Keresés

Részletes keresés

Povi_ Creative Commons License 2003.05.14 0 0 847
Én ezt mind értem, csak te szerintem félreértettél valamit. Én a TV-n színesben hoztam be az EP képét, ugyanis az RGB-t, és a CSYNC-et kötöttem be a TV-be hátul, a SCART-csatlakozón keresztül. Egyébként valószínű, hogy az EP és az Amiga 500 videokimenete ugyanaz, vagy nagyon hasonló. Én egy 1989-es Quelle magazinban láttam egy fotót az Amiga-ról, amit Philips 8833 monitorral árultak.
Nekem van egy Commodore 1701-es monitorom, ez azonban LUMA és CHROMA jeleket vár (a C64-en ezek jönnek ki). Ilyen jeleket nem lehet EP-ből csinálni? Az egyik jel videojel (asszem ff, a másik meg szín, csak fejből most nem tudom, melyik micsoda). Ezen a monitoron van egy video bemenet is, most azon használom az EP-t, csak hát az fekete-fehér. Ez nem is lenne annyira gond, csak szerintem nagyon lágy a képe, és ezért elég f*s. Meg a WP borzasztóan néz ki. Egy-két szín tök ugyanúgy mutat a video kimeneten fekete-fehérben. Fekete-fehér TV-n a TV kimenetet használva pedig van különbség.
Uff!
Előzmény: Ep128 (846)
Ep128 Creative Commons License 2003.05.14 0 0 846
Nekem közvetlenül a Philips-en van, nem kellett semmit átalakítani. A monitorba egy "mezei" Scart-kábelt kellett dugni, és a másik felét az Ep-monitor kimenetébe. (Persze ez utóbbit "házilag" kellett összehozni, mert külön "ilyen végű" kábelt nem lehet kapni. Tehát venni kellett egy "síncsatit", -assem EISA a becses neve- és a Scart-kábel egyik vége nyissz, síncsati méretre vág, drótok ráforraszt, zsugorcsővel levéd, bedug. Az Ep-kézikönyvben benne van, hogy melyik drótót hova...) Amigáról fogalam sincs sajna... Nekem Csync IS és a Hsync Vsync IS be van kötve, nem is volt vele baj sosem..:-)
Igazán ász képe akkor van az Ep-nek, ha a monitor kimenetet használja az ember, a koax-al nem érdemes vesződni. Igen ém, csak ha Tv-t használ az ember akkor előjöhet az a problem, hogy pl. az Ep kompozit jele "gyárilag" (nem tudom miért) fekete-fehér. Persze egy apró dróttal, és két forrasztással lehet belőle színeset is csinálni....;-)
Előzmény: Povi_ (844)
Alsóbbrendű foslény Creative Commons License 2003.05.14 0 0 845
Kellene csinalni egy EP demoreel-t, egy AVI-t. Benne lenne minden EP-s (eredeti) jatek, demo stb.

Tok szivesen neznek egy ilyet. :)

Povi_ Creative Commons License 2003.05.14 0 0 844
Tegnap összekötöttem az EP-t a TV-vel egy SCART csatlakozón keresztül. A következő módon:
EP SCART
red 15
green 11
blue 7
csync 20 (video in)
gnd 17
üzemmód kapcsoló (peritel) 16 (blanking)
A kép először egy kicsit (nagyon) torz volt, le kellett venni a kontrasztot minimumra, akkor jó volt a kép, szuper éles, és jól olvasható. Fehér háttérrel is szuper volt. Egy kicsit remegett a gép, ami nem tudom, miért volt. Meg ha elkapcsoltam az AV-ről, akkor is az EP jött be. Úgyhogy szerintem egy kicsit túl erős jelet ad a TV-nek. Ötlet?
Ep128! Neked kellett valamit átalakítani, vagy közvetlenül a philips monitorra tudtad kötni az EP-t? Az EP videokimenete mennyire ugyanaz, mint az Amigáé? Te csync-et kötöttél be, vagy külön hsync-et és vsync-et?
zugkraft aargau Creative Commons License 2003.05.13 0 0 843
Hát, a dolgok jelenlegi állása szerint nem valószínű... Különben meg jártam már oda eleget :)
Előzmény: GÁBOR (842)
GÁBOR Creative Commons License 2003.05.12 0 0 842
Ott leszel?
Előzmény: zugkraft aargau (841)
zugkraft aargau Creative Commons License 2003.05.10 0 0 841
A Számítógépgyűjtők Egyesülete 2003 május 17.-én, 11 órakor tartja közgyűlését a Puskás Tivadar Távközlési Technikumban (cím:BP. XI. Gyáli út 22.)

A programból: Kiállítás, Számítógép cserebörze (A rendezvény ideje alatt kötetlen formában lehet régi számítógépeket, részegységeket, dokumentációkat, folyóiratokat, könyveket cserélni, eladni és venni a helyszínen.) stb.

GÁBOR Creative Commons License 2003.05.08 0 0 840
A 8086 nem érti a 8080-at... Ez kb azt jelentené, hogy az intel alapú géped vinné a 8080 kódot. Mit nevezel mikrokontrollernek? A billentyűzetben 8042 van. Egyébként a 8085-be van serial i/o, órajelgenerátor, busz meghajtó. Úgyhogy szerintem mikrovezérlő...
Előzmény: Povi_ (837)
Povi_ Creative Commons License 2003.05.07 0 0 839
A great microprocessors című link az, amire eredetileg gondoltam...
Előzmény: Povi_ (838)
Povi_ Creative Commons License 2003.05.07 0 0 838
Nézd meg ezt:
http://lowendpc.com/tech/8080.shtml
a 8085 pedig tényleg egy processzor. bocs....
Előzmény: Povi_ (837)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!