Keresés

Részletes keresés

Ice82 Creative Commons License 2009.11.18 0 0 272
Hello!

Most vettem egy rízsszemeset. Otthon vettem csak észre, hogy felemás a szeme, az egyik fekete a másik átlátszó.
Először arra gondoltam, hogy betegség, de aztán eszembe jutott a kalikó aranyhalam aminek egy-egy szemén belül is vannak sötét/világos foltok úgyhogy talán ez normális is lehet.
Itt vannak képek a halról. Szerintetek baja van vagy egyszerűen ilyen?
akos44 Creative Commons License 2009.11.03 0 0 271
hello!


Hat a viz ártézi viz a helyi kútból (ezt a biológia tanárom mondta)es 1x 1 honapba cselélem a vizuket a kaja pehely de hát kitudja....
No majd utánanézek az interneten !


Köszönöm!!
somap Creative Commons License 2009.11.02 0 0 270

Szia!

 

Sok szakköny sok okosat ír. Szerintem senki nem tudja.

Víz minősége kaja minősége stb.

 

Nálam vízcserekor szokott előjönni a legyengültebb egyedeken.

 

Somap

Előzmény: akos44 (269)
akos44 Creative Commons License 2009.11.01 0 0 269
sziasztok!


Azt szeretném megkérdezni ,hogy mi az oka a hasvízkórnak mer 1 honap alatt 5. halam hasvízkóros es ma igen ideges vagyok miatta ....Legyszives válaszolj a kérdésemre mer ma nem szeretném ha a 5.halam egy pirossapkás is elpusztuljon ..Mindig kiállnak a pikkelye es a szeme úgy lóg ,ugye az biztos hasvízkór..De mi a OKA
ezt szeretném kideríteni!!!! A válaszokat elöre is Köszönöm!!
Adriána1918 Creative Commons License 2009.10.30 0 0 268
az igazság,h azóta megdöglött 2 fekete aranyhalam,és a 3. jelenleg az még csak próbálkozik.nem tudom,h mit csinálok rosszul.. :S naponta 1x kapnak kevés kaját.a víz ph értéke is jó.nincsenek sokan.nem nyúlunk bele a vízbe piszkos kézzel,ha még hálóval belenyúlunk akkor is előbb forró vízzel átöblítjük.

szóval bárki bármikor jár erre reagáljon.mert az összes halam eddig így pusztult ki.
köszi
Adriána1918 Creative Commons License 2009.10.28 0 0 267
Sziasztok!!

várom mielőbbi válaszotokat,mert az egyik halam épp most "akarja" feldobni az uszonyát.szóval:
ez kb már a 10. halam ami ugyanígy döglik meg.a hal úszásra képtelen,csak féloldalán fent lebeg a vízen.netán a sok kajától van?metilénkéket és parakill turbót is használok,de most egyik sem segít.a hal féloldalán a pikkelyek vörösre színeződtek.talán vmi fertőzés?mi lehet az oka?és mit csinálok rosszul?mit tehetnék,h több hal ne haljon meg?

várom mielőbbi válaszaitokat.
előre is köszi.
somap Creative Commons License 2009.09.20 0 0 266
Szia!

Guppi jó hal! Lapáttal is nehéz agyonverni! jég alatt is kitelel. Mindent megeszik és jól nő.
Ez egy aranyhalas topic, a guppikról részletesebben inkább keress más topicot. /bocsesz/

Somap
Előzmény: pappnebzs (265)
pappnebzs Creative Commons License 2009.09.19 0 0 265
Köszi kipróbáltam és tényleg nagyon jó a gillette penge. Köszi mégegyszer is
Valaki tudna nekem valami jó tanácsot, tapasztalatot írni a guppikról. Most kaptam vagy 10 egészen apró halat és nem sok bennük a reménységem. Köszi előre is!
pappnebzs Creative Commons License 2009.09.18 0 0 264
Köszi szépen kipróbálom remélem segíteni fog.
Előzmény: somap (263)
somap Creative Commons License 2009.09.18 0 0 263

Szia!

Gilette-pengével.

Somap

Előzmény: pappnebzs (262)
pappnebzs Creative Commons License 2009.09.18 0 0 262
Sziasztok!
Meg tudná mondani nekem vki, hogy akvárium oldaláról a lerakódott vízkövet mivel tudom eltávolítani?
Köszönöm
laruci Creative Commons License 2009.08.08 0 0 261

szia!

