet kérlek? Én nem találtam olyat, ami a facelift előtti Ceed-be jó lenne. :(
Ez nagyon pöpec! Én most várom az árajánlatot amotorfelújításra... Esetleg meglehet tudni, hogy eddig ez neked mennibe van és hogy időben mennyi volt, amíg ideért? És hogy G4FA motort is lehet így kapni esetleg? Köszi!
Az első években az egyik típushibái közül az egyiket a különböző hibákat produkáló gyári fejegység volt.
Ahogy az előző hozzászóló is említette, kellő eszközök, s legalább alapvető ismertek hiányában nem célszerű az otthoni javításra vállalkozni. Javítási ár a hiba jellegének függvénye, ami esetleg már túllépheti a gazdaságosság határát. Láttam néhány rádióhirdetést az adott évjáratú Ceedhez, de arra semmi biztosíték nincs, hogy kis idő múltán nem jön elő a generáció első éveire jellemző hibák valamelyike.
Ha nincsenek különösebb elvárások: navigáció, kormánytávirányítás stb. Akkor egy olcsóbb kínaival is lehet próbálkozni, közülük is kifogható a minimális igényeket kielégítő készülék. A legtöbb olcsóbb fejegység pedig már rendelkezik tolatókamera bemenettel, s képernyő tükrözési funkcióval is.
Az is szerencse, hogy még beépítő keretet sem kell venni, hiszen a rádiófészek méretei megfelelőek egy jól megválasztott fizikai méretű 7-os fejegységhez.
Ötből 4 helyről megkaptam az ajánlatokat, a Gablini eddig nem jelentkezett. Ha esetleg küldenének valamit, majd megírom, egyébként az alábbiakat kaptam (a jelenlét arra utal, hogy ott lehetsz-e az autó mellett a művelet során):
Ár Olaj Jelenlét Egyéb Wallis 45000 hordós nem levegőszűrő benne (35000 Ft légszűrő nélkül) Vác 67119 hordós igen levegő + pollenszűrő benne (53475 Ft lenne utóbbiak nélkül) Pappas 57375 flakonos igen levegőszűrő benne (45585 Ft légszűrő nélkül) JPAuto kb 65000 hordós nem pollenszűrő benne (kb 45000 Ft pollenszűrő nélkül)
Csak az ajánlatok, meg az email-ek alapján a Pappas (Budapest 13. kerület) eddig az abszolut nyerő nálam, gyors válasz, normálisan kidolgozott, részletes árajánlat, és az egyetlen, ahol bontatlan flakonos olajat adnak hozzá. Van esetleg valakinek olyan nagyon negatív tapasztalata, ami miatt egyáltalán nem javasolja őket?
Nekem ugyan ez a probléma ált fel elvitem egy műszerészhez megforaztotta egy csatlakozó van az előlapon ami csatlakozik a rádióba úgy emlékszem hogy 24db.pici érintkező kb. 2 centiméteren nagyító és tűhegyes páka nélkül neki se fogjál. Nekem utána még ment 1 évig. A ceed nálam volt 12 évig ujjonan vettem 2007ben ezalatt 3 rádiót cseréltem.
Arra nem talaltam megoldast, hogy a ceed 2007 eseten mi a megoldas a radio problemajara, ha nem volt garanciaban kicserelve. Tudna nekem ebben valaki segiten?
A felesegem ceedjeben egyszer egy hosszabb uton a döccenökön neha elhallgatott es elment az összes vilagitas a fejegysegröl. Aztan neha meg müködött, amikor eppen ugy döccent :)
Da azota vegleg meghalt (nem kapcsolhato be, igy a kormanyrol se vezerelhetö).
Ami informaciot talatam, az az, hogy a csatlakozok forrasztasai elengednek.
Szetszedni is szet fogom tudni, az nem gond.
Az lenne a kerdesem, hogy javithato, vagy a megoldas az, hogy kidobom, es teszek bele valami fejegyseget?
A gyerekek mar elegge leamortizaltak a belteret a kocsiban, szoval ha javithato, akkor inkabb javitanam, minthogy szep uj fejegyseget vegyek bele :)
Nekem is ezt csinálja. 2019/12 hó 1.4 MPI benzin, 4800km. Szerintem csak a motor rezonancia frekvenciáját veszi fel néha ha úgy áll. Nem egyenesen, hanem kicsit ferdén. Nem foglalkozom vele, de picit zavar, mert volt 2016 Ceed II és 2009 Ceed I autóm is és egyik sem csinálta. Ez most új dolog, majd decemberben az 1 éves szerviznel rákérdeztek ha eszembe lesz vagy zavarobb, hangosabb lesz.
Kettő szervíz volt képes eddig reagálni, a másik három természetesen cseszett bármit is makkanni. Gyűlölöm, mikor elküldök két emailt, és semmi reakció nincs rá. Ha nem képesek válaszolni, akkor ne adják meg az email címet az elérhetőségeknél... Még várok pár napot, aztán elkezdek telefonálni.
Szerintem ha fontos Neked az autó akkor menj el egy szakszervizbe, olvastasd ki a hibakódokat és kérj árajánlatot. Ha a saját szakid is odaküldött, akkor annak komoly oka van.
Kia Venga 2010 1.4-es az alábbi hibákat produkálja: ESP kigyullad, fordulatszám kijelző nem megy és nem írja ki, hogy hányadikba kell kapcsolni és ekkor hajlamosak becsörgni a szelepek. Hibakód: kormányszög állás hiba.Szerelőhöz elmentem ott nem indult el az autó, immobilisier kikapcsolták, indult, majd mostanában hol indul hol nem hol kijelez az ESP hol nem. Szerelő: nem biztos, hogy megtudja csinálni, lehet KIA szervíz kell ahol nagyon szívesen kicserélnek minden idevágó alkatrészt több százezerért ill. lehet újra kell írni a komputert.
kérdésem volt-e valakinek hasonló problémája? Ha igen ki hol hogyan oldotta meg?
Lehet, hogy az injektorokat hallod, az is hallatszik a videóban. Elég durva hangja van a láncnak, ha baja van, szóval olyan nincs, hogy azt nem hallod, ha bibis.
A helyedben megállnék 3 különböző műhelynél és megkérném, hogy hallgassák meg, mert nem értek hozzá, van-e hangja a láncnak.
Szerintem van, de mivel életemben nem volt láncos motorral autóm, így nem tudnám kijelenteni, hogy a lánc zajos. Ezért lenne jó, ha egy hozzáértő nyilatkozna - nem baj, ha nem érdekelt a cseréből befolyó esetleges profit kérdésében :-)
Végigolvastam, keresgéltem a fórumot, de tanácstalan maradtam, hogy hol, kivel kellene megnézetni, és amennyiben ott tart a lánc - márpedig a 170e + km (az órában) azt sugallja, hogy a kérdés időszerű - cseréltetni (természetesen a szükséges tartozékokkal együtt).
A hang alapján én nem tudom megítélni, milyen állapotban lehet, hidegen nyilván van némi zaja, melegen nem hallom, de esetenként mégis...
Nézegettem a láncszettek árait is, elég nagy a szórás, alapban a ZS+U, illetve a kovacsauto.hu kínálatában szörfözgettem, de ránéztem más oldalakra is (Unix/Bardi/Láng kimaradt) előbbiben nem is találtam, utóbbiban 30e-től kb. 100e-ig voltak a készletek.
Az 2011 óta felszámolás alatt áll, de másik cég viszi a kutat. Ugyanakkor megtudtam, hogy Szlovéniából hozzák az üzemanyagot, ami líbiai kőolajból készül és ez lehet a kulcsa annak, hogy sokkal kevesebbet fogyaszt belőle az autó, mivel ez nem MOL üzemanyag (ami szibériai kőolajból készül).
Ha jól értem csak néhány éve jelent meg a Ceed-ben az 14 T-GDI motor. Az érdekelne hogy ez egy viszonylag friss saját fejlesztésük vagy átvettek valakitől egy már bejáratott motort, esetleg erről tud valaki infót?
Az elmúlt néhány napban észrevettem, hogy a kipufogó a garázsba beállásnál kicsit hangosabban búg alapjáraton leállítás előtt. Nem minden esetben csinálja, egyelőre még nem jöttem rá, hogy mi idézheti elő. Minimális gázadásra megszűnik, de van amikor alapjáraton magától is abba hagyja. Más találkozott esetleg hasonlóval? 2019, 1.4 MPI, kb 12000 km. Persze még garis, de kíváncsi vagyok másnak volt/van-e ilyen, vagy hogy ez baj-e egyáltalán.
Az az ajtó élek azoknak szúr szemet akiknek korábban német autójuk volt. (Nekem is az volt :) az első használt KIA-t azért nem vettem meg mert ugyanígy elállt. Azóta tudom, hogy a koreai autó nem német precizitással készül. Persze egy festék vastagság mérő azért nem árt vásárláskor, nehogy valóban karosszéria javítás miatt legyen ilyen.
Az oldalsó ajtók alja mégjobban "eláll", nincs egyenesben. EZ van.
Mint sok minden más, az alkoholos filc minősége is változó. Azért sem szabad tőle csodát várni! Az tartóssága bizonyára növelhető akril lakkal (spray). Persze az érintett terület jól körbe kell maszkolni.
Hajdanában a letrasettel feliratozott műszer előlapokat is akrillal védtem. Az volt a legolcsóbb megoldás!
A hátsó ajtón az elsővel szomszédos éle pedig végig van horzsolva.
Anyu táskájának csatjai kapták le a fóliát sztem, ahogy szállt be-ki. Nagyon sérülékeny az a sz*r az éleken. Nekem a baloldalon is van, pedig ott nincs táskacsat, aztán mégis. Üvegfóliások tesznek rá újat, ha zavar. Én alkoholos filccel gyógyítottam, olyan fél évet bír ki, a sterimob azt is leszedi idővel.
Azért van, mert a zár messze van a felső saroktól és ha leengedett ablakkal csukják be az ajtót, akkor a kédergumi kitolja az ívet. Engedd le az üveget és hajlítsd vissza.
Megvételre néztem ki egy Ceed-et. 2011-es. Nem lenne rossz, de van 1-2 olyan esztétikai hibája, ami aggaszt, hogy nincs-e műszaki vonzata.
Egyik, hogy a jobb/utas oldali első ajtaja ninsc síkban a hátsóval. A hátsó ajtón az elsővel szomszédos éle pedig végig van horzsolva. Olyan, mintha feszegették volna. Csatolom a képet.
Ez alapján van okom aggódni? Esetleg beázás, vagy lehet komolyabb gond?
Az egy új autó, viszonylag új fejlesztésű motorral, nem hiszem, hogy már kiderült volna róla valami típushiba, meg egyébként is jó sokáig garis még, szóval szerintem egyelőre ne erőltesd a "gurukat". A 10e km-enkénti olajcsere szerintem elég gondoskodás.
Totalcar.hu-n jelent meg néhány napja a "rossz motorok 3." c. videó. Ebben 32:30-nál említenek egy "kecskeméti gurut", aki KIA/Hyundai motorok vezérműlánc problémáira specializálta magát. Tudjátok esetleg, hogy ki lehet ő / mi az elérhetősége? Szeretnék képben lenni; 2 hónapja vásároltam egy 2019-es KIA Ceed SW-t, 1.4 T-GDI motorral.
Van vmi klasszikus típusbetegsége? A gyakori (7500-10000 km) olajcserékkel tisztában vagyok, korábban VW Golf VI 1.4 TSi-m volt, ott megtanultam (nem is volt vele soha gondom a 8 év alatt). Többnyire hosszú távon használom (2x70 km/nap), városban ritkábban (80% vs. 20%). Köszi!
Szia! Mi 2019 áprilisban vettük az öt ajtós Kia Ceed 1,4 CVVT autónkat. Most 13500 km van benne. A kormány szervó felől jó ideje nálunk is súrlódó hang jelentkezik minden használatkor. Több, mint egy hónapja elvittem a székesfehérvári Pappas-hoz, átvizsgálásra. Nekem azt mondták, hogy ismerik a problémát és a csigatengelyt kell kicserélni. Ott rögtön meg is rendelték az alkatrészt. Azóta is várok rá. Tegnap újból érdeklődtem, állítólag azt a választ kapták a beszállítótól, hogy akár hónapok is eltelhetnek a megérkezésig. Tegnap Fehérváron 3 db rendelésük volt, én vagyok az első helyen.
A kormány előjött több esetben, kinek halkabb, kinek hangosabb. Ha elég hangos, akkor cserélik gariban, módosított alkatrész van benne. Az elsőt meg ne fogadd el, csinálják meg, vagy menj máshová vele.
Fél éves Kia Ceed SW 1.4 CVVT tulaj vagyok. Pár ezer km után elkezdett jelentkezni egy zavaró rezonálás, furcsa hang gyorsuláskor. Először egyesben, majd mostanra 3. fokozatig is produkálja. A szerviz annyit mondott, hogy gyári összeszerelési hiba, megoldása nincs.
A nagyobbik baj, hogy a kormány tekerésekor súrlódó hang jelentkezett 6ezer km körül. 2 hónap várakozási idő után a KIA kormányoszlop cserét javasolt. A szerviz szerint állítólag sok 2019-es KIÁnál előjött ez a probléma és csak ez oldotta meg a problémát. Volt már valakinek hasonló problémája?
Én úgy tudom, a hibakódtárolóból akkor is van egy kiolvasható kód, ha egyébként nincs tárolt hiba. Csak, hogy látsszon, hogy működik a kapcsolat, a tároló.
Sajnos, a legvégső esetben az ECU meghibásodása sem zárható ki, mert egyik jellemző hibatünete az, hogy a motor bemelegedés után leáll, majd kis idő múlva újra indítható. De ezt azért nem szeretném!
A motorvezérlés terén csekélyke ismereteim alapján elsősorban a forgattyústengely, vagy a vezérműtengely jeladójának a hibája, vagy azok tápellátásának, esetleg testelés hiányára (időszakos kontakthiba) gondolok.
Persze, ezeken kívül még egy sor hibalehetőség sem zárható ki, mint például a kábeleké, de hogy mi, az szerintem találgatás, próbálkozás alapján deríthető majd csak ki, ugyanis, egy árva hibakódjelzés sem volt egyik esetben sem.
Nagyon elképzelhető az is, hogy az ECU tároló tartalmának kiolvasása sem jár sikerrel, mert, lehetséges, hogy nincs is mit kiolvasni!
Azt akartam kérdezni, hogy amikor leáll, előtte mennyit megy. Azaz az utolsó indítás és a leállás között. De végülis mindegy, úgy sem tudjuk diagnosztizálni.
Benzines 1.4 (66kW/90 LE). Mint írtam, a két leállás között többször volt használatban, legalább 120 km-t futott. Januárban volt szervizben: átfogó ellenőrzés, fékfolyadék, olaj- és gyertyacsere, szelephézag stb.
Mennyi ideig működött folyamatosan a leállások előtt?
Régen ilyen esetekben kivettük a gyertyát megnézni, hogy benzines-e. Ha nem, akkor üzemanyagot nem kap. Ha igen, akkor a gyújtás állt meg vagy nem megfelelő. Ez már segített a szervíznek.
Persze ezek az autók már sokkal bonyolultabbak. Nomeg ha dízel, akkor főleg nem játszik ez a teszt.
Kösz, de nem egészen azonos a két eset. Nálam nincs teljesítménycsökkenés, csak egyszerűen leáll a motor. Ha pedig néhány perc elteltével beindul, akkor normálisan működik.
Szia, nekem volt ilyen, 2 hetes korában, de egy utólag beszerelt titokkapcsoló okozta. Jelenség ugyanez. kb 15-20 perc után erő elmegy, majd motor leáll. Hibakód nincs. Pár perc várakozásra beindul, de csak vészüzemben. Az indítógomb (gyújtáskapcsoló) testjét szakítja meg a kapcsoló, nem tetszett neki a kontakthiba... A durva, hogy a szakszerviznek 1 hetébe telt, mire megtalálta, hibalista üres volt. Csak egy ötlet...
Olajról szerencsére még nincs szó, novemberi az autó, inkább a felcsapódott sarat meg foltokat tüntetném el, de némelyik olyan helyen van, hogy alig férek hozzá. Én is szívesen megakadályoznám, hogy ez megtörténjen, de nem igazán tudom mit kéne tennem.
Milyen fogyasztó, mennyi áramfelvétellel, mi célból lenne használva? A 10 időtartam időzítővel beállított érték? Minden motorleállítást követően számolni kell vele?
Megnéztem (Kia Ceed 2012 (ED). Jól gondoltam, mini biztosíték van. Tehát annak megfelelő adapter szükséges.
Más, hogy én is kérdezzek, fenti Ceed-del kapcsolatban. Találkozott-e valaki azzal a jelenséggel, hogy minden további nélkül, menet közben leáll a motor (hibajelzés nincs!), újra indítási kísérletre nem indul csupán néhány perc elteltével. Az elmúlt hónapban két alkalommal jelentkezett a hiba. Időközben az autó mintegy 120-150 km-t ment, minden gond nélkül. Ismereteim szerint elég bonyolult a hiba behatárolása, ezért a vége márkaszerviz lesz, de azért jó lenne tudni, hogy ha netán valakinél előfordult, akkor mégis mi volt az oka?
Hát, szerintem igen. Ha nagyon olajos, akkor lehet kapni Brigéciol néven motormosót. Bele kell tölteni egy szóróflakonba, és az olajos részekre permetezni. Csak a lemosás a gond, azaz hogy az elektromos csatlakozókat ne érje víz. Elvileg tömítve vannak, de nem árt az óvatosság. Szóval vödör, langyos víz, szivacs. És mindezt hideg motornál.
