Keresés

Részletes keresés

handras Creative Commons License 2002.11.09 0 0 324
:-))))))))))))))))))))
Előzmény: Speibl és Hurvinyek (323)
Speibl és Hurvinyek Creative Commons License 2002.11.09 0 0 323
Nájlonzacsi?
:-)))))
Előzmény: handras (322)
handras Creative Commons License 2002.11.09 0 0 322
Lenne eesetleg érdeklődő a gépemre, de búvártokot is szeretne. Tudtommal Canon-ból ilyen nincs, de mintha lett volna valahol itt egy link, valami utángyártottra. Nem emlékeztek rá véletlenül?
xgab76 Creative Commons License 2002.11.09 0 0 321
En megeloztelek, de nem tudok felrakni kepet. Ha hazamentem megnezheted.
Előzmény: Soká (319)
Soká Creative Commons License 2002.11.09 0 0 320
Ma voltam egy hifibemutatón és kezembe nyomtak egy katalógust, amiben az ezévi EISA díjas cuccok voltak. Már egészen megfeledkeztem róla, hogy a mi G2-önk is ott nyomul:-))
Soká Creative Commons License 2002.11.09 0 0 319
Szerintem is a Soligor a gyengébb (elég határozottan), de nem is ez a baj, hanem, hogy a Canon sem valami fényes. A sarkokban kimondottan rosszabb, életlenebb a kép, mint előtét nélkül.
Az én konkluzióm most az, hogy tele előtétet nem érdemes venni :-(( Olyan csekélyke a felbontásjavulás, ami miatt nem éri meg. Sem pénzben sem lencse tekergetésben.
Most még abban reménykedem, hogy a nagylátószög jobb eredményt produkál. Mert a telét ugye lehet "pótolni" képkivágással de nagylátószöget nem tudok hozzárajzolni.
Ha lesz mindkét előtétlencse, plusz időm és kedvem, folytatom. (persze nem bánom ha valaki "megelőz)
Előzmény: handras (315)
xgab76 Creative Commons License 2002.11.09 0 0 318
Meg jo, hogy a Canon-t vettem. Sajnos Close-up nem volt, pedig azt is vettem volna. Eleg erdekesen nez most ki a gepem, lehet, hogy vehetek uj taskat. amibe belefer az egesz gep, nem csak szetszerelve. :D
Előzmény: handras (315)
xgab76 Creative Commons License 2002.11.09 0 0 317
Ma megneztem, eleg vegyes erzeseket ebresztett bennem. Amiket hirtelen eszrevettem rajta, az nekem se tetszett. Plusz menu, minek? Voros-szem menuben, minek. Sajnos nem tudtam alaposabban megnezegetni, mert nem volt idom, de a fogasa sem tetszett, valahogy a G2-e jobb. Persze ez csak egy rovid mustra volt. Meg lehet, hogy csak magamat akarom nyugtatgatni. :D Ara egesz jo: 800 dollar + 5% ado. Kivancsian varom az elso tulajok velemenyet. Esetleg lenne arra lehetoseg, hogy a topic cimet valtson Gx-re?! :)
Előzmény: Dino_ (316)
Dino_ Creative Commons License 2002.11.08 0 0 316
Nagyjából végigfutottam a cikken, és úgy látom, sok hasznos és praktikus újítást hozott a G3 a G2höz képest. Rengeteg olyan funkciót soroltak fel, melyek az elmúlt pár hónap alatt hiányoztak.
A függőleges kép automatikus elforgatása mondjuk nem tudom, miért nincs a G2ben, hiszen egy elég régi technológia már, egy DC260-as Kodak gépben is találkoztam már vele, pedig az lehet már vagy 3-4 éves típus.
Aztán tetszik, hogy 0 vagy 2 mp-re is lehet állítani az időzítőt távirányítós módban, ezen is csodálkoztam, hogy vajon miért nem lehetett, és már volt, hogy jól jött volna.
A 4szeres zoom is igen csábító.
A két beállítható manuális mód is érdekes lehetőségnek tűnik, kiváncsi lennék, hogy az egyes módokhoz külön állítható-e az ISO érzékenység is, vagy az maradt a mostani megoldással globális (1-2 képemet azért rontottam el, mert figyelmetlenségből egy benti felvétel után elfelejtettem visszaállítani az ISO-t alacsonyabbra - persze ezen nem is biztos, hogy segítene a külön tárolt ISO érték, csak ha más módra váltok a tárcsával)
A focus bracketing opció szintén érdekesen hangzik. És van már intervallum-felvétel is, ez is hiányzott a G2ből.
Érdekes: a redeye-szűrés az egyik menüben jelent meg, ezek szerint már nem a vaku ki/bekapcsoló gombbal lehet váltani? Furcsa, mert az szerintem úgy a jobb, mint emiatt menübe menni... Macerás dolog a menüben mászkálás :)

