Keresés

Részletes keresés

oldrad Creative Commons License 2010.12.22 0 0 24035

Ez ugyan nem szalagos, de hangrögzítő kézi készülék :-))

 

 

 

 

 

oldrad Creative Commons License 2010.12.22 0 0 24034

Hálátlan ifjú !

Pedig ittjártadkor megmutattam a féltett belső kincseket :-))

 

Előzmény: ihagee (24033)
ihagee Creative Commons License 2010.12.22 0 0 24033

Sziasztok !

Olvasom itt ezt a hosszú OFFolást és már ne haragudjatok, de nekem nagyon tetszik. Igaz hogy nem értek a rádiózáshoz, de érdeklődéssel olvasom a hozzászólásokat. Tőlem nyugodtan folytathatjátok, ha pedig mégis költöznétek, tegyetek be linket.

Ugye jól emlékszem hogy Te írtál a tranzisztor 1938 környéki Telefunkenes kutatásairól? Tudnál erről valami bővebbet? Esetleg netes oldalt? Nekem nem sikerült guglizni mert nem vagyok elég ügyes. Üdvözlettel, Ihagee

Előzmény: Törölt nick (24020)
spacc Creative Commons License 2010.12.22 0 0 24032

Te meg egyt se, akkor az átlag már csak 2,5. wazze!

Előzmény: big-dewil (24028)
spacc Creative Commons License 2010.12.22 0 0 24031

Wazze!  neidegesiccsmáöreg!  Azé vannak a kedvencek, hogy oda berakd ami neked tecc, a többi sitt meg akkor nem láccik. De muxájjwott, mert ott offoltatok ezerrel, és nem wexitek éxre, aztán jő a söprő... :)))

Előzmény: Törölt nick (24024)
oldrad Creative Commons License 2010.12.21 0 0 24030

Mi 5 ? amibe ír ?

 

Előzmény: big-dewil (24028)
Jolida Creative Commons License 2010.12.21 0 0 24029

Rohadtul nosztalgiázna, csak már elfelejtette, hogy miről. :-)

Előzmény: big-dewil (24028)
big-dewil Creative Commons License 2010.12.21 0 0 24028

Wixont pontosan 5, walamilyen nosztalgia topicot nyitott. Hihetetlen. )))

Előzmény: oldrad (24027)
oldrad Creative Commons License 2010.12.21 0 0 24027

Lehet hogy Ő már nem is emlékszik rá, de én 20-at számoltam össze, ebből 19-be már nem is ír :-))

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (24026)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.21 0 0 24026

Spacc a nagy topicalapító!

Hosszú távon fárasztó hobbi, bár idegesítő, de még mindig sokkal veszélytelenebb. :-)

Előzmény: oldrad (24025)
oldrad Creative Commons License 2010.12.21 0 0 24025

Akkor hiába írtam folytatólagosan az ifjúságba ?

(szerintem kár állandóan kihalt topikokat nyitni. A meglévőket kéne életben tartani. Kedves Spacc, Te nem voltál ifjú, már gyárilag ilyen öreg lettél ? :-))

 

 

Előzmény: spacc (24023)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.21 0 0 24024

Az Isten fizesse meg. Még egy kicsi és túlszárnyaljuk a PoliDilit, csak itt a bedöglött topikok száma nő és az áttekinthetőség válik lassan fárasztóvá.

Előzmény: spacc (24023)
spacc Creative Commons License 2010.12.21 0 0 24023

Trottylik!

Nyitottam nektek egy "nosztalgia" totyikot, és akkor nem lesz itt a sok off....:http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9206233

Törölt nick Creative Commons License 2010.12.21 0 0 24022

Úgy hiszem ezen a héten már túl nagy forgalom az Audioland topikjaiban nem várható.

Előzmény: oldrad (24021)
oldrad Creative Commons License 2010.12.21 0 0 24021

Alig találtam meg a topikot, amilyen kihalt (pedig elkezdtünk valamit, aztán jött a viccmesélés. Tehát ifjúság, QSY :-))

 

Előzmény: Törölt nick (24020)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.21 0 0 24020

Szép kis szovjet germániumok (bár az axiális lehet zener IS), de ez az Ifjúságom emlékeibe való, mert kivágnak innen bennünket.

Előzmény: oldrad (24019)
oldrad Creative Commons License 2010.12.21 0 0 24019

Azért találtam egy kicsit korábbi félvezetőket az alkatrészbázisomban :

(ha még emlékszik ezekre valaki )

 

 

 

oldrad Creative Commons License 2010.12.21 0 0 24018

Megnéztem a linken szereplő magnócskát, majd Quad gyűjtőtárs egyetértésével a 60'-as éveket fogjuk belőni. Bizonyára többünknek vannak apró-cseprő magnóink a gyűjtiben...

(Kálmánka titokban csendesen mosolyog :-))

 

 

Előzmény: ***RS*** (23989)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.21 0 0 24017

Kaposvár mellet?? Mire gondolsz, A Jutai  lokátorállomásra?

 

A mobilszolgáltatók érdekesen csinálják.

Ha  egy  lakótelepi  lakóház tetejére  akarnak telepíteni, akkor az adott épületben lakók engedélyét szerzik meg,  lobogtatva  a minimális sugárzásról  szóló  mérési  jegyzőkönyveket,  de a szomszédos épületekben lakókat-akiket telibekap  a sugárzás-a kutya meg nem kérdez, hogy akarják-e...

Előzmény: Főlökött (24013)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.21 0 0 24016

Hát jó nagyot OFF-oltunk, de reméljük az ünnepre való tekintettel megbocsájtják nekünk.

(Majd találkozunk valamelyik topikban.)

Előzmény: oldrad (24012)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.21 0 0 24015

Amikor még a nemzetközi távíró üzemmódú hírcsere rövídhullámon történt, az adó és vevőberendezéseket a Posta üzemeltette. Az ún. üzemközpont Bp.-en a Petőfi Sándor utcai Főposta épületében múködött, az adók pedig Székesfehérváron üzemeltek. Két vevőállomás volt az egyik Tárnokon, a másik pedig Rákosszentmihályon volt. Mindkét vevőállomáson nagy területen elhelyezett, nagy méretű antenna rendszerek voltak, a vevőkészülékek kiváló minöségű speciálisan ilyen célra gyártott darabok voltak. Az üzemközpont és az adótelephely, valamint a vevőállomások kapcsolatát kábel összeköttetés biztosította. Minden vett adóállomásra egy-egy vevőkészülék volt hangolva mindkét vevőállomáson és mindkét jel bejutott az üzemközpontba. Igy a jól ismert fadding jelenségből elóálló jelkimaradás minimálisra volt csökkenthető, ugyanis ha az egyik állomáson fellépett a fadding, az üzemközpontban a másik vevőállomásról érkező jelét vették (rögzítették). A későbbiek folyamán Tárnokon üzembehelyeztek a magyar Mech.Labor által fejlesztett és gyártott diversity vevőkészülékeket (szekrény nagyságúak voltak), amelyekben két önnálló vevőegység működött, két külön antennáról és ha az egyik antennán fadding lépett fel, egy kapcsoló automatika tizedmásodperc alatt átkapcsolt a másik vevőegységre. A közleményváltás nagysebességű morsejelekkel (gépekkel) történt. A vevőállomásokon és az üzemközpontban nemzetközi rádiótávírász végzettséggel rendelkező szakemberek látták el a szolgálatot. Bár én müszaki vonalon dolgoztam, ezért kellett pluszban ilyen oklevelet szereznem.

Előzmény: Jolida (24011)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.21 0 0 24014

Hát igen, de az vagy  földelve volt, vagy  pár kV szaladgált benne:))

Előzmény: ***RS*** (24008)
Főlökött Creative Commons License 2010.12.21 0 0 24013

Nem véletlenül írtam, amit írtam. Sokan nem tudják, hogy a volt KGST - országok kommunikációjának fenntartására, külön hálózat jött létre, mely rádió frekvenciás hálózat és minden más hálózatot padlóra küldött ( teljesítmény + zavarás ügyileg ), mivel 2km magasan volt az antenna :) és az Országunkban két helyen. Nem véletlenül pampogtam - tanulmányt is írtam a felderítő lokátorok káros hatásairól / az élő szervezetre/, melyet névtelenül publikált a jogvédő szervezet, a Pécsi telepítés ügyében, hozzájárulásommal, mivel akkor aktív voltam, így nem tehettem semilyen nyilatkozatot. Most sem taszek, akkor sem adhattam hozzá a nevemet, mert még jópár részlet mindig titkos :), így azokról sem most, sem máskor nem nyilatkozom. Mint az akkori sugárterhelés mérésről sem, az említett városokban, az akkori időkben, amit az elkészülés pillanatában titkosítotak, miazhogy szupertitkossá nyilvánították. Napjainkról már sajnos nem tudok. Nagy sajnálatomra, azért kíváncsi lennék a mobil szolgáltatók általi besugárzásra :-)

oldrad Creative Commons License 2010.12.21 0 0 24012

Bár nem szalagos magnó, de egy emlék-rádió :

(ha valakit érdekelnek az alanti témához kapcsolódó rádiók, valamelyik rádiós topikban szívesen folytatom a diskurzust, sajnos egyre kevesebb a speciális rádiók iránt érdeklődők tábora)

 

 

 

 

Jolida Creative Commons License 2010.12.21 0 0 24011

Én is voltam anno (kimondani is borzalmas...harminc sok-negyven éve :-) ) RH rádióamatőr, tehát pontosan ismerem a terjedés esetlegességének fogalmát. :-)

 

Pár évvel ezelőtti leszerelélésig üzemeltettünk világméretű rövidhullámú adóhálózatot kommunikációs célra, 1-10 KW-os adókkal, szuper érzékeny vevőkkel, brutális méretű antennákkal.

 

Tapasztalatból mondom tehát, hogy pont ez a távolság az, ami mellett a távközlés igencsak esetleges, az esetek túlnyomó részében (napi rendszerességgel használtuk! ) alkalmatlan bármire.

 

Más a helyzet a broadcast esetében, ahol az információ pont-pont jellegű célba juttatása másodlagos, elég ha a kontinenst "eltalálják" RH-on. :-)

Előzmény: Törölt nick (24007)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.21 0 0 24010

A Lakihegyi (Kossuth) adó korábban 100 majd 135 kW-os volt és már ott is zenélt a káposztafföld.

A 30-as, 40-es években az európai államok főadói 50-100 kW-osak voltak. Ma már ezek a főadók általában több ezer kW-osak, mint pl. a Solti 2 MW-os adó (ezért kérték a spacemakerrel élőket a területről történő elköltözésre). Természetesen itt a KH és HH adókról van szó.

Előzmény: Főlökött (24009)
Főlökött Creative Commons License 2010.12.21 0 0 24009

Milyen tranzisztor, rezgőkör, forgókondi, csövek, meg hasonlók ?

 

Soha nem feledem, amikor annó teljesítménynövelés volt az ukász ( átkosban történt ), nem részletezem miért is történt, de még a káposzták is zenéltek a földeken Solt környékén. Fénycsövekről már nem is beszélve :)

 

Na a káposztában hol az elektronyika ? De szólt :) 100%-osan.

 

1994 ben antenna magasság megmérve, ~285m volt, rádiófrekvenciás magasságmérővel, nem részletezem, hogy lett mérve, mert még lecsuknak érte :) A mai napig örzöm a fényképet, amikor megmértük :) Egy őrült munkatársam, elvetemült ötlettől vezérelve, lefényképezte.

És még nem esett szó, a Kaposvár és Kecskemét környéki nagyfrekvenciás-nagyteljesítményű sugárzásról, mintha mikrósütő lett volna a városok mellett, bekapcsolt üzemmódban :)

***RS*** Creative Commons License 2010.12.21 0 0 24008

Hát gondolom ha más nem is, de (szöges)drót az volt bőven egy fogolytáborban!   :-)

Előzmény: Törölt nick (24005)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.21 0 0 24007

"

Ezt Te se gondoltad komolyan!?:-)"

 

Valóban felmerülhetne ez a kérdés, ha évekig nem lettem volna rövidhullámú rádióamatőr és nem rem rendelkeznék /professzionális/ nemzetközi rádiótávírász végzetséggel.

Mint amatőr több esetben vettem részt az ún. QRP (kisteljesítményű) versenyeken, amikor az adó bemenő (nem antenna) teljesítménye nem haladhatta meg az 5 Wattot. Ezzel a teljesítménnyel és egy méretezett Yagi (tetőn elhelyezett) antennával kiváló riportot (értékelést) kaptam USA és Japán QTH-jú (települési helyű), valamint Újzélandi amatőröktől.

Másrész egy ideig dolgoztam  a Diósdi rovidhullámú rádióállomáson, amely 2 db. 100 kW-os rövidhullámú adójával (néhány kisebb teljesítményű Székesfehérváron telepített adóval együtt) ellátta a Magyar Rádió magyar és idegen nyelvű rövidhullámú műsorsugárzását. Az adók a napszaktól függően különböző frekvenciákon és átkapcsolható irányitott antennákra dolgoztak. Nem egyszer kaptunk az Egyesült Államok hallgatóitól olyan információkat, hogy a náluk tapasztalható térerő meghaladja a helyi adók térerejét. Volt amikor a skandináv halászhajók rádióhálózata kért frekvencia módosítást, mert adóink térereje lehetelenné tette helyi rádióhálózatuk forgalmát.

Természetesen az antennarendszerek tervezői tökéletesen ismerték az ionoszférikus rétegek tulajdonságait.

Egyébként elnézésedet kérem, szokásom szerint nem észt osztok, mindig csak ahhoz szólok amiben valóságos gyakorlattal és tapasztalattal rendelkezem.

Előzmény: Jolida (24003)
quad Creative Commons License 2010.12.21 0 0 24006

Azt hiszem a "Min hallgat zenét Audioland" topic 1145-ös hozzászólásában van az igazság - fotóval.

 

Antenna nem olyan nagy probléma, ha van egy tekercs zománchuzal (Pl valamilyen trafó)

Előzmény: Törölt nick (24005)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.21 0 0 24005

Ez még off:

A detektoros vevő működéséhez  is szükség van  egy  jó  hosszú  antennára. Egyébként ilyen táborokban  detektoros vevőket használhattak a legnagyobb valószínűséggel, tekintettel  az anód, és fűtőtelep valamint maga a csöves készülék nehéz rejthetőségére.

A detektoros vevőkkel a legnagyobb térerővel rendelkező  állomások  foghatók, az antenna méretétől  függően  változó  hangerővel.

A rezgőkör max. kismértékű  szelektivitást  jelenthet egy ilyen  készüléknél.

Egyébként  nem is biztos, hogy  német adásokat  hallgattak. :)

A rövidhullámokat ne keverjük  bele ebbe. Ott a hullámhossz,  az év/ napszak, stb    állandóan változik. Detektoros  vevő egyébként sem  jó  rh  -ra..

etwg Creative Commons License 2010.12.21 0 0 24004

Elég valoszinü, hogy rövidhullámon történt, azok a hullámok sok mindenre képesek (emlékszel még a SZER-re? Ök valahonnan Portugáliábol adtak, hogy nálunk foghato legyen (s nem Münchenböl vagy esetleg Bécsböl).

Késöbb mikor a célpont Irán stb. lett, akkor meg elköltöztették az adokat keletebbre (Csehországba, Lengyelországba stb.). Azaz ismerhették a hullámok terjedését, és rövidhullámon aránylag jól müködhetett még a detektoros rádio is.

 

(Az én elsö detektoros rádiom is a mai napig kideritetlen okok miatt  ( :-D) a középhullám helyett a valamelyik rövidhullámot vette...akkor talán, 10 éves koromban,  ez elég légyegtelen volt csak szoljon!).

Előzmény: Törölt nick (24002)
Jolida Creative Commons License 2010.12.21 0 0 24003

"...hogy esetleg a vétel rövidhullámon történt.."

Ezt Te se gondoltad komolyan!?:-)

 

Tízezer kilométer távolságból ebben a tartományban a célzott vétel (adott pozíciókban levő adó és vevő) valószínűsége olyan csekély, hogy sok mindennek nevezhető, de üzembiztosnak nem igen. Gondolj csak az "E" rétegek mozgására, amiről a visszaverődő rövidhullám akár ezer kilométeres nagyságrendű földet érési pont bizonyalanságot jelenthet.

