Keresés

Részletes keresés

binlaci88 Creative Commons License 2009.03.25 0 0 34

http://privatbankar.hu/html/bef/4016.php

 

Tényleg naprakész. Az az oldal neve, hogy ÁLLAMPAPÍR VÁLASZTÓ. Mindenféle kroitériumot be lehet állítani és kidobja a legjobb ajánlatot és hogy hol lehet kapni. Mondjuk mindenre az államkincstári fiókokat mondja...

rejt-éj Creative Commons License 2009.03.24 0 0 33
tkp nem létező pénz, búborék
szomorú :-(
részemről csak dkj (vagy likviditási alap)
Előzmény: Tulipánhagyma (31)
Tulipánhagyma Creative Commons License 2009.03.20 0 0 32
Pardon, Vakmajom.
Tulipánhagyma Creative Commons License 2009.03.20 0 0 31
Vajmajom írta:

"Aszondja, hogy:

""Múlt heti jelzésével összhangban áprilistól intenzív magyar államkötvény visszavásárlási sorozatot indít az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK).""

Kb. egy olyan zöldségesre hasonlít, amely az eladási nehézségein, nulla vevő, halott piac, úgy próbálna segíteni, hogy elkezdi önmaga vásárolni a saját portékáját, ráadásul hitelből. Nem sokáig lenne zöldséges. :-)"
binlaci88 Creative Commons License 2009.03.16 0 0 30

nekem ez tök új dolog, hogy a magánembereknek kínált kamatok, végre kezdenek hasonlítani a piacon kialakult kamatokhoz. Hogy is gondolhatták, hogy a banki betéti kamatok alatt kímált állampapirokat, azért az egy dologért veszik majd a népek, mert állampapír. szerintem egy banki betét és egy állampapír gyakorlatilag azonos biztonságú, így a hozam döntő

Előzmény: Tulipánhagyma (29)
Tulipánhagyma Creative Commons License 2009.03.16 0 0 29
Erre pénteken jó nagyot szánkáztak a hozamok lefelé.
Különben meg meg lehetoszatni - sőt ajánlott is megosztani - a kockázatot: pl. 40 százalék hároméves, 30 százalék 4-6 hónapos, 30 százalék meg akciós betét.
Vagy fele kötvény, fele kötvényalap.
Előzmény: Híd (28)
Híd Creative Commons License 2009.03.13 0 0 28
Én is ezen filózok, hogy mi lesz, ha belengetnek egy 500 bp-t a közeljövőben, hogy megfogják a forintot. Állítólag muszáj lesz, mert az MNB nem bírja azért annyira venni, mint ahogy a spekulánsok bírnák. Azon meg lenne azért bukó rendesen, ha most megveszed, aztán pár hét múlva meg elhúznának a hozamok 16-17 százalékig,
Előzmény: rejt-éj (27)
rejt-éj Creative Commons License 2009.03.13 0 0 27
a spread zavar
de +értem, nem kell eladni...

de én is inkább 1edi állampapírokat vennék portfólióba', mint ktv alapot, mert azt "csak" ki kell ülni, nem a többi kiszálló/beszálló birka dönt be.

kérdés csak az, h lesz-e komoly, a jelenleg beárazottnál nagyobb kamatemelés?
(és ha igen, lesz-e 6ása, vagy csak olaj lesz a tűzre a spekiknek)

mert érdemi fiskális lépések nélkül itt csak nyekergés van, és 1előre esély sincs változásra, csak szórunk el némi ajrót a piacon, hogy megmaradjon a lélektani 300 alatt
Előzmény: Tulipánhagyma (25)
Tulipánhagyma Creative Commons License 2009.03.12 0 0 25
Most mi nem szívderítő azon, hogy a mai táblázat szerint egy év körüli kötvényt 12,69, két éveset 13,20, három éveset 13,39 százalékos hozammal árul a Kincstár, miközben ingyenes a számlavezetés és ingyenes vagy olcsó több más szolgáltatás?
(Ma elég gyatrán működik az ÁKK honlapja, de excelben sikerült letöltenem egy hozamtáblázatot)
Eszerint egészen minimálisra csökkent a különbség az intézményi és a lakossági árak között.
Az infláció meg lesz vagy 3-6 százalék, a recesszió miatt, a forintgyengülés ellenére is. A hülyének is megéri takarékoskodni.
Előzmény: rejt-éj (24)
rejt-éj Creative Commons License 2009.03.12 0 0 24
sajna a 2.lagos forgalmazók télleg pofátlan árréssel tudnak dolgozni, igaz, az ákk lakossági árfolyamai sem szívderítőek.

