Keresés

Részletes keresés

hoffarta Creative Commons License 2003.04.11 0 0 33
Mekkora a leendő kerted? Mert ha kicsi, akkor az ásás, ha nagy, akkor a gyomírtó lehet a megoldás.
Mi a tarackot glialkával kiírtottuk, de a parlagfű miatt állandó a kapálás, ahol lehet fólia, kéregmulcs, stb. A tyúkhúr jó jelző növény, örülj, mert tápanyagban gazdag a talajod.
A tarackot pedig nagyon gondossan ki kell szedegetned, mert egy gyökérdarab is "megered". Igazi túlélő növény.
Előzmény: Radix (30)
pireisz Creative Commons License 2003.04.09 0 0 32
Nem kapálás. Ásás! és a gyomok kiszedése egyenként.
Előzmény: Radix (30)
magyarliba Creative Commons License 2003.04.08 0 0 31
A fekete fólia nagyon jól bevált nálam, szép csöndesen kidöglik alatta minden gyom, még az évelők is. Volt, ahová jó nagy hullámkartont tettem, az sem rossz, de a fólia hatékonyabb. Egyet ne tegyél sose: ne rotáld fel a gyomos talajt, mert jó néhány gazt remekül továbbszaporíthatsz az 5-10 cm-esre darabolt gyökereivel... Fóliatakarás előtt kaszáld le a terepet.
Előzmény: Radix (30)
Radix Creative Commons License 2003.04.08 0 0 30
Helló!

Topiknyitó említette annak idején a fekete fóliát.

Ez mennyire használható?

Hamarosan adott lesz egy gondozatlan kert, amit rendbe kell tenni. Tarack, fű, gyomok, minden, ami kell. Gyomirtó szert nem szívesen használnék, kapálást bevállalnék, de az mennyire hatékony?

Köszi a tanácsokat!

Radix.

