Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.12 0 0 47241

Miért lenne ez unortodox?

Persze esetleg a kelet-nyugati irányhoz képest, de amúgy a legjobb útiterv.

Mind a két kéktúrámat Hűvösvölgyben kezdtem, a Hűvösvölgy-Rozália téglagyár túrákkal, és nagyon élveztem a dolgot. 

Ha valaki a kéktúrát szeretné elkezdeni és tanácsot kérne én most is csak azt mondanám neki hogy olvassa el Hörpölinék első bejárását, és aszerint járjon el ő is ha teheti, ideális kezdés, főleg még tapasztalatlanabb túrázóknak.

Mi is így tettünk, a legjobb dolog volt tapasztalatot szerezni a Pest környéki jól járható utakon, rövidebb és viszonylag könnyebb túrákkal. Nem beszélve arról hogy mennyivel könnyebb a logisztika szervezése is errefelé mint a végeken.

Amúgy keleten kezdeni még csak-csak, de nyugaton...  ha engem kérdeznének erről ott biztosan nem javasolnék senkinek kéktúrázást indítani.

 

Persze, ízlések...

 

 

Előzmény: Zolcsi67 (47237)
pavarotti Creative Commons License 2015.01.12 0 0 47240

nem tudom hogy volt-e van-e lesz-e valaha füzete/mozgalma, de úgy tűnik a Nagymarosról induló Piros (Kóspallag, Nosztra, Nagybörzsöny, Ny-i gerinc..) idén jó eséllyel tovább folytatódik immár egészen Kemencén és Bernecebarátin keresztül Ipolyság felé (a határig úgy tudom biztosan, azon túl nem tudom) -> "Honti Piros" fedőnévvel..

 

Ha valaki a Pirosat szereti:), az eddig sem csúnya, így méltó le/felvezetéssel bővülő útvonal végigvándorlását érdemes megfontolni..

Előzmény: Zaba (47236)
Lud Creative Commons License 2015.01.12 0 0 47239

kétautós logisztikát követtünk, és nem tudtunk a Petény-Becske közti buszozás lehetőségéről, így kénytelenek voltunk csikorgó fogakkal elsétálni a Hármaskönyv mellett és menni tovább Becskéig:) sár szerencsére nem volt csak hó.

 

a ti logisztikátokkal viszont erőteljes a motiváció a túrán végig!

a sofőr persze így is elalvásközeli állapotba kerül hazafelé...

Előzmény: olahtamas (47238)
olahtamas Creative Commons License 2015.01.12 0 0 47238

A dagonyába, vagy a Hármaskönyvbe? :)

A kezdés, amúgy képletes, mert lehet Úgy kezdeni, hogy az autót a Hármaskönyvnél teszi le az ember, aztán átbuszozik Becskére, és végül is a túra vége is hármaskönyv :)

Előzmény: Lud (47235)
Zolcsi67 Creative Commons License 2015.01.12 0 0 47237

Mivel nem bélyegeztem, ebben nem tudok segíteni, a "mi-hol-merre" témakörben azonban szívesen állok rendelkezésedre! Tavaly novemberre sikerült befejezni, eljutni Verőcéig,nem tudom, te melyik irányból kezdenéd.

 

Mivel idén szeretném (szeretnénk, a párommal) folytatni Verőcétől a Börzsönyi, majd Nagyoroszitól a Palóc piros jelzésen, így számomra logikusnak tűnt az apajpusztai indulás.

 

A blogba folyamatosan teszem fel a szakaszokat, ahogy épp időm engedi.

 

Jah, a Kéket is idén kezdenénk, teljesen unortodox módon: ha már kör, akkor Hűvösvölgyből indulva, az óramutató szerint, és – BÉLYEGEZVE :-)

Előzmény: Zaba (47236)
Zaba Creative Commons License 2015.01.12 0 0 47236

Köszi!

Épp ma vettem meg a túrafüzetet, a kék mellé, amit 14 év kihagyás után idén újrakezdek (a fogadalmak ugyebár...)!

Előzmény: Zolcsi67 (47215)
Lud Creative Commons License 2015.01.12 0 0 47235

a Hármaskönyvben kezdés veszélyesebb a túrát tekintve, mint bármilyen dagonya.

ilyenkor voltunk két éve az Ősagárd-Becske szakaszon - nem mertünk bemenni :)

Előzmény: olahtamas (47214)
Házihold Creative Commons License 2015.01.12 0 0 47234

Csak annyit mondok: Encs - anyukám mondta

 

Nem olcsó de jó.  Viszont hétvégén csak bejelentkezéssel működik

Előzmény: Bányatörp (47231)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.12 0 0 47233

A Bableves Csárdáról is írtam, írtunk már sokat, ezt a képet is többször betettem már, biztosan emlékszel:

 

 klasszikus...

