Keresés

Részletes keresés

p6y8tt Creative Commons License 2021.07.04 0 0 16365

Sziasztok,
Aug 25-től leszünk 7 éjszakát Chania-ba érkezve.

Mindenképpen autóbérlésben gondolkodom, ahogy visszaolvasva az Autrip-et ajánlottátok többet is, igen kedvező áruk van így ezen továbblendülnék és inkább a bázis/ok érdekelnének.

Aktív nyaralók vagyunk, de azért a meglátogatni való strandokon is szeretnénk időt töltetni így főleg ennyi időben szerintem nyugat-Kréta fér bele Santoroni, Herkalion-Knossoos, Agios Nikolaos, Vai nélkül.
Mivel Chani-ba érkezünk így a szállásnak Agia Marina/Stalos-t gondoltam a kérdésem az, hogy van-e értelme megosztani az éjszakákat egy déli szállással.

Észak-nyugati látnivalók: Agia Triada-Stavros strand, Balos, Falasarna, Kourna-tó, 

Déliek: Elafonissi, Samaria, Skinaria/Preveli, Matala

 

Az úthálózatot nézve nem látom értelmét délen szállást nézni, mivel elég sokszor észak-déli írányban kell mozgoni ahhoz, hogy keleti irányban haladhass tovább.
Mit gondoltok erről? Vagy még az is eszembe jutott, hogy 4 éj Agia Marina és 3 éj Réthimno vagy mellette valamelyik kisebb üdülőfalu. 

travelservice Creative Commons License 2021.06.15 0 0 16364

Köszönöm szépen!

Előzmény: kabret (16363)
kabret Creative Commons License 2021.06.15 0 0 16363
Előzmény: travelservice (16362)
travelservice Creative Commons License 2021.06.14 0 0 16362

Sziasztok😊

Esetleg tudja valaki, hogy mikor megy a legelső hajó Ierapetrából Chrissi szigetére?

Vagy esetleg menetrendet hol találok?

Köszönöm szépen😊

Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2021.05.17 0 1 16361

(Dél)-keleten talán Xerokambos meg Vai környéke, Ierapetra és attól keletre levő részek azok elég turistásak. Lendas és környéke (Dytiko, Trafula) a klasszik nudistás hely, bár pl tavaly rettenetes mennyiségű görög volt mindenhol 7végén, és ők azért nehezményezték.

Előzmény: Törölt nick (16360)
Törölt nick Creative Commons License 2021.05.12 0 0 16360

Köszönöm válaszod. Igen ott már találtunk mi is. Főleg dél-keleti rész az ami érdekelne. Jobbára arra leszünk.

Előzmény: totopad (16358)
Törölt nick Creative Commons License 2021.05.12 0 0 16359

Köszönöm át böngészem.

Előzmény: hair001 (16357)
totopad Creative Commons License 2021.05.10 0 1 16358

Tavaly bejártuk a dél-nyugati oldalt, ott tele volt olyan kis stranddal, ahol rajtunk kivül a kutya sem volt. Egy-egy helyen (főleg az északin, ami amúgy is zsúfolt) láttam nudi tiltó táblát, de a déli részen tuti találsz rá alkalmas szakaszt.

Előzmény: Törölt nick (16356)
hair001 Creative Commons License 2021.05.10 0 1 16357

A déli és keleti partokon sok nudista barát strand van. Bővebb infót - hogy hol ajánlott és hol nem többek között a vallási kegyhelyek miatt - a https://cretanbeaches.com oldalon találsz (itt a szűrt lista), illetve a következő linken is van információ: http://www.capnbarefoot.info/start Az északi partról nincs sok tapasztalatom, ahol mi jártunk, ott nem volt. 

 

Előzmény: Törölt nick (16356)
Törölt nick Creative Commons License 2021.05.09 0 0 16356

Sziasztok Kréta imádók!

Bár átgörgettem a topicot kb 2011 ig nem találtam konkrét listát a nudista strandokról. Néhány kivétellel amiket már mi is ismertünk.

