Keresés

Részletes keresés

a8lang Creative Commons License 2017.06.23 0 0 4172

Nálam sajnos a letakarás nem játszik, túl nagy és a formája se szabályos téglalap, a közeépn meg vagy egy sziget híddal. Lehetetlen letakarni, meg macerás lenne mindig feltekerni.

Neked hány köbméter a medence?

Előzmény: piker1 (4170)
a8lang Creative Commons License 2017.06.23 0 0 4171

Tegnap végre elérte a 30fokot, de csak éppen, ma reggel a vihar után(megint porszívózhatok) 28fokról indult és délután már megvolt a 30fok. Át is raktam silence módba minkét szipkát, ma felírtam az összes óraállást és pár nap múlva megnézem hogy így mennyit javult az egyenleg.

Remélem kitart a többlet szépt elejéig, most 2675kwh van pluszban. Csendes módban max 80%-os teljesítmény és fogyasztás, ezen már csak az tudna tovább javítani ha már dél körül eléri a 30 fokot és visszavesz a teljesítményből vagy akár le is kapcsol, majd meglátjuk.

Előzmény: a8lang (4169)
piker1 Creative Commons License 2017.06.23 0 0 4170

Most tart a 4. szezonnál a bubis takarás és kutya baja pedig az alját már fehérre szívta a klór. Nélküle a 30 fok csak ritkán van meg, nyáron takarva pedig mindig, de inkább több. A top 36C (1.5m mély).

Kezdésnek április végén vagy május elején feltolom 33-35ig kazánnal, majd az őszi lehűlésnél még1-2 alkalommal, kitolni a szezont. Így 5 hónapot használható évente.

a8lang Creative Commons License 2017.06.21 0 0 4169

Ez a meleg jót tett a fűtésnek. Ma már 29 fokot is elhagyta. Tegnap 28-ig melegedett, tegnap előtt meg 27-ig. Éjszaka csak kb 1 fokot hűl vissza  és nappal 2-3 fokot tud melegdeni.

Viszont ahogy számolom 7 nap fogyasztásából el fog fogyni a többletem ami a villanyórában van.

HA nem változik semmi és továbbra is napi 12 órát megy padló gázon akkor kb 1000-1200kwh fizetős lesz szept elejére. Várok még 1-2 napot hogy ha nem éri el a 30 fokot akkor sem akkor visszaveszem 29-re, és átrakom silence módba a gépeket, ami 80%-os teljesítményt és fogyasztást jelent, ha elérte a hőfokot akkor meg akár 25-50% vagy nulla is lehet. Következő pár hétben meleg lesz, amilyennek nyáron lennie kell. Valahogy el kell érni egy kevés megtakarítást, hogy kitartson a többletem. Most 2800kwh van még, 1 hét alatt 370-et csökkent.

Előzmény: a8lang (4165)
a8lang Creative Commons License 2017.06.21 0 0 4168

Igen elég egyszerű, szinte hihetetlen, hogy ott van a víz alatt évekig és nem ázik be az izzó sem meg a hátulján a foglalat se, pedig csak egy gumigyűrű rá van nyomva a hátuljával amit 3 csavar tart az izzó előtti kerethez, nálam legalább is így van. Én már kettőt kicseréltem ledesre, még 4db izzót kéne cserélnem, de oda fehéret akarok lehetőleg minél nagyobb fényerővel.

Előzmény: mercepor (4167)
mercepor Creative Commons License 2017.06.21 0 0 4167

Sorry, kozben meglett:

Kabelnek elvileg elg hosszunak kell lennie ahhoz, hogy a medence szelen szereljem....

egyszeru mint a faek:)

 

Előzmény: mercepor (4166)
mercepor Creative Commons License 2017.06.21 0 0 4166


T. Urak,

egy valszeg teljesen bena kerdest tennek fel, de egyszeruen nem talalom ra a valaszt:

Viz alatti egot tudok cserelni viz alatt (300w/12v, kiegett)?

