Keresés

Részletes keresés

Pistikópé Creative Commons License 2012.10.31 0 0 8635

Szerintem a kémény jó. Vadi új 200-as bélelt kémény. Szerintem ég jól, 10-15 perc alatt 60 fokos a víz, akkor kapcsol be a keringető. Nagy a ház hőigénye, mert utána visszaesik a víz hőfok 50 fokra. Az első begyújtás (alul vastagok, majd vékonyabb ) max 2 óra alatt teljesen leég, alig van parázs. De amiket itt írnak a fórumozók, hogy három óráig ég egy megrakással + még a puffert is felfűti nekem egy kissé hihetetlen.

Előzmény: hbbst (8623)
nagykunsági Creative Commons License 2012.10.30 0 0 8634

Augusztusban vettem, februári vágású csertölgyet, vásárlás után hasítás, fűrészelés, még elég vizes volt, kézzel tapinthatóan / 40% felett/ most nem mértem, majd megmérem. Remélem jövő télre rendesen kiszárad.

Előzmény: Blue_Sky_007 (8633)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2012.10.30 0 0 8633

Természetesen hasítva. De ez az adat rendben van, a szakirodalom is ennyit ad meg őszi légszáraznak (kb. 25%).

Előzmény: nagykunsági (8632)
nagykunsági Creative Commons License 2012.10.30 0 0 8632

Hasítva tárolod, vagy rönkben??

Előzmény: Blue_Sky_007 (8629)
nagykunsági Creative Commons License 2012.10.30 0 0 8631

Hány százalék a víztartalma?? Megmérted??

 

 

Nekem ég rendesen, mérve 15-20% a víztartalma, a külseje 10% alatt van.

 

Igaz, nem fával fűtök, hanem a favágás hulladékával, és papírbrikettel.

 

Egyszer fűtöttem fával, mikor megmértem a kazán hatásfokát.

Előzmény: dBase (8627)
szukibazso Creative Commons License 2012.10.30 0 0 8630

A kazánkörbe melyik szivattyút raknátok Wilo 25/2 vagy25/6!Most a 25/2-es van,de mintha kevés lenne!5/4-es vascsöves,az esbe511 az 1"-os.

Blue_Sky_007 Creative Commons License 2012.10.30 0 0 8629

Hát igen. Nekem 2 éve szárad, fedett helyen, ma megmértem a csertölgyemet.

Kívül 15%, hasítás után bellül 23%.

Előzmény: Vezo228 (8628)
Vezo228 Creative Commons License 2012.10.30 0 0 8628

Nem akarlak kioktatni, vagy ilyenek, ne értsd félre, de szerintem az a fa, amit 1 hónapja hasogattál 3 felé, az tutira nem száraz. Lehet, hogy annak tűnik, meg olyan, de ha megméréda víztartamát, szerintem nagyon meglepődnél.

 

Előzmény: dBase (8627)
dBase Creative Commons License 2012.10.30 0 0 8627

Totál száraz, alapba tavasszal jöt kamionnal akác méterfa, egész nyáron a napon szellősen,kb 1 hónapja 3 ba vágva és szép száraz. Akkor gondolom felétek ég rendesen minden:) Ég itt is csak jobban kellene, gondolom.

Előzmény: nagykunsági (8626)
nagykunsági Creative Commons License 2012.10.30 0 0 8626

Száraz fával próbáltad?

Előzmény: dBase (8625)
dBase Creative Commons License 2012.10.30 0 0 8625

Hogy égnek mostanába felétek a kazánok? Idén valahogy nem bírom nagyon küldeni. Holnap végigkotrom a kéményt ami 150 es bélelt tégla kémény. Nem tudom légnyomás szar mostanába felénk vagy, kazán és a kémény közé lett csinálva a cső és az nem szép íves a 90fok hanem szögletes. Tavajihoz képest vastagabb lett a kémény bekötő cső, és száraz akác a fa. De ma délelött is totál kinyitva alsó ajtó plusz raktam töltő ajtóra is egy kis levegőző nyílást, de csak lassan égeget. Rádobok parázsra 25cm es akácot, becsukom az alsó ajtót marad a 2 szellőző még s befullad.Várom hogy lobogjon dühögjön, de nem akar. Bács kiskun megye Kecel.

