Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012.09.20 0 0 2547

Most nem olvastam végig az egészet, sőt fel is idegeltem magam, mivel nem kaptam egyértelmű válaszokat, ködösítéssel meg tele van a padlás. Abraszteia és SzedR válaszaira lennék kíváncsi, mert főzni tudok igaz csak egyszerű ételeket, de nem is nagyon érdekelnek a kacifántos kaják. Mivel ez a szeretőt keresők klubja az is igaz, hogy én nem vagyok klubtag, azért szeretnék a kérdésemre egyértelmű válaszokat kapni. Aztán csak csodálkoznak a lányok/asszonyok, hogy nem találnak szeretőt. Bizony könnyen meglehet, hogy a férfiak megunják ezt a sok mellébeszélést és elmennek egy szolgáltató lányhoz akivel nem feltétlenül fontos megvitatni a világfolyását. :-)

Cobretti nyomozó Creative Commons License 2012.09.19 0 0 2546

Én nem bárki vagyok.

Előzmény: Adraszteia.A. (2447)
hangok a /dev/null-ból Creative Commons License 2012.09.19 0 0 2545
Hat, ez egy olyan kerdes, amire nem tudok normalis valaszt adni. Nekem nagyon sokfele menusor tetszik/tetszhet, akar gyokeresen elteroek is. Neha van egy-egy etel (sot, akar csak egy elem), ami nagyon izgatja a fantaziamat, akkor abbol kiindulva probalok osszeallitani valamit. Maskor valami tema (pl osz, tavasz) a vezerfonal, szoval mindig mas...
Egyszer egy oszi menuhoz kitalaltam egy eloetelt, amiben nagy kedvenceim voltak vegyitve.
Csinaltam egy intenziv zellerpuret (sajat kiserletezesu, selymes, izes), ezt kis halomban tettem a tanyer kozepere. Kacsamellbol sajat fuszerezesu es keszitesu (nyers) sonkat csinaltam, majd nagyon vekony szeletekre vagtam. Ezekbe a szeletekbe lilahagymabol keszult, kisse "oszies-erdeire" fuszerezett hagymalekvart tekertem, es harmat-harmat allitottam a kis zellerpure-halmokba. Krumplit, lilakrumplit, ceklat, paszternakot, edesburgonyat 1-2 millimeteres szeletekre vagtam, es chipsnek kisutottem, az oszi avar sokszinuseget utanozva. Ezt sajat keszitesu zellersoba forgattam es a kacsamell-tekercsek kore szortam.
Ez egy tanyer volt, egy eloetel... Mondjuk egy ilyet csinalnek randira is, de ez se egyszeru kerdes, mert hat a randi az megiscsak randi, nem fozoshow. :) Tehat azon is mulik, milyen randi, hanyadik, kivel, hol, mit szeret az illeto...
Előzmény: Adraszteia.A. (2543)


Adraszteia.A. Creative Commons License 2012.09.19 0 0 2544

Te is így tervezel? Nem vagytok Ti mérnökök? :-)))

Előzmény: linga2 (2542)
Adraszteia.A. Creative Commons License 2012.09.19 0 0 2543

Na meg látvány és érzés szempontjából sem :-)

Húú, ez tényleg komoly tervezést igényel és valóban rengeteg munka, ha az embernek nincs segítsége. Minden elismerésem!
Mondj egy Neked tetsző menüsort, mit főznél mondjuk egy randira? :-)

Nem csak? ;-) 

Előzmény: hangok a /dev/null-ból (2540)
linga2 Creative Commons License 2012.09.19 0 0 2542

Jézus Mária...

 

Mintha magamat olvasnám..... :)))))))))))))

Előzmény: hangok a /dev/null-ból (2540)
kisnunus Creative Commons License 2012.09.19 0 0 2541

Sziasztok 18 éves Budapesti lány vagyok,kiszeretném próbálni lánnyal... kor nem számít,ha tetszek és érdekel írj bátran,ha te is kezdő vagy úgy még izgalmasabb de ha nem vagy kezdő az sem baj :-),fiúk és párok ne írjanak !!!A gyenge minőségű képekért bocsi,telefonnal készültek.

 

mailem: encsibaba05@gmail.com

 

 

hangok a /dev/null-ból Creative Commons License 2012.09.19 0 0 2540

Persze, hogy nem rossz, már csak méret szempontjából sem... :)))

(a'la Woody Allen)

 

A mise en place az a koncepció, amivel az étel elkészítését a végletekig aprólékosan megtervezve és mindent a lehetséges maximumig előkészítve indítjuk a tényleges főzést. Ezek olyan technológiai lépések, amiknek az elvégzése nem rontja az alapany, illetve a végeredmény minőségét, de időben hamarabb is elvégezhető. (Például: a zöldségek pucolása, darabolása, szükség szerinti blansírozása. Például semmiképp NEM: panírozás.)

