Keresés

Részletes keresés

Domek Creative Commons License 2015.02.09 0 0 3908

Sziasztok. Nemrégiben találtam pár festményt, esetleg valaki tudna pár infóval szolgálni róluk? festőművész, esetleges érték? 
Elnézést a rossz minőségű képekért. 

troutman Creative Commons License 2015.02.09 0 0 3907

Nem lehetetlen, de a mérete miatt elvetném. A bieder-típusú, nagyobb tükörrel készült, alul fiókos típus szokott olyan 60 cm körül lenni, a kisebb, sima talapzatos, ováltükrös meg kb 40 cm. Erre szerintem ha még rájön egy tükör, már használhatatlanul magas lenne. Persze lehet egyedi megrendelésre készült darab is. Meg kellene kérdezni az eladót, nem-e talált egy hasonló motívumokkal díszített hokkedlit is a tetthelyen.:)

Előzmény: havasföld34 (3905)
troutman Creative Commons License 2015.02.09 0 0 3906

Őszintén szólva passz, de lámpa szerintem sosem volt. Érdekes, hogy minden oldala egyformán kidolgozott, pedig a dimenziói alapján "egynézetű" tárgynak gondolná az ember, amiknek a hátulját szinte sosem munkálták meg a kelleténél jobban (pl. kandallóórák, asztali feszületek). A faragás kicsit elnagyolt, bár ez betudható az anyaghasználatnak is - és ez a másik érdekes dolog - ui. fenyőt ritkán faragtak.

Előzmény: Kadarka72 (3904)
havasföld34 Creative Commons License 2015.02.09 0 0 3905

Szerintem ez inkább egy asztali pipere vagy borotválkozó tükör lehetett.

Előzmény: Kadarka72 (3904)
Kadarka72 Creative Commons License 2015.02.09 0 0 3904

troutman!

 

Lennél szíves ötletet adni, hogy mi ez?

Azt írja lámpatest, hát, nem tudom... Érdekes egy valami mindenesetre.

 

http://antik.vatera.hu/csillar_lampa/antik_asztali_lampa/antik_faragott_fa_lampatest_2031953072.html

hamil-kar Creative Commons License 2015.02.07 0 0 3903

Köszönet! A bocis kép gyenge? Lehet, de nekem akkor is tetszik:)

Előzmény: troutman (3901)
troutman Creative Commons License 2015.02.07 0 0 3902

Süteményes/szendvicses készlet kínálótálcája. A teljes szettek (használt) ára 20-30E közt mozog, töréspótlásra szoktak keresni szóló darabokat is. A tárgy, állapotát is figyelembe véve 5E Ft körül érhet.

Előzmény: mcricardo (3897)
troutman Creative Commons License 2015.02.07 0 0 3901

Esélytelen, nagyon gyenge kép.

Előzmény: hamil-kar (3899)
troutman Creative Commons License 2015.02.07 0 0 3900

50E körül még nem lehet baj belőle.

Előzmény: hamil-kar (3898)
hamil-kar Creative Commons License 2015.02.07 0 0 3899

http://antik.vatera.hu/festmeny/eletkep/fenyes_adolf_erdeti_o_v_2033481593.html

 

Ugyanez lenne a kérdésem ezzel kapcsolatban is, hogy eredeti-e?

Még ha nem is az, nekem akkor is tetszik.

 

A 2. linket csak poénból teszem be, mivel a hölgy rengeteg hamisítványt árul.

Korábban elgondolkoztál a favágós Heyer Arthúr képen, szerintem tuti nem eredeti.

 

http://antik.vatera.hu/festmeny/tajkep/fenyes_adolf_zagyvapart_2034989564.html

hamil-kar Creative Commons License 2015.02.07 0 0 3898

Szia Troutman!

 

Az alábbiról mit gondolsz?

Az egyértelmű, hogy nem eredeti, de szerintem jó kezű festő festette. Nagyméretű is.

Szerinted ha tetszik, de tudva azt, hogy nem igazi, meddig érdemes elmenni a licitben?

 

http://antik.vatera.hu/festmeny/portre_emberek/ferenczy_karoly_a_fiatal_zsoke_szamla_garancia_2032617578.html

mcricardo Creative Commons License 2015.02.07 0 0 3897

Üdv,

 

Újra itt. Volna nekem egy kézzel festett Zsolnay tálam egymagában. Eladásra bocsátom. Mennyit kérhetek el érte? Esetleg némi információ található róla a neten?