zozo6465 Creative Commons License 2012.10.30 0 0 8624

Szintén én is most tanulom a vegyessel a fűtést.30Kw vegyeskazán +1000 l puffertartály új 200-as szigetelt kémény,kb 110 négyzetméteres ház ,39 cm ytong .,műanyag ablakok.Egy rakattal felső begyújtással +1-2db még rá,így kb 3-3,5 óra alatt ég le.Ezalatt felfűtöm a lakást 22 fok környékére,és a pufiban 85 ;85;85;80 fok körül alakul a vízhőfok.Még sokszor lent vagyok a kazánháznál,"figyelem" mi történik.Puffer nélkül secperc alatt felforralnék mindent ekkora kazánnal.Esetleg fojtva "kátránygyárat " üzemeltetnék.

 

Előzmény: Pistikópé (8622)
hbbst Creative Commons License 2012.10.30 0 0 8623

Szia!

Kéményed rendben van? Van huzat? Ha van huzat, és pont optimális is, akkor egy 32 kW-os kazán azért nem kicsi. Puffer nélkül tuti sok is.

Előzmény: Pistikópé (8622)
Pistikópé Creative Commons License 2012.10.30 0 0 8622

Mi is most kezdjük tanulgatni a vegyestüzelést, kisebb nagyobb sikerrel. 32 kW-os vegyestüzelésű kazánt szereltettünk be, ami papiron jóval nagyobb teljesítmény mint ami a mi házunknak kellene, de azért nem tökéletes a dolog. Volt néhány kérdésem még augusztus környékén itt  a fórumozókhoz, mert egy 1000 literes puffertartályt is be akartunk szereltetni. Mindenki szerint ez nagyon jó dolog, és birnia kell a kazánnak, mert ha nem szereltetjük be akkor még sok is lesz ez a teljesítményű kazán.

Nem szereltettük be, mert lényegesen megemelte volna a költségeket, valaki szerint pedig föl sem tudná fűteni a kazán. Lehet hogy neki volt igaza és jobb is ez így. Most már fűtünk 60 foknál a fűtővíz még nem melegedett fel jobban (én nem hiszem hogy fel tudnám forralni ebben a rendszerben a vizet). A lakásban jó meleg van 22-23 fok, de még igazán a külső hőmérséklet sem hűlt le.

Én nem vagyok szakember, de ennél sokkal jobban kellene működni a rendszernek. A tűzifa száraz (fenyő és akác), jól megrakom a kazánt (nem egy db fa és várom a csodát). A huzatszabályzó 60 fokra van beállítva, jobbik esetben 60 fokos a víz, de inkább ennél kevesebb. mi lehet a gond? A fűtésrendszer 20 éves, nyitott rendszer, a radiátorok már ki vannak cserélve. A házon külső szigetelés nincs, de a nyílászárók szigeteltek.  Sajnos én mindennel így járok, mindíg többet várok mint amit kapok. Persze nagyon jó hogy van 22 fok a lakásban, gáznál ez max 19 fok volt, de azért ehhez elég kemény pénzt oda kellett tenni.

 

Előzmény: votinka (8549)
szukibazso Creative Commons License 2012.10.30 0 0 8621
Én úgy csináltam magamnak 6-os lemezből,hengeres 1080-literest.35000-be állt meg,igaz nem domború tetejű,de veszettül megmerevítve jó lett.4 báron volt több napig próbázva.Tegnap fűtöttem fel eddig frankón üzemel!Ezútón is szeretném megköszönni a fórum tagjainak a segítséget,bár nem sokat kérdezgettem,de többször átolvastam a fórumot,és így sk készítettem el a rendszerem.
Előzmény: mislenyi (8620)
mislenyi Creative Commons License 2012.10.30 0 0 8620

Úgy nézem, ez nem gyári puffer, amit "arany áron" adnak. Hányas lemezből van? A szögletes forma nem hátrány, mert a gyáriak mind kerek formájúak? Nagyon gondolkodok, hogy kellene pufi, most tájékozódok, amíg még nincs meg a "kedvem" hozzá.

