Keresés

Részletes keresés

kobab Creative Commons License 2010.03.12 0 0 106610
Ilyen becsukott szemű vágás több is volt már. Őrségi Nemzeti Park Igazgatóság esetében happy end-del zárult a történet, mert a becsukott szeműt is kivágták később, és vissza lehetett vágni, de nem volt ez igazi happy end. És sokan rosszul jártak.
Előzmény: Vadista Szandál (106606)
kobab Creative Commons License 2010.03.12 0 0 106609
Nem örülök neki, de nem is szeretném elkerülni kérdésed. "Állami alkalmazott" vagyok.
Előzmény: Virsli László (106599)
nótbuk Creative Commons License 2010.03.12 0 0 106608
Ha tényleg bekövetkezne, az amit Hetesiék matematikai módszerekkel levezettek és azon a kék-zöld-piros színű export-land diagramon szemléltettek vagyis hogy legkésőbb 2020-ig összeomlik a kőolaj és földgáz világkereskedelme, akkor én az akkorra már megvásárolt tanyámon biztosan fogok házinyulakat tartani. A házinyúl nagyon jól szaporodik, gyorsan fejlődik és ha nincs rákapatva a drága szemes takarmányra, minden szart megeszik. Pl. levágott fű, lomb, nyesedék, gyom, sárgarépa zöldje, lucerna, széna stb. A húsát megeszem, a nyúlszőrt beviszem a szűcsmesterhez és kapok érte kesztyűt.

Nálam semmi nem fog pocsékba menni, csak el ne lopják a kis jószágaimat.

Aki nem veszi a lapot és túl sokáig reménykedik a napenergiában és az IMF segítségében, az könnyen válhat békaevővé, mert más ehetőt nem fog találni...
Virsli László Creative Commons License 2010.03.12 0 0 106607
az öreg Northcote (Parkinson, de nem a "kóros") is megírta, nem lehet egy elb.szott hivatalt "reformálni". Le kell rombolni, helyét sóval bevetni. Meg kellene szüntetni hivatalokat, amúgy a régi római tizedelés (a gyáván megfutamodott légióknál) módjára. Csak nem minden tizediket, hanem háromból kettőt. Full találomra, egyetértek.
Előzmény: Vadista Szandál (106606)
Vadista Szandál Creative Commons License 2010.03.12 0 0 106606
Régóta mondogatom, hogy egy megoldás van. Becsukott szemmel nagy levegőt véve előbb vágni, aztán mérni. Rosszabb nem lehet csak olcsóbb. Amire tényleg szükség van úgyis kiderül gyorsan.

Előzmény: Vadista Szandál (106605)
Vadista Szandál Creative Commons License 2010.03.12 0 0 106605
Megvan az anekdota, hogy Járai és Varga olvassa a hivatalok névsorát és röhögnek, hogy ezek mit csinálhatnak? És mi történnek ha nem lennének?
Előzmény: GPS (106603)
Vadista Szandál Creative Commons License 2010.03.12 0 0 106604
lehet ezért 81 dollár az olaj?

CLJ10.NYM Crude Oil Apr 10 81.160004 1:06pm ET Down 0.95 (1.16%) Futures Chain,

mi lesz ha az OECD nem lesz válságban?
Előzmény: Vadista Szandál (106602)
GPS Creative Commons License 2010.03.12 0 0 106603

Azt még tedd hozzá, hogy mindez azért lehetséges, mert a köztisztviselőnek NULLA az anyagi felelőssége. Vagy tud valaki olyanról, hogy:

"Tisztelt főosztályvezető Úr!

Itt van előttünk annak a bizonyítéka, hogy az ön alosztálya indokolatlanul késedelmesen adta ki ez "n" számú engedélyt.

Ez az érintetteknek bizonyítottan 17.635.407 Ft anyagi kárt okozott (számlák és szakértői véleményezések mellékelve) - amit természetesen Önnek és az osztályából érintett munkatársainak személyes vagyonukból kell megtéríteniük.

