ennek a vége az, hogy lesötétített 26 fokos lakásban szenvedsz
Mi is jól szigetelt, 1,0-s ablakokkal rendelkező lakásban élünk, de amikor egy hétig nappal 35 fok felett van, éjjel meg 26 fok, értsd hajnal kettőkor, mert 22órakor még bőven 28 fok van, akkor ez úgy halott ügy ahogy van. Tapasztalat.
Igen, többször előkerült, hogy a nagyon jól szigetelt házak is egy idő után átmelegednek, és az éjszakai ablak nyitvatartás (ahol lehet) sem elég hogy kihűljenek, és jöhet a klíma.
Nem olvastam végig a hsz.-kat, lehet, h már elhangzott ötlettel állok elő, de én otthon már megoldottam a légkondícionáló kérdését.
Igaz, h nem tömbházban lakunk, hanem önálló házban, de tíz éve körbe szigeteltettük nyolc cm hungarocellel (valószínűleg nem is így hívják). Télen a meleget nem engedi ki, nyáron pedig be! + nappali hőségben csukva tartjuk az ablakokat, éjjel viszont szellőztetjük a hűvösebb levegővel.
Bár nem lehet a kánikulában 22 fokra hűteni így a szobákat, de határozottan hűvösebb van a belső térben. Leginkább be - és kilépéskor tudatosul a különbség.
A gépi klímával az ember maga alatt vágja a fát, mert minél több energiát fordítunk hűtésre, annál nagyobb káros anyag kibocsátás árán érhetjük el fokozva ezzel a kiváltó okot, az üvegház hatást. Ez öngerjesztő folyamat és tönkre tesszük vele a Földet, magunkat.
Bár a munkám során rendszeresen hozzájutok klímás járművekhez és jóleső érzés a hűvös utazás közben, de brutálisan fejbe ver a hőség kiszálláskor.
Szia! Szerintem *tudod*, hogy meg lehet csinálni! Állj neki, csináld meg, és számolj be a tapasztalatokról!!! Végül is csak valami vizes tartályt kell a hőcserélő köré barkácsolnod, nem?!?
Nem tudtam jól leírni az elképzelést, úgy ítélem meg válaszodból.
A lecserélt, működőképes de már nem célszerű beépítés- és a lehetőséghez képest jelentéktelen eladási ár (egyáltalán vennének még ilyet?) miatt magam hasznosítanám. Tisztában vagyok vele ez egy egyedi kialakítás lenne. Nem egy szokványos klímabeépítés. Az sem kizárt, hogy a hűtőegységet/hőcserélőt egyedileg kell elkészíteni. (a háttér meg volna rá).
Ahogy írtam első körben vizsgálom a kérdést, hozzáértő, segítő hozzászólásokat szeretnék, amit előre is köszönök! Fűtés területén otthon vagyok, a hűtő oldalról lenne szükségem szakmai segítségre.
Összességében kisebb légköbmétert szándékoznák vele hűteni mint amit eddig hűtött a két beltérivel két szobában.
Most olvastam valami nyomtatható napelemről, ami töredéke lesz a mainak árban. Ha ez igaz és valóban felébe kerül majd, ki jár jól aki kivár vagy aki beleugrik, hisz emlékezünk mennyibe került régen egy KW napelem és mennyi is ma. Ugyanez igaz az elektromos autóra, mert most jelent meg a hír valamilyen lítiumos megoldásról, amibe öntheted a delejt ész nélkül, és ki is veheted belőle töredék súly mellett. De szükség van a fecskékre, amire ez a videó nagyon jól rámutat.
OKé, de villanyautóéknál a kompresszort nem kereket hajtó motor hajtja, hanem egy inverteres motor, mint az otthoniakban. Főleg, hogy ha álló autónál is akarsz hűteni, akkor ugye nincs alapjárat a villanymotorokon :) Szóval nem hinném, hogy nagyobb teljesítmény kellene hozzájuk, mint az otthon falon csücsülő társaikhoz.
Persze sokaknak van ... főleg nyugaton/magyarhonban is ... akiknek 20-30-40 milliót elkölteni energiára nem nagy kunszt. ha megtérül megtérül ha nem hát nem, maradt még elég.
Hidd el Én a megoldást keresem, mert Viktornak adni államkötvényként, mint mondjak ... akár el is égethetnénk a Kossuth téren.
Ha azt nézzük, hogy egy 20m2-es szobába kell 2kW-os klíma, akkor ide elég lehet 1kW-is, mert ugyan jóval kisebb, de rosszabb a hőszigetelés, és ugye az autóban nem illik menet közben leengedni a redőnyt. Tehát valahol 300 és 500W között fogyaszthatnak. Ami durva, hogy az a ventilátor, ami fújja be az utastérbe a levegőt (hagyományos autóknál), az 300W-ot még megeszik teljes fokozaton.
Érdekes olvasni a HSZ-eket. Az is érdekes milyen messze jutottunk az egyszerű dán kísérlettől ahol a redszerhullámzást próbálják bérelt akkukkal kisimítani. Egészen a villínykályhákon át a méteres lószarrétegig.
Ilyen negatív gondolkodással nem is lenne túl sok jövője a -mellesleg nagyon is életképes- szaldós rendszernek. Mondhatom én, hogy l..szt a szaldósokba, nehogy már én fizessek azért rendszerhasználati díjat, hogy más olcsón fűtsön árammal, mert megteheti. Persze az ilyen megközelítés romboló és buta lenne.
Pedig Én tényleg kíváncsi volnék mennyit fogyaszt a klíma egy elektromos autóban.
Mert oké hogy Spanyolországban sik terepen +24°C borús időben letesztelik ... de Én megyek télen esőben hóban ónos esőben szikrázó 43°C-ben stb.
Ugye a diesel se tudja -20°C-ben a veszteség hőjével kifűteni az utasteret. Mire beérek a 12km-re lévő munkahelyemre 65°C a hűtőfolyadék. és a kocsi fűtetlen garázsban áll ... a munkahelyről haza még rosszabb ugye ott kint áll az udvaron.
Nyáron tudom hogy +1liter autópályán a fogyasztás, van pillanatnyi fogyasztásmérő a kocsiban. ha kikapcsolom a klímát akkor ennyit esik a pillanatnyi fogyasztás ... de max 5km-ig bírtam, és kapcsoltam vissza.
Ja és amikor olvaszt a Tesla klímája akkor olyankor mi van? Fújja be a -30°C-fokos levegőt? Vagy elzár mindent és nulla szellőzés/fűtés arra 10-15 percre még leolvad?
Mondjuk a 'rohamosan' nem tudom milyen mértékegység.
Anno amikor kitalálták a villanykályhát volt úgy hogy a második évben az előzőhöz képest 1000 % volt a mennyiségi fejlődés , de az nagyon hamar lecsengett.
Az elsőben legyártottak 20 db. prototípust, majd a másodikban 200 db. -ot el is adták mindet. A 4,2 miiló lakásból vagy 50 ezerbe került ilyen kályha vagy 5 év alatt, tehát látványos gyors volt a fejlődés, de aztán még gyorsabb a visszaszorulás.
Az olajkályhák tündöklése és bukása még látványosabb. 1960 -tól 1975 - re 1.5 millió olajkálha üzemelt...itt stagnált 1990 -ig majd 3 év alatt kifujt a nullára.
Vagy még egy érdekesebb.
Úgy 1900 körül egyes jósok vélték, hogy 1950 -re napi félméter vastag lószart kell eltakarítani Bp utcáról a hatalmas és gyors ... rohamos fejlődés következtében.
azután megjelent az autó.... szóval a napi jelenségekből néha fals következtetések lehetnek.
Maradjunk a klímáknál, úgy néz ki, ebben az időszakban az ablakklíma a leghatásosabb! Reggelre 21 fok volt a tetőtérben, energia szinte nem is fogyott, pedig mindkét ablakklímámat kinyitottam :D
Az elektromos autózás még nagyon úri passzió. Felénk (Hatvan és környéke) tudtommal nulla a töltési lehetőség, így csak itthon tudnám tőtikézni a kocsit. 20A-es a kismegszakítónk, így az az érzésem, hogy a többi fogyasztónkra nappal nemigen maradna elég kraft. A videókban is látható, hogy elég nagy nyűg egy villanykocsi használata. A használati eszköz legyen értem és ne én érte.
Azok az autós újságírók akik tapsolva dicsérik az elektromos kocsizást, egészen biztosan nincs a tulajdonukban elektronos verda.
Nem vagyok szakember, nem értek hozzá, de én is úgy gondolom, hogy a magyar elektromos hálózatra elég nagy teher a nyári klímázás. Nagyszámú elektromos autók töltése, biztosan térdre kényszerítené az áramhálózatot. Nekem mindegy mi hajtja a közlekedési eszközömet, de azt gondolom, hogy csak addig lesz olcsó az áram, amíg csak mutatóba vannak villanyverdák. Na mindegy ... majd csak lesz valahogy, mert olyan még sosem volt, hogy nem volt sehogy.
Csak így hybridnél pont elvész az az előny ... ha jól gondolom ... műszaki rajzot még nem kerestem ... hogy a hajtáslánc veszteségét kiküszöböljük. 90-95% a hagyományos hajtás lánc hatásfoka, még egy tiszta elektromos ~99%
Amit a hűtés fűtés egy kicsit rombol ...
szokásos 1 egység gáz 1/3 egység elektromos áram egy kis töltési veszteség majd 1 egység áramból 3x- hő ... -20°C-ben egy hőszivattyús klíma nem tudom kitudja-e fűteni a prius és tesla modelljeit? hőszivattyús üzemben vagy cekásszal 3x annyi áramból mint gázból?
Nos reagáltál a ....36 -ra amiben azt írja többek között hogy :
" rohamosan terjedni fog a villannyal fűtés (ha klíma, ha hőszivattyú, ha cekászos mindegy). ." lehet , hogy a naívak így gondolják.
Van pl. egy 60 nm-es háztartás amiben az okoska kitalálja ,hogy fűtést korszerűsít, mert a konvektoros a /gákaznos jelenlegi rendszert megúnta , nem korszerű vagy csupán csúnya.
nagyon csábos az elektromos fűtés jól is hangzik főleg a infrát hall vagy valami fűtő filmet. Van az illetőnek max. egy 25 Amperes biztosítéka, ami tud úgy 5 kW-ot kicsi aszerencse , hogy társashaázban kapna 32 ampert, de ha kapna is az is csak 7,1 kW.
Ezen az 5 kW -on vagy szerencsés esetben a 7,1 osztozik az általad felsorolt :
"/vasaló/mosógép/főzőlap/sütő/használati melegvíz, " meg kenyérpirító, lakás világítás, elektronika, hajszárító stb.... netán egy klíma.
Aztán van az illetőnek egy min 6 m3/óra gázátbocsájtású gázórája , egy kiépített és engedélyezett rendszer , ez tud 50 kW teljesítményt, de az illető a villanyfűtéstől várja a megváltást .
Arról nem is beszélve , hogy az egységnyi energia ára háromszor annyi villanynál mint a gáznál.
nem beszélve arról, hogy néha a 120 - 140 nm-es háztartások is a villanyfűtéssel kacérkodnak.
Nem hiába a szépszavak, a marketting, a norvég panel hívószó lehet.
Ja az áram nem primer energia, valamiből készül igen rossz hatásfokkal.
És Lítium -ion akkumulátor sem épp csóróknak való mutatvány, nem újra hasznosítható ... gazdaságosan. (nagy Tesla Power wallba nem is ez van)(de az autóba nem való nehéz, gyorsan merül, mindig lekellene meríteni teljesen ... ja a Litíumot meg nem szabad lemeríteni mert megfagy.)
Dolgoztam olyan embernek akiknek volt i3 és i8 is a garázsban ... és igen azok valahogy mindig otthon voltak ... a nagy BMW meg terepjárok igen ritkán.
persze itt Szegeden is van i3 és tetszik nagyon hogy ebben a kánikulában megy a klíma (vagy csak ventilátor nem tudom) a parkolóban mikor senki sincs benne. :-)
Csak halkan, 2017!-ben harmadik napja nincs áram egyes falukban Magyarországon ... az elektromos infrastruktúra éppen elbír a mostani feladataival ... hőszivattyúnak/vasaló/mosógép/főzőlap/sütő/használati melegvíz 3x32A nagyon kevesen kapnak.
A mobilitás kiszolgálására jelenleg teljesen alkalmatlan.
1 Liter gázolaj nem tudom mennyi áram, de annyi áramot átpasszírozni a jelenlegi hálózaton lehetetlen mint ami olaj / benzin megy.
Mire is jó az okos telefon amire nem jó egy okos telefon? Mondj egy példát mivel járul hozzá nálad az okostelefon a GDP-hez?
Az Én főnökeim mai napig sms-ben küldik a címet ... nem képesek 3-4 fényképet csinálni hogy mit kell majd csinálnom ... nem képesek leírni melyik csöngőt nyomjak, melyik utcán menjek, mert a gps nem pontossan arra az oldalra visz ... 5-10-15 percek mennek el a kukába.
13 milkás autó :) De most olvastam, hogy egy 8-10 éves Leaf-fel elmentek 200km-t. Eco módban, 50-el, 3,5 barra fújt gumikkal. Én még mindig várom kínát, mikor hoznak ki egy polski fiat méretű villanyautót fillérekért, amivel melóba lehet járni, és egy autó helyén 2 ilyennel lehet majd parkolni.
- amivel drágább, az megtérül a nulla karbantartási igényen és tankoláson (igen, elefelejtitek, hogy nem csak a tankolást spórolod meg, hanem a 15-20ezres olajcserét, vezérlés cserét 100-nál, és a hűtőfolyadék cseréket is), van egy 150-200ezres hajtőmű olaj csere, nahát...
- átlag napi 50-100km-t megyek, de mivel országos ellátásban vagyunk, havi 5-8 300km feletti út beesik
Nekem akkor lesz instant get, ha a kettő közül bármelyik megvalósul
- minimum 500km hatótáv 20fokon, de nem eshet 300 alá -10 vagy +40 fokon sem, éjjel sem
- minimum 200km hatótáv feltölthető maximum 30 perc alatt olyan töltő hálózat elérhetőséggel, ahol a pontok közti távolság max 50km
Most mindenki ugyanúgy fizeti a rendszerhasználati díjat az is aki szaldózik az is aki nem.
Ugyanolyan földhözragadt dolog lenne ez ellen is lázadni (persze lázadnak azért) még akkor is, ha tudott, hogy ez is egy nagy csomag része és ha nem lenne esetleg más oldalon lenne több a díj.
Ha olvastad a cikket a dán kísérletben fizetnek a használatért amiből elég jól megoldható az akkucsere. Nagyobb léptékben biztos vagyok benne, hogy könnyebb lesz.
Egy villanyautó 4 millával többe kerül, mint egy benzines. Ha oda-vissza 40km, akkor több, mint 10 évre való benzin, és 365 nappal számoltam, nem 200 munkanappal. Mi hétvégén beülünk a családdal az autóba, és kirándulunk az országban minden felé, a két nap 4-500km. Dolgozni viszont szerződéses busszal járok.
Ha meg az akksimat az áramszolgáltató akarja használni, amortizálni, akkor vegye meg ő. Egy ilyen használat szerintem fele akkora életciklust ad az akksinak. És ez az utolsó bekezdés fájna nekem a legjobban.
Nincs statisztikám, de a zt hiszem a többség így használ autót.
Ha tehát ezek a kocsik valóban a csonkon csücsülhetnének tömegesen (ha jól emlékszem meg300szorozódást ír darabszámban 2040-re) és használhatná a rendszer és ezért fizetni is tud miért ne. Tudott dolog, hogy rohamosan terjedni fog a napelem, rohamosan terjedni fog a villanykocsi, rohamosan terjedni fog a villannyal fűtés (ha klíma, ha hőszivattyú, ha cekászos mindegy). Ezt egy "hagyományos" strukturájú rendszer nem képes feldolgozni. Nem is erre lett tervezve, kitalálva. Új forradalmi megoldások kellenek és lesznek, én nagyon kíváncsian várom.
Persze mindig lesznek szkeptikusok, ellenállók de úgy ahogy egy erőből butatelefont használó mellett ma már egy 10-en éves kölök is elszalad az életben, úgy fog ebben a témakörben is robbanni, elszaladni az innováció.
Szerintem egyre több, de miért is fontos ez? Te MOST nem szeretnél villanykocsit. Sokan mások pedig nagyon. Végül te is azzal fogsz járni.
Az volt az alapvetés (a cikk lényege), hogy a klímások/hőszivattyúsok legnagyobb félelme, hogy a szaldós rendszer meg fog szűnni a tesztelt elgondolással talán védhető lesz. Ki kell találni egy együttműködési rendszert amivel kisimítható a hálózat hullámzása.