Én inkább azt a módszert követem, hogy nem engedem bepiszkolódni. Vagyis amit írtál, nedves rongy, kb. havonta.
KIA-ban még nem volt szükség biztosítékcserére, de a Honda Jazz-ban mini adaptert használtam. Véleményem szerint a KIA-ban is mini biztosíték van. Egyszerű, kiveszel egyet, s megnézed milyen kivitelű. Holnap, a biztonság kedvéért, én is szakítok rá időt.
Ki fogja befűzni az új motort? Már úgy értem, hogy milyen viszonyban vagy vele? :)
Ugyanis elvileg az összes Ceed-ben van tempomat, csak nincs kivezetve. 15ezer a gyári (kormány)kapcsoló és vezeték szett. Kéne egy jó autóvillamossági szerelő, hogy készítsünk egy deszkamodellt, mielőtt a gyári szettet megrendelem. Kell hozzá 5 mikrokapcsoló, vezetékek, ellenállások, meg 1-2 óra munka. Amíg nincs letesztelve, addig nem szívesen terjeszteném.
Motorteret szokta valaki takarítani esetleg? Ha igen, akkor megkérdezhetem, hogyan? Simán nedves ronggyal essek neki, ahol odaférek, és törölgessem le?
Mivel garanciális szervizelés után áll fenn a probléma, Akos_IKS véleménye lehet a jó tanács. Én nem gondoltam, hogy ezeket a kopó-fogyó alkatrészeket (a kuplung mindenképpen az) garanciában cserélik 5 éves autón.
Azt viszont még mindig nem értem, hogy miért kellett nekik a vezetéket "megtoldani"? (Ráadásul ilyen barkácsbolti megoldással.) Nehéz lett volna a drótot közvetlenül a lengő biztosíték aljzatba kötni? (Nem tudom, hogyan van megoldva ott a vezetékvég rögzítése.)
Teljesen jól írtad le a tanácsokat és igazad van (!!!) ezzel az autóval már egy métert sem lenne szabad így közlekedni, itt komoly problémára utaló jel van....
Én nem közlekednék az autóval, mert a reszelő hangot a váltó fogaskerekei adhatják ki a leírásod alapján. Ez viszont nem egy visszafordítható folyamat és ha baj lesz (törnek a fogak), a szerviz minden kommunikációt le fog tagadni. Gondolom, a telefonod nem menti az összes beszélgetést (ACR).
A helyedben először a Kia Assistance-t hívnám fel (06-80-204-421), elmondanám hogy jártam a miskolci szervizzel és kérném, hogy másolatként hadd kapjanak abból a levélből, amit a szerviznek fogok írni, ehhez kérnék e-mail címet tőlük.
Ezután levélben jelezném a problémát a szerviznek (cc. Kia Assistance), hivatkozva az előzetes telefonon tett észrevételedre (a hívásnaplódból keresd ki ennek pontos dátumát és írd bele a levélbe), részletesen leírva a jelenséget és azt is, hogy ennek okán nem tudsz közlekedni az autóval, valamint azt, hogy Pesten van az autó, tehát helyi megoldásra volna szükséged, felajánlva azt, hogy egy pesti szervizbe elviteted az autót. Majd megvárnám a választ.
Fogós kérdés. Mivel - gondolom - nem garanciális javítás volt Miskolcon, én oda vinném vissza, felvállalva a kényelmetlenséget, extra költséget (vonat, 2 autóval menni, Oszkár...). Az előző javítás dokumentálva van, szervizkönyvben, számlával?
(Ne feledd, nem jogász vagyok, laikus, szóval a véleményem lehet nem túl jó ötlet is :-( )
Igen, ez lenne a terv. Csak sajnos a szervíz, ahogy csinálták Miskolcon van, én pedig Pesten. És gondolom ez a művelet autó-otthagyós. (Mielőtt vettem az autót azelőtt történt a szervíz és Miskolcon vásároltam az autót.)
Ezzel mindenképp Miskolcra menjek vissza, vagy (mivel még van 2 év gyári garancia rá), elvihetem Pesten is márkaszervízbe?
Ha ez segít közelebb jutni a megoldáshoz...én is újonnan kértem az autóval a vonóhorgot, gyárit tettek fel a hozzá járó kábelköteggel, stb. Képedet látva lefutottam a garázsba megnézni, nekem mi van a fedél alatt, mert soha nem nyitottam ki, de semmi ilyesmi lógó vezetékelést, biztosítékot, stb nem látok. Gyanítom a megoldás az lesz ami a tipped is, vonóhoroghoz szedtek áramot.
Mellékelek egy képet a gyári vezetékkötegről. Lehet neked a biztosítéktáblához tették be azt a narancssárga vezetéket a biztifoglalattal ami nekem a motortérben van? Legalábbis sejtem, hogy az ott a vonóhorogé. Az én biztifoglalatomban a narancssárga vezetéken két biztosíték van ott, egy sárga és egy kék.
Hozzászólásod minden egyes szavával egyetértek. Csak egyetlen egy számot módosítanék. A térképek nem 2, hanem talán már 4 évesek is megvannak a felrakáskor.
2015 -ös Kia Cee'd 1.6 CRDi 7 sebességes DCT automata váltós autónál, amikor kettesbe kerül a váltó (pl. egy lassítás után) és a fékről a gázpedálra teszem a lábam, egy ütődest hallani a a váltónál. Ez az ütődés van, hogy erősebb, van, hogy gyengébb. A többi sebességnél nem tapasztaltam ezt a jelenséget.
2e km -rel ezelőtt volt benne teljes duplakuplung és lendkerék cserélve.
Néha az is előfordul, hogy hasonlóan kis sebességnél nem vált az autó, hanem erős, reszelő hangot ad előlről. Ilyenkor fék és újra gáz megoldja a problémát. A hang olyan, mint manuális váltóknál amikor nem nyomjuk le kellően a kuplungot és úgy akarnánk váltani.
Mi lehet ennek az oka?
Azt mondták a szervízben, hogy mivel új a kuplung még be kell kopnia. Ez valós? Elég zavaró, amikor fékezés utáni gázt adnék és az autó reszelő hangot ad és nem indul el...
Köszi. Hát lehet, hogy már nem fogsz sokáig náluk tankolni: "Greco Petrol Kereskedelmi és Szolgáltató Korlátolt Felelősségű Társaság "felszámolás alatt""
(Sajnos) Nem szoktam "matatni" az autóban, de a minap kinyitottam a biztosíték tábla fedelét - és hát ezt látom:
Gondoltam: "Ezmiez?"
Az autó gyári kivitelű, semmiféle utólagos beavatkozás nem volt benne. Azaz volt: Nem gyári, de a márkakereskedésben felszerelt vonóhoroggal rendeltem újonnan.
Eddig 4x járt ugyanabban a szervízben (+ amikor megvettem), garanciás szervizeken és navi frissítésen. Tudtommal máskor nem került ki a szemeim közül - vagyis nem tudom, hogy ezt a gányolást ki és mikor követhette el... Mi a bánat lehet itt ez a szigszalagos izé?
Szervizre gondolom, hogy nem (rezsióradíj...). Sw/térkép frissítésnél még az is elképzelhető, hogy ott nem szívatják - a "fejlett nyugati fogyasztói társadalmat" - ilyen genyaságokkal, de nem tudom, hogy ott is ingyenes-e a magyar szervizkönyves autók sw/térkép frissítése? Esetleg egy - hanyatló nyugaton/határszélen - élő márkatárs tájékoztathatna minket erről...
"Lehetséges, hogy a Kia vezérképviselet ilyen elavult térképeket kap a navigációs rendszereihez?"
Nem lehetséges: Biztosan. A KIA - eddigi 4 éves tapasztalatom alapján - mindig ilyen elavult térképeket AD a navigációs rendszereihez. :-( Azért ad, mert bizonyára megvehetné a forgalmazótól a friss térképeket is, de az vélhetően pénzbe kerülne, így ő inkább gagyi, lejárt 2 éves térképeket "vesz" meg - nyilván bagóért. A "7 éves térképfrissítés" meg a szakmában szokásos parasztvakítás.
Szeretem a KIA-mat (a navigáció - és pár egyéb - kivételével), de örülnék, ha valaki a "fogyasztók megtévesztése" (vagy más releváns) címszóval beperelné ezt a szarrágó céget és jól megbírságolnák érte...
Az nem is fog kijönni, mert egy dugattyú van a másik végén a munkahengerben. Mivel műanyag, ki lehet fúrni kiszerelés nélkül is, de erre írtam, hogy "makkolás".
1-2 évet biztosan kibír a bakelit, aztán lehet cserélni. :)
A belső, utastéri világítás tudtommal minden autó esetében indítókulcs-állás független, vagyis direkt tápot kap. Természetesen célszerű multiméterrel ellenőrizni.
A 2010-2012-es (ED) esetében a ROOM LP jelölésű 15 A-es biztosítékon keresztül kapja a 12 V-ot. A 2013-asnál pedig ha jól tudom egy INTERIOR LAMP jelöléssel ellátott 7,5 A-es biztosítékon. Kissé kevésnek tartom, de bizonyára elegendő.
Biztos van más lehetőség is, de arról nincs ismeretem.
A csomagtérbe szerelendő, folyamatos 12 V-ot biztosító szivargyújtó terhelését a fentiek figyelembevételével kell megtervezni, amennyiben a jelzett biztosítékokról kívánjuk megoldani. Tehát, egyik esetben maximum 15 A, míg a másikban nem lépheti túl a 7,5 A-t. Kivitelezés biztosítékadapter alkalmazásával. Ajánlatos az eredeti biztosítéknál kisebb értékűt használni.
A vezeték méretezése (Cu) a terhelés függvényében:
Köszi a reagálást. Privátban átküldeném a képeket ( gyári fejegység, új fejegység,kábelek, stb), csak több képről van szó és lehet, hogy e-mailben jobb volna értekezni, ha nem gond.
Ti jártatok már így? 1 hónapja frissítették a márkaszervízben a 2016-os Ceed-em gyári naviját, ehhez képest utaztam vele az országban az elmúlt egy hétben, és kiderült számomra, hogy a navi egy éve átadott utakat sem ismer.:( (A navi valamennyit biztos frissült amúgy, mert belekerült az a feature, ami az IGo-ban is megvan, mikor jelzi egy nyilakat tartalmazó nagy képpel, hogy melyik sávot kell választani egy autópályán).
Lehetséges, hogy a Kia vezérképviselet ilyen elavult térképeket kap a navigációs rendszereihez?
A Kia K2 vagy a Hyundai IX25 típusú kábel ezen az oldalon pont úgy néz ki, mint amit nekem is adtak hozzá. Persze azt ennyiből nem tudom megállapítani, hogy minden be is van kötve ugyanúgy.
Ezen kívül már csak a különböző RCA ki-bemeneteknek van külön kábele meg a 2 USB-nek. Ilyesmit meg pl. itt találsz:
Ezek között amúgy van univerzális 16P(in) kábel is. Ez olyasmi, mint az előző, de csak a fejegységbe csatlakoztatható dugó van rajta, a másik vége csupasz, oda kell még egy Kia specifikus csatlakozó, ha nem akarsz forrasztgatni. Amúgy nekem kb. hasonló szettet adtak hozzá, mint amit ezek közül az első képen látsz. Csak nekem a 16P power kábel végén rajta van a Kia specifikus csatlakozó is.
Akkor úgy néz ki, hogy van állandóan tápon levő, s gyújtáskulcs által kapcsolt csomagtéri szivargyújtó változat is. Úgy emlékszem, mindkét változatra reagáltam.
Azt is lehet, hogy nem perselyt ragasztasz be, hanem pont annyi kemény műanyagot, mint amennyi kikopott (a munkahenger irányába). Így megemeled a pedált pont annyival, amennyi hiányzik. Kicsúszni sem fog tudni a nagy alátét miatt. Talán ez a legegyszerűbb. :)
Az a helyzet, hogy én típus specifikus multimédiát vettem kifejezetten Kia Ceed 2012 utáni modellhez. Így kaptam hozzá a gyári helyre beépíthető megfelelő formájú keretet (mondjuk ezt kicsit reszelgetni kellett, mert nem passzolt pontosan a helyére) és olyan kábelköteget is, amit csak szimplán össze kellett dugni a gyári csatlakozóval és működik. Ezen kívül nem kellett különösebben mókolni semmit, mondhatnám plug&play. A hozzá kapott kábelen van RCA hang kimenet és szintén RCA videó (tolatókamera) bemenet valamint erősítő vezérlési lehetőség is. 2 USB bemenete is van. Ebből az egyiket rá lehet kötni a gyárilag beépített USB csatlakozóra és az is működik és a gyári aux (jack) aljzat is működik vele. A kormányvezérlő is gond nélkül működik vele, csak fel kell tanítani a gombokat a megfelelő szoftverrel. Ebből a szempontból hátrány, hogy csak a gombok megnyomását lehet felprogramozni, sajnos a nyomva tartáshoz nem lehet külön funkciót rendelni. Van benne GPS, bluetooth, Wifi és 4G is és 9-es verziójú Android van rajta. Szóval elég sokoldalúan használható.
Aliexpress-en vettem. Ahogy láttam, lehet ott venni külön beépítő keretet és láttam ott külön megvásárolható bővítő kábeleket (RCA, USB), sőt még antennákat (GPS, 4G) is. Nem kizárt, hogy a fő kábelköteg (ezen van a táp, hangszórók, kormányvezérlés, gyári USB és AUX) csatlakozó is kapható külön. Viszont nagyon meg kell nézni, hogy biztos, hogy úgy van-e minden bedrótozva, ahogy kell. Tudsz esetleg képet küldeni a cucc hátuljáról, ahol a csatlakozók vannak? Meg hogy milyen kábeleket kaptál hozzá.
Kis makkolással tudsz olyat, hogy teszel be egy perselyt. Ehhez ki kell húzni a biztosító-szeget, levenni az alátétet, aztán kihúzni a tengelyt. Le kell mérni tolómérővel, hogy mekkora a lyuk legnagyobb átmérője (ez lesz a persely külső mérete), illetve a kihúzott tengely átmérőjét is le kell mérni (ez pedig a belső), valamint a műanyag elem vastagságát (ez lesz a persely hossza). Vagy van ekkora méretű a csavarboltban, vagy gépműhelyben le kell gyártani, aztán kifúrni a kikopott műanyagot a legnagyobb átmérőre, beragasztani a perselyt és száradás után zsírral összerakni.
Viszont, kormánytávirányító esetén már a hozzá szükséges adapter is kell. Hirtelenjében áttekintve, hazai forgalmazónál nem igen kapható, de jobban utána nézve bizonyára másutt is vehető (ennek az ára már bizony húzósabb!):
Csak 2007-2012-es évjáratú autókat szereltem, a 2016. évivel nincs tapasztalatom. Éppen ezért javaslom, gal3hun-nal is a kapcsolat felvételét, ugyanis bizonyára konkrét gyakorlati útmutatással tudna szolgálni.
Hát nálam is elő jött az a probléma,mint ahogy már előttem is fel hozta valaki,hogy a kuplung nagyon lent fog.Nálam Kb.80 000Km-el ezelőtt lett cserélve a tárcsa,szerkezet,kinyomó csapágy.
Mondom,ez nem lehet,hogy már el kopott,nem vagyok egy kuplungon állós fajta.
Na,megnéztem a pedált,és ahogy a kuplung adóhoz megy egy kis 6 os v 8 as rúd,ahogy a pedálra csatlakozik,na ott van bő 3-4 mm kopás,és ez leérve a lábadhoz,lesz 2 cm.
Persze, hogy nem meríti, hiszen, ha jól emlékszem a csomagtartóban is van szivargyújtó aljazat. Ha pedig annak a bekötése korrekt, vagyis az elsővel azonos, akkor a motor leállítását követően megszűnik a kütyü táplálása.
A felvetés pedig úgy hangzott, hogy: csak annyi a gond, hogy a hátsó 12V csatlakozó folyamatosan kapja a tápot, nem csak gyújtásra. (34635. sz. hsz.)
Bár nem én vagyok a megszólított, de talán használható lesz a kérdésre adott válaszom.
A beszereléséhez szükséges ISO és esetleg egyéb kábelek nem fejegység, hanem autó (típus/modell/évjárat) függőek. Amennyiben a fejegység nem autóspecifikus, akkor ezek figyelembevételével kell beszerezni a szükséges kábeleket.
A dual kamerák esetében a hátsó kamera tápellátása közös az elsővel. Ez esetben a gyújtáskulcs 0 állásában már nem kap tápfeszültséget, s a beállítástól függően kikapcsol (azonnal, vagy a megadott időben).
Ha hátulra külön kamerát alkalmazunk, annak a tápellátásáról is külön kell gondoskodni. Amennyiben nem állandó tápfeszültséget kap, tehát a motor leállításakor a táp megszakad, akkor a dualhoz hasonlóan kapcsol ki.
Állandó táp esetén a készülék természetesen fogyaszt. Hogy mennyit, az attól függ, hogy milyen funkciók vannak bekapcsolva (parkolási mód, mozgásérzékelős biztonsági mód). Ha az előzők nincsenek aktiválva, akkor csupán az AKKU-ja töltésének szinten tartására szükséges fogyasztással kell számolni, ami készüléktől függően kb. egy riasztó áramfelvételéhez hasonlítható. A kamera AKKU-k általában 240-300 mAh-sak.
