Keresés

Részletes keresés

Prézlivagány Creative Commons License 2015.10.08 0 0 18002

Kedves funckionális analfabéta!

Az egy másik lakás, nem az amiben élek.

Ne kelljen már magyarázkodnom, hogy mondjuk azt albérletbe adom kis stb. stb.

Előzmény: joevagyok68 (18001)
joevagyok68 Creative Commons License 2015.10.08 0 1 18001

Mi változott 20 óra alatt ? 

Volt egy tőzsdekrach közben ?

:-)

"Mégegyszer hangsúlyozom nekem az üzemeltetési költség nem számít."

vs.

"mennyi a havi fogyasztás.( forintban)"

Előzmény: Prézlivagány (18000)
Prézlivagány Creative Commons License 2015.10.08 0 0 18000

Köszönöm, bár nekem olyan szieszta gázkályhás feelingem van, ha panel menne a fürdőbe.

Gondolom nem folyamatosan üzemelne, csak akkor kellene "begyújtani", ha fürödni megy az ember.

A fogyasztását ki tuzdom számolni. Arról nincs valakinek tapasztalata, hogy ha folyamatosan használja az ember egy adott hőmérsékletre pl. egy átlagos fürdőszobára, akkor mennyi a havi fogyasztás.( forintban)

 

Előzmény: monyesz (17999)
monyesz Creative Commons License 2015.10.07 0 0 17999

Attól függ mekkorát raksz fel. Tiszta, jó hatásfokú, olcsó, helytakarékos. Ha rendelkezésre áll az elektromos teljesítmény, akkor ennél jobbat nem találsz.

Előzmény: Prézlivagány (17993)
monyesz Creative Commons License 2015.10.07 0 0 17998

Kötve hiszem, hiszen oda elszívó is kell. Egy elszívó teljesítmény meg nem kicsi!

Épületgépész a terven méretezi...

Előzmény: Petya79 (17995)
pajaci Creative Commons License 2015.10.07 -1 0 17997

Hú vazze!!! Összedőlt a világ!!!!

Előzmény: smith (17996)
smith Creative Commons License 2015.10.07 0 0 17996

Az 1kw-os 1kw/h-át

 

Jajj...

Helyesen: az 1kW-os óránként 1 kWh-t.

Előzmény: pajaci (17994)
Petya79 Creative Commons License 2015.10.07 0 0 17995

Az "önszabályzó" legbeeresztők közt a 100-as méret ritkább, de azért létezik: http://hungaroairmatik.hu/termek/em_hy_100_falba_epitheto_paraerzekelos_legelvezeto_elem.html
Ez például egy higroszabályzású légbeeresztő. Ha magas a lakás páratartalma, akkor jobban nyit, alacsony páratartalomnál meg fordítva.
A minimális léghozama 6 m3/h. De hogy a konyhába, nyílt égésterű készülékhez megfelel-e, azt csak szakember tudná megmondani.

Előzmény: Prézlivagány (17989)
pajaci Creative Commons License 2015.10.07 0 0 17994

Az 1kw-os 1kw/h-át. A 2-es kettőt, és így tovább...

Előzmény: Prézlivagány (17993)
Prézlivagány Creative Commons License 2015.10.07 0 0 17993

Belenéztem egy youtube-os videóba, tetszik, olcsó, de mennyit fogyaszt?

Nézek valami kalkulátort.

Előzmény: monyesz (17992)
monyesz Creative Commons License 2015.10.07 0 0 17992

Infrapanelt kell berakni a fürdőbe.

Előzmény: Prézlivagány (17991)
Prézlivagány Creative Commons License 2015.10.07 0 0 17991

Húú tényleg, a bosh nem tud olyan alacsonyra lemodulálni, mint az Ariston. Azért választottam az Aristoint.

Amúgy közel 40 négyzetméter. Egy nagyszoba, kamra, csőkonyha előtér és viszonylag nagy fürdő.

Három radiátor van a lakásban, klíma nem lenne elég, az a fürdőt nem melegítené.