Jó, akkor legyen 200km, ami reális. Melyik villanyautó tudja ezt a távot félig lemerítve? Télen fűtéssel, vagy nyáron klímával, hogy ne legyünk annyira off?
Majd ha megelőznek az autópályán, +40°C-ban vagy -25°C-ban.
Mondjuk Modell S ment el mellettem a 5-ős főúton kb. 160-al Örkény után Budapest felé ... és nem találtam meg Pestig lemerülve :-) Pedig azzal a tempoval nem tudom meddig bírta. :-)
www.molnarklima.hu Én velük szereltettem fehérváron de nem fehérváriak! Egy fujitsu-t szereltek nekem és maximálisan elégedett vagyok velük! Korrektek és jó áron dolgoznak!
60 literes a tankom, de csak 900km-t tudok megtenni vele. De a benzint 10 perc alatt utánatöltöm fullra, ha tervezetten kívül el akarok jutni valahová, de ha villanyból kellene, akkor az mennyi idő?
Lakáshűtés korszerűsítése miatt leszerelésre került egy régebbi rendszerű, On - Off kültéri gép, inverteres ment helyére.
Nagyon első körös eszmefuttatásom, kérdésem az alábbi lenne:
Meg lehetne oldani, hogy a kültéri alkalmas hőcserélővel egy szigetelt közbenső / puffer tartály vízterét hűtené és ezzel a hűtött vízzel táplálnám a kialakított mennyezethűtés hűtő paneleket? (gyanús, talán olyat kérdezek ami már létezik? akkor elnézést, nem akarok jó pofa lenni!)
Most a méretezés - vezérlés -szükséges elemek, alkatrészek még nem téma (ha megoldható majd a következő lépés). Ez a kialakítás egy másik lakásban lenne.
Nem a saját házad ellátása lenne a cél hanem valamilyen formában a rendszerre csatlakozva odaadod az akkukapacitásod X%-át amivel a rendszer gazdálkodhat. Minek neked minden nap 300kmnyi hatótávra elegendő áram az akkuban, mikor csak 20km-re mész.
Erre már én is gondoltam, hogy szigetmódban, a (nem létező) villanyautóm akksiját használnám puffernek. Nappal töltöm, este arról használom. Aztán reggel meg jó, ha a kapuig ki tudok vele menni :( Egy ilyen autó mindig feltöltve álljon készenlétben. Esetleg ha tudnak majd röhögve 1000km-t, és én csak napi 50-60 at megyek vele, és tervezett hosszabb út előtt nem engedem lemeríteni.
Volt itt szó (többször is) vagy a hőszivattyúsban, az elektromos áram szaldós rendszerének a problémáiról. Itt egy részmegoldásféleség, amit ráadásul már használnak is.
Második éve használok Panasonic 5Kw-os klímát az otthonomban, és a nyaralómban is.
Mindennel elégedett vagyok, de van egy fura tulajdonsága a gépnek.
Azt a hőmérsékletet tartja ami bekapcsoláskor be volt állítva.
Ez azt jelenti, hogy ha pl 25 fok volt bekapcsoláskor beállítva (hűtés üzemmód) akkor 2 óra múlva hiába állítom át 16, vagy 23 fokra, ő akkor is a 25 fokot fogja tartani. Ez szerintetek normális? cs-ue 18rke a tipusa.
Nagyon érdekelne hogy mi a véleményetek erről a problémáról, mert mind két gépnél ezt tapasztalom.
Van 2 db klímám a lakásban és az egyiknek a beltérijét át szeretném tetetni az előszobából a gyerekszobába. Természetesen nem most szeretném, hanem amikor lefut a szezon, akár télen is jó. A lakás Szegeden található.
Árajánlatokat a hyperc1976@gmail.com email címre várom.
És ez tőlem így is marad, a webes klíma értékesítés teljesen elhalt a rendeletek folyományaként. Ami lehet hogy jó is de az is lehet hogy nem. Én/Mi nagyon kevés ügyfelet hagytunk az útszélén, vagy egyáltalán nem. De valaki így döntött hogy mai rendszer jó el kell ezt fogadni. (igaz kicsit nehéz itt szerb határ mellett ahol a klímagáz és az On/Off klíma ömlik be a határon)
Így már egyáltalán nem éri meg időt szánni rá hogy leírd a gondoltaid. (google hiába hozz érdeklődőt nem tudod pénzre váltani) Nem is tudom miért szaporítom itt a biteket egy hete. Elég jól el voltam a topic nélkül. De ez a 20°C thread kihozta belőlem a klímaszerelőt.
A "klíma vákuumozás" keresőszóra pont az általa linkelt oldal az első találat ami szerint aki 20°C alatt próbál vákuumozni az kókler.
Az ott marad akkor is, ha innen törlik. Pont ezért szerintem jobb ha itt marad a felvetés, egy értelmes cáfolattal, mintha ki lenne törölve az egész thread.
Mondjuk ahogy végigolvastam összeraktam hogy tudnak elég alacsony nyomást a vákuumszivatyúk, meg amúgy is beltérben van a cső nagy része, de még így is több az ellenérv nélküli gúnyolódás, ami az ide tévedő laikusnak sokkal ellenszenvesebb, mint egy értelmes válasz.
"Láthatóan a fizikához is annyi közöd van, mint a 7 szakmádhoz, erre lecsófőzéssel fikázod a nálad 100szor többet érő embereket. Szerintem menj a picsába. Csak mert teleszemetelsz feleslegesen egy jól működő topicot. Elnézést mindenkitől ha leírtam volna amit más csak gondol. :)))"
De bakker, egy hete még azt kérdezgette, az XY klímát hogy kell használni hogy legjobban hűtsön, meg neki van egy klímája, és most már klímaszerelő lett?
mondtam, nem vagyok klímás, így azt nem tudom, hogy a vákuum szivattyúitokkal le tudtok-e menni 50-30-10mbar alá. Csak azt, hogy van az a kicsi nyomás, ahol még a jég is szublimál, nem hogy a hideg víz.
Ha nem bol -on lennék bebódulva, akkor lenne okos ötletem. Első megtekintésre még azt se tudom, h leszakadt venti vagy mechanikis zajok jönnek ki abból a madinából.
jovohet utan vege a szabimnak, akkor utbaejtjuk es segitunk megoldani
Ezek szerint kijelenthető, hogy a technika odáig fejlődött, a mai vákuumszivattyúkkal más 20 fok alatt is biztonságosan eltávolítható a nedvesség a rendszerből.
vasárnap óta üzemel nálam egy 3,5 kw-os Midea Blanc klíma. Minden szuper volt vele eddig, szuperül hűt. Azonban ma reggel óta a beltéri mókuskereke elkezdett zörogni. Olyan hangot ad ki mintha kiegyensúlyozatlan lenne a forgó rész. A hang ütemes,a fordulatszámmal változó hang,olyan mintha a csapágyazás lenne túl laza és a kerék kis mértékben excentrikusan futna.
Lehet ezzel valamit kezdeni,vagy mindenképpen garanciáztatnom kell? Szívesen elkerülném az ezzel járó tortúrát,mivel a készülék külföldön lett vásárolva.
Vadonatúj, szakember által üzembe helyezett készülékről beszélünk.
Van benne igazság, nekem a beltéritől a falig 37 centiméternyi cső van szabadon, tehát vákuum alá kerülő rész leszámítva a falvastagságot beltérben van. A kültéri elvileg fel van töltve gázzal, és le van zárva, onnan nem kell kiszívni semmit. Persze az egész dolog szivattyúfüggő is, ha kellően nagy teljesítményű, akkor meg lehet csinálni alacsonyabb hőmérsékleten is. Gondolom ez is olyan, mint a vakolás, ott is van egy hőmérséklettartomány, mikor azt mondja a szaki, hogy úgy biztosan tartós lesz. Hozzáteszem, a fizikához annyira nem értek, de vákuumhoz volt már szerencsém, hogy milyen nehéz egy bizonyos érték alá lemenni.
Már volt róla szó (lehet másik topicban), hogy ez azért nem jó, mert a hülyeséget elhinti és itt marad. Később jön egy gyanútlan olvasó és beleakad. Nem kötelező mindenhez érteni, így teljesen elfogadható, ha elgondolkozik rajta és újra felszínre kerül a pár hónapos/éves baromság.
Van egy nagyszerű szolgáltatása az Index fórumoknak: A nem kívánt Nick hozzászólásainak elrejtése. Igaz aki hülye az ettől még hülye marad, de ha nem tudtok róla, nem fáj miatta a fejetek. Előbb, utóbb csak megunja, hogy senki nem reagál a hozzászólásaira.
Berobbansz ide egy baromsággal, már az első HSZben f-gáz azonosítót követelsz másoktól. Csak nem arra akarsz vásárolni?
Van 7 szakmád és a 8.ban dolgozol sameszként, faszán elsajátíthattad azt a 7-et. Miért nem írod inkább, hogy mérnök vagy? Az menőbbnek hangzik.
Láthatóan a fizikához is annyi közöd van, mint a 7 szakmádhoz, erre lecsófőzéssel fikázod a nálad 100szor többet érő embereket. Szerintem menj a picsába. Csak mert teleszemetelsz feleslegesen egy jól működő topicot. Elnézést mindenkitől ha leírtam volna amit más csak gondol. :)))
Eddig a hatóság nem írt vissza nyilván csak büntetni meg a papír munkát szeretik. Gondoltam majd ott valaki kiinformálódik.
Most beszéltem Hegedűs János Klímaszervizessel. A lényeg a lényeg mivel a beltérit vákuumoljuk így a beltéri (szoba) hőmérsékletnek kell 20 fok felett lennie. És az a max 3m kültéri csövezés lényegtelen. Viszont a kinti hőmérséklet nem lehet 0 fok alatt. Kitért még arra, hogy igazából ez újonnan épült lakásokra vonatkozik ahol nincs még fűtés kiépítve. Hangoztatta ha egy leheletnyi pára is megmarad a rendszerben az olajjal elsavasodik.
Annyiban hibáztam, hogy én a kinti hőmérsékletre is értettem.
Feri! Tök mindegy kit kérdezel! A fizika törvényei soha nem változnak! De legyen úgy! Majd a Daikin klíma feltalálja az önmagát vákuumolást.
Inkább szakembereket kérdezz....olyan igazi szakembereket, akik tanulták a szakmát (könnyű őket felismerni az ősz, vagy őszülő szörzetükről) ...és bocs az ügyes-okos fiataloktól....Ne az olyanoktól informálódj, akiknél a gyorstalpalón a kezükbe nyomtak valamit, vagy csak kocaklímásként dolgozgatnak.....
Az általad összeguglizott hülyeségeket meg ne terjeszd, mert téves infókat tartalmaz, megtévesztő...
Ja...és a hatóságot is felesleges kérdezni.....szerintem még azt se tudják, mi az hogy vákumszivattyú.... mert nem ez a szakmájuk, nem ez a feladatuk, ott jogászok, ügyvédek, politikusok, stb ülnek....
Ok, de nem hinném, hogy sokkal olcsóbb. Nekem becsülettel meg lettek pucolva a klímák kívül-belül, és a kültérinél töredék időt töltött a beltérihez képest, mivel azt lényegesen könnyebb takarítani, nem kell hozzá drága vegyszer.
Mekkora nyomást képes előállítani a te géped? A cikk arról szól, hogy nem létezik ilyen vákuumszivattyú. Egyelőre 4 klímás weboldalt találtam akik a 20 fokhoz vannak kötve...
Egyébként csak akkor fordul ez komoly helyzetté, ha a garancia papíron fel kell tüntetni a beszerelési hőmérsékletet.
Mindegy a mai nap írtam ez ügyben a Nemzeti Klímavédelmi Hatóságnak, hogy ők mit tudnak a 20 fokról.
Nem vagyok klímás, de fizika/kémia a kedvenceim közé tartozott, és figyeltem is órán. Egészen biztos vagyok abban, pl, hogy -10fok környékén (lehet jég a csőben) ha 5-6mbar alá tudsz menni, akkor szublimálni fog. -20 fokon 1mbar, ahhoz már combis szivattyú kell
Akkor miért nem gondolkozol, csak Ctrl-V+ Ctrl-V-zel.
2 műszerész és 2 technikusi szakmával +1 pénzügy és bérszámfejtő és 1 könyvelő szakmával nem a seggem törlöm!! Klíma szerelő segéd vagyok és főállásban denso robotokat programozok!
...
Fogalmam sincs hogy szereztek itt a szerelők sikeres vizsgát ...
Te! Figyu! Akkor Te nem is vagy klímás?
A klímás-segédre, ahogy én tudom az van bízva, hogy vésse, fúrja a falat, meg cipekedjen, rendszert nem bonthat meg, gázhoz nem nyúlhat. (hivatalosan)
Nem kell zseninek lenni ahhoz valaki levizsgázzon, próbálkozz meg vele és akkor talán nem csak egy okoskodónak gondollak, aki pocskondiázza a szakmát.
Akkor egy kis érvelés:
A vákuumolás célja, hogy elfogadható érték alá csökkenjenek a nem kívánt anyagok, beleértve a nedvesség mennyisége az adott rendszerben.
A nedvesség halmazállapota függ a rendszer nyomásától és hőmérsékletétől. Egy telepítés alatt lévő klímarendszerben jellemzően gőznemű halmazállapotú a víz, a nedvesség. Ha alacsonyabb a környezeti hőmérséklet folyadék is jelen lehet.
A vákuumolás során, adott hőmérsékleten, csökkenő nyomás esetén a folyadék gőzneművé válik, így el tudja azt távolítani a szivattyú a rendszerből. (Ennyit Te is bemásoltál.)
Ha a szivattyú csak 100Pa-ra csökkenti a nyomást a rendszerben, akkor nem 20, hanem hozzávetőlegesen -20°C-on is létre jön a fázisátalakulás. Akkor miért is nem lehet 20°C alatt eltávolítani a rendszerből a nedvességet, illetve beüzemelni klímát?
És akkor még nem is tértem ki a nitrogénnel történő öblítésre, ami tovább csökkenti a szennyezők arányát.
Végezetül:
Ha tényleg nem lehet 20°C fok alatt klímát beüzemelni, magyarázza el valaki hogy miért, mert nem szeretnék úgy szerelni, hogy még ezt sem tudtam.
Ha nem lehetne tisztességes munkát végezni 20°C alatt, akkor majd télen megmondom az ügyfeleknek, hogy nem tudom vállalni a hűtőkamrájuk, vagy a hőszivattyújuk javítását, üzembe helyezését, vagy a fűtésre vett klímájuk felszerelését, mert az nem lehet 20°C alatt elvégezni. :-)
Tudom értelmezni már megbocsáss! 2 műszerész és 2 technikusi szakmával +1 pénzügy és bérszámfejtő és 1 könyvelő szakmával nem a seggem törlöm!! Klíma szerelő segéd vagyok és főállásban denso robotokat programozok!
Itt egy kis TANULNI való! Fogalmam sincs hogy szereztek itt a szerelők sikeres vizsgát, de továbbra is a kötözködés megy. Nem fogok itt este 11-kor rajzolgatni de ígérem. A víz fázisdiagramja és az a bizonyos 20fok el lesz magyarázva!
Egyébként nem fikázni kell, hanem tessék érvelni és megcáfolni! :D
Adott egy öreg, de ma délutánig hűségesen működő on-off Orion klíma. Semmi előjel nélkül este bekapcsolás után a várt hűvös elmaradt. Elindul minden, beltéri-kültéri egyaránt, viszont nem fúj hideget. Amit még észre vettem, hogy eddig amikor bekapcsolt a szobában pislantott egyet a világítás. Most is tapasztalható a pislantás csak hosszabb ideig tart, majd nem történik semmi, mintha nem tudná megkezdeni a hűtési folyamatot. Kis idő után újra próbálkozik, de sikertelenül...
Üdv ! Nálam is a lépcsőház tetejére lesz helyezve a klímám,a max 1 méter széles részt remélhetőleg átfújja hideg levegővel a klímám ,az is szerencse hogy állítható hogy merre is fújjon a beltéri ! Ha fent lehűtött ,akkor nem baj ha persze lenti részre is jut a jóból !:-)
3 beltérisnél is 3 díj van, mivel a nagyobb meló a beltérik takarítása. Max a szerelésnél spórolsz meg valamennyit minimálisat. Nem tudom, a középső helység milyen széles, de az egymás mellett levő szobák ajtajával szemben felrakott klíma talán befújna a szobákba, de nagyon nyögvenyelős.
