Keresés

Részletes keresés

GabSum Creative Commons License 2023.08.23 0 0 21525

Köszi Alarrows, ez jól esett!

 

Előzmény: Alarrows (21521)
PBateman Creative Commons License 2023.08.22 0 0 21524

Érdekes sztori, ha gumiztatok, akkor gyakorlatilag kizárható, hogy tőle kaptál volna valami patogént. 

 

Viszont heteken keresztül napi kétszer-háromszor kefélni az kicsit se tesz jót a prosztatának, meg kicsit kényszeres is :-D, valószínű, hogy a nehéz fizikai munka miatt reccsent meg. Ha szerencséd van, és patogén sincs, ennek el kell múlnia idővel. 

Előzmény: NorKe (21493)
PBateman Creative Commons License 2023.08.22 0 1 21523

Hagyd abba, de kurva gyorsan! 

 

Maradandó idegkárosodást okozhat, szóval ez nem játék. 

Előzmény: Storm81 (21506)
PBateman Creative Commons License 2023.08.22 0 1 21522

Pánovics annyira jó orvos, hogy amikor két évvel ezelőtt felírt egy antibiotikumot, amitől nem tudtam aludni, visszamentem, hogy adjon másikat. Miután még kétszer váltott, felírt egy harmadikat, ott rögtön megkérdeztem, hogy ugye ez nem ugyanaz a család, mint az első volt, amitől nem tudtam aludni. Neeeem, mondta kissé gúnyosan, nem ugyanaz. Kiváltottam, elolvastam a betegtájékoztatót, és persze, hogy ugyanaz volt. 

 

Egy szemet nem szedtem be belőle, többet nem mentem vissza hozzá.

 

Előzmény: GabSum (21520)
Alarrows Creative Commons License 2023.08.19 0 0 21521

Köszönjük GabSum ez volt az eddigi legértékesebb hozzászólás a 21520 ból.

GabSum Creative Commons License 2023.08.18 0 4 21520

Sziasztok!

Hátha valakit érdekel:

Prosztata: A dülmirigy 30÷40 db zsákocskából, úgynevezett acinból áll, melyek
az agy indító jelére, rövid idő alatt kipréselik magukból a tartalmukat, a
prosztataváladékot. Ezért kell a bőséges folyadék fogyasztás és a tökmagolaj,
ezek csökkentik a váladék viszkozitását. Továbbá, ezért hívják keleten a dül-
mirigyet a második szívnek is, mivel ez is pumpál. A kiáramló prosztataváladék,
mint a WC tartálynál, szivornya hatás révén leszívja az ondóhólyagban tárolt
spermiumot. Az ondóhóyag összeköttetésben van a mellékherével, tehát ha a
prosztatában elszaporodnak a baktériumok, akkor azok a mellékherében is,
meg fognak jelleni, sőt ha valaki nem űrit rendesen, akkor rámehet a herére is,
ott heregyulladást, az meg heresorvadást okoz.
Prosztatagyulladás: Amikor az acin nem működik megfelelően, nem tud üríteni rendesen,
és a benne termelődő anyag feszíti azt, amitől begyullad. A zsákocska rossz működését,
alapvetően a felfázás okozza.
Prosztatagyulladás fajtái: akut és idült, melyek lehetnek abakteriálisak és bakteriálisak.
Akut gyulladás esetén, a dülmirigy teljes egészében be van gyulladva, a prosztata egyébként
kemény külső fala elvékonyodik, ezért nem szabad ilyenkor masszírozni azt, mert tályog
alakulhat ki. Abakteriális esetben bőséges folyadék, Peponen, diklofenák és melegfürdő,
bakteriális esetben ugyanez, csak melegfürdő helyett antibiotikum. Akut esetben, a baktériumok
úgynevezett lebegő állapotban vannak, tehát még nem alakult ki a biofilm.
Idült állapot esetén, a gyulladás csak a rosszul működőn acinokra korlátozódik.
Abakteriális esetben, bőséges folyadék, Peponen, Pollstimol, melegfürdő és
prosztatamasszírozó használata, hogy a rosszul működő zsákocskákba bedöglött anyagot,
kipréseljük és a gátizom használatával kondicionáljuk a prosztatát. Ez olyan, mintha
egyszerre masszíroznák a dülmirigyet és nehéz fizikai munkát is végeznénk, 2 az 1-ben.
Bakteriális esetben ugyanaz, csak melegfürdő helyett antibiotikum, jellemzően 1-2 hónapos.
Antibiotikum kúra után, amerikai tőzegáfonya és kisvirágú füzike, főleg lefekvés előtt,
hogy kipaszírozott baktériumok nem menjenek rá a vesére. Plusz lehet még alkalmazni,
Uroherb tinktúrát is. Ezeket szerintem abakteriális esetben is érdemes használni.
Természetesen alap a hidegtől, huzattól és a stressztől való védelem, ezek vérbőséget
okoznak, tehát gyulladásfokozóak, de ami rosszabb blokkolják az acinokat.
A masszírozó Aneros Helix Syn, orvossal konzultálni szükséges. Behelyezés, oldalt fekvés,
alsó láb kinyújt, felső alhashoz behúz felemel, és lassan tesszük be, akár több perc is lehet.
Utána jobb oldalra fekszünk, mindkét láb kinyújt, alhas befeszít és gátizom összehúz elernyed,
egyes esetekben 8-10 másodpercig rajta tart, majd hanyatt és baloldalon fekve ugyanez, kb. 3x20
perc erejéig. Én régen csak jobb és bal oldalon csináltam, az is jó volt, azt persze 2x30 percig.
A 3x20 perces változatot még csak egyszer-kétszer próbáltam, elméletben ez még hatásosabb kell,
hogy legyen. Lényeg, hogy amikor átfordulsz egy másik pozícióba, akkor elmozdul az emberben a
masszírozó, és a prosztata egy másik területét fogja megdolgozni. Az alhasat azért kell befeszíteni,
hogy a hatás-ellenhatás révén, a dülmirigy túloldala is átnyomkodásra kerüljön.
A bakteriális fertőzés döntő része a bélrendszerből származik, nehéz székelés, ezért van E. Coli
és Enterococcus. Az esetek kis százalékában nemi úton, ekkor egy a vesekőképződésre hajlamosító
baktériumot nyel be az ember, ugyanis a fertőzéshez szerintem fizikai sérülés szükséges, mivel a
prosztataváladéka maga is antibakteriális hatású.
Szerintem ez utóbbi típus a legrosszabb, azaz a bakteriális idült prosztatagyulladás,
ami valószínűleg felfázással kezdődik, tönkremegy az acin, és a baktériumok, mint a molylepkék
a nem használt ruhát, megtalálják és befészkelik magukat. A döglött területre nem jut be az
antibiotikum, azaz a zárt acinokba, ezért kell használni antibiotikum kúra esetén a masszírozót,
két naponta és utána üríteni, úgy hogy a masszírozót bent hagyja az ember. Illetve a zárt acinok
miatt van, hogyha mintaadás előtt nem masszírozzák meg a prosztatát, középen bal és jobb oldalon,
és a minta típusa vizelet, akkor az eredmény negatív lesz. Ezért jó fokmérő a mellékhere vizsgálata,
mert ha baktérium van a prosztatában, akkor az begyullad. Továbbá, a zárt acinoknak köszönhető,
szerintem már idősebb korban, amkor már nem termel annyit a dülmirigy, hogy az anyag besül, beszárad,
magyarán elmeszesedik, és kialakul a prosztatakő. Előfordulhat, hogy az orvos az ultrahang képén
megjelenő gennygócot prosztatakőnek hiszi, és inkább hozzá sem nyúl. Az urológus masszírozása után,
-ami szerintem inkább rövid idejű préselés, és nem masszírozás- az ultrahang képén apró cseppek
fognak megjelenni, ugyanis a gennygóc felrobban. Szerintem az Aneros használatával is, nagyon
szépen homogénné lehet tenni, az ultrahang képet, ami nem azt jelenti, hogy nincs már baktérium
a dülmirigyben, csak annyit jelent, hogy a prosztata szépen tisztul.
Meglátásom szerint, a legjobb orvos Pánovics doktor úr, lehet hogy már 50 éves gyakorlattal rendelkezik,
ha egyáltalán még rendel. Az ő módszere az igazi férfiakat meg tudja gyógyítani, de a magam fajtát, aki
20 kg-ot nem tud felemelni, és több a maszturbáció, mint a szex, nem. Ugyanis a prosztata egy
férfi szerv, -bár hölgyeknek is van, de az sokkal kisebb- és azért spriccel mert, F=m*a, magyarán
nehéz fizikai munkát kell végezni. Amennyiben használjuk a prosztatamasszírozót, -enélkül idült
gyulladás esetén, nem lehet megszabadulni a baktériumoktól- akkor viszont a kórokozók jelentős
részét kiirthatjuk, a maradékot meg a jól működő prosztata és az immunrendszer megoldja.
A felfázás miatt persze, egy életre érzékenyek leszünk, de a szükséges óvintézkedésekkel ezek
a helyzetek jól orvosolhatók, -jégeralsó plusz térdig érő télikabát, hideg helyre nem ülünk le,
hideg padló mezítláb nem mászkálunk, stb.- de ezek olyan dolgok, amiket az egészséges férfiaknak
is be kell tartani, ha azok akarnak maradni.