Koszi

 

 

a8lang Creative Commons License 2017.06.19 0 0 4165

Nem jó a mg fólia mert elmerül. Mint a képen látszik nem olyan könnyű végig menni a két oldalon. Az egyik oldalon a nagy szikla elég magas, az a vízesés. Túl oldalt meg ott a sziget híddal stb.

Faternak volt kis 3x7m-es belső medije amit ilyen fóliával takart, van tapasztalatom vele bőven.

A hátsó felét se szeretném lezárni mert jó oda elúszkálni, meg körbeúszni a szigetet. Marad a teljesítmény növelése. A teljes fedés is nagyon húzós lenne 375m2-t kéne lefedni, 25x15m-t hogy legyen körben egy kis hely, magassága se mindegy a sziget miatt. Ekkora fesztávon nem áll meg akármilyen kis gyenge szerkezet sajnos.

Tegnap reggelre 23fokig hűlt vissza, estére 26fokos lett, ma reggel 24fokos volt most mindjárt megint 26 fokos. Ha jön a meleg akkor hamar felmelegszik, napi 12 óra üzem van csak 8-20h-ig.

Nem akarom éjszaka is járatni mert nem lesz elég az áram többletem. Így kb elég lesz szépt elejéig.

Jövőre jóval nagyobb többlettel indulunk, elfér még egy gép, meg lehet a napelemet is tovább bővítem. A 3. gépet csak akkor járatnám amikor tényleg kell, hűvösebb időben.

Előzmény: Zo-Leee (4160)
Gyula20 Creative Commons License 2017.06.18 0 0 4164

Olyan 25 éve épült medencém . Az első két év nagyon nehéz volt . Állandó takarítás , sok-sok klór, más olcsóbb vegyszerekkel is kísérleteztem.

A tél sem volt könnyű , flakonokkal teli víz , állandóan befagyott.

Nyáron sem lehetett mindennap fürdeni , csak szép napos időben. Elégé északkeleten lakom ,az időjárás sem a legmegfelelőbb nyílt medencéhez.

Akkor határoztam el , hogy lefedem . A 10x4  m alapterületi medence fedésének anyagára kb. 300 eFt. volt.

Az 50x30- mm-es  és   6 m hosszú zárt alumínium szelvények hajlítását Bp. -en végezték , pár ezer Ft.-ért, minden  mást magam készítettem.

Egy teljes nyár ment rá az elkészítésre. Az összefogó csavarok  kivételével minden alumíniumból készült.

6 mm-es ,üreges víztiszta  polikarbonát lapot akkor még csak egy helyen  lehetett venni , ha jól emlékszem valahol a Jászberényi úton  vagy a környékén.

Talán 2200 Ft. /négyzetméter.

Először  kicsit féltem , hogy milyen lesz állandóan lefedve a forró nyári napokon, de semmi gond nem volt -, mindkét végén van egy-egy ajtó -azt kinyitva

kellemes kis légmozgás van. Ha belegondolok , hogy bármely nyílt víznél a tűző napon akár 50 fok is van , mért lenne gond ugyanez egy zárt medencénél.

Bátran kell kísérletezni , ha nem tennénk még kőbaltával szaladgálnánk valamelyik barlangban.

Ma már biztosan drágább a medence fedés , leginkább azért. hogy az alumínium ára felszaladt az utóbbi években.

Szerintem a mi éghajlati viszonyaink  között csak fedett medencében lehetséges a teljes  nyári időszakban fürdeni. Ezt be kell látni.

Nálam a víz hőfoka alig változik 25-26 fok , mindennap estefelé fürdünk .

Jó lenne egy kis meleg levegő be fúvás a vízbe , de most nem használom , mert a szénkefékből kikerülő pici szénpor lerakodik a vízszintnél.

