Keresés

Részletes keresés

Ep128 Creative Commons License 2003.05.16 0 0 856
Link beillesztés...
Valahogy így pl.:
oldalneve

(Csak nem tudom most "példaként" sikerül e a szöveget láttatnom, amit bepötyögök, vagy megjelenik a kamuként ideírt példa-oldal -nem létező- linkje...:-) )
Hátha....

Előzmény: dano1972 (853)
Povi_ Creative Commons License 2003.05.16 0 0 855
Ep128!
Neked azért volt fekete-fehér a kép a TV-n, mert te a kompozit videojelet kötötted rá! (ami tulajdonképpen csak luminencia jel). Én viszont az RGB-t három kábelen+csync.
Egyébként, mint írtam nem tökéletes a kép, mert remeg egy kicsit, és túl erős a jel.
Előzmény: Ep128 (851)
dano1972 Creative Commons License 2003.05.16 0 0 854
Némi infó arról az NEC géprôl: http://www.old-computers.com/museum/computer.asp?c=177
Előzmény: dano1972 (853)
dano1972 Creative Commons License 2003.05.16 0 0 853
Asszem, ez új lesz: http://dunkels.com/adam/contiki/index.html :itt egy C64-es oprendszert fejlesztenek, amiben van telnet, emil, web brows., webserver(!)
Az érdekes az, hogy egy másik muki elkezdte megcsinálni vmi számomra ismeretlen Z80 alapú gépre: http://www.markn.org/contiki/

Csekkoljátok
(Egyébként hogy kell élô linket berakni a fórumba? -lamer, tudom-)

Povi_ Creative Commons License 2003.05.16 0 0 852
Állítólag a Spectrum Világban, vagy a Mikromagazinban jelent meg egy cikk, ami a spectrum programok átírásával foglalkozott EP-re. Ti tudtok erről valamit? Nincs meg valakinek ez a cikk? (ha jól tudom, több számon át is foglalkoztak vele, de ebben nem vagyok biztos...).
Találtam egy honlapot, ahol 1kB-os játékok versenye van. Itt van egy nagyon szép tetris spectrumra, azt lenne jó megpróbálni átírni. Kezdőnek szterintem elég az is, visszafordítva se lehet több a gépi kód 6-700 sornál. Aztán majd jöhet a Prince of Persia.....
A vinyóvezérlő téma mennyire halott dolog? Én nekem megérne kb 5-6000 Ft-ot. (persze nem tudom, hogy ez a gyártónak mennyire éri meg...). Elképesztő, hogy C64-re még manapság is miket találnak ki! IDE vezérlő, beépített akkumulátoros órával, az EPROM-ban lévő setup program úgy néz ki, mint az AWARD BIOS a PC-ken, stb. De nem csak hardverfejlesztés folyik... Van már jpg képnéző, hardveres MP3 lejátszó, stb. Az EP-vel igazábol az a legnagyobb baj, hogy nem adtak el belőle mittudom én hány millió darabot, így Mo.-n kívül, nem tudom, ki foglalkozik még vele... Angolok, stb? Nincs velük kapcsolat?
Ep128 Creative Commons License 2003.05.15 0 0 851
Povi, izgi amit írtál..:-) Mert ha (!) anno kivettem a kábelt a monitorból, és bedugtam a Tv-be, (Scart) akkor a kép ÍGY fekete-fehér volt. Ezek szerint te a belső átalakítás (2db. forrasztás) nélkül "varázsoltad színessé" a kompozit jelet, ami "gyárilag" nem az!:-)
(Ok, megkerülted aproblémát, de a végeredmény színte ugyanaz...)
Előzmény: Povi_ (847)
Povi_ Creative Commons License 2003.05.15 0 0 850
Én nem tudok, mert nem leszek itthon. Pedig érdekelne a dolog...
Előzmény: GÁBOR (849)
GÁBOR Creative Commons License 2003.05.14 0 0 849
Inkább arról beszéljünk hogy kimegyünk erre?

