Gojira Creative Commons License 2020.09.04 0 0 79

Az MKSZ honlap szerint nyert a Mosonmagyaróvár Debrecenben. Ez igaz?

codi1993 Creative Commons License 2020.09.04 -1 0 78

Miért nem lehet ezeket a meccseket közvetíteni mint a Dunaújváros - Szombathely és a Dvsc - Móvár?

Utóbbi három közvetített meccsnek nulla sportértéke volt..

Isthy1 Creative Commons License 2020.09.04 0 0 77

Klivinyi kiválásával az addig 2 hónapon át gyakorolt dolgokat dobhattuk a kukába. Volt bő 1,5 hetünk a bajnoki rajt előtt, hogy átvariáljuk a támadójátékot. Egyelőre sajnos még nagyon az elején tartunk.

Előzmény: Fradista Utazó (75)
Gojira Creative Commons License 2020.09.04 0 0 76

Ez hülyeség volt Tomasevictől.

Fradista Utazó Creative Commons License 2020.09.04 -1 0 75

A Kohász játéka mintha annyiból állna, hogy valahogy adjuk oda a labdát Bulathnak, a Szombathely játéka sokkal tudatosabbnak látszik, eggyel érettebben játszanak. Wald a Szombathelyben kifejezetten szépen játszik (még azzal együtt is, hogy az utolsó kísérlete a félidő végén nem jött be).

codi1993 Creative Commons License 2020.09.04 0 0 74

Én is hazaipalyan őket tartottam eselyebbnek, de nem gondoltam volna ekkora különbségre.

Előzmény: ducikenyér (72)
Gojira Creative Commons License 2020.09.04 -1 0 73

Az Újváros se csillog, 12:15 félidőben. Pedig a Szombathely megközelítőleg sem játszik úgy, mint ellenünk.

RnD Creative Commons License 2020.09.03 -1 1 68

...illetve van egy külön 'Kézilabda közvetítések' topik is.

RnD Creative Commons License 2020.09.03 -2 3 67

Bajnoki stream-eket lehetőleg a Kézilabda DK-3 vol-1-ba írjunk be, hagyjuk meg ezt a topikot a bajnoki meccsekről való érdemi hozzászólásoknak.

RnD Creative Commons License 2020.09.02 -2 4 62

Walfisch rengeteget melózott tegnap, végig fent volt védekezésben is (ez korábban nem volt azért gyakori). Abszolút odatette magát, de ő azért nem az a 'betörök és gólt lövök' játékos, saját magának előkészíteni és utána gólt lőni azért nem könnyű. Az ETO magas védőfala ellen pláne nem.

Plusz tudta hogy itt tőle sokat várnak, míg a többiek bátran és felszabadultan játszhatnak, csak Mercin volt itt presszió. Ezt sem egyszerű elviselni.

Előzmény: Igazság80 (59)
Csuloktata Creative Commons License 2020.09.02 0 0 61

Ezen az alapon a sérülteket is felelőssé lehetne tenni. Az Érd most más ligában játszik.

analfusz1955 Creative Commons License 2020.09.02 0 0 60

Gerelyhajításban sokkal eredményesebb lehetne.

Igazság80 Creative Commons License 2020.09.02 0 0 59

Walfisch elég alternatív módon tolta, ha így folytatja nem a kiesés megmentője lesz, hanem az előidézője.

Húzóember volna itt, mondjuk húzta is a csapatot... lefelé.

Sikerült 9 mezőnykísérletből egyszer betalálni.( Na jó úgy kétszer passzívon lőtt ebből)

Ezen kívül még úgy csak 5 eladott labdát abszolvált pluszban...

Igazság80 Creative Commons License 2020.09.02 0 0 58

Nem tudom mit csinál a statisztikáért felelős, ha ilyeneket benéz, biztos alszik. Még ha szélső/szélső gólt keverne össze. Na meg a két csaj kb. annyira hasonlít egymásra, hogy mindketten humanoid külsővel rendelkeznek...

Előzmény: RnD (56)
RnD Creative Commons License 2020.09.02 -2 4 57

Érdi gólok a tegnapi ETO-Érd meccsről

Szabó Kitti klassz gól talpról középről kilépő Edwige mellett

Szabó Kitti remek gól b2 vonalról nem akármilyen faultból, szuper assziszt Mód Noémitól

Mód Noémi klassz gól betörésből Hansen és Edwige között

Mód Noémi gól betörésből, assziszt Szabó Kittitől

Landi Gabi átlövésgól 9m Edwige-ről

Király Réka lő gólt jobbszélről, előtte nem akármilyen assziszt középről faultból Szabó Kittitől

Király Réka gól szélről a kilépő kapus mellett a rövidbe

RnD Creative Commons License 2020.09.02 -1 1 56

"....Balkettőben Oftedal igencsak dekoncentráltan védekezett, így aztán a majdnem NBI újonc Kóka Mariann beállt és öt perc alatt összehozott róla egy hetest

....és lőtt egy gólt is (ezzel lett 18-9 fél perccel a szünet előtt).

Ez a gól az MKSz  új csilivili stat-jában (és a meccsjegyzőkönyvben is) tévesen Király Rékának lett beírva, de Kóka Mariann lőtte. (Ebből következően Király Réka stat-ja valójában 3/3 nem 4/4, de az is jó persze:)

Előzmény: RnD (55)
RnD Creative Commons License 2020.09.01 -2 4 55

ETO-Érd: 35-17 (18-9) a K&H liga nyitómeccsén.