 

Képzeld. Most az én halamon is lett fekete folt a farok uszonyán. Nem tudom mitöl. Furcsán is viselkedik. Van hogy csak lebeg a vizben és nem mozdul. Valamikor meg az alján "ül", de akkor se mozdul meg. Utána elkezd kicsit uszni, majd megint lebeg... tuti ki fog murdálni :'-(

Előzmény: jannick (255)
jannick Creative Commons License 2009.08.03 0 0 260
Köszi:)
Igazság szerint mindegyik hal új volt és egyszerre vettem őket... pontosabban mindent egyszerre vettem, a nővényeket és a berendezést is.
Szinte biztos, hogy a vizinövényekkel hurcoltam be valamit, mert azokat felelőtlen módon nem tisztítottam meg alaposan, csak futólag átöblítettem...
Egyelőre kivettem a növényeket, s teljes vízcsere van folyamatban, plusz a halas a parakillnek valami extra változatát ajánlotta, azt alkalmazom fél adagban, tekintve, hogy tiszta vizet kaptak a halak:)

Remélem hamar elmúlik a feketeség az uszonyról.
Előzmény: NS68 (259)
NS68 Creative Commons License 2009.08.03 0 0 259
Ha új halat veszel érdemes 1-2 hétre karanténba tenni. Friss viz a saját vize és a te akváriumod vizének keverékébe. Igy nem hurcolsz be fertőzést. Lehet az is, hogy az új hal nem beteg csak gyenge az immunrendszere és a te akváriumodbad levő baktériumok támadják meg, amikhez a régi halaid már alkalmazkodtak.
Előzmény: jannick (258)
jannick Creative Commons License 2009.08.02 0 0 258
Köszi :) Kicsit megnyugodtam. Utánajártam, s szinte biztos, hogy valami az élősködő volt a kiindulási ok, de gyakori, hogy az élősködők okozta sebekre valamilyen gombás fertőzés telepszik rá, s az az, ami veszélyesebb, ha igazak az interneten keringő korántsem hivatalos információk.
Amire tanácsos figyelni, (bár ésszerű is), hogy minden akváriumba betelepítendő cuccot (akár berendezés, akár növény), alaposan fertőtleníteni kell, mielőtt az ember betelepíti. Még akkor is, ha állítólag megbízható helyről származnak a dolgok.

Kíváncsi vagyok a fejleményekre, mert kezelgetem a még élő halacskámat.
Legutóbb malachitzöldet alkalmaztam, s aktív szenes szűrést. Két napja meg, holnap teljes vízcserét csinálok, s kiszedtem a növényeket...
terveim szerint teljesen üres akváriumba fogom egy ideig tartani, csak a levegőztető és a szűrő lesz bent, minden fertőzést kizárok.... remélem napokon belül elmúlnak a foltok:(

Jah, ezzel kapcsolatban kérdés...
a vegyszeres kezelés és az aktív szenes szűrés nem akadályozza egymást? lehet egyszerre csinálni őket? vagy az aktív szén a fertőtlenítőt is kiszűri?

Köszi:) beszámolok majd a fejleményekről.
Előzmény: laruci (256)
anna schwelung Creative Commons License 2009.08.01 0 0 257
Az aranyhalak telepítése óta jobbára zavaros a kerti tó vize. Lehetséges, hogy a ficánkolásuk erősen befolyásolja az átlátszóságát?
laruci Creative Commons License 2009.08.01 0 0 256
uh ezzel megleptél. Én nem is hallottam még ilyet. :-( sajnálom a halad. Nekem most 7 van és lekopogon még nem volt bajuk (kb 2 honapja vannak meg). Szerintem én is igy tettem volna mint te
Előzmény: jannick (254)
jannick Creative Commons License 2009.08.01 0 0 255
Bocsánat, a képeket nem szúrtam be az előbb...
íme

foltok1
foltok2
foltok3
foltok4

Remélem valami értékelhető is látszik...
jannick Creative Commons License 2009.08.01 0 0 254
Sziasztok!