 

Ja, és kell hozzá nemcsk egy érzékeny vevő, hanem pár tíz méteres antenna is. :-)

Előzmény: Törölt nick (24002)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.21 0 0 24002

Nekem az ütött szöget a fejembe, hogy ez a fogolytábor valahol Szibériában, vagyis tobb ezer kilóméter távolságban volt Németországtól, tehát valami nagyon precíz detektoros rádió sem lett volna képes közép- vagy hosszúhullámon vételt produkálni. Azt természeresen lehet feltételezni, hogy esetleg a vétel rövidhullámon történt, de hogy mivel az továbbra is rejtély. Az öreg a készüléket sohasem látta, csak halotta amikor a németek egymás között megbeszélték a legfrissebb értesüléseket.

Előzmény: ***RS*** (24000)
gabocza1 Creative Commons License 2010.12.21 0 0 24001

Egy kis vevőhöz, nem is kellett tranzisztor...

Előzmény: ***RS*** (24000)
***RS*** Creative Commons License 2010.12.21 0 0 24000

A mai tények ismeretében nem teljesen lehetetlen hogy igazat állított az apósod. Nem régen volt egy kis film az NGC-n, amiben elmesélik hogy egy Mis-X-nek keresztelt titkos kutató részleg azon fáradozott, hogy a fogságba esett amerikai pilótáknak rádiót, fényképezőgépet, filmet, hamis papirokat, pénzt, illetve iránytűt csempésszen be a segélycsomagokba rejtve a fogolytáborba. Egészen hétköznapi dolgokba, ruhakefékbe, gombba, illetve a mastermind-hoz hasonló fatáblákba rejtve a rádiókat is becsempészték ezekbe a táborokba. Hasonló lehetett a helyzet  a németeknél is, ahol azért sok mindent kitaláltak. A rádiózáshoz nem nagyon értek, de úgy tudom egysszerű rezgőkörökkkel is lehet vevőt építeni amivel a német hosszúhullámú adókat hallgathatták. Érdemes lenne jobban utánamenni a történetnek.

Előzmény: Törölt nick (23997)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.21 0 0 23999

Ilyen csepp csöves rádióm valamikor volt, hogy hova lett már nem tudom. Kb. 3cm hosszúságú, érdekesen lapos (nem hengeres kivitelű) üveg rádió csövek voltak benne és olyan 9-12 Volttal működtek (középhullámon).

Előzmény: etwg (23998)
etwg Creative Commons License 2010.12.21 0 0 23998

Voltak (több muzeumban is látni) mini csöves rádiok (1-3 csö volt bennük) és ha jol emlékszem csak 60 V körüli volt az anod feszültség az éppen elég volt az akkori rádiovételre. Hajdanán még é is valami hasonlo katonai szerkentyün tanultam morzézni.

 

Az apámnak, aki szintén elöfordult a fronton - szerencsére nem a keletin - még volt egy elektromechanikus szerkentyüje (sajnos már lába kelt), ami autofeszültségböl (12-24V) csinált 110V-t a rádio meghajtására.

A szerkezet nem volt más csak egy kb. 6 cm átméröjü 20 cm hosszu csöbe összeépiett motor meg egy generátor - még emlékszem milyen remekül fütyült - aminek a kimenetén 110V-t lehetett mérni, s még egy kisebb villanykörtét is rá lehetett kötni.

Előzmény: Törölt nick (23997)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.21 0 0 23997

Eléggé fantasztikus dolog.

Apósom, aki mint katona esett szovjet fogságba, valamilyen véletlen folytán igen magas (tábornoki) rangú német tisztekkel került azonos körletbe. Töbször mesélte (Ő már régen elhunyt), hogy ezek a német tisztek - teljesen titokban - naponta hallgatták valami parányi rádión a német rádió adását. Megjegyzem én soha nem akartam hinni neki, de Ő esküvel állította, hogy igazat beszél.

Előzmény: etwg (23996)
etwg Creative Commons License 2010.12.21 0 0 23996

Ezek a tények (mármint, ki mikor találta fel vagy kapott a tranzisztorért Nobel dijat), nem változtat az eredeti beszoláson (ill. megállapitáson), hogy az a magno 9V-s elemekkel, aligha készülhetett 1953 elött, mert csak akkor indult be a tranyok gyártása (kommerciális célokra) és csak akkor kezdtek el elemeket fejleszteni (9V) a tranzisztoros készülékek táplálására. 

(Addig a nagy elemek voltak ismeretesek (ma C, D méret) illetve a lapos elem (4,5V) amik föleg zseblámpákba voltak alkalmazva.

A hordozhato elektroncsöves készülékek meg hasonlo káoszban vergödtek, mint a mai zsebtelefonok, ahány készülék annyi fajta telep...

 

:-)

Előzmény: AudiJo (23993)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.21 0 0 23995

A tranzisztort kb. 1938-ban a német Telefunkennél találták fel, csak a fejlesztés állt meg. Ami pedig érdekes, az első példányok valójában FET technológiával készúltek. Bradley-ék Angliában ezeken az alapokon indultak el a 40-es évek második felében.

Előzmény: etwg (23990)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.21 0 0 23994

Akkor kellett volna egyik másik pénzéhes cégvezérnek letörni a kezét! :-)

Előzmény: spacc (23991)
AudiJo Creative Commons License 2010.12.21 0 0 23993

53-ban a Nobel-díjat kapták a tranzisztor megalkotásáért.

AJ

Előzmény: etwg (23990)
***RS*** Creative Commons License 2010.12.20 0 0 23992

Egy igen szép állapotú Pioneer T-6600-as gép az Ebay-en. Még ennél is érdekesebb hogy valaki megkérdezi hogy mennyi lenne a küldés Szaud-Arábiába! Meg is kapja a választ: $230. Már az olajsejkek is gyűjtik a relikviákat, ezért mennek fel az árak.

 

http://cgi.ebay.com/PIONEER-T-6600-REEL-REEL-RECORDER-w-RAPID-REVERSE-/110590616836?pt=Vintage_Electronics_R2&hash=item19bfb6e504

spacc Creative Commons License 2010.12.20 0 0 23991

1947 dec. 16.-án, tehát kerek 63 éve mutatták be az első működő példányt. Ipari alkalmazása 1953-tól kezdett el rohamosan elterjedni.

Előzmény: etwg (23990)
etwg Creative Commons License 2010.12.20 0 0 23990

Ahhoz képest, hogy a tranzisztort 1953-ban találták fel és csak ezt követték a tranzisztorokhoz valo elemek (9V) a PION jelentösen megelözte a korát....

 

 

:-D

 

 

Előzmény: ***RS*** (23989)
***RS*** Creative Commons License 2010.12.20 0 0 23989

Quad koma! 1940-es születésünek tartja ezt a kis gépet a tulaja, de szerintem nagyot téves. Jóval késöbbi kell hogy legyen.

http://cgi.ebay.com/VINTAGE-PION-REEL-REEL-SMALL-PORTABLE-TAPE-RECORDER-/350422979937?pt=Vintage_Electronics_R2&hash=item5196d65561

 

dzogcsen Creative Commons License 2010.12.16 0 0 23988

Olcsónak azért nem mondanám 60-ért már revit is lehetett venni.

Előzmény: ***RS*** (23987)
***RS*** Creative Commons License 2010.12.16 0 0 23987
quad Creative Commons License 2010.12.16 0 0 23986

 

Sony EM-2 - es riportermagnó. Még nem nálam, de már magyar felségterületen tartózkodik

 

 

Audi80Avant Creative Commons License 2010.12.13 0 0 23985
Audi80Avant Creative Commons License 2010.12.13 0 0 23984

nemrég volt ebayon Nagrából ugyanilyen

Előzmény: quad (23983)
quad Creative Commons License 2010.12.13 0 0 23983

Egy érdekesség: 8 sávos adatrögzítő Stellavox módra. (1/2 zollos!)

 

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2010.12.12 0 0 23982

Amíg én az igazságot mondom, addig teljesen érdektelen, hogy TE ignorálsz-e, vagy sem. :-)))

Előzmény: big-dewil (23981)
big-dewil Creative Commons License 2010.12.12 0 0 23981

Na akko mostantol nix más, csak ignorálás. Tulmentél mindenen. Csá.

Előzmény: Törölt nick (23980)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.12 0 0 23980

Hagyd a fenébe, amióta négyszemközt, de őszintén véleményt mondtam a cuccáról, azóta nyilvánosan keni rám a xart... jellemkérdés... szomorú vagyok. :-(

Előzmény: Törölt nick (23977)
big-dewil Creative Commons License 2010.12.12 0 0 23979

Perxe, h én. Tapasztalatbol, melyben igen nagy gyakorlatom wan.

Pont mint a hangfalak megxolalásában.

Mondjuk ettöl még nem nézek le senkit sem, max megállapitom az IQ xintjét, de azt is csak magamban...

Előzmény: Törölt nick (23977)
newnikk Creative Commons License 2010.12.12 0 0 23978

Hát joggal, hiszen neki aztán igazán van ebben tapasztalata...

Előzmény: Törölt nick (23977)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.12 0 0 23977

Pont te mondod?:-)

Előzmény: big-dewil (23976)
big-dewil Creative Commons License 2010.12.12 0 0 23976

Nem tünt még fel, h a hasadtol nem lácc lejjebb? ))) ppp

Előzmény: Törölt nick (23975)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.12 0 0 23975

Törpe létemre mégis milyen magasról nézek le rád... :-)

Előzmény: big-dewil (23974)
big-dewil Creative Commons License 2010.12.12 0 0 23974

Dehogy az, csak xeretne nagy embernek láccani, miközben még a sámlit se éri fel... )))

Előzmény: kékszemű (23972)
Master View Creative Commons License 2010.12.12 0 0 23973

Sepreget : " Ha az állandó személyeskedés nem csökken egy elviselhetö szint alá takarítani fogok! "

 

Jöhetnél hozzám is, mert már unom az folyamatos takarítást és nagy a kégli. Oké, közben személyeskedek, csak menjen az a takarítás :)

kékszemű Creative Commons License 2010.12.12 0 0 23972

Virágdoktor moderátor?!?!

 

Azannya...

Törölt nick Creative Commons License 2010.12.12 0 0 23971

Az offolást abba lehet hagyni, vagy kénytelen leszek sepregetni!

newnikk Creative Commons License 2010.12.11 0 0 23949

Ha meghagyta volna a két kilincset, jobban nézne ki. A kilincsek tengelyén lévő bütykös tárcsákkal mikrokapcsolókat is könnyedén lehet működtetni...

Előzmény: Jazzpapó (23947)
négyszög Creative Commons License 2010.12.11 0 0 23948

Mitől szédültél meg egy kicsit?

Előzmény: Jazzpapó (23947)
Jazzpapó Creative Commons License 2010.12.11 0 0 23947

Mielőtt még felrobbantok, egy kis humor.

 Bár a Tietek is az.

Kicsit rosszul lettem, mikor megláttam.

http://elektronika.vatera.hu/nosztalgia_keszulekek/orsos_magnetofon/akai_gx4000_3_motoros_189561720.html

sepreget Creative Commons License 2010.12.11 0 0 23946

Ha az állandó személyeskedés nem csökken egy elviselhetö szint alá takarítani fogok!

Törölt nick Creative Commons License 2010.12.11 0 0 23945

Naba33, ennek a topicnak is lőttek...

dzogcsen Creative Commons License 2010.12.11 0 0 23944

Szánalmasan erőlködsz, provokálsz, utána csúsztatsz és hazudsz. Spacalblöff, dicsekvő kis panelnyomoronc. :-))))

Előzmény: spacc (23943)
spacc Creative Commons License 2010.12.11 0 0 23943

Idézlek: 

....."kénytelen voltam a Nagrákkal megelégedni".....

Előzmény: dzogcsen (23941)
dzogcsen Creative Commons License 2010.12.11 0 0 23942

Spaccal kár szóbaállni, normális kommunikációra képtelen. :-))

Előzmény: gabocza1 (23940)
dzogcsen Creative Commons License 2010.12.11 0 0 23941

Kicsirigó tudom mindenből neked kellene többnek lenni, de rázd már meg a nyakadon a víztornyot, ennél nekem jóval több van és kevés vár javításra, nem úgy mint nálad de örülj a vackaidnak és hagyd abba ezt a dicsekvést, kötözködést, látom már beléptél a második gyerekkorba, és csébed is volt tudom. Hazudozni meg te szoktál mint ahogy többször rajta lettél kapva, itt több topiktárs látta magnóim jó részét és az összest nem is, de legyél boldog a vackaiddal és próbálj meg úgy írni mintha uriember lennél legalább játszd meg. Ez nem verseny kicsihuszárka azt Vili a magnósmúzeumával régen megnyerte. Amit mondasz azt hánnyal is kell osztani? Tízzel, vagy többel? Szánalmasan gyerekes vagy, minden sz@rba kanál, kötözködő fondorlatos lelkű egyházfi...  :-)))

Előzmény: spacc (23939)
gabocza1 Creative Commons License 2010.12.11 0 0 23940

De mostan a Vénkecskéröl volt szó, hogy kerül ide Kálmánka?

Előzmény: spacc (23939)
spacc Creative Commons License 2010.12.11 0 0 23939

Mint alant látod....

Kiscsávó abban a hiszemben él, hogy nincs magnóm. Jelenleg csak 5db 4 sávos, és 3 db 2 sávos van fent a szobába. A pinyóba meg még 4 db. 4 sávos, és 1 2 sávos...   az mennyi is?  13.  Ha neki ennyi lenne....  de figyeld majd meg, mit mond. azt majd el kell osztani kettővel :))))

Előzmény: gabocza1 (23937)
dzogcsen Creative Commons License 2010.12.11 0 0 23938

Meg a barátomnál 2 db 210 és 310-ből 3 darab volt, na és a nagrák. Neked akkor joformán nem hogy studiogéped, de működö magnód se volt. És csináltál egyáltalán felvételeket? Ja működő most se sok van...

Előzmény: spacc (23935)
gabocza1 Creative Commons License 2010.12.11 0 0 23937

Semmije sem volt, én vittem hozzá egy Nagrácskát, oszt nézett mint a moziban!:) Azóta persze kinyilt a csipája, oszt dumál...:)

Előzmény: spacc (23935)
spacc Creative Commons License 2010.12.11 0 0 23936

....."kénytelen voltam a Nagrákkal megelégedni".....

Rég röhögtem ilyen jót.....:DDDDD

Előzmény: dzogcsen (23933)
spacc Creative Commons License 2010.12.11 0 0 23935

Akkó még csak egy lepukkadt STM310-ese wott...... :)))

Előzmény: gabocza1 (23930)
newnikk Creative Commons License 2010.12.11 0 0 23934

Bocs, de nem Neked szólt, csak a bigi által feladott magas labdát csaptam le, mert bárminek ellen tok állni, csak a kísértésnek nem. :-)

Előzmény: dzogcsen (23933)
dzogcsen Creative Commons License 2010.12.11 0 0 23933

A Telefunken magnókat nagyon régen ismerem (már a 60-as években volt egy mono M5-ösöm), a többi kollégát is én állítottam rá, csak nem tudtam szerezni, kénytelen voltam a Nagrákkal megelégedni amiben Telefunken fejek vannak vannak. Szükségből volt 810-em is ami sajnos szar magnó, nagyon nem vált be a hangja miatt. A keverőm még megvan mert abból nem láttam Telefunkent. Gúnyolódni veled én is tudnék (találnék is fogást rajtad) de nem foglak alaptalanúl azzal sértegetni hogy bölcs lennél, meg fejlődést sem várok el tőled a világért sem fárasztanálak vele. Nem dísznek tartom a magnókat, használom is őket és nem digizésre.

Előzmény: newnikk (23932)
newnikk Creative Commons License 2010.12.11 0 0 23932

Nézd má meg a citált hsz dátumát lükebóka! Eszerint dzogcsennek mindössze 2 év kellett fosos csecsemőbül agg és bölcs erdei manóvá váláshoz. Ez kicsit kapkodós fejlődési ütem lenne, de tán káros is ez a veszett sebesség...

