Keresés

Részletes keresés

Don Valentino Creative Commons License 2001.11.29 0 0 107
Azert ha valami jo sztori, erdekesseg eszedbe jut, azt leirhatnad, mert vannak itt, akik meg nem is eltek, mikor ez az egesz zajlott. (pl en)
Előzmény: tomki (106)
tomki Creative Commons License 2001.11.29 0 0 106
Csülök: most próbáltam letölteni, nem megy.
Don V.: csak emlékképek, azok is nagyon halványak
Csülök Creative Commons License 2001.11.28 0 0 105
A tárhely ahová feltöltöttem, időnként halódik, de most éppen letölthető (talán :()
Előzmény: DRT (98)
Don Valentino Creative Commons License 2001.11.28 0 0 104
Esetleg fenykepek?
Előzmény: tomki (103)
tomki Creative Commons License 2001.11.28 0 0 103
Voltam hajón, Ganz-ban, Derkovics-ban, Bartók B. úton, Diósgyőrben, de főleg csak arra emlékszem, hogy nagyon jók voltak. Megvolt a '73-as demo (ld. balintcs listája), de 74-76 között Pécsen voltam katona, és ott valaki elcsórta a Milphon 540-es szalagot.
Előzmény: Spanci (83)
syrius Creative Commons License 2001.11.16 0 0 102
Előzmény: kozakz (101)
kozakz Creative Commons License 2001.11.16 0 0 101
na most addig nem irhatsz be tobbet ide ,amig nincs meg az a szallag!! :)))))))))
syrius Creative Commons License 2001.11.15 0 0 100
100, had legyek én is egy kicsit infant.
syrius Creative Commons License 2001.11.15 0 0 99
Nálam nem nagyon jön...
Előzmény: Csülök (97)
DRT Creative Commons License 2001.11.14 0 0 98
Nálam nem nagyon indul....
Előzmény: Csülök (97)
Csülök Creative Commons License 2001.11.14 0 0 97
Egy kis meglepetés, annak akit érdekel: töltsd le, pakold ki. Valamivel több mint 2Mb.
Don Valentino Creative Commons License 2001.11.08 0 0 96
Tudod en turelmes termeszet vagyok, csak az a baj, hogy volt mar hogy Radics Bela 1969-es Sakkmattos felvetele az Ifiparkbol ugy kerult elo egy sractol, hogy mikor elovette szerteszet porladt a szalag, es mar nem lehetett vele mit kezdeni. Egy ket honap ilyen tavolsagokban mar nem oszt, nem szoroz, de hatha megis.
Előzmény: syrius (95)
syrius Creative Commons License 2001.11.07 0 0 95
Sajnos még mindig nem túrtam fel a szekrények alját, lehet, hogy eltolódik a dolog a téli szünetre. Bár az idén az se lesz hosszabb az őszinél. Azért ne add fel.
Előzmény: Don Valentino (94)
Don Valentino Creative Commons License 2001.11.07 0 0 94
Na? Mikor vihetem a szalagos magnot? :o)
Előzmény: syrius (92)
Don Valentino Creative Commons License 2001.10.16 0 0 93
Hat ha csak a szalagosmagnon mulik, akkor kapsz tolem egye ajandekba. Irj emilt, hogy hol lehet teged szemlyesen elerni, es mar szallitom is.
Előzmény: syrius (92)
syrius Creative Commons License 2001.10.15 0 0 92
Mély csend. Lehet, hogy inkább eldúdolom. Na szóval nem tudom hány éves vagy és hány éves múltat halmoztál fel a hátad mögött, ráadásul elég rendelten alak vagyok. Pillanatnyilag csak sejtem melyik szekrény mélyén lehet az a doboz, aminek a mélyén ősi magnószalagok rejtőznek. És még mindig nem sikerült szereznem egy használható (Tesla, Unitra, atb,) szalagos magnót. De igérem nem feledkezem el róla és Te leszel a one and only, akivel megosztom a felvételt. Talán az őszi szünet - két hét múlva, ha másra, rekreáció, stb. nem is elég, de erre jó lesz.
Előzmény: Don Valentino (91)
Don Valentino Creative Commons License 2001.10.15 0 0 91
Egyet kell sejtsek kozakz-val.
Nagyon meglepodnek, ha leadnak, de igazad van, remenykedjunk.
Csak pozitivan.
Apropo pozitivitas. Megvan mar az a felvetel, amit irtal, hogy annak idejen te vetted fel? :o)
Előzmény: syrius (90)
syrius Creative Commons License 2001.10.15 0 0 90
Ezek a negatív kisugárzások...
Előzmény: kozakz (89)
kozakz Creative Commons License 2001.10.15 0 0 89
ez csak tatrai orszacky felvetel. ha latsz syriust akkor kiabalj :) sajna szerintem nem lesz.
Előzmény: syrius (88)
syrius Creative Commons License 2001.10.15 0 0 88
Egészen bennfentes info szerint most megy az MTV1-en. Legalább is a Tátrai Orszáczky banda. De nagyon jó minőségben, mert hogy nézem. Lesz folytatás?
(Vannak közeli képek is, sőt...)
Confidention...
Előzmény: kozakz (87)
kozakz Creative Commons License 2001.10.12 0 0 87
bennfentes informaciok szerint letoroltek veletlenul a szinpadkozeli kamerak anyagat. ugyhogy allitolag csak egy kevero melol felvett kep anyag maradt meg.

