Keresés

Részletes keresés

Hepci Creative Commons License 2021.12.24 0 2 93579

Hát, nem tudom... én is (gasztro)blogoltam... nagy valószínűséggel tudok írni... de ha nem tudnék, akkor is tessék nagyon megbecsülni az olyan tartalmakat, amik nem egyértelmű promóciók/felszopások.

Miért? Mert az ilyen baromi ritka.

Előzmény: mbukovics (93573)
Winesoul Creative Commons License 2021.12.24 0 0 93578

Mondjuk viszonyítás kérdése, hogy mennyire száraz az írás mert azért a hazai vagy akár nemzetközi szaklapokban sokkalta szárazabb leírások tudnak lenni. De, tény egy kóstolójegyzet végül is lehet ezzel is kedvet csinálni az adott borhoz. Nekem pl az írás a blogomon egy terápiás foglalkozással felér, mondjuk mi meg a B-W-S-nél pont másképp közelítünk a borhoz mint a többi blogger kollega. Magunkból adunk egy-egy szeletet, egyéni stílusban megírt bevezető/felvezető szövegekkel és utána-közben jön a boros rész. Ez attól függ épp miről és mikor írunk meg milyen hangulatban vagyunk épp. 

 

Amúgy Táncolómedve írásai is ugyanúgy szakmai oldalról közelítik meg a témát.  Róla mit gondoltok?

Előzmény: mbukovics (93573)
BZoltan Creative Commons License 2021.12.24 0 0 93577

Nem maga az érzelmi viszony az ami engem aggaszt. Azt leszarom. Miért is tennék mást. Inkább az zavar, ha a süt egy szövegből, hogy nem nekem szól. Sőt néha úgy érzem, hogy én mint olvasó  amolyan hívatlan betolakodóként, szinte csak útban vagyok. Albertnél, Jónás Csabánál vagy akár Szabó Editnél ezt sosem érzem. Furmintfannak az írásai pedig tényleg olyanok mintha  a metrón megtaláltam volna valakinek a jegyzeteit...a művalkesz sok régi bloggerénél is pont így, csak ott még minden lapon ott a vízjel, hogy a bárcák kurva anyámért vagyok én a világon.

 

Ez amúgy pontosan ugyanígy elmondható a magyar sajtóban sokakról.

Előzmény: mbukovics (93575)
kifli Creative Commons License 2021.12.24 0 0 93576

hát nem voltak demokratikus érzelműek az MA írói, az biztos...

Előzmény: BZoltan (93574)
mbukovics Creative Commons License 2021.12.24 0 0 93575

Engem nem erdekel, hogy a szerzo gyulol-e engem mint olvasot, az viszont igen h igenyes-e annyira magara h ne adjon ki a keze közül szart. 

Előzmény: BZoltan (93574)
BZoltan Creative Commons License 2021.12.24 0 0 93574

Az amit akov művelt Portugália témában az olyan szinten kultúrmissziós tett, hogy a fal adja a másikat.  Az más kérdés, hogy akov ezen írásait sem hiszem, hogy ezernél több magyar borfogyasztó olvasta volna el. De ez nem az akov hibája.

 

Amúgy nekem nem lenne bajom azzal, hogy valaki a kóstoló jegyzeteit publikálja. Albert Gazda is ezt tette de ő szépen ábrázolta, hogy meg lehet ezt tenni a vészetszókincs jelzőhalmozós ötpontozása nélkül, olvasmányosan is.

 

Amit egyébként Albert zseniálisan csinált az volt, hogy kiszólt az olvasóihoz. Szóba állt a közönségével. Jó értelemben véve reakcióra és interakcióra provokált. A magyar boros közéletnek (meg a nem borosnak is) pedig elképesztő módon be van csípődve, hogy a tartalom fogyasztóval nem állnak szóba... vagy ha mégis akkor csak azért, hogy elküldjék a halál faszára csomónak. A művalkesz dicső évei során mindig is az volt a benyomásom, hogy a blogger csapat konkrétan gyűlölte az olvasóit.

Előzmény: mbukovics (93573)
mbukovics Creative Commons License 2021.12.24 0 0 93573

Pontosan. A Borrajongó nem egy írott-szerkesztett valami, hanem jegyzettömb. Amióta akov nem ír oda semmit, nincs ott senki, aki tudna írni. Élvezhetetlen, száraz cuccok olyan triviális, kb minden olvasójuk polcain ott figyelő forrásokból, mint a Wikipédia, Jancis Robinson vastag szőlőfajtás könyve (amiből pl egy csomó olasz autochton hiányzik...) meg a világ boratlasza.

Előzmény: BZoltan (93570)
BZoltan Creative Commons License 2021.12.24 0 0 93572

Én a Nagy Sebestyént nehezen viselem. Ennek a fő oka az, hogy ő egy olyan bortermelő körnek a haverja akik engem rühellenek és így a Sebestyén ahol lehet biztosan beletörli a cipőjét olyan értékekbe amik nekem fontosak. 