Kb. 80 %-os szinten áll az új radiális ventilátor építése , már csak egy 2880-as fordulatú motor kell hozzá.

Ha felmenne 27 fokra a vízhőfok  kiporszívóznám a medencét , de nem a szűrő tartály felé , hanem ki egy gyűjtő aknába , ez a leghatékonyabb tisztítás.

Pár éjszaka olyan 13-14 fok volt reggel felé a kinti hőmérséklet , minden fedetlen medence rendesen kisugározza a hőt,

Ez így lesz a következő években is , marad a fedés vagy az igen korlátozott használat.

Zo-Leee Creative Commons License 2017.06.18 0 0 4163

Ma reggeli hőmérséklet Debrecenben 14 fok,a medencém is a tegnap esti 29 fokról 26 ra esett takarás mellett.

Előzmény: a8lang (4159)
Zo-Leee Creative Commons License 2017.06.18 0 0 4162

Előzmény: a8lang (4159)
Zo-Leee Creative Commons License 2017.06.18 0 0 4161

Néztem a képet a medencédről és én két részben takarnám meg ha a próba eredményt mutat.A sziget körüli részt állandó fix fedésben hagynám amit csak akkor vennék le ha többen vagyunk vagy sok a gyerek.A nagyobbik felét meg a szkimmerek felé két ember kitekeri és félre lehet húzni.Ez a rész kis létszám esetén bőven elegendő locsázáshoz.

Előzmény: a8lang (4159)
Zo-Leee Creative Commons License 2017.06.18 0 0 4160

Sajnálom.Az  én meglátásom is az ,hogy a gyári paraméterek nem igazán helytállóak.Jelentősen túl kell méretezni .Optimálisan akkor működnek mikor süt a nap ,meleg a külső levegő és van miből szipákolni.Egyértelműen látszik a te esetedben,hogy kevés a teljesítmény ,vagy megakadályozod a felületi hőveszteséget vagy teljesítményt növelsz.Kérdés megéri-e.Van-e akkora a családod ,gyerekek,menyed,vőd,unokák,rokonok,barátok,te és a kedvesed akik maximálisan kihasználjátok .Azaz nagy társasági életet éltek otthonotokban.Én a helyedben  kipróbálnám sima mg fóliával megtakarni mit mutat ha a felületi párolgást megfogom ami ugyebár hőt von el. Igaz nagy a felület de szerintem nem olyan nagy macera két embernek kitekerni a medence szélére.

Előzmény: a8lang (4159)
a8lang Creative Commons License 2017.06.17 0 0 4159

Ezzel én is elégedett lennék. Kedden elérte a 30 fokot, azt is úgy hogy előtte éjszaka is ment hogy ne hűljön vissza éjszaka. Kedd estétől ismét aut mód napi 12 óra üzem 8-20h-ig. Szerda este 29fokos volt, csütörtök 28, péntek este 27, ma meg 26fok. Holnap reggel meg se merem nézni.

Nem tudom mit csináljak, de valahogy jelentősen növelni kell a fűtőteljesítményt. Takarást is néztem de sehogy se jó. Esélytelen.

Előzmény: Zo-Leee (4158)
Zo-Leee Creative Commons License 2017.06.17 0 0 4158

Szia! Reggel 28 volt, ment egész nap és most 29 .Egész nap borult, esett,kb 20 fok volt.

Előzmény: a8lang (4151)
a8lang Creative Commons License 2017.06.17 0 0 4157

Nem olcsó a medence építés manapság.

Ezt a mienket a régi tulaj csináltatta egy 20-asba került 17évvel ezelőtt. + a kazánház még volt pár milka. Amikor vettük a házat akkor 4 éves volt, nagy részben a medence miatt is vettük meg, meg mert olcsó volt ahhoz képest.

Előzmény: prime1977 (4155)
prime1977 Creative Commons License 2017.06.17 0 0 4156

Előzmény: prime1977 (4155)
prime1977 Creative Commons License 2017.06.17 0 0 4155

Hadd kérdezzek már valamit tőletek,ti ebben jobban benne vagytok!