ugyhogy ha igaz akkor ne remenkedj :(

Előzmény: syrius (86)
syrius Creative Commons License 2001.10.12 0 0 86
... meg Hobo. Viszont nncs hír, hogy mikor és hol adják le a szigeti koncertet? Nehogy lemaradjunk!
Előzmény: kozakz (85)
kozakz Creative Commons License 2001.10.12 0 0 85
sejtesem beigazolodott nem syrius volt hanem orszacky jackie es tatrai.

azert nem volt rossz a musor...

syrius Creative Commons License 2001.10.11 0 0 84
Kösssssz! Már megérte a topicot megnyitni.
Előzmény: kozakz (82)
Spanci Creative Commons License 2001.10.11 0 0 83
Hát én erről jól lemaradtam!
Embörök! Járt valaki Syrius-hajóra itt rajtam kívül (Hunyadi). Rég vót, szép vót, igaz se vót (ja de!)
kozakz Creative Commons License 2001.10.11 0 0 82
ma este RTL KLUB 23:05

23:05 Amstel Jam
Az adás résztvevői:
Fresh Fabrik
Sirius
Hobo Blues Band

Don Valentino Creative Commons License 2001.10.05 0 0 81
Nem gondoljatok, hogy a Most, mult, lesz albumon megjelent Szettort almok kicsit lassu? Ertve ezalatt, hogy regen nem volt az, csak megnyult a szalag, es rosszul dolgoztak fel. nem tudom, de en 3-4%-ot gyorsitottam vona rajta.

Lehet meg is teszem, kiprobalom.

DRT Creative Commons License 2001.09.28 0 0 80
Mondjuk kb igaza van :)
Előzmény: kozakz (79)
kozakz Creative Commons License 2001.09.28 0 0 79
nnp ismet aradozik :)

Syrius buli Orszáczkyval, Patakival, Rádullyal

Budapest, Margitszigeti Szabadtéri Színpad, 2001. szeptember 7

Nem tudom, ki hogyan van vele, de nekem ez a koncert ígérkezett az év legnagyobb hazai rock eseményének. Az égbolt legfényesebb csillagáról elnevezett együttes újbóli színrelépése ennyi idő eltelte után számomra elképzelhetetlennek tűnt. Főleg azok után, hogy sokszor és sokan tervezték (vagy csak így hiszem?), hogy összehozzák a legendás Syrius három földrészen élő tagjait, azt a felállást, amelyben Orszáczky Miklós "Jackie", Pataki László és Ráduly Mihály játszott együtt. Ez mindeddig nem sikerült. Még a nagyszerű szervezőképességekkel rendelkező zenekarvezető, az időközben elhunyt Baronits Zsolt sem tudta elérni, hogy a nevezett három kiválóság egyhangú igent mondjon egy repríznek. Most, ennyi idő után sikerült…