Előzmény: dBase (8583)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.29 0 0 8619

Nálam 106 nm a lakás. Ebból kb 60 nm egy légtér.

Termofejek szinte lezárva, itt tud lenni 27 c -is.

ami a radiátorokra megy: fürdő.wc , háló, vendégszoba,előszoba.de puffer nélkül lehült lakásban elöbb van 25C mint a radiátoros helyiségekben 21.

Előzmény: Kezsu (8614)
spucc Creative Commons License 2012.10.29 0 0 8618

"A lakótérben lévő kandalló miért probléma a puffer szempontból ?"

 

Azért lehet probléma, mert képzelj el egy olyan gyakori esetet, - gondolva a pl. a hideg éjszakára, - hogy rekkenő délelőtti napsütésben töltöd a puffert. A puffer melegszik, a lakás pedig túlmelegszik...

Ezért más a lakásfűtés és más a tüzelés...

Előzmény: Kezsu (8614)
tpmk Creative Commons License 2012.10.29 0 0 8617

Helló!

 

Úgy ment a helyére, hogy szigetelés előtt hegesztettünk alá 80x80-as zártszelvényből lábakat, hogy ne csak a gyárilag alatta lévő lemez élén álljon és csak az nyomja a betont a 2000l súlyával. Ezt úgy csináltuk meg, hogy raklapemelővel alá lehessen férni, és így szigetlés után könnyen betoltuk a sarokba.

 

A szigetelés kijött 30e forintból. (A linóleum ebben nincs benne, az volt itthon elfekvőben.)

Előzmény: kék1 (8567)
sabrinho Creative Commons License 2012.10.29 0 0 8616

A kandallóra két adat van írva. A lég és a vízoldali teljesítmény. Ha pufferral használod, akkor a vízoldalinál csak a puffer nagyságát, nem a lakás hőigényét kell figyelmbe venni. Ha mondjuk tudod, hogy 1000 literes puffert akarsz, akkor ahhoz kell méretezni a vízoldali teljesítményt. Ökölszabályként az 50 liter/kwh-t szokták írni, de ha jól emlékszem, akkor pl. a Buderus oldalon van ennél pontosabb számítás is. A puffer az, amit méretezned kell a házadhoz és igényeidhez. Mennyi időt akarsz vele áthidalni, stb... Természetesen a számításba bele kell kalkulálni a kandalló légoldali teljesítményét is. Ahol a kandalló fűti a levegőt, ott vízoldali teljesítmény arányosan kevesebb kell.

Előzmény: Kezsu (8614)
hbbst Creative Commons License 2012.10.29 0 0 8615

Az a baj, puffer szempontjából jobb lenne a nagyobb kandalló. Ház szempontjából meg pont megfelelő kellene. Ha a légfűtés igényéhez veszed a kandit, az kevés lesz a puffernek, ha meg nagyot veszel, akkor megfőtök benn a melegtől.

Előzmény: Kezsu (8614)
Kezsu Creative Commons License 2012.10.29 0 0 8614

Nos pont ez az ,hogy elvben a kandallóra irt számadatot hasonlítjuk a valos hőigényhez.=)
Gondoltam, hogy ettől bonyolultabb ezért is próbálok itt érdeklődni, hogy mire kell ügyelni a hőigény számitásnál, kandalló vásárlásnál.?

Gondolom érdemesebb nagyobbat venni mint kisebbet...

 

A lakótérben lévő kandalló miért probléma a puffer szempontból? Padlófűtést (szerintem) nem is igazán szabad(na) működtetni puffertartáyl nélkül. Gondolom egy vízteres kandallónál jelentős részét a megtermelt hőnek  elszálítja a víz. Így a fuffer ideálisnak tűnik, a tűz kialvása utáni időszak melegentartására.

De ami szerintem fontosabb, hogy pont a vízteres kandallót próbálnám megvédeni a pufferral a túlmelegedés ellen.
Ezért is tűnik fontosnak a helyes méretezése...

