Keresés

Részletes keresés

jazzcool1,2 Creative Commons License 2012.02.03 0 0 770

jaja ismerem, nem ma kezdtem;-) majd januárban visszatérünk a témára, amikor meghirdetik, hogy mekkora lesz a kamat 2013 januártól.

Előzmény: sa52 (766)
pogány8601 Creative Commons License 2012.02.03 0 0 769

úgy értem,h ennyire növelték az eladható mennyiséget. azt nem tudom, h mennyit értékesítettek belőle ténylegesen.

 

Előzmény: Törölt nick (768)
pogány8601 Creative Commons License 2012.02.03 0 0 767

már 100 mrd- nál jár a 2015/J.

sa52 Creative Commons License 2012.02.03 0 0 766

Az eladási és vételi árfolyamokat (felhalmozott kamat, stb.) az államkincstárnál három munkanappal korábban meg lehet tekinteni. Amennyiben a webkincstárba ma belépsz, a hétfői, keddi és szerdai adatok lekérdezhetők. Ahhoz, hogy a rendszer ezen adatokat biztosítani tudja, pontosan elég a kamatfizetést megelőző második munkanapon megállapítani az új időszakra a kamat mértékét.

Előzmény: jazzcool1,2 (764)
napsutott Creative Commons License 2012.02.03 0 0 765

Kapott más is olyan levelet az államkincstártól, amiben jogcím nélküli összegek elszámolása címén plusz befizetést kérnek? 1000 forint, szóval nem óriási összeg, csak nem tudom, mi ez.

 

 

jazzcool1,2 Creative Commons License 2012.02.03 0 0 764
akkor hogyan értelmezed, amit idéztem?
Előzmény: sa52 (763)
sa52 Creative Commons License 2012.02.03 0 0 763

„A kamatprémium mértéke 5,00% p.a., azaz évi öt százalék.”

Ezen mit nem lehet megérteni???

 

A novemberi éves infláció mértékét december 15 után tudod meg, tehát ekkor pontosan tudod, hogy mennyi lesz a következő éves időszakra a kamat.

Kamat= 5 % kamatprémium + éves infláció.

 

 

Előzmény: jazzcool1,2 (762)
jazzcool1,2 Creative Commons License 2012.02.03 0 0 762

hol van leírva, hogy nem változtatható, hol van leírva, hogy fix 5 százalék?

 

"A kamat megállapítására évente egy alkalommal, a kamatfizetést megelőző második munkanapon kerül sor a következő kamatperiódusra vonatkozóan."

 

ezt én úgy értelmezem, hogy majd 2013 január valahanyadikán dől el, hogy mekkora lesz a kamat 2013 jan és 2014 jan között. ugyanis, ha tényleg fix 5 százalék lenne a prémcsi, akkor már a november/november inflációs adat KSH-közlésekor, kb december 13-14 lehetne tudni, mennyi lesz a kamat a következő 2013 jan-2014 jan időszakban.

Előzmény: sa52 (758)
sa52 Creative Commons License 2012.02.03 0 0 761

PSzÁF szerint örökölhető, ÁKK üzletszabályzata szerint nem.

„Az Szja tv. nem rendelkezik arról, hogy az örökös a tartós befektetési szerződéses jogviszonyt az örökhagyó helyébe lépve folytathatja. [Az erre vonatkozó rendelkezés jelentené azt, hogy az örökhagyó lekötési állományából az örökössel kötött tartós befektetési szerződéshez tartozó lekötési állományba lehet az állományt [pénzeszközt és pénzügyi eszközt] átvezetni]”

Előzmény: tanárnéni kedvence (760)
tanárnéni kedvence Creative Commons License 2012.02.03 0 0 760

Bocs, de már az 1. mondata ("A tartós befektetési szerződés lényege, hogy az a természetes személy, aki ilyen számlán helyezi el magtakarításait, a törvényben meghatározott feltételek teljesülése esetén, részben vagy egészben mentesül a 20%-os kamat- és a 25 %-os árfolyamnyereség-adó alól.") annyira pontatlan, hogy nem is érdemes az egésszel foglalkozni.

 

Konkrétan milyen jogszabályi szöveg alapján lenne örökölhető maga a tbsz (nem a rajta lévő eszközök)?

Amire én gondoltam:

"Egyéb indokkal adómentes:

7.1.916 a magánszemély által örökség, hagyomány vagy meghagyás címén megszerzett vagyoni érték - ide nem értve az örökösök által az örökölt jog érvényesítése révén megszerzett jövedelmet..."

Előzmény: sa52 (754)
sa52 Creative Commons License 2012.02.02 0 0 758

A kamatprémium mértéke nem változtatható.
„A kamatprémium mértéke 5,00% p.a., azaz évi öt százalék.”
http://akk.hu//kepek/upload/2012/premium_2015J.pdf

Előzmény: jazzcool1,2 (757)
jazzcool1,2 Creative Commons License 2012.02.02 0 0 757

figyelitek, hogy hirdetik: "most 9,3 százalékos kamattal, magasan az infláció fölött". de azt sosem mondják, hogy 5 százalékkal. továbbra is úgy gondolom, hogy az 5 százalék csak az első évre tuti.