Amennyiben az említett funkciókat bekapcsoljuk, abban az esetben, ha pl. a kamera vibrációt érzékel, vagyis megmozdul az autó, akkor automatikusan bekapcsol, s a meghatározott időtartamban rögzít. Ezért pl. egyes kamerákhoz vásárolható kiegészítő táplálást biztosító vezeték is.
A mozgásérzékelős biztonsági mód aktiválása esetén amint mozgást érzékel a kamera szintén automatikus felvételt készít.
Ilyenkor már jóval nagyobb fogyasztással kell számolni, különösen, ha a beállított funkciók a külső körülmények hatására gyakran ismétlődnek.
Nekem is van hátul egy dashcam, és ugyanúgy lekapcsolja, mint az elsőt, a két kamerám pár tized másodperc különbséggel köszön el. Szóval nem meríti le az akkut.
Ugyanilyen multimédiát vásároltam. Ha segítenél a gyári fejegység és az új fejegység bekötésének összehozásában, azt megköszönném. Ugyanis ahogy néztem a gyári és az új kábelek összehozásához valamilyen átalakítók szükségesek. Te, hogy oldottad meg ? Köszi előre is.
A hátsó kamera tápellátása a szivargyújtó biztosítékról egy biztosítékadapter közbeiktatásával (3 vagy 5 A-es mini biztosíték) maximális áramfelvételt feltételezve egy 0,5 mm2 keresztmetszetű hangszóró vezetékkel megoldható. v
Azt számításba vetted, hogy nem szerencsés megoldás, ha a kamera folytonosan az AKKU-n lóg, netán pót AKKU-ról táplálnád?
Elégedettségemre a KIA CEED autómban Apeman C860 dual kamera van. Annak idején 33 000 Ft-ért vettem. Már külföldön sem kapható. A Rio-ban pedig Xiaomi Dash Cam van, az is korrektül működik.
Az egykori Hondám esetében az alábbi kapcsolást alkalmaztam.
Annyival volt bonyolultabb, hogy az első és hátsó rendszámtábla keretbe integrált kamerák mellett, mindkettőnél meg kellett oldani, hogy a radarok hátramenet és előre történő parkolás alkalmával is üzemeljenek. Így, mindkét esetben, a képi megjelenítés mellett a radar hangjelzés sem hiányzott.
A kapcsolást a Gyári helyre beépíthető Multimédia 1249. sz. hsz-ban is megtalálható.
Tettem egy 70mai pro dash cam-et előre, GPS modullal. Meglepően jól működik az ADAS funkció benne. Egyedül a 80 km/h figyelmeztetést kapcsoltam ki, helyette a waze figyelmeztet a sebesség túllépésre.
Veszek egy 70mai 1 s-t hátra, amivel csak annyi a gond, hogy a hátsó 12V csatlakozó folyamatosan kapja a tápot, nem csak gyújtásra.
Aztán majd a gyakorta jelentkező zavar(oka)t valahogy ki kell szűrni. Annak idején, nekem már az asztalon sem volt tökéletes, így aztán gyorsan túl is adtam rajta. A vezeték nélküli szettek egyike sem működik hibátlanul. Annak ellenére, hogy jó megoldásnak tűnik, mégsem tekinthető annak. Az egy vezeték (RCA kábel) spórolásával a csak a vétel minőségét rontjuk.
A vezetékeshez képest, több a meghibásodási lehetőség is.
Természetesen meg lehet próbálni, lebeszélni egyáltalán senkit nem szeretnék, csupán a kütyüvel kapcsolatban szerzett tapasztalatomat kívántam közreadni.
Mondanám, hogy van WiFi-s kamera, de az meg olyan fáziskéséssel működik, hogy rég áthajtottál a kerítésen, mire jelezni kezd.
Van RCA transmitter, ezzel nem kell kábeleket húzgálni, sem tűzfalat lyukasztani és nem lassú, mint a WiFi-s. Azt itt is meg kell oldani, hogy a tolatólámpától a táp eljusson a rendszámtábla világításig, szóval egy pici bontás csak van benne, de sokkal kevesebb.
Azért az felvet egy kérdést, hogy az első kamera mikor kapcsol be... mert ha külön kapcsolóval, akkor mégis át kell húzni egy vezetéket a tűzfalon. :D
Bármi előfordulhat... :) Ma reggel MOL EVO plusz dieselt tankoltam és csak 20 Ft-tal volt drágább a sima EVO-nál. (376-396)
A benzint is néztem, ott kb. 40 Ft volt a különbség. Múlt hétvégén határozottan emlékszem, hogy az EVO benzin 60 Ft-tal volt egy másik kúton drágább!
Nekem kicsit magas az a fogyasztás amit írtál (7,73 l), hasonló tempóval és csomagokkal az enyém 7 l környékén megáll M6 Bp felé menet, lefelé 2 decivel általában kevesebb kell. Kb. 6,8-7,3 között játszik a pályán itthon, a horvátoknál a 100-as benzinből ugyanilyen üzemi körülmények között elegendő neki a 6-6,5 liter) Lakott területen kívül "sétálva" lemegy simán 5- 5,5 literig, de városban araszolva 8 litert is legurít.
Persze ezek nem laboratóriumi eredmények, csak sacc/kb. és ahogy írtad, a mérőóra áttételtől a durvább aszfaltig sok minden befolyásolja.
Több ízben szereltem tolatókamerát különböző családi autókba (Honda Jazz, Kia Rio, Kia Ceed). Minden esetben alul, a küszöböknél vezettem előre az RCA kábelt. A tetőkárpit az ajtók melletti megoldást csak duál menetkamera (hátsó) esetében alkalmaztam, ügyelve, hogy a légzsákok mögé kerüljön a vezeték.
Alábbi videók segíthetnek. Igaz, nem Ceed-ről van szó, de példaként megfelelnek.
Az első kamera jelét néhány aktív áramköri elem (dióda) és két állású két áramkörös billenőkapcsoló révén a tolatókamera bemenetére kötöttem. Egyik állásban a tolatókamera, míg a másikban a frontkamera képe jelenik meg a fejegység kijelzőjén.
Természetesen, egy kis anyagi ráfordítással beszerezhető több kamerát kezelő kütyü is, pl.:
"A shop bejáratához közeliek csalnak a legtöbbet, azt "hallottam", mivel a legtöbben oda állnak."
BINGO :) Hát mivel nem volt senki a nagy éjszakában a kútnál így a középső kútoszlopot választottam, ami a legközelebbi volt a szemben lévő bejárathoz :)
Szia! Igen ott tankololtam, a kertvárosinál a siklósi út mellett. De eddig nem volt ennyire szembetűnő a fogyasztási különbség két OMV kút között. Igaz többször voltam ezen az útvonalon, de nem mértem ennyire pontosan. Egyszer a Shell 100-ast hasonlítottam az OMV 100-al, ott az OMV volt a nyerő kb fél literrel. Amúgy nem foglakozok vele, mivel sok más lehetőségem úgysincs. Viszont abban bízom, hogy az MM adalékuk tényleg segít valamennyit a lerakodások csökkentésében.
Szia, a kertvárosi OMV-nél tankoltál Pécsen? /58-as főút- Siklósi út / Én is szoktam náluk néha 100ast, ott jó az üzemanyag, kevesebb fogy belőle nekem cirka fél literrel, mint a MOL-osból. A másik, /6-os főút melletti/ OMV-ről nem tudok véleményt mondani.
Elég nagy szívás, nem lehet bontás nélkül megoldani és a legtöbb bontás következménye, hogy zörögni fog utána valahol. Ha szépen szeretnéd megcsinálni, akkor rámegy egy egész nap is akár és még mindig törhetnek patentok, vagy a tök tudja.
A hátsó ajtóban fel kell vinni a kábelt a zsanér melletti gégecsőbe (ehhez a burkolatot le kell szedni ofkorsz), ott át kell húzni, akkor bent vagy az utastérben. Ha felvitted a kábelt a hátsó ajtóban, akkor gyorskötözővel húzd oda 5-6 helyen valamihez (pl.: a világítás kábeléhez), hogy ne zörögjön később.
Sajnos a tetőkárpitot hátul bontani kell, hogy le tudd vinni a kábelt a C oszlopban, leginkább a jobb oldalon. Lehet, hogy mérhetetlen türelemmel és egy behúzókábellel is le lehet jutni valahogy, de ebben nem annyira hiszek.
Szóval, lejutsz egészen a padlólemezig, ahonnan indulhatsz előre, de az összes küszöb borítást fel kell szedned a jobb oldalon, hogy behúzd a kábeleket. Az A oszlopnál fel, amihez a kéder gumit kell felszedni egy szakaszon, majd be a műszerfal (kesztyűtartó) alá, aztán be középre a középkonzolhoz. Az meg egy jó kérdés, hogy a műszerfal alatt hogyan rögzíted, hogy ne rezonáljon.
Elöl a tűzfalon vannak gumidugók, amiken áthúztak gyárilag is kábeleket. Nyilván itt tudsz bejönni, de ez meg belülről jár műszerfal bontással.
Mindenképpen gány munka és ha másra bízod, nem szeretnéd látni közben. :(
Mondanám, hogy van WiFi-s kamera, de az meg olyan fáziskéséssel működik, hogy rég áthajtottál a kerítésen, mire jelezni kezd.
Minden forgalmazó tagadni fogja, amit írsz, pedig szerintem is tök jogos. :/
Nekem az Auchan üzemanyagból +1 litert kér az autó. Van valami OIL! kút is, ami aztán milyen olcsó, nah abból csak +0,7 liter. Shell +0,5 és OMV +0,3 liter, ami akár mérési hiba is lehetne, ha nem minden nap ingáznék pont ugyanakkor, pont ugyanazon az útvonalon, pont ugyanolyan körülmények között. Volt alkalmam kipróbálni 17 év alatt. És akkor még csak márkákról beszéltünk, nem konkrét kutakról, azon belül konkrét kútoszlopokról, mert hát abban van szórás igazán. A shop bejáratához közeliek csalnak a legtöbbet, azt "hallottam", mivel a legtöbben oda állnak.
Ha nyaralunk, akkor Szlovéniában szoktam tankolni OMV-t. Hát attól nagyon-nagyon megy. Gondolom, ugyanaz, mint az osztrák.
Kb 15 éve ugyanerre jutottam. Ugyanolyan napszakban, ugyanolyan forgalomban, ugyanakkora terheléssel, stb 0,7-1 lit volt átlagban az eltérés, azóta csak kint tankolok.
Hazai tankolásról pár szót: Pár napja mentem Svájcba 3 személy + csomagokkal 3-as KIA SW 1,4 tgdi-vel. Pécsen tankoltam (csordultig tele) az egyik OMV kútnál MM100-as benzint, majd éjszakai a viszonylag forgalom mentes M60, M6, M1 pályán tempómattal 136-ra állítva 376 km-t tettem meg a Mosonmagyaróvári OMV kútig , ahol szintén csordultig tankoltam. 29,05 lit. ment bele a MM100-ból, ami 7,73 l/100km fogyasztásnak felel meg. Hozzáteszem, h előtte is mindig MM100-t tankoltam.) Következő tankolás szintén csordultig a Bregenzi OMV kútnál (ausztria) 688 km után MM100-as benzinből 46,44 liter ment bele, így a fogyasztása 6,75 literre jött ki. Pedig a német szakaszon volt időnként 160-as tempó is, továbbá müncheni körgyűrűnél 15-20 perces dugó is. A teljes 3.370km alatt az átlagfogyasztása 6,92-re jött ki. Tehát ebből arra következtetek, hogy Mosonmagyaróváron, ill az osztrák határ közelébe a Schwechati finomítóból szállítják, a többi helyre pedig a Százhalombattaiból. Ennyit a hazai benzinről, mindegy hogy itthon MOL, OMV, vagy Shell kútnál tankolunk, csak az adalék a különbség, a benzin mindegyiknél ugyanolyan sz@r. Tehát marad a dilemma, hol és mit érdemes tankolni :(
Szeretném a 2015 évjáratú Ceed SW autómat felszerelni tolatókamerával és előre is tennék egy kamerát, ami segíti a parkolást. Tudna valaki segíteni abban, hogy a hátsó kamera kábelét hol tudom előre vezetni anélkül, hogy nagyon szét kellene bontani az autót? Az első kamerától a motorházból vajon hol tudok egy kábelt bevezetni az utastérbe? Köszi előre is a válaszokat!
Igazad van, inkább úgy fogalmaznék, nem ezek fognak elromlani. Féltengelycsuklók, szilentek, stabpálcák, gömbfejek, fékmunkahenger, futóműállítás, gumik, felnik stb. (szóval a futómű) viszik a pénzt, ami meg nem dízel-specifikus. Nyilván az üzemanyag és az olajcserék lesznek a legnagyobb kiadások.
Ezen túlmenően éppen most cseréltettem kipufogó dobot, mert 210ezer km alatt, a DPF-ből kiáramló hő miatt szétnyílt. ~58.000 volt anyag+munkadíj együtt. Szerintem nem sok ahhoz képest, hogy 1-1 olajcserére fizetnek általában ennyit a márkaszervizben.
Évi 50.000 körül megyek az autóval, ez hozzá tartozik.
sosem tankolsz noname kúton
Egy olyan kúton tankolok, amiből kettő van az országban. Ez így eléggé noname, nem? :)
Cserébe ezzel fogyaszt a legkevesebbet az autó. Egyszer tankoltam MOL-nál, utána megtelt a vízleválasztó az üzemanyagszűrő alatt. :(
Rálátsz az autó utóéletére
Csak annyira, hogy (JSZP alapján) tolatnak vele nagyokat:
Lehet, hogy lendkerekessé alakították át és előbb hátra kell sokat menni, hogy azután előre menjen megint...
Semmire sem szeretnélek rábeszélni, csak elmondtam az én nézőpontomat. Ha rám hallgatsz, azt veszel, amit csak szeretnél! :)
Az alvázszám alapján azt is megadja, hogy melyik napon gyártották le az autót, milyen extrákkal van felszerelve, stb. Természetesen a cikkszámokat is megtalálod. Persze a robbantott ábrák kicsit egyszerűsítettek, de szerintem a célnak megfelelnek.
Igény szerint fordított irányban, azaz a cikkszám szerint is kereshetsz.
Tudnátok mutatni egy olyan katalógust, ahol vmilyen lehatárolás (típus, évjárat esetleg VIN) után a teljes autó és motor részegységeit és az alkatrészek cikkszámát meg lehet keresni és vannak robbantott ábrák? Ez sokszor nagy segítség, hogy az adott konstrukció milyen műszaki pluszokat tartalmaz.
""...Ezekből semmi nem romlik el, ha minden második olajcserénél cseréled az üzemanyagszűrőt...."
Most akkor van örök életű autó vagy nincs? De nyilván értem, csak beleestél a túl erős kijelentés csapdájába. Érdemes árnyalni annyival, hogy ÉS sosem tankolsz noname kúton ÉS vallásos szorgalommal próbálod meg a komplett üzemanyagrendszert tisztán tartani.
"....380ezernél nem volt baja a Hyundai-nak, mikor eladtam...."
Na, ez már releváns konkrétum. Köszönöm. Rálátsz az autó utóéletére vagy teljesen kikerült a látókörből?
Egyébként nem említettem, de 8 éve CR dízelt hajtok, szóval ismerem mitől döglik a légy gázolajos fronton. Ahogy írtam 15.000 helyett 10.000 km-enként cserélek olajat + szűrőket (olaj és levegő is!), csak gyári gázolajszűrőt használok, amit a gyári előírás 2/3-a kilométernél cserélek. Még sosem tankoltam más kúton, mint OMW (90 %) vagy MOL (10 %). Igen, lehet tartósabb az alap konstrukciójuk és ha úgy kerül hozzád, hogy addig nem futották meg vele a világ összes kilométerét, akkor hasonlóan karbantartva lehet még hosszú életű is. Vagy nem. Ez a lutri része.
Nem hittem volna, hogy belefutok olyan topikba valahol, ahol az évi 12.000 km-emre, aminek több, mint fele város, 6-10 éves gázolajjal hajtott autóra próbálnak meg rábeszélni :)
Lesz info, beszerzési forrás, ár, de csak akkor amikor az első tapasztalat megvolt.
Addig nem szeretnék nagyon többet leírni, főleg nem téves útra navigálni bárkit.
Ezt bevállalom én.
Más téma. Nyomozz kicsit utána. G4Fc motorkód, a koreai MOBIS gyártó terméke alapvetően. A neten több helyen az általános leírásokban előforduló tervezet élettartam: 200-250e km.
szivattyú, railcső + magasnyomású csövezés, injektorok és a turbó
Megint kinyílott a legendárium. :D
Ezekből semmi nem romlik el, ha minden második olajcserénél cseréled az üzemanyagszűrőt. 380ezernél nem volt baja a Hyundai-nak, mikor eladtam. Egyedül az injektorokat kellett kitisztíttatni egyszer, amikor vettem (160ezernél), mert az előző gazdája nem foglalkozott vele, de onnantól azoknak sem volt baja.
Szerintem sokkal gyakoribb, a beragadó, beletörő izzítógyertya, de arra is van szakember Zircen. Ha egyszer megcsinálja és kétévente cseréled, akkor sosem fog beleszakadni.
A turbó halála a koszos légszűrő. Ha nem cseréled 10ezrenként, akkor megrövidül az élettartama. És itt most mindegy, hogy dízel, vagy egy kis benzines.
