Keresés

Részletes keresés

Ep128 Creative Commons License 2003.05.17 0 0 860
Aha, idézőjelbe raktad, és "így" látszik...:-)
Kösz, nekem a világ minden kincséért sem jött össze az "elmagyarázós" verzió, csak a végleges...:-)))
Előzmény: egzo (859)
egzo Creative Commons License 2003.05.16 0 0 859
1.) recept:

<a href="http://www.valami.com"> ez itt link a szövege, amire kattintani kell </a>


így fog megjelenni:


ez itt link a szövege, amire kattintani kell


2.) recept:

írd meg a hozzászólást egy html szerkesztőben, és másold be a forrásszöveget (ez olyankor célszerű, ha sokféle html tag, kép stb. van a szövegben.)


ha nem vagy biztos a dolgodban próbáld ki előbb a szöveget valamelyik html-próba topicban.


ja, és végre sikerült létrehoznom ezt a nicket :) szóval egzo=EDC=exosworm=zugkraft :)
Előzmény: Ep128 (858)
Ep128 Creative Commons License 2003.05.16 0 0 858
Áááááááááááááááááá!!! Juszt is!
target=_blank>oldal neve, vagy akármi

Kész, slussz, ha nem jött össze más elmeséli...:-))))
Bocs mindenkitől!

Előzmény: Ep128 (857)
Ep128 Creative Commons License 2003.05.16 0 0 857
Na ez nem jött össze, "túl jól" sikerült...:-)))
Hogy a hernyóba tudom úgy beírni, hogy csak 99%-ig legyen jó, és látszódjon amit beírtam betüről betüre?:-))
Nem ér, így nem tudom megmutatni!!! Ááááá!!:-))))))
Próba újra... Ha most sem sikerül (ill. most is túl jól sikerül) feladom... Na szóval:
oldal neve, stb....

Nnna.... Hátha...:-)))

Előzmény: Ep128 (856)
Ep128 Creative Commons License 2003.05.16 0 0 856
Link beillesztés...
Valahogy így pl.:
oldalneve

(Csak nem tudom most "példaként" sikerül e a szöveget láttatnom, amit bepötyögök, vagy megjelenik a kamuként ideírt példa-oldal -nem létező- linkje...:-) )
Hátha....

Előzmény: dano1972 (853)
Povi_ Creative Commons License 2003.05.16 0 0 855
Ep128!
Neked azért volt fekete-fehér a kép a TV-n, mert te a kompozit videojelet kötötted rá! (ami tulajdonképpen csak luminencia jel). Én viszont az RGB-t három kábelen+csync.
Egyébként, mint írtam nem tökéletes a kép, mert remeg egy kicsit, és túl erős a jel.
Előzmény: Ep128 (851)
dano1972 Creative Commons License 2003.05.16 0 0 854
Némi infó arról az NEC géprôl: http://www.old-computers.com/museum/computer.asp?c=177
Előzmény: dano1972 (853)
dano1972 Creative Commons License 2003.05.16 0 0 853
Asszem, ez új lesz: http://dunkels.com/adam/contiki/index.html :itt egy C64-es oprendszert fejlesztenek, amiben van telnet, emil, web brows., webserver(!)
Az érdekes az, hogy egy másik muki elkezdte megcsinálni vmi számomra ismeretlen Z80 alapú gépre: http://www.markn.org/contiki/

Csekkoljátok
(Egyébként hogy kell élô linket berakni a fórumba? -lamer, tudom-)

Povi_ Creative Commons License 2003.05.16 0 0 852
Állítólag a Spectrum Világban, vagy a Mikromagazinban jelent meg egy cikk, ami a spectrum programok átírásával foglalkozott EP-re. Ti tudtok erről valamit? Nincs meg valakinek ez a cikk? (ha jól tudom, több számon át is foglalkoztak vele, de ebben nem vagyok biztos...).
Találtam egy honlapot, ahol 1kB-os játékok versenye van. Itt van egy nagyon szép tetris spectrumra, azt lenne jó megpróbálni átírni. Kezdőnek szterintem elég az is, visszafordítva se lehet több a gépi kód 6-700 sornál. Aztán majd jöhet a Prince of Persia.....
A vinyóvezérlő téma mennyire halott dolog? Én nekem megérne kb 5-6000 Ft-ot. (persze nem tudom, hogy ez a gyártónak mennyire éri meg...). Elképesztő, hogy C64-re még manapság is miket találnak ki! IDE vezérlő, beépített akkumulátoros órával, az EPROM-ban lévő setup program úgy néz ki, mint az AWARD BIOS a PC-ken, stb. De nem csak hardverfejlesztés folyik... Van már jpg képnéző, hardveres MP3 lejátszó, stb. Az EP-vel igazábol az a legnagyobb baj, hogy nem adtak el belőle mittudom én hány millió darabot, így Mo.-n kívül, nem tudom, ki foglalkozik még vele... Angolok, stb? Nincs velük kapcsolat?
Ep128 Creative Commons License 2003.05.15 0 0 851
Povi, izgi amit írtál..:-) Mert ha (!) anno kivettem a kábelt a monitorból, és bedugtam a Tv-be, (Scart) akkor a kép ÍGY fekete-fehér volt. Ezek szerint te a belső átalakítás (2db. forrasztás) nélkül "varázsoltad színessé" a kompozit jelet, ami "gyárilag" nem az!:-)
(Ok, megkerülted aproblémát, de a végeredmény színte ugyanaz...)
Előzmény: Povi_ (847)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!