Persze a hétköznapokban nem így főzök többnyire, hanem a hagyományos, lineáris, "háziasszonyos" módon, de egy nagyobb társaságnak, komolyabb menüsort másképp lehetetlenség megcsinálni, legalább is azon a színvonalon, amit szeretnék. Ez úgy kezdődik, hogy megtervezem a menüt, próbálok olyan sort kitalálni, amiben az egyes elemek erősítik egymást, esetleg vissza-visszaköszönnek az egyes alapanyagok, csak más textúrában, más ízzel. Mindezt harmonikusan, de változatosan. Ha megvan a sor, akkor az egyes tányérokat próbálom finomhangolni, kitalálni az apróságokat, amik különlegessé teszik (és amik a legtöbb időt és energiát viszik el általában), utána az egyes tányérokat megtervezem vizuálisan is. 

Ezek után kezdem felépíteni a technológiai sorrendet először tányéronként, aztán globálisan is. (Például nagyjából kiszámolni, mikor kell odatenni valamit, hogy a megfelelő időre készüljön el. Mondjuk a második tányér után a sütőbe kell tenni az ötödikhez adott húst, stb...) Ehhez elemi részekre bontom a tányért, és összeírom a fő alkotórészeket (nem az alapanyagokat, hanem a már kész elemeket), hogy azokhoz mi szükséges, mennyire előre készíthető el, stb. Ez a lista amúgy is nagyon hasznos, mert a lefőzés és a tálalás során az ember nagyon tud kapkodni ám és könnyen kifelejthet dolgokat... :) 

Bocsánat, ha túl tudományosra és unalmasra sikerült. 

 

Szeretek főzni és nem csak a páromnak... ;) :)

Előzmény: Adraszteia.A. (2527)
linga2 Creative Commons License 2012.09.19 0 0 2539

Hm.....Bizony... :)

 

Látod így jár a szakács,még ennyi sem jut neki. :)

Előzmény: Adraszteia.A. (2537)
mikó334 Creative Commons License 2012.09.19 0 0 2538
sziasztok! Győr-bp közt keresek hölgyet 20-40közt! 30ast visszahívom (06307234442)
Adraszteia.A. Creative Commons License 2012.09.19 0 0 2537

Majdnem??? ;-)

Előzmény: linga2 (2535)
mikó334 Creative Commons License 2012.09.19 0 0 2536
Sziasztok! 20-40ig hölgyet keresek! 30ast vhívok! győr-bp közt!
linga2 Creative Commons License 2012.09.19 0 0 2535

Bizony.....pedig olyan szaftos volt,hogy majdnem elsült.... :))))))))

Előzmény: Adraszteia.A. (2530)
Adraszteia.A. Creative Commons License 2012.09.19 0 0 2534

Lépjünk túl...

Előzmény: ladisz 01 (2516)
linga2 Creative Commons License 2012.09.19 0 0 2533

Rossz látni magadat egy görbe tükrön?......

 

Ismerem az érzést.

Előzmény: hangok a /dev/null-ból (2515)
fruskacsutka Creative Commons License 2012.09.19 0 0 2532

Az a nagy levegő, hogy krült oda? :))

Előzmény: fruskacsutka (2528)
hangok a /dev/null-ból Creative Commons License 2012.09.19 0 0 2531

Ezeket át kell ugrani, nincs ellenszer... Fájdalmas mennyiségben vannak ilyenek. :S

Előzmény: *SzedR* (2525)
Adraszteia.A. Creative Commons License 2012.09.19 0 0 2530

Húú, most akkor arról lemaradtam? :-(((

Előzmény: linga2 (2457)
fruskacsutka Creative Commons License 2012.09.19 0 0 2528

Dehogy viccelem. 

 

Csak ismerem magam.

 

Azt hiszem, én soha nem jutnék el odáig, hogy most akkor szeretőt keresek. Úgy értem, tudatosan. Az nem én lennék, aki azt mondja, hogy megyek, és csalok. Vagy válaszolok erre a szimpatikus hirdetésre, vagy bármi olyan dolgot teszek, amihez egyfajta ilyen irányú elhatározottság, és aktívság kell. Azt viszont nem mondom (már nem), hogy azért, mert nem keresnék, biztosan nem is lehetne. Ezért mondom, hogy igazad van. Abban is hogy nyilván nem olvasgatnék itt, ha minden hajde tökéletes lenne körülöttem. 

 

 

 

 

 

Előzmény: linga2 (2523)
Adraszteia.A. Creative Commons License 2012.09.19 0 0 2527

Pedig a nagy, az azért sosem rossz ;-)

 

Fogalmam nincs, mi az a "mise en place", de jól hangzik :-)
Tetszik, ha egy pasi ilyen jól főz, irigylem a párodat :-)))

Előzmény: hangok a /dev/null-ból (2454)
Adraszteia.A. Creative Commons License 2012.09.19 0 0 2526

Nem is értem, ezt így hogy raktad össze??? :-o

Dehogy kell az én családomat vkinek felvállalnia!