Ebben kérném a szakavatottak segítségét hogy néhány ilyen konkrét strand helyét osszátok meg velünk. Előre is köszönöm.

hair001 Creative Commons License 2020.11.26 0 0 16355

Saját őszi élmény híján amíg várakozunk fórumtársunk beszámolójára szeretném a figyelmetekbe ajánlani egy angol hölgy kirándulós csatornáját. Jelenleg is Krétán tartozkodik és majd mindennap kirándul és megosztja velünk. Sok jó helyen járt, adott kiváló tippeket is. (ja és a kutyái többet szerepelnek, mint szerintem kellene)

https://www.youtube.com/channel/UCB_qJN9_-5x1yVw008WC_PA

 

Előzmény: Sylvester Standalone (16352)
Never Man Creative Commons License 2020.10.22 0 2 16354

Hellósztok, rövid leszek, egy kis maradék augusztusról, még szót akartam ejteni a koronavírus hatásáról.  Heraklionból esténként többször is elsétáltam Amoudarába egy palack ásványvízzel, ami ügyesen preparálva volt retsinával úgy ahogy azt kell - két rész retsina és egy rész szódavíz, ami a nagyfröccs kémiai  formulája csak több molnyi mennyiség fér a petpalackba.  Mivel elég általános hogy az emberek vizet visznek a kezükben, nem keltett feltünést hogy egy padon üldögéltem pár órányit egy palack vizet iszogatva, aztán hazadűlöngéltem megtakarítva még egy eurot. A túristaforgalom meglehetősen gyér volt, gondolom a szállodák, éttermek és boltok inkább a katasztrofális jelzőt használnák:  https://drive.google.com/drive/folders/1E5BJ2ILTxv9t0iY8v6caOiXKanSO3kmD?usp=sharing

 

Voltam heraklioni piacon is (szerdán van), ahol  feltünést kerülendően csak lógott nyakamban a kamera mint ami nem működik, de vett ezt-azt:

https://drive.google.com/file/d/1ukmWVRep789kNwigXGWqPwZXN2A3aIXF/view?usp=sharing   - az árak a szokásosak voltak. Viszont egy kis boltban megtörtént ami korábban nem, közvetlen célzást kaptam rá hogy esetleg nem ütnék be a pénztárgépbe azt a pár eurot, és én együttműködő voltam.

 

Maguk a görögök lazábban fogták fel az egészet mint az utazni rest külföldiek, bent Heraklionban nagyobb volt a nyüzsgés, de fele-negyede az egyébbként szokásosnak ... ez a néhány foto nem reprezentatív:  https://drive.google.com/drive/folders/17E9VoELzF3N3oW_IL-BVU_jEh8o1wYL4?usp=sharing

 

Ismét találkoztam a helyi lakos ismerősömmel egy másik utcában, de most is el volt fáradva nagyon és nem tudtunk beszélgetni:

Ekkor tudtam meg, hogy ez a kresztábla ki miatt van kitéve:  NO LYING - ennek kaliforniai megfelelője a No loitering, No camping feliratú tábla.

 

Aztán irány bele az éjszakai mulatozásba a görög ifjúság színe-javával együtt fittyet hányva a vírusokra, várva a világvégét:

https://drive.google.com/file/d/1IQ_uWqVHQZmZNNx2mwv5Sn9YqO17hKb2/view?usp=sharing

 

Még a külsőbb Kaminia kerületben is folyt aminek kellett - Apokalypse Now:  https://drive.google.com/file/d/11a-Fcg_qVU7uCXFmDHbcune96CUa8hdv/view?usp=sharing

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Never Man (16328)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2020.10.19 0 1 16353

Remélem ennyi nap elég volt!