Üdv:

Gábor

Toborko Creative Commons License 2023.08.16 0 0 21519

Köszi a hozzászólást!

Megdagadt ér: erre kb egyik urológus sem tudott érdemben mondani semmit. Vagy legalábbis h mitől van. Csak annyit írt a papírra, hogy bal oldalon ér-ideg kötegek tömöttebbek. Szerintem amúgy az izmok feszülése váltotta ki valahogy.

 

Masszázs: igazából nem csinálom semmilyen irányba. Nekem az esik jól, ha a végbelem környékén körkörösen masszírozom. 

 

Cukorbetegség: háziorvos azt mondta, kizárná. Nemrég volt nagy labor, nincs ráutaló jel. De amúgy nem is iszok már annyit. Tényleg csak megszokás volt, nem vagyok szomjas.

 

Proktológia: nemrég voltam. Kiderült, hogy van egy végbélsipolyom, azt nemsoká megműtik. Ha nem is ez a probléma fő oka, bizakodom, hogy egy kicsit talán segíteni fog. Amúgy elvileg begyógyult a seb, meg az magasabban volt mint ez a sipoly. Kúpot írt fel rá, az segített annakidején. Amúgy már elég rostot fogyasztok, ez régen volt inkább problémám.

 

Van álló íróasztalom, de azt vettem észre, hogy még mintha rontott is volna a helyzeten. Úgyhogy újra ülök. De fel szoktam állni elég gyakran, meg sokat sétálok, van h futok. Szerintem annyira nem mozgásszegény az életvitelem. Ez h az állástól rosszabb lett, ez is azt erősítette bennem, hogy valami izom feszülhet ott. Lehet nem teljesen jó a testtartásom, nem húzom ki magam eléggé, és így valahogy bizonyos izmok ott is megfeszülnek lent. Valami angol nyelvű oldalon olvastam ilyesmit.