Amire használni szeretnéd, arra kifejezetten egy masszívabb konstrukciót vennék (dízelt), mert mindent jobban bír, így a városi használatot is. Az egy újabb legenda, hogy a városba a benzines kell... ennek megfelelően, a legtöbb benzinest rövid utakra használják, be sem melegszik sosem, lámpától-lámpáig harcol, kéne a fenének. :/
Dízelt az vesz, aki hosszú távokra veszi az autót, így aztán azok mindig bemelegszenek, nem gyorsulgatnak vele, jórészt egy tempóban mennek. Nincs kikezdve az ülés, nem lóg az ajtó (mert nem nyitogatták), nincs kikészülve a kuplung és a váltó 10-12 évesen. Az én józan paraszti eszem ezt diktálná, de nyilván más az én logikám és az én tapasztalatom. :)
"Kettős tömegű nincs benne, dpf is csak a nyugatról behozottakban van, a hazai autókban nem volt...."
Ez mondjuk egy elég jó deal! Összességében tehát csak a magasnyomású üa. rendszer (szivattyú, railcső + magasnyomású csövezés, injektorok) és a turbó maradt, mint extra mechanikus elem a költséges hibaforrás a nem közvetlenbefecskendezéses benzinesekhez képest.
"...Miért akarsz benzinest?..."
12.000 km/év:
- 30 % munkába járás télen, nyáron városon belül 10 km oda, 10 km vissza.
- 20-30 % egyéb városon belüli használat
- a maradék inkább csak 40 % az országút és autópálya nagyjából felesben.
Van olyan hónap, amikor nem hagyom el a lakott terület táblát és 800-1000 km-t teszek meg. Főleg télen. Erre én nem vennék CR dízel autót.
Csináltam egy hevenyészett keresést a spritmonitor.de-n, amiben kicsit tágra hagytam a lőerőket, így több motorváltozat és az ED és JD Cee'd is beleesett:
Az mondjuk durva, hogy 250 vs. 37 db találat jött a dízel javára!
1,5 literes átlagos fogyasztáskülönbség látok, amit készségesen el is fogadok. Ezt ha a tervezett 10 évre és 120.000 km-re vetítem a mai 400 Ft körüli üa.árral, akkor 720.000 Ft környéki különbséget látok. Ez havi 6.000 Ft, évi 72.000 Ft. Ezt a különbséget elég gyorsan benyelheti egy komplexebb probléma, ami ráadásul furcsán alacsony kilométernél következett be, de persze az is lehet, hogy nem következik be semmi a felhasználás időtartama alatt. Ez egy lutri. Én ezt nem szeretném. A józan paraszti ész eddig azt súgta, hogy egy szívó, nem közvetlen befecskendezős benzinessel ezeket a kockázatok nem futom meg a dízelhez képest.
"...Perszer előtte végigolvastam vagy 500 hozzászólást. Más fórumokon legtöbbször annyit válaszolnak neked, hogy olvass vissza néhány hozzászólást. Érdemi, gyakori meghibásodásról nem fogsz olvasni..."
Az első kommentem előtt ez természetesen megtörtént. Ha jól rémlik, akkor 300 hózzászólással korábban vettem fel a fonalat, majd mikor lett egy kis munícióm, hogy mire is kell fókuszálni, akkor külön meghibásodásra is kerestem, mint "olajfogyasztás", "motor probléma", stb. Ezután kommenteltem.
Nekem nem volt szerencsém a német autóipar termékeihez, addig csak Suzukikhoz, Hondákhoz és Toyotákhoz volt közöm közelebbről. Onnan kacsintgatok nyugatabbra a Kia/Hyundai típusaival.
Az meg egy triviális dolog, hogy nem a nagyon tekert, véres torkú, de kiglancolt, nagy extrás külföldi autókat nézegetem, hanem a normálisan leinformálható darabokat. Ez önmagában ismét egy általános jó tanács, amit eleve szem előtt tartok.
Nagyon sok hasonló kérdés érkezik ide a fórumba, én magam is kérdeztem annó. Perszer előtte végigolvastam vagy 500 hozzászólást. Más fórumokon legtöbbször annyit válaszolnak neked, hogy olvass vissza néhány hozzászólást. Érdemi, gyakori meghibásodásról nem fogsz olvasni.
Én Opel Astraról váltottam KIA-ra. NEM BÁNTAM MEG! Elegem lett a német autók előre tervezett hibalistájából. Elegem lett, hogy beírtam a fórumba az aktuális hibámat és rögtön tolták a megoldásokat, ami persze dicséretes. DE ez a sorok között olvasva annyit jelent, hogy rengeteg tipushibája és előre tervezett alkatrész gyengítések miatti hibái voltak az opelnek.
Én csak azt tudom neked javasolni (amit egyébként nem is hisz el az ember) ha tetszik az autó vedd meg, nem fogod megbánni! Ez egy jó autó, nem véletlenül adtak rá 7 év garit. Vajon a német érdekeltségű autókra miért nem adnak ? Gondolkodj el!
Természetesen bele lehet húzni egy szarba: vissza tekerve a 400-ról 151-re. Magas fordulaton használt disel, vagy rossz utakon, esetleg terepen használt autó. Esetleg totálkáros volt és 2 autóból lett összerakva. De sorolhatnám. Ezek ahogy te írtad, nem KIA specifikus hibák, DE a KIA-t fogod szidni, nem pedig azt aki átb@szott és eladta ezekkel a szépséghibákkal. A legtöbb átb@szást a külfölről behozott autóknál tudják megcsinálni, mert ellenőrizhetetlen a KIA-nál az előélet. Sajnos viszont igazán jól felszerelt autók szinte mindegyike külföldi, valószínű csak ott tudták megfizetni az értelmes extrákat.
Köszi a megerősítést! Próbálok nem ész nélkül "ez tetszik, meg jókat írtak róla új korában" hozzáállással 6-10 éves használtautót venni, körüljárom a témát. Ahogy írtam is, a C'eed továbbra az első számú kiszemelt maradt, csak lettek árnyalatok a kockás füzetben,
"az off Toyota sokkal többe kerül, mint a Ceed. A 20 évesek kerülnek annyiba, mint a 12 éves Ceed-ek"
Ez egy kicsit erős állítás, az ellenkezőjét magad is ellenőrizheted a hahu felütésével. És almát az almával, azaz hasonló típust és ne úgy tegyük az összehasonlítást, hogy az egyikből a piac aljáról, a másikból pedig a tetejéről választunk. De igen, összességében drágább egy Toyota, mint egy Kia. A piac áraz.
"Szerintem soha nem voltak soha el nem fogyó autók, csak önigazoló legendák a tulajoktól és ezzel senkit nem szeretnék megbántani, nem úgy értem."
Neked is köszönöm a hozzászólást, épülget a tudásbázis a fejemben :)
"...Hát nem tudom mire számítasz, de ezek már nem AZOK a soha el nem fogyó anyagból gyártott cuccok, amikről a legendák szólnak...."
Nincsen soha el nem fogyó motor. Soha nem is volt. De még ma is tudsz olyan 8-10 éves autót választani, aminél a 200+ ezer km-es óraállással a motor nem a halálához közelít öles léptekkel.
"Másrészt. Egy motorfelújítás 100-200eFt-ból nem kivitelezhető. Ha igen. akkor az olyan is. Max okosba..., csak a legelhasználtabb rész javításával."
Nem motorfelújítást írtam, hanem az adott probléma (ott jelesül a Toyoták olajfogyasztása) javítását, ami egy gyűrűzéssel és hengerfej le + felszerelésével (és ami ezzel jár) nagyrészt orvosolható. Ez 200.000 Ft környékén megúszható művelet. Mivel nagy darabszámban előforduló probléma, ezért sok műhely szakosodott rá, tág skálán válogathatsz az árazásban. Persze pluszok ott is jöhetnek, de az csak felmérés után derül ki. Ész nélkül nem cserélünk láncos vezérlést például...
"...Tisztességes, teljes körű felújítás min.: 5-600 eFt vagy több...."
Sőt!
"...Tudomásul kell venni, a mai motorok (benzin) ennyit mennek és kész...."
Ha ezt így elfogadja az ember. akkor valóban együtt lehet vele élni. Ettől függetlenül ilyen kategorikus kijelentést nincs értelme tenni, mert túl sok motor van a piacon ahhoz, hogy azért legyen ellenpélda, ami gyengíti a tételt állító hitelét.
"...Tehát nem egy problémahalmaz, amivel folyamatosan gondok voltak...."
Ez viszont jó hír és elősegíti, hogy a probléma nélküli időszakban előrelátóan takarékoskodjunk későbbi motorproblémákra. Viszont akkor már pont ott vagyok, mint ha dízelt vettem volna és tankoláskor megnyert különbözetet mindig félretenném az üa. rendszer, kettőstömegű, dpf bajaira. Alapvetően nem ezért vesz benzinest az ember.
És motorcsere valóban érdekes kaland lesz, én is kíváncsi vagyok a tapasztalatokra.
Egyébként a forrásról tehetnétek fel legalább valami utalást, mert már ketten is látjátok, hogy honnan, de lehet, hogy mások is megkukkantanák. Szerintem, nem minősül reklámnak, teljesen közérdekű az infó.
Nem rossz gyűjtés, jól árnyalja a képet, hogy mi minden lehet befolyásoló tényező kifejezetten a motor élettartamát tekintve.
Megpróbálok rá pontról-pontra reagálni:
1. "...a Cee'd belső tere minőségi anyagokból készült, simán kibír 5-600.000 km-t..."
Ez fontos infó, ami megnehezíti a szelektálást, de egyben alapvetően jó hír is. Azonban a kérdés továbbra is állja a helyét: Kibír ennyit a gyárban beépített benzinmotor vagy ezt a métert már a 2. motorral futja meg az autó?
2. "...olajcsere 15.000 km-nél, vagy 7.500-nál..."
Jelenlegi autómnál is 15.000 Km az alap gyári csereperiódus, amit én is 10.000-re csökkentettem és erre szigorúan odafigyelek. Ha új autót vennék, akkor is nagyjából ezt tartanám, akármit is ír a gyári használati utasítás. Ha egy gazdás ilyen autó kerül az utamba, akkor hajlandó vagyok szignifikánsan többet fizetni érte, ha igazoltan így állt hozzá a korábbi tulaj is.
3. Szerviz trükközése az olajcserével: Undorító, felfoghatatlan, mélyen balkáni probléma. Ha valóban létezik, akkor biztosan nem csak Kia/Hyundai jelenség...
4. Olajhamisítás: nem Kia/Hyundai specifikus probléma, lehet minimalizálni az esélyét a beszerzési forrás megválasztásával, de igen, ismerjük.
"...Kopogásos égésre...": nem a kopogásos égésre gondoltam, hanem a dugattyúbillenéssel járó, henger és dugattyúkárosító munkaütemre és a vele járó problémákra
"...Egyébként meddig kellene kihúznia szegény autóknak? Átlag 12ezer km-t mennek a személyautók évente...Ha 150.000 km-re van garancia és elmegy 300-at, akkor szerintem nincs "motorhiba", hanem f*szaság van, hogy ilyen sokat mennek ezek az autók...."
Én pont 12.000 km-t megyek egy évben és ez nagyon kevés még magyar viszonylatban is. Tőlünk nyugatabbra ennek minimum a kétszerese jellemző még egy ekkora autóval is, de sokszor ennél is több. Ha mondjuk veszek egy autót 10 évre, az nekem 120.000 km. Vannak olyan típusok, amiből egy rendesen karbantartott 200.000 Km-t futott példánytól még gond nélkül elvárhatom a motorprobléma nélküli extra 120.000 km-t és még nem kell gazdasági totálkárra amortizálódástól tartani. Azt hittem, hogy ez a gondolatmenet a Cee'd-del is játszik.
A felsorolt 4 pont közül egyedül az egyes az, ami Kia specifikusnak tűnik és inkább csak egy pozitívum. A többi probléma az egyéb márkákat és típusokat is hasonlóan érintheti, tehát önmagában nem indokolja, hogy miért törtvényszerű, hogy egy 1.4 vagy 1.6-os Kia/Hyundai benzinmotor gazdaságilag menthetetlenül letérdeljen 300.000 km körül.
Az önmagában egy pozitívum, hogy egy gyártó valamilyen formában kijelenti, hogy 300.000 km kb. az élettartam. Azt is elfogadom, hogy van, aki ezt így elegendőnek is tartja. Nyilván, ha méterek első 2/3-t fiutja nálam, akkor engem sem zavarna. Én csak arra szeretnék rávilágítani, hogy egy használtpiacról válogató usernek ez a csomag extra kockázatokat hordoz ebben formában.
Továbbra is gyűjtöm az infókat, mert nem tettem még le a C'eed-ről...
Én tökéletesen megértem, ha az összegyűjtött pénzéért a legjobb választásra törekszik és tele van kérdéssel. Egy dolog marad ki a számításból, hogy az off Toyota sokkal többe kerül, mint a Ceed. A 20 évesek kerülnek annyiba, mint a 12 éves Ceed-ek. Ha a Ceed-et is 400ezer km-re tervezték volna, akkor az is annyiba kerülne (újonnan és használtan), mint a Toyota. Vagy Honda. Vagy egy prémium német. De nem így volt/lett.
Szerintem soha nem voltak soha el nem fogyó autók, csak önigazoló legendák a tulajoktól és ezzel senkit nem szeretnék megbántani, nem úgy értem.
Nem értem a problémádat. Visszatart egy márka/típus választásától, hogy a benzinmotor eléri élettartama végét 300ekm után? Hát nem tudom mire számítasz, de ezek már nem AZOK a soha el nem fogyó anyagból gyártott cuccok, amikről a legendák szólnak. Másrészt. Egy motorfelújítás 100-200eFt-ból nem kivitelezhető. Ha igen. akkor az olyan is. Max okosba..., csak a legelhasználtabb rész javításával. Tisztességes, teljes körű felújítás min.: 5-600 eFt vagy több.
Tudomásul kell venni, a mai motorok (benzin) ennyit mennek és kész. Amúgy. Jelen esetben az enyém úgy darált le 12 év alatt 300 ekm-t,
hogy soha, egyszer sem volt semmi hiba, ami nem tetszett, azt meg nem tudták orvosolni, de ettől még teljes értékű járműként volt használható.
Napi 90-100 km az év minden egyes munkanapján, télen-nyáron. Nyilván dízel jobb választás lett volna, de akkortájt az nem jött össze (2008).
Tehát nem egy problémahalmaz, amivel folyamatosan gondok voltak. Hmmm. Hát eddig ennyi.
Mellesleg. Épp most vámolják a tervezett új motort, szeptemberben fog megtörténni a csere. Érdekes kaland lesz.
Szia! Van hozzá szigetelés, de nem mindben volt. Ha találsz, akkor a patentekkel együtt vedd meg mindenképpen. Nagy reményeket ne fűzz hozzá hangszigetelés terén... ez inkább télen hoz valamit hőszigetelésben.
Ha nem kapsz, de nagyon vágysz rá, akkor hőtükrös polifoam-ból tudsz vágni méretre. A lényeg, hogy zártcellás legyen. Mondjuk a patent itt is kéne hozzá. Ha így csinálod, akkor a lyukak helyére előbb ragassz egy-egy 4x4 cm-es duct tape darabot és azzal együtt lyukaszd át, így nem fog elszakadni a hablemez.
Rendelkeem egy Ki Proceed GT vel es egyetlen furcsasagot tapasztalok. A terdem magassagaban, ahol terd legzsak szokott lenni egy powe steering wheel nevu eszkoz van, fem, kb 15x15cm es. Gondolom szervohoz van koze, de nem is az a lenyeg, hanem, hogy par perc vezetes utan nekem ez felmelegszik, de legalabb 40-50fokra. Konkretan erzem, hogy aramlik fel a meleg onnan.
Ez szerintetek normalis? Az autoba 3e Km van. Esetleg fog valtozni?
Sziasztok! A 2012-ig gyártott Ceed-ekben van valakinek a motorháztető belső oldalán hangszigetelés/hőszigetelés? Az én autómban nincs, gondoltam felhívok pár bontót, hátha van egy jó állapotú, de több helyen is azt mondták, hogy ezekben egyáltalán nincs. 1,4-es benzinesem van, de gondolom a motorháztető egyforma a dízelével. Tényleg nincs ilyen gyárilag?
A kérdés kitűnő, a válasz egészen biztosan nem lesz az. :)
Azért nem lesz, mert annyira összetett, hogy a monitor előtt ülve lehetetlen megmondani, illetve szerintem nincs motorhiba. Máshol kell keresni a problémát.
Egyrészt a Cee'd belső tere minőségi anyagokból készült, simán kibír 5-600.000 km-t anélkül, hogy oszlásnak indulna, vagyis gond nélkül tekerik vissza az autókat a kereskedők és a magánszemélyek egyaránt, hiszen külsőre nem látszik, kvázi hihető, hogy "csak ennyit" futott. Gyanítom, a 114ezer km 350+ról lett visszatekerve, hiszen a beltere szép volt.
Másrészt, ott a használat módja, vagyis az, hogy mit ért meg a használati utasításból a tulajdonos: olajcsere 15.000 km-nél, vagy 7.500-nál? Kb. az egész ország fokozott igénybevételnek teszi ki autóját (nyilván van kevés kivétel), úgyhogy 7.500-nál kellene olajat cserélnie, de sz*rik rá, nem azt olvasta ki a kézikönyvből (mert nem azt akarta), amúgy sincs rá pénze, elmegy ez, elbírja.