Előzmény: Sylvester Standalone (16352)
Sylvester Standalone Creative Commons License 2020.10.06 0 1 16352

:) adjatok néhány napot, most nem akarok a neten lógni. 34 fok volt ma, egészen nevetséges, augusztusban és szeptemberben két nyaralás alatt összesen 4 hetet töltöttem Krétán, egyszer sem volt 30+ fok. Most amúgy is más helyeken vagyok mint szoktam, talán érdekes lesz ezekről is beszámolni.

Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2020.10.06 0 0 16351

De :-)

Előzmény: Sylvester Standalone (16349)
hair001 Creative Commons License 2020.10.06 0 0 16350

ne fogd vissza magad :)

Előzmény: Sylvester Standalone (16349)
Sylvester Standalone Creative Commons License 2020.10.05 0 0 16349

Akkor ne is mutassam, hol vagyok most? Pedig elegge on topic :)

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (16345)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2020.10.01 0 0 16348

Ez jó, kb 80% ugyanazokat a helyeket frekventáljuk Xerokambos környékén ;-) 

Előzmény: Sandorson (16347)
Sandorson Creative Commons License 2020.10.01 0 2 16347

Sziasztok,

 

Kelet-Kréta nyugis volt augusztusban is, ugyanúgy mint a járvány előtti években. :)

 

Akit érdekel, a képek: https://www.flickr.com/photos/sandorson/albums/72157716082488831

06peti16 Creative Commons License 2020.09.28 0 3 16346

Sziasztok,

 

tegnap érkeztünk meg Krétáról, 10 napot töltöttünk ott. Minden nagyszerű volt, arra számítottam, hogy minden kongani fog az ürességtől, de rengeteg volt a turista, úgyhogy el se tudom képzelni mi lehet főszezonban ... egyik vendéglátós sem panaszkodokott a szezonra, szinte minden nyitva is volt. 

 

18-án pénteken érkeztünk, mivel előző nap foglaltam szállást a véletlenszerű tesztelés után amibe persze pont beleestünk átvettem az Europeo carstól a kocsit és mentünk is Chaniaba. Egyébként vicc az egész tesztelés, meg szerintem a covid is de ebben ne menjünk bele.

Viszont az Europeoval nagyon meg voltam elégedve, igaz még irodájuk sincs a Chania reptéren, de minden flottul ment, egy kis műanyag asztalon a reptér melletti parkolóban elintéztük a papírokat és indulhattunk is a vadiúj i20-al utunkra. 10 napra 162 euró volt az autó, zárolás nincs, lehet készpénzel is fizetni, még egy üveg bort is adtak az autó mellé és félreérthető mosollyal azt mondta a kedves hölgy, hogy vezetés közben persze ne igyunk. :)

 

Mivel az első 2-3 napra hurrikánt jósoltak jobbnak láttam a városba kezdeni a kirándulást, bár utólag bánom is hogy nem inkább valami félreeső faluban szálltunk meg, bár semmi baj nem volt a hotelunkkal, sőt, aki Chaniaba készül bátran tudom ajánlani az Alexis hotelt, kicsi, tiszta, családias a parton szinte, van egy Theodosi nevƒű taverna is alatta, 10 nap alatt sehol sem ettem olyan finomakat mint ott, de engem valahogy Krétában a nagyvárosok nem fogtak meg. Persze szépek az óvárosok meg minden, de ennyi.

Ebbe a 3 éjszakába amit itt töltöttünk belefért Chania, Agia Apostoli, átgurultunk Rethimnoba, visszafelé Georgiupoli, valamint az Aktrotiri-félsziget az Agia Triada Tzagaroli monostorral és Stavros. A monostorhoz hozzátenném, hogy nagyon hangulatos. Miután megnéztük úgy döntöttem, hogy elindulok azon az úton ami a hegyek felé visz és megyünk amíg lehet. Egypár kanyar után egy kerítesbe ütköztünk, ahová ki volt írva, hogy nyugodtan be lehet menni aki sétálni akar, csak viselkedjen szent helynek megfelelő módon. Mondom oké, akkor bemegyünk, mi történhet? Ha jól sikerült kisgoogleznom a Moni Kirias ton Aggelon Agiou Ioannou Erimitou Gouvernetou nevű szent helyre tévedtünk, ahol volt egy monostor és egy jól kiépített gyalogösvény le a partig. Ami ugye legalább egy óra volt egy apró öbölbe, ahol a szent hely lévén tiltott a strandolás. Útközben van egy barlang és mily meglepő Görögországban, egy templom is. Nem hangzik túl izgalmasnak, de az a csend és nyugodság ami ott volt a kedvenc helyemmé tette az Akrotirin.