Előzmény: monyesz (17990)
monyesz Creative Commons License 2015.10.07 0 0 17990

Gyárt a Bosh olyan kis teljesítményűt, ami egy garzonba jó?

Mondjuk egy garzonba lehet a klíma vagy infra jobb megoldás mint a gáz.

Előzmény: Prézlivagány (17989)
Prézlivagány Creative Commons License 2015.10.07 0 0 17989

Köszi, minden világos. A szivattyús szívatás nem volt szép:DD

Nos, nekem 100-as furatom van sajna.

Olyan átmérővel nem találtam.

Mind1 most kiszedtem a dugaszt és nyitottam a sima szellőzőn, remélem segít.

A konyha biztos hidegebb lesz, de úgyis szobában eszem:)

 

Jah és a legjobb, hogy a lányomnak vettem egy garzont, amibe kondisat szereltetek hamarosan, viszont most kipróbálom a Bosh-t.

 

Előzmény: Petya79 (17988)
Petya79 Creative Commons License 2015.10.07 0 0 17988

"A ragasztás meg tiszta csicska módszer:DD"

Az emberek többségének egy 4 milliméter átmérőjű matrica szinte fel sem tűnik. De ha ezt csicska módszernek tartod, akkor a másik variáció a láng szimbólumot megvilágító kék LED kiköttetése. Csak nehogy azt a szerelőt hívd ki hozzá, aki a 9 pontos almenüben képtelen volt megtalálni a kijelző fényerejének beállítását. ;-)

 


"kapcsold ki a szivattyú modulációját---ezt megmagyaráznád, hogy miéárt kell és milyen hatása van?"

Hogyne. Ha kikapcsolod, akkor a kazán szivattyújának sebessége nem fog változni, beállítástól függően állandó alacsony-, vagy magas fordulatszámon keringeti majd a fűtővizet. Így aztán 70 fokos előremenővel garantáltan rövid idő alatt varázsol majd Abu Dhabit az otthonodba. De azért figyeld a víznyomásmérő mechanikus kijelzőjét, nehogy kiakadjon, aztán úgy járj vele, mint Dr. Emmett Brown elkötött mozdonya. ;-)

 


"Azt mondjuk olvastam, hogy az a jó, ha minál tovább megy a kazán,így biztos, hogy az enyém a ki-be kapcsolgatásával( régi kazánként működve) nem fogja 10 évnél tovább bírni. Nagyon megérte............."

Teljesen elvesztettem a fonalat. A régebbi kazánod is szakaszosan üzemelt, de az megfelelt. Az új kazánodnál viszont ugyanez már nem jó. Hozzáteszem: ha a lakásod relatív jól tartja a hőt, akkor 0,3 fokos hiszterézis mellett kötve hiszem, hogy túl gyakran fog majd a kazán ki-be kapcsolgatni.


"Ha már voltál ilyen kedves és érdemben foglakoztál a problémámmal. léágy oly kedves felvilágosítani az air tonicról.
Elős körben nem találtam leírást, annyi időm megt nincs, hogy böngésszek:)"

Rögtön utánajárok, csak épp spriccel a vér a csuklómból. :-) Nálam a google keresőben az 'air tonic' szavakat beütve az első találat rögtön a cég honlapját adja meg. Egészen pontosan ezt: www.air-tonic.hu
Itt megtalálod lényegében az összes információt, rajzokkal, fotókkal, jellegörbékkel együtt. Egy 125 mm-es furaton, és egy 125-ös PVC csövön kívül semmi más nem kell hozzá. A viszonylag nagy léghozamú légbeejtőt a különböző kiegészítőkkel le tudod fojtani. Az alapkivitelnél például 5Pa nyomáskülönbség mellett kb. 45 m3/h a léghozam. A szűrőt (szivacsot) behelyezve viszont ugyanezen feltételekkel már csak 15m3/h. Aztán beillesztheted a termosztátot is, ami a hőmérséklet függvényében változtatja meg a léghozamot. Ha még nem nézted meg a honlapjukon, a termosztátot úgy kell elképzelned, mint egy műanyag "tányért", amin egy rugó van. Ahogy hűl a levegő odakint, a rugó egyre jobban összehúzódik, és ennek hatására a "tányér" egyre közelebb kerül a falnyíláshoz, ezáltal egyre kisebb lesz a falon lévő légrés. A termosztát a leglátványosabb változást akkor produkálja, ha nincs behelyezve a szűrő. Ilyenkor, például 10Pa nyomás esetében +20C külső mérséklet esetében 70m2/h a léghozam, +5 Celsius alatt viszont jelentősen csökken: +5C-nál 45m3/h, 0C-nál kb. 35 m3/h, -5 fok alatt pedig már csak 30 m3/óra. Ha a szűrőt is behelyezed, akkor 10 Pa nyomás mellett, a hőmérséklet változásának függvényében kb. 15-30 m3/h a léghozam.