A tanácsotokra, ötletetekre lenne szükségem. Pár hete vettem két aranyhalat. AZ egyiknek az uszonyára 2 napra rátelepedett valamiféle 1-2 mm nagyságú "bigyó", amit nem lehetett leszedni. A harmadik napon aztán magától levált a halról az élősködő (gondolom az volt). A halas javaslatára parakill-es kezelést alkalmaztam, s 3 nap múlva lecseréltem a vizet, de a halacska sajnos rózsaszín székletet, fekete foltos uszonyt és az akvárium alján való gubbasztást produkálva elpusztult.
Nem tudom, találkozott-e már valaki ilyen tünetekkel (rózsaszín széklet, fekete foltok az uszonyon), s hogy ezt mi okozhatta, s hogy lehet (lehetett volna eredményesebben" védekezni.
Azért kérdezem, mert 2- napja már a másik halnak is foltos egy kicsit az uszonya, s félek, hogy ő is hasonló sorsra jut. Bízom azért a jóban is, mert metilénkékes kezelést csináltam, de nem tudom, jól tettem-e, s hogy mi az, ami az uszony feketedését okozhatja (élősködő, gomba, vírus, baci,...)
Egyébként más tünetet nem észlelek, mert eleven, jó étvágyú a megmaradt hal.

MIndennemű tanácsot, segítséget örömmel vennék:)

Köszönöm.

A képek az élő halacskámról készültek, próbáltam az uszony feketeségét lefotózni. nem tudom, mennyire látszik a képen:(

Köszi előre is
laruci Creative Commons License 2009.07.31 0 0 253
ooo kár! :-S
Előzmény: NS68 (252)
NS68 Creative Commons License 2009.07.30 0 0 252
Úgy látom nem lesz több gond a hólyagszeművel nem bírta a "szabad életet", feldobta a talpát.
laruci Creative Commons License 2009.07.24 0 0 251
oké köszi látom. Válaszoltam
Előzmény: NS68 (250)
NS68 Creative Commons License 2009.07.24 0 0 250
ment mail, és írtam a kois oldalra is
Előzmény: laruci (249)
laruci Creative Commons License 2009.07.24 0 0 249
szerencsére nem bántanak senkit a kicsik. A guppikkal is jol megvannak pedig vannak kisebbek is :-) ök jo "gyerekek" :-))
Előzmény: NS68 (248)
NS68 Creative Commons License 2009.07.24 0 0 248
A nagy aranyhalak nem bántják a kicsiket, inkább a kicsik csipkedik meg a nagyok fatyolos úszóit.
Előzmény: laruci (246)
laruci Creative Commons License 2009.07.24 0 0 247
lehet nem leszek sokat igy megadom a mail cimem: adiba@citromail.hu   jelszo:aranyhal   :-))
laruci Creative Commons License 2009.07.24 0 0 246
Mennyiért adod a hólyagszemü halat? Látom jo nagy? Nincs kicsi? Félek hogy fog kijönni a halaimmal, mert a többi még kicsi. Nem csak aranyhalam van. Attol még az ára mindenképpen érdekel. Te Bp-i vagy?
Előzmény: NS68 (244)
laruci Creative Commons License 2009.07.24 0 0 245

Szia!

 

Nyugati fele lakom. Vagyis ahhoz közelebb. Voltam az Árkádban. Ott azt mondták hogy nem lesznek ilyen halak. Kb 2 hete vettem ott nagyszemüt. Nagyon szép. Fekete,arany. Napokban elkezdett a szeme kicsit behomályosodni. Kicsit gyanus az uszása is. Szerintem el fog pusztulni. Van teleszkop szemüm, de ez másabbnak tünik. Lehet holyagszemü lesz?

Előzmény: NS68 (244)
NS68 Creative Commons License 2009.07.23 0 0 244

Hol laksz ?

BP-en az Árkádban szoktak lenni különlegesek, én vettem már ott hólyagszeműt.

Gombafejüt szinte minden bolt árul. Az égrenéző és a  hólyagszemű is nagyon kényes nem lehet eggyütt tartani más halakkal, nekem volt régebben kb fél év után elpusztultak pedig semmi nem látszott rajtuk. Most van még 1 nagy pirossapkás gombafejü 1 arany szinű hólyagszemű 1 fekete teleszkóp szemű aranyhalam kb1,5-2évesek  nekem nem kellenek (képeket ld korábban) ha érdekel elboltolhatjuk.

Előzmény: laruci (243)
laruci Creative Commons License 2009.07.12 0 0 243

Sziasztok!

Tud valaki segiteni hogy hol kapok gombafejü aranyhalat és égrenézöt? Elvileg már csak ezba kettö hiányzik :-) Mindet össze akarom gyüjteni. Most vettem egy 200L-es akváriumot. Olyan jol elvannak benne. Elöre is köszi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!