Keresés

Részletes keresés

karoly.ignac Creative Commons License 2012.05.15 0 0 1233

 

Rengeteg arc sokszínű mozaikja foglalja el május 15-től a televíziók reklámblokkjait. Az állampapír új image filmje – amelyet Koltai Lajos rendező, Dobos Tamás operatőr és Zságer Balázs zeneszerző neve fémjelez – nem kevesebbre vállalkozik, minthogy felhívja a figyelmet a magyar állam által kínált megtakarítási lehetőségekre. A hazai lakossági piacra szánt állampapírok úgy látnak el társadalmilag fontos feladatot, hogy közben a megtakarítónak is vonzó hozamot kínálnak, valódi alternatívát jelentve más megtakarítási formák mellett.

Igazi premiernek lesznek tanúi a tévénézők, hiszen az Oscar-díjra jelölt Koltai Lajos még sosem készített reklámfilmet Magyarországon. Az ÁKK Zrt. megbízásából forgatott image film az első ilyen alkotása. „A filmben látható arcok most egyet akarnak – cselekedni, segíteni. Eltökélt arcokat látunk, amelyeket belső kötődés erősít. Anélkül hogy látnánk, mégis tudjuk, hogy egymás kezét fogják a képen kívül is” – mondta el a filmről a premier előtti sajtóbemutatón Koltai Lajos rendező, aki azt is hozzátette: „Törekedtünk arra, hogy elkerüljük a reklámfilmekből már ismert arcokat és olyan szereplőket találjunk, akik sokszínűsége jól közvetíti az ügyért való összetartozás üzenetét.”

 

Mi ez a szemét???

 

Tudtam, hogy lesz valami susmuss az 1,9Mrd Ft-os PR/marketingköltségben amit a lakossági papírok népszerűsítésére szántak.

De ez már több a soknál!

 

Adjanak jobb reálkamatot, ha nem mozdulnak rá az emberek, akkor adják a jobb kamatokat kevesebb kötöttséggel. Ha így sem, akkor rövidebb futamidőkre is adjanak jó kamatot.

 

Egy állampapír számára szvsz a legjobb marketing a makas reálkamat semmi más (ha abból indulunk ki, hogy fizetni fognak). Nem értem minek kell bugyuta haknifilmeket forgatni erre.

 

2Mrd Ft-ból több tizedszázalékkal lehetne emelni a lakossági hozamokat egy évre. Azt max beraknak az MTV-be pár közérdekű hírdetést.

 

KI 

 

Előzmény: sa52 (1231)
Silivrian Creative Commons License 2012.05.15 0 0 1232

De van benne kötvény is, a típus legördülő menüben kell átállítani:  DKJ->KTV.

Előzmény: Tulipánhagyma (1230)
sa52 Creative Commons License 2012.05.15 0 0 1231

F2012/02 féléves kincstárjegy jegyzési eredménye (nem kapkodták el)
Értékesítésre felajánlott mennyiség (m Ft): 10 000,00
A benyújtott érvényes ajánlatok mennyisége (m Ft): 484,05
**
 Új imázzsal népszerűsítik a Magyar Állampapírokat
 ...ez több mint üzlet. Magyar Állampapír!
http://akk.hu//kepek/upload/2012/Sajtokozlemeny%20-%20T%C3%B6bb%20mint%20%C3%BCzlet,%20magyar%20allampapir.pdf

Tulipánhagyma Creative Commons License 2012.05.15 0 0 1230

Jól látom, hogy  pont a kötvények nincsenek ebben benne?

 

Külünben bármely kötvény hozamát pontosan ki lehet számolni az Excelben a XIRR, árfolyamát pedig az XNPV függvénnyel (kiterjesztett belső megtérülési ráta, extended rate of return; illetve kiterjesztett nettó jelenérték, extended net present value).

 

Használatuk:

Felírjuk az egyik oszlopba a kötvény pénzáramlásainak dátumait, mellé a másikba a dátumokhoz tartozó kifizetéseket forintban. Az első sorba a mai (vagy befektetéskori) dátumot írjuk, és az árat mínuszban. (A vétel tehát hozamszámításkor egy negatív pénzáramlás.)

 

Mellékelek egy példát, egy képzeletbeli kötvényről, amelynek 7,7 százalék a kamatozása, de relatíve olcsón adják, ezért magasabb, 8,8 körüli a hozama (nem számolnak fel felhalmozott kamatot és kevesebb mint két év a lejárat):

 

 

Régebbi Excel-verziókban az "Eszközök/bővítménykezelő" menüpontok alatt telepíteni kell a Analysis Toolpack nevű bővítménykönyvtárat az említett függvények használatához.