No látod akkor ma is kellet volna videót készítenem ... Én szívom a port a 4db 8 lyuk miatt. Erre jön a gépész és nagy géppel veri szét a fürdőszoba falát ... mondom kimegyek a friss levegőre még abba hagyja ... a nappaliban csak az új klima volt letakarva, mert még nem vettem ki a zacskóbók csak az alaplapot hogy feltudjam jelölni,
A csaj haláli nyugalommal kérdezte, kérünk-e kávét ...
Jobb szerszámgyártók direkt ilyen csatlakozóval(is) szerelik a különböző falas gépeiket. Ha csak lukat fúrok, akkor is elvárják, hogy porelszívós fúrógéppel dolgozzak.
Ablakok 1,5 nm/ db 2 rétegű, 3 kamrás, de redőny lehúzva a nagy melegben. Így 30 fok volt a benti maxumim idén.
Igen pont egy kezdő irányra lenne szükségem. Képbe szeretnék kerülni mit, kb. mennyiért lenne érdemes feltenni. A klímással sem akarok kitolni, hogy kijön potyára , mert kétszer annyibe kerül egy használható rendszer, mint amennyit rá tudok szánni, de azt sem szeretném, hogy "rámsóz" valamit, hogy neki munkája legyen én meg szomorkodom, a "kidobott" pénz miatt...
A legnagyobb aggodalom, hogy fúrás közben szállni fog a por, és mindent le kell takarni, meg hetekig söprögetni. Gyakorlatilag azt hangsúlyozzák, tiszta marad a munkaterület. Sokan nem figyelnek erre az apróságra, ahol fúrással véséssel, porolással jár a tevékenység.
Ahhoz, hogy a hozzá értő tapasztaltak tudjanak neked egy picit is segíteni jobban ki kéne fejtened azt az emeleti részt. Tehát, milyen épület, tájolás, ablakok hol mekkorák, szigetelések.... Esetleg egy alaprajz (lehet skicc is.) Jó lenne tudni, hogy milyen hőbevitellel illetve hőveszteséggel kell kalkulálni. Egy kezdő jó irányt kaphatsz itt, de igazán jó ajánlatot leginkább helyszíni szemle után tud adni egy szakmát értő klímás.
Adott egy emeleti rész ahova tennék klímát. cc 25 nm közlekedő és 3 szoba cc 40 nm. Közlekedőbe menne a klíma. Tervek szerint 24-26 c-ig hűtenénk bent a kinti hőmérséklet függvényében, illetve átmeneti időszakban (0-20) besegítene a fűtésben is.
Elég ide egy 3,5 kw masina vagy inkább 5,2-es lenne jobb?
Illetve azt néztem, hogy a 2,5 kw és 3,5 kw árai közt alig van különbség, viszont a 3,5 kw - 5,2 kw árai közt elég jelentős lépés van. Ennek mi az oka?
Daikinban gondolokodom, mert árban alig kerül többe mint a kínai márkák és mégiscsak jónevű japán gyártó...
Viszont ha nézem az árukeresőn a 3,5 kw-os kategóriát, akkor 34 tipúst hoz fel 140eFt-től 900eFt-ig, ami elég nagy szórás, illetve 300 - 400 eFt közt van 9 típus. Ennyire "finoman" van hangolva hogy milyen funkciókat tud a gép vagy ennek mi az igazi oka?
Melyik típus (betűkombináció) a legjobb választás, normál, "háztartási" használatra. Már ha lehet ilyet megadni.
Az automatából is eszpresszó jön ki, a Dacia is elvisz A-ból B-be, az olcsó klímaberendezés is tud fújni 12-16 fokos levegőt, de nem mindegy, milyen körülmények (ventilátor és kompresszor zaj, rezonancia, légáramlás susogása, zörej, kattogás, stb.) mellett. Ismétlem, nekem sincs csúcs klímám, nem is lesz, de tudom, mert tapasztaltam, hogy van különbség és nem is kicsi. Tehát elismerem, hogy van létjogosultságuk a 400-600000 forintos gépeknek, aki teheti, vegyen olyat és ne ringassa magát abba a tévhitbe, hogy a harmadába kerülőtől pontosan ugyanazt kapja. Kivéve a kiáramló levegő hőmérsékletét. Akinek csak ez fontos, nyilván nem nézelődik a félmilliósok között.
"Azt nem értem, miért nem Szarvasi vagy DeLonghi géppel készítesz eszpresszót? Azokból is ugyanúgy kicsorog."
Nem baj, nem kell mindent érteni, de az azért gondolom egyértelmű, hogy a kicsorgó kávét utána még megiszom tehát vannak elvárásaim az ízével kapcsolatban, míg a "klímából kicsorgó hideggel" semmi továbbit nem teszek, ha megfelelő halkan csorog ki egy 3+2 év garis masinából 200 ezerért, akkor csak élvezem hogy 25 fok van! :-)
Amúgy azért nem, mert érdekel a kávé íze és a készítés folyamata és nem a Szarvasival tudom a legjobbat kihozni a kávéjaimból. A klímával kapcsolatban semmi igényem nincs azon kívül hogy csendben hűtsön, ezt tökéletesen megteszi a PolarX egyelőre 170-ért, de tovább folytatva a gondolatsort, az órám meg dupla ennyiért mutatja azt az időt, amit a mobilomon is bármikor megnézhetek, aztán mégis megvettem, mert…csak. Kocsinál a lehető legolcsóbb új autót kerestem, amibe befér bizonyos mennyiségű áru, de Dokker nem volt azonnal átvehető, időm meg nem volt várni. Nyilván nem úgy hoztam el a Dustert h ez lesz a világcsodája, ezt a szalonban sem állították, tisztában vagyok hogy egy low-budget autó, de a célnak egyelőre megfelel. Mindemellett számomra pl. tökmindegy hogy mennyire kényelmes meg klassz egy Superb meg egy Passat és melyik jobb esetleg a másiknál, mert olyat nem akartam venni. Újat nem tudok kifizetni belőle, használt meg nem érdekel.
Ezért írtam hogy szerintem is a helyes eljárás az ügyfél KORREKT TÁJÉKOZTATÁSA a lehetőségekről, de azt hogy mi mennyire érdekli, milyen terméknél milyen mélyen hajlandó a zsbébe nyúlni, azt majd eldönti ő, legyen az kocsi, klíma vagy kávéfőző.
Nyilván ha valami extra nagy hülyeségre készül, arra nyomatékosan fel kell hívni a figyelmét, de jelen esetben egy 200-250 körüli márkás alap klímánál nem erről van szó, az egy korrekt, vállalható opció ahogy itt az egyik szerelő írta is.
Lentebb rendszer meg átlag hőmérsékletekről volt szó vegyesen. De milyen átlag? Napi, szezon, éves :-)
Szerintem rendszer szinten érdekesebb a kérdés. Mi van akkor ha vannak lokális hideg pontok pl 15 fokosak, akkor az itt lévő levegőből nem fog távozni a víz?
Vagy pl a kültéri kint 16 fokban, a beltéri bent 24ben, átlag 20 megvan, de azért kint a 16ban mégsem kéne eltűnnie a víznek, hisz 20fok alatt van... :-)
Hiába na, ha hideg van a meleg szobában kell vákuumolni, majd megbontás nélkül áttenni a falon a kültérit.
"de higyjétek el, hogy egy 200-250 ezres klímától nem kell csodát várni, hűt-fűt a maga módján, de messze nem abban a szegmensben, mint egy magasabb árkategóriás készülék."
Szerintem senki nem vár csodát egy ilyen árú készüléktől, viszont azt jogosan elvárják, hogy ennyiért már ezt a hűtés-fűtés a maga módján-t tegye megbízhatóan, ne kelljen vele foglalkozni. Ha nem tévedek akkor ebben az árkategóriában játszó gépek, főleg az ismert nagy márkák, már bőven probléma mentesen működnek és még drágának sem lehet mondani az üzemeltetésüket.
Egy magasabb árkategóriás készülék is csak hűt-fűt a maga módján. Az előállított 18, 20, 25, akármennyi fokot nem mondod meg hogy melyik készülék készítette.
most akkor nem csak pont 20C fokban lehet vákuumolni? :D milyen rövid lenne a szezon, és lenne izgi nehogy vákuumolás közben leessen a hőmérséklet 19-re :D
Ez már pont olyan kézműves gourmet hülyeség, mint a 600e-s klíma sokkal jobb, mint a 200 ezres. Vannak természetesen különbségek és érezhető a luxus, de az alap szolgáltatásokban semmiféle különbség nincs az átlag ember számára. Aki pedig ki akarja fizetni a luxust az tegye, de ne akarja elmagyarázni, hogy az az egyetlen megoldás, mert lófaszt mama.
"Én is vágyok egy automatára, de 60 felett kezdődnek, a Szarvasi meg csak 15. Igen, a Szarvasival több dolog is van, mire kávé folyik belőle, de arra telik, a luxusról lemondok."
vatera, használt saeco pl?
én így vettem egy girov2-t 30k-ért... az időszakos felújítások drágábbak, szerencsére járok vidékre is, ott olcsóbb..
Klímán, illetve napelemen gondolkodom egy kb 150 nm-s családi házban.
A falon 10-12 cm szigetelés van + 3 rétegű nyílászárók, emiatt a 3500 m3 gázfogyasztás leesett 1200 m3 körülre (na jó kicsit csalok, mert van egy kandalló is).
Lehet olyan klímarendszert telepíteni, ami igény esetén fűt is, és képes működni mindkét üzemmódban normálisan?
vagy jobb, ha a klímával nem akarok fűteni, és legyen inkább valamilyen hőszivattyús rendszer a fűtésre?
hogyan kellene egy ilyen rendszer méretezéséhez hozzákezdeni?
Minden mail-re igyekszem reagálni, mint ahogy a telefonhivasokra is, de van, hogy nem mindig sikerül ez maradéktalanul. Aki igazán akar, az küld még egy levelet, vagy hiv többször is, mindenki tisztában van vele, hogy a május-julius intervallum a klimás cégeknél dömpinget jelent. Azon sem sértődik meg senki, érdekes módon, hogy ha leesik az első hó, az autógumisoknál jelentős várakozási idő alakul ki. Most irtam neked méélt, ha még aktuális, akkor válaszolsz , ha már nem, akkor erről most lecsusztam.
Igen, van különbség a Szarvasi és egy Krups, Saeco, vagy fenetudja milyen kávégép közt, mert a kávénak nem mindegy, hogy frissen őrölt, és hány celsiuson van főzve (tizedre pontosan!), van ízbéli különbség, de a koffeintartalom ugyanaz. De van, aki csak azért iszik kávét, hogy e fejelje le reggel az ajtófélfát. Én is vágyok egy automatára, de 60 felett kezdődnek, a Szarvasi meg csak 15. Igen, a Szarvasival több dolog is van, mire kávé folyik belőle, de arra telik, a luxusról lemondok. Mind a kettő megbízható gép, mindkettő kávét ad. Van, akinek az is elég, hogy minden reggel tudjon kávét főzni.
Jobb lenne, hogy ha arról beszélgetnénk, árkategóriánként melyikek a legjobbak.
Azt nem értem, miért nem Szarvasi vagy DeLonghi géppel készítesz eszpresszót? Azokból is ugyanúgy kicsorog.
Ameddig 19900 forintért vásárolt DeLonghim volt, elégedett voltam vele és nem értettem, mi a csudáért adnak ki emberek 100-200000 forintot egy kávégépre.
Stiebel Eltron dual split dolgozik nálam 12 éve, amikor megvettem, kb. 310000 Ft volt a listaára. Az 2004-ben elég soknak számított. Jól működik, elégedett vagyok vele. De amikor ismerősöknél találkoztam közepesnél magasabb kategóriás japán berendezésekkel, akkor megértettem, mi a különbség, miért kerülnek azok többe. És még nem beszéltünk a megbízhatóságról.
Az autós hasonlatokról annyit, hogy 4 Passat után átültem egy (vadonatúj) Octaviába és érzem, látom, tapasztalom a különbséget, azt, hogy a Skoda alacsonyabbra van pozicionálva és ennek megfelelően olcsóbb is. És akkor még nem beszéltünk a konszernen belüli még magasabb kategóriájú Audikról.
Hja, a Xiaomi épp oly nagy és megbízható kínai márka, mint a Gree. Tudnak a kínaiak is minőséget gyártani, de amíg európa megveszi a sok alja kacatot, addig fognak olyat is gyártani, mert abból van a pénz (még ha fogalmam sincs, hogy van hasznuk egy 250Ft-os pendrájvon úgy, hogy még a posta is benn van).
Nem baromság! Ez klíma szerelés fontos alapelve. És hát ezzel már mindent elárult. Csak Ferinek a 400 ezer forintos klíma a lényeg. Majd kimegy leszervizeli 40 ezerért és csókolom! Cégeknek nyugodtan ajánlhatsz Feri 400ezerért klímát, de egy mezei 100 ezer ft fizetésű embernek pofátlanság!! Én csak egy klíma segéd vagyok de megtanított, hogyan is zajlik egy pontos klíma szerelés. Hogyan lehetne átvágni embereket de nem tesszük!!
25 éves Klíma szerelő tapasztalat van! Mi a KLÍMADEPÓ céggel vagyunk leszerződve onnan válogathat a kedves vevő. A szervizelésünk pedig az összes ott levő termékre vonatkozik. Mi külön figyelmeztetjük a vevőt pl húzza ki vihar esetén mert kaput lesz a gépnek. Vagy kikapcsolás előtt járatni kell venti üzemmódban.
Akinek jó a suzuki annak jó lesz a 150 ezer forintos klíma 15 évig is!
Egy ócskának tűnő skyworth tesco klíma miért megy 12éve a szomszédban? És miért nem zavar a hangja?
Nem fogok itt vitatkozni mert más fórumon meg megy az iphone és a kínai telefonosok vitája :D Közben a haverom fél éves iphoneja kijelzője kiéget. Nekem meg 2 éve hibátlan a Xiaomi :D
Vállaltok még erre a hónapra új szerelést? Nekem tökéletesen megfelelne bármelyik 200e körül példány, 1-2 darabról lenne szó, azonos címen. Hívnálak, ha megtalálnám a számodat.
Na, ez így korrekt válasz volt. Köszönöm. Csak mikor az átlagembernek az árral kezdesz, akkor elszáll az agya. Jön a reklámújság, inverteres 100 alatt. Nézi az ember, és vacilál rajta, aztán úgy dönt, belenyúl a zsebébe, kétszer annyit rászán, amiért úgy gondolja, lényegesen jobbat kap, mint a barkácsáruházban. Na most ha őt még ennek az árnak a háromszorosával megkínálod, akkor hozhatsz akármilyen szakmai indokot. Ezt vedd úgy, mint vásárlói visszajelzést, legalább is én (de szerintem még sokan mások is) így gondolkodnak.
"lehet engem útálni, meg köpködni, de higyjétek el, hogy egy 200-250 ezres klímától nem kell csodát várni, hűt-fűt a maga módján, de messze nem abban a szegmensben, mint egy magasabb árkategóriás készülék."
"akik a 200ezres klímát mindenhova-mindenkinek nagymellénnyel berakják...azután meg az ügyfél rádöbben, mikor -4 fokban leszakad a falról a klíma, de fűteni nemigen tud, csak zajos mint egy kiherélt turbina"
Lehet "Ferikém" erős szó volt a fikázás, de Neked kellene visszaolvasni magadat. Ajánlj, és szerelj kizárólag Emurát, és sok sikert az életben.
Méregetheted az igényeket, de ha az embernek nincs pénze, és választhat hogy megdöglik a melegben, vagy lesz egy kis hideg (akár zakatolva, akár hangos) akkor nem kérdés mit fog választani.
Tudomásul kell vele vetetni hogy ennyiért ezt kap és kész
"akik a 200ezres klímát mindenhova-mindenkinek nagymellénnyel berakják...azután meg az ügyfél rádöbben, mikor -4 fokban leszakad a falról a klíma, de fűteni nemigen tud, csak zajos mint egy kiherélt turbina"
"...Hát itt pl nem szépeket írtál róla. Kategorikusan kijelentetted, hogy 400 alatt nem lehet jó gépet venni, tehát ami alatta van, azt milyennek minősíted?"
Szóval:
Nem, nem jól értelmezed az egész gondolatmenetet. Megpróbálom ezt az egy gondolatot helyretenni, bár a nyaralásom, szabadságom alatt nem akartam ilyennel foglalkozni, csak mosolyogni jövök ide néha.
Nem mindenkinek jó a 200ezres klíma...nem mindenki aktuális, vagy jövőbeli igényének felelhet meg...