A koncertet már a nyár közepétől plakátok hirdették főváros szerte. Az előzenekar szerepét a Tátrai Tibor és Jackie Orszáczky közös, új lemezét bemutató csapat kapta. A Deserted Downtown című CD a funky irányába mutat. A koncerten a szerzemények érzésem szerint keményebben, dögösebben szólaltak meg. Bár az is lehet, hogy az élő megszólalás hatása befolyásolt. Tina Harrod énekesnő most is lenyűgözött párját ritkító hangjával. A koncertről tévéfelvétel készült, figyeljétek tehát a közszolgálati csatorna műsorát! Na haragudj Kedves Olvasó, hogy ezt a produkciót ilyen kurtán, röviden intéztem el, de a tudósító is rajongó valahol, és már a várakozás lázában égett…
Úgy esti negyed 10-re állt az óra mutatója, amikor színpadra léptek azok, akik miatt voltaképp megtelt a nézőtér. Veszelinov András dobos lépett fel a ritmusfelelőst megillető dobogóra, Pataki Laci állt a billentyűs hangszerek mögé, jött Orszáczky Jackie basszusgitárjával és mókás fejfedőjével, Tátrai Tibusz a szokásos meggypiros gitárjával, és…! Ráduly Misi fuvolával a kezében. A régi Syrius-hangzást segítendő, a néhai Baronits helyét, illetve a Misi kezéből hiányzó, két évtizede szögre akasztott szaxofont két nagyszerű spíler, Csejtey Ákos (tenor szaxofon) és Zsemlye "Zsömi" Sándor (altszaxofon) volt hivatott pótolni.
Az idehaza többször is kiadott ausztráliai lemez lassú, balladisztikus "slágerével" (Voltam már azelőtt…) indítottak. A fuvola csodálatosan szólt a szigeti fák között, Misi láthatóan nagyon élvezte a játékot, akárcsak a többiek. Ezután következett az a szvit, pontosabban annak egyes részei, amely minden más mellett híressé tette a zenekart. Az első és ötödik tétel hangzott el köztük persze hosszú hangszer szólókkal. A hangszerszólók közül Zsömit emelném ki Ráduly mellett. Az utolsó részben Jackie az angol és a magyar szöveget egyaránt énekelte: "… elszállok vágyam pillangóival". Tátrai gitár break-je zárta a darabot.
A következő számban, amelyet a Traffic műsorából vettek át annó még az ausztráliai út előtt, a két vendég fúvós nem vett részt. Sőt a téma felvezetése és eléneklése után Jackie és Ráduly is elhagyta a színt. Ami itt következett, az számomra maga volt a csoda. Pataki és Tátrai szólói, majd a gitár és a szinti párbaja a régi szép időket idézte, sőt…! Új dimenziók nyíltak, hiszen szintetizátor nem szerepelt a Syrius hangszerparkban.
Jackie konferanszai is a múltat idézték fanyar humorával, blődli beszólásaival: "Stimmelnek a stimmek" - jegyezte meg, amikor bemutatta a szaxofonosokat. Jackie egy megöregedett, de letisztult énekhanggal és a régi elánnal vett részt a produkcióban, bár gyakran széken ülve játszott és énekelt. "Még mindig fájdalmasan szép, férfias énekhangja van" - súgta oda a Cuk-Rock zenei portál szerkesztője.
A Beatles feldolgozásból és a saját számból álló egyvelegben Ráduly hegedűt vett elő és mindkét témánál nagyszerűen ült a szólója. A Hendrix-darabban Pataki szintetizátor és Misi elektromos fúvós hangszer (ez lenne az EWI?) szólói adták a különlegességet a már hagyományos gitár mellett.
A ráadásban Jackie megemlékezett a barátokról, akik már nem lehettek jelen. Pataki kompozíciója és Tina szövege a régi barátokért, elsősorban Baronits Zsoltért szólt. A zene ugyan elütött attól, amit a Syriustól megszoktunk, inkább Elton John gyászdalára emlékeztetett.
Mindent egybevetve nagyszerű este részesének éreztem magam, bennem nem maradt hiányérzet, mi több…! A régi Syrius hangzás nem volt egy percig sem poros, ahogy például azt a lengyel SBB esetében éreztem korábban. A zenészek játékában benne volt a mai kor hangulata és hangzása is. Sosem hittem volna, hogy még egyszer az életben együtt látom-hallom ŐKET.

Koncertmenü: 1. I've Been This Down Before, 2. Széttört álmok (a./ I'm So Tired - Elfáradtam, e./ Butterfly - Virágének) 3. Feelin' Good, 4. Hamlet, a sólyom, 5. Strawberry Fields Forever/Devil's Masquerade, 6. Manic Depression.

Don Valentino Creative Commons License 2001.09.25 0 0 78
KI gitarozik a Devil`s Masquarade-en?
Az otodik szamban pruntyoges van.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!