Furcsa, hogy olyan, inkább játéknak tűnő dolgot találtak ki, mint például a lecserélhető nyitódallam meg -kép, ez már a mobiltelefonok trendjére hasonlít...

Az egyedüli talán, ami nem tetszik, az a készülék alakja, designja. Valahogy sokkal bumfordibbnak tűnik, az objektív behúzva sokkal jobban kiemelkedik a gépből, és a markolat sokféle színe is gagyin néz ki (persze egy gépnél nem ez a lényeg, de nekem akkor se igazán tetszik ez az új formatervezés).

Összességében mindenképpen tetszik a gép, kicsit úgy érzek, mint handras, szívesen lecserélném a G2met egy G3ra, ha valaki megvenné, de ehhez gondolom túl alacsony áron kéne adnom, ahogy már nem azért éri meg :-) Na de sebaj, ha vártam volna rá, nem lenne már 5-6 CD-nyi fotóm az elmúlt 3 hónapból...

Előzmény: Lodronat (314)
handras Creative Commons License 2002.11.08 0 0 315
Én úgy látom, hogy a Soligor gyengébb mint a Canon.
Előzmény: xgab76 (312)
Lodronat Creative Commons License 2002.11.08 0 0 314
Itt az első G3 elemzés: http://www.steves-digicams.com/2002_reviews/g3.html
handras Creative Commons License 2002.11.08 0 0 313
Nem mintha a kutyának is kellne. :-)
Előzmény: Soká (311)
xgab76 Creative Commons License 2002.11.07 0 0 312
Soka, tudnal mondani valamit a kepekrol? En sajnos nem tudom innen megnezni, es pont most gondolkodok egy vetelen...
Előzmény: Soká (310)
Soká Creative Commons License 2002.11.07 0 0 311
Lehet, hogy kicsit szkeptikus vagyok, de az AF fejlesztésnek ez a módja (vak tyúk is talál szemet alapon) bár nagyon hasznos lehet, de mintha éppen a bizonytalanságokat mutatná. Ráadásul háromszor annyit fényképezni elgondolkodtató.
Nem lehet, hogy le akarlak beszélni a G2 eladásáról? :-)))
Előzmény: handras (309)
Soká Creative Commons License 2002.11.07 0 0 310
Ma voltam a Ringfotónál, és kipróbáltam az opcionális Canon(TCDC58) ill. Soligor(65155) tele előtétlencséket. Feltettem három képet a tárra ide
Én most nem akarok rögtön minősíteni, ezt meghagyom Nektek, ha van kedvetek. A fotók persze elég mostoha körülmények között készültek ott a boltban, 1/8 és 1/10-ed kézből, kitámasztva, de arra talán alkalmasak, hogy összehasonlítsuk őket.
Érdemes külön összehasonlítani a képek közepét és sarkait! Én az előtét nélküli képet a Zoombrowserrel 100%-ban vizsgáltam, az előtétlencséseket 135%-ban, (bocs, pont fordítva!), így nagyjából azonos volt a képeken a tárgyak mérete.
handras Creative Commons License 2002.11.07 0 0 309
Hogy lenne már titok: Pont az AF fejlesztésben bízom, pontosabban az AF azon funkciója izgatott fel, hogy tud egy kicsit elé és mögé lőni. Hátha így eltalálja :-).

Na nem mintha bárki is érdeklődne a G2-m iránt.
Nem kell senkinek?