Tevemadár Creative Commons License 2002.08.27 0 0 29
Hali!
Nekem van egy kicsi szőlősöm (kb.250 tő) Egerben. A gyomirtás nálunk is gond. (Igazából idáig csak kapáltuk.) Nálunk a tyúkhúr uralja a területet. Tudtok valamit ajánlani ellene? Illetve, egyáltalán lehet-e szőlőben gyomírtóval permetezni? (Tudom, hogy lehet, csak utána nem biztos, hogy szőlő is marad :-) )
Előre is kösz!
arcszor Creative Commons License 2002.08.05 0 0 28
a taracknak az a kisebbik baja, hogy mélyen van a gyökere. Azt ugyania Glialka megoldja. Az igazi gond az, hogy pihekönnyű a magja, amelyet a szél iszonyú távolságra is képes elsodorni. Ezért a tarackmentes kert szvsz szinte illúzió, épp annyira, mint az hogy egyszer sikerül kiirtani a parlagfüvet. Amelynek a magja 40 évig is csíraképes.
Előzmény: Törölt nick (8)
diggler Creative Commons License 2002.08.05 0 0 27
Házépítési project középső fázisában járunk és a kertben jelentős földmunkát végeztettünk. A telekre hordott földdel együtt jelentős mennyiségű gyom is érkezett (ezt csak abból gondolom, hogy korábban nem nőtt ilyen mértékben). A legutóbbi komolyabb esőzések után gyökerekkel együtt "kitermeltük" az addigra méteresre nőtt gyomokat + parlagfüvet. Kérdésem, hogy mielőtt fekete termőtalajt hozatunk a mostani felszínre milyen gyomirtőszert érdemes (egyáltalán érdemes-e) használni, ami megakadályozza a gyomok áttörését? Mennyi idővel a termőtalaj érkezése előtt kell ezt a műveletet elvégezni? Van valakinek hasonló tapasztalata?
Előzmény: Törölt nick (26)
Törölt nick Creative Commons License 2002.07.30 0 0 26
No, tegnap felidegesített a gyom. Összekevertem gialkát, medalont és lepermeteztem az egészet. Nem fogja elhullajtani a magjait az biztos!
Anonymus User Creative Commons License 2002.06.06 0 0 25
elvileg 14 nap alatt kell takarítania, de nyilván a hatást hamarabb is látható lesz
Előzmény: Lord Iffy (24)
Lord Iffy Creative Commons License 2002.06.06 0 0 24
köszönet mindenkinek a hasznos tanácsokért.
jelentem glialkát vettünk, a kertészünk és növényvédelmi tanácsadónk is ezt ajánlotta.:O))
hétvégén locspocsolom ki, majd jelentem az eredményt.
Black Dani Creative Commons License 2002.05.26 0 0 23
Úgy néz ki új technológiát vetek be az egyszerűbb nyomok ellen. Egy rossz villát fogok visszahajlitani kb, a végétől 8 centire derékszögben. A szomszéd remekül figurázik ezzel a szerszámmal, nagyon hatásos gyomszedő.
frimi Creative Commons License 2002.05.23 0 0 22
Hi!
Kínai kapának is hívják, de van más (magyarosabb) neve is (talán nyitó-kapa?), de sajnos az nem jut az eszembe. Olyan ez, mint egy fejsze, amelynek azonban az éles vége nem a nyéllel párhuzamos, hanem arra éppen merőleges. Szőlő nyitáshoz is szokták használni, mert az előző évben kifejlődött felszin közeli gyökereket szokták vele elmetélni.
Frimi
Előzmény: tibor0322 (20)
Kurtabérci Béci Creative Commons License 2002.05.23 0 0 21
Én próbálom kiásni. De elképesztő, hogy egy kis akácnak is mekkora gyökere van. Csak azért kérdezném, hogy a glialka a kis akácokkal szemben nem lenne-e hatásos?
Előzmény: tibor0322 (20)
tibor0322 Creative Commons License 2002.05.23 0 0 20
Irtó-kapát (ez olyan határeset a kapa és a fejsze között :). Felénk akáccal kötötték meg a homokot, majd kiirtották a fákat, felszántották, azóta szántóföld.
Előzmény: Kurtabérci Béci (19)
Kurtabérci Béci Creative Commons License 2002.05.22 0 0 19
Jut eszembe kis akác bokrok ellen mit ajánlottok? Úgy jönnek ki a földből, mint a dudva. Hihetetlen vastag és erős a gyökere már a kisfáknak (bokroknak) is.
Chess Creative Commons License 2002.05.22 0 0 18
Van még egy lehetőség, a Folar 525 SC nevű anyag. Szabadforgalmú. Benne van a Glialka hatóanyaga (levélen hat) + egy talajhatást adó komponenes, amely 1-3 hónapig kifog a később kelőkön is. 1 l elegendő 1200 m2 felületre. Azt hiszem ez a legkisebb kiszerelése. Elsodródás kapcsán, ami zöld növényre megy ott hat. Üdv Chess
Előzmény: Lord Iffy (15)
Scai Creative Commons License 2002.05.22 0 0 17
Mi a Glialkát használtuk tavaly. A tarack kipusztult!!!! Nem is nőtt ki újból, amíg a hozatott földdel újból be nem telepítettük.

Az elsodródás attól függ a legjobban, hogy mennyire van légmozgás. (Szerintem) Csak szélcsendes időben gyomírtózz!
A Glialka nagyon hatásos volt :-)) De a behordott gyommagok kikelnek, mivel ez a szer csak a növények levelével érintkezve szívódik fel és hat. Ha hosszabb hatást akarsz elérni, használj olyan szert, melyet a talajba kell beforgatni. Ezután nem lehet ültetni semmi növényt, mert nem marad meg. Totális gyomírtás. Vszínüleg rossz szerrel próbálkoztál vagy keveset jutattál a talajba.