Szóval.... Ha kimész egy ügyfélhez, akkor az ügyfél igényeit a legalaposabb feltérképezni!!!, még a lehetséges szoba átrendezésre is kitérni, rákérdezni, hogyan-miként gondolta használni a klímát (hűtés-fűtés-légmozgatás) kik és hogyan akarják használni, stb... Ha van rá hajlandóság, akkor részletesen elmagyarázni neki, hogy a klímát mire és hogyan lehet használni. Elmondani neki a lehetőségeket, hogy egy olcsóbb és egy drágább klímával mit tud kezdeni, esetleg ez neki miért jó. Ez kb 15-20 perces beszélgetés után kiderül, hogy mennyire érti meg, és hogy milyen irányba kell továbbhaladni. Az anyagi lehetőségeken belől ekkor már a kompromisszumokat is fel lehet állítani.
A klímásnak nem azt kell ajánlani, amit az ügyfél első gondolatában kigondolt (mert lehet hogy az ügyfél teljesen félre van tájékozódva). A klímás feladata az, hogy szakmailag át tudja vinni azokat a gondolatokat, melyből az ügyfél a számára legjobb döntést meg tudja hozni....
Persze ez idő...és mint tudjuk az idő pénz.... és nem mindenki szán időt az ügyfeleire.... Van akinek az eladási mennyiség, van akinek az ügyfelek maximális kiszolgálása a cél.... mindkettőből meg lehet élni, csak nem mindenki azonos mértékben elégedett (bár amiről nem tudunk az nem bosszant :)... A bosszantó az, mikor rádöbbensz, hogy félretájékoztattak, nem tudtál jó döntést hozni (mert nem is tájékoztattak??)
Ha valaki otthon gázkonvektorral fűti a 35-40m2 -es lakását, akkor annak első blöffre nem biztos, hogy egy alap inverteres berendezés lenne a legjobb megoldás (nem legolcsóbb, legjobb?)
Számomra egyértelmű, hogy egy gázkonvektoros lakásban egy jó klímával sokkal többre megy az ügyfél mind hosszú távú üzemeltetésben, mind biztosnásgos üzemelésben, mind anyagilag....
Én azt mondtam, hogy aki már első gondolataiban is azt említi, hogy fűtene is a klímával, az nem a 200 ezres gépek környékén kapisgáljon. Persze hogy egyes klímások azonnal rárontanak és visszaigazolva helyeslik, hogy igen, az jó megoldás....azután az ügyfél megnyugszik, megveszi és használja.... De mivan akkor, ha az ügyfél szeme felnyílik és átlátja, hogy egy jobb berendezéseel (drágább) sok-sok éven keresztül jobban fog járni.
Gondolom más klímáshoz is fut be nemkevés mennyiségű hívás télen, hogy zörög-csörög a klíma, de nem hűt.... na ezek 99%-a nem fűtésre megfelelő berendezés, legalábbis nem 24/24 órás üzemben....
Én erre említettem, hogy aki gázkonvektoros fűtése mellé klímát akar fűtésre, az első lépésben tájékozódjon és készüljön fel rá, hogy 350-400e alatt nem fogja megtalálni a tutit?? ami még nem tuti, de a jelenlegi körülményekhez képest már kisebb kompromisszumokkal elfogadható lehet... persze a 85ezres klímával is lehet fűtőgetni, csak kicsit másképp :(
Nem vagyok én gonosz és bunkó troll, még akkor sem ha néha ezt jön le :)
Én csak azt mondom, hogy nagyon rossz irány az, mikor valakinek van egy vélt-valós igénye, hozzá egy nem passzoló elképzelése és az "értékesítési vénájú" eladók-klímás egyből visszaigazolja neki, hogy megtalálta a tuti emberét és már írják is a számlát, csengesse a lóvét az ügyfél és felkerül azonnal a klímája.
Az emberek, ha elbasszák a saját döntéseiket, akkor azt nemigen szokták bevallani, nemigen szokták emlegetni (főleg nem nyílvános fórumon) ...ezért is van az, hogy itt nem olvashatók a negatív dolgok.....
én még sosem olvastam olyat, hogy igen, megvettem a látszólag legolcsóbb megoldású készüléket (klíma + telepítés), de most hogy használom, látom-tapasztalom hogy jobb lett volna mégis a +50-80-120 ezerrel nagyobb összegű megoldás, mert használat közben nőttek meg az igényeim....
ne éljünk álomvilágban, ne hagyjuk magunkat a sok mocsok marketingnek bedőlni....tájékozódjunk több felől és leginkább szerezzünk tapasztalatot..... (bár sok klímafelhasználó a saját klímáját sem ismeri, de ezek tudják osztani a haveroknak az észt is)
szép napot mindenkinek
még1 gondolat....
LLCA fűtésre???? hát nem tudom, hogy a 3+1 fokozatú ventilátor, fix vízszintes terelőlapátok, leolvasztáskor "hangos" beltéri mennyire jó megoldás éjszakai fűtésre ..... persze a kompromisszumkészség más- és más mindenkinél.... ezek kis dolgoknak látszó valamik, de majdnem olyan gondolatok mint a zseni-őrült határvonal :)
Mindegyik japán márka, alap modell, de megbizható, csendes, takarékos készülékek. Akinek tényleg az fontos, hogy lehető legkisebb meghibásodási kockázattal, nem elszállt áron, alacsony zajszinttel, HOSSZÚ éveken keresztül hűtse a lakását, esetleg besegitsen a fűtésbe is, az elégedett lesz ezek közül bármelyikkel.
Ezzel persze nem azt akarom mondani, hogy nincsenek jobb gépek, és ezek mindent tudnak, ugyanúgy, mint a magasabb árú modellek. Speciális feladatokra, magasabb igényekre lehet az arra megfelelő gépet választani, és mi is azt ajánljuk, de az alap feladatokat ezek is tökéletesen ellátják.
Ha valaki ezek mellett dönt, és szüksége van megbizható, korrekt áron dolgozó, másfél évtizede létező szerelőcégre, akkor nyugodtan keressen minket.
"akik a 200ezres klímát mindenhova-mindenkinek nagymellénnyel berakják...azután meg az ügyfél rádöbben, mikor -4 fokban leszakad a falról a klíma, de fűteni nemigen tud, csak zajos mint egy kiherélt turbina"
Hát itt pl nem szépeket írtál róla. Kategorikusan kijelentetted, hogy 400 alatt nem lehet jó gépet venni, tehát ami alatta van, azt milyennek minősíted?
De ha már ennyire értesz hozzá, kérlek, írj néhány típust, ami 250 ezer alatt van, és az árkategóriájának megfelelően a lehető legjobban teljesít.
Azt ugye tudod, hogy a gugli tudásodat nagyon hülyén ollózod össze ???? Az nem baj, ha magadnak ilyen infót tárolsz az agyadban, de könyörgöm, hogy ezt azért ne nagyon publikáld, mert nevetségessé teszed magad.
Nem is tudom, hogy sírjak vagy nevessek a gondolataidon, de az biztos, hogy nem lehetett szó nélkül hagyni...
Na mielőtt te is bekattansz a hülyeség spirálba, olvass vissza figyelmesen, értelmezd, majd azután válaszolj bármire is, ami velem kapcsolatos. És azt olvasd amit én írok, ne azt amit az írásommal kapcsolatban más összehord hülyeséget.... nincs kedvem minden faszságot megválaszolva helyretenni
erre válaszolhatsz, idézhetsz, de csak konkrétummal
Hol és mikor fikáztam én valaha is a 200ezres gépeket???? ....
Sok "klímásnak" a mondva csinált szakembereknek és a munkából ki nem látszó mindent bevállaló csak bevételre hajtó vállalkozóknak először magát a vákuumszuvattyút kéne ismernie, és használnia, nem csak szisszenteni és rohanni tovább felhányni a következő gépet...
Ezt leginkább a klímát vásárlók és felszereltetés előtt állók figyelmébe ajánlom, gondoljanak erre amikor vállalkozót választanak, meg akkor is amikor látja a kiválasztottat dolgozni és nem szürcsög kis gépecske valahol...
(tisztességes klímások nem felvenni ezt az inget!)
Ha fikázol mondjuk egy 09-es FUJITSU LLCC-t (200 körül) akkor mi a véleményed a 80-100 ezres barkácsáruházas klímáról?
Vagy menjünk "feljebb" a 130 ezres daikinról?
óvatosan az agyvérzéssel.. szerintem senki nem azt írta hogy hűdefasza hiperszuper gépet kapsz, hanem hogy azért már minőséget veszel. Azért nagyobb minőségbeli ugrás van egy vörpul - llcc között, mint egy llcc-ltc között
VÁKUUMOLÁS lényege A szerelés közben a rendszerbe (csövekbe) bekerülő idegen gázok, nedvesség eltávolítása. Hogyan is zajlik a folyamat: szerelés közben a csövekbe nedves levegő és egyéb gáz áramlik, ez egy természetes folyamat,de az így bejutott idegen gáz, nedves levegő a lezárt rendszerben található olajjal (kompresszor) elkeveredik és az olaj elsavasodását okozza, ami (savas olaj) a kompresszorban lévő állótekercs huzalszigetelő műgyantarétegét lemarja, majd menetzárlatot, idővel tekercszárlatot okoz és végül a berendezés meghibásodik.
Ez nem garanciális hiba! Ennek elkerülése végett van szükség a VÁKUUMSZIVATTYÚ használatára. A vákuumszivattyú az íj módon rendszerbe jutott nedvesség, és idegen gáz eltávolítására szolgál, de… HANGSÚLYOZOM DE csak is +20C -os rendszer hőmérsékletnél!!! Miért is van ez? A vákuumozással végül is egy alacsonyhőmérsékletű forralást végzünk. Folyamat: alapesetben a víz 1 bar (101 325 Pa) nyomáson 100 C fok hőmérséklet mellett párolog el. Ez a folyamat hegytetőn 1000-2000 m magasban hamarább kezdődik el, mivel a légköri nyomás ott alacsonyabb. Ezt a tulajdonságot használták fel a vákuumozási technológiánál. Vagyis a légköri nyomást lecsökkentjük annyira, hogy a víz elpárologjon a rendszerből, na és itt jön a DE, de csak 20C -os rendszerhőmérsékletig, mivel az ez alatti hőmérsékleti tartományoknál már olyan kis légköri nyomást kellene előállítani, hogy azt már a mai technológiájú vákuumszivattyúk nem képesek előállítani azaz NEM LEHETSÉGES A VÁKUUMOLÁSal a nedvesség eltávolítása. Elérkeztünk egy új fontos ponthoz, ami úgy hangzik. Min. +20 C -os külső átlag hőmérséklet kell ahhoz, hogy egy klímaberendezést a klímatechnológiai előírásoknak megfelelően tudjunk BEÜZEMELNI! Az az, aki ez alatt üzemel be berendezést az nem az előírásnak megfelelően jár el, és így a megrendelőt megkárosítja! Természetesen ez nem ott azonnal jelentkezik, hanem 1-2 év elteltével, de akkor már az ilyen mondvacsinált szakember hol lesz!? Képtelenség a rendszerbe jutott nedvességet +20 C-os rendszer hőmérséklet alatt eltávolítani! Nincs hozzá megfelelő Vákuumszivattyú Ha valaki önnek +20C alatt telepíti a klímáját, akkor az nem szakember és garancia vesztéssel jár.
Nyáron többnyire kikapcsolom, egyébként 5 db kb. 14kw összteljesítményű klímám van jelenleg, nagyjából br. 600e ft-ból +.kb. 180-200 a telepítés. A legidősebbek 12 évesek.
2 hónap után beszart a panelja! Itt egy fél millás gép bravó a süllyesztőbe való. Na de mi csak szervizeltük :D Rájöttünk dejó van itt visszatérő meló.
Az LG szervíz nem csodálkozott küldte a 80 ezer forintos panelt garisan.
Aztán hasonló ár kategóriás panasonic felszereljük. Bontja ki a távirányítót a tulaj :D Mit lát? Karcos a kijelzője!! Szól TE én annyi pénzt kifizettem ezért a gépért nem akarom azt a karcot látni. OK! Jött a ráadás a gép kijelző paneljén ahol a hőfokot írja ki nem égett az egyik digit :D Eldurrant a húr azonnal hívtuk a szervizt. A kijelző panel 60 a távirányító 40ezer. És gondolhatjátok a főnök reakcióját a márkákkal kapcsolatba.
Én nem fikázom egyik gyártót sem de kötelező tudni, hogy ezek tömeg cikkek! És mindenki úgy költi a pénzt ahogy akarja.
Más téma: Egyébként sokan nem tudják de klímát nyáron kell szerelni. Aki 20C-fok alatt szereltet klímát az halálra ítéltette a gépet. Ezt minden klímás tudja, de pénzre mennek.
Nem ,csak elmondtam neki a hogy hová is szeretném,és hogy melyik gépet is választanám,és telefonba adott rá egy árajánlatot !:-) Hétfőn állítólag itt lesz !:D
Üdv ! Te még fizetsz is ezért a handa/bandáért amit itt előadsz ?:-( Gratula,jobb lenne a fizetett hirdetési pénzeid hasznosulása ha, az Én várható bóvli klímám Japánra cserélésében hasznosulna ,és akkor Te is megnyugodhatnál, pláne Én hogy még fűthetek is vele ha nem is akartam!:-)
Szerintem senki nem vár itt csodát egy GREE klímától, csak azt, hogy hűtsön, meg fűtsön. Nálam mindhárom tudta mindkét funkciót, hűtött nyáron a 40 fokban, fűtött tavaly dec31-től jan2-ig, mikor nem volt meleg kint. Jobb, mint a nagyáruházak nevenincs cuccai, egy jó középkategória. Ugyanúgy, mint az autómon a téligumi. Nekem jó a Nissanra a Baum, de egy porschera már Michleint vennék. Az autó teljesítményéhez illeszkedően.
Na ja,nem is mondtam,de Te láttál olyan számokat amiket Én nem ! Ezért kérdeztem ! :-)Miként kéne egy "koklerenek"döntenie ilyen esetben? Ha aggasztana, tudom hogy kínait vettem,de próbáltam belőle a sok + ost,hátha nem esik le a villanyóra a helyéről !:-)
Jáájjj gyerekek.... hát most látom, hogy hülyeségeket írtam. Nehogy vegyél 350-400e ért klímát.... hülye lennél, hisz már 200e ért is hiperhűdefasza klímát kapsz. Sőt, még a konvektoros fűtésed mellé is qrvajólesz....sőt, ha rádöbbensz, mint hülyegyerek a holdfényre (jobban, olcsóbban, gyorsabban, komfortosabban, biztonságosabban fűtesz egy split klímával, mint a gázkonvektoroddal), akkor a kezdeti néha bekapcsolom helyzetből majd télen-nyáron menni fog a klímád....
Amíg sokan megveszik a nem "célnak" megfelelő klímát, addig a klímásoknak mindig is lesz plusz munkájuk, mert az eladásnál nagylegények a kiscsávók, akik a 200ezres klímát mindenhova-mindenkinek nagymellénnyel berakják...azután meg az ügyfél rádöbben, mikor -4 fokban leszakad a falról a klíma, de fűteni nemigen tud, csak zajos mint egy kiherélt turbina
lehet engem útálni, meg köpködni, de higyjétek el, hogy egy 200-250 ezres klímától nem kell csodát várni, hűt-fűt a maga módján, de messze nem abban a szegmensben, mint egy magasabb árkategóriás készülék.
A hülyegyerekeknek meg üzenem, hogy amíg én a drága-drágább klímákat javaslom, hirdetem, stb...addig ők a maguk kis olcsóbb bizniszét röhögve meg tudják kötni, akiknek az olcsóbb kategória a cél.
Csak azt ne hazudjátok az ügyfélnek, hogy a jóval olcsóbb is ugyanaz, mint a sokkal drágább berendezés.
akit megsértettem az igyon egy kortyot és fusson egy kört:)
amúgy meg én senkinek nem ajánlok konkrét gépet, míg nem ismerem az igényeit, felhasználás módját és a körülményeket....
Még annyi, amit topiktárs Írt, van-e minősitése független cég által, amúgy ez is hit kérdése, kinek hiszel egy neves - már régóta - nagy gyártónak vagy egy állami kinai cégnek?
A mostani fizetésed oszd el a 9 évvel ezelőttivel, és a kapott értékkel szorozd fel a 100-at :) Gondolom, mikor vetted, jobban szívtad a fogad, mintha most kellene megvenned. Egyébként 9 éve folyamatosan fűt, vagy nyárra kikapcsolod? :D :D
Üdv ! Segíts már ,ezeket a számokat honnan látod?:-( A többi klíma is hasonlóan van kategorizálva,szerintem. Miként/miből kellett volna döntenem? A köbgyököt kellet volna feleznem,és csak utána négyzetgyök alá vonni,és nézni a kínait hogy miért nem vágott a szeme?:-(
Anyag+munka szumma 240eft ! Nagyon várom kíváncsi leszek miként is fog szuperálni,ha kész lesz lövök róla képeket ,remélem lesz még annyira meleg ,hogy érdemes legyen használni is !:-)
Vettem egy lakást amiben egy régi Hausmeister klíma van. Semmi extra, nem inverteres, nem fűtő, csak egy sima split klíma, szerintem van vagy 10 éves.