A kártalanítási összeg befizetésének a határideje folyó hó 31.-ke.

Továbbá tudatjuk Önnel, hogy az érvényes törvényekben foglalt kereteken és előíráson belül - kénytelenek vagyunk lemondani az Önnel való további együttműködésről - melynek részleteiről a Munkaügyi Osztályon tájékozódhat"


Majd ha egyszer ilyet olvasunk - akkor elhiszem, hogy államigazgatási reform történt.

Addig NEM!
.
Előzmény: Virsli László (106599)
Vadista Szandál Creative Commons License 2010.03.12 0 0 106602
http://www.napi.hu/default.asp?cCenter=article.asp&nID=438779&place=frisshirek

Tovább falja az olajat Kína

Januárban is tovább nőtt a kínai olajkereslet - egyelőre megállíthatatlan a növekedés.


Továbbra is megállíthatatlanul nő Kína olaj iránti igénye: januárban éves bázison 28 százalékkal emelkedett a távol-keleti ország kereslete - jelentette a Nemzetközi Energiaügynökség (IEA) pénteken.

A szervezet egész évre 1,8 százalékos kereslet-növekedést valószínűsít, ami napi 86,6 millió hordót jelent. A növekedés nagy részét ugyanakkor kizárólag Ázsia fogja generálni, a fejlett országok kereslete ezzel szemben 0,3 százalékkal eshet vissza - prognosztizálja az IEA.

A mostani - két havi csúcsot jelentő - olajárakat a kitermelő országokat is érintő geopolitikai feszültségek indokolják, ezt a másik oldalon stabil kínálat ellensúlyozza. Az OPEC március 17-én hozza nyilvánosságra termelési irányszámait, mely az IEA szerint a jelenlegi szinten marad.
Virsli László Creative Commons License 2010.03.12 0 0 106601
ha már júeszéj szóbajött: tudomásom szerint az összes szövetségi ügynökség meg a sereg folyamatosan monitorozza az elitegyetemeket és igyekszik a legtehetségesebbekre lecsapni. Nálunk meg enyhén szólva is kontraszelekció van, nincs tehát min csodálkozni.
Előzmény: kobab (106596)
Virsli László Creative Commons License 2010.03.12 0 0 106600

Ezért fékez - ahogy csak bír

 

Kár, hogy nem voltál ott ezen a megbeszélésen. Megdöbbentő volt, pedig már rég nem vagyok olyan meglepődős.

Előzmény: GPS (106593)
Virsli László Creative Commons License 2010.03.12 0 0 106599
gps nem alapvetően az államot szidja - ahogy én sem - hanem a hivatalt. Pont a minap volt erre megint egy eklatáns példa: megfigyelőként részt vehettem egy projektmegbeszélésen itt a környéken. Mikor minden politikai akarat a megvalósítás mellett tör lándzsát - és ezúttal nemcsak szóban - mégsem történik HÓNAPOKIG SEMMI. Mert - ahogy el is hangzott - "a Hivatal keresztbefekszik". Elír egy nevet, dátumot, összeget az előterjesztésben. Elszabotál (elfelejt?) egy határidőt. Nem visz át a szomszéd szobába egy papírt. stb. Na, ezeken buknak meg a nagyívű gondolatok. Miközben a tetves, rühes, kártékony parazita hivatalnokok szép ruhákban járnak, drága, közpénzből fenntartott autókban ülnek, kapnak prémiumot, ruhapénzt, 13.havit, fizetett szabadságot, napidíjat satöbbi, satöbbi. (te állami alkalmazott vagy, kobab?) Két-háromszázezer embert kéne kirúgni a .csába az állami alkalmazásból, üljenek otthon segélyen, addig sem  csinálnak kárt. Magyarország versenyképességének legnagyobb akadálya nem az írástudatlan lumpentömeg, nem az elhülyült "középkorúak" serege, hanem az úgynevezett közigazgatás.
Előzmény: kobab (106598)
kobab Creative Commons License 2010.03.12 0 0 106598

Elolvastam de egy köztisztviselő életétől, az Állam mindennapos tevékenységétől ez a cikk olyan távol van mint Makótól a Plutó. Egy cégnél is van hogy változnak a feladatok, egyiknek több másiknak kevesebb. Nem bonyolult ez sztem vágod is...Én kiszálltam.