Én arra gondolok, ne csak dugás legyen a szeretői kapcsolat, mert azt én inkább szexkapcsolatnak nevezném. Legyen néha más program is, mint a szex. Nem kell nagy dologra gondolni, elég egy együtt kávézás, séta a patakparton, mittomén... hívjon fel néha, mert hiányzom, küldjön egy smst, tudjam, gondol rám. Természetesen ezt én is megteszem, biztos neki is jól esik. És persze az érzelmek!

Előzmény: Törölt nick (2453)
*SzedR* Creative Commons License 2012.09.19 0 0 2525

Biztos igaza van, naná.

Lövése sincs, s gondolom neked sincs lövésed, hogy ki miért is van itt. Pedig....

Ja, hogy ffiak többen írnak ide, mint nők? Meglehet. De egy amolyan tulok hsz-re az olvasgató nők sem fognak reagálni, miután a hsz. gazdájáról sokat elárul az, amit és ahogyan írja. Áh..

Előzmény: Törölt nick (2524)
linga2 Creative Commons License 2012.09.19 0 0 2523

Elvicceled.... :)

 

Ok,majd emlékezz rám.....

 

majd.... akkor.

Előzmény: fruskacsutka (2521)
linga2 Creative Commons License 2012.09.19 0 0 2522

Nem is értem,miért nem marasztalod ezt a jó embert.... :))))))))))))))

Előzmény: *SzedR* (2520)
fruskacsutka Creative Commons License 2012.09.19 0 0 2521

Nem tiltakozom. Dehogy.

 

Igazad van.

 

Meg nekem is. :)

 

Előzmény: linga2 (2519)
*SzedR* Creative Commons License 2012.09.19 0 0 2520

Amen.

Előzmény: ladisz 01 (2517)
linga2 Creative Commons License 2012.09.19 0 0 2519

Én meg csak szólok,hogy mindennek oka van....

 

Annak is,hogy itt vagy és az koránt sem biztos,hogy csak az előbb említett okok miatt.

 

A tévedés lehetősége benne van,bár az élettapasztalatom általában jókat szokott súgni.

 

Most el ne kezdj kézzel-lábbal tiltakozni,inkább hunyd be a szemed,csukd be az ajtót és légy egy picit egyedül evvel a gondolattal,amit most elmondtam.

 

Aztán a szíved amit mond evvel kapcsolatban..... No majd az lesz az igaz. :)

Előzmény: fruskacsutka (2518)
fruskacsutka Creative Commons License 2012.09.19 0 0 2518

Olvasgatok, és néha kényszerem van, hogy szóljak. Ez a fényképkirakós vita pont ilyen kényszerítő dolog volt. Ha meg már valamibe beleszóltam, nagyobb figyelemmel vagyok. Nem ez a téma izgat konkrétan, csak az itt folyó disputa, az emberek, és sorsok, amiket megmutattok. És hát attól, hogy konkrétan nem érint a téma, még lehet róla véleményem. Plusz tanulságokat is találhat itt még egy magam fajta is. No meg csurgathatja a nyálát a jól főző pasik láttán. :))

Előzmény: linga2 (2514)
ladisz 01 Creative Commons License 2012.09.19 0 0 2517

Ha már itt vannak a betűim,csak úgy háttérgondolatként,-volt itt valaha 5-6 NŐből lévő aki tényleg kapcsolatot ( valami egészséges "szeretőit" ) keresett??

Mert akik jelen pillanatban itt pötyögnek,-csupán unatkozók egyesülete! Sajnálatosan.

Nna ez azt gondolom nem nekem való. Egészségesebb ,tartalmasabb mezőkre kell evezni. Ez állóvíz itt!!!

 

Ha valaki tényleg keresne valami érdemlegeset,-amiben élő tartalom,életvidámság, s oly sok katartikum van,-a cim adott. Pár oldal vissza.

 

 

Adios-Itt finító!

ladisz 01 Creative Commons License 2012.09.19 0 0 2516

Helló! megszólítottál. Mivel én nem tudok órákat szüttyögni e helyen,sajna nem tudom kinek írom e levelet. A nevet látom ugyan ,ám ez semmit sem mond nekem. Tehát-ki ,mit fordított,kinek? bazzira elvagytok e lélektelen,arctalan,virtualitásba..... Az élő valót éld meg -bazi jól-aztán a többit csupán figyeld és ami olyan fogd meg,vagy had haladjon .....

Ez a megszólítás is ,-nem a fő lényegre utal,hisz van egy felléc amin az van -szeretöt keresők! Nos a lényeg adott! Nekem erre nix idő,főleg más mezőkön...

Csaó!

Előzmény: Adraszteia.A. (2411)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!