Ami a hurrikánt illeti, helyenként erős volt a szél, szombaton esett is kicsit, de bőven leizzadtam a városnézések és az említett túra alatt.

 

Vasárnap este rájöttünk, hogy még nincs másnapra szállásunk. Mivel az időjósok délre mondták a legjobb időt ezért Plakiasra esett a választás két éjszakára.  A város vagy falu nem is tudom minek nevezzem nekem személy szerint tetszett, volt egy kis élet de pont annyi amennyi még jól esett.

Útközben odafelé tettünk egy kissebb gyalogtúrát a D4-es ösvényen Hora Sfakiontól a Glyka Nera beachig és onnan Loutroba. A túrát nem pontosan a falubol kezdtük, hanem Anopolis felé vezető útról. Bátran ott lehet hagyni a kocsit az út mellett nem lesz gond, mindenki úgy csinálta. A túráról annyit, hogy sokkal szebb volt minden mint arra előre számítottam, nagyjából 70 perc a túra, lehet kicsit több de megéri, gyakorlott túrázóknak nem lehet gond, átlagos kondícióval rendelkezőknek sem. Közben egyet lehet hűsölni valamelyik öbölben és meginni egy pohár bort a Glyka Nera beachen. Aki elfárad Loutroból jöhet vissza a Glyka Neraig és Sfakionig is csónakkal.

A hátra lévő két napban meglátogattuk Prevelit és a Schinaria beachet. Szép időtöltések voltak, bár Prevelire ajánljuk minél korábban menni, fél 1re mire visszamásztunk a parkolóba már teljesen betelt, pedig miénk volt ha jól számoltam maximum a negyedik amikor érkeztünk.

 

Az utolsó 4 éjszakára Falasarnaba foglaltunk szállást. Itt akartuk kezdeni a kirándulást, csak ugye az időjárás ezt másképp gondolta, de szerencsére a végére eljutottunk. Maga a Falasarna beach nagyon szép, hosszú, homokos, lassan mélyülő, nekünk tetszett, van pár taverna is a környéken és pár szállás, pont elég. Innen indultunk minden nap útra valamerre. Persze meglátogattuk Elafonissit és Balost, mindkettőhöz megjegyzem hogy csodálatosan szép helyek, de ide is jó korán érdemes menni... dél körül megérkezik Balosra az első turista hajó, onnantól ember ember hátán. Elafonissin szerintem egész nap az a helyzet. Mi még tudtuk élvezni, de nem tudom elképzelni mi lehet itt főszezonban, covid mánia nélkül...

Utolsó napra nagyon szeles időt mondott Falasarnába ezért úgy döntöttünk, hogy bepótoljuk Samariat, amit eredetileg Chaniabol terveztünk, csak az eső miatt elmaradt. A program úgy nézett ki, hogy leautóztunk reggel Palaichorába, vettünk kompra jegyet Agia Roumeliig, kettőnkre a retúr 54 euró volt, út másfél óra oda másfél vissza. Mehettünk volna Sougiából is csak gondoltuk jobb buli lesz hajón ülni mint autóban. Úgy is volt, reggel csodálatos utunk volt. Ettünk egy reggelit Agia Roumeliben és felsétáltunk a szurdok kb feléig Samaria faluba és vissza, 5 óra volt és 28000 lépés de úgy éreztük megérte. Viszont a visszautunk a komppal nem volt épp leányálom, hiaba volt nagy a hajó, eléggé dobálták a hullámok és ez másfél óráig alföldi gyerekeknek nem túl kellemes :) ... és mivel késett, tök sötétben szálltunk le és indulhattunk vissza a szállásra ... egy valamit amit biztosan nem ajánlok  Krétán az a hegyi utakon való vezetés éjszaka ... jó persze megment, de a szemeim majd kipottyantak mire visszaértünk...