A Borjour - aminek ugye ő a gazdája - nem egy nekem való buli és gondolom a Sebestyénnek azok a jó fejek akik ezeken a Borjour rendezvényeken részt vesznek.

 

 

Előzmény: Winesoul (93571)
Winesoul Creative Commons License 2021.12.24 0 0 93571

Jaj tényleg az Editről meg is feledkeztem. Szeretem az írásait, meg a pár perces kis boros kedv csináló videóit is kedvelem. Aki szerintem jól ír az a Nagy Sebestyén, pl a múltkor olyan szépen megfogalmazta azt ami miatt nem szeretem a sokak által istenített Gere Kopaaart (szigorúan ékezet nélkül :D ).

 

Mondjuk nekem sose tetszett e bor, pár általam ismert régi motoros borfan meg felfedezett vmiféle stílusváltást (bár számomra ugyanolyan továbbra is) és eközben kiábrándultak belőle. A vicces hogy mindenki Kopár-ként keresi aztán pl amikor nincs akkor ráböknek pl a Solusra-ra és újra meg újra el kell mondani hogy az egy dűlős merlot , míg a Kopar több dűlő alapanyagát tartalmazza azért nincs ott az ékezet plussz jobban járnak ha visznek egy Ördögárok/Csillagvölgy Franc-t mert jobb ár-értékban. Mondjuk ezt finoman hangoztatom, mert előbb-utóbb, ha nem is ezért, de kiteszik a szűrömet a cégtől.

Előzmény: BZoltan (93570)
BZoltan Creative Commons License 2021.12.24 0 0 93570

Furmintfan szerintem nagyon jó arc, meg úgy általában én bírom a Borrajongó csapatát. Az nem biztos, hogy az ő hibájuk, illetve problémájuk, hogy évek óta nem láttam ott olyan posztot ami különösebben megmozgatott volna. Nekem az a blog inkább egy saját borkóstolói jegyzettömbnek tűnik mint egy közösséghez szóló tartalomnak.

 

A Művalkeszről a véleményem sok-sok éve változatlan. A Jónás Csaba kimagaslóan a legjobb tollú magyar borblogger. Rajta kívül a Szabó Edit tud még írni. Az más kérdés, hogy ez nem jelenti azt, hogy mindig egyet értenék velük. De Ady Endrével, József Attillával és Juhász Gyulával sem mindig értek egyet :) mégis szeretem a műveiket olvasni.

 

 

Előzmény: Winesoul (93568)
Hepci Creative Commons License 2021.12.23 0 0 93569

Egy olvasójuk biztos van: én. :)

De néha hozzászól más is, tehát olvassák.

A MűvAlkesz tartalma kétségtelenül színesebb, viszont ennek kompenzálására időnként írnak orbitális marhaságokat, valamint promóciónak szagló izéket is.

Előzmény: mbukovics (93562)
Winesoul Creative Commons License 2021.12.23 0 0 93568

Én pl szeretem olvasgatni a Borrajongót, mert sok számomra érdekes tételről írnak, igaz ahogy egy kedves sommelier ismerősöm nyilatkozott rólam anno én megszállottan igyekszek minél több boros tartalmat átbogarászni. A tokaji borvidék krónikásának Táncolómedvének a blogja nálam alap. Anno nehezen nyitottam a tokaji szárazak felé, de az ő írásainak hatására kezdtem egyre több és több tokaji bort kóstolni. No, háát a Művalkeszt is olvasgatom akadnak érdekes írások, de néha ki is tudok akadni pl.: amikor isteníve volt vmelyik Bencze bor amiben semmi gyümölcsösség szépség nem volt a beszámoló alapját hanem ez a hülye natúr stlye kb 10e Ft vagy afölötti áron

Előzmény: BZoltan (93564)
bigup Creative Commons License 2021.12.23 0 0 93567

:D Meg a Kisalföld szerkesztősége is. Az a Sors tud valamit. :D

Előzmény: BZoltan (93554)
bigup Creative Commons License 2021.12.23 0 1 93566

Az. Nem szimpatikus az a gigaépítkezés, amit újként a hegyen csináltak, és túl sok szőlészeti szakértelmet sem látok (pl. irsait ültettek Somló Ny-i oldalára nem kevés mennyiségben), de majd egyszer lenyelem a kétségbeesett dühömet, és adok esélyt egy új-évjáratos kóstolgatásra tőlük. Talán. :) Mindenesetre azért idővel lehet jó, amit csinálnak.

