Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012.01.16 0 0 580

hülye kérdés: az argentínoknál nem ilyesmi volt?

unortodoxul lenyúlták a manyupot, majd megpróbálták belülről finanszírozni magukat és majd lett a ..

 

a másik problémám még ezzel az, hogy nekem magyarázhatja a kormány, hogy 4.2 % az infla, ha ezt nem hiszem el, v úgy gondolom nem érint

(az exkavátor vásárlás pill-lag nem olyan gyakori, a tej, benzin, kaja, viszont nagyon, és ott mintha nem 4-5 % lenne az elmozdulás)

Előzmény: jazzcool1,2 (576)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.16 0 0 579

Akció nélkül 9,25% a MagNet EBKMje 4 hónapra...

 

Az is akciós, egyetlen eltérés, hogy nem kell új forrás. A többi (folyószámla, 50E beérkező, bankkártya) igen.

Előzmény: karoly.ignac (578)
karoly.ignac Creative Commons License 2012.01.16 0 0 578

Az a noname MagNet bank az egy jó ideje a legjobb kamatokat fizeti, természetesen a szokásos banki apróbetűkkel (folyószámla, 50E beérkező, bankkártya)...

Akció nélkül 9,25% a MagNet EBKMje 4 hónapra...

 

 

A "name" -el rendelkező bankok egyáltalán nem fizetnek jó kamatot, 1-2 ritka akciótól eltekintve.

 

KI.

 

 

Előzmény: jazzcool1,2 (576)
jazzcool1,2 Creative Commons License 2012.01.16 0 0 577

bizony nem szabad. ma elköteleződni 12 hónapra igen nagy kockázatot jelent. csipegetni persze szabad a 9,3-ból, de csak nagyon mértékkel.

Előzmény: ami0 (566)
jazzcool1,2 Creative Commons License 2012.01.16 0 0 576

infláció plusz 5% a kamat? lehet, hogy béna vagyok, de ezt nem vettem észre. ha így van, akkor érdemes átlépni az infl plusz 3,5-ból ebbe. de ha nem így van, akkor szerintem nem éri meg.

 

a kamatok csak most kezdenek meglódulni, pld a noname Magnet Bank 10 százalékot fizet, és van hozzá OBA. ha a rossz gazdasági folyamatok fennmaradnak, akkor a kamatok tovább fognak nőni szerintem.

Előzmény: Törölt nick (561)
Kanalas Dzsoki Creative Commons License 2012.01.16 0 0 575

ha megveszed a kamatfizetési időszak közepén, és 1 hét múlva eladod, akkor nem az 1 hét alatti kamatokat bukod, hanem a teljes fél éves kamatot, mintha fél évig állt volna a pénzed

 

A jelen szokások szerint: névérték -2% + felhalmozott kamatot (- kamatadó) kap a visszaváltó, de minimum a névértéket.

Előzmény: WebMester (569)
fxtrader55 Creative Commons License 2012.01.16 0 0 574

Így van.

 

Valahol az árjegyzés kedvezőbb, valahol a letétkezelési díj.

Ezért nem biztos, hogy ott kell megvenni, ahol tárolod később.

Előzmény: karoly.ignac (573)
karoly.ignac Creative Commons License 2012.01.16 0 0 573

"Egy "normál" kötvényt eltranszferálhatsz és eladhatsz máshol is, ha a kincstár elkezd szívatni az árjegyzéssel."

 

Itt feltehetően egy saját tulajdonban levő másik/máshol vezetett értékpapírszámláról beszélsz (úgy logikus)?

 

KI

 

 

Előzmény: fxtrader55 (572)
fxtrader55 Creative Commons License 2012.01.16 0 0 572

Az eddigi gyakorlat az, hogy ha elfogy, jön egy új sorozat.

 

Ami pedig az árjegyzést illeti:

úgy van, ahogy mondod. Egy "normál" kötvényt eltranszferálhatsz és eladhatsz máshol is, ha a kincstár elkezd szívatni az árjegyzéssel. Az inflációkövetőnél nincs erre lehetőség, legfeljebb a lejáratot várhatod meg.

 

Én azért bízom benn, hogy az eddigi gyakorlatot követik, különben nem lesz olyan kapós az új kibocsátás sem ha meginog a bizalom. Szerintem ezt nem érdemes kockáztatniuk.

Előzmény: karoly.ignac (571)
karoly.ignac Creative Commons License 2012.01.16 0 0 571

Köszi a figyelmeztetést.

 

Ha jól értettem a szövegezés az eddigiekhez képest nem változott és korábban sem volt a gyakorlat lefektetve, csupán az államkincstár saját belátása alapján végzett ilyen humánus üzletpolitikát a lakoságiak viszonylatában...?

 

Mellesleg engem is nagyon aggaszt, hogy esetleg a kincstár jegyez valami árfolyamot, de az alacsony lesz, esetleg a tőkén is buksz, főleg, hogy ezek a papírok tőzsdén nem kereskedettek, ha valakinek eladod, akkor az csak az állam lesz, ez főleg veszélyes, ha az állam állapítja meg a vételi árfolyamot, saját szakállára...