 

Kép 1

Kép 2

Kép 3

 

Előre is köszönöm!

troutman Creative Commons License 2015.02.03 0 0 3896

Esetleg a hátlap a kitámasztóval. De lehet, hogy sima fali keret, nagyobb fotókhoz.

Előzmény: Gingko Blowjoba (3895)
Gingko Blowjoba Creative Commons License 2015.02.03 0 0 3895

Persze tudom mit jelent az asztali képkeret, de azok máshogy néznek ki és más anyagból vannak. Plusz van támasztójuk. Ez meg csak fekszik vagy hogy áll meg? Hiányzik róla valami?

Gingko Blowjoba Creative Commons License 2015.02.03 0 0 3894

Köszönöm, én még ilyenről nem hallottam. Mi az, hogy asztali képkeret?

Előzmény: troutman (3893)
troutman Creative Commons License 2015.02.03 0 0 3893

A méretéből ítélve asztali képkeret. Elég szűkszavú a leírás, meg a fénykép sem túl jó,

de szerintem a mintás rész préselt, festett fémlemez, plüssel bevont fára applikálva.

Így ránézésre talán 19. század vége.

Előzmény: Gingko Blowjoba (3892)
Gingko Blowjoba Creative Commons License 2015.02.03 0 0 3892

Troutman, ez szerinted mi? Nem tudom értelmezni. Empire képkeretnek árulják, de nem értem a talapzatot, hogy miből van és mi a szerepe.

Valami modern cucc lehet.

 

 

Gingko Blowjoba Creative Commons License 2015.02.02 0 0 3891

Köszönöm. Annyira nem fontos nekem, mert ennyi pénzért vagy kicsit többért már igazi antikot is lehet kapni. Még a felső lehet, hogy az, mert az kopottas, patinás. De az se lehet túl régi, talán 30-as, 40-es, 50-es évek.

Előzmény: troutman (3890)
troutman Creative Commons License 2015.02.02 0 0 3890

A két alsó nem volt túl meggyőző, de ez alapján nekem belefér réginek. Esetleg próbálj utánanézni

a jelzésnek, hátha az segít belőni a korát.

Előzmény: Gingko Blowjoba (3889)
Gingko Blowjoba Creative Commons License 2015.02.02 0 0 3889

Itt van még egy, állítólag ezüstözött, a hátulján egy háromszögben HC betűk.

 

  

Gingko Blowjoba Creative Commons License 2015.02.02 0 0 3888

üDV!

 

Mostanában több helyen is láttam ilyen érdekes formájú kínálótálakat, általában búzakalászos vagy eperleveles dombormintával.

Mutatós darabok, nem is túl drágák. A kérdésem az lenne, hogy antikok-e? Nekem nem tűnnek annak. Talán valamilyen Nyugat-Európából behozott cucc?

 

    

troutman Creative Commons License 2015.02.02 0 0 3887

Az olyan papír, ami ér is valamit nem olcsó, tehát jellemzően nagyobb értékű képeknél van értelme a dolognak. Annyit esetleg tudok segíteni, hogy megnézem a képeket, hogy egyáltalán van-e értelme elindulni velük.

Előzmény: Kadarka72 (3886)
Kadarka72 Creative Commons License 2015.02.02 0 0 3886

Sziasztok!

 

 

Festményeket hol lehet bevizsgáltatni, hogy eredetiek-e illetve mennyit érnek?

És mennyibe kerül egy ilyen vizsgálat képenként? Kapok-e róla papírt? Ha igen, akkor meghirdetéskor a hirdetőoldalon mellékelhetek fotót a kapott papírról?

Senkinél nem láttam még ilyet, ezért kérdem, hogy szabályos-e.

seal-point Creative Commons License 2015.02.01 0 0 3885

Értem, akkor ez se fog összejönni. Amúgy tetszik a képen a patina, csak mivel esteli kép, ezért eleve sötét volt már a megfestéskor, aztán ez 75 év alatt még tovább sötétedett 4-5-6 árnyalattal és szinte már alig látszik mi van a képen.

