Keresés

Részletes keresés

gencsydani Creative Commons License 2005.05.09 0 0 149

Sztem egy Glicza, Gál vagy Batki-féle tárcsere elég látványos!

Persze, csak, lassított felvételen, különben nem látsz belőle, csak egy villanást!:))))

Előzmény: hunserv (148)
hunserv Creative Commons License 2005.05.09 0 0 148
Jellegzetes filmes latvanyos (es gyakorlatban a legidopocsekolobb) tarcsere:  fegyver celrol le, oldalra elfordit, es igy cserel tarat... Akcijjofilmben csak ilyet latni. Legalabbis en meg nem lattam igazi gyors tarcseret filmben... (fegyver eloretart, csa kisit oldalrabillentve esetleg picit visszahuzva, de semmikepp nem oldalra forditva, forgatva fogasvaltassal, stb tar kipottyant es mire foldet er mar benn is a masik)
Előzmény: Hk USP Standard (146)
fortissimo Creative Commons License 2005.05.06 0 0 147
Ez a topic kihal?
Hk USP Standard Creative Commons License 2005.04.21 0 0 146

Sajnos egy ideje nem nézek akciófilmet, minden élvezeti értékét elveszi (amúgy sincs túl sok neki) pl egy olyan jelenet, hogy a 13.-at lövi a srác revolverrel, ezalatt a kakas mozdulatlan, nyugalmi helyzetben pihenget... Meg egymással beszél két rendőr, akció közben, mindkettőnél csőretöltött fegyver, csőtorkolat természetesen egymás hasára néz, ujj az elsütőbillentyűn, és el van fehéredve, úgy szorítja...

HomályosÍts fel kérlek, hogy lehet egy tárcsere látványos?

 

Minden jót

 

Gönczi Gergely

Előzmény: hunserv (145)
hunserv Creative Commons License 2005.04.21 0 0 145
Jajmar, az ugy nem vagany es nem olyan latvanyos, nezd csak meg hogy cserelnek tarat a filmekben !!! (ha epp nagyritkan megteszik)
Előzmény: Hk USP Standard (144)
Hk USP Standard Creative Commons License 2005.04.20 0 0 144

 Lehet az én hibám, de a HK USP tárkioldója valahogy nem áll kézre - ujjra.

 

Ugye mutatóujjal próbálod? Én láttam már USP-t kis kezű és lapáttenyerű versenyzőknél is, de a tárkioldót még senki nem panaszolta. Egyszerűen leveszed az ujjad a billenytűről, rányomsz a sátorvas oldalára, és hopp, már rá is csúszott az ujjad, kinn is van a tár... Kicsit lehet, hogy szokni kell, de nagyon jól van megcsinálva IMHO.

 

Minden jót

 

Gönczi Gergely

Előzmény: nagymiklós (141)
hunserv Creative Commons License 2005.04.20 0 0 143
Szfvaron tudok egyet Meg itt Belgiumban is parat :P
Előzmény: nagymiklós (141)
gvass1 Creative Commons License 2005.04.20 0 0 142

Ize,

te most korbejarsz es minden topikba beirsz valamit otletszeruen?

 

Es szerinted siman elhisszuk, hogy Glokkod van, de a "631-es Szlavia az igazi"?

:-))

Előzmény: nagymiklós (141)
nagymiklós Creative Commons License 2005.04.20 0 0 141

Tiszteletem Fegyvertársak !

 

Van szerencsém birtokolni egy régi tokkal megáldott Glock 17-es remekművet. Nem akarok nagy reklámot csapni, de ez a fegyver igencsak jól sikerült. Lehet az én hibám, de a HK USP tárkioldója valahogy nem áll kézre - ujjra.

Adjatok tippet: hova járjak lőni ahol olcsó a hely, és nem ülnek a nyakamon.

 

Korditszagú szép jónapot kívánok.

csuzlika Creative Commons License 2005.04.11 0 0 140

Nekem is Glock pisztolyom van(17 - régi széria), ls nekem még nem sikerült akadályt ptodukálnom vele, bár az is igaz, hogy nem lőttem vele soxázezret :)

 

A régi magyar parámhoz viszonyítva ég és föld a különbség.

gvass1 Creative Commons License 2005.04.11 0 0 139

"Igaz, de azért a nevesebb gyártók nem röhögtetik ki magukat ilyesmivel, nem?"

 

Oh, dehogynem.

Azok a legjobban.

 

"

U.I. Szerdán vagy GunBoxban?

"

 

Elofordulhatok arra, de csak nagyon veletlenszeruen.