 

Nem lakósági papíroknál van kockázat, de akár nyerhetsz is. Ha lejjebb mennek a hozamok, és lássuk be erre van esély :) akkor az a te hasznod, ha eladsz...

 

Kicsit tanácstalan vagyok, hogy mit tegyek, 6% körül kapok az AXA-nál látra (VIP) a kb3%-os kapatkülönbség az ára annak ha arra spekulálok, hogy később leszenk magasabb kamatok. (illetve potenciálisan kiszaladok a 2015J-ből, mert valszeg elfogy)

 

KI.

Előzmény: fxtrader55 (570)
fxtrader55 Creative Commons License 2012.01.16 0 0 570

Ez egy eddigi gyakorlat volt, amire semmi garancia nincs, hogy így is lesz.

Előzmény: WebMester (569)
WebMester Creative Commons License 2012.01.16 0 0 569

Bármikor visszaveszi a kincstár névértéken. Tehát mindig a felhalmozott kamatot bukod el.

 

De mindig a kamatfizetés napjához kell viszonyítani. Pl. ha megveszed a kamatfizetési időszak közepén, és 1 hét múlva eladod, akkor nem az 1 hét alatti kamatokat bukod, hanem a teljes fél éves kamatot, mintha fél évig állt volna a pénzed.

 

Viszont nyilván ha kamatfizetés napján adod vissza a kincstárnak, akkor nem buksz rajta semmit.

Előzmény: karoly.ignac (568)
karoly.ignac Creative Commons License 2012.01.16 0 0 568

Köszi!

 

Ha most bevásárolok a 2015J-ből, akkor mekkora bukóval tudom dobni, ha esetlegesen át akarok szállni Jan25 után valami jobb lakósági papírba?

 

KI.

Előzmény: sa52 (558)
ami0 Creative Commons License 2012.01.16 0 0 567

Na már Orbán is a 9,3%-os papír mellett kampányol.

Azért nekem kezd egy kicsit büdös lenni ez a nagy igyekezet...

Nagyon szeretnék, hogy vegyük meg ezt a papírt, ez engem óvatosságra int.

Előzmény: ami0 (566)
ami0 Creative Commons License 2012.01.16 0 0 566

Hát majd meglátjuk, de mindenképpen diverzifikálni kell, és nem szabad a teljes pénzzel beleülni a 9,3%-ba, mivel a betéti kamatok is magasak és tovább fognak nőni, meg az alapkamat is.

 

Nekem van egy olyan gyanúm egyébként is, hogy lesz még jobb államkötvény is hamarosan.

Nagyon jól tudták, hogy jan 25-én újabb kamatemelés várható, tehát azért kellett gyorsan 25-e előtt még kinyomni a 9,3%-os papírt, és minél többet eladni.

Szóval én számítok legkésőbb tavasszal egy még magasabb hozamú prémium államkötvényre.

 

 

Előzmény: Törölt nick (565)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.16 0 0 565

Attól függ, hogy 10-11%-os kamatok mire lesznek, ha 5 éves TBSZ-re, akkor tényleg nem érdemes 9,3-as államkötvényt venni, de ha csak 3-6 hónapra lesznek ilyen ajánlatok, akkor igen.

Előzmény: ami0 (563)
ami0 Creative Commons License 2012.01.16 0 0 564

A mőlt héten a csapból is a 9,3%-os kötvény folyt, gondolom ezért kezdtek ilyen nagy csinnadrattába.

Előzmény: ami0 (563)
ami0 Creative Commons License 2012.01.16 0 0 563

10-11%-os betéti kamatok mellett nem fogják kapkodni a 9,3-os államkötvényt.

Sietnie kell az AKK-nak, hogy minél többen vegyenek január 25 előtt,

mert a kamatemelés után már nem lesz túlzottan vonó a 9,3% a többségnek.

 

 

Előzmény: ami0 (562)
ami0 Creative Commons License 2012.01.16 0 0 562

Mennek fel a betéti kamatok is, FHB EBKM 9,50%.

Jan. 25-én lesz a következő kamatmeghatározó ülés, remélem kamatot emelnek.

Szeretnék már 11%-os bankbetéteket látni ismét :-)

Előzmény: jazzcool1,2 (560)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.16 0 0 561

Az a 9.3 is infla + 5% , nem ? :-O 

Tehát a kérdés, érdemes e eldobni infláció plusz 3,5 százalék kamatozású papírokat, infláció plusz 5 százalék kamatozású papírokra.

 

Előzmény: jazzcool1,2 (560)
jazzcool1,2 Creative Commons License 2012.01.16 0 0 560

biztos érdemes eldobni az infláció plusz 3,5 százalék kamatozású papírokat fix 9,3 százalékért? biztosak vagytok abban, hogy az idén a roppant gyenge forint mellett az infláció nem lesz legalább 5,8 százalék? mert ha igen, az már hozná a 9,3-at.

