Keresés

Részletes keresés

farkzoli Creative Commons License 2005.04.26 0 0 93
Avagy csillagimbusz. Sikeres barkácsolást!
Előzmény: madgie (91)
KTTech Creative Commons License 2005.04.26 0 0 92
Ez mezei Torx csavar. Meg nem mondom hogy milyen méretű, de beszerezhető...
Előzmény: madgie (91)
madgie Creative Commons License 2005.04.26 0 0 91

Első kísérletem a Pana Lc-33 hot-mirrorjának eltávolításával nem egészen úgy sikerült, mint szerettem volna. Na nembaj, ehhez is lehet valahogy csavarhúzót szerezni biztos :)

 

 

lc33_1

 

 

lc33_2

 

 

lc33_3

 

lc33_4
garfieldka Creative Commons License 2005.04.26 0 0 90
Ezen én is gondolkodtam, mert évtizedek óta használom a Cokin rendszert. De abból még csak ez az egy létezik, nincs választék. Én meg más nanométer tartományban dolgozó szűrőt szerettem volna. És még egy. A Cokinnnál nem tudom az esetleges fals fényeket kiktatni, hiszen a rendszerből adódóan nem teljesen zár. De ettől még biztos jól lehet használni.
Előzmény: Dari (88)
Pecarobi Creative Commons License 2005.04.25 0 0 89
A canon a85 is jo,csak a kávéspohár+szines negativ szürön kell picit finomitani...
Dari Creative Commons License 2005.04.25 0 0 88
Cokin P007-es jelzésű a szűrőm, van rajta még egy Infrared 89B jelzés is. Gyakorlatilag csak a fényforrások látszanak át rajta.
Előzmény: garfieldka (85)
garfieldka Creative Commons License 2005.04.25 0 0 87
Te tudod persze! De a szomszédom igencsak rácsodálkozott, hogy hogyan fényképezek a lencse előtt egy "fekete" üveggel. Bele is nézett vele a Napba, és csak valami kevés mélyvörös derengett neki. Vagyis tényleg izgalmas területe ez a fotózásnak. Mondom én, aki itt még nem járt, csak most teszem az első lépéseket.
Előzmény: puhatest (86)
puhatest Creative Commons License 2005.04.25 0 0 86
Dehogynem átlátszó az, csak nem nekünk ;)
Előzmény: garfieldka (82)
garfieldka Creative Commons License 2005.04.24 0 0 85
Milyen szűrőd van? Nem a márka, hanem a tartománya mennyi? Hány nanométeres tartományban dolgozik? Elég, ha a típusszámát megadod. Majd meg nézem a táblázatban. Vörös? Átlátszó, világos? Vagy szinte fekete és nem tudsz a keresőben átnézve élességet állítani?
Előzmény: Dari (84)
Dari Creative Commons License 2005.04.24 0 0 84
Húúúú!
Nagyon köszi! Akkor ezek szerint van remény. Pedig már majdnem lekezdtem árulni a szűrőmet. Na akkor én is nekilátok újra próbálkozni, remélem ezek után összejön.
garfieldka Creative Commons License 2005.04.24 0 0 83
A lényeg maradt le. 300D a gépezet és egy manuális M42-es optika.
Előzmény: garfieldka (82)
garfieldka Creative Commons License 2005.04.24 0 0 82

Bár már jártam itt egyszer, tegnap nem találtam ide. A kételyek feloldására két képet mutatok. Heliopan 830-as (nem átlátszó, szinte fekete, mélyvörös) szűrővel készültek. A szűrőt a napokban vettem, ez az első két felvételem. Adatok: blende 8, idő 30 mp, ISO 100.

 

 

A kép ff-be áttéve, tónusmódosítás, majd vissza RGB-be és zöld/barna szűrővel véglegesre alakítva.

 

 

A felvétel eredeti formában csak némi tónuskorrekcióval.
Dari Creative Commons License 2005.04.04 0 0 81
Kipróbáltam a TV távirányítóján a tesztet, és mindkét gép látta az infra LED-et. A kész képen látok mindent, csak a zöldek nem fehérednek ki.
ceva_sony Creative Commons License 2005.04.04 0 0 80

Semmit nem látsz az elkészült képen?

Én úgy tudom, hogy a 300D-ben lévő szűrő miatt ez a gép nem nagyon alkalmas infra technikára. De próbálkozz meg hosszabb záridővel.

Én egy Olympus 750-et használtam Hoya R72 szűrővel, ott jó hosszú időket kellett exponálnom nyáron, szikrázó napsütésben (6-8 másodperc), de tudom, hogy van olyan gép (digi kompakt), amivel akár kézből is lehetett exponálni. Szóval ha jól tudom, ez nagyon változó.