Előzmény: Silivrian (1223)
sa52 Creative Commons License 2012.05.15 0 0 1229

Ez kissé meglepett, bár nem ellentétes a jogszabállyal.

Kérdés, hogy a webkincstár tudja-e ellenőrizni, hogy a TBSZ-re történő első befizetés elérte-e a 25 ezer forintot.

SZJA törvény
Lekötött pénzösszegnek minősül …az adóévben egy összegben vagy részletekben történő, első alkalommal legalább 25 ezer forint befizetés

Előzmény: Laslow (1227)
yun Creative Commons License 2012.05.15 0 0 1228

köszi hogy pontosítottad. így már biztos elég lesz 1x elnézni feléjük.

Előzmény: Laslow (1227)
Laslow Creative Commons License 2012.05.15 0 0 1227

Kb. 1 hónapja nyitottam egy 5 éves TBSZ-t az Államkincstárban, személyesen. Megkérdezték, hogy szeretnék-e ott helyben pénzt is befizetni rá, vagy majd később, netes utalással/bankkártyás fizetéssel. Ez utóbbi választottam - semmi gond nem volt. Szóval a kincstárban NEM kötelező a nyitással egyidejűleg min. 25000Ft-ot befizetni TBSZ-re.

Előzmény: sa52 (1216)
Silivrian Creative Commons License 2012.05.15 0 0 1226

Lehet bármilyen hozamot beírni, tizedesponttal :)

Előzmény: General Specific (1225)
General Specific Creative Commons License 2012.05.14 0 0 1225

Köszönöm szépen!

Ahogy látom, csak egész százalékot enged (azaz 100 bázispontonként lehet ugrálni, ami azért már elég komoly változás), de ahogy nézem, jó közelítéssel be lehet lőni a a "tört" értékeket a két szélső egész érték alapján

(azaz ha tudom, hogy pl. mennyi 8 meg 9%-ra, akkor onnan arányosítva tudom, mennyi 8,5-re.)

Előzmény: Silivrian (1223)
General Specific Creative Commons License 2012.05.14 0 0 1224

Szumma háztartások kezében lévő állampapír állomány:

 

2012. feb.: 763,9 mrd Ft

 

 

ezzel csak az a baj, hogy a likviditási / pénzpiaci / kötvény stb. befektetési alapokon keresztül ennek sokszorosa van a magyar lakosság közvetett tulajdonában.

 

Csak ugye ezt nem lehet címkézni, azaz nem lehet egy földindulás esetén preferálni a hazai lakossági befektetőket.


 


Előzmény: Silivrian (1177)
Silivrian Creative Commons License 2012.05.14 0 0 1223
Előzmény: General Specific (1222)
General Specific Creative Commons License 2012.05.14 0 0 1222

Nincs valahol vmi jó kalkulátor, amivel gyorsan és egyszerűen ki lehet számolni, hogy ha (mondjuk) egy 10 éves ÁKTV ref. hozama 8-ről 8,1-re nő, akkor mennyit veszít most az értékéből?

 

Talán nem is lenne bonyolult excelt függvényt csinálni, amibe csak beírja az ember a lejáratot, meg a hozamot, de hátha megtette már valaki előttem a neten :-)

 

(Pszáf oldalon nem találok)

 

 

General Specific Creative Commons License 2012.05.14 0 0 1221

Én csak abban vagyok biztos, hogy az államkötvényeimet kifizetik a lejáratkor 

 

nominálértéken egész biztosan

 

és fogok érte kapni devizát is

 

kérdés, hogy mennyit.

 


Előzmény: Törölt nick (1214)
helpyourself Creative Commons License 2012.05.14 0 0 1220

Azért ez nem feltétlen lesz így. Ha az államcsőd egy nyíltan magyarellenes (mint az mszpszdsz volt) kormány alatt következik be, akkor tényleg elképzelhető, hogy a maradék adóbevételekből nemzetközi adósságot törlesztenek, segílyeznek aztán ha marad, akkor löknek vmit a nyugdíjasoknak is. Fidesz-Jobbik kormány esetén ez kevésbé valószínű.

Előzmény: Törölt nick (1214)
sa52 Creative Commons License 2012.05.14 0 0 1219

"kincstárnál akarok nyitni számlát"

Ez az értékpapír-nyilvántartási számla

Bármilyen állampapírt vehetsz web-en keresztül, nemcsak lakosságit.