Nem igazán hűt ezért kihívtam egy szakit. Rá tette valami biszbaszt egy gumi csővel. A biszbaszon volt két óra egy piros meg egy kék. A piros mutatója meg sem mozdult, a kék megállt fix 6bar-on. Azt mondta az úr, hogy a kompresszor meghalt, mert lejjebb kellett volna esnie a nyomásnak bekapcsoláskor.
Közben beszélgettünk és mondta, hogy 10-12 sőt akár 18 b@ron is mennek.
Az nem lehet, hogy ha valóban nem megy a kompresszor akkor az amiatt van, hogy kicsi a nyomás?
Elméletileg használták, igaz legalább egy éve nem volt beindítva egysltalán...
Adtam már el panelba alapgép helyett Ethereát, ha nem tájékoztatod az ügyfelet miből választhat, akkor hülye aki kimegy ajánlatot adni, majd az ügyfél eldönti mit szeretne venni.
A kialakítás hasonló nálunk is mint a lenti rajz, persze másabb.
Képzelj el egy 3x3-as durván négyzet alaprajzot, és ott az egyik szélső középsőből fúj át a beltéri az abszolut középsőbe, pluszban hülnek a körülötte lévők is.
Ez igy igaz, de mig egy autokereskedesben egy 3 millaval daciat vadaszo ugyfelnek sem erdemes egy Lexust ajanlani, addig egy 200 ezret klimara szano 30 nm emeletet huteni akaro ugyfelnek sem erdemes 4-500 ezres csucsgepet kinalni. Lehetni eppen lehet, csak minek?! :-) Azt majd meveszi az, aki abban az arsavban ohajt vasarolni, legyen az Daikin 600-ert vagy Lexus 15 millaert.
Szándékosan nem válaszolva senkinek, miért tudnak eladni Mercit, Bmwt és Audit, Lexust , hiszen egy Dacia is elegendő lenne itthon.
Van akinek erre van vagy erre költ van aki aki másra, hidd el egy szakember tudja mi a tényleg jó minőség és azt is tudja miből él meg, a Daciából, hiszen a legtöbb embernek már a klima is luxus költés kategóriája. Ettől függetlenül a néha füteni is akarok vele tipusú ügyfél igény azért hamar átcsap a miért nem füt -10 fokban tipusú reklamációba.
Amúgy nem rossz a ház. 38 PTH fal 5 centi szigeteléssel, ami kap még 5 centit jövőre. Födémen 20 centi. Ablakok 0,7-esek.
Az árnyékolás kifejezetten jó. A terasz tetőt úgy tervezték, hogy nyáron ne süssön be a nap de télen igen. A szobák is árnyékban vannak 10-11 órától teljesen.
Így érthető. A mi házunk T alakú illetve inkább L, mert az egyik szára a T-nek a garázs. Viszont a 120m2-ből 70 az egy légtér és a szobák ajtaja mindig nyitva van. Lehet, hogy próbaképpen jövőre egy 3,5-est felrakatok a nappaliban és meglátjuk milyen lesz a szobákban.
Ha nagyon nem jó, akkor még fel lehet rakatni egy másikat a szobánkba a folyosóval szembe.
Ha valaki szomjas és vizet kér, akkor ne azzal rohand le, hogy a kerti tóból vödörrel kimert víz is ugyanolyan jo, mint a kezelt, lugosított palackozott víz....csak sokkal olcsóbb.
Ha megbízhatóságot, minőséget keres valaki, akkor nem az a klíma kerüljön előtérbe, melynél egy garis probléma esetén hetekig menjen a huzavona, hogy kapsz gariban alkatrészt vagy sem
RTL Híradó, társasház, kínai klíma a nőnél, a szemben lakója meg feljelentette, hogy a kültéri zajától nem tud pihenni. Félmillás büntetés terhe mellett megtiltotta az önkormi a klíma használatát.
A videó a zajos kültériről, valós volt. Persze a felkért mérnök szerint aki megmérte hány decibeles a cucc, még benne volt a határértékben, ami nem tilos.
Egy jól telepített minőségi klíma kültérije nem olyan hangos, az biztos. És nem a 600 ezres klímára gondolok.
Már kezdtem megijedni, hogy az egyszerű split-ek terén 400 alatt nincs élet.
Ha felhív valaki azzal kezded, hogy 400tól tudsz ajánlani ezt azt mert alatta csak ócska, megbízhatatlan, gagyi, nem minőségi, semmire sem jó vackok vannak?
Ugyan már, ne kacagtasd ki magad... :-)) Mert ez a szándékos félremagyarázás.
Miért csípi a szemed ha valaki nem az éppen aktuális fejlesztés, a gyártás csúcsát szeretné megvenni horror áron? Egy néhány éves fejlesztés alig marad el az aktuális csúcstól, viszont már megfizethető. A nagy általánosság igényeit bőven kielégiti szinte bármelyik 200 körüli megbízható gyártótól származó készülék. Arra a "néhány órás" éves üzemelésre.
Nah, erről ennyit, hisz nem írtam semmi újat, tudod ezeket it is... csak hááát...
Semmi. /már ha az én válaszomnek bármilyen jelentősége is van :-)))/ Én is egy 30/50nm-es teret hűtök a lent említett Polarral, attól függően hogy kinyitom-e az ajtókat vagy csak magát a szobát hűtöm az emeleten. Tökéletesen teszi a dolgát. 25 fokra állítva bármikor megnézem az asztali óra hőfok mérőjét, az mindig 24.8-25.2 között mutat. Tehát a klíma elvégzi a feladatát. És kb. ezért is lett vásárolva. Eddig minden műszaki cikkem simán bírt 10 évet, némelyikre vettem plusz garanciát, utólag kiderült h feleslegesen. Hűtők 10+ év. Tűzhely 10+ év, mosógép 15 év már lassan, a mosogatógép fosott be egyedül 9 év után, de az az én hülyeségem volt. :-) És egyik sem Miele vagy vmi hasonló horrror árú csúcs ketyere, Siemens, Elektrolux, Gorenje meg ilyesmik.
Sose azokrol beszelek, akik ha megszakadnak is, nem tudnak 200e nel tobb penzt erre a celra szanni.
Engem az bosszant, mikor aki megteheti es igenye is lenne ra, akkor a klimas rasozza a raktaron levo, nagytetelben megvett klimat.
Iden is sok mocsok gepet szereltunk le, melynel a vevo rajott, hogy neki nem arra volt igenye, csak atvertek, hogy hudebaz ugyanolyanjo csakolcsobb..... es mint tudjuk, neha a tehetosebbek a legnagyobb s..ok
Fogalmam sincs, nincs rajta fogyasztásmérő, de 16 fokos levegőt fújt a legkisebb ventilátor fokozaton automata üzemben, és így tartotta a kívánt hőmérsékletet.
Éjszakára le is szoktam kapcsolni.
Szóval nem hiszem, hogy olyan sokat fogyasztana.
Az emeleten biztosan többet fog menni, mármint ha sikerül felrakatni valakivel.
"Van aki hajlandó kiadni a vélt/valós többletszolgáltatásért, vélt/valós hosszabb élettartamért több pénzt.
Mindenki találja meg a saját igényeinek, pénztárcájának megfelelőt."
Ez jól lett megfogalmazva! Engem pl. egy dolog érdekelt a klíma vásárlánál, hogy hűvös legyen és tudjak aludni az emeleten a kánikulában. Így lett a noname kínai PolarX 3.5kw-os. Az már csak extra hogy tök csendes is, a rábízott teret vígan lehűti, egyszer volt büdös 20 mp-ig, mikor előtte az ominózus OBI-s fertőtlenítővel befújtam a hőcserélőt. Azóta non-stop megy ahogy páran ajánlották. Most teljesíti a 2. szezont. Kíváncsi leszek meddig húzza…?!:-) Ha 5 évig elketyeg a 150-es áráért, akkor egy szavam se lesz. Ha tovább, akkor pláne nem. Ha mégsem, akkor veszek egy másik ilyesmit. De mondjuk Metros-s akciós 70 ezres klímát nem vennék meg, ugyanúgy 600+ ezres csúcs verziót sem.
Ez a minőség/megbízhatóság azért relatív. Klímát klímagyártótól vettem, nem mosógépgyártótól (GREE vs Whirpool), és nem zavar, ha kínai fejlesztés, mert még mindig jobb, mint a kínában gyártott európai fejlesztés. Nem mondom, hogy nincs jobb, csak azt, hogy én elégedett vagyok vele, olyan lett, amire számítottam, és fenn is tudom tartani.
Olyan helyekre Én ritkán jutok el ahol FTXS szóba jöhet. Igaz kerülöm is az olyan helyeket rendesen. :-) Vagy Ők kerülnek engem nem tudom de hogy sikerül az biztos ... Én még nem is adtam el FTXS-t. Szerelni is csak FTXM-t szereltem ... persze az is közbeszerzés volt.
Ismerem őket is... ha olcsó kell, vedd azt. Sose mondják azt, hogy évek múlva is javítható lesz...és a javítás ára is akkor lesz meglepi, ha odajutsz... ha figyelmesen megnézed őket, akkor láthatod, hogy a klíma mellett még nagyon sokmindennel foglalkoznak, mely termékek nevei nagy múltú cégeket sugallnak... porszívót a porszívógyárból...
Lehet hogy egyszer eljön az a pillanat és nem a szutyok konténeres dolgot ajánlod, ha már daikin nevet említesz... :) az a klíma nem méltó a daikin névre....sajnálom, hogy a marketing és a forgalomnövelési kényszer az emberek torkán sokszor a nem valós igényének megfelelő szemetet tol le...
ez van, az élelmiszerünk sem olyan, m int az gondolnánk....
Ma pont olyan szerencsétlenül jött ki hogy egyszerre értünk két klímás. És az ügyfél fel is hívta a másik srácot is. Én kínáltam a konténeres daikint, mit tehet a másik klímás? Meg kínálta Midea-val. És Én lettem a befutó Daikinnal.
Én nem ajánlok társasházba a Kínai gépet, van aki megteszi csont nélkül. Én már a zajuk miatt miatt megégtem miattuk párszor. Van olyan ügyfél akit nem érdekli a szomszéd ... de nekem ne kelljen már tudnom ... inkább mondom japán vagy hívj mást.
Hasonszőrű értsd kétkezi munkás kertes övezetben, vagy üdülőövezetben oda mehet tőlem a midea szétteszem a kezem ennyi pénzért ennyi jár.
Van ahol 3 gép volt csövezve fűtésre, nekem pont beragadt 3 panasonic etherea megkínáltam veszteséggel csak menjen el a raktárból. Erre rendelt egy 5kw-os emurát csöcserével 900.000-ért???
Na most lehet ajánlatot adni 3 mondatra? Szerintem nem. Ha visszakeresel sok év alatt ha 3-4-5 alkalommal adtam ajánlatot itt valakinek. Mióta van a reklám partner (x) dolog azóta meg a fórum szabályzat nem is engedi.
Ilyenkor fognék egy sütőlapátot, és úgy vágnám szájba az újságírót, hogy nagybőgőnek nézze az eget. Ehhez a történethez semmi köze a légkondit használóknak. Esetleg aki tervez felrakatni, de szerintem a forgalomba lévők nagy része tudja az ott leírtakat, tehát a vásárlók csak arra figyeljenek, hogy ha gyenge teljesítményű klímát néztek ki maguknak, akkor azt még idén meg kell venni. Amúgy klímáknál a 180% az 1,8-as COP-t jelent?
Azért azt nem értem, ha valaki azt mondja, 250-et tud valamire szánni, akkor mi értelme a 600-ast ajánlgatni. Itt az volt a kérdés, 250-ig mi a legjobb választás. Nekem az elrendezés miatt 3 klíma kellett. Volt egy adott keret, amin belül mozoghattunk, úgy érzem, olyat kaptam a pénzemért, ami kielégíti az igényeimet. Kibírható volt az egy hetes 40 fok tetőtérben is, tudok mellette aludni, és nem fizetem rá a gatyámat a villanyszámlára. Biztosan van csöndesebb, de buszok járnak előttünk az úton, így nem az a legnagyobb zajforrás. Van, ami kevesebbet fogyaszt, de nem hinném, hogy 10 év alatt visszajönne az árkülönbség. Ja, igen. Nem lehet okostelefonról vezérelni. Nem baj, nincs okostelefonom. Elment az ára a klímára :D
Ha olcsót veszel himihumi szereléssel vállald a kockázatot, hogy nem találsz hozzá szerelőt, alkatrészt és kb. pont a nyári hőségben fogsz megizzadni alatta.
Ha szeretnél dupla kézi varrással struccbőr huzatot és pénzed is van rá akkor olyat veszel, hiába nincs semmi gyakorlati haszna. Kb. mint egy ARTCOOL klímadoboznak, de mondjuk, hogy szép.
Nekem az jött le, hogy ezeket átgondolva, mindegyik klíma jó, ha tudod mit kapsz és nem vársz tőle többet.
Tehát agépnél sokkal fontosabb, hogy kitől, milyen körülmények között szerzed be.
Itt a két véglet a személytelen nagyáruház a pultos Józsival aki előző hónapban még hentes volt, a kapott szerelő cetlijével.
Valamint a referenciákkal bíró szerelő a saját maga által ajánlott, szerelt és garanciális gondokat vállaló elérhetőségével.
Nem olyan bonyolult ez.
Természetesen az egyik drágább lesz, de Te döntesz, hogy a nemeltűnő telefonszámot a névjegykártyán, vagy a 10-20ezerrel olcsóbbat választod.
Hiába a 100.000 vas tök egyforma ha még a 200.000-300.000 se szabályoz rendesen.
Persze ellen példa is száz ... a céges kocsi Mercedesz ... gyűlölöm a tempomatját ... az Astra-é hibátlan ... a Vivaro elektronikus által gyártott hát elmegy...hangolni kellene a PID vezérlőjét ha volna kedvem.
tettem be képet egy FTXB ről és egy FTX-KM ről, akik az alapján nem érti a különbséget annak lehet papolni.
Anno mikor emurat szereltünk akkor is megosztottam hogy az alsó két fokozatát én 40+ -os fülemmel nem hallom!
99.999 forintos Whirlpoolhoz nem tudom van-e alkatrész, konkrétan azt se tudom honnan lehetne rendelni???? Ugye viccesen hangzik hogy a whirlpool még nem talált meg pedig majd 20 éve klimázok.
Electroluxhoz volt szerencsém, szarul fogtam meg egy előlapot ... mint utólag kiderült ... még egy foss midea is kibírta volna ... de ez nem ez eltört. Kaptam is 20.000HUF-rt másikat ... ha jön árlista/akció egyből ki is törlöm hogy nehogy véletlen még egyszer találkozzuk. Mennyi lehet akkor egy inverter panel?
Tudom a 100-600 -esre nem tudtam válaszolni esetleg annyit hogy a ... kocsi 15.000.000 volt ebből 9.000.000 az extra és meg se látszik. okos LED lámpa, navigáció, kerekek gumival.
Na Én csak skoda octáviát néztem az 4.000.000 helyett 8.000.000 lett volna úgy a kocsi csere jegelve. Ha nem tetszik az ára akkor skip ... tudom a gyárak az alap verzion buknak van nullásak a prémiumon keresik meg profitott ... klima szintén.
csak bízhatnak abban hogy ha anyagilag jobb leszel akkor a márkát választod, a részvényesnek mindegy mire égetik el a pénzét, azért adta oda részvényre mert Ő nem tud vele mit kezdeni.
Ha megengedhetném magamnak nekem is FTXS vagy a feletti lenne, de egy LMCA lesz csak lenne már kedvem ledúrni a falról a samsungot. :-)
Hát ebben sem vagyok biztos. Majd 20 év múlva megtudod.
Van egy 20 év körüli márkás hűtőnk, akkor az egyik csúcs gép volt. Mai napig semmi baja sose volt hangja semmi, teszi a dolgát. Többször felmerült, hogy cseréljük le, de mire??? 2 kompresszorost már szinte nem lehet kapni. Mind tele marketing marhaságokkal, ami engem pont a taszít fázisába tol.
