Keresés

Részletes keresés

Béla6 Creative Commons License 2010.03.17 0 0 107168

Milyen tudathasadásos állapot az...

 

 

kádárista-ungarise-vircsaft...

Előzmény: GPS (107163)
ayantaqe Creative Commons License 2010.03.17 0 0 107167
hát, ha a yardnak ingyen adnád a szotyit, maradhatnál.

amúgy hülyeség az arabokkal bajlódni, pár éve még megérte, de ma már ha jól bejáratsz egy hivatalos pénzváltót, kapsz olyan árfolyamot, mint a keletiben. a nagy tételek pedig a váci utcában mennek, bizonyos boltok feletti helyeken. oda meg rendőr nem mehet be, csak bírósági papírral.

baromi nehéz egy külföldi állampolgáron számon kérni, miért van nála egy nagy köteg valuta...

majd ha a bankok nem váltják a valutát irreális árfolyamokon, leáldozik a napjuk. de az még messze van.
Előzmény: GPS (107165)
Béla6 Creative Commons License 2010.03.17 0 0 107166
tudom dikki, hogy ez neked is problemmát okoz, nemcsak a kazinci-osztagnak... :-))
Előzmény: többedik (107160)
GPS Creative Commons License 2010.03.17 0 0 107165

Nalátod - én sem ma születtem - ezért csóválom kicsit a fejem azon, hogy pl. a Keleti-nél 20 éve nyíltan és iparszerűen megy az illegális pénzváltás - és érdekes módon, ez nem zavarja a szelektív-jogalkalmazó Rendőrséget.

Ha én nekiállnék ott bármit árulni (pl. becsomagolt szotyolát) - garantálom neked, hogy 10 perc alatt lekapcsolna a szerv.

Hogy is van ez akkor?
.
Előzmény: ayantaqe (107161)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.17 0 0 107164
GPS Creative Commons License 2010.03.17 0 0 107163

De miért várjuk mi azt el bárkitől is, hogy önzetlenül (!!!) segítsen rajtunk? Egyáltalán miért kéne rajtunk SEGÍTENI? Mi vagyunk mi, koldusok, vagy mi?

Hülyék vagyunk mi, vagy bénák, vagy tehetetlenek? Minek várunk mi el állandóan "segítséget" - és önzetlent is - ráadásul?

Milyen tudathasadásos állapot az, hogy egyrészt ilyen-olyan nemzeti-büszkeséggel hencegünk - másrészt meg meg vagyunk sértődve, ha haszonelvűen, üzleti-partnerként üzletelnek velünk - és nem ingyen adnak, mint a koldusnak?
.
Előzmény: többedik (107159)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2010.03.17 0 0 107162
A jelek szerint szinte barki ad(ott) nekik hitelt. Az alternativa, hogy nem tudod eladni a termelest es bezarod a gyarat.

"még aritmetikailag sem tudja soha megtéríteni a felvett hitelt - mert egyszerűen nincs miből?"

Szinte minden orszag a vilagon ebben a helyzetben van.

Marc Faber: US, Europe Will Eventually Default On Their Debt
http://wallstreetpit.com/16596-marc-faber-us-europe-will-eventually-default-on-their-debt
Előzmény: GPS (107156)
ayantaqe Creative Commons License 2010.03.17 0 0 107161
mit háborodsz ezen fel? szerintem nem tudsz olyan embert mutatni nekem bp-en, aki még ne váltott volna "arabnál".

a szírek pedig teherán cimborái, miért szidnák őket a vonáék? lehet hogy ez hordta a pénzt a követségről turbómagyaréknak, oszt a moszad most lekapcsolta. :)))

na meg micsoda "luxusjárgány", ejha. :))
Előzmény: GPS (107154)
többedik Creative Commons License 2010.03.17 0 0 107160

Nekem a formával semmi bajom.

A tartalommal is csak annyi, hogy nem találom:-)))

Előzmény: Béla6 (107151)
többedik Creative Commons License 2010.03.17 0 0 107159

Ahogy az oroszok is inkább magukat szerették, mint minket, a nyugatiak is így vannak.

Jobb, ha ebbe te is beletörődsz.

Mondom ezt én, akinek a "nyugatimádatáról" a szocializmusban újságcikket írtak.

(Pedig akkor is csak helyén értékeltem a dolgokat.) 

Előzmény: GPS (107150)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.17 0 0 107158

ja, ezt tudom.

 

A tisztesseg kedveert tegyuk hozza, hogy amikor en vegeztem, mar akkor is leszallo agban volt. az en diplomam feleannyit sem er, mint egy 80as evek kozepen szerzett diploma ugyanott.