Előzmény: sa52 (755)
Kanalas Dzsoki Creative Commons License 2012.02.02 0 0 756

Disztribúció kinézete van: kitömik a népet...

Előzmény: sa52 (755)
sa52 Creative Commons License 2012.02.02 0 0 755

Az AKK a mai naptól a 2015/J államkötvény forgalomba hozatali mennyiségét további 20 milliárd forinttal növelte.

Előzmény: sa52 (744)
sa52 Creative Commons License 2012.02.02 0 0 754

Tartós befektetési számla jellemzői
• a számla örökölhető.
http://www.pszaf.hu/data/cms2127536/TBSZ.pdf

Előzmény: Törölt nick (753)
tanárnéni kedvence Creative Commons License 2012.02.01 0 0 752

Ja. De remélem, hogy ez nem fontos szempont.

Mivel a tbsz nem örökölhető, és eléggé rídonli, gondolom, az öröklés után keletkezett jövedelem kamatadókötles.

Előzmény: sommma (751)
sommma Creative Commons License 2012.02.01 0 0 751

azt jól gondolom, hogy a 2015/J prémium államkötvény TBSZ-en tartva illetékmentesen örökölhető?

 

Mentes az öröklési illeték alól:

 

...

"az Európai Gazdasági Térségről szóló megállapodásban részes állam által kibocsátott, hitelviszonyt megtestesítő értékpapír megszerzése"

sa52 Creative Commons License 2012.02.01 0 0 750

Olvasd el a topicleírást!

Előzmény: buyandhold (749)
buyandhold Creative Commons License 2012.02.01 0 0 749

annyiban talan elfogyhat, mint ahogy az akcios hus is elfogy a Tescoban.poen lenne, ha mar mindenki vett, akkor masnap allamositanak a kotvenyeket

Előzmény: sa52 (744)
buyandhold Creative Commons License 2012.02.01 0 0 748

hat ja, de azert ne lepodj meg ha nem igy lesz. a hozamplaza igy ertelmezi, de ha mas bankok honlapjat megnezed ott mas van.

Pl. a kincstarban azt mondtak, hogy 5-ik ev dec.31-en megszunik a TBSZ, azt csinalsz a penzzel amit akarsz, vagy nyithatsz uj TBSZ-t. es ha a papirod mondjuk tullepi a dec31-et 11 nappal, akkor arra a 11 napra vonjak a kamatadot...

Előzmény: iamtwo (742)
sa52 Creative Commons License 2012.01.31 0 0 744

A 2015/J értékesítése akkor fog befejeződni, amikor az AKK egy újabb három éves kötvény kibocsátását hirdeti meg.

Nem fogy el sem a héten, sem a közeljövőben a 2015/J kötvény. (Az, hogy a forgalomba hozatali mennyiséget hány alkalommal és mekkora összeggel emeli az AKK, részletkérdés.)
Korábban is volt példa (2013/I esetén), hogy a januárban kibocsátott kötvény májusban elfogyott volna, ennek ellenére augusztus végéig (egy újabb sorozat kibocsátásáig) folytatódott az értékesítés a forgalomba hozatali mennyiség többszöri emelésével.

Természetesen mondhatnák az ügyfélnek, hogy a 9,3%-os kamatozású kötvény elfogyott, vegyen a tavaly augusztusi kibocsátású 6,5%-os kamatozású (2014/I) kötvényből. (50 milliárdból 4,2 milliárd fogyott el.)

Előzmény: WebMester (740)
tanárnéni kedvence Creative Commons License 2012.01.30 0 0 743

Nem a törvényt kell pontosítani, mert az elég jól definiálja ezt az esetet, hanem a szolgáltatóknak kellene majd rugalmasan kezelni az ávezetéseket. [Nem egészen úgy, ahogy a hp-s idézetben, mert a növekmény tőkésedése pontatlanabb, és kockázatos befektetéseknél akár kedvezőtlenebb, mint a Szja tv. rendelkezése. Másrészt miért ne lehetne újabb gyűjtőév? Az új tbsz gyűjtőéve a korábbi tbsz 5. éve, és a régi tbsz beolvasztásáig természetesen be is lehetne fizetni rá, ahogy a ** részben ki is van fejtve: **2015-ös gyűjtőévben nyitott TBSZ-en elhelyezett összeg = a 2015-ben befizetett összeg + a 2010-ben nyitott és 2015 év végén lejáró TBSZ teljes (adómentes) egyenlege (kivéve, ha nem kéri a hosszabbítást).]

 

A tv. szerint:

(10) A (2) bekezdés rendelkezésének alkalmazásában befizetésnek minősül továbbá

b) az ötéves lekötési időszak utolsó napján lekötési nyilvántartásban lévő pénzeszköznek, pénzügyi eszköznek az ötéves lekötési időszak megszűnésének napjáig újra megkötött tartós befektetési szerződés alapján a befektetési szolgáltató által vezetett lekötési nyilvántartásban tartása, azzal, hogy

ba) a pénzügyi eszköz tekintetében befizetett pénzösszegként a pénzügyi eszköznek az ötéves lekötési időszak megszűnésének utolsó napján irányadó szokásos piaci értéke, illetve a megszerzésre fordított összeg közül a nagyobbat;

bb) a befizetés naptári éveként az ötéves lekötési időszak utolsó évét

kell figyelembe venni.