2 hete olyan szállásunk volt ahol egy vadi új márkás hűtő volt bent és füttyögött, szisszegett, nyekegett, szörcsögött minden kikapcsolásnál. Első este feltekertem maxra és így kussban volt.
Na ha otthonra kifogok egy ilyet csak azért, hogy újabb, másabb még csak szebb sem legyen, hát baltát kap a pofájába az biztos. Szóval megint marad a régi, tuti.
Ezeket a mosógépeket már eldobhatóra csinálják. Van amelyiknek nincs is márkaszervize, ha elromlik, adnak másikat. Kiszámolták, így jobban megéri nekik.
A dobokba kicserélhetetlen szétrohadó csapágyak vannak, a motorok alu huzalból tekerve stb. Cserébe olcsók, és mosnak rendesen. (általában) 56 ezerért már kapni, a legolcsóbb Miele meg 260ezer.
Igazából az a bajom a 600e körüli klímákkal, hogy az a plusz, amit tudnak, jelentősen túl van árazva. De ez sok mindennel így van. Ha csak arra gondolok, hogy egy wifiről vezérelhető klíma már 30-40e-vel több, pedig amit beleraknak, 10e fejlesztésekkel együtt. De egy jobb csapágyazás sem kerül annyival többe, mint amennyivel többet kérnek érte.
Nem jó a kérdés, mert az említett klíma pont az alja.
De ha úgy tesszük fel, hogy egy beszerelve 250e-s Gree Comfort és a 600e-s társa között mi az a különbség(érezhető különbség) ami miatt megéri egy 37 nm-es lakásba inkább a drágábbat rakatni...
Azért annyit hozzátehetünk, hogy emberek milliói boldogan járnak szuzukival bár kétségtelen, hogy egy Q7 is pont annyival ér/tud/nyújt többet, mint amennyivel többe kerül.
És talán még azt is mondhatom, hogy a szuzuki sem rossz autó.
Az viszont fontos, hogy aki mégis infót keres (és talál), az ne legyen félretájékoztatva..... nehogy azt higyje valaki, hogy egy 200 ezres klíma maga a csoda.... egy frászt.... pont annyi különbség van egy 200ezres és 600 ezres klíma között, mint amekkora az árkülömbség. Azt elfogadom, hogy nem mindenki tudja megvenni, sőt azt is elfogadom, hogy nem mindenki tudja felfogni az értékét, de azt nem tartom korrektnek, mikor valaki azt hangoztatja, hogy a 200 ezres klíma egy főnyeremény, mert ugyanazt tudja szinte mint a drágább társa. ....ez ment évekkel ezelőtt is az on-off kontra inverteres gépek között is
Nem a lakás mérete határozza meg a klíma árát (az max a klíma darabszámot, méretet).
Az igények, elvárások azok amik első sorban fel kell írni a cetlire....
Azután persze a pénztárca megmondja, hogy mi az ami megvehető.
Ne kezdjük már azt, hogy a bajai halfőző versenyen melléktermékként kiváló kaviárt is adnak, mely az ott feldarabolt pontyokból szednek ki :) ...mert a beluga és bajai nevek majdnem összecsengenek
Nem tudod értelmezni amit írtam. Ha minőséget, megbízhatóságot keresel, akkor ne a 200-250 ezres kategóriálál blokkolj le, hogy megtaláltad a best-buy -t.
Ahogy látom, M3 HellRot már írt párat. Azzal egészíteném ki, hogy a napokban belefutottam egy GREE-be (ne kérdezd a típusát), ami lemegy akár 0,4-re is.
Úgy értettem, hogy a hozzávetőleges darabszám ismeretében könnyebben találnak meg az ajánlataikkal. Mert nem biztos, hogy ugyanaz az ember fog jelentkezni, ha 2-3 db kell, mintha 20-30. Ezt a választ elküldtem mélben is.
Ha a te házad is kellően szigetelt és árnyékolt lesz, ráadásul belül szabadon tud járni a levegő (nincs becsukva minden szoba ajtó folyamatosan), akkor egész biztosan ott is ki tud alakulni a a közel azonos belső hőmérséklet akár 1 géppel is.
De ha a legtávolabbi szobában lesz +1fok akkor sem dől össze a világ, alig fogod észre venni. Ha tudatosan használod akkor ezt ki is tudod küszöbölni.
Mivel nem írtál címet gondolom, hogy pesti vagy. Ugyebár mindennek az origója pest. A pestiek szerint. :))
Keresd Windyt. Ő ajánl, és szerel is.
Ökölszabályként elfogadható, hogy minden készülék jó, ha elfogadod az áráért kapott szolgáltatást/minőséget. A lényegi különbség abban rejlik, hogy milyen szupportot kapsz hozzá. Szerencsés esetben akkor látod a szerelőt amikor felteszi és 10-15 évig OK a buli, minusz a takarítások.
Azonban, ha bármi baj van akkor válik el, sokmiden.
SZóval azt kell megvenni (határok között) amit a konkrét szerelőd ismer, szerel, ajánl, GARANCIÁLIS szerelését megoldja. Itt jön képbe a referenciája.
Aztán ha mégsem pesti vagy akkor a zalaegerszegitől egészen a mátészalkai szerelőig marad a nagy kérdőjel.
Pedig hidd el a 120nm (3szoba, nappali,ebédlő konyha) mind 25C Egyedül a fürdő kap keveset. Jó a lakás kialakítás. Ahogy belépünk az ajtón ami kb 15m-re van megcsap a hideg. Szinte érezni a huzatot :D De meghívlak egy kávéra ;)
Az FTX-KM és FTX-J3 kalorikus kiépítettsége majdnem azonos, az elektronikája butább a KM-nek. Az RX-KM és RX-K azok nem ennyire testvérek. A KM az inkább FTXB-C.
80 négyzetméter a házam/lakásom alapterülete, a nappaliban és a konyha/ebédlőben 1-1 db 3,25 kW-os klímaberendezés dolgozik és a hálóban, dolgozószobában alig érezni valamit a hatásukból. Éppen ezért fogok beszereltetni a hálóba egy harmadik készüléket. Abból kap majd a dolgozó is némi hűvöset, talán!
Ja, aki félsüket, az nem érzékeli. Plusz 3 dB az a gyakorlatban annyit jelent, hogy kétszer olyan hangos. Van professzionális hangnyomásmérő műszerem, amit gyakran használok a munkám során.
Hát igen ezek a T3 trópusi 3 besorolású övezetekbe mennek ha jól értem ide a T1 -be nem igen jönnek majd esetleg szürkén. India-ba is beharangozva ... már vagy fél éve, Én most hallom olvasom először. Köszi
Akár ez is lehet. Klímások mindig gépeladás-szerelés kombóban gondolkodnak.
Anyagi, logisztiai, garanciális okokból. Ha nem tőlük van a gép, vastagabban is fog a ceruza(ki vállalja a garanciát? az online eladó is rájuk fog mutogatni)...
Kezdem Kapító ! Ezek szerint (2 cégtől jönnek felmérni),lehet egyik cég sem tudja felszerelni ,mert nincs erre a "különleges "gázra szerszám ,plusz szakember ?:-)
"Ami neked van, az csak 0,9kW-ig tud leszabályozni, nem lehet, hogy neked egy 0,5-ig lemenő kéne?"
Mondj legalább kettőt, amelyik arra képes! Néztem az egyik bolt kínálatát, japán gépeket, egyikre sem írtak 0,9-nél kevesebbet. Talán az a baj, hogy csak 350000 forintosig görgettem le?
Üdv ! A szerelés árában van a R32-es gáz v ...?:-) 220 e ft a komplett klíma ,annyira nem drága a többi hasonló tudású klímához képest !:-)
50-60eft közötti szerelést írnak ,azt kicsit sokkalom 2-3 méter a max. távolság a kül,és a beltéri között,30 -as ytongot kell átfúrni ,kint meg a terasz fogópárjainak a tetejére rögzíthető a kültéri egység !:-)Mindez a terasz szélén,ahol a kondenzvizet is egyszerű levezetni !:-)
Mindig a legnagyobb fordulat kedvez a pénztárcánknak és ami nem kedvez a gombáknak!
Ugyanis az alacsony fordulaton a mókuskerék is elkezd bepárásodni. A klíma kikapcsolás meg úgy a szabályos ha lekapcsolás előtt átállítjuk ventilátor fokozatra és 1óra kikapcsolási időzítésre.
Lehet, hogy kínai, de igen sok paraméterében kedvező választás, ár/érték arányban szerintem a jók közé sorolható. Csendes működés, kis fogyasztás, inverteres, kellően alacsony szintre le tud szabályozni.
Üdv ! Laikus kérdés ,fontos számomra hogy milyen gázzal van feltöltve ?:-)Árba még esetleg beleférne ,de itt aztán annyi fajtáról olvastam ,hogy magam sem tudom melyiket is vegyem !:-)
Kellene a francnak Panasonic. Van 2 db is a dohány boltnál és úgy zúg mint a fene. Szegénykék küszködnek a meleggel , most lettek felrakva vadi újak és már szar mind a kettő.
Tegnap előtt megfigyeltem, hogy 6-700Wnál nem hajlandó többet felvenni (tudom Ampert vesz fel wattot lead) a Daikin. kint 40 fok, napos oldal és vékony porréteg a kültéri hőcserélőjén. Lemostam. Na most már felcsavarja magát akár 8-900W-ig is. Ha nem mérem észre sem veszem, mert "lekezeli" a gép, de érdemes odafigyelni rájuk.
Ez a 40fok kb. olyan nekik, mint fűtésben a mínusz 18. Legetőleg kapjon meg mindent amit lehet.
Ti melyik üzemmódban használjátok az inverteres klímát? Automata vagy csak a hűtés mód? Melyikben vettetek észre kevesebb fogyasztást? Egy nap 8-10kw-ot eszik.
Ebben a hőségben 25C-ra van állítva amit tökéletesen tart a 120m2-es lakásban. Több ponton mértük. Mértem a beszívott levegőt az 28C. Kicsit aggódok miatta, hogy ha az inverter 25C mérne beszíváskor akkor lenne energia takarékos. 1hete vásároltuk a klímát akinek van tapasztalata várom a válaszait.
a legtöbb klíma - így azok is, amin nálunk vannak itt-ott beszerelve - sajnos csak 24 órára programozhatók, de én arra vágynék, hogy minden nap menjen x órát, amikor több napra nyaralok. (egyrészt hogy ne forrósodjon át a lakás, másrészt hogy ne kelljen órákat várnom hazaérkezéskor a lehűlésre).
Nagy kárt okozok azzal, ha bekapcsolva hagyom, és egy sima időkapcsolós konnektorba dugom, ami megadja neki azt a napi x óra áramot?
A módszert kipróbáltam, elvben működik, az újbóli áram alá kerülés után újra ott folytatja a klíma, ahol abbahagyta, de valahogy nem tetszik, hogy ott marad nyitva a beltéri egység, nem tudom, milyen "lekapcsoló mechanizmusok" maradnak ezzel el, stb.
Nagyon köszönöm. Ez olyan jó ár, hogy nem is vártam tovább hazai ajánlatra. Megvettem csak 1.602 Ft-tal terhelték meg a kártyámat. Ebből kb. 600 Ft a távirányító és 1.000 Ft a szállítás és van hozzá csomagkövető kód.
Ha azóta nem volt felújítva a villamos hálózat, akkor bizony villanyszerelő. Bár a háztartásokban használatos klímakészülékek viszonylak kis teljesítményt vesznek fel a villamos hálózatból, de az egyéb napjainkban használatos elektromos berendezések jó része energiaigényes (mosógép, hajszárító, stb.). Ha a 60-as, 70-es, esetleg a 80-as években felújîtották a hálózatot, akkor is érdemes átnézetni szakemberrel, mert akkoriban jellemzően alumínium vezetékeket használtak, amik kisebb terhelhetőségűek a réznél (jellemzően egy mérettel nagyobb kell azonos áramerősség átviteléhez), és a kötések is szeretnek "lelazulni".
....vannak ilyen kis kerek takaróablakok a falban....,
Azokba kukkants bele. Ha a villanyvezetékek a takarófedél alatti dobozokban műanyag csőből jönnek ki, és ugyanez a helyzet a konnektoroknál is, akkor van esély a vésés nélküli kábelcserére. Mindazonáltal valóban ajánlott egy villanyszerelő, már csak azért is, mert nem árt megnézetni a biztosító táblát, és esetleg a villanyóra/főbiztosíték terhelhetőségét is.
40-es években épült társasház, minden bizonnyal korabeli elektromos vezetékek a falban.
Feltételezem, hogy klímatelepítés előtt ezeket ki kellene cserélni? Reményeim szerint vésni nem kell, mert vannak ilyen kis kerek takaróablakok a falban, gondolom onnan be lehet húzni az új vezetéket?
Ha igen, ezt a klímaszerelő is tudja vagy külön villanyszerelő szakembert hívjak?
Köszi ezt már néztem, ez alapján a 3.500 Ft körüli árat tartok reálisnak. Szoktam is innen vásárolni, csak jó esetben is 3 hét mire megérkezik. Sajnos a magyar postán tűnt már el ebay-s csomagom. Igaz, hogy ebaytől ebben az esetben vissza is kaptam az áru árát, csak ha megint ez történik akkor kezdhetem elölről és újabb 3 hét, hogy vagy megjön vagy nem. Ezért a hazai vásárlást részesítem előnyben, elfogadható felár esetén is. Ha az nem jön össze akkor fogom ebayről rendelni.
Most nem büdös. Tulajdonképpen ott csapódik ki ahol a vízpára, tehát betöltheti a feladatát. A habnál biztos jobb hatásfokú tisztítás elérhető, de ott is csak akkor, ha megvan bontva a rendszer és hozzáférsz.
Szerintem a gree is bevállalható , nem sokkal jobb a konkurens daikin meg mitshubisi és társai.. Windy még régebben írta is hogy megbízható a szerviz háttere.. én 210 ért vettem a GREE SMART WIFI INVERTER GWH12QC 3,5 KW - os klímát és teljesen meg vagyok vele elégedve. Igaz ez a telefonos wifis aplikáció nekem nem jön be de majd kitanulom. Szép , csendes alig fogyaszt és teszi a dolgát.
Nekem most tölti a Swift a 9. évét, és idén megjelent a szag is. Én is bombát használtam, mert ez a legegyszerűbb. A szag megszűnt, de vajon mi van odabent?? Mielőtt leállok mindig felrakom maxra a ventit, hogy fújja ki a bordák közül a vizet. Ha nem felejtem el 1,5 Km-rel megállás előtt ki szoktam kapcsolni, hogy legyen ideje kiszáradni. Néha persze elmaradt a procedúra, gondolom ezért lett a szag.
Majd akkor oszd meg a tapasztalataidat, ha 12 év után is hibátlanul működik, mint az én dual Stiebel Eltronom! :-)
Samsungot esetleg ingyen fogadnék el, pénzt nem adnék érte. A következő klímaberendezésem - feleségem végre belátta, hogy kell egy a hálószobába is - szinte biztosan Daikin lesz, méghozzá a Windy által gyakran ajánlott FTXS20K/RXS20K.
Nemrég lefényképeztem az időjárás állomásomat, kinti hőmérséklet 38,4; a benti 27,8 és hajnali fél 6-óta nem volt bekapcsolva a légkondicionáló. Ennyit számít a jó szigetelés és az, hogy amíg kint melegebb van mint bent, nem nyitjuk ki az ablakokat.
Üdv ! Kössz a segítséget ! :-) Nincs protekciós telefonszámod egy gyors szerelésre Pécsen ?:-) Az lenne az igazi segítség !:DDD
"Én is ezekről olvastam jobbakat("Daikin, Mitsubishi , Fujitsu "),de azért teljesen nem vagyok képbe,mert nem akartam soha klímát ,de gy néz ki nehéz megúszni nélküle !:-)
Ui: Ha pécsi klímás olvassa dobjon egy telefonszámot ! :-) Gyorsasági felárat is fizetek,mert nemsoká jönnek a szigetelők ,és előtte jó lenne ha meglenne,meg rohadt meleg van itt a "meditenáriumban "!:DDD
Bár itt a Samsungokat porig alázzák, nekünk két külön lakásban van ilyesmi: "Samsung Better AR 12 HSSDBWKNEU", és valszeg lesz egy 3. is. A 2 már 2 ill 3 éve működik. Ez olyan csendes a "quiet" módban, hogy semmit nem hallani belőle, aludni simán lehet mellette, és a kültérije is nagyon csendes. Emellett csendes módban is remekül hűt.
Ez nem reklám, pusztán a tapasztalataimat osztottam meg.
A mágnes vs indukciós motorosak dolgot nem értem, mert nem vagyok szaki.