Ezt a medencét ti mekkorának nézitek?

És ugye itt úgy van megoldva ,hogy az egyik fele sekély ,a másik fele meg mély.

Látni a képen egyébként ,hogy hogyan mélyül.

Ez a La Piscine - Alain Delon & Romy filmből van (1080p) , és ez a medi mindig lenyűgözött.

Tehát ez már egy hatalmas ,tényleg minden igényt kielégítő medence.

Én olyan 15x12-nek nézem, a mély része pedig biztosan meg van 2 méter is,mert Delon fejest ugrik és szépen elmerül.

Gondolom ez is ilyen zsalus medence,az egyik képen látszik mintha csempézett lenne,vagy mozaik.

Egy ilyen konstrukciót mennyiből lehet megépíteni - teljes gépészettel, a lakásból beállítható vízhőmérséklettel.

Semmi pezsgő vagy masszázs funkció.

Csak maga a medence ,világítással és teljes gépészettel!

Én olyan 25-35 millióra tippelnék - jól gondolom?

És egy ilyen medence fenntartása havonta mekkora összeget emészthet fel - csak nyáron használva.

Ugye ide azért kell melegítés is,de az a teljes gépészetben benne van.

Tudom gyerekes a kérdés,de mindig is kíváncsi lettem volna egy ilyen dolognak az árára.

Azért is lepődtem meg A8Lang medijén ,hiszen ekkora méretek magánszemélyeknél nem nagyon vannak - de mégis.

Ne haragudjatok ,hogy ilyet kérdezek,de annyira kíváncsi vagyok erre.

 

 

Előzmény: prime1977 (4154)
prime1977 Creative Commons License 2017.06.17 0 0 4154

Szia A8Lang!

 

 

Gratulálok!

Nagyon szép medencéd van!

Csodás!

Előzmény: a8lang (4152)
prime1977 Creative Commons License 2017.06.17 0 0 4153

Köszönöm szépen az infót!

Már meg is kukkantom. :-)

 

Előzmény: Zo-Leee (4150)
a8lang Creative Commons License 2017.06.17 0 0 4152

Igen, de nem szögletes hanem kerek a két vége és egy sziget is van benne. 1,2 és 1,7m mély de ez feltöltéstől függ kb 10-12cm-es tartományon belül tud mozogni a vízszint amit a szkimmer enged.

Előzmény: prime1977 (4148)
a8lang Creative Commons License 2017.06.17 0 0 4151

Nálad hány fokos a víz most takarással?

Nekem most hogy ilyen hideg van és erős hideg szél, megint visszahűlt 25 fokra reggelre, most 26fok kb.

Sajnos azt kell mondjam hogy a gázfűtés hatékonyabb mint a hőszivattyús fűtés.

Csak hát gázt nem tudok termelni, áramot meg igen, tehát árammal kell megoldjam.

Kell még kakaó neki, lehet veszek jövőre még egyet + kap még napkolit.

Előzmény: Zo-Leee (4150)
Zo-Leee Creative Commons License 2017.06.17 0 0 4150

3427-ben meg is nézheted!

Előzmény: prime1977 (4148)
Zo-Leee Creative Commons License 2017.06.17 0 0 4149

Szia! 4106 -ban megkapod a választ ha visszaolvasol!

Előzmény: prime1977 (4148)
prime1977 Creative Commons License 2017.06.17 0 0 4148

Szia A8Lang!

 

 

Neked egy 20x12 méteres medencéd van?

Milyen mélységű?

 

Előzmény: a8lang (4147)
a8lang Creative Commons License 2017.06.14 0 0 4147

Hát nem is tudom. Azt írtad korábban hogy nincs takarás a medencén. 8x5m-es 40m3-es tehát 1m mély. Napi 1 fokot emelkedik a hőfok. Az a baj hogy ennyit simán a napsütés is emel rajta egy ideig.