Harmadrészt az is számít, hogy a szerviz cserél-e olajat, amikor elviszi a tulajdonos, illetve mit tölt bele (már ha cserél). Valami beazonosíthatatlant hordóból, vagy megfelelőt? Folyton megy a mutyi a szervizekben is. Anno majdnem vettem egy Zafirát 170.000 km-el, Opel márkaszervizből, csak mikor lekérdeztem az adatait kiderült, hogy 440-ről volt visszatekerve. És olyan nincs, hogy ezt nem tudta a márkaszerviz, mert ugyanazt az adatbázist néztük mindketten, csak én nem ott.
Negyedrészt jön az olajhamisítás, ami itthon nagyon ment egy időben. Ez vajon mennyire érintette az autómárkákat? Mennyire álltak rá a szervizek az olcsó, de "eredeti" motorolajra, amit drágán toltak tovább a tulajoknak?
Kopogásos égésre volt szoftverfrissítés, amire vagy elvitte a tulaj, vagy nem.
És akkor még csak a műszaki paramétereknél maradtunk, amire ráülnek a városi legendák.
Egyébként meddig kellene kihúznia szegény autóknak? Átlag 12ezer km-t mennek a személyautók évente, ami 300.000 km esetén 25 év. Csodák nincsenek. Ha 100.000 km-rel szeretne valaki autót venni, akkor legalább 1 millióval több lesz a valóság, mint egy ugyanolyan a kereskedésben (amit valahonnan visszatekertek).
Ha 150.000 km-re van garancia és elmegy 300-at, akkor szerintem nincs "motorhiba", hanem f*szaság van, hogy ilyen sokat mennek ezek az autók.
Kacsintgatok az ED kódú Ceed-ek utolsó és a JD kódúakelső évjárataival és próbálok minél több hasznos infót begyűjteni, mire egyáltalán elkezdenék élőben is autókat nézegetni. Azonban a több helyen is előforduló "A benzinmotor 300 km-t bír." kijelentést és csak az utolsó 2 oldalon előforduló 2 db különböző autóban is szükséges motorcserés hozzászólás miatt meglehetősen elbizonytalanodtam.
Off japán vonalról érkezve meglehetősen furcsállom és elijesztenek ezek a hozzászólások. Egyik gyártó sem gyárt tökéletes, soha el nem fogyó motorokat és komolyabb típushibákba is bele lehet szaladni (lásd Toyoták erős motorolaj fogyasztása a 2000 évek elejétől 2005-ig egy komplett motorcsaládnál, majd most újra fiatalabb autókban is), de ezek nem járnak teljes motorcserével, hanem mondjuk egy 100-200.000 Ft közötti összeggel hosszútávon orvosolható a probléma (2000-2005 közötti Toyoták gyűrűzése + egyéb műveletek, erre már sok műhely ráállt, lenyomták az árakat is).
Egy veterán topiktárs összeszedhetné, hogy akkor, hogyan is állunk az ismert motorhibákkal kapcsolatban, mert ahogy írom, ez itt elég ijesztő így hirtelen. Jó lenne magas futásteljesítményű tulajok beszámolóit is meghallgatni az olajfogyasztásról vagy a kopogás problémájáról. Nyilván sok függ a használat körülményeitől és jó lenne teljesebb képet kapni arra vonatkozóan, hogy mi az átlag és mi a rendhagyó kiugrás a statisztikában.
Esetleg az is érdekes lehet, ha van eltérő tapasztalat az eltérő motorokról. Elsősorban benzines vonal érdekel, a dízelt érdekességképpen elolvasom.
Papíron 114.000-el vettem tavaly decemberben. Aztán olajcsere után 1000 km-el megevett 1 liter olajat. Most megy a huzavona a kereksedővel. Nem akarta vállalni a szavatosságot, majd amikor kértem egy igzságügyi szakértővel történő szétszerelést saját költségre, akkor már szerelt volna, de akkor már nem izgatott, mit csinálna...A szétszerelésen nem jelent meg, amit nem csodálok, mert a szakértő szerint nem javítható gazdaságosan a motor, de a jelentés még nincs a kezemben, elvileg ma megkapom...
Sziasztok! kuplung nagyon mélyen fog.Nem recsen a váltó vagy ilyesmi de felengedem 3 cm és már fog.állítani gondolom nem lehet mert hidrós.furcsa hang még nincs se kinyomáskor se felengedéskor .de nagyon gáz a fogáspont.most vettem alig bírom megszokni.van ötletetek???? Előre is kösz.
Dél-Koreán kívül gyártják még Szlovákiában, Indiában, Pakisztánban, Vietnamban, Kínában, Amerikában, Mexikóban, nyilván eltérő minőség-ellenőrzés megy a gyárakban. Felteszem, ha ennyire olcsón sikerült szerezni, akkor "szegényebb" országból érkezik.
"...a tartósságról, minőségről csak nagyon sokára lesz elegendő info." Azt hittem, gyári új motor esetén ez nem lehet kérdés. Egyáltalán, van olyan, hogy nem gyári a motor, utángyártott? Ilyet még nem hallottam :-)
Én azt javasolnám, hogy első lépésben ellenőrizd le a szenzor katalógusszámát. Borzasztó nagy keverések vannak a gyártók részéről, és érhetik meglepetések az embert. Ha megvan, akkor nézz körül a világhálón. Mint ahogy már javasolták, e-bay, vagy AliExpress. A kifejezetten autóalkatrészekre szakosodott áruházakban sokkal drágábban kapod meg. Én Aliról vásároltam, és szerencsére olyan volt a helyzet, hogy hivatalosan befértem az ÁFA határ alá a 4 db-os készlettel. Így minden egyéb sarc nélkül hozzájutottam.
Ha leállítod a motort, a teljes "benne lévő" hőmennyiség nyilván nem növekszik tovább. De, mint cartárs is írta, a hűtőfolyadék hőmérsékleténél melegebb részei a motornak tovább emelhetik a hűtőfolyadék hőmérsékletét.
Lehet tudni valamit az importált új motorról? Sajna nálam is valószínű, hogy motorcserére lesz szükség a túlzott olajfogyasztás miatt... 2007-es ceed, 1,4 benzin.
Ugyanitt ha valaki tud jó állapotú használt G4FA motort, akkor szóljon!
Sztem máshol nyitnak a termosztátok, amiatt mehetnek tovább egyes autók, vagy csak bolondbiztos megoldásra törekedtek, fogalmam sincs. Sok autónál a főtengely végén forog a rotor, ott nem jelent problémát a megállás, ahogyan az sem, hogy állandóan hűt. Egy időben sok kísérlet volt arra, hogy akár 100 fok fölé is vigyék a hőmérsékletet, akkor jöttek az elektromos vízpumpák (és akkor majd termosztát sem kell), aztán most nem hallani ilyesmit.
Régen velem is előfordult egyszer (Daihatsu Charade 1.0 TD), hogy megállás után kezdett forrni a víz, mert meg volt hajtva a kisautó és a blokk bőven 100 fok felett volt, amit a hűtővíz átvett. Nem volt szabad azonnal leállítani. Most meg a turbó miatt nem szabad azonnal leállítani.
Off: tésztadagasztás után a konyhai robotgépet sem szabad leállítani, hanem üresen kell járatni 1 percet... :)
Végül is ha leállítom a motort, akkor nem melegszik tovább, és előbb-utóbb lehűl magától is. De akkor a régi autómárkáknál miért megy tovább a gyújtás levétele után? Azóta rájöttek, hogy nincs értelme?
Szia! Sikerült leszednem azt a részt, ami a lábra fújja alevegőt, ténylegesen egy csavar tartotta, de baromi nehéz volt megtalálnom... Miután az lejött, leszedtem az állító motort. Ha kézzel állítottam a forgó részeket, amiket mozgatott a fehér tárcsa, akkor mindent gond nélkül állított, ergo szerencsére nem a lamellapálcákkal volt a gond, nem voltak töröttek. Arra jutottam, hogy volt már korábban leszedve és rossz pozícióban rakták vissza a tárcsára a pöcköket, amit állít. Az egyiket máshogy raktam vissza, azóta rendben fúj, minden állásban.
"Az elmúlt években több olyan modell is lejött a gyártósorról, amiben a hagyományos, szíjhajtású mellett egy elektromos keringető szivattyú is dolgozott, de most azokról a rendszerekről számolunk be, ahol a teljes hűtőkört egy elektromotorra bízzák. Már több beszállító is elkészítette a saját modelljét, ezek között csemegézünk.
A Toyota hibrid modelljeibe épített benzinmotorján már a kezdetektől található egy elektromos vízpumpa a 2-es hűtőkörben. Tömítési problémák miatt egy majd' 3 milliós visszahívást kellett eszközölni, ennek ellenére az új, 1,8 l lökettérfogatú motoron már csak elektromos szivattyú található"
Szóval nem kell a főtengelynek forognia, hogy működjön a szivattyú.
Én is gyakran szembesülök vele, hogy amit 40-45 éve Lányi György Autótípusok című könyveiből megtanultam az autókról, manapság már csak az alapelvekre elegendő, a megoldások a 70-es évek autóihoz képest az űrtechnika kategóriába esnek.
Szerintem a kérdés arra vonatkozott, hogy áramtalanítja-e a gyújtáskapcsoló a hűtőventilátort, vagy sem és semmi köze nem volt 85 fokhoz, meg gravitációhoz, elég lett volna egy egyszerű 'igen' vagy 'nem' válasz. Persze, mindenen lehet okoskodni, kötekedni... zárva az ovi.
A ventillátort a hőgomba (hűtőventilátor kapcsoló) kapcsolja be, illetve ki, amelyek különböző tartományban üzemelnek, s többnyire +/- 5 oC a működési tartományuk. A hűtőfolyadék hőmérsékletét 85 oC körül tartják. Ez lényegében azt jelenti, hogy kb. 85 oC-nál kapcsolnak be, és mintegy 80 °C-os a hűtőfolyadék hőmérséklet esetén kapcsolják ki a ventillátort.
Amennyiben a motor leállításakor megy a ventilátor, akkor addig működik, amíg a hűtővíz hőmérséklete el nem éri a kívánt hőfokot. Ez a felmelegedett motortér hőmérsékletét is kedvezően befolyásolja.
Akkor a sok hülye tervezőmérnök nyilván mehetne hozzád tanfolyamra :-) - akik úgy tervezték az autót, hogy az elektromos hűtőventillátor még működjön a gyújtás levétele után, ha a hűtőfolyadék hőmérséklete ezt kívánja. Szerintem gravitációsan is mozog a hűtőfolyadék. Persze tévedhetek is.
Sziasztok! Normális az, hogy ha leveszem a gyújtást, akkor azonnal leáll a hűtőventilátor? Persze ha menet közben már beindult. Más autón emlékeim szerint még ment egy darabig, tehát nem szakította meg a gyújtáskapcsoló. Nem árt ez a motornak, vagy mindegy?
Tett valaki régi Ceed-be Xiaomi Mijia vezeték nélküli telefon töltőt?
Van itthon vagy 6 különböző telefontartó, de a Ceed szellőzőrácsai pont nem úgy állnak, hogy használni lehessen. Vagy nem esik kézre, vagy nem fér be a rácson a tartó. Most 2 van az autóban, egy a CD-nyílásba bedugva, egy meg a fenti rácsba beszorítva, de így meg a kábellel kell makkolni. :(
Sziasztok!Új vagyok a fórumon.És egyböl egy kérdésem lenne felétek.Valaki mondja már meg a tutit.Most van hidrotőke a szelepek nél vagy nincs. G4FU 1.4. 2010.merthogy picit kopog.előre is köszönöm
"Az 1,4 es benzinesben van kettős tömegű lendkerék? "
Én úgy tudom, hogy nincsen.
"hogy mennyi km. után esedékes a kuplung tárcsa vagy szerkezet cseréje és ez árban kb. mit jelent?"
Hát, nekem 43 ezret eddig gond nélkül kibírt. Hozzátéve, hogy eddig kétszer volt szaga a kuplungnak (ami meglepett, más kocsimon még nem tudtam előidézni ilyet): Egyszer egy parkolóházas kihajtásnál araszolva, meg-megállva, egyszer pedig nem figyeltem (épp telefonáltam), és 6-osból nem 5-esbe, hanem valahogy 3-asba toltam vissza 90-nél a váltót.
Kiindulva abból, hogy pl. anno a hasonlóan erős, 1,4-es Corollák kuplungja néha csak 100 ezer km körülig húzta, ha ennyit kibír a Kiaé is, akkor én elégedett leszek. Mondjuk márkaszervízben, biztos nem lesz olcsó egy kuplungcsere, de szerintem úgyse márkaszervízbe viszem majd.
Benzin/Dízel vita volt már, csak lapozz vissza. Szerintem a kultúránk része lett az óratekerés. Ha 250-ről tekerték vissza az autót, amit 170-el veszel és az benzines, akkor még pont 50-et megy, mielőtt a motorja kuka lenne. Ugyanez dízelnél is probléma, de azok 5-600-ig mennek, ergo sokkal több a tartalék.
Az jó hír, akkor jóra gondoltam, hogy hitelre vették anno... És tényleg egy kereskedő árulja az autót. Egy facelift verziót 1,63-ért. Köszi az infót, mostmár ezt is tudom. Bár nem biztos, hogy beleugranék egy ilyenbe. Passz.
Nah jó, amúgy az tényleg gáz, hogy minden 2. alkalomnál hibát ír ki! Tényleg ilyen foscsi lenne, hogy állandóan lefagy? Édesapámét is próbáltam, többször egymás után és akkor is hiba hiba hátán. :D
Azt lehet, hogy igénybe fogom venni, hogy rögzítsék a telszámom az autóhoz, nem hülyeség és még nem is hallottam róla :D
Hogyha Pesten vagy környékén találok, akkor tényleg szeretném a segítséged kérni! Írok privátot ezügyben.
Regisztrálva vagyok, igen. Kapok is értesítést, de azt vettem észre, hogy random dobálja a hírdetéseket ímélben, azokét is amik már rég hírdetve is vannak. Szóval ezt a részét nem értem. Másrészről nézek én is más helyen is, pl Jófogás és Kocsi.hu is. De sok autó van meghírdetve több platformon is és szerintem a hasznaltauto.hu a legelterjedtebb és sok lajikus inkább ott hírdet. Szerintem.
Miért tartod jobbnak a dízelt a benzinesnél ebben az esetben? Sok ismerősöm a benzinest ajánlja, hogy olyat vegyek. Szóval kb 50 ember véleménye ellen érvelned :)
Egy újabb vitatéma! Olvastam már több helyen azt a mondást, hogy "állapotot veszünk és nem km-t" Nektek mi a véleményetek erről? Szerintem mindkettő annyira összefügg, hogy nehéz szétválasztani. Szerintem a folyamatos, rendszeresen karbantartott autónál kevésbé számít a km, de előbb-utóbb valami úgyis elromlik.
Szia! A JD-nél nálam is ezek a guminyomás adatok szerepeltek a könyvben. A jelenlegi autómnál viszont, a 205/55 R16 méret esetében, max terhelés esetén, elől 2,35, hátul 2,75 a a gépkönyvben feltüntetett érték. érték.
"A jármű elidegenítési és terhelési tilalommal terhelt."
Hitelre vették anno az autót és az általad fizetendő vételárból gondolják rendezni. Tényleg macerásabb, mint egy sima adás-vételi, de még ez sem biztos. Ha kereskedő árul ilyen autót, akkor veled köt egy szerződést, valamennyi előleget kér, rendezi a hitelt saját forrásból, aztán ha tiszta az autó, akkor átírja a nevedre. Nem kell megijedni tőle, csak körbe kell járni a témát. Bármilyen autóra adnak hitelt.
A tulajdonos tilthatta a hozzáférést?
Nincs ilyen funkció. :)
Egyszerűen néha lefagy a jszp. Már a bevezetése óta ilyen. Nyilván olyankor fagy, amikor szükséged volna rá. :/
Olyan funkció viszont van, hogy megadod a jármű-nyilvántartásnak a telefonszámodat adásvételkor, hogy rögzítsék az autó adataihoz. Ezzel azt nyered, hogy ha lejár a parkolásod vagy tilosban parkolsz, nem szállíthatják el az autót, mielőtt 1x meg nem próbálnak értesíteni telefonon.
Pesten, Fváron ha összeegyeztetjük, elmegyek szívesen. Kibicnek semmi sem drága... :D
Hahu-n, ha regisztrálsz, tudsz beállítani értesítés kérést e-mailben, ha a keresési feltételnek megfelelő autó kerül fel. Más kérdés, hogy én jófogáson néznék magánszemély hirdetést. Ott is lehet értesítést beállítani, csak sajnos hol működik, hol meg nem. :(
Volt egy gyönyörű múlt héten, 1.59-ért a'sszem (már csak kocsi.hu-n találtam meg a hirdetést), 5-6 napig volt fent. Tudom, benzinest keresel, bár nem értem, miért, de erre rábeszéltelek volna. :)
Kerestem most guglin, hogy hol lehet a helye annak a fránya esőszenzornak, de nem találtam. Csak a hírdetésben ránagyítottam és látszik egy nagyobb furat (kb 30mm) és onnan lóg ki valami a nagyvilágba. Jól gondolom, hogy az lenne az?
Másrészről megnéztem 1-2 kiszemelt autót a JSZP-n keresztül és az egyik autónál írtak ilyet, hogy "A jármű elidegenítési és terhelési tilalommal terhelt." és rákerestem, hogy ez még egy külön macera lenne. De ilyen van még használtautó esetében is? Az gáz, nem? Valamint az miért van, hogy beírom helyesen a rendszámot és hibát ír ki az oldal? A tulajdonos tilthatta a hozzáférést?