Előzmény: yun (1217)
yun Creative Commons License 2012.05.14 0 0 1218

a weben milyen állampapírokat vehetek? csak a lakosságnak szánt prémium államkötvényt és kincstárjegyeket?

Előzmény: Törölt nick (1215)
yun Creative Commons License 2012.05.14 0 0 1217

ezt nem teljesen értem: értékpapír-nyilvántartási számla.

valahol máshol kell ezt intéznem mielőtt a kincstárba megyek?

Előzmény: sa52 (1216)
sa52 Creative Commons License 2012.05.14 0 0 1216

TBSZ

"a számlát értékpapír-nyilvántartási számlával rendelkező ügyfeleink nyithatják minimálisan 25 ezer Ft befizetésével+

Előzmény: yun (1213)
yun Creative Commons License 2012.05.14 0 0 1213

kincstárnál akarok nyitni számlát. a kérdésem az lenne, hogy besétálok személyivel, adókártyával és tudok nyitni TBSZ-t és számlát egy helyen egy napon?

ilyenkor rögtön megadják a webes eléréshez a belépőt és jelszót, tehát lényegében otthonról tudok vásárolni a saját gépemről állampapírokat?

 

acr77 Creative Commons License 2012.05.14 0 0 1211

Új-Zéland?! Nem Izlandra gondoltál véletlenül?

Előzmény: Törölt nick (1207)
Kanalas Dzsoki Creative Commons License 2012.05.14 0 0 1210

Mi az esélye ennek a forgatókönyvnek?

 

Előzmény: Törölt nick (1207)
sa52 Creative Commons License 2012.05.13 0 0 1209

Két hetenként - minden héten

Előzmény: Törölt nick (1208)
Bruckenbacker kapitány Creative Commons License 2012.05.11 0 0 1206

Nos.

 

Mindenki visszakapta a hozzászólásait. Aki továbbra is tud írni, az felhasználhatja a gondolatait, de törölt hozzászólást nem másolunk vissza.

 

Aki nem tud írni, attól bizonyos ideig búcsút veszünk. Neki egy lehetősége van. Leüli a büntijét. Ha erősködik, visszaregel, a főnikkjének lesznek bejelentkezési problémái.

 

Uff. A nagy fehér főnök elmondta a véleményét.

andzsin Creative Commons License 2012.05.11 0 0 1181

manapság az egyik legjobb üzlet állampapírba fektetni (az egy más kérdés, hogy hosszú távon fizetésképtelenné teszi az országot), jelenleg kevés jobb megoldás van és az emberek még mindig a bankokba hordják a pénzt, ezt szokták meg ez van...

 

egy-két generáció után sem fogunk ott tartani, mint ajrópa többi részén, ahol a vagyonok jó része diverzifikálva van és szépen gyarapszik.

acr77 Creative Commons License 2012.05.11 0 0 1179

"tehat penzugyi osszemlas/panik eseten is tartja az erteket"

Persze kérdés, hogy melyik piacon és milyen időtávon. Épp a legutóbbi (2008-as) pénzügyi összeomlás során az ingatlanok ára is csökkent, jobban mondja van olyan magyarázat is, hogy éppen az amerikai ingatlanárak csökkenése váltotta ki a részvényösszeomlást, mert összement az (ingatlan)fedezet a tőkeáttételes befektetések meg a hiteltartozások alól.

 

Magyarországon is hasonló a helyzet, mert az eladó szerint tartja az értékét az ingatlan (nem hajlandó engedni), a vevő szerint pedig nem ér annyit. Nem köttetik üzlet.

Előzmény: buyandhold (1173)
buyandhold Creative Commons License 2012.05.11 0 0 1178

"azt szoktam mondani

 

:-) kinek és hol? Ingatlanos vagy? Az én pozícióm, kis túlzással 100% államkötvény 20 éve.

"

 

:) nem vagy jo megfigyelo: pl. itt a forumon mondtam, pont ebben a hozzaszolasban, amire valaszoltal :)

meg hasonlo helyeken

 

100% allamkotveny: azert letezik az a fogalom hogy diverzifikacio. Ez arrol szol, hogy bar kissebb a haszon, de eloszlik a befektetesed.

Amugy a magyar allamkotvenyrol ne beszeljunk ugy mint agy kis kockazatu befektetesrol.

Kerdezz csak meg egy kulfoldi befektetot: forint + magyar allamadossag= nagyon nagy kockazat (ezert van a 10% koruli hozam)

 

Te csak arra nem keszulsz fel ha: Forint nagyon leertekelodik vagy Forint megszunik vagy Magyarorszag nem fizeti vissza a kotvenyeket.