 

sb

Előzmény: Törölt nick (107155)
többedik Creative Commons License 2010.03.17 0 0 107157

Na ja. Voltak multik, akik egyszerüen piacot vettek. (Növényolaj, cukor, cement.)

Az egy külön üzletág. Ott durvábban dolgoztatják a pénzszivattyut.

Előzmény: Virsli László (107146)
GPS Creative Commons License 2010.03.17 0 0 107156

És ki ad hitelt egy olyan országnak amelyik láthatóan nem termel - és még aritmetikailag sem tudja soha megtéríteni a felvett hitelt - mert egyszerűen nincs miből?

Vagy most jön az, hogy pont arra játszanak - hogy majd jól elfoglalják a jelzálogba letett országot....a lakosságot meg (vélhetően) majd kiszórják innen?

Vagy hogyan folytatódik a mondat....hogy "majd hitelből.......stb. stb."?
.
Előzmény: V.4_BlackVoid (107152)
GPS Creative Commons License 2010.03.17 0 0 107154

Emberek! Milyen szocio-professzionális kategória az Magyarországon, hogy "szír pénzváltó"?

Ezt a szakmát úgy emlegetik a médiákban - mintha ez valami bejegyzett foglalkozás lenne. Vagy lemaradtam valamiről?

Vagy őket szeretik a Jobbikosok - azért nincs velük különösebb problémájuk - még ha bűnöznek is magyar-földön?

Most nyírtak ki megint egyet (már az n-ediket) - de megdöbbentem, hogy a hírekben "szír pénzváltónak" lenni Magyarországon az a világ legtermészetesebb dolga.

Egyáltalán kinek váltanak ezek annyi pénzt - hogy ebből egy egész szakma megéljen - pláne szír-ként?
Most a rendőrség évtizedes szemethunyását a dolog felett már nem is feszegetem.
.
ayantaqe Creative Commons License 2010.03.17 0 0 107153
én sem. jót.
Előzmény: Törölt nick (107139)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2010.03.17 0 0 107152
"Ez eddig érthető (lenne) - csak azt tudnám, hogy egy olyan ország, amelyik nem termel - mégis mi a lófaszból fizeti ki azokat a termékeket, amiket kényszerből beimportál a bandita nyugatiaktól?"

Felvesz hitelt a nyugatiaktol es abbol. Csakhogy ez USA-Kina viszonylatban pont forditva mukodott, az USA vett fel hitelt es azon vette a cuccot
Előzmény: GPS (107141)
Béla6 Creative Commons License 2010.03.17 0 0 107151

így van.

 

csak időnként összetűzésbe keveredek olyan beszólogatókkal, akik nem a tartalommal foglalkoznak, hanem a formával, és előfordul, hogy a nikkem emiatt odavész...

ésha valamely pijóca rámcuppan, akkor kevés a sorszámléptetés...

 

Előzmény: kobab (107148)
GPS Creative Commons License 2010.03.17 0 0 107150

Nem kell parázni, mert vége lesz ennek a rohadt, nyugati, judeo-plutokrata bandának a befolyása - mert jön a Jobbik - az majd jól kibassza őket.

Viszont felélesztik a turáni-szövetséget az oroszokkal, kozákokkal, stb. - gondolom azért, mert nem tudják, hogy Oroszországban is még elég sok a zsidó.

Mi jöhet még? Visszahívják az oroszokat, hogy védjék meg a magyar hont a nyugatiaktól? TELJES CIKK ITT
.
Előzmény: Virsli László (107146)
Béla6 Creative Commons License 2010.03.17 0 0 107149

Hanem azért, mert kiépült egy hatalmas iparág. (ezt egyébként magyarázgatta nekem egy "szeles" ember olyan tíz éve egy itthoni, akkor indult cégnél.)

 

 

napersze, minden szagember hazabeszél... :-)

 

esetleg ezt a pénzt költhették volna atomra is, azis kiépített volna egy hatalmas iparágat, ésakkor lenne olcso és atombiztos delejük... :-)) 

Előzmény: Virsli László (107137)
kobab Creative Commons License 2010.03.17 0 0 107148

Inkább érdekességként írom, mert nekem aztán olyan mindegy...