Egyszerűen arra vagyok/voltam kíváncsi, hogy az elérhető árú, azaz az általatok tömegmodellnek nevezett klímák között van-e olyan, mi nem ropog, pattog, surrog, darál éjszakai üzemmódban. Vagy másképpen, melyik márka modelljei felelnek meg a leírtaknak leginkább?
Nem különösebben zavaró a jelenlegi klímám e tekintetben, kifejezetten elégedett vagyok a készülékkel, csak tudni akartam, hogy egyáltalán létezik-e elérhető áron olyan, amit fentebb írtam...
Üdv Szakik ! Lehet mégis kikényszeríti az emberből ez a "globális felmelegedés",hogy beruházzon egy klímára ! A tetőtérben lenne a hely mégpedig a lépcsőház tetején !Jól gondolom hogy kitudná fejteni jótékony hatását mind fen, lent is? Mire kéne figyeljek a elhelyezés szempontjából? És ha javasolnátok relatíve jó minőségű klímát (nem az olcsóság a lényeg),azt is megköszönném !:-)Jah az gondolom nem lehet gond ha a kültéri egység fedett teraszon lenne ?
Technikai segítséget szeretnék kérni tőletek klíma felszereléséhez. Adva van egy 30 m2 alapterületű 2 szintes + tetőteres házikó, ahová - anyagi megfontolásból - csak egy beltéri egységet szeretnék vásárolni. A klíma, a tetőtér és az alatta lévő nappali helyiség hűtésére (kiegészítő fűtésére) szolgálna.
Az elhelyezéshez egy tervet csináltam az átláthatóság miatt, de ettől el lehetne térni, csak hogyan?!
Sziasztok! Én három szobás tömb lakásban lakom. Jövőre tervezem klímával felszerelni. Kérdésem az lenne melyik a gazdaságosabb megoldás. Egy dual klíma vagy kettő vásárlása?
Nem kapcsolt be az irónia detektorom, így írók egy pár sort. Ha be kellett volna kapcsolnia, akkor ne olvass tovább.
Ha mondjuk neked egy 12-es 3,5kW-os klímád van. Akkor ugye 35nm amivel elbír ezen a héten is. Mondjuk legyen 10x3,5m a helység vagy 9x4m vagy menjünk még lejjebb 7x5m.
Quit vagy LowLow meddig is fúj el a klíma? 3m esetleg 4m. Így hogyan állapítsa meg hogy 10-9-7m-re hány fok van Celsiusban?
A másik a Q = c x m x ΔT. ha az m .urva kicsi akkor ΔT lesz túl nagy, de ugye a hőcserélő nem mehet 0°C alá mert ráfagy a pára és eldugul. És a kültéri egység nem tud 30% alá lassulni ... 3,6kW*0,3=1,08kW
Tehát ha delta 25°C (25°C belső hőmérséklet és 0°C hőcserélő) akkor 140m3/h esetén jön ki a 10,7kW teljesítmény.
Egy DN100mm-es légtechnikai csőbe vezetve ezt a 140m3/h-t akkor meglenne a 5m/s légsebesség az talán elmenne 10-9-7m-re. De ugye a 100mm az még egy 3,5-4-5m széles helységben még akkor is karcsú ha ugye nem laminárisan áramlik a levegő.
Szóval a Használati/Üzemeltetési/Kezelési útmutatók általában az írják. Hűts-Fűtsd a lakás normál vagy automata fordulatszámon. És ha lehűlt a lakás (5-10óra) akkor kapcsold át éjszakai üzemre ha zavar a hangja.
persze a gombásodásra nekem sincs magyarázatom. van olyan gép amit kitakarítok és 3 évig is bírja. És van olyan amit minden évben szét kell robbantani.
Frionett Actív klímatisztító spray. 750 ml-es flakonban 6000 Ft. az ára, és jó pár évig elegendő. Én második éve használom a Fujitsu klímámhoz, és tökéletesen bevált.
Kicsit átgondolva mikor automatán megy lekapcsolgat a kompresszor majd vissza szerintem már az is elég neki,hogy besavanyodjon nem szoktam kikapcsolni hirtelen.
Házilag mivel lehetne a gombát kezelni nincs kedvem 2000Ft kiadni klíma spray-re gyakran.Most 70% tiszta alkohollal fújtam be parfümös üvegbe raktam az jó porlaszt.
Próbáld meg 1 fokkal feljebb venni. Mi is így használjuk, igaz, csak éjszaka megy a tetőtérben, de a szerelő meglepődött, hogy milyen tiszta. Szerintem a legnagyobb szívás, hogy a gépben van a hőmérő is. Bár van egy-kettő, aminek a távirányítójában is van, és ott méri, ahol a távpiszkát hagyod (GREE Ifeel funkció)
de a qrva anyját a programnak, ha automata, akkor kb sosem megy 1-es fokozaton. Mindig 2-3-4 kozt valtogat, akkor is ha a low noise es eco mod is be van kapcsolva. Tul nagy legaramlat. Hontartashoz hasznalhatna a legkisebbet is, de inkabb leall
es igen, emiatt sokszor orakra kezzel minimumra van veve
ha ezt megoldana egy sw feissites, kevesebb penesz lenne
Ahogy öregszik a klíma, egyre több "probléma" jön elő. Ez így van rendjén. A jobb, drágább berendezéseknél ez a folyamat lassabb, vagy nagyon minumális. Ez az egyik különbség a klímák között
Szegény gépnek hűtenie kellene, mint a barom, de te nem engeded, mert beleavatkozol és leszabályzod a fordulatszámát a ventilátornak. A kis drága így is próbálkozik és igen alacsony hőmérsékletet állít elő, hátha azzal a kevés átmozgatott levegővel tud valamicskét hűteni.
Ennek az a hátránya, hogy a túl hideg levegő hatására a berendezés teljes belső része (ventilátor is) oly mértékben lehül, hogy kicsapódik rajta a pára..... a levegőben levő por és egyéb szennyeződések meg egyből megtapadnak rajta.
Az ilyen felhasználás mellett szokott berohadni a klíma és igen veszélyes lenni az egészségre. Az becsülendő dolog, hogy hetente tisztítod a szűrőket, de.....kevés
Két éve szereltettem egy Fujitsu ASYG/LMCA12 3,5 kw-os klímát a nettó 100nm-es egyszintes újépítésű házunkba. A cél az volt, hogy a nappaliból hűtse le az egész házat arra a hőfokra ami nekünk kellemes. Ez minimum 26C fokot jelent, ekkora kánikulában is. Ezt a klíma kiválóan tudja, de ha automatára állítom, akkor ki be kapcsolgat, és nem komfortos.
Ezért mindig a legkisebb ventillátor fokozaton járatjuk, 26C fokon. Májusban kapcsoltuk be, akkor szinte nem is ment, most pedig szinte egész nap megy, és állandóan jó az idő, nincs ki-be kapcsolgatás.
A komfortjával így elégedett vagyok, (bár lehet hogyha most kéne választanom akkor a legkisebb teljesítményűt választanám, hogy tudjon menni automata módban...)
Amit nem értek, hogy a levehető szűrőjét hetente porszívózom, évente jön a karbantartó, de a mókuskerék pedig volt takarítva, már megint lerakódásos, penészes.
Mit csinálok rosszul? Más is tapasztalt ilyet ezzel a tipussal?
A szerelője azt mondta hogy ő még nem találkozott Fujival olyannal hogy lakásban ilyen hamar koszos legyen a mókuskerék.
Midea klímánk van, és ez év nyarától az egyiknél -nem közvetlenül az indítás után, hanem kb. 1-1,5 óra elteltével- rendszertelenül kattog vagy pattog. Először azt hittem, hogy a Gyerek csinálja. Mintha két műanyagot összeütnénk. Ez szerintetek mitől lehet? Elég zavaró, pláne, ha alszik a Gyerek. :(
Nekem GREE (talán GWH12) van fent (tavalyelőtti modell), és nyugodtan tudok tőle aludni. Persze hallatszik a ventilátora, de nem nyöszörög, nem kattog.
Hát a mágnes / BLDC motorosak csendesebbek mint az indukciós motorosak.
A Japánok valóban gyártanak olyan gépet is ami csendes, de annak ára van. A tömeg modellek még nem oly csendesek. Mondjuk a az eftéikszkáem az már mágnesmotoros de nem aludtam még vele egy szobában.
Amit biztosan állíthatok a Samsung ugéaen az kurva hangos, meg van már az utódja egy elemcéa de idő még nem volt lecserélni.
sikerult kideríteni valamit a klímáról? Esetleg meg is vetted? Hasonló cipőben járok azért lennék rá kíváncsi. Bár ahogy így elnézem innen nem sok segítséget kaptál. Előre is köszi. A válaszodat!
Milyen márkájú klímák a legcsendesebbek? Olyanra gondolok, amelyik nem surrog, darál éjszakai üzemmódban, szinte alig hallani a hangját, amelyiknek nem pattog, ropog a burkolata üzemelés közben...
Az a problémám,hogy ha nem megy a komplesszor ventilátor üzemben savanyú gombás szag jön belőle ha bekapcsol a komplesszor és megy a hűtés akkor elmúlik nem érezni.Telefújtam 500ml klíma spray-el mégis 2 hét után ismét előjött a probléma.
Inverteres klíma helyes beállítása? Melyik az a funkció, ami igazán kihasználja az invertert? -autó üzemmód vagy hűtés? Úgy gondolom, hogy nagyobb ventilátor sebességnél előbb hűt, de autó üzemmódba mégis lecsökken. Pár jó tanácsot segítséget kérnék. Működtettük hűtésnél 24Cra állítva már mindenütt volt 23C de mégis duruzsolt a kinti. Lehet alacsony fokozaton ment a kompresszor a venti pedig forgott.
A páciens HD Maximus 124c 2017es májusi gyártás :D
Köszönöm a kiigazítást. Légcsatornás beltérit én csak katalógusban látok, illetve szállodaszobákban ilyen olyan eldobozolt lcs klíma beltérikkel vagy fan coilokkal van tapasztalatom, amik nem túl kedvezőek.
A katalógusban bemutatják hogy mérik a zajt, azt hiszem 2/1 méter cső (hangtompító?) ráaggatva, 1,5 méterre van a mikrofon a beltéritől.Tényleg kisebb zajokat deklarálnak, jellemzően 21dB az alja, 32 a teteje pl a 18-as Fujinak, ami ugye egy Fuji oldalfalinak már a második fokozata..
Nekem pont az az egyik vonzó dolog a légcsatornásban, hogy míg egy oldalfalinál nagy hidegben ha csendes fűtést akarsz akkor kb a névleges teljesítmény 1/3-1/2-e marad meg, lcs-nél lehet hajtani a mókuskereket - jó csövezés miatt nem lehet belőle hallani semmit, ha a padláson van a beltéri - megmarad a teljesítmény 2/3-a, ergo kisebb beépített teljesítmény is elég lehet.
Mondjuk ez azért nem teljesen valós. Egy oldalfali gépnél sincs szinte semmi zaja a vetillátormotornak csak venti által keltett szélzaj lehet zavaró. Egy viszonylag szűk kis helyen kell kifújnia a megfelelő mennyiségű levegőt, amelynek még útjában vannak a függőleges és vízszintes lamellák, melyek ütközéskor szintén zajt gerjesztenek. Ezt próbálják a gyártól minimalizálni. Ehhez képest a légcsatornásoknál lényegesen nagyobb méretű venti fér el a gépben, mely így az ugyanolyan mennyiségű levegőt lényegesen kisebb motorfordulattal is képes áttolni a hőcserélőn, miáltal kisebb lesz a szélzaj és persze a légsebesség is. Jóval nagyobb a nyílás is, ahol távozik a beltériből a levegő és egyáltalán nincsenek lamellák, se vizszintesen, sem függőlegesen, melyek a legtöbb zajt gerjesztenék. szóval a légcsatornás beltéri egység ugyanazzal a teljesítménnyel fizikailag csendesebb, mint egy oldalfali.
Még ugye hely is kell a csöveknek. Általában nem 3D-ben tervezik.
És tegnap egy leendő orvosi rendelőben raktam a klimat. Mikor egy hölgy (leendő bérlő) benézett és kérdezte egyből mi az nagy ott a mennyezeten. Mondom nem tudom nagy bociszemekkel erre a társa férfi ember lemondó hangon biztos a klíma. :-)
Igen az volt két 500mm cső X-szelése. Neked nem lesz 500mm de 200mm majd biztos az X keresztény esetén már 500mm burkolva.
Jó tudom ne szokás a szívó oldalt megépíteni akkor még ugye a hang megy ki-be a lyukon.
Helységenkénti hűtés fűtés nem fog menni légcsatornázhatóval, vagy nagyon drága lesz. Vagyis ha megy a klíma, akkor az minden helységbe ugyanazt a hőmérsékletű levegőt fogja betolni. Szabályozni helységenként nem lehet hőmérsékletre egy beltérivel, esetleg lehet berakni motoros pillangószelepeket de annak van vagy 60.000 darabja
- ha nincs drága légáramszabályzás kiépítve, akkor nem igazán lehet szabályozni helyiségenként a T-t. Tervezni lehet esetleg, hogy ez meg ez helyiség tervezetten kevesebb meleg levegőt kap, és esetleg villannyal, ha van igény ráfűtenek. Egyébként egy korrekten hőszigetelt házban, még ha valahol 0 fűtés van akkor se lesz 2 fokkal hűvösebb
- ha nincs helyi elszívás, akkor nyitva kell tartani valamennyire az ajtót, hogy fűtést kapjon a helyiség. De ezt előnyként is fel lehet fogni: éjszakára hálószoba ajtaja bezárva, kellemesebb T alakul ki az alváshoz. (1-2 fokkal hűvösebb)
- Beszívás rossz levegőt szív be, mp-eken belül mindenhol ott lesz a szag.
Mindezek ellenére szerintem messze jobb megoldás, mint az oldalfalival való fűtés.
Mániám, hogy érdemes az elszívást padlóközelben elhelyezni, így minimálisra lehet csökkenteni a hőmérsékletkülönbséget padló és plafon között. Illetve, nem kell mindenféle megoldással lefele befújni a meleget, elég vízszintesen is, az elszívás majd le szívja huzatmentesen.
Nem hiszem, hogy 3kW-nál nagyobb lesz a max hőigényed.
El sem tudod képzelni sincs mennyi féle-fajta elszívó, befúvó van, és ezek mögött komoly mérnöki munka ;) Ha átküldöd megnézem érdemes-e légcsatornázhatóban gondolkodni
Csak ezért "mertem" jelezni mert a héten 1 weblapom. Értsd egyetlen egy oldalhoz kaptam 391 szóból álló kiegészítést. Az egész cikk 1529 szó ... szóval elég sok minden zavaros volt az olvasónak. És igen átolvasva volna mit csiszolni rajta ... de majd ha lecsendesedik a klíma piac augusztus 20 után. ;-)
Mi máson múlna? A gép a padlástérben, nem lehet belőle hallani semmit. Jól kell méretezni a légcsatornát, és jól kell anemosztátot választani. Lehetőleg olyat ami hűtésre, és fűtésre is jó. Ez már légtechnika. Hűtésben az a cél hogy a mennyezet alatt szétterítsük a levegőt, fűtésben meg hogy lenyomjuk.
Nekem 30 éve úgy épült a házam, hogy a fűtést direkt erre csináltuk. A falban téglával vannak a járatok elkészítve, ez kapott belülről egy vízüveges kezelést. A járatokat egy évben egyszer ki szoktam portalanítani. Az egyik szobában van egy kandalló szerűség, még a mellette lévőnél csak egy díszrács. A díszrácsok alatt van egy állítható zsalu, amivel mindkét irány állítható, le ,fel, jobbra, balra. Ennek a megoldásnak a hibája, hogy helyet rabol a belső térből. Régen nem volt rajta ventilátor csak egy kályhaszerű kazán és egy hőcserélő. Körbe volt falazva, és onnan indultak a csatornák a lakásba mindenfelé. A meleget gravitáció vitte fel, majd mikor elrohadt a hőcserélő és már volt földgáz átalakítottam vizesre. Ekkor már kellett egy központi venti is, mert a 60 fokos levegőnek nem akaródzott felmenni. Ekkor már a klíma is csak egy hőcserélőn múlott. Azért előtte még volt egy kitérő, mert amit én akartam azt csak ipari cuccal akarták elkészíteni, ezért próbálkoztam a kútvízzel, de kicsi volt a hőfokkülönbség. Ez miatt nagyon gyengén üzemelt, a kút sem bírta a rengeteg vizet. Így tovább számolgatva lett egy kültéri klíma véve és egy vizes beltéri egység. Röviden tömören ennyi.