De ez a légbeejtő csak egy lehetőség a sok közül. Én azért döntöttem az Air tonic mellett, mert ez az egyik legolcsóbb a piacon. Van például ugyanilyen elven működő Helios 3x-os áron, vagy létezek például páraszabályozott légbeejtők is fali vagy vagy nyílászáróba építhető kivetelben (Aereco) stb.

Előzmény: Prézlivagány (17976)
szipig1 Creative Commons License 2015.10.07 0 0 17987

Komolyan mondom, ennél kekeckedőbb, okoskodóbb, cinikus hangvételű hozzászóló ritkán van. A penész ott keletkezik ahol páratartalom magas, és hideg a felület. A kéményes cirkó valamennyit szellőztet, és a környezetét jobban melegíti, főleg a kondenzációshoz képest.

Írom ezt úgy hogy én is kondenzációs ellenes vagyok, csak megfordítottam a sorrendet, beszerzés előtt érdeklődtem.

 

Előzmény: Prézlivagány (17982)
Prézlivagány Creative Commons License 2015.10.07 -1 0 17986

Ismét egy versenyző:) Kösz a tippet. Azért a szolid légmozgás meg a résnyire kinyitott ablak nem ugyanaz..............

Előzmény: Replay (17985)
Replay Creative Commons License 2015.10.07 0 0 17985

Képzeld én meg milyen jól jártam. A régi kazánom mellett 15 éven keresztül bukóra volt rakva az ablakom, ahol télen ha fújt a szél, sűvített be a hideg, az egész lakást kihütve. A kondenzációs mellett zárva lehet az ablak. De nekem van ablak a konyhámban is. Neked nincs?

Előzmény: Prézlivagány (17981)
Csapszi Creative Commons License 2015.10.07 0 0 17984

Szerintem meg nagyon sok a 170 ezer!

Nekem 100 m2-el nagyobb házban pont ennyi fogyott, melegvízkészítéssel és sütés-főzéssel együtt.

Előzmény: Prézlivagány (17981)
Prézlivagány Creative Commons License 2015.10.07 -1 1 17982

Komyolyan mondom, ennél kekeckedőbb, okoskodóbb, cinukus hangvételű fórumon nem jártam.

Tisztelet a kivételne.

 

Lassan mondom, hogy megérts leszarom, hogy ma modernebb szigetelések vannak. Nem akarok szigetelni, mert a rezsim még így is sokkal kisebb, mint egy szaros panelé.

15 éve az a technológia volt hiába károgsz, hogy szar.

Szerinted egy palatetős háztulajdonos ninbcs tisztában a mostani cseréprendszerekkel? Akkor jó volt , most szar.

De a kettő nem hasonlítható össze, mivel alapvetően elégedett vagyok a lakásommal, csak a megozott törvények és az új kazán megváltoztatta az eddigi állapotokat.

A legjobb az, hogy a konyhába is kell szellőző, mert már rég meg kellett volna halnom kocsonyafőzés közben.

Mert ugye a hivatal úgy gondolokozik,. hogy amíg főzök becsukom az ablakot, ajtót lerakasztom Macgxver szalaggal és a tűzhellyel együtt elhasználom a levegőt.

 

Előzmény: Alapi42 (17980)
Prézlivagány Creative Commons License 2015.10.07 -1 0 17981

Most ezen mit nem érteni vigyori?