 

Apropó! Neked mint abszolút gasztro-turistának biztosan lenne miről írnod ha nekiveselkednél! :-)

 

Előzmény: olahtamas (47229)
rozaa Creative Commons License 2015.01.12 0 0 47232

Off. A Balatont félig az -ipari- orvhalászat látja el. :(

Bányatörp Creative Commons License 2015.01.12 0 0 47231

Egyetértek. Egy éve a Cserehátot jártam, Fancsalon nyomtam két stemplit, de utána Encsen is szerettem volna a pénztárban, de az akkor már zárva volt. Így innen folytatom.

 

U.i.: a vértesi túra okán üdvözletemet küldöm a csapat hölgytagjainak. :)

Előzmény: Pulmy (47180)
Házihold Creative Commons License 2015.01.11 0 0 47230

Újra kell kezdenem:-)

Előzmény: Törölt nick (47228)
olahtamas Creative Commons License 2015.01.11 0 0 47229

Mindjárt éhes lettem, pedig pár órája ettem degeszre magamat :)

A teljesség igénye nélkül, de pl. a Bableves kimaradt :)

Előzmény: Törölt nick (47228)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.11 0 0 47228

Gasztro kék

 

Az utóbbi nap beszédtémája kapcsán összeszedtem pár helyet a kéktúra során ahol jót ettünk, és valamennyire tapasztalatból tudom mondani hogy érdemes betérni egy levesre, vagy egy tál ételre. Persze ezek mellett rengeteg hely van még, és egy jó kis szalonnasütés is belefér bármikor egy túra hangulatába, sőt, talán az a leginkább ami közel áll a bakancsosokhoz!

Mindenképpen a teljesség igénye nélkül keletről nyugatra pár hely:

Füzér, Koronaőr Étterem és Vendégház:

 


A kaja elég jó, aludtunk is itt, a szállás az inkább csak elfogadható.


A Vágáshutai Koronás Vad Vendégházat promóztam már eleget, viszont Vilma néni rántottájáról még nem esett szó. Nagyon finom volt, igazi parasztrántotta, volt belőle bőven, nem kellett óvatoskodni, meg udvariaskodni, csak dörgölni befelé! :-)
Makkosho'kkai rántotta, kissé indiszkrét módon Tavaszi Széll tányérjából: :-)

 

  utána pedig irány a kék a kertkapunk keresztül Makkoshotykán!

Vilma néni egyébként kellemes vendéglátó, mindenre nagyon odafigyel, sőt talán túlzottan is.

 

 

Kissé rendhagyó, de tetszett ez is: birsalmasajt becsületkasszával Mogyoróskán, kettőt hoztam el, egyet még túra közben megettem.

  birsalmasajt, tájképpel. Háttérben a Regéci vár

 

Jósvafőn rengeteget szalonnáztunk, a kéktúra során megismert Fecskefészek Vendégházba pár évig visszajártunk. Bográcsozni, és szalonnát sütni lehet a kis kertben, a kéktúra a ház előtt megy el, ráadásul gyönyörű kilátás nyílik innen a falura:

 

  szalonna, kolbi, és a másnap reggeli kávé közben az ajtón kilépve ez a kép fogad 

 

A kéktúrától pár km kitérő Szilvásvárad, mindenki ismeri, de ezt a halfüstölőt talán még nem mindenki látta. Nem olcsó ez sem, de nagyon finom halak vannak itt, amellett hogy fogyasztottunk vittünk is magunkkal belőle.

 

  ezek a szeletek nem 100%, de a pisztrángok biztosan innen, a Szalajka-völgyből származnak. Mind finom.

 

A Bélapátfalva melletti Szomjas Csukáról szintén zengtem már ódákat, a savanykás malaclevest nem szabad kihagyni, egyszer érdemes betérni ide, ha másért nem akkor ezért.
Galyatető, Hollókő, sok helyen ettünk még természetesen, egy helynek viszont javítanám picit az eléggé megtépázott renomáját, ez pedig a Magyarkúti Fogadó, amely pecsételőhely is volt(?)
Mikor mi először ott voltunk akkor is tetten érhető volt -nevezzük így- némi tartózkodás az úriember részéről, ez esetben Pulmy taktikája sem működött zökkenőmentesen, mert a zord és szűkszavú tulaj a pacal és a leves rendelése után is ugyanolyan zord és szűkszavú maradt, viszont a kaja egészen jó volt, és jól is esett.

 

  

Viszont utána a túra még tovább Katalinpusztáig már annyira nem hiányzott.:-)

Folyt köv nyugaton...

 

 

olahtamas Creative Commons License 2015.01.11 0 0 47227

Teljesen ontopic a film:

http://port.hu/a_nagy_kek_jelzes/pls/fi/films.film_page?i_perf_id=44954891&i_topic_id=1

Még jelzések is vannak benne, csak hát fekete-fehérben nem látszik a színe :D

Zolcsi67 Creative Commons License 2015.01.11 0 0 47226

Ha a bejegyzések alján a teljes fotógaléria linkre kattintasz, a fotóalbumon ott van képenként bejelölgetve a helyszín, összességében kiadja az útvonalat. Tervezem ilyesmi gyártását amúgy, de egyelőre kapacitáshiánnyal (főleg idő...) küzdök.