Előzmény: Hk USP Standard (138)
Hk USP Standard Creative Commons License 2005.04.11 0 0 138

Idonkent visito rohogesek kozepette olvassuk fel egymasnak ezeket az agyszulemnyeket az ujabb "ultimate combat tactical match grade" fostarisznyakrol.

 

Igaz, de azért a nevesebb gyártók nem röhögtetik ki magukat ilyesmivel, nem?

De az igaz, hogy reklámra hallgatva sose döntsünk fegyverügyben!

Egyébként tény, hogy nem szívesen olvasok amerikai szakirodalmat, néhány van, amit érdemes, de a többség Blikk színvonalú, csak másról írnak benne...

 

U.I. Szerdán vagy GunBoxban?

 

Minden jót

 

Gönczi Gergely

 

Előzmény: gvass1 (137)
gvass1 Creative Commons License 2005.04.11 0 0 137

"Szerintem a reklámszövegeket ésszerű fenntartásokkal szemlélve azért hasznos infókhoz jutunk"

 

Ehem, ilyet csak az mondhat, aki nem olvasott eleg amerikai szaklapot.:-))

 

Idonkent visito rohogesek kozepette olvassuk fel egymasnak ezeket az agyszulemnyeket az ujabb "ultimate combat tactical match grade" fostarisznyakrol.

Előzmény: Hk USP Standard (136)
Hk USP Standard Creative Commons License 2005.04.11 0 0 136

Szerintem a reklámszövegeket ésszerű fenntartásokkal szemlélve azért hasznos infókhoz jutunk, nyilván a számadatok torzítanak, de összehasonlítási alapul szolgálhatnak... Mert pl a Fég (nyugodjon békében) P9R-ről nyilván nem állítaná azt egy brossúra sem, hogy vetekszik a Hk USP/Glock fegyverekkel. Igazából a reklámból az derül ki, mia konkurens modell, és valószínűsíthető, hogy megbízhatósága/pontossága azokhoz hasonló lesz.... Persze ez sem mindig van így... A lényeg, hogy számokkal csak óvatosan dobálózunk, mert nagyobbat mondani mindig lehet...

 

Minden jót

 

Gönczi Gergely

gvass1 Creative Commons License 2005.04.11 0 0 135

"Azert ha egy 1911-hez hasonlitod, akkor igenis van ertelme ilyen relkamszovegnek, azokkal allitolag tobb a bibi, nemde?"

 

Egen, az is hazugsag.

Mintha forma-1-es autot terepjaronak hirdetnenek.

Előzmény: hunserv (134)
hunserv Creative Commons License 2005.04.11 0 0 134
Azert ha egy 1911-hez hasonlitod, akkor igenis van ertelme ilyen relkamszovegnek, azokkal allitolag tobb a bibi, nemde?
Előzmény: gvass1 (132)
gesztesi Creative Commons License 2005.04.11 0 0 133

egyetertek gvassal, tokeletesen megbizhato fegyver nincsen, de a Glock kozelit fele :-))

 

dvc

 

geszti

Előzmény: gvass1 (132)
gvass1 Creative Commons License 2005.04.11 0 0 132

Minden lehet.

Bar ugye az elso negy kiment es talalt is. Nagyon amator nem lehet a csoka.

De siman lehetett egy rossz (gyari hibas) loszer, vagy barmi. 100%-os megbizhatosag nincs. Ezert rohogok mindig a "Xszazezer loves MINDEN akadaly nelkul" stilusu Glock (es egyeb) hirdeteseken.

Előzmény: hunserv (131)
hunserv Creative Commons License 2005.04.11 0 0 131
Ez nem lehetett annak is a hibaja, hogy hatrarantotta a fegyvert loves kozben??? Marmint, hogy rosszul "kezelte" a hatrarugast, nem tartott ellen.. bar kicsi az eselye.
Előzmény: gvass1 (130)
gvass1 Creative Commons License 2005.04.11 0 0 130

"vidam" sztori egy jenki forumrol.

A Glockok akarmennyire megbizhatoak, neha ezek is akadnak.