A régi kazánon keresztül"szelelt" az előszoba/konyha.

Jelenleg a megszokott szellőztetés nem elég.

Nehogymá egy fostos kondikazán miatt rúgjam ki sipcsonttal az egyik falat vagy szigeteljem le 10+ centis hungarocellel.

 

Az elhiszem, hogy az idejáró fórumozóknak nagy élményt jelent a kazánukkal történő foglalatosság, de én lakni akarok probléma mentesen és legalább olyan komforttal, mint előtte.

Elég gáz, hogy egy új modern kazán ezt nem hozza , sőt más problémát is okoz.

 

Mégegyszer hangsúlyozom nekem az üzemeltetési költség nem számít. A új kazán -5000 forint/hóval hozná vissza az árát addigra, ameddigre tönkremegy.

 

Mondjuk egy 78 m2-es lakás éves gázigényére nem sok a 170 ezer, szerintem.

 

Előzmény: Zs:) (17979)
Alapi42 Creative Commons License 2015.10.07 0 0 17980

 "több rétegű hőszigetelő vakolattal.(talán perlites?)"

 

 igen úgy 30 éve jött divatba ez a perlites vakolat, de azóta bebizonyosodott hogy sokat nem ér.

 15 éve is eladtak még ilyent, de már akkor világos volt hogy nem veszi fel a versenyt az egyéb  hőszigetelésekkel.  Habok és a szálas anyagok  főleg 10 cm -es vastagságban lényegesen jobbak.

Előzmény: Prézlivagány (17976)
Zs:) Creative Commons License 2015.10.07 0 0 17979

"A lényeg, hogy a kondis kazán cserénél az eddig nem létező penészedés előjöhet."

Ez most komoly?!

Szerintem jobban járok, ha vissza sem olvasom az előzményeket.

Előzmény: Prézlivagány (17976)
Csapszi Creative Commons License 2015.10.07 0 0 17978

Milyen jókat röhögök csendben, magamban! :-)

Prézlivagány Creative Commons License 2015.10.07 0 0 17977

Petya!

 

Ha már voltál ilyen kedves és érdemben foglakoztál a problémámmal. léágy oly kedves felvilágosítani az air tonicról.

Elős körben nem találtam leírást, annyi időm megt nincs, hogy böngésszek:)

A "bonyolult termosztátja" semmi elektromosságot nem igényel ugye? Elég, ha a jelenlegi tekergetős szellőzőmr helyett bedugom a falba?

 

Köszi

Előzmény: Petya79 (17973)
Prézlivagány Creative Commons License 2015.10.07 -1 0 17976

Köszi,

A fele dolgotz már megcsináltam, de az 52 fokos víz már erősebben melegíti a radiátorokat.

Azt mondjuk olvastam, hogy az a jó, ha minál tovább megy a kazán,így biztos, hogy az enyém a ki-be kapcsolgatásával( régi kazánként működve) nem fogja 10 évnél tovább bírni. Nagyon megérte.............

A szundi is müxik. A fényt a szerelő sem tudta levenni, de megnézem az általad javasolt beállítást.

A ragasztás meg tiszta csicska módszer:DD

A takarékosság tényéleg nem volt fontos, mert 20 ezer körül fizettem havonta, amiből visszakaptunk egy csomót, így kb. 14/hó/egész évre jön ki, ami szerintem nem sok.

 

 

Innen üzenemm Watocskának, hogy a falam nem fos. Anno, amikor tervezték (15 éve, ami ugye réginek azért nem mondható)

tökéletes volt. Azt hiszem 38-as prorotherm+ több rétegű hőszigetelő vakolattal.(talán perlites?)

MOst is csak a rendszerváltoztatás miatt lett ilyen. A lényeg, hogy a kondis kazán cserénél az eddig nem létező penészedés előjöhet.

 

 

Az air tonicot köszönöm, megnézem.

 

kapcsold ki a szivattyú modulációját---ezt megmagyaráznád, hogy miéárt kell és milyen hatása van?