Persze egy idő után már nem emeli a nap a hőfokot.

Mértél előremenő és visszatérő hőfokot a a hőcserélőnél?  A medence víz hőmérsékletét a hőcserélő be és kimenetén?

Van két 60kw-os hőcserélőm ami a kazános fűtésnél volt használva, ezzel aránylag normálisan fűtötte a gáz kazán(87kw-os) a medencét. Nem terhelte meg, tehát felmelegedett 80fokra a víz és az keringett benne, a kazán meg ki be kapcsolt. Az igzai akkor volt amikor 3db ilyen hőcserélő volt rákötve, az már megterhelte a kazánt, sosem érte el a 80fokos előremenő kazán vizet, viszont a fűtés hatékonyabb volt mint két hőcserélővel. Ahogy melegedett a víz a medencében úgy lett egyre melegebb az előremenő hőfok is, de 70fok fölé nem nagyon ment soha.

A tervem az hogy az egyik 60kw-os hőcserélőre rákötök elsőre 4db síkkolit, aztán mérem hogy van értelme az egésznek, a hőcserélőt beteszem a hőszipka után. Ha van érezhető, mérhető melegedés a kimenő medencevíz oldalon akkor veszek még további 4db-ot és vagy rákötöm a másik gép mögé a másik hőcserélőre vagy a meglévő hőcserélőre kötöm mind a 8-at. Gondolom ez függ attól is hogy a napkolis körben mennyire hűti vissza a keringő vizet.

 

A lényeg hogy kell valami kiegészítés mert kevés a két jelenlegi szipka, így takarás nélkül. Tegnap délután 30fokos volt a víz, este 8-ig ment a keringés és a fűtés, reggelre (9-10) visszahűlt 27fokra(már megint a szél), mostanra 29 fokig tudott melegedni ebben a szeles és nem túl meleg időben.

A szolártakarós takarást elvetettem teljesen, az nem megoldás ilyen méretben. Még a lamellás időtállóbb takarást vizsgálom honnan lehet és mennyiért, de az is csak motorosan lenne jó.

Még egy hőszipka beszerzése is felmerült, csak hova teszem a 3. gépet, azért ezek elég nagyok.

Előzmény: TomMika198 (4145)
TomMika198 Creative Commons License 2017.06.14 0 0 4146

Szia,

Ha ennyi energiát belefektetsz, vakargatsz + csinálsz egy sima felületet, akkor elgondolkodnék egy fóliázáson. Szerintem esztétikusabb + időtállóbb. Persze ezt nehezebb megcsinálni + költségesebb is, de sajnos egy medence sokba kerül és ha bárki strandbelépőben számolgatna, hogy megéri e? - NEM :-) de van egy medencéd :-) :-)

Előzmény: Batman72 (4131)
TomMika198 Creative Commons License 2017.06.14 0 0 4145

Szia,

Van 2db síkkollektor, amit csak HMV készítésre használtam eddig (300l-es pufferrel), vaillant auromatic 560 vezérlővel. kollektor keringető után beraktam egy váltószelepet, ami vagy a pufferbe, vagy a medence gépészetbe (ide beraktam egy 45KW-os hőcserélőt) küldi a meleget. Úgy állítottam be, ha a pufferben megvan az 50 fok (ennyi HMV nekünk elég), akkor a szelep átvált és küldi a medihez, de csak akkor, ha ott nincs meg a kívánt hőfok, ill. megy a medence víz forgatás.

A kollektor dokumentációban volt hidraulika terv a medence fűtésre, eszerint csináltam, egyszeri beállítás után tökéletesen működik. nyilván nem olyan hatékonysággal, mint egy hőszivattyú, de ez nekem így olcsóbb volt, mert meglévő dolgot kellett kiegészítenem.. Van hőszipkám is de nyáron azzal hűtöm a házat, ezért a medinek maradt a kollektor. 