Előzmény: Lord Iffy (15)
frimi Creative Commons License 2002.05.21 0 0 16
Hi!
Tanácsadásra nem vállalkozom, miután magam soha sem használtam...
Frimi
Előzmény: Lord Iffy (15)
Lord Iffy Creative Commons License 2002.05.21 0 0 15
ok, jegyeztem a tipusokat.:O))
ne aggódjatok, ez még mindig a kutyajátszótér otthon, amit ajánlottatok hogy betonozzam inkább le.:O)))
az elsodródás kb milyen mértékü lehet? centik vagy méterek? mennyi ideig hatásosak ezek a gyomirtók?
frimi Creative Commons License 2002.05.18 0 0 14
Hi!
Nekem mondod....??? Aki SOHA nem használt a kertjében gyomírtót!!! (Nézz csak vissza a toppic elejére!!!)
Frimi
Előzmény: Black Dani (13)
Black Dani Creative Commons License 2002.05.18 0 0 13
No, én nem hiszek a vegyszeres gyomirtásban. Tavaly ugy jártam, hogy gyomirtóval irtottam a gyomot. Aztán másfél hónap múlva oda ültettem a paprikát. A paprika nem fejlődött semmit. Etc. vegyszeres gyomirtás csak végszükség esetén, de akkor gondold át azt is, hogy mikor akarod a legközelebb használni a területet.
Előzmény: frimi (11)
frimi Creative Commons License 2002.05.18 0 0 12
Még valami: e szerek felszívódnak a növénybe és eljutnak a gyökerekig!
Frimi
Előzmény: frimi (11)
frimi Creative Commons License 2002.05.18 0 0 11
Hi!
Lásd mollaci írását. De javasolhatom a Glialkát, vagy a Roundup-ot is, mert hatóanyaguk ugyanaz.
(Végy Glialkát és támogasd a magyar ipart...)
Azért arra gondolj, hogy a vegyszerezés után a gyomok lesárgulnak és az nem a legszebb látvány, tehát valamit azzal is csinálni kell. Magától nem fog eltűnni! És nagyon vigyázz, nehogy kárt csinálj a magad, vagy a szomszédod veteményesében (elsodródás veszély!!!), mert ez a szer nem válogat a libatop és a krumpli között!!!
Frimi
Előzmény: Lord Iffy (9)
frimi Creative Commons License 2002.05.18 0 0 10
Hi!
Az a bizonyos kiszúró szeszám csak "karósgyökerű" gyomok ellen használható igazán jól. Pl. pázsitból ilyen oda nem való gyomok kiszedésére. Ezért írtam a gyermekláncfüvet példaként. Magam a tarck ellen rendszeres kapálással és amennyiben ezt lehetett, a gyökerek legteljesebb lehetséges kiszedésével védekeztem. Előbb-utóbb a tarack is elfárad...
Frimi
Előzmény: Törölt nick (8)
Lord Iffy Creative Commons License 2002.05.17 0 0 9
olyan gyomirtó tipust mondjatok már nékem, ami gyors és kiméletlen. semmit nem óhajtunk oda ültetni, ugyhogy minnél tovább tart a hatása annál jobb.
valami permetezhető, locsolható fajta legyen, ne granulátum mert azt már próbáltuk. kb 60-80 nm2 terület.
hogy hivják őt és hol keressem?

tenkjú.:O))
Iffy

Törölt nick Creative Commons License 2002.05.17 0 0 8
A legtöbb baj a tarackkal van, azt mondják másfél méter mélyre is lemegy a gyökere.

Ilyen ,,kést" amit írtál még nem láttam, szétnézek majd a boltokban.

Előzmény: frimi (7)
frimi Creative Commons License 2002.05.16 0 0 7
Hi!
Készíts, vagy szerezz be egy olyan kiszúró szerszámot, amellyel kiemelheted a mélyen gyökerező gyomot, mint pl. a gyermekláncfüvet. Ez hasonlatos a dinnyelékelő késhez.
Frimi
Előzmény: Törölt nick (6)
Törölt nick Creative Commons License 2002.05.16 0 0 6
sajnos, ha csak kapálok, akkor beleszakad a gyökere... muszáj kihúzgálni...
Előzmény: frimi (5)
frimi Creative Commons License 2002.05.11 0 0 5
Hi!
Bár nem vagyok az abszolut biotermesztés híve, de azt tanácsolom, hogy házikertbe csak a Kapazin gyomírtószert (azaz a kapát) használjátok.
A házikert nem olyan nagyságú, hogy megérné a kockázatot, amit esetleg valamilyen előre nem látható körülmény okozhat. És egyébként meg egy kis testmozgás sem árt hétvégeken. :-)
Frimi
Black Dani Creative Commons License 2002.05.11 0 0 4
Szépen rendbe raktam tavasszal a kertet. Igyekeztem kiszedni a gyomot. Most azonban szomorúan konstatálom, hogy ahova nem vetettem semmit ott nincs gyom. Viszont a borsó, málna, bab stb. tele van.
Miért?
Gondolom itt csak a kapa segíthet...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!