Pláne így télen. Majd nyáron, ha erősödik a megvilágítás, kicsit jobb lesz a helyzet.

Előzmény: troutman (3883)
seal-point Creative Commons License 2015.02.01 0 0 3884

Köszönöm, akkor inkább hagyom, mert ha megbolygatnám az feltűnőbb lenne, mint így.

Előzmény: troutman (3882)
troutman Creative Commons License 2015.01.31 0 0 3883

Egy háború előtt készült kép általában koszosabb, mint azt a tulajdonos gondolná. Ha még bontatlan, eredeti keretében van a festmény, a falc alatti rész általában megmutatja az eredeti színeket.

 

Az más kérdés, hogy némely darabnak kimondottan jól áll némi patina. Egy antik kép - hacsak nem mesterműről van szó - egy alapos tisztítás után sokat veszíthet a bájából. Előjönnek a gyengébben megfestett részek, eltűnhetnek a finom lazúrok, szóval az ilyen képeknél (hacsak persze szakadás-pergés

miatt nem szorul teljes restaurálásra a kép) én maximum egy óvatos felületi tisztítást javasolnék, ha lehetséges, az eredeti lakkréteg megtartásával.

 

Egy tisztítás-lakkozás általában 10-15E Ft-nál kezdődik, ami kisebb értékű képeknél sajna tényleg sok lehet.

Keringenek a neten mindenféle házipraktikák festménytisztításra, de ezeket senkinek sem javaslom. Ha nem megfelelően nyúlunk hozzá, egy képet nagyon könnyű tönkretenni.

Előzmény: seal-point (3881)
troutman Creative Commons License 2015.01.31 0 0 3882

Oldószerrel esélytelen, előbb viszi le az aranyozást, minthogy a ragasztó megrezzenne. Ha kövérebb technokolplecsni, akkor esetleg faspatulyával meg lehet próbálni lepattintani (persze az alatta lévő arany megy vele).

Előzmény: seal-point (3880)
seal-point Creative Commons License 2015.01.31 0 0 3881

Ez aztán a különbség! Nekem is van jó pár régi képem, de ezek közül csak egyetlen olyan van, ami úgy néz ki, hogy több árnyalattal besötétedett. Nem tudom ez mitől függ, gondolom a korán kívül számít a festék és a lakk összetétele is, meg az se mindegy, hogy milyen körülmények közt tárolták a képet, dohányoztak-e, fával fűtöttek-e stb.

 

Mennyibe kerül egy szakszerű festmény letisztítás? Mondjuk egy közepes méretű festménynél. Az a baj, hogy mivel nekem nincsenek értékes képeim, nem tudom, hogy egy 10-15 ezres képre érdemes-e költeni egyáltalán.

Előzmény: troutman (3879)
seal-point Creative Commons License 2015.01.31 0 0 3880

Sziasztok.

 

Az egyik blondel keretemen van egy valószínűleg Technokol folt. Még az előző tulajdonos letört a keret széléből egy pár centis darabot és úgy tűnik Technokollal ragasztotta vissza, ami mellé is folyt.

Házilag nem lehetne leoldani valamivel, benzinnel vagy hígítóval? Úgy, hogy a blondel keret aranyozása ne károsodjon. Restaurátorhoz nem fogom elvinni, mert az egész festmény keretestől csak 12 ezer volt, nem fogok még egyszer ennyit rákölteni. Amúgy is csak apróság, de ha házilag ki lehetne javítani, megpróbálnám.

troutman Creative Commons License 2015.01.27 0 0 3879

Ja, lent vannak az árak. Mondjuk pont ezért - bármekkora szerelem is - nem nagyon veszek már festményt, maximum saját részre, vagy ha nagyon alkalmi az ár. Mivel általában a hozzám került képek átesnek egy tisztításon (esetleg restauráláson is, ha szükséges), keretfelújításon és úgy kerülnek piacra, az átlag vaterás árakkal nem tudok - és nem is akarok - konkurálni.

 

Mondjuk egy egység sugarú képvásárló kb. el sem tudja képzelni, mekkora a különbség egy lesárgult lakkal és 70-80 évnyi kosszal borított, és egy tisztított kép között. Én meg már unom magyarázni, de kb. ennyi:

 

Előzmény: Kadarka72 (3878)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!