A valóság, ahol a hőmérséklet nem igazán számít, de a hőcserélő átszellőzésének hiánya igen. A 100%-tól igen csak messze van a gép leadott teljesítménye, hatásfoka:
Két féle szoftvert írtak. Az egyiknél azt tartják szem előtt, hogy a klíma lehető legtakarékosabb legyen.
Fűtésnél
- a leadott teljesítmény (ez megint csak szoftver/beállítás kérdése) a hőmérséklet csökkenésével folyamatosan csökken, de legalább végig jó a hatásfok.
Jó neked, hogy tudod a pincébe rakni, nálam az nincs. A padlás meg nem járható: egy lécváz rácsozatra kerül 25cm szigetelés, alulról gipszkartont kap. Bár az építtető szerint meg lehet erősíteni annyira, hogy közepes súlyú dolgokat lehessen rá pakolni, de egy szekrényt nem bír el.
Nálad a csövezés hogyan lett megoldva? A padláson vitték el, vagy álmennyezetet raktak? Mennyire karbantartás-igényes?
Igen, már javasoltam korábban az építtetőnek, hogy miért nem levegő-víz hőszivattyút tesz be. (Tesómnál egy ilyen rendszer van kiépítve).
A válasz az volt, hogy neki 6 M Ft-ért ajánlottak egy rendszert, ami szerinte sok.
A másik ok, hogy nincs hely, ugyanis ez egy 4 lakásos társasház (sorház), nincs hova tenni a puffertartályt, stb. Alaprajzot pdf-ben megpróbáltam feltenni, de hibaüzenetet ír ki ("nem megfelelő a kép formátuma").
A tető szeglemezes lesz, a födém nem járható, a tartályt biztos nem bírná el.
A zubadan nem levegő-víz hőszivattyú, hanem egy metódus, mely alapján működnek a Mitsubishi bizonyos levegő-víz és bizonyos levegő-levegő hőszivattyúi pl. MSZ-FH...VEHZ.
Nekem légfűtéses a házam. Pincében van 4 db hőcserélő, és egy központi ventilátor nyomja rajta át a levegőt. Rá van kötve egy cirkó, egy vegyes tüzelésű kazán, és még egy 60 KW-os hőcserélő a klímához. A klíma igaz csak 3,5 KW-os, de a hálózatom nem nagyon bír el nagyobbat. Na a lényeg, működik rendesen és 5 fokig tudja a vizet lenyomni, ha nagyobb lenne fagyálló kéne bele, mert egyszer már sikerült lefagyasztani. Ha kell kép róla tudok felrakni.
A segítségeteket szeretném kérni. Most épülő lakásunk (94 m2, 4 szoba) hűtés-fűtésére eddig az építtető az alábbit tervezte: a padlóban fűtőfilm, plusz Zubadan split klímák (4db beltéri) a megrendelő szerint elhelyezve.
Viszont felmerült egy olyan alternatíva (nem az építtetőtől jött), hogy légcsatornás klíma (ami hűt/fűt) legyen kiépítve.
Sajnos, erről a fűtés-hűtési módról semmi tapasztalatom/információm nincs. Megpróbáltam visszaolvasni itt, a fórumon, eddig 20 oldalig jutottam... néhány előnyéről már olvastam, mint pl. nincs akkora légáram, mint a spliteknél, kisebb a zaj.
Ami a gond, hogy sok időm már nincs, a napokban kell választ adnom, milyen fűtési mód legyen akkor kiépítve.
Segítenétek abban, hogy milyen további előnyei, valamint hátrányai vannak a légcsatornás fűtésnek? Tényleg kisebb a zajhatás?
A kép alapján simán lehet cserélni, esetleg nem kék, hanem zöld vagy piros lesz. De több lehetőség is van a hibára: maga a kijelző ment tönkre, elengedte a forrasztás (ez a legjobb eset), a párától szétrohadtak a lábai, a hozzávezető szalagkábel nem érintkezik (sérült, megrágta az egér). Látni kellene belülről is a panelt.
Bármelyik univerzálist megveszed a Media Mark-t ban vagy klímás boltban jó hozzá. Lehet hogy a kompatibilitási listán nincsen rajta ettől függetlenül működni fog vele. Nekem is volt olyan típusú klímám , amihez nem volt elmentem vettem hozzá elindítottam a távirányítón egy keresést és teljesen más márka alatt találta meg. Minden funkció működött vele.
Sziasztok.A segítségeteket szeretném kérni. Párommal lakást vásároltunk és be van szerelve egy klíma ami igen ritka legalább is a neten böngészve ( REGAL RG-9).Sajnos a távirányítója nincsen meg,telefonon applikációt sem találtam hozzá.A képen látható tipushoz keresek univerzális távirányítót.Előre is köszönöm a segítségeteket.
Szivacsos cső ez elvi dolog... Mer a másik 2 db réz cső is szivaccsal van bevonva... :) Ha a kondenzvíz cső valóban akkor nem számít neki persze csak ha nem folyik és nincsen eltörve... ha csak a szivacsos rész van megsérülve az nem probléma. Miért nem? Mert ott nem csapódik ki a pára nem fog neked folyni. Ha a réz csövek valamelyike van elszakadva akkor az már problémásabb mert nagy páratartalomnál ha használni fogod akkor ott csöpögni fog.
Van egy régi Hausmeister klímám. Kis lakásfelújítás történt és észre vettük, hogy sérült a beltéri kondenz elvezető csöve. Ez ilyen vastag szivacsos cső és több helyen is szakadt.
Ennek muszály ilyennek lennie? Van itthon villanyszerelő gégecső és PVC cső is, bármelyikkel helyettesíteni tudnám kb. 2 perc alatt. A lényeg, hogy addig nem akarom folytatni a festést amíg ez nincs rendben. Most meg hétvége van és idegesít, hogy nem úgy haladok a melóval ahogy terveztem....
A kültérinél lévő szigetelés is ilyen fontos? Csak mert szinte mindegyiknél amit látok rövidebb a szigetelés, kb 3-10 centivel, ott virít a csupasz rézcső.
Valakinek esetleg van ötlete hogy miért csöpöghet/folyhat néha a légkondim?
Általában olyankor csinálta párszor amikor éjszakára bekapcsolva hagytam... vagy amikor eső után/közben ment mikor fülledt meleg volt. Egy kis kékeszöld nyomot is hagyott a falon a folyás, de néha csak sima színtelen volt ami azért szintén hagyott nyomot.
A kondenzvíz egyébként bentre van elvezetve, a wc-be egy bojler szifonba... rendesen csöpög, nincs eldugulva... a csövek a falban mennek, a lejtésük is ok.
A klíma egy inverteres Samsung AQV12UGAN... ennek simán kellene hűtenie még +10 fok alatt is, ami biztos hogy nem volt egyik esetben sem mostanában.
Ja, ma megnézettem egy klíma szerelővel is, de azon kívül hogy megnézte a gáz töltöttségét, amit rendben talált, nem tudod semmit mondani a jelenségre. :/
Szerintem a klímás fűtésnél nincs olyan hőmérsékletű meleg levegő réteg felszorulva a plafon közelében.
Konvekciós fűtés esetén a fűtőtestnél felszáll a levegő, a túloldalt pedig le áramlik. Viszonylagosan nem nagy hőveszteségű plafon esetén, a meleg levegő felhalmozódik, hiszen nem hűl olyan mértékben, mint amekkora mennyiség a fűtőtesttől érkezik. Ekkor lefelé kezd rétegződni a meleg, szinte megszűnik a köráramlás.
Normál helyre szerelt beltéri esetén, a beltéri felé áramlik a plafonon lévő meleg levegő. Nálunk 7 méter hosszú a nappali és a beltéritől 7 méterre lévő ablaknál, mozogni szokott a függöny. Hűtésnél pláne. Kb. 45 fokos szögben fújja le a beltéri a meleget, ezért a beltéritől távol emelkedik fel. Nyilván semmit nem teszek a légáram útjába, nehogy abba bele akadva korán emelkedjen fel.
meg fogsz lepődni.... klíma esetében több meleg fog felszorulni, mint radiátor esetében.a ventilátoros légmozgatás miatt közvetlen a klíma feletti légtérből szívja a levegőt (nem a mennyezetről) és azt fűti tovább.
A beltéri rengeteg levegőt mozgat meg, ezért a plafonon lévő meleg feléje áramlik. A klímás fűtés esetén a plafonnál sosem lesz olyan meleg a levegő mint a konvektoros, radiátoros fűtésnél, hiszen a fent lévő meleg levegő nem rétegződik fel.
A fejjel lefelé, a padló közelébe szerelt a beltéri, az olyan mint egy ventilátoros radiátor. Egyébként a fene tudja, hogy az a beltéri hatékonyabb amelyik a padlóhoz van szerelve vagy az amelyik a plafon közelébe? A klíma akkor hatékony, ha a szállított hőmennyiséget a beltéri le tudja adni. A padlóhoz közeli beltéri jóval hatékonyabban adja le a hőt mint a plafonhoz szerelt, de a plafonnál felrétegződik a magasabb hőmérsékletű levegő. A plafonhoz szerelt beltéri az ott lévő meleg levegőhöz, nem sokat tesz hozzá, viszont sok maradék hőt tartalmaz a gáz ami vissza tér a kültérihez.
Nem tudom végül is melyik szerelés a hatékonyabb, de a padlóhoz szelelt fejjel lefelé szerelt beltéri csendesebb. Ebben az állapotban a hűtés a macerásabb, de ha valaki nem akar vele hűteni ... :)
Ezek szerint legjobb lenne fűtésre a beltérit padló fölé szerelni fejjel lefelé, hogy alulról szívja a hideget és felfelé tolja a meleget. De az úgy meg már nagyon ronda lenne.
De akkor meg, hogyan oldjam meg a gyerekszoba fűtését egy ftxb35c-vel, hogy a gyerek nekapjon huzatot? Legfőképp az lenne a cél.
meg fogsz lepődni.... klíma esetében több meleg fog felszorulni, mint radiátor esetében.
Mert a klímánál kialakuló léghenger közvetlen a klíma körül lesz, a ventilátoros légmozgatás miatt közvetlen a klíma feletti légtérből szívja a levegőt (nem a mennyezetről) és azt fűti tovább. Az ebből a léghengerből kiváló meleg (forró) levegő kiválik és a mennyezet alá igyekszik.
Radiátoros esetben a légmozgás gravitációs, ezért lényegesen lassabb, így a kisebb hőkülönbség tud kialakulni
Igen, vannak akik a padlóhoz közel szereltették...... mert így akarták
Ha alacsony sebességgel forog a ventilátor, akkor kicsi légmozgás lesz (a meleg felszáll), mennyezet alatt megragad a meleg
Ha magasabb fordulatszámmal forgatod a levegőt, akkor a földön, föld közelében levő "nehezebb" szennyeződéseket is mozgásra bírod, magasabb lesz a por- és szennyeződés koncentráció a szoba levegőjében
Mindenki oda szereli-szerelteti a berendezését ahova akarja, de nem tartom "zseniális" ötletnek,
Akkor ezek szerint van aki ezt kipróbálta és ez bevált. Azért szeretném a padló fölé szereltetni, mert így kevésbé lenne zavaró a légáramlat. A villanykályhám is a padló felett fújja a meleget a szoba közepe irányába és ez fűtésnél tökéletes.
Próbáltam utána nézni mielőtt ide írtam. Régebben olvastam egy cikket autó klímákról, állítólag valóban használták ideiglenesen. Én ezt találtam, itt említik a robbanásveszélyt, viszont ideális gázként említik meg. Mármint a propánt és a butánt.
Ez egy városi legenda. Vélhetően régi klímákból üres pébé palackba fejtették a gázt, a júzer meg csak a palackot látta, hogy mi van benne, azt nem.
Hasonló eset:
Két apáca megy az úton egy
kocsival. Egyszer csak kifogy a
benzin, ezért bemennek egy
közeli farmra kérni egy
keveset.
A farmer, mivel nem talál más
edényt egy régi bilibe tölti
nekik a benzint.
Az apácák visszamennek az
autóhoz és éppen töltik bele
az újonnan szerzett
üzemanyagot, amikor arra
megy egy rabbi és így szól:
“Nővérek , igaz, hogy a
vallásukkal nem értek egyet,
de a hitüket, azt igazán
csodálom!”
Nem vagyok klímás szakember, működését csak elméleti szinten ismerem. Olyan kérdésem lenne, régen olvastam mikor még nagy hiány volt a klíma gázokból, és egy két nyugati autóból elszökött a klímagáz, pb palackból töltötték újra. Kérdésem az lenne, a robbanásveszély miatt lett száműzve ez a technológia ? Vagy van valami más oka is, töltött már valaki fel már vele klíma berendezést??
Véleményeket kérek még a 76556 hozzászólásomhoz légyszi emberek! BJacának köszönöm amiért írt, de több ember véleménye is érdekelne!
Emlékszem volt aki pártolta a padló fölé szerelt beltérit, nekem pedig csak kizárólag fűtésre kellene mert már van kettő az előszobában a plafon alá téve hűtésre és onnan megoldva lett a gyerekszoba hűtése.
Azért a 2 kw/100 m2 kicsit kevesellem, azért nem passzívházról beszélünk :)
A légcsatornázható klíma további előnye, hogy 10-15% frisslevegőt be lehet vele juttatni a lakásba ami nem sok, de több a semminél. Amire érdemes odafigyelni, hogy megfelelő anemosztátot kell választani, hogy hűtésre-fűtésre alkalmas, és huzatmentes legyen.
A kalorikus szerelés 1 berendezés esetén valóban olcsóbb, viszont a légtechnika nem 2 fillér. Van a muszáj + az igények.
Agyonszigetelt: az kb 2kW/100nm -15 fokon. Társasháznál egy közbenső lakásnál még kevesebb is kell lennie. (Egy ismerősnél konkrétan nem kell fűteni télen, mert amúgy is túl meleg van, 2003-as építés, nem panel) Tehát egy 15nm-es szobánál 300W.
Félreértesz, egy klímás fűtés sohase érheti el egy felületfűtés komfortját, sőt egy jól megtervezett radiátoros fűtéshez is fel kell kötni a gatyát, meg el kell költeni a pénzt. De minél erősebb a szigeteltség, annál könnyebb klímával.
Új építésnél arról van szó, hogy a gáz+radiátorra kap megrendelő egy kétmillás ktsgvetést, gáz+felületfűtésre 3 millát, levegő víz hsz-re meg még magasabbat. Ezek talán nem annyira légből kapott számok, gondolom. Ehelyett egy korrekten hőszigetelt házban 500-1200 ke forintból megállhat a levegő-levegő hsz, és ott lebeg a rezsi nullázásának a lehetősége a napelem használatával.
"...minden külső falú helységbe beltéri került alsó ventilátorfokozatra -15 C-ra méretezve, hogy ne zavarjon senkit. Be lehet rakni nagy klímát magas ventilátorfokozaton járatva ha valaki szereti a 45-50 db(A)-t...."
Ez az, mindenki csak azt látja, hogy 3-4-5 kW-os klíma, pedig, ha 20-25dB-en szeretné járatni, akkor jó ha marad télen a névleges teljesítmény harmada. (ami amúgy nem is olyan kevés, csak mindenki hozzászokott a gázcirkók 24 kW-jához) Ezért pártolom a légcsatornás klímát, mert hangtompító cső használatával lehet (leg)magasabb fordulaton járatni a ventit, (ha a padláson van a beltéri) nem hall belőle semmit a lakó, van teljesítmény. Kisebb beépített teljesítmény, olcsóbb, 1 db kalorikus szerelés a 3-5 helyett. A csőszerelést/méretezést műszaki érdeklődésűek meg akkár sk megcsinálhatják maguknak.
Új építésű agyonszigetelt társasházba (600-1000 W/szoba)terveztünk, és építettünk be Fuji 8-as multikat, minden külső falú helységbe beltéri került alsó ventilátorfokozatra -15 C-ra méretezve, hogy ne zavarjon senkit. Be lehet rakni nagy klímát magas ventilátorfokozaton járatva ha valaki szereti a 45-50 db(A)-t. Lehet bármilyen szigetelt házad, rossz elosztásnál bizony csak átfújni tudod a levegőt. Vagy viccből raknak minden helységbe radiátort, vagy felületfűtést?
Ha dolgoztunk, akkor időzítéssel bekapcsoltuk, 1-2 órával a hazaérkezésünk előtt, hétvégén meg egész nap ment. Teljesen mindegy, mindent kipróbáltunk, gondolhatod, nem jószántamból cseréltettem le. Messze kiesett a "komfortos" használatból. Ahogy most van, az sem száz százalékos, de kicsi kompromisszummal ez elfogadható.