Es Murphy szerint ugye pont a legrosszabbkor:-((

 

"hello,
today i had to shoot a charging pit bull on leo duty.i was covering another officer who was going to tase the animal.the dog charged me and i fired four shots whilst backing up.the animal collapsed and died immediately.as it turned out,this was fortunate,because my pistol had stove-piped.
needless to say,i am concerned.
about the gun:second generation glock 17,running a 13 lb ISMI recoil spring.gun has close to 18,000 rounds through it(B-class production),including over 700 duty loads(win-ranger talon 127 +p+),250 of those through the in-gun magazine.
i shoot a lot.the gun was aimed in with a good iso stance/ipsc 2 hand grip.
before this,the gun's ONLY malfs were with the crappy reloads the range issues for qual,and only 6 out of a coupla thousand."

hunserv Creative Commons License 2005.04.10 0 0 129

Juppi, akkor igy akar 100-at is lehet, hogy adnek erte :)

Előzmény: CharlieBrown (124)
fortissimo Creative Commons License 2005.04.10 0 0 128
Ez jo ötlet!
Sztem ha ilyen ág is lesz lehet,h sok érdeklodo fog jelentkezni.
Előzmény: gesztesi (127)
gesztesi Creative Commons License 2005.04.10 0 0 127

IDPA versenyeken is szeretnem bevezeti az onvedelmi / szolgalati revolver kategoriat, remelem egyre tobb lovo lesz aki revolverrel is kifogja probalni ezeket a loveszsportokat.

 

 

 

geszti

Előzmény: belic (120)
gesztesi Creative Commons License 2005.04.10 0 0 126

A BUL a maga kategoriajaban ( ~250e huf ) jo minosegu fegyver, IPSC-re akkor ajanlanam a sportra idealisabb fegyvert keresel mint egy CZ75 de nem akarsz ra sokat kolteni.

 

Az STI EDGE vagy a Para Ordnance Limited szerintem lenyegesebben pontosabb es megbizhatobb fegyver, viszont 3 tarral ujonnan ~400e forint  mindketto.

 

dvc

 

geszti

Előzmény: bodyguard (114)
gesztesi Creative Commons License 2005.04.10 0 0 125

Onvedelmi fegyverkent vitted magaddal, akkor mar ertem miert erre esett a valasztasod anno.

 

Ha van ra modod akkor inkabb hasznald  es felejsd el az eladasat, mert ilyen kompenzatoros pisztolyt itt Mo-n csak elkotyavetyelni lehet ( lasd 90e huf).

 

 

udv

 

geszti

 

Előzmény: CharlieBrown (124)
CharlieBrown Creative Commons License 2005.04.09 0 0 124

Meg mindig nem eleg vonzo az ara... AMugy ujabb vagy regebbi modell? (van rajta szereleksin?)

 

Újabb modell, van elöl alul szerelősín.

 

 

Apropo, te miert ezt valasztottad anno???

 

Azért ezt, mert inkább ezzel jártam melóban is, mint a szolgálati magyar parával. Még a .45-ös volt képben, azt meg nem akartam finanszírozni ;)

 

Ez lett a vége, de háttérbe szorult mostanra...

 

 

Mindamellett ha már a CZ és Glock között kéne választanom, a választás nem lenne kérdéses:)

_Szlejer_ Creative Commons License 2005.04.09 0 0 123
Szerintem is jó minőségű, de nem elég pontos egy HK USP-hez képest (pedig az mezei hadipisztoly), és azért az irányzék helyét sem ártana egyenesen bemarni a szánba. :-)
Előzmény: bodyguard (114)
_Szlejer_ Creative Commons License 2005.04.09 0 0 122

Tartósságról volt szó, nem mennyiségről.

  

De ha már ragaszkodsz az irreleváns arányokhoz, akkor fogadjunk, hogy több szétrozsdált acéltokos fegyver volt, mint műanyagtokos? Vajon melyikből lehet több? ;-)

Előzmény: fortissimo (112)
fortissimo Creative Commons License 2005.04.09 0 0 121
Köszönöm az infot!!
Tervezek majd vmikor(1x)IPSC-t "üzni",de sztem lehet,h revolverrel kéne.
Előzmény: belic (120)
belic Creative Commons License 2005.04.09 0 0 120
Hello!

Egy kérdés lenne.Igaz,h IPSC-t már revolverekkel is lehet üzni Mo-on?

Ha megnezed a IPSC verseny naptarat, akkor lathatod, hogy iden is lesz revolver OB.
A tobbi versenyen csak a lovokon mulik, hogy lehet-e revolverrel loni, vagyis ha nehany (5-10) fo megjelenik a versenyen revolverrel (jo esetben elore szolnak a rendezonek, hogy tudjon ermet venni nekik), akkor minden tovabbi nelkul lohetnek. Persze azert gyorstoltoket sem art hozni a fegyver melle. :-)

Bel
Előzmény: fortissimo (92)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!