 

Előzmény: GPS (106597)
GPS Creative Commons License 2010.03.12 0 0 106597

Olvasd már a cikket amit lennebb ajánltam.

És mit mond Tölgyesi? Milyen feladatokat "kell felmérni"?

Eddig nem voltak ismeretesek a feladatok? vagy hogy? Vagy most kell kitalálni az államot? - hisz eddig hogyan működött, ha a feladatai se voltak felmérve?

Vagy ahány kormány annyi állam? Ajjajajj, sántít ez nagyon.
.
Előzmény: kobab (106596)
kobab Creative Commons License 2010.03.12 0 0 106596

Van egy olyan gyanúm hogy abszolút érted amit mondok, csak bennragadtál a szerepedben.

Sztem téves hogy a legnagyobb ellenség a saját Állam lenne, stb stb.

Tölgyessy Péter is azt mondta pár hete a rádióban ezzel kapcsolatban, hogy a feladatok felmérése elmarad sajnos a legkülönfélébb okok miatt. Pedig ezt követné  a szervezet kialakítása stb...

Nem lesz könnyű az új kormánynak, és félő hogy megint (legalábbis az első körben) erre nem jut idő.

De hogy egy kicsit ontopik próbáljak lenni.

Obamával kapcsolatban ugye mindenki a legkülönfélébb reményeket táplálta.

Lehetett volna egy olyan szcenárió is, hogy szövetségi forrásból szinte hadigazdaságszerű módszerrel fejleszti a szélenergiát, és az ehhez szükséges hálózatot. (Szélről olvastam csak ha jól emlékszem de ennek olyan nagy jelentősége nincs. Itt igazából a nagy sorozat számítana...hazai munkahelyteremtés stb...)

Szóval az állami szerepvállalásról ma szinte mindenki mást gondol mint mondjuk három évvel ezelőtt...

Előzmény: GPS (106593)
GPS Creative Commons License 2010.03.12 0 0 106595

Olvasd már el EZT ITT, NI - hogy lásd, hogy mihez adja a nevét a magyar Állam és a Magyar Hivatal.

Pl. legutóbb a kényszer-eredetiség-vizsgálathoz - hogy ennek a cégnek a tulajai Ferrarikkal és Lamborghinikkel versenyezhessenek Monzában - a világ leggazdagabbjai közt.

És ezért az Állam hajlandó lett volna a csóró, magyar autóst (a saját állampolgárait) is bandita módon megkopasztani - csakhogy ennek a két palinak jusson a külföldi, eszement pénzszórásra.

Csak külön érdekessége a dolognak, hogy a szégyenletes biznisz egyik kapcsolattartója Pintér Sándor lánya - azé a Pintéré, aki nemsokára megint rendőrminiszter lesz Magyarországon.

Ennyit a Magyar Államról - a becsületességéről és korrektségéről.....valamint az állampolgáraihoz való viszonyulásáról.
.
Előzmény: kobab (106590)
berci222 Creative Commons License 2010.03.12 0 0 106594

 

Csak eppen jelenleg az ultracapacitorok es Li-ion polymer akkuk között egy 20-25-szörös különbseg van.

Tehat 1elöre nemm ugyanaz a liga.

 

Előzmény: Alejandro DeSilva (106592)
GPS Creative Commons License 2010.03.12 0 0 106593

"...ócsárold csak az Államot. Nem olyan egyszerű ez se,"

Pont ez a bajom vele, hogy "nem eccerű", nem logikus, nem gyors és nem hatékony.
Vagyis túlkomplikált, túlburjánzott, redundáns, lassú, körülményes, rendkívül költséges és hatékonytalan.

