Keresés

Részletes keresés

fkmaster Creative Commons License 2003.04.16 0 0 779
Andrej Tarkovszkij: Napló
Rézpaci Creative Commons License 2003.04.16 0 0 778
Noshát: már ajánlottam egyet, Mark Helprin: Téli Mese. Csak lehet,hogy nem hozzáférhetö? :-(((
A 721. sz. hozzászólásomban. Eco-fogyasztók! Megveszem az új könyvet és belevetem magam. Majd referálok.
Előzmény: Gömbtatu (777)
Gömbtatu Creative Commons License 2003.04.15 0 0 777
Ennek ellensúlyozására biza nagyon sok jó könyvet kell ajánlanod! Akár kezdheted is!
Előzmény: Rézpaci (776)
Rézpaci Creative Commons License 2003.04.15 0 0 776
muszáj... hmm... inkább befogom a klaviatúrámat...
Előzmény: Rézpaci (775)
Rézpaci Creative Commons License 2003.04.15 0 0 775
Hmm.. itt vagyok. Csak nem jártatom a klaviatúrámat, ha nem muszály :-) a "bitang" izlés és szóhasználat kérdése.
Előzmény: Gömbtatu (771)
vizi(mianick) Creative Commons License 2003.04.15 0 0 774
bocs, hogy csak most válaszolok, de a múlt hét nagyon sűrű volt.
A Gyere hozzám feleségül egy könnyednek induló, de komollyá váló kisvárosi félrekefélés története. Érződik a könyvön, hogy az élet írta, és véresen komoly. Lehangoló, az igaz, de ha a végét nem olvastad, lemaradtál róla. (érdemes elolvasni).
Előzmény: Edika (679)
bestelelke Creative Commons License 2003.04.15 0 0 773
Neeeeeeeeeem céloztam semmire! Ne haragudj, ha félreérthető voltam, csak nem akartam életrajzot írni, ha nincs a fejemben.
:)
Előzmény: Edika (772)
Edika Creative Commons License 2003.04.15 0 0 772
Woolfnak van ötkötetes önéletrajza? Itt valami átverés van, ezt nem említették ebben a kiadásban. Vagy csak felületesen olvastam. Utánajárok. Értem a yahoo-s célzást, és köszi :)
Előzmény: bestelelke (770)
Gömbtatu Creative Commons License 2003.04.15 0 0 771
Hová lett a Ló?
Pedig el akartam neki újságolni, hogy tényleg jó a gyermekek szigete, ugyan nem annyira bitang, mint ahogy ő mondta, de akad benne pár felejthetetlen motívum.
Beste! Hova tűntél a postaládámból?
bestelelke Creative Commons License 2003.04.15 0 0 770
Mivel könyvünket Wolf ötkötetes önéletrajzából (ugye?) válogatták, a cím a szerkesztők "műve". A direkt kapcsolatot már említettem (Beauvoir önéletrajzi trilógiájának első része az Egy jó házból való úrilány visszaemlékezései címet viseli, tehát lehet egy szellemes/nek szánt/ utalás egy másik, nálunk már ismert női önéletrajzra), az indirekt összefüggést pedig a két író között talán a "Saját szoba" és "A második nem" jeletheti...

Bellowt én a "Henderson az esőkirály" révén ismertem meg, és azt sem az egyébként nagyon jó "Herzog", sem a "Ravelstein" nem tudta felülmúlni. 1915-ben született, szociológiai és antropológiai tanulmányokat végzett, 1976-ban kapta meg a Nobel-díjat. Többet a yahoo kategóriái között lelsz...

Előzmény: Edika (767)
VéKá Creative Commons License 2003.04.15 0 0 769
Kösz a segítséget!
Az általad említett képregények csak angolul lelhetők fel, gondolom.?
És a pasas stílusa alapvetően olyan, mint a Pratchett-tel közös könyvben? Mert akkor rábukok a nevére és keresni fogom.

Egyszerűen szükségét érzem annak, hogy ilyen, könnyedebb, de mégsem híg műfajű és hangvételű könyveket olvassak.