 

Egyébként én is azt sejtem, hogy ha ez izom probléma, akkor urológis nem tud segíteni. Viszont bízom benne, hogy nem reménytelen a helyzet. Angol nyelvű fórumokon keresgélek most, chronic pelvic pain syndrome a kulcsszó. Sok gyógytornát lehet látni hozzá. Vannak youtuberek is, akik ezzel foglallkoznak. Elvileg nőknél is előfordul hasonló. Ha tényleg valami izom feszülése okozza. Valakinél láttam itt a fórumban még, hogy neki a pelvic floor wand nevű eszköz segített, amivel a prosztatáját tudta masszírozni. Gondolkodok rajta, hogy egy ilyet beszerezzek. Nem egy túl csábító dolog, hogy egy ilyet behelyezz, de ha segít.. Szerintem nekem tényleg az lehet a baj, hogy feszül a prosztata, vagy az izmok ott, és lazítani kellene. 

 

Egyébként most h így már több mint egy hónapja szedem a Tamsulosint, kicsit azért érzem h jobb a helyzet. Lazít.

Előzmény: TopGuhn (21513)
yoyo25 Creative Commons License 2023.08.16 0 0 21518

A 35x40mm-es prosztata már nagynak számít? A napokban voltam kontrollon, de nem említette az orvos, csak a leletet láttam meg most, viszont rákeresve mindenhol 2-3cm-t írnak normális méretként. 39 éves vagyok, most nincsenek vizelési panaszaim, bár gyakran két sugárban jön (erre sem mondott semmi érdemlegest az orvos).

TopGuhn Creative Commons License 2023.08.15 0 0 21517

Na, most először én is kipróbáltam a Proxelant. (Fellángolás van.) Lassan a végére érek a 10 db-nak, és nem hiszem, hogy bármit segített.
Nagyjából ezzel egyidőben elkezdtem napi két 50 mg-os Voltaren kúpot, ami viszont enyhített a gyulladáson, onnan gondolom, hogy két napra elhagytam, és csak a P-t folytattam, és visszatért a durva gyulladás. Most sajnos visszatértem a Voltarenhez, de tudom, hogy ez hosszútávon nem működőképes megoldás. Meg egy rövid idő után (mit tudom én, egy hét, ilyesmi) nálam már nem szokott működni.
Közben Echinea kapszulát is szedek. Az a gyanúm, hogy a Proxelan csak fertőzéses eseteknél segít, főleg a teafa miatt, és nekem akkor vagy nem fertőzéses gyulladás van, vagy nem olyan, amin segít.

TopGuhn Creative Commons License 2023.08.15 0 0 21516

Jól teszed. Gyógynövényeket túladagolni lehetetlen, ásványi anyagokat lehet, de te ezek szerint betartod a mennyiségeket. A legjobb, amit tehetsz, ha az összes "evidence-based" gyógynövényt prosztata gyulladásra és megnagyobbodásra is egyszerre szeded, megállás nélkül.

Előzmény: NorKe (21498)
TopGuhn Creative Commons License 2023.08.15 0 0 21515

"A prosztata kötőszövetből, simaizomból és mirigyekből épül fel."

Próbáltam angolul utánanézni, elvileg volt tanulmány is, de csak ilyen "talán igen, talán nem" jellegű konklúzió van, illetve egyes vélemények szerint tuti nem, mások szerint talán.

Előzmény: NorKe (21490)
TopGuhn Creative Commons License 2023.08.15 0 0 21514

ja még a proktológia téma: szerintem kizárt, hogy ez a gátizmok környékére hatással lenne. Egyébként azóta begyógyult a seb? Ha igen, akkor csak magától, vagy a proktológus írt is valamit?
Kemény széklet: valószínűleg nem fogyasztasz semmi rostot, de gondolom, megbeszélted a proktológussal. Ha nem, akkor olvass utána részletesen, hogy miért baromi rossz ötlet rostmentesen táplálkozni!