A Számítógépgyűjtők Egyesülete 2003 május 17.-én, 11 órakor tartja közgyűlését a Puskás Tivadar Távközlési Technikumban (cím:BP. XI. Gyáli út 22.)

vicroot.hu Creative Commons License 2003.05.14 0 0 848
A LUMA az kuminance, vagyis a fenyeroseg, a chroma meg a szin.

Mind a ketto kompozit videojel akar lenni, ha ilyen kimenetek vannak vmin, akkor a luma-t erdemes feketefeher tevere a chroma-t szinesre kotni.

Előzmény: Povi_ (847)
Povi_ Creative Commons License 2003.05.14 0 0 847
Én ezt mind értem, csak te szerintem félreértettél valamit. Én a TV-n színesben hoztam be az EP képét, ugyanis az RGB-t, és a CSYNC-et kötöttem be a TV-be hátul, a SCART-csatlakozón keresztül. Egyébként valószínű, hogy az EP és az Amiga 500 videokimenete ugyanaz, vagy nagyon hasonló. Én egy 1989-es Quelle magazinban láttam egy fotót az Amiga-ról, amit Philips 8833 monitorral árultak.
Nekem van egy Commodore 1701-es monitorom, ez azonban LUMA és CHROMA jeleket vár (a C64-en ezek jönnek ki). Ilyen jeleket nem lehet EP-ből csinálni? Az egyik jel videojel (asszem ff, a másik meg szín, csak fejből most nem tudom, melyik micsoda). Ezen a monitoron van egy video bemenet is, most azon használom az EP-t, csak hát az fekete-fehér. Ez nem is lenne annyira gond, csak szerintem nagyon lágy a képe, és ezért elég f*s. Meg a WP borzasztóan néz ki. Egy-két szín tök ugyanúgy mutat a video kimeneten fekete-fehérben. Fekete-fehér TV-n a TV kimenetet használva pedig van különbség.
Uff!
Előzmény: Ep128 (846)
Ep128 Creative Commons License 2003.05.14 0 0 846
Nekem közvetlenül a Philips-en van, nem kellett semmit átalakítani. A monitorba egy "mezei" Scart-kábelt kellett dugni, és a másik felét az Ep-monitor kimenetébe. (Persze ez utóbbit "házilag" kellett összehozni, mert külön "ilyen végű" kábelt nem lehet kapni. Tehát venni kellett egy "síncsatit", -assem EISA a becses neve- és a Scart-kábel egyik vége nyissz, síncsati méretre vág, drótok ráforraszt, zsugorcsővel levéd, bedug. Az Ep-kézikönyvben benne van, hogy melyik drótót hova...) Amigáról fogalam sincs sajna... Nekem Csync IS és a Hsync Vsync IS be van kötve, nem is volt vele baj sosem..:-)
Igazán ász képe akkor van az Ep-nek, ha a monitor kimenetet használja az ember, a koax-al nem érdemes vesződni. Igen ém, csak ha Tv-t használ az ember akkor előjöhet az a problem, hogy pl. az Ep kompozit jele "gyárilag" (nem tudom miért) fekete-fehér. Persze egy apró dróttal, és két forrasztással lehet belőle színeset is csinálni....;-)
Előzmény: Povi_ (844)
Alsóbbrendű foslény Creative Commons License 2003.05.14 0 0 845
Kellene csinalni egy EP demoreel-t, egy AVI-t. Benne lenne minden EP-s (eredeti) jatek, demo stb.

Tok szivesen neznek egy ilyet. :)