Előzmény: Caidhan (763)
holdkölyök Creative Commons License 2003.04.15 0 0 768
van egy kb. 10 oldal bevezető a zenei műfajról, a többi meg olyan 100 oldal. állat home-made eszközökkel van összerakva a könyv, borító, meg minden.
Előzmény: h8 (738)
Edika Creative Commons License 2003.04.15 0 0 767
De mégis, mi köze Woolf-nak Beauvoir-hoz? Tegnap olvastam ennek a Ravelstein-dolognak a bemutatóját, ki ez a Bellow? És miért érdemes olvasni?
Előzmény: bestelelke (755)
lilith.24 Creative Commons License 2003.04.14 0 0 765
Nem azt gondolom, hogy egy nőnek csak magáért kéne léteznie, sőt. De kellenek olyan fél-/órák, amikor ki kell tudnia kapcsolni minden mást, hogy a többiben tegye a dolgát.
lilith.24 Creative Commons License 2003.04.14 0 0 764
Igen, az időkezelés, az az, amit az órák is követ, de azért kiállít egy jellegzetes női sorsok galériát is. Például ahogy Mrs Dalloway saját magát többnyire a másokhoz való viszonyában látja és inkább csak azokban létezik, nem csak magáért. Mi más ez, mint a 'külön szoba' hiánya?
Előzmény: Edika (754)
Caidhan Creative Commons License 2003.04.14 0 0 763
Neil Gaiman volt a szerzőtárs.
Gaiman egyébként Pratchett nélkül is zseni, de magyarul sajnos csak egy novelláskötete (Tükör és Füst) jelent meg, egyébként meg a Sandman című képregénysorozat miatt van neki (jól megérdemelt) kultusza. Ő találta ki a Books of Magic című képregénysorozatot is, ami egy tizenéves varázslótanoncról szól (a Harry Potter a nyomába se ér ennek a képregénynek, pedig az se rossz.)
ha jól tudom, idén ki fog jönni végre egy regénye is magyarul...
Előzmény: VéKá (759)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.14 0 0 762
Nem, viszont a sok orrfújkálástól már vérzik az orrom. :-/

On:
A feminizmusról jut eszembe, hogy tegnap elolvastam Alina Reyes: A hentes című csak 18 éven felülieknek ajánlott művét is. Érdekes volt. :-)

Előzmény: lusti (761)
lusti Creative Commons License 2003.04.14 0 0 761
valami a szemedbe ment? :-)
Előzmény: Törölt nick (760)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.14 0 0 760
;-)
Előzmény: lusti (758)
VéKá Creative Commons License 2003.04.14 0 0 759
De könyv, de most olvasom:-))
Az elején tartok még viszonylag. Már majdnem az összes Pratchett könyvet elolvastam, a kedvencem azonban az, amit ha jól emlékszem mással együtt írt, és a címe: Az elveszett próféciák. Vagy valami ilyesmi.
Szörnyű, sem a pontos címe, sem az írók konkrétan nem jutnak eszembe, mert lassan 3 éve olvastam, aztán kölcsönadtuk, és azóta nincs meg...:-(
Előzmény: lusti (758)
lusti Creative Commons License 2003.04.14 0 0 758
Miért? Nem könyv? vagy nem most olvasod?
az egy remek darab szvsz...
Előzmény: VéKá (757)
VéKá Creative Commons License 2003.04.14 0 0 757
Terry Pratchett: A Kaszás - Történet a Korongvilágból

(Húzzak át a Fantasy rovatokba?)