Előzmény: big-dewil (23929)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.11 0 0 23931

Most csak annyi változott, hogy amikor szóba hozod neki a magnókat, akkor elmagyarázza hogy mi az, és hozzáteszi, hogy te mennyire nem értesz hozzá. :-DDD

Előzmény: gabocza1 (23930)
gabocza1 Creative Commons License 2010.12.11 0 0 23930

Csak az a helyzet, hogy az nem régen volt, hogy amikor szóbahoztam a magnókat, Te csak legyintettél...:)

Előzmény: big-dewil (23929)
big-dewil Creative Commons License 2010.12.11 0 0 23929

Te is bexartál naponta a pelusba, de kinötted, nem?

Habár ahogy enéztelek a mutko, közel wan már az az idö, miko ujra naponta be fox xarni... )))

Előzmény: newnikk (23927)
Audi80Avant Creative Commons License 2010.12.11 0 0 23928

:-)))

Előzmény: newnikk (23927)
newnikk Creative Commons License 2010.12.11 0 0 23927
Előzmény: dzogcsen (23923)
gabocza1 Creative Commons License 2010.12.11 0 0 23926

Ha jól emlékszem, többesszámot használtam... (elkezdeni egy dolog, folytatni egy másik, a mikéntje, meg a legfontosabb...)

Előzmény: dzogcsen (23925)
dzogcsen Creative Commons License 2010.12.11 0 0 23925

Annak írjad aki elkezdte.

Előzmény: gabocza1 (23924)
gabocza1 Creative Commons License 2010.12.11 0 0 23924

Mielőtt még nagyon belemelegednétek...  Már annyiszor megbeszéltük, de úgy látszik nem sok foganatja van...

dzogcsen Creative Commons License 2010.12.11 0 0 23923

Spacalböff!!! Öcsike! Tájékozatlan vagy csak a szád jár, a Telefunkenek a studiómagnók krémje és a 810-esed a legalja, de te úgyis csak digizel vele neked mindegy. Zenét úggysem hallgatsz a nem egyforma hulladék hangfalaiddal meg a hifiddel és 20 lemezeddel. Nem is lehet mert iskolarádió stilusban a falra akasztottad és a számgépből jön az "áldás". Paneltörp "igényesség és izlés" árad belőled meg a "panelluxus", mint többször is említetted. Süket is vagy jobb lenne a hülye szöveged helyett fordúlnál inkább orvosodhoz és gyógyszerészedhez, hátha segít rajtad. Bolond likból bolond szél fúj!  :-))

Előzmény: spacc (23921)
***RS*** Creative Commons License 2010.12.11 0 0 23922

Az A 40-4 mechanikája, valamennyire látszanak a fékek.

 

Előzmény: Törölt nick (23918)
spacc Creative Commons License 2010.12.11 0 0 23921

És wettek helyette rosdatemetőt.... :)))

Bár nekik mind1, úgyse hajják a magasakat, meg a torzítást se, mint a talin bebizonyosodott... :)))

Előzmény: dzogcsen (23917)
gabocza1 Creative Commons License 2010.12.10 0 0 23920

Nekem is pont ez jutott az eszembe...

 

Előzmény: négyszög (23919)
négyszög Creative Commons License 2010.12.10 0 0 23919

Ez is elég ijesztő lemezárú gyárnak néz ki.

Törölt nick Creative Commons License 2010.12.10 0 0 23918

Nem bizony!  Abban még fosabb szar van. Legalábbis a T-32 ben ilyen:

Előzmény: ***RS*** (23912)
dzogcsen Creative Commons License 2010.12.10 0 0 23917

A jobbak már régen megszabadúltak az ipari hulladékoktól. :-))

Előzmény: big-dewil (23916)
big-dewil Creative Commons License 2010.12.10 0 0 23916

Te hugyagyu békazabálo porbafingo töpörödött paneltoprongy!

-Hol wan nekem Studer 810-em? He?

Mán az öxxes xart eladtam régen!

Ezt a képet is csak azé raktam be, h froclizzalak a jo kis müxarokkal. De tod mit?

Nexe még pár db, wálogassál közülük kedwed xerint. ppp

Ha ügyi wagy, tekergetheted is a gombokat rajtuk. )))

Előzmény: spacc (23903)
spacc Creative Commons License 2010.12.10 0 0 23915

Van egy pár darab megnyúzottam, de most nem fogom előásni, fotózni és kirakni.... :)))

 

Na a lényeg az, hogy az A77 és a B77 futóműügyileg de leginkább fékügyileg teljessen azonos. És anno biza az első revi xalagok küllős műnyanyagtárcsán voltak, ha mond ez valakinek valamit. Aki az A77-esét azokkal használta, még ma is jók a fékek. (Na jó, ez barokkos túlzás, de ez esetben csak a féktárcsa paláston a szövetszalagot kellett cserélni.)

Előzmény: gabocza1 (23914)
gabocza1 Creative Commons License 2010.12.10 0 0 23914

...

Előzmény: ***RS*** (23912)
ihagee Creative Commons License 2010.12.10 0 0 23913

Igen , mert a húgom kinn él usában és ő fizet :-)) Aztán amikor évente egyszer hazajön akkor hozza a cuccaimat én meg fizetek mint a katonatiszt :-(( Ihagee

Előzmény: spacc (23911)
***RS*** Creative Commons License 2010.12.10 0 0 23912

Ezt bizony elhiszem! Dalmatánál láttam egy B77 fékszalagot, hát nyüzüge szar, nem fék az! Monnyuk egy TEAC-bn nem ilyen fékszalag van.

Előzmény: spacc (23908)
spacc Creative Commons License 2010.12.10 0 0 23911

Majnem igyé, xaré-hugyé.... :)))

Előzmény: spacc (23910)
spacc Creative Commons License 2010.12.10 0 0 23910
Előzmény: ihagee (23907)
spacc Creative Commons License 2010.12.10 0 0 23909

Igen!

 

De ez valszeg felmegy a jelenlegi ár 3-szorosára, és kb. 1800 frinya a pósta.

 

De szerintem meg kéne csípned.

 

Előzmény: ihagee (23907)
spacc Creative Commons License 2010.12.10 0 0 23908

És akkor már biza piacon voltak a stúdijócuccok is, sőt már korábban. Szal nem a B77-hez csinyátták a spanyolviaszkot :)))

De amúgy is nem ajánlatos a használata, mert már a középnehéz NAB orsók is túlterhelik a féket.

Sajna az összes Revi - kivéve az A700-at - nem tudja tolerálni az orsók tömegének növekedését, és mellé még a tölcséres NAB-adapter súlyát. Parasztvakítás az egész.

 

Előzmény: ***RS*** (23905)
ihagee Creative Commons License 2010.12.10 0 0 23907
Előzmény: ***RS*** (23904)
ihagee Creative Commons License 2010.12.10 0 0 23906

Az úr inkább arról értekezzen nekem hogy miféle műszer az amiről a képeket felraktam néhány hozzászólással elébb:-))) De komolyan , nincs tipped ?

Az biztos hogy Otarira Otari nab adaptert fogok venni, ez az átmeneti esztergályozós cucc csak ideiglenes használatban lészen. Ihagee

Előzmény: spacc (23902)
***RS*** Creative Commons License 2010.12.10 0 0 23905

A tőcsike már a B77 megjelenésekor is a piacon volt, mert a plexitető is ollan, hogy elfér alatta a kehely is.

Előzmény: spacc (23902)
***RS*** Creative Commons License 2010.12.10 0 0 23904

"...Amúgy le legjobb ámátőr NAB-adapter tényleg az akaji, ..."

A Sony ugyanez tökben!

 

Előzmény: spacc (23902)
spacc Creative Commons License 2010.12.10 0 0 23903

TE! Te primitív gagyizabáló suttyó!

 

Ezüstre aranyat?  Az csak az "aranyeloxos" tárcsához waló.  

Neked is ki lehet bökni a szemtüdet üveggyönggyel....

 

Előzmény: big-dewil (23900)
spacc Creative Commons License 2010.12.10 0 0 23902

Ehh!

No nem tejjesen vanazúgy barátocskám!

A tőcséres őrület akkortól datálható amikor megjelentek a colos, és szélesebb szallagok, nabtárcsákon. Sokkal könyebb levenni, cserélgetni a tárcsákkal, ha rajt van a tőcsér.  De ez feltételezi, hogy legalább 2-3-4 pár áll rendelkezésre, mert felrakni a tárcsát a tőcséres adapterre viszont macerásabb. Ja! És mégegy: az igaziak teljes egészében fémből készültek.

 

Amúgy le legjobb ámátőr NAB-adapter tényleg az akaji,  ezt - miután feltette az ember a tüskére, - a belső perem elforhatásával rá lehet szorítani a DIN-tüske tengelyére, és áll rajta, mint "Katiba a gyerök" 

Inkább ilyenre kéne rácuppanni.

 

Alant már írták, hogy van értelme a szablynak, azontúl a pórias adapternek van még egy átkos tulajdonsága: kotyog, és zörög.

Előzmény: ihagee (23898)
Master View Creative Commons License 2010.12.10 0 0 23901

Nem véletlenül dobtam fel az ötletet, annó. Kaptam is a képemre, de mint tapasztaltam, majdnem mindenki gyártatott már magának :))))

 

Válasz, NDK- típusú, leszedhetőajtós.............-ra :)))))))

 

De tényleg jól mutat, még azon a színes, szikronizált ( méhogy csak szürke lenne ) képen is, amin egy kisebbségi magnó látható :)))) / nem mertem kiírni, hogy o..os, mert a végén megköveznek... / :)

Előzmény: négyszög (23897)
big-dewil Creative Commons License 2010.12.10 0 0 23900

Erre....

Előzmény: négyszög (23897)
etwg Creative Commons License 2010.12.10 0 0 23899

A képen látott adapter (amennyire jol látom) a legprimitivebb adapterek egyike, és csak bizonyos egyszerübb körülmények között használhato.

 

A jobb adapter 2 helyen van rögzitve:

 

1. a DIN csapon, hogy onnan ne lehessen szabadon lehuzni

2. A NAB spulni is oda van rögzitve a maghoz, igy az onnan csak pl. a tölcsér elforgatásávan vehetö le.

 

Föleg, ha magno gyorsan tud csévélni meg van annal a veszélye, hogy az egész spulni lerepül, föleg vertikális spulnik esetében (de elöfordult már vizszintes spulniknál is).

Az amerikai munkavédelmi szempontok meg sem engedik a berendezés müködését rögzitetlen spulnikkal. A csévék széle éles is lehet meg nehéz és már komoly ok a szabályozásra.

Előzmény: négyszög (23897)
ihagee Creative Commons License 2010.12.10 0 0 23898

Te is tudod a választ : optikai tuning :-))  Ihagee

Előzmény: négyszög (23897)
négyszög Creative Commons License 2010.12.10 0 0 23897

Ezekután elárulná valaki, hogy mire valók, a méregdrága tölcséres nab magok?

négyszög Creative Commons License 2010.12.10 0 0 23896

Az enyémhez képest , drága, és bonyolult!

Előzmény: kékszemű (23893)
spacc Creative Commons License 2010.12.10 0 0 23895

Én sem, de mind1.

Természetesen használható, és olyan amilyen.

Előzmény: kékszemű (23893)
tiborkaba Creative Commons License 2010.12.10 0 0 23894

Én nem értek hozzá, de nagyon gyanús az a luk. Gyanítom ezt annál fogva lehet megfogni, mint a peremeset a peremnél.

:)))

Előzmény: kékszemű (23893)
kékszemű Creative Commons License 2010.12.10 0 0 23893

Ne haragudj, ezt elolvastam vagy tízszer, de nem értem...

 

Nem tudnád lassabban leírni, hogy megérthessem? :-)))

 

Ezek gyári adapterek, akkor ezek használhatatlanok?

 

Előzmény: newnikk (23891)
négyszög Creative Commons License 2010.12.09 0 0 23892

Hogy megtud fogni!

Előzmény: kékszemű (23890)
newnikk Creative Commons License 2010.12.09 0 0 23891

Egyfelől enélkül a legtöbb orsózó csonk esetében nem volna rögzíthető, mert nem húzható ki oly mértékben a csonk, másfelől nem lehetne normálisan megfogni sem, hogy elfordítva rögzülhessen az orsó.

Előzmény: kékszemű (23890)
kékszemű Creative Commons License 2010.12.09 0 0 23890

Azt nem értem, hogy a bekarikázott résznek mi a funkciója...

 

Előzmény: négyszög (23889)
négyszög Creative Commons License 2010.12.09 0 0 23889

Nem teljesen értem, hogy mire gondolsz!

Előzmény: kékszemű (23884)
négyszög Creative Commons License 2010.12.09 0 0 23888

Jóvanna! De azért érthető.

Előzmény: kékszemű (23883)
négyszög Creative Commons License 2010.12.09 0 0 23887

Igen, annak, ez a szerepe! Én eredetileg gumiám szerű anyagot öntöttem bele. Később, amikor az kiesett belőle ,akkor kávéfőző gumit ragasztottam bele.

Előzmény: ihagee (23885)
ihagee Creative Commons License 2010.12.09 0 0 23886

Kedveskéim !

Ti annyira sokoldalúak vagytok hogy biztosan meg tudjátok mondani hogy miféle mérőeszköz ez :

Talán látszik a képeken a Huggenberger Zürich felírat, meg a BKI 123. Bocs az offért, de még az is lehet hogy nem , mert magnót is lehet vele mérni :-)) Ihagee

ihagee Creative Commons License 2010.12.09 0 0 23885

Szia !

Köszönöm szépen a rajzot. Az a kis csatorna azért van benne hogy oda valami gumialátétet kell tenni hogy tapadjon az orsó az adapterhez? Mert akkor az lehet más méretű is, attól függően hogy milyen befőttesgumit tudok szerezni :-))Üdv, Ihagee

Előzmény: négyszög (23881)
kékszemű Creative Commons License 2010.12.09 0 0 23884

Még egy kérdés: az adapter felső része miért tartalmazza azt a kiemelkedést? Miért nem elég az, ha az adapter felső része egy sík felület?

Előzmény: négyszög (23882)
kékszemű Creative Commons License 2010.12.09 0 0 23883

Hát, ezért olyan egyest kapnál szakrajzból a szakközép első osztályában, hogy csak úgy füstölne :-)))

 

Az még hagyján, hogy hol átmérőt méretezel be, hol meg sugarat, de a rajz jobb oldala különbözik a bal oldalától, pedig ez egy forgástest...

Előzmény: négyszög (23881)
négyszög Creative Commons License 2010.12.09 0 0 23882

Hát ez nem egészen úgy sikerült ahogy gondoltam, de remélem, hogy így is érthető!, Ha meg nem, akkor kérdezzetek!

négyszög Creative Commons License 2010.12.09 0 0 23881

Csak sikerült lerajzolnom!,Bocs, de nem vagyok egy műszaki rajzoló! 25 éve, még jobb lett volna.

spacc Creative Commons License 2010.12.08 0 0 23880

Na igen. Itt jön be a tartósság, és üzembiztosság... :)))

Előzmény: ***RS*** (23878)
etwg Creative Commons License 2010.12.08 0 0 23879

Annak idején egy vizierömüben érzékelök mérték a vizszinteket az egyes trubinákhoz (ha jol emlékszek 4 volt), és más - más frekivel jelezték vissza az egyes szinteket. Ezt kellett rögziteni.

Előzmény: ***RS*** (23878)
***RS*** Creative Commons License 2010.12.08 0 0 23878

Hát erre eddig nem is gondoltam, hogy a vízmércék jeleit egy Revin tárolják!!   :-)

Bár lehet hogy az egyik sávon rögzítik a jelet, a másik sávról meg időnként bejátszák hogy: "hajóvonták találkozása TILOS!!!"

Előzmény: etwg (23877)
etwg Creative Commons License 2010.12.08 0 0 23877

Gyakran kell nagyon kevés informáciot (pl. egy jelado jelét) egy másikhoz viszonyitva rögziteni (vizszint, földrengés, folyamatok stb.) Itt csak az a lényeg, hogy a jelviszony a csatornák között pontos legyen, maga jel amugy sem igen tartalmaz infromaciot - vagy csak nagyon keveset - pl. szint, vagy frekvencia, vagy telefonközpontban a feltárcsázott szám stb.).