Előzmény: Dari (78)
csizmtamas Creative Commons License 2005.04.04 0 0 79

Azért nem sikerül mert a 300D-ben blokkolva van az infra tartomány.

Itt nézz utána:

http://ghonis2.ho8.com/rebelmod.html

Dari Creative Commons License 2005.04.04 0 0 78
28-135 Is, f/9, 3.2 sec
Iso 100
EOS-Bandi Creative Commons License 2005.04.04 0 0 77
objektív ? Záridő ?
Előzmény: Dari (76)
Dari Creative Commons License 2005.04.04 0 0 76
Emberek!
Vettem egy Cokin IR szűrőt, de valami miatt nem akar működni a 300D-vel. Mi lehet ennek az oka? Akinek van ezzel tapasztalata attól szívesen venném, ha megoszatná velem élményeit. A neten rengeteg IR képet találok ami 300D-vel készült, tehát elvileg a technikának jónak kell lenni. Ja van egy Panasonic FZ-20-asom is, de azzal sem látom, amit szeretnék. Help!
csizmtamas Creative Commons License 2005.03.10 0 0 75

Sziasztok!

Tudna segíteni valaki, hogy Budapesten hol lehet infra filmet kapni? Eddig nem sikerült egy boltban sem ahol próbálkoztam. Vagy néztek rám nagy szemekkel vagy azt mondták, hogy volt már nekik olyan, de most nincs és nem is lesz.

 

Mindenkinek előre is köszi!

 

csizmtamas

ceva_sony Creative Commons License 2004.12.11 0 0 74

Szia,

 

írj egy mail-t hétfőn a címemre, én kipróbáltam az infra világot.

Ceva

Előzmény: Törölt nick (71)
onagyz Creative Commons License 2004.12.11 0 0 73

Nem éppen infravörös, de nem akármi:

Egy százéves fotográfus (12. 11.)

garfieldka Creative Commons License 2004.12.06 0 0 72

Itt eltölthetsz egy pár hetet, mire megszólal valaki. Nem túl elterjedt az infrázás, mert drága a szűrő, állvány kell hozzá stb. De megnyugtatlak a 300D alkalmas, én is azzal készítek vorös- és fekete infra szűrős képeket.

Egyébként a kérdésedre egy sorral lentebb a válasz. Ott millió infrás oldalt találsz.

Előzmény: Törölt nick (71)
bigmcelek Creative Commons License 2004.10.27 0 0 70

Hahó!

Ajánlom mindenkinek, aki a témában érintett vagy érdeklődő:

 

infrafoto.lap.hu
Dimage Dani Creative Commons License 2004.08.09 0 0 69

Felhozom, mert érdekes téma.

Nem tudjátok, van-e valahol olyan lista, ahol különböző digitgépek infrafotózásra való alkalmasság szerint fel vannak sorolva?

A60-al van valakinek tapasztalata?

wreckage Creative Commons License 2004.04.22 0 0 68
így
wreckage Creative Commons License 2004.04.22 0 0 67
szerintem már nem érdemes filmes IR fotózással pö...foglalkozni.

IR -re legalkalmasabb két digit. gép a sony 717-es ill. utódja, a 828-as. Sajnos korlátozva, csak 'P' módban, 2.4 | 1/60 mellett (1/30 - 828). Tehát az infra f. mellett szükség lesz 1-2 ND szûrõre is.

ezek itt kicserélik a fenti gépekbe épített infra blokkolót egy 'sima' üvegre: maxmax.com | igy teljes Manuálban tiéd lesz az infra.

amit a csere után kapsz: Da ultimate IR machine w. 5/8megapixar!

Dimage Dani Creative Commons License 2004.04.21 0 0 66
Kicsit felhozom a topikot.
Tudnátok linkeket adni olyan siteokhoz, ahol IR fényképezéssel foglalkoznak magyar nyelven?
Kérdés: ha infraszűrőt használok nem infra érzékeny filmhez, akkor mit csinál? Egyszerű szürke (vagy vörös) szűrőként funkcionál?
tmures Creative Commons License 2004.01.13 0 0 65
Sziasztok!
Én is próbálkozgatok:
gép: 300D
obik: Canon 18-55 mm EF-S
Sigma 28-200 mm Macro
szűrő: Hoya R72
Az a gyanúm, hogy a CMOS előtt lévö IR szűrő éléggé kiszűri a NIR tartományt. Kértem szűrőspecifikációt a CANON-tól de még nem érkezett semmi.
Néhány képet itt lehet látni.
Törölt nick Creative Commons License 2004.01.07 0 0 64
majd mutassatok képeket!
wreckage Creative Commons License 2004.01.07 0 0 63
jav: a max. zársebesség 1/60-ra korl.
Előzmény: wreckage (62)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!