az állampapír vs betét kérdésben az előbbi mellett szól, h itt azért ki lehet kerülni a kamatyadót pl. nyesz számlával (gondolom mindenki a nagyanyja nevében kereskedik :-))), vagy ha netán családi bétécskében van a pénz, az is vehet nyugodtan állampapírt,
míg a vonzó betéti kamatok csak lakosságnak vannak, és a kamatadó kikerülhetetlen

a kettő kockázata szinte azonos, forint kötelezettségeit az állam mindenképpen teljesíti, legfeljebb elinflálja előtte. (kb. ez lehet az oba-val biztosított betétek esetén is)


érdekes köztes termék pl az axabank kamathozó számlája, ami tkp egy látraszóló betét napi kamat elszámolással, havi kamat jóváírással, jegybenki alapkamat mínusz 50 ponton. (félmilkó felett)

(szerintem méltatlanul ismeretlen, a bp banknak volt még ilyen decemberben, már nincs, többről nem tudok)
Előzmény: endre66 (18)
Tulipánhagyma Creative Commons License 2009.03.11 0 0 23
Józsi bácsi ne a Csalogány utcába menjen, hanem a Váci útra (lapos fehér épület az Árpád híd metrómegállónál).
Majd nyit egy számlát, és vásárol, igen. A másodlagos forgalmazók sok mindennel megpróbálhatják lehúzni az embert, de akadhat náluk olcsó állampapír is, nagyobb összegnél talán megéri kilincselni kicsit.
az akk.hu oldalon a lakossági állampapírok menüpont alatt van kincstári árfolyamjegyzés (aktuális hozamok), meg számlanyitási feltételek.
Kártyát nem tudom.
Előzmény: endre66 (18)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.09 0 0 22
Inverz hozamgörbe esetén is kerülhet x idő után lejjebb az az adott pont. Attól függ, hogy mennyire inverz a görbe. Visszafelé nem gondolnám, hogy általános szabály lenne.

Legfőképp azért, mert nemcsak az alakja változik a hozamgörbének, hanem a magassága is.
Előzmény: uhu20 (21)
uhu20 Creative Commons License 2009.03.09 0 0 21
Kösz!

Nem mondhatnám, hogy világos a dolog. Mintha a görbe meredekségének csökkenésével függne össze a dolog....(?)

Mindenesetre akkor emelkedő hozamgörbe mellett az ex post, inverz esetén a számított hozam a nagyobb? Ez mondjuk egy általános szabály?
Előzmény: Törölt nick (20)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.09 0 0 20
Itt van egy hellyel közzel emelkedő (normális, nem inverz hozamgörbe):



Helyettesítsük be példát a 2éves, és a 6hónapos hozamokkal. A vásárláskori várható hozam 0,98% (yield oszlop) volt. Ha eltelt másfél év, és most a 6hónapos hozama 0,41%, akkor árfolyamnyereségnek kell lennie. Ezért a post hozam magasabb.
Előzmény: uhu20 (19)
uhu20 Creative Commons License 2009.03.08 0 0 19
Aszongya hogy:

" Ön fél évvel ezelőtt egy egyéves DKJ-t vásárolt emelkedő hozamgörbe mellett. A hozamgörbe az elmúlt félévben nem változott. Ha ma eladja a papírját, melyik érték lesz magasabb: a kötvény elmúlt félévi ex-post hozama, vagy a vásárláskori várható hozama?"

Nem igazán értem magát a problémát sem.
endre66 Creative Commons License 2009.03.04 0 0 18
Bocs de annyira nem vágom a témát:

Józsi bácsi be tud menni a csalogány utcába, nyit egy számlát, azt vehet a feltüntetett eladási hozamon (12%+) 2012/c-államkötvény ?
Bankkártyával tud fizetni Józsi bácsi? Majd lejáratjor rendelkezik, hogy hova utalják a lét?

Gondolom ha Józsi bá' másodlagos forgalmazónál kívánja ugyanezt megtenni, akkor szépen lehúzzák?
Előzmény: Tulipánhagyma (17)
Tulipánhagyma Creative Commons License 2009.02.19 0 0 17
Friss kincstári lakossági árfolyamjegyzés:
http://www.akk.hu/object.392E2AC1-4CAC-4F57-B2CA-0A1E03D8F703.ivy

Pl. 2012/B kötvény, 12,8 százalékos eladási hozam. Nem semmi.