 

Köszönöm az ötletet! :-)

Előzmény: HEV (47222)
Zolcsi67 Creative Commons License 2015.01.11 0 0 47225

Inkább csak lusta vagyok ide hosszú, sok képpel tűzdelt hozzászólást írni :-D

 

Tudod mit: szeretnék akkora nézettséget, hogy adóznom kelljen érte! :-DDDD

Előzmény: Törölt nick (47223)
HEV Creative Commons License 2015.01.11 0 0 47224

https://www.websas.hu/statistics/detail.php?idn=18827

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.11 0 0 47223

Vigyázzatok, mert lassan a reklámadó hatálya alá estek itt a nagy blogreklámozások közepette! :-P

Nincs nézettség, vagy mi van? :-P

Előzmény: Zolcsi67 (47221)
HEV Creative Commons License 2015.01.11 0 0 47222

Stabil olvasód vagyok hiszen a saját blogomba linkelve látom az újdonságaidat. Javasolnám, hogy a képtárak végére tegyél be egy olyan térkép kivágatot amin jelzed, hogy éppen melyik részt jártad be , a nagyobb tévelygésekkel együtt.

 

Előzmény: Zolcsi67 (47221)
Zolcsi67 Creative Commons License 2015.01.11 0 0 47221
Előzmény: Zolcsi67 (47215)
Pulmy Creative Commons License 2015.01.11 -1 0 47220

-ly   + j    !!

Előzmény: Pulmy (47219)
Pulmy Creative Commons License 2015.01.11 -1 0 47219

 Persze van import hal,muszály. A valóság kicsit más. Ha találkozunk egyszer személyesen akkor elmondom.

Előzmény: homerx (47218)
homerx Creative Commons License 2015.01.11 0 0 47218

igen, az emlitett cikk szol errol is, de elkepzelheto, h a horgaszok ki tudjak elegiteni az igenyeket? elvegre pont arrol szolt, h kulfoldrol behozott halat kenytelenek arulni.

 

mert nincs deli kek? akkor r-ek min mentek vegig? vagy alfoldi kek? a lenyeg, h eljuss a tiszahoz :) 10 evig laktam vasarhelyen, egyszer vendegsegben voltam mindszenten a tiszaparton. sult kecsege, kecsegepori mig elek, nem felejtem. utana en is csinaltam karacsonyi kajanak. sajnos ettermekben nem talalni. a hazai harcsat en is szeretem, sot, evek ota az a karacsonyi kaja. sajnos azt is sokat hoznak be .it-bol a po folyorol. szummaszummarum, ket halat nem eszek meg:hekk es az afrikai harcsa. de ahogy itt a kollega is irta, gusztibusszal utazunk :)

 

Előzmény: Pulmy (47212)
homerx Creative Commons License 2015.01.11 0 0 47217

ismerem a helyet. egy idoben szinte havonta jartunk ide. nem lakom messze. a kornyekre is jarok gombaszni. mostanaban nem voltam. nincsenek kis zaszlocskak? :)

Előzmény: Törölt nick (47211)
Házihold Creative Commons License 2015.01.11 0 0 47216

szerintem itt ettem szarvaspörköltet ami nem szarvasból készül. ezen kívül rendben volt

Előzmény: Törölt nick (47211)
Zolcsi67 Creative Commons License 2015.01.11 0 0 47215

Túlélve az ünnepeket, elő- és utószilvesztereket, a blogírás is folytatódik: Pest megyei piros, 3. szakasz.

 

http://erdonmezon.blogspot.hu/2015/01/irul-pirul-3-szigeti-veszedelem-1.html

olahtamas Creative Commons License 2015.01.11 0 0 47214

Az igen jó hely :)

Mi is nagyon várjuk, hogy kedvezőek legyenek a feltételek az Alsópetény - Becske szakaszhoz :)

Előzmény: Törölt nick (47211)
Pulmy Creative Commons License 2015.01.11 -1 0 47213

  Nekünk komoly foto gyűjteményünk van a túrák közben és utána felkeresett egységekről és az elfogyasztott kajákról,italokról. Egyszer talán kezdek majd vele valamit.

Előzmény: Törölt nick (47211)
Pulmy Creative Commons License 2015.01.11 -1 0 47212

 A halászatot leállították az igaz,de a horgászok nagyon nagy számban fognak nemes (fogas..) halakat is.

Sőt egész iparág van erre rátelepülve,bár igaz,hogy a horgász nem adhatja el a halat(elvileg). Itt kéne élned,hogy tudd miről beszélek.

 

   

Előzmény: homerx (47205)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!