A tegnap volt a TV-ben, hogy egy könyvelő-fószerral megpróbálták kiszámíttatni egy bruttó 100 rugós gázsinak a nettoját.

Hát ne tudd meg, hogy micsoda mű-számítások és virtuális százalékok hozzáadásával lehet eljutni odáig - hogy a brutto 100 .....az valójában 64 kézben. A többi az Államé.

És állítom neked - hogy még további komplikációkon agyalnak - és szerintem már az egyén havi jövedelem-különbségeinek a diferenciál-számításából eredő indexek beépítését is tervezik - a netto kiszámításához.

Én továbbra is fenntartom: Magyarország legnagyobb ellensége a saját állama - illetve az Államapparátusa. És efelett a politikának sincs hatalma.

Ez tehet arról, hogy az ország nem tud 1-ről 2-re jutni - ez emészt fel minden erőforrást és ez fékez le minden pozitív folyamatot.
Ugyanis ha nem fékezne - akkor kiderülne, hogy zömére nem is lenne szükség. Ezért fékez - ahogy csak bír.
.
Előzmény: kobab (106590)
Alejandro DeSilva Creative Commons License 2010.03.12 0 0 106592

Szerintem a szuperkondenzatorok elott nagyobb jovo all, aztan majd kiderul, hogy melyik lesz a befuto. (nyilvan az, amelyiknek a fejlesztesebe a tobb penzt olik:)

 

Előzmény: berci222 (106582)
hanyattesett Creative Commons License 2010.03.12 0 0 106591
KözElektroSokk is lehetne a neve és annak értelme is lenne :)
Előzmény: kobab (106590)
kobab Creative Commons License 2010.03.12 0 0 106590

GPS borzasztó hogy mennyire nem értesz a közigazgatáshoz. Ez lenne az egyetlen tartalékunk a közigazgatás hatékonyabbá tételéhez. Ha sikerülne a teljes közigazgatást papírmentesíteni. Sok akadályt kell még leküzdeni. A szabad forráskulcsú tervezői programok hiánya az egyik.

Nem fogod elhinni. Az igazi nagy baj nem az ha ezt hivatal csinálja hanem ha ezt a feladatot kiviszik cégekhez. Utána pedig a csókos cég évtizedekre bebetonozza magát. (Sajnos még egy két részletet is ismerek.) Nem baj, ócsárold csak az Államot. Nem olyan egyszerű ez se, hidd el.

Előzmény: GPS (106586)
Béla6 Creative Commons License 2010.03.12 0 0 106589
azé ugye 10tába vagy azzal, hogyez nagggyon hüje példa vót... :-))
Előzmény: GPS (106584)
GPS Creative Commons License 2010.03.12 0 0 106588

Én rengetegszer tankoltam sztrádán...de max. 5-8 Ft volt a lehúzás, a lakótelepi benzinkúthoz képest.

De most 30-35 Ft-ról beszélünk - literenként. És még az se biztos, hogy ezek sztrádai kutak, ahol sokszor kényszerből tankol az ember, ha elmérte a farkát induláskor.
.
Előzmény: berci222 (106587)
berci222 Creative Commons License 2010.03.12 0 0 106587

 

Az idö penz. Hallottal mar rola?

Az autopalyan is altalaban dragabban lehet tankolni, de akkor nem kell összevissza kórindzsalni, bezninkutat keresgelni, ... ami egy fel ora.