Az 5ház tavaly azt hiszem egy új borászt kapott, aki eléggé rokonszenvesnek tűnik. Érdekes az a termőhely is ott szerintem (full északi oldal), meg a borászati hozzáállás is (nincs hordó, csak tartály). De jókat hallani a tételekről, úgyhogy fel is van írva a bakancslistámra. :) 

Előzmény: amimaki (93559)
BZoltan Creative Commons License 2021.12.23 0 0 93565

A pontos tulajdonviszonyokat nem ismerem. Bevallom nem is igazán érdekel. Ha tisztességes munkát végeznek, kifizetik az embereiket és nem hugyoznak bele a helyi emberek arcába akkor engem az sem zavarna ha a karmelita urának belső köre épít borászatot a Somlón. A mostani élmezőnynek sem tudom a teljes tulajdonosi hátterét, pedig még az egyéni és saját néven borászkodó arcok közül is vannak akik csak frontolnak.

Előzmény: mbukovics (93563)
BZoltan Creative Commons License 2021.12.23 0 0 93564

... és még azt sem olvassa a kutya sem.

Előzmény: mbukovics (93562)
mbukovics Creative Commons License 2021.12.23 0 0 93563

En ugy tudom, több tulajuk is van, indulas elott legalabbis egy ismim is benne volt.

Előzmény: BZoltan (93551)
mbukovics Creative Commons License 2021.12.23 0 0 93562

Azt a blogot olvassa meg vki? :D

Erdemi boros kontent sztem egyedül a Muvalkeszen van.

Előzmény: Hepci (93561)
Hepci Creative Commons License 2021.12.23 0 1 93561

Aranyos dolgot láttam a bloggerek/kereskedők kapcsolatai témában.

Pár napja vettem pár palack nem kifejezetten olcsó bort a KisBécsben, akkor kiderült, valami nyereményjátékban vesznek részt a karácsonyi akciós csomagok (borduók és -triók) vásárlói, felvették az adataimat: tavaszi 2 fős utazásokat lehetett nyerni menő osztrák pincékbe.

Ma kirakták az eredményeket a faszbukra. A négyből a legérdekesebbnek tűnő pincét (B. Eichinger) vajon ki nyerte: hát Furmintfan. :)

BZoltan Creative Commons License 2021.12.23 0 0 93560

Van ott pénz lóvéra. Szerintem sima befektetésnek csinálja ezt a tulaj. Ami amúgy ha nem kúrja el akkor akár be is jöhet. Az első boraik konkrétan jobbak mint a Tornai vagy a Kreinbacher bármelyik fehérbora az elmúlt 10 évből.

Előzmény: amimaki (93559)
amimaki Creative Commons License 2021.12.23 0 1 93559

Akkor ez a klasszikus eset lesz, miszerint hogyan lehet szert tenni egy kisebbfajta vagyonra?

(Vegyél egy borászatot a nagyobbfajta (örökölt) vagyonodon). :)

Előzmény: bigup (93553)
amimaki Creative Commons License 2021.12.23 0 0 93558

Hol máshol? :)

Előzmény: BZoltan (93554)
amimaki Creative Commons License 2021.12.23 0 0 93557

Köszi a tippet.

Előzmény: BZoltan (93551)
kifli Creative Commons License 2021.12.23 0 0 93556

hagyománytisztelő baloldal:)

Előzmény: van_Persil (93555)
van_Persil Creative Commons License 2021.12.23 -16 0 93555

Erröl a Hofi jut eszembe, hogy hogyan lett a Nádor utcából Münnich Ferenc utca:

https://youtu.be/W5MbAx3fK6M?t=98

Előzmény: BZoltan (93554)
BZoltan Creative Commons License 2021.12.23 0 0 93554

Azért az megvan, hogy ez a cég Győrben a Mészáros Lőrcinc utcában van? :D

Előzmény: bigup (93553)
bigup Creative Commons License 2021.12.23 0 0 93553

A titok nyitja, hogy a tulaj (Horváth Ferenc) a győri Alcufer egyik örököse. 

Előzmény: amimaki (93550)
bigup Creative Commons License 2021.12.23 0 0 93552

Bírom én is, kár. Látom, azért alakulgat valami étterem, akkor lehet, erősen rátaposott most a fékre. 

Előzmény: BZoltan (93549)
BZoltan Creative Commons License 2021.12.23 0 0 93551

Somlóról nekem a legújabb érdekesség az 5Ház birtok. Valami ner leágazás, de téged ez nem fog zavarni :)

A borok korrektket, finomak és jól elkészítettek. Nem egy kézműves, biodinamikus, orgaikus, naturális vonal, de a konvencionális oldalon szerintem kellemes és finom borok. Nekem jobban ízlettek mint bármelyik Györgykovács vagy Kreinbacher amik ugyanezen iskola ismertebb nevei.

Előzmény: amimaki (93550)
amimaki Creative Commons License 2021.12.23 0 0 93550

Köszimindenki. A hátcimkén győri palackozóként van megadva a pince, érdekes. Akkor kihagyom.

Előzmény: BZoltan (93542)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!