 

(magyarán a jelen helyzetben kockázatosnak tartom a fix kamatozást)

sa52 Creative Commons License 2012.01.16 0 0 559

Annyian voltak az Ákincstárban, h inkább nem álltam be a sorba és visszamentem melózni. Majd jövő héten nyitom meg az idei tbsz-t. (507)

Előzmény: karoly.ignac (557)
sa52 Creative Commons License 2012.01.16 0 0 558

Hozzávetőlegesen: webkincstáron keresztüli vásárlásnál 15.00-ig kell belépni a rendszerbe és fél óra áll rendelkezésedre a vásárláshoz. Az értéknap váltás 15.30.

 

"A kérdés, hogy meddig kell odaérnem" + mennyi időt (hány órát) kell várakoznod, amíg sorra kerülsz.

Előzmény: karoly.ignac (557)
karoly.ignac Creative Commons License 2012.01.15 0 0 557

Sziasztok!

 

holnap (hétfőn) mennék be a kincstárhoz TBSZ-t nyitni és papírokat venni rá. A kérdés, hogy meddig kell odaérnem és a megbízást kiadnom, hogy már aznap teljesüljön (és már aznaptól kamatozzon a pénzem)?

 

Van erre valami szabályozás?

 

KI

karoly.ignac Creative Commons License 2012.01.15 0 0 555

Köszi a válaszokat, mindenkinek!

Előzmény: Törölt nick (552)
tanárnéni kedvence Creative Commons License 2012.01.14 0 0 554

Ebben a vételi árfolyamban mennyire vagy biztos? A Szja. tv. szerint "ha a jövedelmet szerzési érték figyelembevételével kell megállapítani, a megszűnés, megszakítás napján irányadó szokásos piaci érték, illetve a megszerzésre fordított összeg közül a nagyobb vehető figyelembe'.

A "szokásos piaci érték" (3. § 9.) számomra inkább valami középárfolyamot jelent ebben az esetben.

Előzmény: Törölt nick (546)
tanárnéni kedvence Creative Commons License 2012.01.14 0 0 553

Bár a Webkincstár használata valóban nehézkes, mégis - ha van türelmed hozzá - elég jól használható ott a bankkártyás fizetés, hacsak nem akarsz sokmilliós befizetést eszközölni, amit valószínűleg el kellene aprózni. A személyes befizetésnél viszont nem feltétlenül ajánlom a bankkártyát, mert ott készpénzfelvételnek számít.

Előzmény: karoly.ignac (549)
karoly.ignac Creative Commons License 2012.01.14 0 0 549

Köszi a válaszokat, mindenkinek!

 

2008 végén nyitottam a kincstári számlámat, azóta sem foglalkoztam vele, eltekintve, hogy 2009 ben behívtak valamit aláiratni.

most sikerült belépnem webkincstárba, tehát az ügyintéző szerint él az értékpapírszámlám, azt mondta, nyugodtan utalhatok, de nem ártana majd bemenni, mert valami csoportba-sorolást, stb akarnak végrehajtani.

 

1,

Ennek megfelelően pénteken utaltam némi összeget (MagNet-nál pénteken volt kamatforduló, mindig igyekszem elkerülni a péntekeket, de hát ez van) a kincstári számlára.

-A nevemet és a 8-jegyű ügyfélkódot adtam meg, ez így rendben volt, ugye? Tudom, hogy nevetséges pénzügyi esemény után kérdezgetni, hogy jól csináltam-e, de el akartam kerülni, hogy a szükségesnél több napig álljon a pénz, illetve időre ott kell lennie, ha 2015J-t akarok venni...

 

2,

Nincs még TBSZ-em, ezek szerint először meg kell nyitnom a TBSZ-t, majd arra átrakni a pénzt és arról megvenn az értékpapírt?

 

Ha jól értem, ez implikálja, hogy hétfőn be kell mennem a kincstárhoz megnyitni a TBSZ-t, mert csak utánna tudok értékpapírt venni, amíg ez nem történik meg, idő és ezáltal kamatveszteségem van. Jól értelmezem?

 

Előre is köszönöm a válaszaitokat!

KI

Előzmény: sa52 (537)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.14 0 0 548

Köszi a segítséget!

 

Azt fogom csinálni, hogy az idén nyitott TBSZ-emet kevés pénzzel viszem év végéig, aztán decemberben mérlegelek, nyilván mert betenni azt tudok még, ami meg kint van még, az után meg adózok erre az évre.

Előzmény: Törölt nick (546)
sa52 Creative Commons License 2012.01.14 0 0 547

"Ha megszünt egy tbsz, abban az évben amikor nyitották, akkor lehet másikat váltani. ha nem szünt meg, akkor nem, akkor csak egy lehet egy helyen"

 

Nem lehet.

Minden  ügyfél  évente  egy  tartós  befektetési  szerződés  megkötésére  jogosult  a Kincstárral.

Előzmény: Törölt nick (546)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!