Meglepetésről nem beszélhetünk, talán csak az volt feltűnő h az első 15 percben az ETO támadójátéka felállt falnál mennyire dadogott, ezért negyedóra után még csak négy góllal mentek (8-4). Mindez úgy hogy az Érd védekezése gyenge volt végig, leütköző faultok csak hébe-hóba, viszont Győrffy Alexandra az első félidőben hat ziccert is védett, és ezzel egészen hosszú ideig 'meccsben tartotta' a csapatát. Az ETO a legtöbb gólt leindításokból szerezte az első félidőben (Lukács Vica volt a befejező ember általában, Csibét ma nem nevezték). Az Érd szinte sosem tudta elővételezni ezeket az indításokat, visszafutni meg nem nagyon futottak vissza, azt hiszem - ugyanúgy mint védekezésben a kevés leütköző faulttal - ezzel is tartalékolni akarták az erejüket erre a hatvan percre (tizenegy mezőnyjátékost neveztek csak).

Támadásban láttunk jó megoldásokat, egy-két szép megoldást is (például Szabó Kittinek egy fantasztikus gólját vonalról, a beálló helyéről a második félidőben...) A kipattanó labdákból is sokat megszerzett az Érd, ezekből is lettek gólok. Balkettőben Oftedal igencsak dekoncentráltan védekezett, így aztán a majdnem NBI újonc Kóka Mariann beállt és öt perc alatt összehozott róla egy hetest  és egy másik helyzetet is, szünet után meg Mód Noémi talált be jobbkettőből többször is. Szabó Kitti általában ügyesen irányított és lőtt egy szuper gólt talpról középről nyolc méterről. Király Réka jobbszélről négyszer is betalált (4/4) ás az első félidőben Mézes Laura is meggyőzőbb volt mint egy éve Békéscsabán. Landi Gabi volt Walfisch cseréje, ő többször is próbálkozott, egy klassz átlövésgólt tőle is láttunk. A sors iróniája h a négy beállóst is leigazoló Érd éppen ezen a poszton nem mutatott szinte semmit: az első gólt Paróczy Saci még innét lőtte (ezzel lett 3-1 a 6. percben) de aztán már képtelenség volt a beállókat megjátszani (mondjuk ez inkább múlt a többieken, akik gyakran igencsak gyámoltalan passzokkal kísérleteztek...) És ma Walfisch Mercinek sem ment a játék, egy gólt lőtt összesen mezőnyből, helyzetbe sem nagyon került, védekezésben tőle szokatlanul visszafogta magát - nem igazán tudott hozzátenni az Érd gólerős játékához.

Győrffy Alexandrát a kapuban viszont feltétlenül dicsérni kell, ha Horváth Roland szünet után is őt küldi be, akkor nem mínusz 18 lett volna a  végén a különbség. De az Érdnek igazából ez is egy felkészülési meccs, nem több, ezért fontosabb volt hogy minél többen játsszanak. Aztán hogy mi lesz az ETO-nál gyengébb játékerejű csapatok ellen - ki tudja. Egy biztos: cserék kellenek még, és nem is csak egy-kettő, ha bent akarnak maradni.

Taliga007 Creative Commons License 2020.09.01 0 0 54

"Akkor  nem nagyon hallottalak megszólalni."

Nem láttam őket még játszani, úgyh nem is volt véleményem. Most is inkább csak azért írtam, mert nekem nagy csalódás volt a mutatott játék (nem az eredmény), és nem a képességek hiánya miatt - gyakorlatilag ha x-szer becsapdázta őket az ETO támadásban, x+1.-re ugyanúgy, ugyanazzal a figurával nekimentek a falnak. Szerencsétlen Walfischre vártak, h ő majd megoldja, így passzívnál belecsapkodta a lasztikat a falba. Szenvedés volt nézni a védekezést is, pedig sztem felállt falban az első negyedben nem voltak rosszak, csak akkor meg csesztek visszafutni.

Előzmény: RnD (53)
RnD Creative Commons License 2020.09.01 -1 2 53

'Csoda kéne, h bennmaradjanak...'

Érdekes, amikor két napja ugyanezt írtam, mindenki azzal jött h 'dehogyis, az Érd ennél jobb...' Akkor  nem nagyon hallottalak megszólalni. Teljesen egyértelmű hogy az Érd esélyei a bent maradásra minimálisak ezzel a rendkívül vékony kerettel.

Előzmény: Taliga007 (52)
Taliga007 Creative Commons License 2020.09.01 0 0 52

Szted támadásban OK volt az Érd? Ha volt az egész meccsen 5-6 kidolgozott érdi támadás sokat mondok (nem ilyen ad hoc bevetődések, lepattanókból üresbe kerülő emberkék, stb.). Úgy 10 percig felállt falban még védekezni is tudtak, aztán átjáróház, visszafutás semmi, megállítófault semmi. Csoda kéne, h bennmaradjanak. Nyilván nem a Győr ellen kell maradandót alkotni (bár az ETO sem mutatott semmi extrát az első félidőben), de mire a rutin meglesz - ebben a zanzásított szezonban, arra már kalap-kabát, ha így folytatják.

Előzmény: RnD (48)
Bamberg58 Creative Commons License 2020.09.01 -2 1 51

Az Érd a vártnál talán jobb, a Győr nem meggyőző. Szabónál a négy lépés lefújva, Minkónál az 5-6 sem ér lépést.