Povi_ Creative Commons License 2003.05.14 0 0 844
Tegnap összekötöttem az EP-t a TV-vel egy SCART csatlakozón keresztül. A következő módon:
EP SCART
red 15
green 11
blue 7
csync 20 (video in)
gnd 17
üzemmód kapcsoló (peritel) 16 (blanking)
A kép először egy kicsit (nagyon) torz volt, le kellett venni a kontrasztot minimumra, akkor jó volt a kép, szuper éles, és jól olvasható. Fehér háttérrel is szuper volt. Egy kicsit remegett a gép, ami nem tudom, miért volt. Meg ha elkapcsoltam az AV-ről, akkor is az EP jött be. Úgyhogy szerintem egy kicsit túl erős jelet ad a TV-nek. Ötlet?
Ep128! Neked kellett valamit átalakítani, vagy közvetlenül a philips monitorra tudtad kötni az EP-t? Az EP videokimenete mennyire ugyanaz, mint az Amigáé? Te csync-et kötöttél be, vagy külön hsync-et és vsync-et?
zugkraft aargau Creative Commons License 2003.05.13 0 0 843
Hát, a dolgok jelenlegi állása szerint nem valószínű... Különben meg jártam már oda eleget :)
Előzmény: GÁBOR (842)
GÁBOR Creative Commons License 2003.05.12 0 0 842
Ott leszel?
Előzmény: zugkraft aargau (841)
zugkraft aargau Creative Commons License 2003.05.10 0 0 841
A Számítógépgyűjtők Egyesülete 2003 május 17.-én, 11 órakor tartja közgyűlését a Puskás Tivadar Távközlési Technikumban (cím:BP. XI. Gyáli út 22.)

A programból: Kiállítás, Számítógép cserebörze (A rendezvény ideje alatt kötetlen formában lehet régi számítógépeket, részegységeket, dokumentációkat, folyóiratokat, könyveket cserélni, eladni és venni a helyszínen.) stb.

GÁBOR Creative Commons License 2003.05.08 0 0 840
A 8086 nem érti a 8080-at... Ez kb azt jelentené, hogy az intel alapú géped vinné a 8080 kódot. Mit nevezel mikrokontrollernek? A billentyűzetben 8042 van. Egyébként a 8085-be van serial i/o, órajelgenerátor, busz meghajtó. Úgyhogy szerintem mikrovezérlő...
Előzmény: Povi_ (837)
Povi_ Creative Commons License 2003.05.07 0 0 839
A great microprocessors című link az, amire eredetileg gondoltam...
Előzmény: Povi_ (838)
Povi_ Creative Commons License 2003.05.07 0 0 838
Nézd meg ezt:
http://lowendpc.com/tech/8080.shtml
a 8085 pedig tényleg egy processzor. bocs....
Előzmény: Povi_ (837)
Povi_ Creative Commons License 2003.05.07 0 0 837
Én úgy tudom, hogy a 8080 a Z80-on. Vagy a forráskódszintjén kompatibilisek, vagy a lefordított gépi kód szintjén. Vagy vagy. Nem emlékszem rá. De az biztos. A 8086 is érti a 8080 kódot. (majdnem biztos). Egyébként ezeket én is valahol az interneten olvastam, egy processor-történeti honlapon. (Google-directory: Computers-hardware-CPU vonalon indultam el...).
A 8085 pedig nem egy mikrokontroller? (de han nem, akkor ne kövezzetek meg. a 8048-as van asszem a PC-billentyűzetben)
Előzmény: GÁBOR (835)
Ep128 Creative Commons License 2003.05.06 0 0 836
Ááááállj, lassabban piciiiit!:-))) A terveim szerint kivárnék egy csöppet, hogy ne legyen olyan, hogy: "Ezen a héten nem is voltam neten, nem tudtam róla", meg stb... Az 5let komolyan volt gondolva, de nem ilyen "roham tempóban"...:-) Mostanság eszelős mennyiségű melóm van, szóba nem jöhet hét közben semmi az elkövetkező 2-hétben kb. De mivel hardver-ügyben egyébként is ZozoSoft barátom a "fő illetékes", őt is megpróbálnám idecsábítani,hogy lehessen egy szakembertől is kérdezni. (A magam részéről lenni abszult lelkes amatőr!) :-) De most ő is szabin van, mint alább jeleztem. Tehát az ajánlat áll, de (kb.) május vége felé valamikor. Addigra lecsillapodik a melómban a mostani őrültek háza, és (talán) ZozoSoft is rááll, hogy személlyében megtiszteljen minket egy "régi nagy nevű szakértő"!:-) (Igen nehezen lehet rávenni ilyesmire.) Egy "nagyobb" létszámú összejövetelt egyébként sem nagyon tartok értelemmel bírónak, ha nincs gép előttünk, hogy láthassuk is, amiről beszélünk. Összefoglalván: Az ajánlatom (a közeljövőre vetítve valamikor) továbbra is áll, a mostani "Zöld Pardon" -tól függetlenül. (Erre nem valószínű, hogy odaérek, de ti azért menjetek minél többen, és érezzétek jól magatokat!) :-)
GÁBOR Creative Commons License 2003.05.06 0 0 835
A 8080 kód egy az egyben fut a Z80-on? A 8085 az miket tud? Mivel több a 8080-nál?
Alsóbbrendű foslény Creative Commons License 2003.05.06 0 0 834
Nincs meg valakinek az utolso, kiadasra nem kerult Spectrum Vilag? Allitolag tok jo dolgok voltak benne.
Povi_ Creative Commons License 2003.05.06 0 0 833
Akkor csüt. 5-kor.
GYERTEK SOKAN!!!
Előzmény: GÁBOR (830)
lgb Creative Commons License 2003.05.06 0 0 832
Koszi, Z80 ugyben azert van tapasztalatom ha nem is EP ugyileg (legalabbis eddig) ;-) Na eppen most koltozunk, az uj helyen talan nekem is lesz idom/helyem/lehetosegem ilyenekkel is foglalkozni, mert a par szekrenyt kitevo gepgyujtemenyem (koztuk az Ep128) eddig csak porosodott, elovenni se nagyon volt hely ... ;-(
Sheme Creative Commons License 2003.05.06 0 0 831
Hi!