 

Előzmény: Petya79 (17973)
Petya79 Creative Commons License 2015.10.06 0 0 17975

...a házban persze, nem a szabad ég alatt

Előzmény: Petya79 (17974)
Petya79 Creative Commons License 2015.10.06 0 0 17974

Júniusban még soha nem fűtöttem, itt az Alföldön valószínűleg a későbbiekben sem lesz rá szükség.
Viszont amikor pár éve Istenmezején nyaraltunk, ott napközben volt vagy 36-38 fok; éjszaka viszont úgy lehűlt a levegő, hogy a takaró + polár pléd is kevésnek bizonyult.

Előzmény: Törölt nick (17968)
Petya79 Creative Commons License 2015.10.06 0 0 17973

Tehát összefoglalva: van egy szigeteletlen társasházi lakásod, és volt egy régebbi, de még üzemképes SD kazánod, amit lényegében nem is takarékossági megfontolásból, hanem a lejárt lakáskasszád miatt cseréltél le egy újabb típusú kondisra.
A régi kazánt 70 fokos előremenővel használtad szakaszos fűtéssel, a termosztátot pedig 22-24 fokra állítottad be, 0.3 fokos hiszterézis mellett. Ellenben az új kazánod egy fos, mert ez 50 fokos beállított előremenővel (temperálásra törekvéssel), 21-22 fokos szobahőmérséklettel nem hozza azt a komfortérzetet, mint a korábbi kazánod túlfűtéssel, szakaszos üzemben. Külön probléma, hogy szundinak is alkalmatlan, mert korábban a kazán bekapcsolásához igazítottad a reggeli 1 órás visszaalvásod, az új kazán viszont reggel "valamiért" 1 órától hosszabban fűti fel a lakásod.
És akkor most még itt ez penészedés probléma is, aminek igen gyakori előidézője a kondenzációs kazán. Hogy aztán az idegesítő kék fényről már ne is beszéljünk.
Félve merem megkérdezni: biztos hogy ez a kondi kazánok hibája, nem pedig Neked vannak furcsa (néha már-már a fizikát meghazudtoló) elvárásaid?

Jó hír viszont, hogy van megoldás a korábbi állapotok visszaállítására:
1. állítsd át a kazán hőfokát fix 70 fokra
2. kapcsold ki a szivattyú modulációját (tudom, hogy Te a szerviz menübe nem szeretnél belépni, de ezt sajnos csak itt tudod átállítani)
3. a termosztátot állítsd be úgy, mint régen

Az idegesítő kék fény megszüntetése már jóval bonyolultabb dolog, de a lényeg, hogy erre is van megoldás:
1. a felhasználói menüben (kijelző beállítása -> készenlétben menüpont) be tudod állítani a kijelző készenléti fényerejét (akár teljesen el is tudod sötétíteni)
2. a kb. 44 mm átmérőjű kis láng szimbólumot pedig egy fehér színű öntapadós csavartakaró matricával tudod esztétikusan semlegesíteni (ha nem akarsz flancolni, megteszi akár egy kis darab szigetelő szalag, vagy leukoplast is)

 

A légtechnikai cső + rovarhálós szellőzőrácsról: ennek valóban van egy olyan rossz tulajdonsága, hogy télen okádja be a hideget. Nálam egy Air tonic fali légbevezető szolgál, ráccsal, szűrővel, meg egy igen "komplikált" termosztát betéttel (alacsonyabb hőmérsékletnél szűkül a keresztmetszet). Anno bitang drága volt: olyan 10 ezer Ft körül mozgott.

 

Nem mondom 100%-ig biztosra, de szerintem ezzel nagyjából hozható lesz a korábbi kazánod, és a lakásod komfortszintje.

Előzmény: Prézlivagány (17961)
Wattocsak Creative Commons License 2015.10.06 0 0 17972

Pillanat. A szerelőnek igaza van. A szellőzés hiánya miatt lehet a penészesedés, de ez nem a kazánt minősíti, hanem a házad falát. Na az fos! Talán ezzel kéne valamit kezdeni.

Előzmény: Prézlivagány (17961)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!