Előzmény: Soká (308)
Soká Creative Commons License 2002.11.06 0 0 308
Köszi a linket!
Én korábban csak három képet láttam a G3-al (ha jól emlékszem Steve-nél volt a link) Kiváncsi voltam valamire az EXIF-ben és bejött a sejtésem, hogy kiirtották a távolság adatait. G2-nél ez még létezett, bár a zoombrowser nem mutatta. Erről most az a sejtésem, hogy az AF-en vlsz. nem nagyon tudtak javítani. (De ne legyen igazam!)

Már bánom, hogy nem G széria topik vagyunk, lassan el fogunk süllyedni :-((

Handras!
Amikor megválsz a G2-től a G3 reményében, akkor mi a fő motiváló erő? Ha nem titok...

Előzmény: _core (306)
Soká Creative Commons License 2002.11.06 0 0 307
Kedves Z-M-an!
Annyiban félreértettél, hogy itt és most nem a fényméréssel vannak gondjaim. A köztes érték azt a köztes eredményt hozta volna, ahol sem az ég sem a város nem igazán jó. Ha pedig választanom kell, akkor maradok annál a kompromisszumnál, ahol legalább az ég elég(ségesen) kifejező. Úgy látom a naplementés képeken mások is inkább így gondolják.
Előzmény: Z-M-an (301)
_core Creative Commons License 2002.11.06 0 0 306
handras Creative Commons License 2002.11.06 0 0 305
Igen kell a közgyűrű.
Pucolj ablakot tegyél fel egy polárszűrőt, és láss csodát!
Előzmény: xgab76 (302)
Z-M-an Creative Commons License 2002.11.06 0 0 304
Beállítod mondjuk Av módra, ekkor a blendét te választod, legyen mondjuk 2.8.
Ekkor spottal fényt mérsz a legfényesebb részre (tf. 1/500-at ad), majd a legsötétebbre (ez legyen 1/60). Ez 3 blende kontraszt. Ha valamelyik adat szerint exponálsz a kép sötét vagy világos részei elvesznek, ezért a megoldás hogy az expohoz képest ne + vagy - 3 blende legyen, hanem + és - 1.5, úgy hogy a két szélső érték közé exponálsz. Pl. M módban beállítasz f2.8 és 1/125 és 1/250 között valamit. (Vagy addig mérsz spottal Avben, amig ki nem jön a kép egy közepesen fényes részén ez az érték).
A kiértékelő fénymérés is hasonlóan gondolkodik, de soxor téved, ahogyan azt láthattuk.
Remélem sikerült érthetően leírnom, amit mondani szerettem volna! :-)
Előzmény: xgab76 (303)
xgab76 Creative Commons License 2002.11.06 0 0 303
Hogyan tudod megmondani, hogy milyen fenyt mert a gep? :o
Előzmény: Z-M-an (301)
xgab76 Creative Commons License 2002.11.06 0 0 302
Koszi szepen. Remelem meglepem magam valamivel. :)
Ugye jol gondolom, hogy ezek barmelyiket csak akkor tudom hasznalni, ha megveszem a kozgyurut? A napokban eleg ssokat autoztam es fenykepeztem, e legnagyobb sajnalatomra koszos ablakon keresztul torteno fenykepezes nem a legjobb kepeket produkalja. :( Lehet, hogy onszorgalombol ablakot fogok pucolni?! :)
Előzmény: handras (300)
Z-M-an Creative Commons License 2002.11.06 0 0 301
Szia Soká!

Megnéztem a képeket, jól látszik a CCD alacsony kontraszttűrése. Ezért itt fokozottan igaz, hogy jobban oda kell figyelni a fénymérésre! Javallom, hogy ilyen esetben mérj fényt spottal a legsötétebb és legvilágosabb részre és a kettő közé (átlagolva) exponálj. Ekkor a +-1,5 blende már nagy valószínűséggel átjön. :-)

Előzmény: Soká (298)
handras Creative Commons License 2002.11.06 0 0 300
Sorjában:
LADC58 közgyűrű
WC-DC58 nagylátószögű előtét
TC-DC58 tele előtét
250D close-up lencse
ezek a gyári kódok
58-as UV v. sky light szűrő
58-as cirkuláris polár szűrő (rajta kell legyen CP)
esetleg még 58-as árnyékoló gumi
Ja és a legfontosabb 58-as objektív sapka, amit a szűrők elé tudsz tenni!