Tulipánhagyma Creative Commons License 2008.10.31 0 0 13
Hát eszerint most lehet, hogy a betét a nyerő:
http://www.napionline.hu/default.asp?cCenter=article.asp&nID=386276&place=vezeto_anyag_bal_link

vagy másképp
ITT
Veszpremi Creative Commons License 2008.10.31 0 0 12
Jó régen utaltattam én AKban lejárt papírból kijövő pénzt, az ingyen volt, mintha a pénztárukban fizették volna ki. Sztem most is ingyen megy. Talán. Meg kell kérdezni telón.
Előzmény: Tőzsdés (9)
Tulipánhagyma Creative Commons License 2008.10.31 0 0 11
Mellesleg a Kincstár nagyon olcsó:
http://www.akk.hu/object.038314ea-210a-4065-9368-08b34455ffd4.ivy
Előzmény: Tőzsdés (9)
Tulipánhagyma Creative Commons License 2008.10.31 0 0 10
Persze. Az értékappírok "átutalását" transzferálásnak hívják, és cégtől függő költsége van (általában tételenként 2-3 ezer forint körüli összeg).

Nem inkább az Equitasnál akarod venni és az Államkincstárnál őriztetni...?
Van kétféle kockázat: az egyik az értékpapír kibocsátójának kockázata (azaz tönkremegy a magyar állam). Az állampapírt azért szeretjük, mert ennek kockázata csekély.
A másik annak a kockázata, hogy az értékpapír elűnik a számládról. Ezt nyugodtan lehet lopásnak nevezni, mert a papírt mozgatni csak a tulajdonosa jogosult. Ebben az esetben a Bevától (www.bva.hu) járt kártalanítás (csak értékpapírokra). Utoljára 1998-2000 körül, az akkori brókercégcsőd-hullámban fordult elő nálunk, de akkor tömegesen.

Szvsz... van annál biztonságosabb, mint állampapírt az államnál tartani...?
Előzmény: Tőzsdés (9)
Tőzsdés Creative Commons License 2008.10.31 0 0 9
Köszi.

Ha a regionális államkincstári irodába megyek, akkor ott meg tudom úgy venni az állampapírt, hogy az Equitas-os értékpapír számlámra kerüljön? (és ha valamelyik bakban teszem ugyanezt?)

Sok lenne a CIB-es bankszámla, Equitas-os értékpapír számal és még az államkincstárnál is egy értékpapír számla.

Az utalgatásoknak ugyanis szép kis költsége lehet.
Equitas-tól elutani ha jól tudom 0,02%, ami 1 millió esetén 2000 Ft.
Az államkincstári értékpapír számlánál ez mennyi? Ezt kerestem, de nem találtam, pedig nyilván nem 0.
Előzmény: Tulipánhagyma (7)
Tulipánhagyma Creative Commons License 2008.10.31 0 0 8
9959,8
Előzmény: Tőzsdés (6)
Tulipánhagyma Creative Commons License 2008.10.31 0 0 7
Az Equitas maga nem állampapír-forgalmazó, csak az anyukája, a K&H Bank. (Ma már szinte csak bankok maradtak a listán, az úgynevezett "elsődleges állampapír-forgalmazók" körében, akik ajánlatot tehetnek aukciókon.)

Áltlában , online szerintem nem tudsz aukciós megbízásokat adni, offline pedig valószínűleg csak valamilyen kemény összeghatárhoz kötve.
A forgalmazók listája:
http://www.akk.hu/object.e7ac3b2e-ffd7-4da1-aab3-feeec53806c5.ivy
Előzmény: Tőzsdés (4)
Tőzsdés Creative Commons License 2008.10.31 0 0 6
Még 1 dolog eszembe jutott.
Én most ugye 9799 Ft-ért vehetnék DKJ090121-et. Ami lejáratkor 10.000 Ft-t jelent.

Adót gondolom ezek után, a hozamból vonnak. Vagy az esetleg már bele van kalkulálva az árba, amin venni lehet?

Magyarul mennyi marad nekem eladás és adók után 1 DKJ esetében. 10000 Ft, vagy csak 9960?

(Még mindig nem tudok kibékülni a 9% és a 16% közötti eltéréssel.)
Tőzsdés Creative Commons License 2008.10.31 0 0 5
No meg nem mindenhol van ám 11%-os betéti kamat. Pl. CIB-nél is csak új ügyfelekre vonatkozik ilyen.
Más banknál meg csak ezért fenntartani számlát + utalgatni már nem éri meg.
Előzmény: Tulipánhagyma (3)
Tőzsdés Creative Commons License 2008.10.31 0 0 4
Köszi. Még egy kérdésem lenne így elsőre.

Mi a teendőm, ha nem a másodlagos piacról szeretnék diszkont kincstárjegyet vásárolni?