Előzmény: ***RS*** (23875)
Audi80Avant Creative Commons License 2010.12.08 0 0 23876

ugyvan SLS , amikor elküldtem már láttam , de tudtam ugyis kijavítod :-))

Előzmény: ***RS*** (23875)
***RS*** Creative Commons License 2010.12.08 0 0 23875

A 9,53/4,76 volt az LS, a 2,34/4,76 az már SLS. Egyébként nagyon ritka, nyilván keveset adtak el belőle. Viszont 4 csatornás gép esetében nem tudom elképzelni, hogy mi értelme az SLS-nek. Bár mintha a BRG is gyártott volna 24 csatornás - ahogy ők nevezték - jelentéstárolókat.

Előzmény: Audi80Avant (23874)
Audi80Avant Creative Commons License 2010.12.08 0 0 23874

így van , ez a normál modell az ismertebb , ugyanugy , mint a többi tipusból (A77,B77)ebből is megcsinálták a LS verziókat. repterek taxiállomások stb ahol csupán a dokumentáltság volt a lényeges , az már kevésbé hogy férfi vagy nő ügyfél  beszél 2.38on :-)

Előzmény: ***RS*** (23873)
***RS*** Creative Commons License 2010.12.08 0 0 23873

Lehet hogy volt olyan is, de mintha normál modell is készült volna belőle. (9,53/19,05/38,1 cm/s)

 

http://www.radiomuseum.org/r/studer_revox_tape_recorder_c274c.html

Előzmény: spacc (23868)
kékszemű Creative Commons License 2010.12.08 0 0 23872

A kezelőszervek átalakítása valószínűleg annak a függvénye, hogy a korábbi manuális-mechanikus, vagy az újabb szolenoidos AKAI mechanikára épülő motorokat építi bele valaki. Bár nagy kérdés, hogy miért éri meg ennyi energiát fektetni egy 4000-es AKAI modifikálásába...

Előzmény: spacc (23871)
spacc Creative Commons License 2010.12.08 0 0 23871

Pár éve egy ritkán feltűnő topictárs is átalakított egy ilyen 4000-est 3 mocisra, de meghagyta a kezelőszerveket. Nagyon jól sikerült neki.

A csévélőmocikat tőlem szerválta, ilyenek voltak a Braun TG1000-be is.

Előzmény: kékszemű (23870)
kékszemű Creative Commons License 2010.12.08 0 0 23870

Ha jól emlékszem, akkor Kaziking topictárs mondta régebben, hogy van egy tuti átépítési tippje az AKAI 4000-es magnók nyávogásának megszüntetésére. Részleteket persze sosem árult el a dologról, mostmár értjük, hogy miért :-)))

Előzmény: mohinger (23869)
mohinger Creative Commons License 2010.12.08 0 0 23869
spacc Creative Commons License 2010.12.08 0 0 23868

Figyi! A C274. az 4 csatornás "logging recorder" volt super alacsony sebességú, alacsony és a normál 9,5-ör amiből C278 néven 8 csatornásat is csináltak. Ezek nem hifi magnók voltak.

 

A probléma az, hogy 38-as sebességen már 40dB-nél magasabb szintű az áthallás. Persze lehet egy irányba használni, akkor nem érdekes. Csak szallagpocsékolás.

 

Előzmény: ***RS*** (23857)
***RS*** Creative Commons License 2010.12.07 0 0 23867

Ezt az okfetést követve sima 2 csatornásnál sem érné meg a 18-as változat, mégis rengeteget típust gyártottak 3 motorosból is!

Előzmény: newnikk (23865)
newnikk Creative Commons License 2010.12.07 0 0 23866

közrl közel

newnikk Creative Commons License 2010.12.07 0 0 23865

"Aztán léptek egyet és a kisebb jövedelműek számára csináltak ilyeneket, de 18-as orsómérettel is."

 

Elég nagy marhaság a csévélőmocikat olyan közrl tenni egymáshoz és a fejegységhez, h nem menjen rá a 10,5'-os orsó, ami nem sokkal teszi olcsóbbá, de alaposan korlátozza a használati értéket. Persze picit olcsóbb, mert rövidebb vezetékekkel lehet a mocikat bekötni, meg tán kevesebből kijöhet a fék is, de kinek éri ez meg?

Előzmény: ***RS*** (23858)
***RS*** Creative Commons License 2010.12.07 0 0 23864

Ja tényleg, most elolvastam mégegyszer. Bár 200 eurót talán még éppen megérne. De ő nem ebben utazik.

Előzmény: newnikk (23863)
newnikk Creative Commons License 2010.12.07 0 0 23863

Ja, ja, de nem vette meg!:D

Előzmény: ***RS*** (23862)
***RS*** Creative Commons License 2010.12.07 0 0 23862

Miért? Tulajdonképpen szép gép, és ha jó állapotú és olcsón vette akkor még díznek sem utolsó! Főleg két darab (DIN) fekete  fém orsóval.

Előzmény: newnikk (23860)
newnikk Creative Commons License 2010.12.07 0 0 23861

Pláne hogy mint említette "láma" az orsós magnókhoz...

newnikk Creative Commons License 2010.12.07 0 0 23860

Monnyuk enyhe túlzás lenne csak azért megvenni, h belekurkászhasson. :-)))

Előzmény: ***RS*** (23859)
***RS*** Creative Commons License 2010.12.07 0 0 23859

Azért a kedvünkért vedd le a hátát és kukkants bele a belsejébe. Mert ha ez az X-3-as mechanikáját kapta (amire nagyon hasonlít), akkor biza inkább dísztárgynak való.

Előzmény: Törölt nick (23851)
***RS*** Creative Commons License 2010.12.07 0 0 23858

Azért ez nem ilyen egyszerű, hogy "gyere cipó, hamm bekaplak"!

a Tascam egy sajátos kis szegmenst célzott meg a készülékeivel, az otthon zenélgető, hangmérnökösködő réteget. Ezek nem profi zenészek, csak hobbiból alkotnak otthon, és nem nagyon akarnak egy vagyont költeni a hobbijukra. Ezeknek csinálták ezeket a gépeket, elöszőr 10,5"-os gépeket (A-3340. A-3440 stb, model2 keverő) illetve hozzá a mastereket (A-3300SX-2T stb) Mind viszonylag olcsó gép, és mindegyik 1/4"-t használ. Aztán léptek egyet és a kisebb jövedelműek számára csináltak ilyeneket, de 18-as orsómérettel is. Ezután jött a portastudio ami keverő és kazettás 4 csatornás gépek kombinálását jelentette, illetve a 4 csatornás, de 9,53-on futó kazettás deckek korszaka. Valószinűleg sikeres lehetett az elképzelés, mert sokáig életben volt a rendszer (sőt még ma is létezik multi-channel Hard Diszk rekorderek formájában!) és mások is megpróbálták követni a TEAC-ot. Láttam ilyen kazetta+keverő komninációt a fostex-től és az Audio Technikától, 6 sávos kazettás magnóta Sansuitól. De messze a TEAC adta el a legtöbbet ezekből, sőt az A-3340 a legnagyobb példányszámban eladott 4 CH gép  a világon.

Néhány szám felvételére, pedig teljesen megfelő az 550 méteres szalag 38-on!

Már korábban értekeztünk róla, hogy a digitális világban is megpróbált egy hasonló rendszert meghonosítani a TEAC és a Sony. Ez volt a DTRS, ami azért elég hamar eltünt a piacról. Ez is azt bizonyítja hogy a TEAC elég jól beletalált ebbe. Persze nekik nyilván nagy tapasztalatuk volt ebben, mert a TEAC/Tascam egymaga több fajta szalagost gyártott mint az összes többi nagy gyártó együttvéve.

Előzmény: ihagee (23852)
***RS*** Creative Commons License 2010.12.07 0 0 23857

Akkor a Revi C274 vagy a Tandberg TD-20HS valami elfajzott készülék lenne?

Előzmény: spacc (23856)
spacc Creative Commons License 2010.12.07 0 0 23856

Tudod, negyedsávost nem ildomos 50 mikronossal etetni. Bár az is igaz, hogy negydsávost nem szoktunk 38-al járatni... dehát ott van rajt a DBX ki-bemenet....  tipikus Tascam-os téwút...

Előzmény: ihagee (23852)
spacc Creative Commons License 2010.12.07 0 0 23855

...és még az is lelóg róla....:)))

Előzmény: newnikk (23854)
newnikk Creative Commons License 2010.12.06 0 0 23854

Jól tudod. Furán néz ki ez a nagydarab állat a 7 inches NAB orsókkal:

Előzmény: ihagee (23852)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.06 0 0 23853

Én meg a szalagos.Láma vagyok hozzájuk.

Előzmény: ihagee (23852)
ihagee Creative Commons License 2010.12.06 0 0 23852

Azért  jó poén hogy csak 18 cm-es orsó megy rá ! Ha 50 mikronos szalagot futtat , akkor a 360 méter fél vagy negyed órára elég ( 19,05/38,1 cm/s)... Vagy rosszul tudom ? Ihagee

 

Előzmény: Törölt nick (23851)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.05 0 0 23851

Tascam 22-4  200€ Bécsben.0043680/132 92 19

ihagee Creative Commons License 2010.12.04 0 0 23850

Szia Bigi!

Méltem néhány perce , de a válasz bőven ráér!

Ihagee

Előzmény: big-dewil (23846)
dzogcsen Creative Commons License 2010.12.04 0 0 23849

Ne má... :-)))

Előzmény: Audi80Avant (23848)
Audi80Avant Creative Commons License 2010.12.04 0 0 23848

tessék felsorolni még azt a 38db  Uhert meg hasonlókat :-))

Előzmény: dzogcsen (23847)
dzogcsen Creative Commons License 2010.12.04 0 0 23847

Megoldható, bogdány határától nem messze lakom Szentgyörgypusztán, és biginél is van jó sok felvétel, magnó meg van szarásig, Biginél: Telefunken M10A, Ottari M50, nálam: Telefunken M15A, M5B, Nagra4S, Nagra 4SJ, QGB, és még sokan mások...

Előzmény: ***RS*** (23845)
big-dewil Creative Commons License 2010.12.04 0 0 23846

Jöhetel hozzám is pl felwenni ezt-azt. ))) Kálmus hetente kéccör jön. Egyréxt jobb nálam a hang, másréxt itten nix axxonyállat aki miatt nem lehet rendesen zenélni... )))

Előzmény: ***RS*** (23845)
***RS*** Creative Commons License 2010.12.03 0 0 23845

Köszönettel venném a meghívást! Van Dunabogdányban egy kis telkem, oda szoktam járni kapálni meg fürödni a Dunában. Néhány jó minőségű hangfelvétel is érdekelne 38-on félsávra. Megoldható?

Előzmény: dzogcsen (23844)
dzogcsen Creative Commons License 2010.12.03 0 0 23844

Látogass meg és megnézheted. Meg még sok mindent. :-))

Előzmény: ***RS*** (23837)
M.Jocó Creative Commons License 2010.12.03 0 0 23843

Így is lehetne mondani -:)

Romániában ez a legismertebb "ebay". De ezenkívül van épp elég....

Előzmény: négyszög (23842)
négyszög Creative Commons License 2010.12.03 0 0 23842

Szia! Ez az oldal, a Román, "vatera"?

Előzmény: M.Jocó (23841)
M.Jocó Creative Commons License 2010.12.03 0 0 23841

Sojuz-   boszi.

Előzmény: M.Jocó (23840)
M.Jocó Creative Commons License 2010.12.03 0 0 23840

A Soiz magnó orosz gyártmány, a fekjek is.

Előzmény: mohinger (23839)
mohinger Creative Commons License 2010.12.03 0 0 23839

Szia!

 

Ezek milyen gyártmányú fejek lennének?

Előzmény: M.Jocó (23838)
M.Jocó Creative Commons License 2010.12.03 0 0 23838

http://www.okazii.ro/catalog/40687057/cap-magnetofon-souiz.html

 

Ilyent is meg lehetne próbálni, szerintem jó lenne.

De lehet, hogy a szállítási költségek miatt neked nem

érné meg.

Előzmény: mohinger (23833)
***RS*** Creative Commons License 2010.12.03 0 0 23837

4 sebességes komoly japán magnót még nem láttam. Majd kifúrja az oldalamat a kíváncsiság!

Előzmény: dzogcsen (23835)
mohinger Creative Commons License 2010.12.03 0 0 23836

Na, tudtam én, hogy a magyar lelemény megold minden problémát!

Köszi az infót és a sztorit!

Előzmény: dzogcsen (23835)
dzogcsen Creative Commons License 2010.12.03 0 0 23835

Az STM amúgyis félsávos. Volt (ill. ez kivételesen ma is megvan) egy japán nagy magnóm a 70-es években abban is elkoptak a fejek, tesla volt a felvevő és lengyel grundig csöves a lejátszó, tökéletesen működött, csak elég hamar elkoptak a japán fejekhez képest. Aztán bécsből hoztak sony fejeket és azokat raktam bele (a magnó nem sony) ezt tudtam anno beszerezni. 38, 19,, 9.5, és 4.8 sbességet tud, és negyedsávos.

Előzmény: mohinger (23833)
gszilvis Creative Commons License 2010.12.03 0 0 23834

Húúúúú, köszi! Írom is az e-mailt! Tudtam, hogy jó társaság ez!

Előzmény: gelván (23824)
mohinger Creative Commons License 2010.12.03 0 0 23833

Vaterán nemrég volt egy Revox fejekkel. 10 körül ment el. Az is szép munka volt.

 

Sajna az én fiókomban csak Tesla fejek lapulnak, sem STM, sem Revox, így más megoldás nem maradt :)

Előzmény: dzogcsen (23831)
newnikk Creative Commons License 2010.12.03 0 0 23832

Vajon mit tudhat az akaji elektronyika STM fejekkel (merhogy azok nem 1 ľ-osak)?

Előzmény: dzogcsen (23831)
dzogcsen Creative Commons License 2010.12.03 0 0 23831

Pampalini kartács STM fejekkel csinálta meg, de ő átalakította 3 motorossá stm tekercselő és főmotorokkal.

Előzmény: mohinger (23825)
metalex Creative Commons License 2010.12.02 0 0 23830
metalex Creative Commons License 2010.12.02 0 0 23829

Tudtam !(:-)

Kösz!

Előzmény: mohinger (23828)
mohinger Creative Commons License 2010.12.02 0 0 23828

Teac X-2000R BL

 

Előzmény: metalex (23826)
***RS*** Creative Commons License 2010.12.02 0 0 23827

Korábban valaki már felrakott egy linket, ahol a mozifilmekben szereplő magnókról vannak kiemelve képek. mellette a magnók típusai.

Előzmény: metalex (23826)
metalex Creative Commons License 2010.12.02 0 0 23826

Ha volt már akkor szorri (:-)

A Pulp Fiction.c filmben amikor hazamennek a táncolászásból (Uma és Travolta ), bemennek a nappaliba és Uma bekapcsol egy B@zi nagy szalagost (szól a Girl you'll be a woman soon ), na az milyen magnó ?

Tudja valaki ? gondolom én , valami TEAC lehet, a gombokból ítélve.

mohinger Creative Commons License 2010.12.02 0 0 23825

Sziasztok!

Valaki esetleg próbálta-e már Akai 4000DS MKII-ben az eredeti fejeket más típusúval sikeresen helyettesíteni? Pár napja kíváncsiságból belebiggyesztettem egy Tesla ANP935-ös fejet a felvevőfej helyébe és meglepődve tapasztaltam, hogy remekül vesz fel. Az eredeti rommá van kopva, annál fényévekkel jobb lett. De vajon megéri-e normális felfogatást eszkábálni hozzá, vagy ez csak átmeneti öröm, úgyis hamar elkopik, csak én hallom jónak, mert a régi már nagyon pocsék állapotú. A lejátszójej helyébe még nem próbáltam bele, előbb kíváncsi volnék, van-e tapasztalatotok vele? Folyamatban van gyári, nem agyon kopott fejek beszerzése, csak kíváncsi volnék, hátha más már rég lejátszotta ezt korábban (amin nagyon nem lepődnék meg a korabeli beszerzési lehetőségek mellett)

gelván Creative Commons License 2010.12.01 0 0 23824

A tárcsa és a gyerek miatt van UD-m, de csak privátban. peristkukacfreemailponthu 

Előzmény: gszilvis (23823)
gszilvis Creative Commons License 2010.12.01 0 0 23823

Sima műanyagra...  Próbálok csatolni képet. Kisebb méretben van már neki - és ki tudja miért- az az egyik kedvence.