Ilyen esemenyek sokszor bekovetkeztek a multban, es bekovetkezhetnek a jovoben is.

A te dolgod merlegelni es diverzifikalni.

 

A termofold Veszprem megyeben van, de teljesen mindegy a TSZ aranykoronara ad berleti dijat es az volt 2% korul.

Szerintem a fold olyan mint a Picasso festmeny: a benfentesek adjak veszik egymas kozott egyre magasabb aron, es neha talalnak egy-egy balfeket aki beveszi es megveszi tolunk dragan.(egy fajta szabalyozott piramisjatek) Szigoruan a maganvelemenyem, nem vitatkozni akarok ezen, ha valaki lat benne fantaziat, nosza.

 

Előzmény: Törölt nick (1174)
Silivrian Creative Commons License 2012.05.10 0 0 1177

Lakossági állampapír állomány: http://akk.hu/ktgvetesadossag.ivy

2011. dec.: 473.8 mrd Ft

2012. jan.: 461,1 mrd Ft 

2012. feb.: 488,2 mrd Ft

2012. már.:  519,0 mrd Ft
2012. ápr.: 553,8 mrd Ft

 

Szumma háztartások kezében lévő állampapír állomány:

http://akk.hu/adosszektor.ivy?public.cat-sys-D197F08B-2F19-484F-83C8-CDB53EC75B65-filtergroup=default

2011. dec.: 739,3 mrd Ft

2012. jan.: 734,9 mrd Ft

2012. feb.: 763,9 mrd Ft



Előzmény: Silivrian (900)
karoly.ignac Creative Commons License 2012.05.10 0 0 1176

a termofold az szerintem egy nagy parasztvakitas szo szerint, nezegettem, hat 2%-ot fizet a TSZ, es a helyi gazdalkodok is azt mondtak a foldre, hogy "kell a fenenek"...

 

Helyileg hol van az a termőföld? Mekkora egybefüggő terület? Hány aranykorona?

 

KI.

Előzmény: buyandhold (1173)
fxtrader55 Creative Commons License 2012.05.10 0 0 1175

Szerintem igazad van - rövid távon.

20 év valójában SEMMI. A gazdaságtörténelemben olyan események, amik mindent visznek ennél ritkábban fordulnak elő: háború, államcsőd, stb. Ezek ritkák, de a hatásuk nagyon nagy és én akkor bizony nem szeretném újra kezdeni csak azért, mert egy helyen volt a pénz. A befektetés nem csak a profit maximalizálásáról szól, hanem a kockázat megosztásáról is.

 

Ez fokozottan igaz, ha olyan vagyonról van szó. amit nem 1 generáció alatt lehet összehozni.

Valószínű, hogy 10 millió alatt nem érdemes sz@rozni, be kell tenni MÁK-ba TBSZ-en. 50 millió felett ugyanez már nagy hiba lenne. A kockázatmegosztást én nem csak az eszközosztályok között értem (kötvény, ingatlan, stb.) hanem földrajzilag is. Tehát ne legyen itthon minden. Jöhet egy 2. Rákosi, és kitalálja, hogy államosítja, stb. A rendszerváltás is ritka, de nagy hatású esemény.

 

Előzmény: Törölt nick (1174)
buyandhold Creative Commons License 2012.05.09 0 0 1173

a lakasnak akkor van ertelme, ha diverzifikalni akarsz:

10 millional erdemesebb csak allamkotveny

30 millional mar elgondolkozhat az ember, hogy 10 millabol vesz egy lakast, 20-at allamkotvenybe

most amugy majd 9%-on lehet lakast kiadni (pl. 2 szobas lakas ami 9milla, kb 65-ert ki lehet adni)

es vegyuk figyelembe hogy hosszu tavon azert felmegy az ara, azt szoktam mondani, hogy majd amikor 1 millio lesz egy liter tej, akkor mar nem 9-et fog erni a fenti lakas

az igaz hogy valamennyivel kevesebbet hoz az ingatlan, es macerasabb, de realjavak koze tartozik, tehat penzugyi osszemlas/panik eseten is tartja az erteket.

 

a termofold az szerintem egy nagy parasztvakitas szo szerint, nezegettem, hat 2%-ot fizet a TSZ, es a helyi gazdalkodok is azt mondtak a foldre, hogy "kell a fenenek"...

 

Előzmény: Törölt nick (1172)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!