Amúgy meglehetne-e oldani, hogy veled menjek el autót vásárolni? :D
Te fogást kerestél (mert ilyen ember vagy), de csak mondvacsinàlt fokon erőlteted!
Azt írtam, hogy "tudom mit írok", vagyis 10+ éve testközelből okultam ebbnől az "egyeztetett helyszínű" adás/vételből! Ettől óvtam a forumtársat!
Ebbe piszkítottál te bele! Nem vagy érdekelt, de akkor is te akarsz itt fényeskedni! Nem állítom, hogy szövegértési hiányosságod van. Inkább rosszindulatú, önmagát túlértékelő ember vagy.
Én most fejeztem be a veled való értelmetlen, időrabló kommunikációt!
Miért lovagolsz ezen a telefonszám opción? Nem értem, ez csak mellékes kérdésként kérdőjeles!
Harmadjàra sem sikerült az "egyeztetett helyen" való találkozás, mint valami takargatni való módjàt választani az eladó részéről, pozítív oldalról megközelítened.
Ez az információ azoknak szólt akik ezután akarnak autót venni. Tudom miről írok!
Neked van autód, tehát nem vagy jelenleg érintett ebben a helyzetben. Akkor valami kényszered van, hogy kötözködj?
Mostmár legalább tisztában vagy a valódi felvetéssel :-)
"Illetve 2 éves kora óta lassú elinduláskor van valami pici, rövid ideig tartó visítós hang elölről"
Nekem ez kuplung probléma volt, és két éves kora előtt még éppen sikerült gariban kicseréltetnem, a hang megszűnt. Ha Nálad is ez van, szerintem felvehető a típushibák közé.
Nagy átlagban el lehet járkálni az 1.4 CVVT-vel 8 liter körül a városban. Persze városon belül is tud, igen változatos értékeket produkálni. Rövid távokon, ez nálam néha csak 3 kilométer, megvan a 9-10 liter is, de ha gurul egy teljesen átlagos, városi 5-10 kilométert, akkor beéri 7-7,5 literrel. Előtte egy off, kis turbós autóm volt, de az sem kért kevesebbet az én felhasználási szokásaim szerint.
A vezérlése láncos, amennyiben az évi rendszeres olajcsere megvolt, nem valószínű, hogy gond lenne vele.
Ahogyan már korábban írták a cartársak, a garira figyelj. Igaz ugyan, hogy 30 ezres az intervallum, de ha ezt nem futja meg éven belül, akkor is cserés az olaj, évente, hivatalos szervizben. Én ezt benéztem és az egyik éves pecsétem hiányzott a könyvből. Az összes előírt szerviz megléte esetén, gariban kaptam volna a megszorult ablaktörlő mechanika cseréjét. Még úgy is, hogy az autó németországi volt.
A szervizdíjakat is írták már többen, csak megerősíteni tudom. A több helyről bekért ajánlatokra, rendre 60-70 ezres összegek érkeztek.
Amennyiben nem jött volna le, erre a részre reagáltunk, - "tel.szám elrejtése nem a megbizhatóság irányába mutat nálam" - mert ez a rész a hsz-ban nem állja meg a helyét.
"A telefonszámot meg ki lehet takartatni, ezt mindenki tudja aki hirdet!"
"Az autót főként városban használnánk, mi a tapasztalat mennyi a városi átlagfogyasztás?"
Nekem pont ilyenem van. A full budapesti, dugóban araszolós átlaga kis hétvégi elővárosi közlekedéssel együtt párezer km-re 7,8 volt. Most, hogy a kocsit csak hétvégén használom telekre, meg sok országút, néha autópálya menettel, 13000 km átlaga 6,1-6,2 között van. Így szerintem számolhatsz nyugodtan 5,8-8 liter közötti értékkel.
"4-5 éves autó vásárlásakor mire kell nagyon figyelni milyen hibák jöhetnek elő?"
Nekem új korától eddig 4 éves koráig nem jött elő csak annyi, hogy mozgott a váltógomb, illetve néha az ablakemelő kapcsoló letiltó gombja nem működött, és a kölkök tudták mozgatni hátul a letiltott ablakot. Illetve 2 éves kora óta lassú elinduláskor van valami pici, rövid ideig tartó visítós hang elölről, de a szerviz nem talált semmit, én pedig megszoktam. Amire még figyelj szerintem, hogy a TPMS jeladók a kerékben jól működnek-e, mert viszonylag drága a csere.
Illetve próbáld ki az ülés, kényelmes-e. Az enyém gerinctámaszos, magasságállíthatós, mégse találom kényelmesnek, de én tudtam, hogy ilyen, így nem ért meglepetéskor vásárlás után.
"Nagy szerviz, értem ezalatt a vezérléscserét mikor lehet esedékes, és kb. mennyi a költsége?"
Láncos a motor, remélem nem kell. Amúgy a márkaszervíz nem olcsó sajnos, nekem eddig a 3 szervízlátogatás 43 ezer km alatt összesen majdnem 200 ezerbe került.
Akinek nem jött volna le, az "egyeztetett" helyszín lehet a probléma forrása! A neten sok átverés kiinduló előzménye ez volt! Az én tanácsom: csak telephely vagy lakás megjelölése esetén érdemes érdeklődni.
A telefonszámot meg ki lehet takartatni, ezt mindenki tudja aki hirdet!
4-5 éves autó vásárlásakor csak egy dologra figyelj: még garanciális legyen és ezt tudd is érvényesíteni. Külföldről behozott autóknál nem biztos, hogy lehet.
Hány km van a kijelző szerint ?
Én olajat, olajszűrőt akkor is cserélnék ha esküszik, hogy tegnap volt lecserélve. De nem vagyunk egyformák.
Egy kis makula mégis becsúszott, mert hiányoznak a motortéri első légterelőről a patentek. Esőszenzor nincs benne és ködlámpa sincs, csak hátsó ködzár. Nem garázsban állt, mert akkor nem lenne kifakulva a szélvédő alatti légterelő. Ettől még lehet jó az autó, majd meséld el, mire jutottál! :)
Az ablaktörlő lapát csavarjára itt tudsz kupakot rendelni. :D
A telefonszám és az e-mail cím, az összes hahu-s hirdetésnél, csak a biztonsági protokoll végigzongorázásával lesz látható, azt nem a hirdető "rejti" el.
Nem a nagy betű, de az is olyan "tukmáló/eröltető", hanem az "egyeztetett helyen", valamint a tel.szám elrejtése nem a megbizhatóság irányába mutat nálam. Nem azt írtam, hogy felejtős, hanem nem árt nagyobb figyelemmel eljárni :/
Márkára vetítve egy gyakorlott, vagy hozzáértővel kell beszélned. (mondjuk egy profi gumissal), vagy marad a gugli. Biztosan meg tudod találni az infót a felniről. De ha van egy kis műszaki affinításod, szerintem te is meg tudod nézni/mérni a kúpszöget. Sok gyártó használ 60 fokost, nem tudom, hogy a honda milyenre állt be. Nagy eséllyel a lyukkörátmérő szintén zoll-os lesz, mert japán és korea angolszász egységre gyárt. pl. 4*114,3 mm
Nálam mindkét szett azonos, a nyári és téli is 205/55R16. Igazából a vételnél csak anyagot választhattam, mert a kereskedésben azt mondták, nem megy fel a 15-ös felni rá. (1.6 crdi) (Erre már mondjuk volt itt a fórumon ellenpélda, valakinek ugyanilyen az autója és 15-ös felnivel van, szóval nem tudom, mi az igaz. Esetleg valamiben eltérő lehet az osztrák kiadás, mivel én itt vettem....nem tudom.)
Mindenesetre nem is vitatkoztam sokat, mert annak ellenére, hogy eddigi autóimon télinek egyel kisebb felnit és ballonosabb gumikat használtam, ezzel az autóval 80-90%-ban pályázok és itt télen max. sónedves az út, nem kátyús és havas. Szóval télen is megfelelő ugyanaz a méret :-) S mivel ugyanannyiba számolták a lemezfelnit dísztárcsával ill. a télilakkos alufelnit is amit az autóhoz ajándékként belealkudtam, hát alut választottam.
Sziasztok! Kia Ceed 2013 1.6 GDI motor, (63 ezer, tegyünk fel városi) kilométer után, gondolom kialakulhatott valami lerakódás. Mennyi idő alatt alakulhat ki? Hova érdemes vinni, volt e esetleg bármilyen tapasztalatotok, a lerakódás ill. a tisztítás ügyében?
A fék-futómű-gumi nekem is eszembe jutott, hogy azok fontosak. Mindenképp megnézetném, akármilyen állapotban vannak.
Zsu nem igazán esik útba. Szögedi vagyok. :) Ha csak nem Pesten vásárolok autót, akkor majd ráguglizok.
Amúgy, ha befogom a kipufogót az arra jó, hogy megnézzem nem-e lukas valahol?
A zoknis trükköt észben tartom :D van a gyereknek kinőtt pár autós zoknija :D majd jól újrahaszosítom.
A tolatóradart nem biztos, hogy beszereltetem elsőre. Nyilván nem hülyeség, de majd inkább akkor ha tényleg nem tudom megszokni az autó paramétereit és sokat bénázok a parkolásnál, akkor majd...
Nagyon remélem, hogy minden klappolni fog :D
Van egy pár kiszemeltünk a piacon(ez egy a sok közül) remélem még meglesz:
Hali! Ha esetleg saját magad szereznél be alkatrészeket, akkor ajánlom neked az alábbi oldalakat : https://7zap.com/en/ v. https://www.catcar.info/ . Itt megadod a saját autód adatait és megkapod az alkatrészek gyári számait. Ezután már meg fogod találni a jó alkatrészt bármelyik kereskedő cég honlapján. Üdv
Visszatérve igen, egy családi ház több beállós garázsára gondoltam a "maszek" alatt, de tudom róla, hogy megbízható és elfogadható áron dolgozik. Ráadásul autószerelő szakmával rendelkezik :D
Kaptam egy tippet mástól, hogy mondjuk megrendelem a Bárditól az alkatrészt és vele beszereltetném, mondjuk így benne van a pakliban, hogy hibás az alkatrész, de kétlem.
Hali! Én pont a múlthéten vettem 5 db-ot lemezfelnihez. Nekem gyárilag defektjavító volt a kocsiba de vettem gyári lemezfelnit + gumit, mert abban jobban bízom. Ha keresnéd ezek a gyári számok: Alu - 5295014140 ; Acél - 5295017000 . Üdv
Kimondottan a ceed-ét nem tudom, mert nekem mindkettő szett alu, de általánosságban lehet azt mondani, hogy bár a kúpszög miatt (ami sok esetben egyforma) ha fel is megy, akkor sem érdemes keverni az anyákat. Alufelnihez használt anyáknál a kúposság hossza több, hosszabb úton fekszik fel az anya a felniben. Lemezfelnihez használt anyáknál ez kisebb. A felnik anyagának szakítószilárdságából adódik az eltérés. Lemezfelninél a vékonyabb anyag is tud akkorát szilárdságilag, mint a könnyűfémfelninél a vastagabb. MIvel a lemez vékonyabb, rövidebb kúposságot is lehet bele készíteni. :-)
"Jelentése sem sokat változott az 50-es évek óta: kitűnő, elsőrendű, minőségi, amit akkor az állami tömeggyártott termékekről nem, sokkal inkább a (felszámolt) magánszektor termékeiről lehetett elmondani."
Ott a félreértés, hogy én a vétel előtti átvizsgálásra gondolva írtam, amit írtam, illetve a "maszek"-re reagáltam. Amúgy persze nyilván megfelelő lehet adott konkrét gonddal specialistához vinni az autót, akár még a garanciális időn belül is. Én is írtam már hasonló értelmű véleményt.
Vagy csak nekem ütötte a szememet a topictárs szóhasználata? "elegendo egy maszek is"
Szerintem a "maszek" az nem szinonímája a "specialistának" :-)
Nem értem, miért kell a végletekben gondolkodni, de biztos jó lehet. Ki mondta, hogy olyan szaki, aki csak az utcán lát Kia-t? Specialistákról írtam, de úgy forgatod ki, amit leírtam, ahogy szeretnéd, csak azért, hogy önmagadat igazold. Azzal kezdtem a kommentet, hogy "Szerintem".
Nem mellesleg, a fórum jelentős részét teszi ki, hogy melyik márkaszerviz mennyire sz*r, pofátlan, drága és még át is vernek. Vidd, ha kedved tartja, én nem szólok bele.
Sziasztok! 2020-as nagy navis (10.25") kérdés: másnak is szarakodik a kihangosítás? Kb minden 2ik hívásomnál panaszkodank, hogy visszahngos és alig érteni engem, sokszor meg is szakad a bluetooth pár másodpercre (csak azt veszem észre, hogy újracsatlakozott üzenet jelenik meg). A telefon biztos nem hibás, mert előző autómban is ezt használtam és hibátlan volt, plusz másik készülékkel is ugyanezt játssza... A vezeték nélküli telefontartó pad a navi melletti szellőzőben van, lehet annak a mágneses mezeje zavar be? Megtaláltam, hogy a mikrofon erejét is lehet állítani, de nem segített... Köszi.
Egy hülye kérdéssel fordulok hozzátok, hátha valaki szakértője a dolgoknak. Az autóm kulcs nélküli idítással működik, de természetesen kell hozzá (jeladós) slusszkulcs. Sajnos nem lelem a pótkulcsot a lakásban. Szerintetek létezik valami kütyü, amivel ha közelben van akkor jelez ? Annyit megtudtam hogy 433Mhz-en működik.
Egy márkaszerviz meg tudja mondani, hogy volt-e törve az autó, és ha volt, akkor csak kis mértékben és meg lett-e csinálva rendesen. Egy olyan szaki, aki csak az utcán lát KIA-t, nem biztos, hogy tudja, hol kell ellenőrizni, hogy roggyant-e teherhordó elem, hogy néz ki a gyári ponthegesztés.
Persze mindenki azt csinál, amit akar, de szerintem még egy "csak" egy-másfél milliós autónál is kerekítési hiba egy 20 ezer Ft-os átvizsgálás. Azt kell kikötni az eladóval, hogy ha az átvizsgálás eredménye miatt hiúsul meg az üzlet, ő fizeti. Ha nem vállalja, érdemes elgondolkodni.
Szerintem egy márkaszerviz nemigen tud mit hozzátenni egy 10-13 éves autóhoz. Ahogy mondtam, elég egy telefon a szoftverfrissítésre és ennyi.
Ha én vennék most, akkor specialistákhoz vinném, ahogyan eddig is. Első a fék-futómű-gumi, mert megállni tudni kell bármilyen autóval. Ha nem kopott a fék, nincs válla a tárcsának, akkor sok értelmét nem látom a cserének. Ha a futómű vizsgálat rendben, nem lóg, nem kopog egyik szilent vagy gömbfej sem, axiálcsuklók is rendben, gátlók is működnek, kormánymű sem kopog és a felni sem szálszakadásos, akkor 10-et megér a lézeres futómű beállítás.
Olajat akkor cserélnék, ha ellentmondást látok a szervizkönyv vagy a motortéri olajcsere-matrica és az olaj átlátszósága között. Ha tiszta az olaj, akkor jó, majd lecseréled, amikor kell, egyébként csak a környezetet terheled a felesleges cserével. Olajcserekor dobd le a váltóolajat is, aztán akkor tiszta lappal indul onnantól.
Pollenszűrőt magad is kicseréled 5 perc alatt. Inkább 4. :)
Légszűrő meg 2 perc. Lehet kapni mindkét szűrőt a bótba'. :)
Ha Zsu útba esik, akkor meg olcsó is lesz. UNIX 40%-ot rak mindenre, ha nincs kártyád.
Az egyedüli kérdés, az a vezérlés. Ha szíjas autót vennék, akkor azt biztosan cseréltetném.
Klíma meg hát... ha van egy maghőmérőd a konyhában, akkor megméred. Bedugod a középkonzol szellőzőrostélyán, 8,5 fok alatt kéne lennie a befújt levegőnek. No nem a tűző napon órákig állt autó indításakor, hanem mondjuk 10 perc klímázás után, ha a műszerfal és a szellőzés műanyag elemei már lehűltek. Ha hűt, akkor van benne gáz, így kenőolaj is.
Izzókat szemrevételezéssel átnézheted egyedül, bár a féklámpa ellenőrzéshez célszerű egy kirakat elé tolatni. :)
Alapjáraton, ha befogod a kipufogót és pár másodperc után ledobja a kezed, akkor jó. Ha szakadt valamelyik tartó, azt úgyis meghallod, mert kopogni fog.
Van egy bug a régi Ceed-ben, ami segít a vásárlásnál. A vezetőülés ülésmagasság állító karját 90 fokos belső éllel tervezték. 200.000 km környékén már kikezdi az üléshuzatot, illetve az ülés lapja is megrottyan (külső oldalán bordás lesz), hacsak nem egy 40 kilós női hölgy használta. Ha megvetted, húzz rá valamit, hogy ne kopjon tovább (én egy fekete zoknival orvosoltam).
Ha esetleg minden klappol a vásárlásnál, de nincs az autóban tolatóradar, akkor azt még megéri berakatni. A hátsó lökhárítón belülről megvannak a helyei a szenzoroknak. 30-40 körül megáll a sztori.