 

Amúgy a vaterán már én sem találom...

Előzmény: ***RS*** (23821)
kékszemű Creative Commons License 2010.12.01 0 0 23822

A vaterán össz-vissz egyet találtam, de egy kicsit drágálottam.

 

A Vaterán egyet se láttam, ami 18 centis és fém...

Előzmény: gszilvis (23819)
***RS*** Creative Commons License 2010.12.01 0 0 23821

A Maxell műanyag, vagy MR-7 típusú alu orsójára gondolt a fiad?

Előzmény: gszilvis (23819)
***RS*** Creative Commons License 2010.11.29 0 0 23820

Születőben az ÚJ R2R nemzedék! Tehát nem halnak ki velünk a gépek. Hajrá! 

gszilvis Creative Commons License 2010.11.29 0 0 23819

Sziasztok!

 

Bocsánat, hogy bepofátlankodom a nagyok közé...

A helyzet az, hogy Ti már segítettetek egyszer, gondoltam hátha most is tudtok! Ugyebár közeledik a karácsony, és a fiam most sem tud elrugaszkodni a szalagos magnó tárgykörtől. Jelenleg 18-as tárcsákat gyűjt, és "feltétlenül szüksége van" egy MAXELL típusúra

(Idén legalább arról sikerült meggyőznünk, hogy több magnó már nem fér el a lakásban, ezt inkább ne kérjen a Mikulástól...). A vaterán össz-vissz egyet találtam, de egy kicsit drágálottam.

Esetleg nincs valakinek egy felesleges, amit korrekt áron eladna?

 

Előre is köszi a segítségeteket!

Sz.

Törölt nick Creative Commons License 2010.11.29 0 0 23818

Nekem pedig meg van a párja. Ami érdekes ez a müszer volt a régi miskolci 100 W-os, francia gyártmányú TV adó hangadójában. Ez a tartalék műszer az adó leselejtezése után került hozzám. (mérete: 95x95 mm)

Előzmény: oldrad (23815)
dzogcsen Creative Commons License 2010.11.29 0 0 23817

Kár hogy nincs belőle kettő.

Előzmény: oldrad (23815)
etwg Creative Commons License 2010.11.29 0 0 23816

Ez szép, és még valoban a régebbiek közül valo (kis kitérés).....:-D

Előzmény: oldrad (23815)
oldrad Creative Commons License 2010.11.29 0 0 23815

Magnós barátom karmai közül mentettem meg ezt a régi VU-métert :

 

 

 

 

etwg Creative Commons License 2010.11.28 0 0 23814

pedig még ellenálláshálóval illesztett VU-k voltak

 

 

Ez nem is volt a vita tárgya, s talán részben ez volt a lényeg, mert igy megbizhato volt a müszerek kijelzése (egy ellenállás sokkal ritkábban megy tönkre, mint egy halom elektronikai alkatrész.....).

S attol nincs rosszabb, ha egy ilyenfajta müszer megbizhatatlan. A hosszu pályafutásom során egyszer fordult elö, hogy egy fénysávos müszert javitani kellett (mások is elromlottak, de azokat nem igen lehetett javitani, legfeljebb displayt cserélni).

Pontosan a csillapitással volt gond. A kollégák megjavitották kalibrálták (nem is egyszer) mégis végül is ki lett utálva, mert mindenki aki a berendezésen dolgozott, csak morgott, hogy nem jo a müszer. Végül betömtük a nagy lyukat és a bazi nagy müszer helyett egy kisebb, modernebb (természtesen uj) került a helyére.

Egy mechanikus VU müszer meg csak egyszer ment eddig tönkre - megszakadt - kb. 300 volt használatban! 

Előzmény: Audi80Avant (23812)
***RS*** Creative Commons License 2010.11.27 0 0 23813

Szerintem ennek a témának egy másik topicban lenne a helye! Megjegyzem még nem láttam olyan soksávos magnót (Sony, MCI, Studer, Ampex, Otari) amihez ne járt volna a VU méter. Vagy be volt építve a pult alá, vagy konzolként lehetett rátenni.

Előzmény: Audi80Avant (23812)
Audi80Avant Creative Commons License 2010.11.27 0 0 23812

Szerintem nem beszélünk el egymás mellett , ez a téma is van olyan érdekes , mint pl a pacal napokon át :-))

Nah , hogy ne csupán elméletiskedésről legyen szó:  passziv VU mindenféle kiegészítők nélkül európai magnókon:

Telefunken M20 , Telefunken M21, Studer A62-B62-B67-A80. ezek valószínűleg 300msec-esek, az A807-é pedig biztosan az.

A korai Ampex magnókon (pontosabban amikről ismeretem van!)pedig még ellenálláshálóval illesztett VU-k voltak , ugyanugy ahogy az eredeti ős telefonos leiratban is szerepel, 1G és 700Atól fölfele.

Előzmény: etwg (23810)
etwg Creative Commons License 2010.11.27 0 0 23811

stúdiómagnókban eleve nincs szintmérő

 

Amint láttuk a képen, még az amatör konstrukcion is van. Az egyes 1-2 sávosokon nem szokott lenni. Azokhoz lehetett külön konzolt rendelni.

 

műszerek valóban deprez elven működő mechanikus szerkezetek, azokban azonban semmiféle "késleltető" megoldás nincs

 

Ez érvényes az europai meg a japán konstrukciókra. Ennek ellenére még tavaly is gond nélkül vettem 4 darab "igazi" VU müszert az amerikai Fry's-nél (http://www.frys.com/) , amihez semilyen elektronika nem kell (a megfelelö szinterösitön kívül), mégis szépen lassitva esik vissza a mutató. Tehát, ha valaki akarta volna, ilyeneket is rakhatott volna a házi magnokba is.

 

 

miután ezek a műszerek is egyszerűen feszültséget, ill, ezáltal teljesítményt mérnek, kitérésük egyenes arányban áll a hangerővel.

 

Ez csak akkor érvényes, ha a müszerre a hang kerül (elektronika nélkül), ha mérö elektronika van az utban már az állitás nem igaz.

 

 

Előzmény: Törölt nick (23807)
etwg Creative Commons License 2010.11.27 0 0 23810

Kezdünk elbeszélni egymás mellett.

 

bizony egyeznek ,ez a lényege

 

A magno müszeren egy 0 szint a legritkább esetben azonos a 0 dB-ellel (1mW 600 Ohmon) azaz, akkor mivel egyezik a magno 0 szintje?

 

 

hát ez nem így van ráadásul nem a saját VUval

 

Márpedig minden felvétel elött a technikus felteszi a méröszalagot és megnézi valamennyi indikátort hogy 0 szintet mutat-e (vagy -10-et ,ha olyan rész is van a méröszalagon. Természtesen ez a bemérés nem azonos a müszakiak által elvégzett mérésekkel, ahol ki kell vonulni az egész méröparkkal.

Volt egy idö, amikor a szintezés kedvéért minden szalag elejére fel kellett venni 1-2 perces szinuszjelet (1 kHz meg 10 KHz, néh mást is), amiket a magno müszerein kellett helyes szintre beállitani.

 

nembaj a magnó VU nem erre kell

 

Ilyen soksávoson valoban nem, de ezeket megelözte a 1 vagy 2 sávos magno és a VU használat onnan jött, hogy még egy aluképzett riporter is tisztességes hangu felvételt tudjon csinálni.

 

 

már az 50-es években többféle fénymutatós VU használatban volt  komolyabb és drágább elektronikákkal meghajtva (-60dB indulással!) ,mint maga a magnóelektronika.

 

Hát nekem is van még néhány ilyen fénysugaras müszerem, de azok köszönö viszonyban sincsenek a VU méterekkel (azonkivül hogy ráirnak valamit). Ezek kivétel nélkül sima csillapitás nélküli deprez müszerek, ahol a mutatot fénnyel helyettesitették, és a cél az volt, hogy még gyorsabbak legyenek (kisebb tömeget kell mozgatni, de kisebb a kitérés is - de hosszabb a mutato.)

Azután az elektronikában megjelent az önkifejezést teljes tartománya (van egy ilyen müszerem, igaz már plazma kijelzövel, nem kevesebb mint 8 fajta csillapitással - némelyikhez még egy neves rádioado is oda van rendelve..... mondván, hogy az XX rádioban igy modulálnak.....:-)

Hát ennyit az europai "VU" méterekröl.

 

 

 

Előzmény: Audi80Avant (23809)
Audi80Avant Creative Commons License 2010.11.27 0 0 23809

Igazad van abban, hogy részben igaz amit leírsz ,vagyis az a fele biztosan amikor spaccal egyetértesz :-))

"de a magnok müszerei, csak nagyon ritkán egyeznek ezzel"... bizony egyeznek ,ez a lényege

"A magnok bemérése is általában ezen az egyetlen szinten történik szinusz jellel."...hát ez nem így van ráadásul nem a saját VUval

"Ez azonban abszolut semmit nem mond arrol, hogy milyen hangos a zene vagy a beszéd." nembaj a magnó VU nem erre kell

"Az europai cuccokban sokáig sima deprez müszereket használtak" már az 50-es években többféle fénymutatós VU használatban volt  komolyabb és drágább elektronikákkal meghajtva (-60dB indulással!) ,mint maga a magnóelektronika.

 

Előzmény: etwg (23805)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.27 0 0 23808

dBm.

Előzmény: etwg (23805)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.27 0 0 23807

1. Ez nem a Stúdiómagnó magnó topik és a stúdiómagnókban eleve nincs szintmérő, a szint beállítás és ellenőrzés ott a keverő asztalokon történik.

2. a félprofi és kommersz magnók régi tipusaiban lévő szintmérő műszerek valóban deprez elven működő mechanikus szerkezetek, azokban azonban semmiféle "késleltető" megoldás nincs, a késleltetés a vezérlő elektronikában (legtöbbször egy egyszerű tranzisztor, dióda, kondenzátor összeállítás) van megoldva.

3. Ezzel szemben a műszer mágnesének speciális kialakításával a műszer linearitását megszüntetik, a kis szintű jelek láthatóságának érdekében.

4. Skálájuk hossza gyakran rövidebb, mint az egyébb, elektronikus mérésekre használt deprez műszereké.

5. miután ezek a műszerek is egyszerűen feszültséget, ill, ezáltal teljesítményt mérnek, kitérésük egyenes arányban áll a hangerővel.

Előzmény: etwg (23805)
big-dewil Creative Commons License 2010.11.27 0 0 23806

Beteg wagy te, hallod e? Mán hogyan lehetne nagytudásu, mikor köztudott, h az a Spacc, és ö megmondta, h Goodmans nem lehet jo. Punktum! )))

Előzmény: tiborkaba (23804)
etwg Creative Commons License 2010.11.27 0 0 23805

Nem akarok szélmalomharcot folytatni, és részben igaz az is amit te irsz, de a VU-nak meg a dB-nek valoban nem sok köze van egymáshoz.

A 0 dB definicioja ugy van, ahogy irtad a 1mW-ra vonatkoztatva, de a magnok müszerei, csak nagyon ritkán egyeznek ezzel (annak ellenére, hogy a többségükon van valahol egy hitelesitett 0dB-es szint, ami rendszerint a studio belsö rendszeréhez igazodik (ha ott a 0 dB 1,55V azaz +6dB, akkor ahhoz). A magnok bemérése is általában ezen az egyetlen szinten történik szinusz jellel. Ez azonban abszolut semmit nem mond arrol, hogy milyen hangos a zene vagy a beszéd.

Ezért, ahogy már irtam, az amerikaiak bevezették a VU métert, ami egy Deprez  müszer, de speciálisz ballisztikával (nem elektronika), igy a mutato felfelé (majdnem) azonnal követi a jelszintet, de nem esik vissza. Igy az emberi szem aránylag könnyen tudja követni a mozgást, ráadásul a mutató kitérése is nagyobb a megszokott deprez müszereknél (120 fok körül van - ez tünt fel leginkább a magnon) mert ott okvetlenül el kell érni legalább a -20dB + 3 dB kitérési tartományt. Igy azokon igen ritkán fordul elö extra szinskála a fehéren (krémszinün) meg a piroson kivül.

 

Az europai cuuccokban sokáig sima deprez müszereket használtak, ahol a mutato kitérése 120 fok alatti, gyakran csak 90 fok), és nincs benne semmilyen késleltetés - azaz a mutato jel nélkül azonnal visszazuhan a skála bal sarka felé.

Ezt elektronikával probálták megcsinálni (ha VU szerü kijelzést akartak). A baj az volt, hogy a müszer maga lineáris skáláju (és kis kitérésü), igy nagyon kis tartományban kell tartani a moduláciot - ezért lett a 0 alatti 3 -6 dB tartomány rendszerint sárgával jelölve, hogyha itt mozog a modulácio, akkor kb. egyforma a hangerö is. (Aki már ült keverö pult mögött tudja, hogy milyen nehéz egymástol függetlenül zenét meg beszédet ugy felvenni, hogy azok késöbb egyforma hangerövel szoljanak.)

A PEAK hold funkcio csak késöbb jelent meg, amikor az átviteli láncban olyan dolgok lettek beiktatva, amiket egyszerüen nem volt szabad tulmodulálni. Ebböl a szempontbol a magnoszalag igen igénytelen, hiszen a munkapont is ugy van meghatározva, hogy mikor érnek el a szalagon egy bizonyos szintü torzitást (néhány dB e szint felett nem csinál semmi rosszat, csak az ilyen impulzusok torzitását növeli, amit sokak akár zenei hatásnak is vélnek - mint pl. sok csöves erösitö hangját is jobbnak tartjuk pedig sokkal jobban torzitott). Igy egy analog nagysebességü magnora teljesen felesleges a peak-hold mérés.

 

Az ilyen sokcsatornás magno müszereit a kutya sem szokta nézni (kivéve a technikusokat, akik beállitgatták a magnot - azokat meg amugy is szinte kizárolag a 0 szint érdekli), meg legfeljebb azt, hogy megy-e rá a jel vagy sem. A hangmérnök a keveröpult müszereit nézi, mert azok vannak a szemügyében és azok mást is tudnak mutatni, mint a magno müszerei. (Ráadásul ezek a magnok mindig a háttérben szoktak menni, vagy akár egy másik helységben a zaj meg a klima miatt.

Előzmény: spacc (23801)
tiborkaba Creative Commons License 2010.11.27 0 0 23804

Tud valamit a tata. Szééép Goodmans Maxim monitorok...

:)))

Előzmény: delamancha (23802)
Audi80Avant Creative Commons License 2010.11.27 0 0 23803

kár hogy elárultad, kiváncsi lettem volna még hányan hányféle verzióra szavaznak :-))

Előzmény: delamancha (23802)
delamancha Creative Commons License 2010.11.27 0 0 23802

Nos, a hangszórót ez esetben etwg és bigdewil urak nyerték, házigyártmány Telefunken t9 mechanikára.

 

Itt az oridzsi thread róla ( + a bácsi épitett más dolgokat is - keverőt etc. , csak sajna 20 éve beteg, a studió meg úgymaradt, ahogy volt... )

 

http://www.prodigy-pro.com/diy/index.php?topic=41914.0

 

Üdv.

 

 

spacc Creative Commons License 2010.11.27 0 0 23801

Azt hiszem megint szélmalomharcot folytatsz.

A VU az a volume unit, és az biza a telefóniában jelent meg legelőbb.  Csak az a probléma, hogy hogy semmi többet nem jelent. Amit említettsz, az már egy jóval későbbi szakasza a fejlődésnek. Ma is többféle mérési metődust használnak  a kivezérlés megjelenítésére komolyabb berendezések a spektrálistól kezdve a kombinált csúcs és átlagkivezérlésig.