Előzmény: Toborko (21485)
TopGuhn Creative Commons License 2023.08.15 0 0 21513

A megdagadt ér gyanúra mit mondott az urológus?
Masszázs: vigyázz az irányra, az fontos, de talán kiérezted már; végbéltől herezacskó irányban. Amúgy nekem az jött be leginkább, hogy mackónadrágban kívülről masszírozom.
Random vakon felírt antibiotikumot elhagytad - helyes!
Cukorbetegség gyanú témában bármit kiderítettél? Körzeti orvostól nem kérsz vérvételi beutalót? Minél több értéket felír rá, amit megnéznek a véredben, annál jobb. Éhgyomorral kell menned.
Ez most nem lesz túl bíztató, de ne vedd készpénznek; szerintem ha izomprobléma, akkor azzal nem igazán jók az esélyeid, hogy segíteni tudnak az orvosok. Én úgy gondolom, hogy a visszatérő gyulladások mellett izom és/vagy idegi problémáim is vannak, de ezzel nem tud urológus (/andrológus) semmit sem kezdeni, csak azt, hogy végighallgatja. Az én eddigi tapasztalataim alapján.

Az ülő életmód sarkalatos probléma, mondhatnók "miért nem ezzel kezdted?". Ez legalább olyasmi, amin tudsz változtatni, ha elsőre bonyinak is tűnik. Tudnál egy standing stationt vásárolni, vagy készíteni a munkádhoz? Mennyire gyakran állsz fel? Ismered a Pomodoro módszert? Sportolásban mennyire jeleskedsz?

Előzmény: Toborko (21485)
internetezoo Creative Commons License 2023.08.09 0 0 21512
Előzmény: VFery (21510)
NorKe Creative Commons License 2023.08.09 0 0 21511

Szia! Szerintem nézd meg az összetevőit és keress olyat (vagy több olyat) ami hasonló összetevőkkel rendelkezik.

Előzmény: VFery (21510)
VFery Creative Commons License 2023.08.06 0 0 21510

Sziasztok

Ajánlanátok valami vitamint prosztatára ? Jelenleg ezt a Fluxus prostatae szedem és kicsit sokallom már az árát 15 ezerbe kerül 2 hónapra elegendő 120 tabletta. Dokim nem ragaszkodik hozzá hogy szedjem ,annyit mondott valami vitamint keressek e helyett . Mit ajánlanátok?

Storm81 Creative Commons License 2023.08.05 0 0 21509

Köszi, szóval hétfő este vettem be 1 szemet, ma szombat van, azóta ment a napi 2 szem milgamma és még mindig ég a kezem és a lábam is.

Talán egy kicsit lightosabb, vagy hozzászoktam, ezt nem tudom eldönteni.

Olvastam erről a Savulinról (csak rosszat), és nem egyértelmű, hogy ez most előbb-utóbb azért el fog múlni, vagy állandósul, esetleg rosszabb lesz?

 

Illetve az eredeti problémám... Most ezt a levofloxacin-t biztosan (savulint) nem tudom szedni, van más alternatíva a prosztatagyulladásra?

Köszi!

Előzmény: internetezoo (21508)
internetezoo Creative Commons License 2023.08.03 0 0 21508

Ne szedj olyan gyógyszert ami zsibbadást okoz mert neuropátia is lehet belőle. Szedj naponta egy hétig 2x50 mg Milgammat, a Benfogamma olcsóbb. (mind a kettő benfotiamin a zsírban oldódik). Diklofenák kenőcsöt is lehet kenni ahol "ég" az ideg.

Előzmény: Storm81 (21506)
M4r3c1 Creative Commons License 2023.08.01 0 0 21507

mindíg szedek szinte valami multivitamin, halolajat, meg magnéziumot valamilyen formában, denm hiszem hogy lenne összefüggés

Előzmény: internetezoo (21489)
Storm81 Creative Commons License 2023.08.01 0 0 21506

Sziasztok,

Prosztatagyulladásra Savulint kaptam és sajnos csak utána olvasgattam, miután beszedtem 1 szemet, hogy nem nagyon kéne.