 

nagyjából ennyi fért bele a 10 napba, előtte még nem jártunk Krétán, de szerintünk visszatérünk. Hiányozni fognak a tavernák és a raki...ugye one raki a day, keeps the doctor away :)

 

Valószínű,nagy mázlink volt, hogy még épp eljutottunk, októbertől lehet megint lezárják ezek az idi***k a szlovák határokat is, úgyhogy innentől csak reméljük a legjobbakat. Remélem segítettem ezzel a beszámoloval valakinek valamit ... :)

 

 

Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2020.09.19 0 0 16345

Ó, te szemét! :-)

Előzmény: Sylvester Standalone (16343)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2020.09.19 0 0 16344

Te szemét! :-)

Előzmény: 06peti16 (16342)
Sylvester Standalone Creative Commons License 2020.09.18 0 1 16343

 

Mellékelek róla képet. Kicsit engem az angol golden ale-ekre emlékeztet inkább, nem láger sörre. A másnapról nem tudok beszámolni, nem vittem túlzásba a fogyasztást :)

 

Közben haza is jöttünk, még októberre van egy jegyem, de abból már nem lesz semmi szerintem. Most Goudouras-ban szálltunk meg, ami inkább él mezőgazdaságból mint turizmusból, ennek megfelelően néz ki a falu, sok melegház, még több kecske és birka. A környék viszont mesés, 2-300 méterenként apró partszakaszok, egészen Makry Gialosig, gyönyörű hegyek hegyi falvakkal, szurdokok és egy sziklafalba épített monostor.

Mivel többször is olyan viharos szél volt, hogy a parton nem lehetett megmaradni, inkább kirándultunk a sziget belsejébe. Néhány kép a környékről:

 

Előzmény: Never Man (16338)
06peti16 Creative Commons License 2020.09.17 0 0 16342

Sziasztok, készül valaki holnap Krétára? :)

totopad Creative Commons License 2020.09.15 0 1 16341

Nem esküszög meg rá 100%-ra, de szerintem ilyet ittam tegnap előtt Chania-ban, (legalábbis helyi sörként kínálták) nekem nem nagyon jött be, volt valami fura mellékíze, maradok inkább a Mythosnál.

de mentségemre legyen mondva, hogy én leginkább a Cseh sörökön szocializálódtam, de némi Belga, Britt és Német is mindig van otthon

Előzmény: ZsB (16340)
ZsB Creative Commons License 2020.09.15 0 0 16340

na, így Hárma

Előzmény: ZsB (16339)
ZsB Creative Commons License 2020.09.15 0 0 16339

és erről a Hármáról tudtok valamit?
cretanbeer.gr

Előzmény: Never Man (16338)
Never Man Creative Commons License 2020.09.11 0 0 16338

Szívesen olvasok a Candia részletesebb teszteredményeiről is (szin, íz, utóíz, alkohol, víziók,  másnap ... )

Előzmény: Sylvester Standalone (16337)
Sylvester Standalone Creative Commons License 2020.09.10 0 0 16337

Van ám krétai sör is, úgy hívják, hogy Candia. Szerintem finomabb a felsoroltaknál. Ma este bontok is egyet (igen, megint Krétán vagyok, az elmúlt két napban baromi nagy szél volt, de azért így is jó).