 

Ami a színeket illeti. Ezek -túl azon, hogy még a klf. "bar" kijelzőknél is jelen vannak - ergonómiai jelentőséggel bírnak, de leginkább a deprez-műszeres megoldásoknál, különösen akkor ha azok mérete korlátozott, ráadásul a számuk is nagy, mint jelen esetben. Nincs olyan ember, aki eccere akár 4 műszer által mutatott értéket precízen fel tud fogni, pláne itt ennél a példánál, ahol ennek eccerre többszöröse van. Na ilyenkor segélnek ezek a számodra nem logikus dolgok. Persze magad is kipróbálhatod, eccere egy tucat fehér hátterű mutatós műszer által kijelzett értéket egy pillantással kiértékelni, de ez nem fog menni.

Azért van a sárga mező, mert a sárga háttér elött jobban láccik a mutató mozgása. A kiértékelés tudat alatti szakasza hatékonyabb ilyenkor. De ez a történet korai szakaszához tartozik, az akkori technikai lehetőségek között ez volt az egyik igéretesnek tűnő verzió.

Ma már a PEAK-HOLD fukció korában ez a moccer a feledés homályába került.

Előzmény: etwg (23796)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.27 0 0 23800

Érdekes amit írsz, ugyanis egy hiteles mérőszalagnál a 0 dB szintű, 1 kHz-es jel esetén, amikor a magnó Line kimenetén az előírt szint mérhető, a beépített műszerek általában a 0 szinten állnak.

Előzmény: etwg (23796)
etwg Creative Commons License 2010.11.27 0 0 23799

A 0 dB (vagy VU) szintet mindig egy pontos vonal jelzi, mert ez elég fontos szint a magno beállitásához. Ezt nem lehet mezövel jelezni.

Az europai magnokon szokott a -3 dB - 0dB tartomány kihangsulyozva lenni (föleg, ha inkább csucsindikátor volt a müszer), az amerikai magnokon ilyesmi nincs.

Előzmény: Törölt nick (23798)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.27 0 0 23798

Azt az igen keskeny kis világos (sárga vagy fehér ?) mezőt én is látom, talán a műszer kis mérete miatt azzal is a 0 dB helyét jelzik.

Előzmény: etwg (23797)
etwg Creative Commons License 2010.11.27 0 0 23797

Akkor lehet, hogy jobb a monitorom, mert én bizony bal oldalon egy zöld mezöt látok, majd egy kis sárga következik és ezután jön a piros. Ilyen egy VU méteren sohasem volt és nincs is értelme.

Előzmény: Törölt nick (23795)
etwg Creative Commons License 2010.11.27 0 0 23796

Ez komoly tévedés. a telefonia 0 dB-le meg a 0 VU egymástol teljesen elválasztando értékek. A (VU) a müszer csillapitására utal, az, hogy 0 dB-en mind a kettö ugyanazt jelenti az (majdnem) véletlen, mert egész másrol van szo. (Amugy az amerikai gépeken a 0 VU az rendszerint +4 dB volt - Europában viszont általában +6 dB). A két müszernek teljesen más a skálája meg a mutato mozgása is. (A VU a hangeröt igyekszik mutatni a ez europai müszerek meg a moduláciot, és a kettö nem ugyanaz).

 

(Amugy ez örökös vita a mai napig, és a német iskola - amit nálunk is követnek - müszaki szempontbol közeliti meg a kérdést, és mérik a hangot, az amerikai iskola meg inkább a hang tartalmát helyezi elönybe és emiatt igy mérik a hangot - más csillapitásu kijelzökkel. Sajnos a mai napig hallhato, hogy 2 egyformán 0 dB-re modulált hang nem egyforma hangerejü, és rohannak az emberek a hangeröszabályzokhoz lehalkitani vagy erösiteni a hangot. Ez hallhatod a TV-ken stb, de a lemezeken meg a szalagokon is.

Előzmény: spacc (23794)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.27 0 0 23795

Elnézést, hogy beledumálok, de az én monitoromon (CRT és nem egy csúcs) tökéletesen látható a 0 dB-ig terjedő zöld mező, majd az e fölötti piros mező (ha egyáltalán van ennek jelentősége).

Előzmény: etwg (23792)
spacc Creative Commons License 2010.11.27 0 0 23794

Kicsi tévedésbe vagy. Lehet rajta akármilyen mező, lehet kármilyen színű, egy ami fix (régen!!!)   600ohmon 1 kHz színusszal megküldve 1 mW-on a skálamutató "0" értéket mutasson a skálán. Hisz a neve is ez, "Volume Unit"  A telefóniáből vettük át, később, a 60 évek elején kiegészültek a meghatározó paraméterek, úgy mint fel és lefutási értékek (milisec. értékben).

Biztos lehetsz benne, hogy rendes, decibelskála is van rajt.

Előzmény: etwg (23792)
big-dewil Creative Commons License 2010.11.27 0 0 23793

A forditott fejegység a telefunkenek sajátja.Ha maxek a magno, akko naon xip munka.

Nekem az a xürke tárcsás telefon jön be leginkább... )))

etwg Creative Commons License 2010.11.27 0 0 23792

A VU métereken nincs zöld meg sárga mezö, és a kitérés felbontása is egy kicsit más (csak a 3 plusz dB szokott piros lenni), és az a tartomány kevesebb mint a skála 1/3-a.

Az biztos hogy szép munka, bárki csinálta, söt ha még valoban össze is kombinálta több gyár megoldásait (Ampex fejegység, ?? mechanika, saját elektronika meg távvezérlés - mert ha jol látom mozgato gombok sincsenek rajta) akkor le a kalappal a készitöje elött.

Ami viszont még feltünt - hátul a két cséve között van egy kör alaku számlálo (ha az, az?) - ami nagyon hasonlit egy STM (ML) ledes számlálo egységre. Egy nyugati magnon ilyesmit és ott elhelyezve, még nem láttam....(szerintem nagyon hülye helyen van a kezelö számára).

 

Előzmény: spacc (23791)
spacc Creative Commons License 2010.11.27 0 0 23791

Nos, hogy gyári-e azt én nem tudom, kicsit sasolgattam ezeket a műxereket, de ezek bia VU-k, csak fekete xámlaposak, és kívülről xereltek... De amúgy tényleg ámátőrnek néz ki, de ahoz képest böcsületesen meg van csinálva.

Előzmény: etwg (23790)
etwg Creative Commons License 2010.11.26 0 0 23790

Pontosan ez az.

A fejtakaron ott az AMPEX felirat, de egy amerikai cég sohasem használt ilyen tipusu müszereket (ök a VU méterre esküdtek, ezek meg nem azok).

Továbbá a tengerentulon nem volt nagyon szokás a szalagstabilizálo (az a két vastag görgö a széleken) használata. Az AMPEX inkább az elektronikába bizott. (8 évig gondoztam 2 darab MM1100-st meg vagy tiz AG keskenyebb szalagu magnot 2-8 sávost).

 

Én nagyon ugy látom, hogy itt valamilyen öszvérrel van dolgunk (a fejegység AMPEX, de minden más nem annyira....)

 

Előzmény: spacc (23789)
spacc Creative Commons License 2010.11.26 0 0 23789

Nézd meg a fejtakarót!

Előzmény: etwg (23788)
etwg Creative Commons License 2010.11.26 0 0 23788

Söt az indikátorok alapján meg merem kockáztatni, hogy valamilyen "házi gyártmány" .

Legalább a port letörölhették volna rola...ha már ilyen fotomodellt csinálnak belöle.

Előzmény: etwg (23787)
etwg Creative Commons License 2010.11.26 0 0 23787

Hát szvsz ez nem AMPEX - legállibis nem 1968 utánni. Szerintem talán Lyrec vagy valamilyen hasonlo ritkaság.

Előzmény: spacc (23786)
spacc Creative Commons License 2010.11.26 0 0 23786

AMPEX ez, a wakk is lássa...   :)))

Előzmény: delamancha (23779)
***RS*** Creative Commons License 2010.11.26 0 0 23785

Ráadásul ez 2"-osnak néz ki a szalagvezetők alapján, a Fostex meg nem kedvelte ezta  méretet.

Előzmény: newnikk (23783)
***RS*** Creative Commons License 2010.11.26 0 0 23784

Még sosem láttam ilyen fostex-et, szerintem ez nem az.

Előzmény: newnikk (23783)
newnikk Creative Commons License 2010.11.26 0 0 23783

Amilyen fos kinézetű, Fostex?

Előzmény: delamancha (23779)
***RS*** Creative Commons License 2010.11.26 0 0 23782

Néhány kép nem ártana a falra! Mellesleg ezen a képen nem látszik, de még egy RS-777-ese is van a póknak.

Előzmény: Törölt nick (23773)
delamancha Creative Commons License 2010.11.26 0 0 23781

Eddig oké, de vajh miféle szerzet ?

Előzmény: quad (23780)
quad Creative Commons License 2010.11.26 0 0 23780

Ha jól számolom, egy 16 csatornás magnó :-)

Előzmény: delamancha (23779)
delamancha Creative Commons License 2010.11.26 0 0 23779

Na, urak ez miez lehet ??? :)

 

Master View Creative Commons License 2010.11.26 0 0 23778

Csak reflektálás volt a megjegyzésre.

 

Amúgy nem tudom, ma még nem találkoztam tükörrel. Az a fránya zárt osztály, itt egy tükör sincs........:)))

Törölt nick Creative Commons License 2010.11.26 0 0 23777

Az első kép meg önarckép ?   :-)))

Előzmény: Master View (23776)
Master View Creative Commons License 2010.11.26 0 0 23776

 

 

Nem mellékesen megtaláltam topiktársunk lakhelyét is ( nem sértésnek, érdekességnek szántam ) :

 

 

 

Előzmény: spacc (23774)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.26 0 0 23775
  • Ül az ember egy szobában egy széken, az ajtó bezárva. De ha belép egy Nő, az ember megszűnik csak embernek lenni, és azonnal Férfi lesz. És éppen annyira lesz férfi, mint amennyire Nő volt az, aki belépett.

Karinthy Frigyes

 

:-DDD

Előzmény: spacc (23774)
spacc Creative Commons License 2010.11.26 0 0 23774

...azt te csak hiszed..... az idő múlásával elhal az axonyi szó, és béke, nyugalom időszaka jő el... :DDDD

Előzmény: Törölt nick (23773)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.26 0 0 23773

Azért hosszab idő után eléggé egyhangúvá és kényelmetlenné válhat egy raktárhelység.

:-)))

Előzmény: ***RS*** (23769)
kékszemű Creative Commons License 2010.11.26 0 0 23772

Jobban megnézve, a kép biztosan fake!!!

 

A szalag laza, tehát nem lejátszás állásban megy. A monitor kapcsoló viszont nem source állásban van, tehát nem a bemenet szintjét mutatja a kijelző...

Előzmény: kékszemű (23771)
kékszemű Creative Commons License 2010.11.26 0 0 23771

Valóban nagyon gyanús, ugyanis a felvételi/lejátszási szint kijelző mellett is látszik egy számláló, meg a magnó jobb oldalán is látszik egy számláló, ráadásul a két számlálón nem ugyanaz az érték van...

Előzmény: ***RS*** (23770)
***RS*** Creative Commons License 2010.11.25 0 0 23770

Nem tudom eldönteni, hogy ez csak Photpshop, vagy valódi! Egy Cseh honlapról töltöttem le. Mindenesetre ilyen 3 színű műszer volt néhány Technics kazettáson, de ettől még lehet hamisítvány.

***RS*** Creative Commons License 2010.11.25 0 0 23769

Tiszta felüdülés lehet egy ilyen szobában lakni!

***RS*** Creative Commons License 2010.11.25 0 0 23768

Régiségek gyüjtőinek: Ebay-en eladó: (Dokordr PT-4K)

spacc Creative Commons License 2010.11.23 0 0 23767

Ez aztán IGEN!

Előzmény: ***RS*** (23765)
spacc Creative Commons License 2010.11.23 0 0 23766

Böcsüld meg, ez is ritkaság, igazi szervízkönyv... :)))

Előzmény: dzogcsen (23764)
***RS*** Creative Commons License 2010.11.23 0 0 23765

Egy kis csöves szépség!

dzogcsen Creative Commons License 2010.11.23 0 0 23764

Köszi szépen! Bigi átadta a CD-t. :-))))))

Előzmény: spacc (23761)
***RS*** Creative Commons License 2010.11.22 0 0 23763

Érdekes és szép régi gép, egy Denon szalagos.

spacc Creative Commons License 2010.11.22 0 0 23762

Öcsike!  Nem volt első széria, mindíg is 2-3 féle között lehetett választani,  a fadobozos (Tonban Shatule) TS jelzésüeknél az erezet, és furnírfajta (Teac, Palisander...) között. Maxixmum, ha nem volt a kereskedőnél olyan, várt az ember egy pár napot...

Előzmény: dzogcsen (23760)
spacc Creative Commons License 2010.11.22 0 0 23761

Nekem van komplett szervízkönyvem, még a tafó és tekercsadatok is rajtvannak.... Pdf formátumban több mint 38 Mb

Előzmény: dzogcsen (23755)
dzogcsen Creative Commons License 2010.11.22 0 0 23760

Köszi. A csontszínű a legelső széria.

Előzmény: gabocza1 (23759)
gabocza1 Creative Commons License 2010.11.22 0 0 23759

Megnézem!

 

Előzmény: dzogcsen (23755)
gabocza1 Creative Commons License 2010.11.22 0 0 23758

Kicsit sajnálom, hogy nem a csonmtszimű, de ez is szép!

Előzmény: dzogcsen (23752)
dzogcsen Creative Commons License 2010.11.22 0 0 23757

Máris nézem!

Előzmény: drnyulas (23756)
drnyulas Creative Commons License 2010.11.22 0 0 23756

Magácska meglett szólítva a mási - lemezjátszó - alkatrész topicban.

Előzmény: dzogcsen (23755)
dzogcsen Creative Commons License 2010.11.22 0 0 23755

Van hozzá kapcs. rajzod?

Előzmény: gabocza1 (23753)
dzogcsen Creative Commons License 2010.11.22 0 0 23754

Biza, biza... :-)))

Előzmény: gabocza1 (23753)
gabocza1 Creative Commons License 2010.11.22 0 0 23753

Te is fiam...? :)

Előzmény: dzogcsen (23752)
dzogcsen Creative Commons License 2010.11.22 0 0 23752

 

Új családtag érkezett ma postán.

j

***RS*** Creative Commons License 2010.11.22 0 0 23751

Az is lehet hogy a gyorscsévélésre kapcsolt 6 db magnyó csak a laptop hűtését szolgálja...

Előzmény: AudiJo (23750)
AudiJo Creative Commons License 2010.11.22 0 0 23750

Valamiről csak föl köll vönni azokra a szalagtekercselőkre!:))))

Laptop az alaplapi hangkártyájával......jó is az!:))))

AJ

Előzmény: spacc (23748)
dzogcsen Creative Commons License 2010.11.21 0 0 23749

Mintha a spacc asztalát látnám. Na nála is ez a zenehallgatás.

Előzmény: ***RS*** (23747)
spacc Creative Commons License 2010.11.21 0 0 23748

Tezswírkém!  Oszt mitet keres a csizma ottan elöl az asztalon? Ilyenkor mindíg kiwer a weríték....

Előzmény: ***RS*** (23747)
***RS*** Creative Commons License 2010.11.21 0 0 23747

Előzmény: ***RS*** (23745)
***RS*** Creative Commons License 2010.11.21 0 0 23746

Na kép nem ment át.

Előzmény: ***RS*** (23745)
***RS*** Creative Commons License 2010.11.21 0 0 23745

Egy kellemes kis környezet.

Törölt nick Creative Commons License 2010.11.20 0 0 23744

Köszönöm.Az alkatrésznek való,meg a hibás magnókat Herstal fórumtársnak szoktam adni.Hatalmas gyűjteménye van.

Előzmény: M.Jocó (23742)
M.Jocó Creative Commons License 2010.11.20 0 0 23743

Már teljesen fölösleges, kész tények előtt állok: nem adhatóak vissza, most már én

vagyok a "boldog" tulajdonosuk -:))

Előzmény: ***RS*** (23741)
M.Jocó Creative Commons License 2010.11.20 0 0 23742

Ja bocsi...