Nem küldök leveeeet! :)

Egyébként ha valakit érdekel esetleg az összes Spectrum Világ, a PC Ultra ésa Commodore Világok, itt nosztalgiázhat:

http://www.muskatli.hu/pettingmaster

Kéretik nem nevetni egy lelkes amatőrőn! :)

Előzmény: GÁBOR (830)
GÁBOR Creative Commons License 2003.05.06 0 0 830
Na jól van nem tökölünk, vágjunk bele. Povi de nehogy megcsináld, hogy neked is közbejön valami, mert akkor hülyét kapok! Tehát akkor

Május 8. Csütörtök Zöld Pardon Petőfi híd budai hídfő és találkozó délután 5 órakkor a Duna felöli bejáratnál.

Ha akar még valaki csatlakozni küldjön levelet telefonszám csere céljából és ha nem érne oda 5-re akkor tud csörögni.

dano1972 Creative Commons License 2003.05.06 0 0 829
Az a helyzet, hogy mostanság kisebb gondom is nagyobb annál, hogy EP-vel foglalkozzak, ha majd ráérek és tisztulnak a dolgaim, bejelentkezek bármelyik találkozóra.
:-(((
Előzmény: GÁBOR (828)
GÁBOR Creative Commons License 2003.05.06 0 0 828
Kéne valami korrekt kiülős hely. Most jobbat nem tudok milenne ha kiülnénk a Zöld Pardonba valamikor még este elött amikor még hely is van? Május 8. csütörtök. 5 óra? Okés? Írjon akinek nincs meg a számom hogy egyeztessünk. Povi es Dano ha tudtok jönni akkor gyorsan okézzátok le itt a fórumon, mert ha már hárman vagyunk akkor már érdemes menni és talán mások is csatlakoznak.
Povi_ Creative Commons License 2003.05.06 0 0 827
Bocs a felelötlen kijelentésért, hogy majd a 4 nap nekem jó lesz múzeumozni. Az az igazság, hogy eléggé rendszertelenül, és kiszámíthatatlanul jutok internethez, tehát sokszor nem tudom gyorsan követni a dolgokat.
Az ep128 féle lakáslátogatás engem is érdekelne, de ezt most már tényleg szervezzük meg rendesen, ne úgy mint az EP-klubot, vagy a bolhapiacot, és a múzeumot. Én akkor mondanék is egy idöpontot, aztán lehet rá reagálni (föleg ep128, hogy jó-e neki!). Szóval én a jövö hét keddre gondoltam. Mondjuk 5 órától. Persze lehet, hogy a 7vége jobb lenne?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!