A kérdésem az, hogy zsibbad a lábam és a kezem (ami nem túl jó érzés), ez idővel fog javulni?

Nyilván nem szedek be többet ebből, viszont pont ma megyünk nyaralni a családdal....

Közben vettem milgammát is, azt is beszedtem.

Köszönöm!

Tamás

adamaskus Creative Commons License 2023.07.28 0 0 21505

Szia ha még áll a segítséged azt szivesen megköszönném hasonló helyzetbe vagyok enis amibe te voltál

Előzmény: Genius1985 (10356)
adamaskus Creative Commons License 2023.07.27 0 0 21504

Kedves csoporttagok, szépen kérlek benneteket ajáljatok egy jo urológust aki érti a dolgát nagyon sürgős lenne! Aki komolyan veszi a beteget ! És valóban kideríti a dolgokat!

NorKe Creative Commons License 2023.07.25 0 0 21503

Semmiből se fogyasztok túl sokat. 

Előzmény: watson75 (21502)
watson75 Creative Commons License 2023.07.24 0 0 21502

Pollstimol cink

De tulajdonképpen mindegyik árthat ha túl sokat fogyaszt belőle.

Előzmény: NorKe (21501)
NorKe Creative Commons License 2023.07.24 0 0 21501

Szart? Neked ezek közül melyik a szar? A C vitamin? Vagy a tökmagolaj vagy melyik?

Előzmény: watson75 (21500)
watson75 Creative Commons License 2023.07.24 0 1 21500

Torna alatt az intimtornát értem. Kriston

Cink befeszítheti a p.t.  többen írták.

Ennyi xart minek szedni? Lazítani kell. Ennél a betegségnél kb 70% pszichés ok!

Normális országban receptre írnának egy kis gyógyfüvet...de hát itt pff

Ez az én véleményem,  nem szentírás  

Előzmény: NorKe (21498)
NorKe Creative Commons License 2023.07.24 0 0 21499

Ja igen, nem dohányzom, alkohol ritkán iszok (kb 2 havonta egy pohár bor), egyedül a kávé az amiből naponta 2 lemegy, de arra azt mondta az urológus, hogy nem probléma, sőt még jó is. Tényleg egészségtudatos, mintaéletet élek, erre ezzel kell szopnom....

Előzmény: watson75 (21497)
NorKe Creative Commons License 2023.07.24 0 0 21498

Lekopogom, de 4 napja nem fáj. A sok folyadék eddig is megvolt, napi 3 liter vizet iszok, és táplálékkiegészítők amiket évek óta szedek: C-Vitamin, Cink, Magnézium, Tökmagolaj, Halolaj, D-Vitamin. Ezek mellé most jött a pollsitmol, meg a tőzegáfonya kivonat. Emelett vagy 10 éve heti 3x konditeremben vagyok. Egyedül a merevedési zavar ami megvan még és idegesít, bár az éjszakai merevedések megvannak, és tök stabil vagyok, de napközben ez már nem mondható el, szóval nem értem. Ezzel együtt a libidóm is a béka segge alatt.

Előzmény: watson75 (21497)
watson75 Creative Commons License 2023.07.24 0 1 21497

Sok folyadék, torna. Ha kell fájdalomcsillapító. Cataflam pl

Esetleg egy probiotikum kúra sem árt. Ha jó a baktérium egyensúly a szervezeteben az jó a p.nak is. Szvsz, nem szentírás!!

Aki azt állítja hogy tudja a BIZTOS megoldást az hazudik. Pollstimol sz.t se ért eddig senkinek itt.

Előzmény: NorKe (21496)
NorKe Creative Commons License 2023.07.23 0 0 21496

Na közben megjött a vizelettenyésztés (prosztatamasszázs után leadott vizelet, amiben azért volt prosztataváladék bőven). Negatív. Tud valaki valami okosat mondani?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!