Aku ithon (canon) legjobb esetben is 20,000HUF szerintem megéri a felét az utángyártott.

Végül ha pénztárca engedi: 220-550EX vaku.

Sok sikert!
Handras

Előzmény: xgab76 (299)
xgab76 Creative Commons License 2002.11.06 0 0 299
Hali!
Kellene 1 kis segitseg. Elszabadultam otthonrol egy kis nyaralasra, es lenne lehetosegem vasarolni 1-2 dolgot a g2-hoz. Nem hoztam magammal semmi okossagot. Az lenne a kerdesem, hogy mit lehet folpakolni a gepre:
- szurok
- szeleslatoszogu objektiv
- tele.
Ezen kivul lattam meg hozza kb 10000 Ft ertekben aksit, de nem a Canon felet. Szabad ilyesmit vasarolni? Vagy felejtheto?
A mai napon jo lett volna, ha jobban ra tudok kozeliteni a mokusokra, de nem tudtam. Ha pedig kozelebb mentem volna, akkor tavoztak volna. Ehhez mit javasoltok. Nem pont Canon alkatreszek, de talan nem rosszak. Szoval mi kell a fentiekhez? (52->x adapter, x szuro, stb...)
Soká Creative Commons License 2002.11.04 0 0 298
Z-M-man, Devereaux

Megadom magam! :-)
De, hogy érthetővé tegyem helytelen megfogalmazásomat, felraktam a tárra két naplementés képet, mely ugyanakkor, ugyanott készült bő 3 blendényi különbséggel. Az egyiken az ég tekinthető olyannak amilyennek akkor láttam, a másikon az épületek. (Az egyik bemozdult, kézből fotóztam, de most nem ez a lényeg.)
1. 1/20 és 2.5 blende ide katt
2. 1/50 és 4 blende ide katt

Most vettem észre, hogy fekszik az állókép, bocsánat, de azt hiszem nincs jelentősége...

Persze gyorsan hozzáteszem, hogy nem fair összehasonlítani az emberi szem állandóan alkalmazkodó pupilláját egy gépből kijövő fényképpel, de ennek figyelembevételével is szomorúan kevésnek érzem én a fotók dinamikatartományát. És bármennyivel is jobb az analóg technológia, szerintem az sem elégséges.

Előzmény: Devereaux (297)
Devereaux Creative Commons License 2002.10.31 0 0 297
Szia Soká;

Ne haragudj de ebben "...legalább 2-4 blendényi és ezt sajnos semmilyen film vagy CCD nem képes ellensúlyozni." nagyon nincs igazad.

Z-M-man kolléga úr véleményét tovább erősítve: a profi diák simán átvisznek 5-6 blendét, profi negák akár 9-10-et is. Hogy mennyit lehet ebből papírra letenni az valóban más kérdés, ezt majd jól megmondják a hozzáértők de, hogy nem max. 2-3 blendét, az biztos.

Abban viszont 1etértünk, hogy a CCD-k/CMOS-ok jó esetben 3-4 blendét. És ez szvsz. nem csak a G2 CCD "gyengesége", az EOS D60 CMOS-a is ugyanúgy feladta a harcot. Magas kontrasztkülönbség esetén mindkettő meghal, sajnos. :-(((

Előzmény: Soká (286)
Lodronat Creative Commons License 2002.10.31 0 0 296
G3 kepek: http://www.dcresource.com/reviews/canon/powershot_g3-review/gallery.html

Lodronat

Lodronat Creative Commons License 2002.10.31 0 0 295
Kedves Soka

Mint mar irtam, nekem a fotozas azt jelenti, hogy az exponalastol a kepig mindent en csinalok. NEM adok a laborba semmit. Meg ha ott ingyen csinalnak is meg. Nekem az, hogy este kepeket nyomtatok, olyan kikapcsolodas, feltoltodes, mint masnak 8 ora alvas.
Egyebkent ugyanigy vagyok a videozassal is. Ha valamilyen okbol valamelyiket nem tudom egy honapig csinalni, nem erzem jol magam.
Ez van. Ezert nem alternativa szamomra a labor. Ha nem tudnam en magam vegigcsinalni, akkor abba is hagynam az egeszet.

Udv
Lodronat

Előzmény: Soká (285)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!