Előzmény: a8lang (4116)
a8lang Creative Commons License 2017.06.13 0 0 4144

Reggel az éjszakai fűtés ellenére visszahűlt 28fokra de ma délutánra végre meglett a régen várt 30fokos víz hőmérséklet, le is fotóztam. Amikor elérte az egyik gép visszavett a teljesítményből kb néma lett a másikhoz képest. A kijelzőjén is mindig előbb írja a magasabb fokot, gondolkoztam rajta mi lehet az oka a kínai minőségen kívül. Aztán rájöttem, annál a gépnél a padlószívó is nyitva van egy kicsit ami hátul van a fúvókákhoz közel, ezért tud kicsivel melegebb vizet szívni mint a másik.

Mértem fogyasztást is az utolsó pár órában 7-8kw-ra apadt a fogyasztás úgyhogy az egyik csak nagyon csendben kis fordulaton ment a másik még továbbra is teljes fordulaton.

Most este 8-kor lekapcsolt az időzítő, remélem reggelre nem hűl 28 fok alá és délutánra megint 30 fokos lesz. A többlet áramom 3200kwh-ra csökkent.

Előzmény: a8lang (4143)
a8lang Creative Commons License 2017.06.12 0 0 4143

Ma este 29 fokos volt a víz, már péntek este átraktam auto módba napi 12 óra időzített üzem van azóta, de ma éjszakára bekapcsolva hagyom, hátha holnap végre eléri a 30fokot a víz hőmérséklet.

Ha megint elromlik az idő akkor nem tudom mit csinálok. Így is a 4500kwh többletem 3400kwh-ra apadt.

Nagy általánosságban elmondható, hogy ez a két hőszipka nagyon kevéske az én medencémhez.

A gyári medence méret megadás szart sem ér.  Igaz oda van írva hogy takarás és 15 óra napi üzem esetén. De a 90-170m3 egy gép esetén erős túlzás, talán a 90m3-est tudná fűteni.

Most agyalok hogy mi legyen a megoldás. Vegyek még egyet ebből vagy valami más rásegítés legyen.

Alapvetően tetszik, jól működik, nem hangos, fűti is a medencét, de kevés a teljesítménye ekkora víztömeghez. Azt gondoltam, hogy a gáz fűtésem nem hatékony, de rá kell jöjjek, hogy nem volt az rossz, főleg nem 3 hőcserélővel. De mivel gázt nem tudok termelni főleg nem olyan mennyiségben amit megeszik egy 100kw körüli kazán, ezért marad az elektromos megoldás, leginkább a hőszivattyú. Sajnos pont amikor amikor a legjobban kéne a kraft akkor gyengébb. Ha hidegebb az idő akkor ugye nem 36,5kw a fűtőteljesítmény hanem 24,2kw és akkor ez 15foknál érvényes, mi lehet 0 fok körül. 

A napkolis rásegítést azért valószínű megcsinálom, de inkább érdekességnek jó, meg tetőnek a gépek fölé, hatékony kizárt hogy lesz, pár darab síkkolival.

MEgoldás lehet valamilyen takarás, a szolár fólia semmiképpen, az ára és a nagyon rövid élettartama miatt sem. Egyik havernál a hétvégén megtapasztaltam milyen, 9x4-es medencén feltekerrni meg le és hát ez egy 20x8m-es mérteben nagyon kezelhetetlen lenne, úgyhogy felejtős.

Ami jó lehet az a polikarbonátos lamellás lépéssálló feltekerhető méretre vágható borítás, motoros mozgatással, de ez is nagyon drága, vizsgálom a kínai behozatal lehetőségét. Még nézegetem a rendes nagy fedéseket is, kérek pár árajánlatot kintről 25x15m-es méretre, de ez is nagyon brutál, itthoni áron eleve felejtős az ilyen. 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!