Van talán számodra egy kazi nekem, amit nem használok: Hitachi D-3500. -:)

Elelktronikailag tökőletes, hiányzik a kazettatartó fedele és a szíjak lazák, kivéve a

lapos meghajtót.

Előzmény: Törölt nick (23738)
***RS*** Creative Commons License 2010.11.20 0 0 23741

Nekem szerencsére nincs ragadós TDK szalagom, pedig elég sok fajta van. De mondta valaki a fórumon hogy van neki ragadós LX-e, ami pedig nagyon jó szalag. (és nem is régi)

Azért csekkold le hogy milyen szalag van az orsón. Nézdd meg a befutót, és hogy gyári-e a ragasztás rajta.

Előzmény: M.Jocó (23740)
M.Jocó Creative Commons License 2010.11.20 0 0 23740

Sajnos a múlt héten vásároltam itt egy aukciós szájtról két TDK-t és mindkettő ragad.....

 

Előzmény: ***RS*** (23739)
***RS*** Creative Commons License 2010.11.20 0 0 23739

Baromi régi szalagok ezek, még az AUDUA-nál is régebbiek. A TDK-k ugyan nem ragadnak, de azért nem árt vigyázni. Azon kívül valami buhera van velük, mert van köztük műanyag és fém orsós is.

Előzmény: M.Jocó (23737)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.20 0 0 23738
Előzmény: M.Jocó (23737)
M.Jocó Creative Commons License 2010.11.20 0 0 23737

Vegyük meg. Felére benevezek.

A francia nem az erősségem, megértem a szöveget,

de nem tudok fogalmazni. Ha megrendeled, azonnal küldöm(utalom) a részem.

Előzmény: Törölt nick (23736)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.20 0 0 23736
oldrad Creative Commons License 2010.11.19 0 0 23735

Hogy ne merüljön a feledés homályába, hálózati a lelkem, lemezjátszó motorral :

 

 

 

Előzmény: oldrad (23734)
oldrad Creative Commons License 2010.11.19 0 0 23734

Egy újabb szerzemény :

 

 

 

oldrad Creative Commons License 2010.11.19 0 0 23733

Én is, lehet hogy hárman vettük meg azt az egy darabot ? :-))

 

Előzmény: quad (23729)
gabocza1 Creative Commons License 2010.11.19 0 0 23732

Én is...:)

Előzmény: quad (23729)
gabocza1 Creative Commons License 2010.11.19 0 0 23731

Egyelőre nem, az önkormányzattal állítólag már megegyeztek, de a vasúttal még nem sikerült...:(

Előzmény: quad (23729)
tiborkaba Creative Commons License 2010.11.19 0 0 23730

Komolyan újra megnyílik? Szerettem ott bóklászni, minden volt, kb a kommunális hulladéktól felfele.

 

Előzmény: quad (23729)
quad Creative Commons License 2010.11.19 0 0 23729

Én a Verseny utcában vettem ilyet.

 

Tényleg mi van a Verseny utcai piaccal? Én azt hallottam, hogy novemberben megnyílik. 

Előzmény: ***RS*** (23728)
***RS*** Creative Commons License 2010.11.18 0 0 23728

Milyen érdekes Grundig DeJUR orsós magnó! Kicsit emlékeztet a Sabamobilra, de attól különbözik. még sosem láttam ilyet!

 

http://cgi.ebay.com/Vintage-Grundig-DeJUR-Hand-Held-Tape-Recorder-/150498393071?pt=Vintage_Electronics_R2&hash=item230a673bef

***RS*** Creative Commons License 2010.11.18 0 0 23727

Újabb, tipp-topp állapotban lévő, full extrás gép került elő a szekrényből. Valakinek nagyon szép Karácsonya lesz!

 

http://cgi.ebay.com/TEAC-40-4-TASCAM-4CH-SYNC-REEL-RECORDER-A-3440-A-3340S-/140475747081?pt=Vintage_Electronics_R2&hash=item20b501cb09

newnikk Creative Commons License 2010.11.18 0 0 23726

A Ricoh 1936-os alapítású.

Előzmény: quad (23723)
oldrad Creative Commons License 2010.11.18 0 0 23725

Látod, jól bevásároltunk :-)

Itt a Parrot könyvalakú kis magnóm, a mágneses adattárolók-gyűjtiben a hasonló gyártójú 5 1/4 "-os floppy-lemezek.

 

 

Előzmény: quad (23723)
quad Creative Commons License 2010.11.18 0 0 23724

Egyébként, hogy az irodatechnikánál maradjunk,  láttam már OKI "gyártmányú" Okicorder  nevű magnót is 

quad Creative Commons License 2010.11.18 0 0 23723

Kissebbik baj, hogy USA, de nem is akarja máshova küldeni.

 

Egyébként biztos, hogy nem Ricoh gyártmány. (volt már akkor egyáltalán Ricoh?)

 

Nekem van egy pár hasonló magnóm (úgy értem, majdnem biztos hogy egy helyen készült)az egyiket közülük pl Citroennek hívják.

Előzmény: ***RS*** (23722)
***RS*** Creative Commons License 2010.11.18 0 0 23722

Sajna nem az enyém. Most hírdetik az usa Ebay-en. Nincs valami nagy tülekedés érte. Nem is tudtam hogy a Ricoh is gyártott magnót. Vagy legalább is próbálkozott vele.

Előzmény: dzogcsen (23721)
dzogcsen Creative Commons License 2010.11.18 0 0 23721

Nekem is nagyon tetszik! A tied? Ha megválnál tőle vevő vagyok rá stipi stopi én szóltam legelőbb! :-)))

Előzmény: ***RS*** (23719)
mohinger Creative Commons License 2010.11.18 0 0 23720

Hát, nem rugdosnám ki a fa alól ezt a dobozt :)

 

Előzmény: ***RS*** (23712)
***RS*** Creative Commons License 2010.11.17 0 0 23719

Quad kollégának biztos megdobanna a szíve ez után a 3"-os orsókat fogadó fém vézas Ricoh rögzítő láttán!

big-dewil Creative Commons License 2010.11.17 0 0 23718

Éppen halálán wan és naon beteg. Különben is wárj a sorodra, me az én projektem régebben wár, mint a tiéd. Az még egy éwes sincs. )))

Előzmény: gabocza1 (23717)
gabocza1 Creative Commons License 2010.11.17 0 0 23717

Nekem itt a bátyja! Csak még egy topictársunknál pihen, restaurálásra várva, de asszem nemsokára felhívom...

Előzmény: venuto (23716)
venuto Creative Commons License 2010.11.17 0 0 23716
Előzmény: gabocza1 (23709)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.17 0 0 23715

Elférne nálam is:-))

 

Elfekvő raktárkészletet fedeztek fel, vagy mi a szösz?

Előzmény: gabocza1 (23713)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.17 0 0 23714

"kiköltöznék  örökre  oda , nem itt  ebben a  letetvesedett  pororszában , Ady  ugarján  élnék"

Kedves sapirico-d ! Ki tart vissza ? Amikor így eltávozást kapsz a pszihiátriáról, nyugodtan költözz ki oda.   :-)

Előzmény: venuto (23707)
gabocza1 Creative Commons License 2010.11.17 0 0 23713

Honnan a francból került elő mostamában ez a sok "dobozolt" gép vajon? Mit mondjak, málam jó helye lenne...:)

Előzmény: ***RS*** (23712)
***RS*** Creative Commons License 2010.11.17 0 0 23712

Emelje fel a kezét az, aki Karácsonyra örülne egy ilyen dobozolt gépnek!  :-)

 

http://cgi.ebay.de/Technics-RS-1500-Tonbandmaschine-OVP-/250725484102?pt=Bandmaschinen&hash=item3a60674646

Törölt nick Creative Commons License 2010.11.16 0 0 23711

Mire méssz vele, ha egy fadobozos Unitra mikrofonod sincs.   :-)))

Előzmény: gabocza1 (23709)
gabocza1 Creative Commons License 2010.11.16 0 0 23710

Megnéztem a gépet, ilyet tényleg nem láttam, de a kapcsolók elrendezése után, a ZK-246 valamelyi altipusa lehet...

Előzmény: venuto (23707)
gabocza1 Creative Commons License 2010.11.16 0 0 23709

Többféle Tandbergem is van...:)

Előzmény: venuto (23707)
venuto Creative Commons License 2010.11.16 0 0 23708

Lásd  lennebbi  írás . Egyébként  nagyon  affelé  gravitál  a  szitu  (  lásd  Unitra  rovat 9 , hogy  nem  is  2  ,  hanem  3  daniel  volt  , mert  az  uccsó  ottani  fotón  valami  fémkeretszerűséget  láttam . 

 

sapirico--d

Előzmény: newnikk (23704)
venuto Creative Commons License 2010.11.16 0 0 23707

Kedves  Roksana  rádiótlan  Barátom .

Nézd  meg  az  Unitra -- lengyel  szerelem  nevű  rovatban  a  621.  és  a  625.  közötti  beírásokat  ,  majd  a  fotókért  a  633.  sorszámút . Egyébként  most  megint  voltam  kint  fél  napra  Dél-Lengyelországban , és  egy  4napos  ünnepre  csöppentünk  be  ,  s  a  lengyelek 10-ből 10X  úgy  viselkedtek , hogy ha nem  lennék  egy  ilyen  vén  kaka-baka , tényleg  kiköltöznék  örökre  oda , nem itt  ebben a  letetvesedett  pororszában , Ady  ugarján  élnék . De  ez  nem  tartozik  ide . Fogok  kapni  egy  fadobozos  Unitra  mikrofont  is  a  '80-as  évekből . Spacc  mesternek  adtam  egy  tangenciáliskarút , Ő  megjavítá  a  Tandberg  Rádióm  ki--bekapcsolóját . Állítólag  Néked  van  a  másik  illen . 

 

sapirico--d

Előzmény: gabocza1 (23703)
turhozoli Creative Commons License 2010.11.16 0 0 23706

Bár nem méltó a revox-okhoz de utsó ajánlatom, 6 k-ért eladó:

http://forum.audiodiy.hu/viewtopic.php?t=1690

 

turho.allat@gmail.com.

Szalagom nincs hozzá, 1 db üres (talán fekete Ramovill) orsó....

spacc Creative Commons License 2010.11.16 0 0 23705

...há nem azt írta, ho "amit  még  a nemzetközi  Unitra  rovat  sem  ismer"......... hol wan e

hhez a gúgli?   Max Venutónk két beírására fog mutatni.. :)))

Előzmény: newnikk (23704)
newnikk Creative Commons License 2010.11.16 0 0 23704

Na mondok, ezt kiguglizom, de nem tanálta. Fotót kérünk róla!

Előzmény: venuto (23702)
gabocza1 Creative Commons License 2010.11.15 0 0 23703

Mid van neked? Hun egy fotó?

Előzmény: venuto (23702)
venuto Creative Commons License 2010.11.15 0 0 23702

Kedves  Te .

Adott  a  Wesselényi  utcában  egy  digitalizáló  stúdió  az  Almássy  tér  magasságában  ,  s  egy  a  Dob  utca  nagy  számainál .  Nékem  egy  olyan  Unitra  óriásmagnóm  van  ( Pik  Dama  M 3804  SD )  ,amit  még  a nemzetközi  Unitra  rovat  sem  ismer .

  far  severö  sapirico  di  Unitra 

Előzmény: nyecsi (23664)
ZsolekVTi Creative Commons License 2010.11.11 0 0 23701

Kedves Antó!

Mennyi az ára a szépségnek? (ZK 145 de luxe)

Üdv.:ZsolekVTi

 

Előzmény: antó (23343)
Master View Creative Commons License 2010.11.10 0 0 23700

Pontosabban az előző hozzászólások gyanánt, erre gondoltam :

 

ezért is tettem fel azt a képet.

Master View Creative Commons License 2010.11.10 0 0 23699

Pontosan, a "A véletlenek közrejátszása" lehetséges, mivel egy másik topikban, annó zárt osztály volt a téma. Azért is válaszoltam így.

Előzmény: oldrad (23698)
oldrad Creative Commons License 2010.11.10 0 0 23698

PS. A véletlenek közrejátszása is érdekes, Gabóczával pont ezekről a témákról váltottunk néhány szót tegnap :-))

( ha valaki Off-nak ítélné a témát, volt egy halvaszületett ötlet az EKG-jelek mágnesszalagra történő rögzítését illetően, aztán maradt a hagyományos papírszalag )

 

Előzmény: oldrad (23697)
oldrad Creative Commons License 2010.11.10 0 0 23697

Szeretnék elkerülni egy fogalomzavart : a képeden egy jellegzetes EKG-görbe és a Kaszás látható. Erre alapult az orvosi műszerek fejlesztésében közreműködők között az általam idézett üzenet. Zárt osztályról szó sincs a történetben. Az egy más pálya :-))

(terveztünk pár müszit a EMG-ben... )

 

 

 

Előzmény: Master View (23696)
Master View Creative Commons License 2010.11.10 0 0 23696

Pontosítok : "Zárt osztály", mint ahogy annó Hofi mondta, én zártam be..........:)))))))))))))))

Előzmény: oldrad (23687)
spacc Creative Commons License 2010.11.10 0 0 23695

Nu. Itt wok, csak a gondok, a bajok, a problémák, meg az a sokk hüle, aki körülwex....

 

Sza az van, hogy momentán noncsen az a kivitel, amit 2 hónapja találtam, csak egy ecerübb, ocob.

 

http://cgi.ebay.com/2-40-Raster-LED-Spectrum-Analyzer_W0QQitemZ350411911762QQcategoryZ97203QQcmdZViewItemQQ_trksidZp3286.m7QQ_trkparmsZalgo%3DLVI%26itu%3DUCI%26otn%3D2%26po%3DLVI%26ps%3D63%26clkid%3D4851589307819601510

 

Na ennek a forgalmazónak kel sűrün ránézni a bottyára.

Előzmény: metalex (23672)
***RS*** Creative Commons License 2010.11.09 0 0 23694

Egyszer, talán 4 évvel ezelött árultak a Vaterán egy ehhez hasonló álló sztereo erősítős orsós gépet, aminek Standard volt a márkaneve. Annak a hátulján is ez a Nakamichi felirat volt. Valami 8 ezer forintért ment el. Szép állapotú volt, de olyan bőröndszerű oldala volt mint az Akai M sorozatnak. Aztán ugyanezt a gépet sok más márkanévvel is láttam. (Pioneer, stb)

Előzmény: tunerman (23690)
big-dewil Creative Commons License 2010.11.09 0 0 23693

Má mindent tok amit köll... )))

Előzmény: Jolida (23692)
Jolida Creative Commons License 2010.11.09 0 0 23692

Na, te se fogsz megtudni semmit a halálon túli élményekről! :-)

Előzmény: big-dewil (23691)
big-dewil Creative Commons License 2010.11.09 0 0 23691

Elött, te dilis! )))

Előzmény: oldrad (23687)
tunerman Creative Commons License 2010.11.09 0 0 23690
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.09 0 0 23689

"ezek a gépek csak akkor jó boltok, ha valaki jóval áron alul jut hozzá, és úgy adja el!"

Nyilvánvaló, hogy evvel az illető is tisztában van és az említett festményekkel szemben, ilyen összegű befektetéshez volt anyagi ereje.

Előzmény: gabocza1 (23688)
gabocza1 Creative Commons License 2010.11.09 0 0 23688

A bélyegek, és a Picassó sokszorosát érik a megalkotásuk óta,  ezek a gépek csak akkor jó boltok, ha valaki jóval áron alul jut hozzá, és úgy adja el! Az a Revox ugye a hetvenes évek végén is ennyibe került, csak hát azóta a pénzromlás legalább 2000%-os...

Azon kívül, hogy ki, mit, miért gyűjt. azteljesen személyreszabott dolog, én (ha másnak kárt nem okoz vele) mindig tiszteletben tartom, és még a gyufacímke gyüjtés is sokkal hasznosabb dolg, minta az árá a kocsmában landolna...

Előzmény: Törölt nick (23685)
oldrad Creative Commons License 2010.11.09 0 0 23687

Off

Intenzív osztályon: " a hosszú sípszó után adja meg üzenetét...."