 

Előzmény: GPS (106584)
GPS Creative Commons License 2010.03.12 0 0 106586

Ezentúl gyűjteni fogom a remek magyar hivatalok neveit - azoknak, akiknek talán nem világos, hogy mégis mire megy el az ország pénze. Itt van egy díszpéldány:

Közigazgatási és Elektronikus Közszolgáltatások Központi Hivatala

Brávó, ez kell nekünk....minél több ilyet.
.
GPS Creative Commons License 2010.03.12 0 0 106585

Ki a lófasz vásárol Magyarországon Ferrarit, Porsche-t és főleg Lamborghini-t? HÁT ŐK
.
GPS Creative Commons License 2010.03.12 0 0 106584

Te Bélabácsi! Akkor kérdezd máá meg azt is, hogy amikor azt mondják, hogy "a benzinkutak között 30-35 Ft különbség is lehet literenként" (figyelem: harmincöt - nem 3,50) - akkor ki a lófasz az az ütődött, aki egy ilyen rabló-kútnál tankol?

Hogy megvesz egy Louis Vuiton táskát 435 ezerért...tegyük fel, hogy azzal (bizonyos körökben) még villogni is lehet. Mert a Lehel úti csarnokban még azt sem.

Nade mit lehet villogni egy 35 Ft-al drágább benyával? Kér belőle egy kis kölnisüveggel - oszt kiteszi az asztalra, ha társaság van...vagy hol jön be neki ez a felár?
.
Előzmény: Béla6 (106581)
Béla6 Creative Commons License 2010.03.12 0 0 106583

hátja, a rongyrázásnak és vastagotszarásnak ára van...

 

persze lehetett volna választani az azonnali államcsődöt, és az ezt követő anarchiát is, de akkor lett volna ám visítás, lyó hangos... 

 

(amúgy kedvezőbb a kamata, minta zállamkötvényeknek vót, úgyhogy kifejezetten lyól jártunk az ájemef hitellel...)

Előzmény: GPS (106578)
berci222 Creative Commons License 2010.03.12 0 0 106582

 

Miazhogynem?

 

Ugye a vellanyosrendszerbül annyit veszünk ki, mint amennyit belerakunk. Különben kipukkannanak a drotok. :-)

 

A kommunalis, parkmeretü szel pl. sokkal olcsobb, mert "termelekenyen" keszül.

 

Ha belenezel pl. a linkekbe, akkor olyasmit kapsz, hogy egyes offshore parkok 4000 oran at adnak vellanyt. Az 50% lenne. Ezt en sem hiszem, de szerintem ~30% elerhetö.

 

Az EESTOR körül nagy hallgatas van. Szerintem nem kepesek piaci szintre hozni (elettartam, ciklus, anyagok lepörgese, hömerseklettüres, ...).

De tovabbra is arrol van szo, hogy meg küzdenek.

 

De jutalomkeppen:

 

Ez egy Li-S elem lenne. Mar müködik laborban es 1100 Wh/kg-ot tud. Ami ugye "game-changer" (lenne, ha ipari minösegben gyart6ó lenne), mert

 

1,100 Wh/kg should please some people on here!

That would mean a 300 mile range EV battery pack would weigh just 54 kg.

If we can sort out the cycle life issues, it's goodbye petroleum....

 

http://www.greencarcongress.com/2010/03/hassoun-20100312.html#more

 

 

Előzmény: dajtás (106577)
Béla6 Creative Commons License 2010.03.12 0 0 106581

Azért tegyük hozzá Berci, hogy mindez papíron bio/atom/akármi. Nem fogja az atomerőmű kis sárga szalagokkal bekötözni az eladott elektronjait, hogy tudd honnan jön... :)

 

 

ésennek mi jelentősége?

 

a lényeg az, hogya fogyasztó SZABAD akaratából fizeti ki a felárat...

 

csak azt nem tudom, honnan szereznek ehhez elegendően sok ütődött fogyasztót?

 

valamint mit kezdenek a fogyasztói hangulatváltozással?

 

jön egy válságocska, oszt a legzöldagyúbb fogyasztó is aszonyga, hogy kösz, de én most egy ideig inkább atomot kérek...

 

akkor leállíccsák a zösszes megújuló bizbaszt és bekapcsolják az addig pihenőn lévő atomokat?  :-))

Előzmény: dajtás (106577)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!