Úgy 11% feletti hozamot tudnék elérni a 3 hónapos kincstárjegyeknél, ami már jelentősen kedvezőbbnek tűnik.

Elvileg minden hét kedden van aukció. Arra nem tudok Equitas-nál megbízást adni? (persze lehetőleg online)
Előzmény: Tulipánhagyma (2)
Tulipánhagyma Creative Commons License 2008.10.31 0 0 3
Hát, a betétbiztosítás összeghatáráig elvileg a betét is az állampapírhoz hasonló biztonságú, így össze lehet a kettőt vetni, versenyeztetni. A betét mellett szól még, hogy rövid távon sincs árfolyamveszteség (az állampapírnál, a vételi és eladási árfolyamok különbsége és a hozamszintváltozás miatt előfordul).

Ellene szól a betétnek szerintem, hogy az OBA a gyakorlatban igen körülményes lehet: kifizetik, persze, de jó esetben hónapok, rossz esetben évek múltán, különböző jogi procedúrák, jogviták miatt.

Mellette szól az állampapírnak, hogy ha visszaesnek a hozamok, akkor szerény nyereséggel is ki lehet szállni (ha viszont emelkednek, akkor veszteséggel). Ezt az adott lekötött betét feltörésének feltételeivel is érdemes összevetni.
Előzmény: Törölt nick (1)
Tulipánhagyma Creative Commons License 2008.10.31 0 0 2
"Rövidebb időszakokra (3-6 hónap)...
Van egy Equitas-os értékpapír számlám, CIB-es bankszámlám és 5 perc az államkincstár regionális irodája."
"equitas-nál amit venni tudnék az 9% hozamot hoz, amit nem igazán értek. Hogy lehet ez?"

Az állampapír is kereslet és kínálat függvénye, illetve a forgalmazó állapítja meg, milyen áron adna el.

A PETI Equitas-rendszerből és a
http://www.akk.hu/object.979586AA-5C90-4019-A5D0-F6F6A2B614D0.ivy
címen látható Államkincstár-árfolyamokból ítélve, rövid távra ma (15 óráig) az Equitas a nyerő 9 százalékkal. A jövő júniusi (09-06-03) lejáratú papír hozama 10,5 százalék náluk, tehát érdemes megfontolni a hosszabbat.

Mindenképpen érdemes még rátelefonálni egy-két bankra, csak ott a számlavezetési díjak valószínűleg magasabbak (Equitasnál és Kincstárnál tudtommal nulla).

"PETI-ben két hozamot látok. Az egyik a vételi, a másik az eladási. ... Vételi egyébkén 16%, eladási 9%."

Természetesen a forgalmazó olcsóbban vesz és drágábban ad, abból van a haszna, tehát az eladásin tudsz venni és a vételin eladni. A különbség kincstárjegyeknél egyébként nem vészes, futamidőtől függően max 1-1,5 százalék.

***

Az elmúlt pár hétben, a válság miatt óránként, percenként változtak az árak, kitágultak az árrések, és sok függ az összeghatártól is. Pár százezer vagy 1-2 millió forintnál valószínűleg nincs sok választásod. 3-5 milliótól kezdve lehet, hogy tudsz egyéni megállapodást kötni, kedvezőbb feltételekkel vásárolni.
Tőzsdés Creative Commons License 2008.10.31 0 0 0
Ezer köszönet a topiknyitónak.

Lenne rögtön pár kérdésem:

1.
Rövidebb időszakokra (3-6 hónap) szeretnék magyar állampapírba fektetni. Akár többször egymás után, de ez még a jövő zenéje.

Van egy Equitas-os értékpapír számlám, CIB-es bankszámlám és 5 perc az államkincstár regionális irodája.

Szerintetek hova menjek, mit vegyek és milyen költségekre számíthatok ezzel kapcsolatban?

Ahogy nézem equitas-nál amit venni tudnék az 9% hozamot hoz, amit nem igazán értek. Hogy lehet ez?

2.
PETI-ben két hozamot látok. Az egyik a vételi, a másik az eladási. Melyik mit jelent? Ahogy én utánaszámoltam az ott látható Diszkont kincstárjegyeknél nekem az eladási hozammal kell számolnom.
Jól látom?

Vételi egyébkén 16%, eladási 9%.
Utóbbi nekem annyira nem vonzó. (jan 21-i lejárat)

3.
Ha előbbi papírt megveszem, akkor gondolom éves szinten 9% hozamra számíthatok, de ha el akarom adni, akkor azzal rögtön egy csomót bukok. Eladni, már 16%-os minusszal (éves szintre vetítve) tudnám.
Ez a 7%-os különbözet miből adódik?

Előre is köszi a válaszokat.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!