Előzmény: Never Man (16336)
Never Man Creative Commons License 2020.09.09 0 3 16336

A nagy krétai görög sörteszt - 2020, augusztus

 

Háromféle sört vettem alaposan behűtve, olyanokat amiket gyakran láttam kukák környékén. Az első egy FIX nevű sör volt amit én akkor eléggé proletár sörnek gondoltam egyszerű cimkéje miatt. A második egy bíztatóbb ALFA nevű, a harmadik pedig az ismerős de évtizedek ködébe vesző AMSTEL volt – mindhárom görög betűkkel írva mint a helyi sörfőzés remekei. Nagyon jó benyomást tett rám, hogy mindhárom 5%-os volt félrebeszélés nélkül mint amilyen néha a 4 vagy 4.5% viccelődés.


- A FIX-et kóstoltam elsőnek és egészen meglepődtem, nem valami savanykás jutalom a nap végén hanem egészen komolyan finom komlókeserű, mellékízek nélkül. Utólag tudtam meg már Magyarországon, hogy ez egy patinás régi sör még Deák Ferenc korából (1864), és echte igazi görög.
https://en.wikipedia.org/wiki/Fix_(beer)
- Másodikként az ALFA következett, ami meglepően aromás ízű volt és habzott – számomra mindkettőt túlzásba vitte. Egyébbként ez is eredeti görög sör, kifejezetten nem rossz, csak nekem nem jött be.
- A harmadik AMSTEL az ugye holland, de a wiki szerint 1980-ban megszűnt, gondolom eladták a márkanevet és úgy gyártják Görögországban, vagykitudja. Körülbelül az előző kettő közé tenném a szubjektív skálámon, ami nem azt jelenti hogy az ALFA az rossz lenne, de jelenti hogy az AMSTEL amolyan nemzetközi egyensör mint pl a Carlsberg – ha nem akarunk meglepetést akkor ilyesmit kell venni. A FIX-et viszont mindenkinek ajánlom aki még bátortalanul kihagyta az élmények közül – egyenesen 2 dobozzal estére.

 

Ezek mind tipikusan 1.10-1.20 körüli áron vannak. Most a Mithost direkt hagytam ki a sorból, mert egyrészt azt amúgy is kipróbálja mindenki, másrészt az ismeretlent kerestem, ez meg egy agyonreklámozott sör.
Görög sörökről itt többet: https://en.wikipedia.org/wiki/Beer_in_Greece


Muszáj leírnom, hogy összeesküvés lehet a boltok és az utcai árusok között, mert az egyik boltban nyolcféle ásványvíz volt egy hatalmas üveghűtőben és tizenkétféle gyümölcslé, valamint egyéb tejtermékek, és árultak ugyan hatféle dobozos sört, de egyetlen darabot nem voltak képesek a hűtőbe tenni – ezt a boltot direkt lefényképeztem a feketelistámhoz, mert nem tudok rá más magyarázatot hogy a mellettük működő utcai árushoz akarnak irányítani másfélszeres áron.

 

 

Minőségkutatás során használható a páros összehasonlítás módszere, azaz két sört inni és egy úgynevezett preferencia mátrixba bejegyezni az X sör sorába és az Y sör oszlopába, hogy az X-sör jobb-e mint az Y (1) vagy rosszabb (-1) vagy egyforma (0), ami egyáltalán nem azt jelenti hogy fordított sorrendben kóstolva is úgy van, tehát XY = -YX nem áll fenn, sőt nem áll a tranzitivitás sem, hogy ha X>Y és Y>Z, akkor X>Z, tehát a preferenciamátrixunk tele ellentmondással, aminek kimutatására léteznek matematikai módszerek amikre régebben még emlékeztem amikor   nem söröket teszteltem.  Az biztos hogy ha a főátlóban nem csupa nulla van akkor valamit elrontottunk, mert semmi nem lehet jobb önmagánál. Készítettem egy szociofotót is egy a tesztben részvevő helyi lakosról, remélem a GDPR-nek megfelelő nézetből.

 

 

A teszt egyébbként kedvező eredménnyel zárult, egy teljesen új útvonalat fedeztem fel hazamenet. Éjfél után lopóztam be a kapun hogy a gyerekeket fel ne ébresszem, erre harsány „jaszu babu” kiáltással szaladtak elém.

Előzmény: Never Man (16328)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!