 

 

Előzmény: buyandhold (737)
iamtwo Creative Commons License 2012.01.30 0 0 742

12 órával előtted leírták a (ma ismert) korrekt választ, miért kell ennyi csacsiságot írni?

SZJA tv, 67/B.§, 10. bek (b)

Előzmény: buyandhold (737)
Laslow Creative Commons License 2012.01.30 0 0 741

Beszéltem ma a budapesti államkincstárral: állításuk szerint ha délelőtt 11-kor odamegy az ember, már csak másnapra kap időpontot. Szóval van sor, bőven.

WebMester Creative Commons License 2012.01.30 0 0 740

Ergo aki akar 2015/J prémium államkötvényt venni, az ezen a héten, legkésőbb jövő hét elején tegye, különben elfogy.

Előzmény: WebMester (739)
WebMester Creative Commons License 2012.01.30 0 0 739

Most kaptam az infót, hogy óriási sok van az Államkincstárnál, időpontot kell kérni, mert ha aznap mész akkor aznap már nem kerülsz sorra!

buyandhold Creative Commons License 2012.01.30 0 0 737

erre a kerdesre a legkorrektebb valasz, hogy meg senki se tudja, nem volt ra precedens hogy lejarjon egy TBSZ (kincstarnal is ezt mondtak)

majd elotte fel evvel rajonnek, hogy nincs leszabalyozva a lejarat es gyorsan pontositjak a torvenyt. Amugy szerintem az lenne a logikus, es szerintem az lesz, hogy a 5 (6) -ik ev utan akarmeddig tarhatod a TBSZ-t es adomentes lesz. ( ha az 5 ev hosszu tav, akkor a 6,7, stb. is) max az lesz hogy nem lehet kivenni aprankent osszegeket, hanem csak egyszerre az egeszet. A masik opcio, hogy ujabb 2 evre meg lehet hosszabbitani. De majd 4 ev mulva kiderul...

Előzmény: Törölt nick (733)
sa52 Creative Commons License 2012.01.30 0 0 735

A gyűjtőévet követő 5. év leteltével lehetőség nyílik arra is, hogy a TBSZ-en elhelyezett befektetésére vonatkozó kedvezményes adózás további 3, illetve 5 évre fennmaradjon. Ebben az esetben a gyűjtőévet követő 5. év elteltével elért növekmény teljes összege tőkésedik és csak az ezt követő hozamokra, nyereségre kell a 16, 10, illetve 0%-os adókulcsokat alkalmazni. (Tehát e futamidő hosszabbítás esetében nincs újabb gyűjtőév, azonban további befizetés ekkor e befektetése tekintetében nem eszközölhető). Ebben az esetben a gyűjtőévet követő 5. év végén fennálló állomány úgy tekintendő, mint az ezen évben nyitott TBSZ-re befizetett összeg.

http://hozamplaza.hu/hozamplaza/hogyan_mukodik.php?id=tbsz&group=uzleti

Előzmény: Törölt nick (733)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.30 0 0 733

hali, ha nyitok a kincstárnál tbsz számlát, akkor vásárolhatok rá akár 10 éves államkötvényt is?

ha jól tudom a tbsz a gyűjtőév + 5 év utáni jan 1-én automatikusan megszűnik, ilyenkor vissza kell vásárolnom a rajta maradt állampapírokat aktuális értéken? vagy célszerű a végén olyan állampapírokat kiválasztani, pld DKJ, amik éven belül lejárnak és kamatot fizetnek?

de így is marad majd jónéhány nap az 6. év végén decemberben, amikor már kp-ban "áll" a pénz és várja a tbsz megszűnését, nem?

vagy hogy működik ez a valóságban?

buyandhold Creative Commons License 2012.01.27 0 0 732

Eddig nem tiltott ki ha akarmeddig nem leptel be. En 3 szamlat kezelek a csaladon belul, utoljara 1,5 eve leptem be, de a heten sikerult mindegyikbe. Szoval a hir kacsa.

Viszont az egyik szamlanal 5-szor probalkoztam es 5-odjere kiirta hogy kitiltott. A telekincstar nem tudta feloldani, sot azt mondtak uj kodot kell kerni. Infos vagyok, igy gyanus volt a dolog, azert ez nem igy szokott mukodni. Bementunk szemelyesen, es eloszor ott is azt mondtak, hogy csak a szamlavezeto fiokban lehet uj kodot kerni, de kesobb jott egy GURU es megmutatta a holgynek hogy hogyan lehet feloldani a lock-ot.

Sajnos a kincstarban (eddig a pesti, szolnoki es veszpremi-hez volt szerencsem) fingjuk sincs semmirol, tudnek meselni sztorikat...

ha valamit nem tudnak vagy nincs kedvuk, arra azt mondjak hogy nem lehet

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!