Viszonylag sokat olvasok, (inkább csak olvasok) és a stílus alapján én úgy gondolom, hogy Béla korábban Józsi volt azelőtt meg Laci. Többezer hozzászólással és abszolút ontopik alkat. De fene se tudja. A nyelvészkedés kapcsán nem is olyan rég a Napenergián szóltam hozzá. Payagyerek (ritka értelmes ember) áttévedt a hőszivattyúktól és persze kioktatták a stílusa miatt. Akkor is elmondtam, hogy a nyelvészek szerint ezek a nyelvi lelemények borzasztó értékesek. Korábban engem is néha idegesített ez a stílus. Miután tényleg általam nagyra tartott nyelvészektől hallottam ezt a rádióban, már nem bosszant. Sztem ez legyen a legnagyobb bajunk.

 

Előzmény: galland (107098)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.17 0 0 107147

mar miert lenne az?

 

Nem talalsz munkat mernokkent? Vagy nem is keresel?

 

sb

Előzmény: Virsli László (107142)
Virsli László Creative Commons License 2010.03.17 0 0 107146

nemcsak. Ha így lenne, nem romboltatták volna, illetve romboltatnák le (az egyébként kevésbé hatékony) termelőbázist. Lásd a théta által nemrég hivatkozott kabai gyárat. (théta, kár, hogy nem reagáltál a felvetésemre a bővebb infokat illetőleg)

 

Merthogy nagy eszükkel kivitték a gyártást Kínába a nyolcvanas években. Azután rájöttek, hoppá, baj van, itt maradt egy hatalmas termelőbázis (mégha némileg hatékonytalanabb is) a piacuk közelében, ebből gond lehet, rontja a bizniszt. Úgyhogy leromboltatták. Felgyújtatták. Most már egész biztos vagyok benne, nem volt véletlen az a rengeteg tűz sem. Mev, GAnz, stb.

Előzmény: többedik (107145)
többedik Creative Commons License 2010.03.17 0 0 107145

A nyugatnak nem az a lényeg, hogy mi ne termeljünk, hanem az, hogy mi kevésbé hatékonyan termeljünk, mint ők.

Vagyis a hozzáadott érték jó része náluk csapódjon le akkor is, ha nálunk képzik. Így ők mindig jobban fognak élni, mint mi, mi meg futunk utánuk, mint a csacsi, amelyik elé abrakot mutatnak a csacsi által vontatott szekérről.

Előzmény: GPS (107141)
Virsli László Creative Commons License 2010.03.17 0 0 107144

január végén voltam kint, elvittek egy céghez, ahol többek között éppen szélgenerátorok csúszógyűrűit készítették.

 

A felesleges munkahelyek a pesti hivatalokban vannak. Átvezényelném őket csúszógyűrűt drehálni. Persze elsőre elb.szná a sosedolgozott békávéfőov, de mint gyártásvezető mérnök, jól ráb.sznék a vasvonalzóval a kezére. Azután csak megtanulná a tetves bürokratája :)

Előzmény: Virsli László (107143)
Virsli László Creative Commons License 2010.03.17 0 0 107143
nemtom :), én csak másoddiplomás-közgazdász vagyok. De ez a multiplikátor-hatás működik. A dajcsoknál meg mostanság a megújuló-ipar lett a legjobb exportcikk, megelőzi a mercedest. De majd jön berci és kijavít :)
Előzmény: GPS (107141)
Virsli László Creative Commons License 2010.03.17 0 0 107142
az is munkanélküli, aki nyomtatókat javít, pedig űrrakétát is tudna tervezni...
Előzmény: Törölt nick (107139)
GPS Creative Commons License 2010.03.17 0 0 107141

Te Virsli, ezt én nem értem. Pontosabban: ezt sem.

Ha mondjuk a dajcsoknál nincs munka (tán 5 % volt a melóhely-hiány akkor) - hogyan lehet ezt feloldani felesleges (vagy nem fontos) munkahelyek megteremtésével ?

Ezt pont úgy nem értem, mint amikor azt mondják, hogy: "a gazember nyugatiak azért pusztítják le a magyar ipart és a magyar termelést - hogy majd az ő szarjaiknak legyünk felvevő-piac."

Ez eddig érthető (lenne) - csak azt tudnám, hogy egy olyan ország, amelyik nem termel - mégis mi a lófaszból fizeti ki azokat a termékeket, amiket kényszerből beimportál a bandita nyugatiaktól?
.
Előzmény: Virsli László (107137)
krezidiesel Creative Commons License 2010.03.17 0 0 107140
Csak arra irtam, hogy a húsos kaja a legolcsóbb...
Előzmény: GPS (107136)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.17 0 0 107139

en mar nagyon regen nem lattam munkanelkuli mernokot.

 

sb

Előzmény: Virsli László (107137)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.17 0 0 107138
"lecsukható fedél"

És lecsukható pénzátvevő és pénzátadó politikusok/politikai kinevezettek! :-)
Előzmény: Virsli László (107119)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!