Előzmény: spucc (8613)
spucc Creative Commons License 2012.10.28 0 0 8613

A vízteres kandalló adatai között szerepel egy olyan, hogy "vízre fordított teljesítmény.../kW/"

Ha ez fedezi a lakás hőigényét, akkor elvben jó. (Pl 18 kw összteljesítmény, ebből a vízre fordított 12 kW.)

De csak elvben! A gyakorlat bonyolultabb.

A puffer egyik fontos lényege hogy a lakásfűtés részben/teljesen különválik a tüzeléstől. Ezt a lakótérben lévő kandallónál szinte lehetetlen megvalósítani.

 

Előzmény: Kezsu (8612)
Kezsu Creative Commons License 2012.10.28 0 0 8612

Részben ennek a fórumnak a témája.

Folyamatban van egy 86 négyzetméteres ház, felujítása bővítése.

A fűtés részben tervezés alatt van.
Padlófűtés lesz az egész házban. Vízteres kandallót tervezek. Ha elbrja akkor csak ez maradna ha nem akkor később egy vegyestüzelésű kazán is rácsatlakozna.

A  víztereskandalló teljesítmény igénye érdekelne.

Meg az ehez kapcsolható puffer tartály mérete.?


A ház energia igénye, és szigeteltségi adatait mellékelem.

 

 

 

hbbst Creative Commons License 2012.10.28 0 0 8611

A jelenlegi vegyes ingyé vót, szóval akkor pár év alatt tényleg megtérülne ezek szerint. Meglátom, a tavasszal vett 12m3 fából mennyi marad, ha sok, akkor nem fogok venni, mert akkor tuti hosszú idő alatt térülne meg. Ha elfogy, akkor ősszel tuti beruházok egyre.

Már miért ne hozná be az árát? Azért, mert emelkedik az energia ára, attól függetlenül kevesebbet kell venni belőle. Sőt, ha emelkedik az ára, akkor még gyorsabban megtérül. Ha egy m3 fa 20.000 HUF most, jövőre meg lesz 30.000 HUF, és egy évben elfogy pl. 3 m3-rel kevesebb, akkor már "visszajött" 90ezer. Ha nem emelkedik az ára, akkor meg 60ezer. Szóval remélem emelkedni fog az ára, és akkor gyorsabban megtérül a beruházás! :D

Előzmény: Blue_Sky_007 (8608)
nagykunsági Creative Commons License 2012.10.27 0 0 8610

A szlogened hallom egész nap a rádióban. Mennyi jogdíjat kaptál érte???

Előzmény: Blue_Sky_007 (8608)
dBase Creative Commons License 2012.10.26 0 0 8609

Szia igen belefér mert kicsi akkora mint egy szokásos tranzisztor.Pl itt lehet kapni, meg a többi elektronikai alkatrészes boltban:
https://www.hqelektronik.hu/info/hu/lm35dz.html

Előzmény: szukibazso (8592)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2012.10.26 0 0 8608

Ja és még egy dolog. Ezek nem hozzák be az árukat (mivel folyamatosan fog az energia ára emelkedni). A hőszigetelés az igen. :-)

 

Ugye két olcsó energia van:

A lopott, és az el NEM tüzelt (el nem használt).

Előzmény: hbbst (8606)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2012.10.26 0 0 8607

Már párszor kiszámoltam. Ha van egy hagyományos vegyes kazánod, akkor áttérni fagázra olyan 8-10 év a megtérülés (ugye most is olcsóbban tüzelsz mint a gáz, hiszen már fát használsz)

Ha most váltasz gázról vegyesre (fagázra) akkor 1,5-4 év.

 

Ha van pénzed akkor meg meg kell venni. :-)

Előzmény: hbbst (8606)
hbbst Creative Commons License 2012.10.26 0 0 8606

Nézegetem ezeket a faelgáz kazánokat. Jövőre, ha az asszonyt sikerül rászednem, részletre vennék egyet. Megéri? :) Behozza tényleg az árát 2-3 éven belül? Vagy ez csak marketing?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!