Edika Creative Commons License 2003.04.14 0 0 756
Oké, ha a Mrs. Dalloway után még lesz kedvem, elolvasom. De bedepizni sem akarok :)
Előzmény: Törölt nick (753)
bestelelke Creative Commons License 2003.04.14 0 0 755
Néhány dolog már úgy is felháborító, hogy egy emberrel történt. De az, hogy normális, elfogadható, vagy legalábbis tudomásul veendő, lenyelendő módon kerül elénk, arra utalhat, hogy az adott probléma társadalmi méretű. Úgyhogy a gyermekkori emlékek túlmutatnak magukon.
Ez mindenképpen árnyalja azt is, amit az életműről gondolunk, hiszen bár néha azt mondjuk, hogy egy művész "meghaladta" a korát, azért "Nem minden lehetséges minden korban" (H.W.). A művész sem lépheti át teljesen és maradéktalanul saját kora árnyékát. Sőt, néha az a jó, ahogy ezzel az árnyékkal birkózik.

Ja, Bloomsbury. Arról többet tudsz meg Woolfnál, Bellow hasonlata Ravelstein miatt fontos. Az mindenesetre újdonság volt, hogy a kört nagyonis intenzíven foglalkoztatta a politika (nemcsak a társadalmi kérdések), igyekeztek minél "forróbb" nyomon követni az eseményeket. Reméltem, hogy azok az okosok legalább egy picit kiszálltak a mókuskerékből, de mindjárt utánanézek.

Előzmény: Edika (751)
Edika Creative Commons License 2003.04.14 0 0 754
Ja, szóval a Beauvoir önéletrajza miatt ez a címe? Most már világos. Még azt felejtettem ki az előbb, hogy nála leginkább az időkezelés technikája lenne fontos, nem pedig ez a feminista izé, vagy tévedek?
Előzmény: bestelelke (745)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.14 0 0 753
A Hullámok-at is olvasd el feltétlenül.
Előzmény: Edika (751)
bestelelke Creative Commons License 2003.04.14 0 0 752
Ez jó/érdekes/tetszik. TEHÁT nem feminizmus.:):):)
Előzmény: lilith.24 (749)
Edika Creative Commons License 2003.04.14 0 0 751
Tök jó, és mit írnak a Bloombsbury-ről? Igen, arról a kiadásról van szó, amin leakadtam, hogy a fülszövegben is aszongyák, hogy olyan sorozat keretében jelentetik meg, mely a nők helyzetéről szól - persze, nyilván van ilyen megközelítési lehetőség is, de nem pusztán erről szól a dolog, hanem napló, tehát pl. gyerekkori emlékek. Nem vagyok hajlandó társadalomábrázolásnak tekinteni. Engem mondjuk ez a feminizmus-téma annyira nem is köt le, csak amennyiben hozzájárul Woolf belső világához és lecsapódik a művein. Egyébként bevallhatom h csak az Órák miatt kezdtem el olvasni és a Mrs. Dalloway-el szándékozom folytatni a sort. De ez a Bloombury-dolog is nagyon érdekelne.
Előzmény: bestelelke (745)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.14 0 0 750
ahol háborítatlanul magad lehetsz órányira

Már maga ez az alapvetés is feminista volt abban a korban (meg később is), hogy egy családos nő maga akar lenni, ahelyett, hogy a családját pesztrálná. Az sem volt még teljesen elfogadott, hogy nők a fakanál helyett tollat forgattak.

Előzmény: lilith.24 (749)
lilith.24 Creative Commons License 2003.04.14 0 0 749
Azért, mert ha nőből vagy, nagyon nehéz akár magadban is olyan helyet teremtened, ahol háborítatlanul magad lehetsz órányira, mert vannak a családnak nevezett csatolt részeid, meg egyébként is sokkal többször alkalmazkodsz a körülötted levőkhöz, minthogy azt várnád el, hogy hozzád alkalmazkodjanak, a 'te külön szobádhoz', úgy értem. Szerintem egy nőnek még mindig nehezebb elvonulni, mert alapból egy csomó olyasmire reagál, amit egy pasas simán átugorhat. (Lsd. Woolf: A világító torony - remélem, így van magyarul - , az édesanya nonverbális kommunikációja lányához.) Ezt én gondolom, nekem ezért fontos. Nem tudom, hogy belefér-e a feminizmus kategóriájába.
Előzmény: bestelelke (745)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!