Szerintem vásárlás előtt márkaszerviz az átvizsgálásra, utána egy normál független szerviz. A "maszek"-ot nem tudom értelmezni, nincs már állami autószerviz, amihez képest volt anno a meszek :-)
Ha a családi ház egybeállós garázsában dolgozó egy személy autószerelőre gondolsz - mert azért legyen már autószerelő szakképesítése, hivatalos vállalkozása - , ha megbízható, ott dolgozik már 10 éve, esetleg van róla referenciád, persze, jó lehet az is az olyan melókra, amiket te is el tudnál végezni. Annyit javaslok, bár kicsit emeli az árat, ilyen helyen úgy végeztesd a munkát, hogy az anyagot, alkatrészt ő szerzi be, és számlát ad a munkáról és az anyag/alkatrészről is. Egy hibás teljesítés esetén egy perben jól jöhet.
Persze ufb cartárs megkeresheti a létező legolcsóbb beszerzési forrást és számla nélkül is dolgoztathat egy kontárnál - de én ezt még a 16 éves Off autómmal sem csinálom.
Ertem, en mondjuk az utobbi vagyok, aki zenere kolti, koltene...
Vasarlas utan erdemes egybol egy markaszervizbr vinni vagy elegendo egy maszek is? Gondolom van olyan amit csak a markaszervizben tudnak megoldani. De en most arra gondolok, hogy fekcsere, olaj, pollenszuro stb eleg egy maszek is, nem?
Meg mik azok amiket erdemes atvetelkor kicsereltetni?
Elhiheted, hogy nekem se ez a legfontosabb, en se ulnek be csak, hogy meghallgassam a legujabb release-eket, csak szimplan erdekel, hogy szol a magas/mely/kozep tartomanyokban. Meg csak azert irtam HiFinek, mert a hirdetesekben is igy irjak. De amugy meg jah, sima autó rádió.
Fagyás ellen volt szoftverfrissítés, amúgy meg a CD fagyott, nem az egész rádió. Ha veszel autót, alvázszám alapján megmondja a márkaszerviz, hogy kell-e bármilyen szoftvert (pl. motorvezérlés) frissíteni rajta.
Szerintem nincs értelme egy 10 éves autóba "nagyzenét" rakni, mert rámegy az autó értékének 10%-a... de hát van, aki az egyháznak adja, van, aki drogokra költi és van, aki zenére. :)
A gyári audió rendszert erős túlzás HiFi-nek hívni, szerintem messze van ettől a minőségtől. Alacsony igénynek megfelel, szól a zene az autóban, de zenét hallgatni nem fogok beülni a kocsiba.
Sziasztok! 2010-es 1.4-es benzines, 110e km-rel, bemelegedett motornál hirtelen visszaesik a fordulat, fordulatszámmérő megáll, és onnantól csak alacsony fordulaton megy az autó. Alapjáraton bemelegedést követően leáll, újraindítva ugyanaz a probléma, amit leírtam. Hideg indításkor tünetmentes. Kiolvasást követő főtengely jeladó csere nem segített. Esetleg találkozott valaki hasonló problémával? Típushibák között nem találtam hasonlót. Előre is köszönöm.
Áhhh, audiofilként nem kell tartanod tőle! Egészen biztos lehetsz benne. :D
Én szinte csak és kizárólag podcast-ot hallgatok, illetve kihangosítóként használom, arra jó. Kicsi gyerekeknek Süsü vagy Gryllus Vilmos is belefér. Teljesen átlagos hifi van benne, cserébe működnek a gombjai 12 év után is. Szigetelés is megfelelő, menetzaj is kevés jön be, hacsak nem tartod a tetőn a keresztléceket állandóan.
Eddigi auto amit vezettem az egy G Astra Classic II 1.4-es, benzin motorral, nem rgy bika auto de nekem a forgalomban, csaladdal egyutt annyira nem tunt lomhanak. Osszehasonlitasi alapom, hogy mennyivel jobb egy erosebb motor, akar dizel, akar benzin. Ugyanigy felpakolva tobbszor megjartuk Szeged - Dunaújváros tavot. Klimaval erezhetoen lomha, de csak megszokas kerdese szerintem. Kenyelmesen es biztonsagban megerkeztunk mindig. Komolyabb elozesekbe nem mentem bele, de egy traktort siman megelozok 😀
A hibalistat koszonom, elolvastam. Kezdek lelkiekben felkeszulni, hogy mi var ram.
Nekem 1.6-os benzines kombim van, 2008-as automata (ED, első generációs). Privátban szívesen megosztom a tapasztalataimat. Publikusan csak annyit, hogy nem bántam meg, bár voltak vele problémák.
Nem tudom, mihez vagy szokva, de a benzinesek nem paripák. Nehogy az legyen, hogy a "lomhasága" lesz az első kompromisszum... a vásárlás után. :/
A páromnak egy 101 lovas off benzinese van, most gondolkodik egy dízel Ceed-en, annyira megszerette az enyémet, hogy mennyire nagyon meg az övéhez képest (nem kell visszaváltani, húz az emelkedőkön, stb.).
Típushibákról egyszer összeszedtem egy listát. Mintha lett volna még folytatása, de már nem emlékszem.
Ha lehet, akkor ráncfelvarrottat vegyél és arra figyelj, hogy minden olyan extra legyen benne, amire szükséged van. Utólagos ablakemelő, klíma, tempomat, stb. felejtős, irreálisan drága ahhoz képest, hogy találni olyat, amiben benne van gyárilag.
Tekerés ellen autodna (ha külföldről veszed), illetve jszp, ha hazai autót veszel.
A műszerfal púposodás javítása elég húzós, mert macerás (sokáig tart) kiszerelni és megy vele a szerviz óradíj.
A próbaúton a szokásos dolgokon kívül a kormányműre figyelj, az szokott megdögleni, olyankor random kattan egy picit vezetés közben, illetve a csomagtér ajtóra kell még figyelni, az rázós úton tud kopogni, amivel az a baj, hogy a lámpabúrával lehorzsolja a saját festését.
Ha nem viszed szervizbe az autót vásárlás előtt, akkor legalább annyit tegyél meg, hogy teszel egy zsebkendőt az aszfaltra, rárakod a telefont (bekapcsolt kamerával) és az autóval áthajtasz felette jó lassan (nyilván nem rajta, hanem felette! :D). Így legalább kiderül, rozsdásodik-e (nem szokott), nincs-e olajfolyása.
Köszönöm szépen! Nem hagyott nyugodni a dolog és újra nekiestem. A porvédő alatt telenyomtam újra szilkonsprayvel es szilikonzsírral. Egyenlőre most csend van és hullaszag.
Uj vagyok itt es elorelathatolag en is Cee'd boldog tulajdonosa leszek 1-2 honapon belul. Szoval, tajekozodni es tippeket/tanacsokat szeretnek kerni Toletek, mivel ez lesz az elso autonk es autovasarlasom is egyben.
Elsodleges szempontom az volt, hogy egy korrekt es kiforrott tipust szeretnek vasarolni elso csaladi auto celjabol (persze csakis a kombi johet szoba, mert hat kell a hely babakocsinak...is) Es rengeteg cikk/teszt/nepitelet elolvasasa utan egyre jobban tudatosult bennem es persze A felesegemben is, hogy ilyen autot szeretnenk. Itt gondolok a 2007-2010-es, 1.4 vagy 1.6 benzines tipusra. (Van valami egetvero kulonbseg az 1.4 es 1.6 kozott?)
Ha esetleg valaki birtokaban van reszletesebb leirasnak, annak szeretnem a segitseget kerni.
Olvastam, 1-2 tipushibat, mint mondjuk a hi-fi kabelezese kontaktos lehet, a kormanynyoszorges, muszerfal puposodas, ezektol annyira nem felek, alkalmazkodo tipus vagyok. Inkabb a melyen zsebbenyulos dolgoktol felek, feltudnatok sorolni egy parat ami mondjuk pl. 150.000 km utan jelentkezik? Valamint vasarlaskor mik azok a jellegzetes dolgok amik a kesobbiekben gondot okozhatnak? Mire figyeljek leginkabb?
Osszegezve a mondandomat: 1,5 millioig keresek kombi, 1.4 vagy 1.6 benzines tipust, 2007-2010-es evjaratig. Km? Ugyis visszatekerik, nem? Vagy a hozzaallasom tul negativ?
Én már cseréltettem váltó olajat szervízben,ott voltam mellette,de pontosan nem láttam,hogy hol a szint jelző lyuk,de az biztos,hogy azon szívták le és töltötték fel Castrollal.Mintha a váltó elején lenne,úgy rémlik.
Üdv.1.6 CRDI autómon kb 2 hónapja vettem észre,hogy csöppen az olaj.Ma olaj cserét csináltam,és azt láttam,hogy a váltóból jön.Úgy gondolom,hogy a tolató lámpa kapcsolójánál enged.Most lemostam,és 1-2 nap múlva megnézem,hátha pontosabban látom.A kérdés az lenne,hogy hol tudom ellenőrizni a váltó olaj mennyiségét,és hol tudok utána tölteni?
2011 es kiacedd 1,6 benzines tulajdonosa vagyok nem boldogulok a bluetot kihangositó összehangolásával telefonrol van sszó ha valak lenne ojan rendes hogy leirná hogy kell ezt csinálni azt meg köszönném.Nemvagyok müszaki analfabéta de ez kifogott rajtam ,előre is köszi.
Koszonom! Nem tudom mar komolyan. Ma is fel orat fetrengtem a pedal alatt. En a munkahenger felol hallom lenntrol, nem a jelado felol fenntrol...de lehet mar becsapnak az erzekeim...
van egy 2019-es 1.4 T-GDI KIA Ceed-em, start stop-os.
Az elmult hetekben azt vettem eszre, hogy a kupplungpedalt amikor benyomom az elso 1-2 cm-en belul kattogas hallhato. Csak a benyomaskor es csakis a pedal kezdeti utjan egy kattanas. Lenyegtelen, hogy jar vagy all az auto, minden benyomaskor hallhato.
Ket hete elkezdett a pedal kicsit nyekeregni, szilokonzsirral mindenhol megkentem, a munkahenger utaster feloli porvedoje alatt is, es a nyikorgas el is mult, most viszont erre a kattogasra lettem figyelmes. Olyan mintha ez is a munkahenger felol jonne, nem pedig a jelado iranyabol.
A ti autotoknal esetleg hallani, tapasztalni ilyesmit? A mechanika szepen mukodik, "akadast" a pedalon nem tapasztalok, a kupplung hibatlanul teszi a dolgat.
Olvasgatom a nemet forum oldalakat, masok is panaszkodra hasonlo jelensegre, de konkret megoldasra nem talalok...
"1.5-ös szívó motor 110 LE-vel és 1.5 T-GDI 160 LE-vel"
a tgdi az egyszerűbb ebből, az ugyanaz a koncepció a turbójával mint az eddig is sikeres 1.4, picit nagyobb picit erősebb, ez a koncepció az autóipari trend meg igény is lehetett rá hogy legyen picit erősebb, hát megcsinálták a szívó az érdekesebb, mert totál szembemegy a piaci trendekkel viszont bizonyára a korábbi szívómotorok kivezetése után akkora igényt érzékeltek a technikára, hogy bevállalva az eus bírságokat is, de invesztáltak ebbe a vonalba is pedig ezt nem sokan teszik meg, a mazda még aki viszonylag tartja magát a szívó benzineseivel meg talán a corolla sedanban (és csak abban) van még ilyen ha valaki hosszú távra vesz autót de a dízel felárát nem akarja megfizetni vagy fél a bevezetendő korlátozásoktól, jó gondolat lehet ez is, ha elég az a 110 ló
Először is nézd meg, milyen android verzió van a telefonodon (beállítások-rendszer). Ha 10-es, akkor elvben már rajta van az android auto, csak dugd össze a kocsival az USB kábellel és mondja majd, hogy mit kell csinálni.
Ha 9-es, akkor le kell töltened az android auto-t Ez egy kicsit trükkös, mert a google valamiért nem teszi elérhetővé MO-on a play store-ban. Keress rá a telefonodon a google-el arra, hogy "android auto apk". Az első találatok között lesz egy apkmirror nevű oldal, onnan töltsd le a legújabb olyan android auto verziót, ami mellett azt látod, hogy "nodpi" és "arm64_v8a" Ez utóbbi csak tipp volt, mert nem írtad, pontosan milyen telefonod van. Ha nem megy, próbáld a másik fajtát, lényeg, hogy az is "nodpi" legyen. A telepítéshez majd engedélyezned kell a telefonon a külső forrásból származó programok telepítését vagy valami ilyesmit. A telepítésnél majd kér egy csomó engedélyt, azokat okézd le (én mondjuk nem engedtem neki, hogy hozzáférjen a naptárhoz, de ez már a te dolgod). Ha minden megvan, dugd össze a kocsival USB kábellel (fontos, hogy ne csak töltőkábel legyen, hanem olyan, ami adatot is továbbít. A telefon gyári kábele szerintem jó lesz. Ha mindent jól csináltál, innen már a telefon és a kocsi mondja, hogy mit csinálj. Ha valami még mindig nem tiszta, akkor írj, vagy a youtube-on keress rá arra, hogy "android auto telepítése autoroom", ott megtalálod lépésről-lépésre. Hajrá! :)
Vannak azért céges autók is 1.4 T-GDI motorral, azt pl. már hallottam, hogy nem minden kúthálózat benzinjét szereti - legalábbis az egyetlen flottás autó amiről van infóm, így viselkedett. Volt üzemanyag amivel rángatott és volt amivel nem.
Ja, csak a jegyzőkönyv kedvéért: A 4 éves, 40 ezres szervízem (1,4-es szívó, 2016-os) a Duna Autónál 71 ezerbe került (mondjuk az vicces volt, hogy a KIA részlegen nem működött a szervízfelvevő komputere, ezért a Hyundai szervízrészben csinálták a kocsit, és a pecsét is ilyen a szervízkönyvben).
Frissítették a navit, 5W30-as olajat tettek bele a számla alapján, és cserélték a pollenszűrőt is, és volt fékfolyadékcsere is. Plusz megragasztották a mozgó váltógombot. Összességében elégedett vagyok, ajánlható a szervíz, szerintem nem volt vészes az ára sem márkaszervíz viszonylatban, tavaly a DiFer-nél Érden 65 ezer körül fizettem, és akkor nem volt fékfolyadékcsere.
Sajnos nem jártam sikerrel a teló összehangolása tekintetében. Megköszönném ha valakinek lenne türelme részletesebben leírni, hogy pontosan mit tegyek és hogy tegyem a telefon összehangolása a navival vonatkozásában. Nem vagyok egy számítógép zseni. Letöltöttem kia hotspotot de az meg regisztrációtkért......Egyáltalán össze lehet hangolni? Viszonylag új androdios xiaomi telefonom van.
Tölts le - csak Google-ról tudod - többféle a. auto változatot, mert nem mindegyikkel műxik együtt, töröl-próbál üzemmódben. A pléáruház Magyarországonnem támogatja az A.A-t, lehet, utálja a rendszert, nemtom.
Android 10 hivatalból tartalmazza, nekem A.A 5.4.502264 release fut, ezt már a pléáruház frissítette.
Még nem telt el ugyan az egy év, de megtaláltam a hozzászólást. :-)
Tart még a ragasztás?
Nálam most jelentkezett a probléma, ezért kezdtem keresgélni.
Méltányossági kedvezményt nem kaphatok, mert a 7 éves gari után már csak 2 évente vittem az autót szervizbe, amikor műszakiztatni kellett.
Így egy 221 ezres ajánlatot kaptam rá (ebben is van valamennyi kedvezmény), meg azt a információt, hogy van egy cég Ócsán, ahol szépen tudják javítani, de akkor is célszerű a kiszerelést, visszaszerelést a szervizben intézni, így kb. 100 ezerből (45+ÁFA a ki- és beszerelés) meg lehet úszni. Egyelőre nyomozás alatt van, hogy melyik ez a cég. Ha megtudom, megírom (ha más tudja, ne tartsa vissza infót ! :-) ).
Nekem 2019-es 1.4 van és a gyári navigációval wifivel megtámogatva használom. Figyeli a forgalmat és áttervezi, ha kell, vagy kérem. (már a 2018-as Sportage-ben is ilyen volt)
Útinfót úgy értem, hogy mindenhol...nem csak autópályán. Mivel itthon nem járok pályán, ill. nagy városokban, lehet ezért. Viszont bőven belefutok a dunántúlon határok közelében dugókba....nem jelzi. Ahogy átérek osztrákba mutatja....
Megszokás dolga. Sokáig használtam, mostanában átálltam a Google Maps-re. A waze-zel az volt a bajom, hogy 1. mindig feldobált reklámokat, 2. hajlamos volt akár 5 perc időnyereségért óriási kerülőutakat tenni mindenféle mellékutcákban. Bevitt már olyan helyekre, ahonnan nem volt könnyű visszatalálni a helyes útra.
Gyári navi valóban nem friss. 2-3 éves a térkép. De a "józan paraszti ész" (ahogy azt tuzer írta) funkcióval tökéletesen megfelelő. Sok szolgáltatása van a fejegységnek ami hasznos. Útinfó pl itthon nem megy rajta, de külföldön elég friss, hamar szól az aktuális forgalmi helyzetekről, dugókról. Nem mellesleg nem eszi az internetforgalmat. Előző autómnál tele volt a hócipőm amikor kellett volna..megállni, feltappancsolni (merthogy huzamosabb idő után úgyis lesütötte a nap) bedugni/töltögetni, stb. Gondoskodni kellett annál is kb évente a frissebb térképverzióról.
Egy szóval nem írtam semmelyik naviról, hogy rossz. Viszont a., az Android Autot még kezdetlegesnek tartom b., használom a fejegység összes szolgáltatását. c., sokáig iGO hívő voltam, de az meg elég erőszakos. Ennek egy baja van, szeret főutakra terelni, akkor is, ha van egyszerűbb. d., szeretem a telefonhoz képest méretes kijelzőt.
Igazából a google map kéne a keresési lehetőségei miatt, de ahhoz is az AA kell.
Mindazonáltal bármelyiket használja az ember, a "józan paraszti ész" opciót be kell ikszelni, mondom ezt úgy, hogy az átlag állampolgárnál jóval jobban tájékozódom térképen és anélkül is (jó sok éjjelnappali terepgyakorlat)
A gyári navinál nem az útvonaltervezési algoritmussal van a gond, hanem a térkép frissességével. Mikor 2017-ben átvettem az autót még a navin nem volt rajta az Őr-Vásárosnamény M3 autópálya szakasz, amit 3 évvel azelőtt adtak át, úgyhogy mikor arra mentem a levegőben repült az autó a navi szerint :/ Át is álltam a Waze-ra én is.
Nem mondom, hogy mindent el kell hinni neki, de frissebb a térkép (szinte napi szintű) és a közösségi bejelentésekről nem is beszéltem még. Ha nem tudná a fejegység az AndroidAuto-t, akkor is felszerelnék egy telefontartót, mert a TomTom-ra nem bíznám rá magam..
Nyilván egy igénytelen sügér vagyok, de engem számtalanszor kihúzott dugóból (Budapest), és élmény volt Olaszországban, amikor megkérdezte, hogy akarok-e 6 km-el hosszabb és 55 perccel rövidebb utat (kidurrant az autópálya).
Biztos van jobb is meg rosszabb is. Küldött már az iGO is a málnásba....
" A Shell ACEA C3, mert már nem forgalmazzák az A5-ös minősítésűt ami a gépkönyvben van ". Ez nem teljesen igaz!!! A Shell olajkereső ezt ajánlja a motorhoz: https://filterabc.hu/SHELL-HELIX-ULTRA-PROFESSIONAL-AF-5W30-1L . A magam részéről HKS 5w-30-at fog kapni az autó. Szintén 1.6 GDI. Üdv
Ez teljesen egyértelmű volt, lecserélte mert szerinte sem frankó volt a betöltött olaj. Komolyan nem értem, hogy miből feltételezed, hogy egy ilyen egyértelmű, nagyon rövid bővített mondatot nem tudnék értelmezni.
Ott van a mondatomban, hogy "miért nem reklamáltál". Ebből az következik, hogy nem akart feszültséget inkább ö cserélte másikra + költségen.
Érdekes, hogy (Európa) ajánlással ezeket írja. Osztrák forgalomba helyezésű, 1.6 crdi-m van és a könyve szerint az ajánlott olaj a Shell Helix Ultra 0w30 ECT C2/C3.
Nálam a kétéves kötelezőn, Shellt töltött bele a márkaszerviz, de csak a számlán vettem észre, hogy 5w-40-et. Lecseréltettem a HKS-re. Szerintem egyik jelölttel sem lősz mellé.
Üdv!Nemrég lettünk egy 2013as 1.6 crdi sw gazdája.Érdeklődnék hogy a részecskeszűrő regenerálást jelzi-e külön az autó,vagy csak a megnövelt fordulatból tudhatom?
Üdv ! Nem szakiként ,de erről más a véleményem :"Nem akarok kötözködni, de ha a szűrő mindent kiszűrne, akkor nem változna az olaj színe olyan drasztikusan.",mert azt mondák az igazán hozzáértők ,hogy az a jó olaj ami relatíve gyorsan elveszti átlátszóságát ,éspedig abból kifolyólag mivel a szennyeződéseket magukban lebegtetik ,és soha sem ülepednek ki ,és okozva azzal nagy bonyodalmat minden hosszabb leállítás utáni újraindításnál, az összegyűlt szilárd részecskék hatására !:-) Szerintem IS.
Nem akarok kötözködni, de ha a szűrő mindent kiszűrne, akkor nem változna az olaj színe olyan drasztikusan.
Köszönöm a tanácsot, a 15000 km-enkénti olajcserét hosszúnak tartom. Annyit még fog érni nekem, kétszer annyi olajcsere legyen mint az ajánlott. Hosszútávra tervezek az autóval.
Lehet hogy szocialista maradvány, de a bejáratási procedúra után indokoltnak látom az olajcserét, ugye ebben az időszakban "csiszolódnak össze" a mozgó alkatrészek az állókkal. Nem hiszem, hogy minden alkatrészt 0-ás tűréssel sikerült legyártani, az optimális hézaggal. Elképzelhető, hogy a hengerfej furat mínuszos tűréssel, a dugattyú meg plusszos tűréssel készült, amellett, hogy mindkét alkatrész tűrésen belül van.
2019 elején vettem az 1.4 T-GDi SW Goldot. Tél volt, nyári gumival adták, ezért vittem átvétel előtt egy szett téli gumit, és mivel nem tetszett a gyári felni, abból is egy másik szettet, hogy azzal vegyem át. Így teljesen újonnan feltettem Jófogásra 100.000 Ft-ért az eredeti felni szettet. Felhívott valaki, aki Silvert vett, de alkudni akart, mondtam, hogy nem, ő pedig így nem kérte. A Kia értékesítő pár nappal később felhívott, hogy a külsős vállalkozó, aki lecseréli a gumit, beszámítaná a felniket 100.000 Ft-ért, így elfogadtam. Szóval a piaci ára gondolom, hogy 100.000 Ft felett van valahol.
Igen, alul van motortér burkolata. Csak az olajleeresztőhöz és az olajszűrő cseréhez van kialakítva szerelőnyílás.
Úgy van, ahogyan írod :) Lehetőség szerint kerülni a magas >3500 fordulatot, valamint pályázás esetén az azonos fordulatszámot. Egy köztes olajcserét ajánlatos elvégezni 2-3 ezernél. Ha magad csinálod, az eredeti koreai olajszűrő Pappasnál 2900 ft és egy jó minőségű olaj https://alkatreszek.hu/sh_0w_30_helix_ult_ect_c2c3_4l és 13 ezerből megvan az cseréd és legalább tudod , h mi került bele, ellenben a sok szerviznél 35-40 ezerért Lukoil ACEA A5/B5-öt raknak bele, vagy vmi más kommersz hordós olajat, ami nemigazán használ hosszabb távon a TGDI motornak, ill. GPF-nek.
Nem tudom pontosan, hogy mit értesz motorvédő burkolaton. Alul van műanyag burkolat a motor alatt, a motor tetején ott van a műanyag fedél, a motorháztetőn nincsen hővédő burkolat.
A hangrendszertől ne várj nagy tüzet, ha állítgatod, ki tudsz belőle hozni egy közepes szintet, de ennyi.
Bejáratás - ahogy olvastam, ebben a kérdésben markáns véleménykülönbségek vannak. Szerintem olyan nagyot nem hibázhatsz, ha az első 2-3000 km-en visszafogod a lovakat. Aztán megítélésed szerint lehet egy köztes olajcsere. Én így csinálnám, de biztosan lesznek ellenvélemények.
A fenik áráról nem tudok nyilatkozni, de ha esetleg valakinek lenne erre a szériára 16-os lemezfelnije és/vagy újszerű téligumija barátságos áron, arra vevő lennék :)
2016-ban vettem 220 ezerrel az első generációs 1.4-es kombit, LPG-st. 310 ezernél járok.
Első időkben nem volt gond. Olaj fogyasztás 2000 km per liter volt (sok helyen olvasható hogy elfogadható az érték). Azóta se romlott. Aztán előjött az egyes henger hiba, amit javítattam, az olaj fogyást nem. 3 hengerrel nem túl vidám autózni. Aztán egy jó fél éve elkezdett minden egzotikus hibát produkálni (0300, 0301, 0302, 0261, 0264, 0328, 2096, 0134, 0507). Nem nagyon sikerült a szerelőknek megoldani. Sima szerelő küldött a gázoshoz és Vica verza. Annyi előrelépés lett, hogy a 0301, 0261 maradt belőle. Ez már egy mesebeli hiba, hol van hol nincs. Így megfoghatatlan, cseréltem gyújtó trafó kábelt (egy véletlen folytán kiderült, hogy le tud lazulni) , most van hogy napokig semmi hiba utána meg mintha 2-3 hengerezne. Most jutottam el odáig, hogy többet nem költök rá, megy amíg ki nem rohad alólam.
Sajnálom az autót, mert nagyon szeretem, csendes, kultúrált, kényelmes, nagy raktérrel. És a lomhasága se zavar.
Az időutazó kedvezmény keretein belül beneveztem egy 1.4 T-GDI sw-re ADA csomaggal. Blue flame színből az enyémmel együtt már csak 3-at gyártanak. Hosszú lesz ez a 2-3-4 hónap várakozás 😎
Jól olvastam, hogy már gdf van az autókban?
Motorvédő burkolat van az autón?
Az audió rendszert nem tudtam rendesen kipróbálni, mennyire jó?
Ki milyen bejáratási metódusra esküszik?
A 16" gyári alufelni, az a kategória amit csak azért adnak, hogy elmondhassa a kia hogy alufelnivel adja. Amint meglesz a verda cserélem is le. Mennyit lehet kapni a gyári alufelnikért?
Igen, elég sok autógyár használ már valami bevonatot, de ha a falvastagság amúgy sem adja ki, akkor mindegy is.
Állati kíváncsi vagyok, mi lesz a sztori vége! Szorítok, hogy összejöjjön! :)
Remélem, építesz a motorok importjára egy vállalkozást, ha összejön a motorcsere. A futómű, karosszéria, beltér (kárpit és kezelőpanelek) bírják 5-600ezerig, a festés nem annyira, de ennyi belefér.
Fiúk. Lenne egy kérdésem. Van egy 1.4-es Ceed. 2010. Valahol olvastam a napokban hogy 120000 Km után olajat kell cserélni a manuális váltóban is.Valaki cseréltetett már? ( A szerelők hozzáállása jellemzően. Nem kell örök élet meg egy nap.).
Tavaly ezt írtam: A dízelek elmennek 500ezret felújítás nélkül, a benzinesek meg 300-at.
Veszek egy lottót...
Nem találtál hozzá kovácsolt dugattyúkészletet? Azok nagyon masszív darabok, persze fúrni kell hozzá a motort és kell egy új gyűrűsor is, szelepszárszimmeringek, csapszegek... hajjjajjj. De akkor tényleg új motor lesz a végén. Mondjuk, azon el lehet gondolkodni, ha több anyag van a dugattyúban a gyárihoz képest, akkor az többletterhelést jelent a hajtókarcsapágyra nézve.
Valamikor 30-40e km kora körül elkezdtem érezni a motornak egyfajta kiegyensúlyozatlanságát, remegését.
Akkoriban mivel ugye garis volt, jó sok márkaszervizt felkerestem, leveleztem KIA-Hungary-vel.
Elküldtek Pappas-ékhoz, kipróbálták, bólogattak. Majd elindítottuk a KIA-s szervizvezető 1,6B SW ugyanolyan autóját,
pont úgy remegett az egész mint az enyém. Írt is a KIA egy levelet, hogy EZ ILYEN. Na ott el is engedtem az egészet.
Ledaráltam 300e km-t vele, hozzászoktam, kicsit morog, kicsit remeg, aztán kopog. Na bumm.
Mikor már eléggé erősen kopogott, utánaolvastam videókat néztem, ez nem kiugró probléma. USA-ban, oroszoknál is
szétszedtek több motort, a fő probléma a rohadék anyagspórolás. Annyira el van gyengítve a dugattyúk anyaga, hogy
nincs rendes megvezetésük már a hengerben és elkezdenek a kopás folytán billegni, főleg alapjárat környékén és szétverik
magukat, meg a hengerfalat. Az amcsi úgy hívja: "piston slap". Ha megnézel egy ilyen dugattyút, mint a konzervdoboz csavaros fedele. Olyan vékony (kis túlzással)
Jó ideje maszek szerelőmhöz hordom, akiben ezer százalékig megbízom.
Mutatott szétszedett Opel motort, gyakorlatilag leláttam a dugattyú mellett az aljába. Zsugorodnak is az ALU öntvénydugattyúk.
Több márka is szenved ebben a betegségben. Hol kezdjem? Mercedes, Mazda, Opel, Suzuki. Anyagspórolás. Ennyi.
Arról nem is beszélve, hogy a KIA is deklaráltan 200-250e km élettartamot ad meg erre a típusra: G4FC, G4FA. A dízel más tészta.
Akkor miről beszélünk?
Eredetileg 400e km-re terveztem az autó élettartamát. Ebből lett 300e km. Most már olyan 5-6e km-ként kellett kevés olajat utánaönteni, előtte soha.
Tudomásul vettem, közeleg a vég. A felújítás horribilis, költsek fél milliót egy 300e+-os 12 éves autóra? na ne.
Viszont.
Találtam gyártót, aki ezeket a motorokat még gyártja, összeszereli.
A minőség kérdés lesz, de amilyen áron adja, nem is érdekel. Ha elmegy 150e km-t, már megérte. Reméljük.
Ja az ára? Kevesebb, mint egy abszolút lutri bontott motoré!!! És vadi új!
Viccből megkérdeztem csak szóban, nem hivatalosan két eléggé nagy Mo-i márkaszerviz vezetőjét, "hogyé" adnak egy új fűzött blokkot?
Hümmögés, ilyenre még nem volt példa, majd kaptam egy szóbeli 1,5milla, és egy 3milla körüli "ajánlatot. Khmmmm.
Igazi tapasztalat persze csak jó néhány km megtétele alatt jön össze, de a jövőbe ki lát?
Ezt tapasztalatból írod? Meg lehet tudni, hogy hol találkoztál ezzel? Mondjuk a hordóból hozott olajnál könnyebb az átverés. Korábban írtam, hogy minimális a lebukás veszélye a rosszabb, vagy akár a részben cserélt olaj betöltése, miután csak később fog valamilyen hiba keletkezni.
Nekem is 2008-as G4FC motorom volt, ami igaz kevesebb kilométerrel, de megadta magát. Motorblokk-repedés, beleszivárgott a hűtővíz az olajba. Állítólag rejtett gyári hiba. Bontott motor került a helyére.
Csak a magam megnyugtatása miatt privátban megírhatnád a részleteket, cserébe én is megírom a sztorimat. Röviden a KIA és a Hyundai ugyanazt a motort építik be, csak a karosszéria más.
2020as GtLine nálam is, Primacy 3, a gumi rendesen zizeg alacsony sebbességnél is... Lehúzott ablaknál simán hallani... ilyet még nem tapasztaltam egy guminál sem. Nyilván ez növeli a mentközbeni gördülési zajt is... Nekem amúgy nem tűnik hangosnak, Mazda 3ból ültem át.
Igen azt én is olvastam, ott a hengerben az olajlehúzó gyűrű adta meg magát. Ebben a sztoriban benne volt a vásárló sara is erősen: a katalizátor által küldött checkengine hibakódot kiütötték egy szervizben, aztán az amúgy is gyengélkedő autót elhajtotta Miskolcig, hazafele meg újra kigyúlt hibakóddal hazaerőltette autópályán Miskolcról Gödöllőig ahol végleg megadta magát a rendszer. A cikk amúgy a kereskedés korrektségéről szólt. Az autó előéletéről nem volt semmi infó, annyit tudni, hogy nem fordultak a KIA forgalmazóhoz garancia miatt, pedig 7 éves volt az autó. Lehet pont kicsúszott a gariból, de lehet mér korábban elvesztette ezt a jogát, soha nem fog kiderülni.
Jó pár éve nem írtam már a fórumra, újra is kellett regisztrálnom, már nem engedett belépni a régi adatokkal a fórum. Látom itt néhányan motor problémákról értekeznek.
Gondoltam elmesélem, hogy 2008-as Ceed-em elért a 300e km-hez és emellett a motorcseréhez is.
Elhasználódott, kopog, eszi az olajat és még pár évet futnia kell.
Meg kell adni tisztességesen szolgált, különösebb problémák nélkül. igaz kb. 200e km-es kora óta egyre erősebben kopog,
menni megy de érezhető volt hogy közeleg a véghez. Úgy döntöttem kicserélem.
Nyilván nem a márkaszerviz hálózattól fog származni az új motor, az megfizethetetlen és ennyi idős autóba nem alternatíva.
Találtam más forrást, augusztus végén kiderül, hogy jó választás volt, vagy sem.
Pár hónapja talán volt egy cikk egy Cee'd-ről, aminek nem túl magas futott km teljesítménnyel ment tropára a motorja, gyakorlatilag elkopott, nem egy specifikus alkatrész tört el benne.
Erről van szó! Az olcsóbb olaj okozta problémàk csak később jönnek elő. Utólag nem lehet bizonyítani, hogy szar olaj lett bele töltve. Gyanítom, hogy a sok hírek a meghibásodásokról nagy részt az ilyen "ügyletek" eredménye, és nem feltétlenül a gyártó hibája. Jut eszembe, hasonló a helyzet az autóvizsgán "át tolt" autókról. Ott sem lehet állítani, hogy az autónak a hibája nem-e közvetlenül a vizsga után keletkezett. Lehet szó fékről, lámpákról, vagy lehetne sorólni.
Hát az pedig egy kifejezetten alacsony zajszintű gumi. :(
Még akkor lehet hangos, ha szálszakadásos valamelyik, vagy nem megfelelő a futómű beállítása (pl.: padkáztak vele egy nagyot). 1 évesen nyilván nem csapágyas az autó.