On

 

 

Előzmény: Master View (23679)
***RS*** Creative Commons License 2010.11.09 0 0 23686

Amerikában van olyan magánszemély aki tankokat gyűjt. (hadrendből kivont hatástalanított járművekről van szó) Aztán korabeli háborus filmek forgatásához kölcsönzi őket, jó pénzért. Minden lehet jó üzlet.

Előzmény: Törölt nick (23685)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.09 0 0 23685

Van aki bélyeget, van aki Piccasot vagy Van Goghot gyüjt, ezek szerint ez sem rossz befektetés.

Legalább is jobb, mint kiöregedet kazettások halmozása.

Előzmény: ***RS*** (23684)
***RS*** Creative Commons License 2010.11.09 0 0 23684

A nemrég vetített "állami áruház" című filmben az ilyen állampolgárokat úgy nevezték hogy, "veszélyes áruhalmozók"!

Előzmény: dalmata13 (23682)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.09 0 0 23683

Az általa meghatározott árak alapján feltételezhető, hogy nem egy egy anyagi csőd elhárítását szolgáló sürgős eladás a célja.   :-)))

Előzmény: ***RS*** (23681)
dalmata13 Creative Commons License 2010.11.09 0 0 23682

Hajdanán az ilyen embert feljelentették volna  izgatásért:-)

Előzmény: kékszemű (23680)
***RS*** Creative Commons License 2010.11.08 0 0 23681

Ismerem a gyűjtőt, voltam is nála lent, tavaly nyáron vettem tőle egy gépet. Teljesen megbízható, korrekt embernek tartom. Rengeteg gépe van ezeken kívül is. (Studer stb) Talán a Revox A77 B77 és a kis Akai éri meg az árát, a többit kicsit drágállom.

Előzmény: kékszemű (23680)
kékszemű Creative Commons License 2010.11.08 0 0 23680

Láttátok, hog ymilyen magnókat pakolt föl valaki a Vaterára:

 

http://www.vatera.hu/listings/index.php?pt=3&us=horvathplastic

Master View Creative Commons License 2010.11.08 0 0 23679

philipsmaniac Creative Commons License 2010.11.08 0 0 23678

Köszi, egér beállítva. Nagy szükség van az ilyen hasznos kis progikra, mert mostanában kissé elhanyagoltam az egerentyűt. Már csak egy billentyűzet demagnetizáló progi kéne. :)

Előzmény: big-dewil (23676)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.08 0 0 23677

Ide már kevés a Te egered ugyi ?     :-)))

Előzmény: big-dewil (23676)
big-dewil Creative Commons License 2010.11.08 0 0 23676

épp az egerét pozicionálja be. Nektek is eküdöm a progit:

 

 Egér ellenőrző program

Menj biztosra! ellenőrizd, hogy egered megfelelően működik-e!?

Ha a teszt elindul, ügyelj rá, hogy a képeken pontosan mozgasd az egeret!

A tesztet az egér pontos beállítása érdekében legkésőbb hat havonta meg kell ismételni!

Kattints az alábbi linkre!  http://www.randyhanshaw.com/Humor/HTML/Flashers.htm

Előzmény: Törölt nick (23673)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.08 0 0 23675

Sajtóhír:

Oroszlán Szonja nemrég Oslóban járt régi jó barátjával.      :-))

Előzmény: AudiJo (23674)
AudiJo Creative Commons License 2010.11.08 0 0 23674

Addig cibáljátok az alvó oroszlán bajszát, amíg felébred!:))))

AJ

Előzmény: metalex (23672)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.08 0 0 23673

Gőzöm sincs, de most már én is nagyon kiváncsi vagyok. Erre Bigi tudna felvilágosítást adni, mert Ő napi kapcsolatban áll vele.

Előzmény: metalex (23672)
metalex Creative Commons License 2010.11.08 0 0 23672

Vagy nem lett jó a gyalu, és Bigi eltüntette (:-)

Tényleg most már hol van Spacc ???????

Előzmény: Törölt nick (23655)
nyecsi Creative Commons License 2010.11.08 0 0 23671

kösz srácok :) a magno megmarad,viszont ezt a digitalizálást megcsinálom :)

AudiJo Creative Commons License 2010.11.07 0 0 23670

....meg egy jó magnóra, mert ez nem az!:))))

AJ

Előzmény: newnikk (23669)
newnikk Creative Commons License 2010.11.07 0 0 23669

Ja, majd elfeledtem a digitalizáláshoz egy kábelre, egy szoftverre, és sok sok türelemre van szükség.

Előzmény: nyecsi (23664)
gabocza1 Creative Commons License 2010.11.07 0 0 23668

Jaj jaj...:)

 

Előzmény: newnikk (23666)
newnikk Creative Commons License 2010.11.07 0 0 23667

3000-15000 közt bukkantak fel a neten ilyenek állapot és az eladó pofátlansága függvényében.

Előzmény: nyecsi (23664)
newnikk Creative Commons License 2010.11.07 0 0 23666

"Pár ezer forintott"

 

Jól teccik mondani a forintott, mert itt még annyit se.:_)))

Előzmény: gabocza1 (23665)
gabocza1 Creative Commons License 2010.11.07 0 0 23665

Pár ezer forintott, ha szép az állapota! gyüjteményi darabnak nem elég régi, és nem is érdekes darab, magnónak viszont igen gyenge...

Előzmény: nyecsi (23664)
nyecsi Creative Commons License 2010.11.07 0 0 23664

SZiasztok

Nekem van egy Unitra zrk M2405 S Stereo magnom.Kérdésem az lenne hogy, hogyan tudom digitalizálni a régi szalagos hangot.És hogy kb mennyi az ára egy ilyen magnonak.Köszi

Törölt nick Creative Commons License 2010.11.05 0 0 23663

Hogy miből lesz a cserebogár.   :-)))

Előzmény: gabocza1 (23659)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.05 0 0 23662

Válasz a Hangfal topikban!

Előzmény: franzvon (23658)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.05 0 0 23661

ttp://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9092138

Helyesbítés.

Előzmény: Törölt nick (23660)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.05 0 0 23660
Előzmény: franzvon (23658)
gabocza1 Creative Commons License 2010.11.05 0 0 23659

Ez a Stellavox őse...

Előzmény: ***RS*** (23657)
franzvon Creative Commons License 2010.11.05 0 0 23658

Tudom kicsit off a téma, de mégse,mert az egyik forrásom a Gx630-as-ezért félig on, meg az itteni topiclakóktól sem áll távol a hangfalak vesézgetése.

Majd átköltöződöm a hangfal topicra, meg szétszedem a cuccot, igyekszem feltérképezni a váltóját, hülye divat ez a 2500 HZ.

2500-tól felfelé 15-20 kHz-ig mindent vigyen át egy dómocska??Zsebrádió...

Előzmény: Törölt nick (23656)
***RS*** Creative Commons License 2010.11.05 0 0 23657

Érdekes mini svájci magnó, egy Fi-Cord. Milyen fura az orsó rögzítése, nem a szokásos 3 tollú, hanem valami csavarféle.

Törölt nick Creative Commons License 2010.11.05 0 0 23656

A felső keresztezési freki pontosan annyi gyárilag!

Az alsó pedig 100Hz, ez viszont hihetelen (alacsony).

Előzmény: franzvon (23654)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.05 0 0 23655

"

HOL VAN SPACC ???

Valószínúleg újabb inkarnáción esik át.     :-)))

Előzmény: metalex (23652)
franzvon Creative Commons License 2010.11.04 0 0 23654

Micsinájjak, ha szarul szól egy pár Wharfedale 10.6?

Mér kell a keresztfrekit letemmi 2500 hercre??

big-dewil Creative Commons License 2010.11.04 0 0 23653

LP gyalut jawitott eddig, me lelöttem wolna mosmán...

Előzmény: metalex (23652)
metalex Creative Commons License 2010.11.04 0 0 23652

Meg van dumálva ! Te mit keresel ?

 

HOL VAN SPACC ????

 

Előzmény: quad (23644)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.04 0 0 23651

Mégis mit gondolsz, mi történne ha még azt a kis tömítést is kihúznád?  :-)))

Előzmény: Jolida (23650)
Jolida Creative Commons License 2010.11.04 0 0 23650

Nem lehet, hogy mégis csak Lőw rabbi gólemje?

... mert akkor elég lenne kihúzni a szájából a papírt! :-)))

Előzmény: Törölt nick (23649)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.04 0 0 23649

....Frankenstein...

Előzmény: Törölt nick (23648)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.04 0 0 23648

Ja, mint Frankestein prof. szörnyszülöttje a villámcsapástól.   :-)))

Előzmény: ihagee (23647)
ihagee Creative Commons License 2010.11.04 0 0 23647

Most arra gondoltál hogy a beszédközpont kapott valami extra stimulációt :-)) ??

Ihagee

Előzmény: Törölt nick (23645)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.04 0 0 23646

 1955 végén (otthonra) egy 7 cm átrmérőjű katódsugárcsővel csináltam TV-t. Szép zold színű képet adott (Akkor indítottuk az első kisérleti adást.).   :-)

Előzmény: spacc (23639)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.04 0 0 23645
Biztos vagy abban, hogy ezeknek a "csapásoknak" semmiféle következménye nem maradt hátra?   :-D
Előzmény: spacc (23614)
quad Creative Commons License 2010.11.04 0 0 23644
Engem is érdekelne. Ha Spacc megadja a beszerzési forrást, akár társulhatunk is szállításban.
Előzmény: metalex (23643)
metalex Creative Commons License 2010.11.03 0 0 23643

Hol lehet ilyeneket venni ??

Egyszer nekiestem a netnek ilyenekért de nem találtam semmi használhatót, persze ez nem jelent semmit...(:-)

Valami olyan kellene ami megkapja a tápot, kap két RCA-t és szépen level meterez, vagy specktrum analizal.

Minden megoldás érdekel.

Előzmény: spacc (23636)
newnikk Creative Commons License 2010.11.03 0 0 23642
Simán. 3 éves koromban behajolt egy fekete keverék kutya a kiságyba, megharapta a kisujjam. 5 éves voltam a Dunaharaszti földrengés idején, élénk, pontos képek vannak róla beégetve az agyi EPROM-omba.
Előzmény: spacc (23641)
spacc Creative Commons License 2010.11.03 0 0 23641
Igazad van. De mondom, hogy 57-58 téjékán lett meg.  Te emléxel még mi volt 6-7 éves korodba?
Előzmény: newnikk (23640)
newnikk Creative Commons License 2010.11.03 0 0 23640
De te a Dunát emlegetted, az meg AT505.
Előzmény: spacc (23639)
spacc Creative Commons License 2010.11.03 0 0 23639
1956-ban indult az AT501-es gyártása...
Előzmény: gabocza1 (23623)
spacc Creative Commons License 2010.11.03 0 0 23638
Ja. ügyes fotósopp... :)))
Előzmény: newnikk (23633)
spacc Creative Commons License 2010.11.03 0 0 23637
Fólia. Pont a plexi formájú kivágással. Csak a szélet be kellett kenni ragasztóval, de olyan akkor még nem volt, mert amit adtak hozzá 2 hetente elengedett. utána jött 6 csepp a-keton.
Előzmény: Jolida (23628)
spacc Creative Commons License 2010.11.03 0 0 23636

Én nem ilyenre gondoltam. Lehet 50 dolcsiért kapni 6 sávos, 2 csatornás ( a két csatorna 6 pár bar elrendezésben, kábellel + jumperekkel fürtölhető, 1 oszlop 16 ledes folyamatos vonalat mutat, peak-hold funkciós, és a pontossága jobb mint 1,5%. és kurvára compact, 15 mm az egység magassága, csap táp kell neki...

Amúgy egy kis dil-kapcsolóval kiiktatható a spektrum-funkció...

 

 

Előzmény: franzvon (23635)
franzvon Creative Commons License 2010.11.03 0 0 23635
Hát nem mondom, a Grundiglicence unitrán varázsszem az van, de spektrumanalizátorral csak a Nero Wave Editorban találkoztam...
Szép.
Előzmény: newnikk (23630)
newnikk Creative Commons License 2010.11.03 0 0 23634
Nem az enyém. A kép eredetije itt van.
Előzmény: dzogcsen (23631)
newnikk Creative Commons License 2010.11.03 0 0 23633
A kakukktojás a spektrum analizátor. Na az nem az ML műve.
Előzmény: Morgó Sapiens (23632)
Morgó Sapiens Creative Commons License 2010.11.03 0 0 23632
Ááá... Csak spacc ilyenről ábrándozott a revoxos topikban.
Előzmény: dzogcsen (23631)
dzogcsen Creative Commons License 2010.11.03 0 0 23631
Tied?
Előzmény: newnikk (23630)
newnikk Creative Commons License 2010.11.03 0 0 23630
Ez nem TV-s topik. Na!
big-dewil Creative Commons License 2010.11.03 0 0 23629
58-ban mán foliás color tw-je wolt, 59-ben pedig HD-je.
Te meg e wagy maradwa. Punktum! )))
Előzmény: newnikk (23627)
Jolida Creative Commons License 2010.11.03 0 0 23628
Fólia?!
Plexi! Szépen kiszínezve a Tavasz tv előtt. :-)
Előzmény: franzvon (23625)
newnikk Creative Commons License 2010.11.03 0 0 23627
Me a prolihisztorok gyakran megelőzik a korukat, lásd utóPista...
Előzmény: big-dewil (23626)
big-dewil Creative Commons License 2010.11.03 0 0 23626
De neki má 57-ben megbaxta az ujját, csak nem eléggé...
Előzmény: newnikk (23624)
franzvon Creative Commons License 2010.11.03 0 0 23625
red-green-blue fólia?
Futrinka ucca full color...
Hol van még a hádé???
Előzmény: spacc (23620)
newnikk Creative Commons License 2010.11.03 0 0 23624
Így van, de ha volt a papájának az Orionban ösmereccsége, szerezhetett '58-ban is, mert a II. félévben már gyártották.
Előzmény: gabocza1 (23623)
gabocza1 Creative Commons License 2010.11.03 0 0 23623
éÉ úgy tudom, 59-ben került forgalomba...
Előzmény: spacc (23614)
big-dewil Creative Commons License 2010.11.03 0 0 23622
Kicsire nem adunk. Neked nem wolt! )))
Előzmény: gabocza1 (23621)
gabocza1 Creative Commons License 2010.11.03 0 0 23621
Akkor még nem volt Duna...
Előzmény: spacc (23614)
spacc Creative Commons License 2010.11.03 0 0 23620
Pláne amikor rákerült az a háromszínű fólia!.....  
Előzmény: spacc (23619)
spacc Creative Commons License 2010.11.03 0 0 23619
Nade az egész emelet betódult nézni waze!   :)))
Előzmény: franzvon (23617)
big-dewil Creative Commons License 2010.11.03 0 0 23618
Minket meg akko telepitettek ki...
Előzmény: spacc (23614)
franzvon Creative Commons License 2010.11.03 0 0 23617
Mondjuk azért 58-ban bármely tévét birtokolni önmagában is státuszszimból(e)um lehetett!!!
"Az úttörő az belenyúlik a vízszintes eltérítőtekercsbe!!!"
(ez az úttörők tizenkét pontjából a tizenhatodik!)
Nékünk Munkácsy volt, azon néztem szombatonként a cicavízió monoszkópját....:)))
Előzmény: spacc (23614)
big-dewil Creative Commons License 2010.11.03 0 0 23616
Az is egy xar wolt. Semmi rendes munkát nem lehetett rábizni...
Előzmény: spacc (23614)
big-dewil Creative Commons License 2010.11.03 0 0 23615
Minek? Elássa igy is magát ahogy köll... )))
Előzmény: newnikk (23613)
spacc Creative Commons License 2010.11.03 0 0 23614
Én 57-58 tájékán kaptam ez első komolyabb "csapást" a Duna tévénktől, mert csak belepiszkáltam, mert naon kiwi voltam.... Utána tévé már csak eccer baxott meg, egy Color Star...  De az Istenes volt, máig is kiver a víz, ha rágondolok...
Előzmény: franzvon (23612)
newnikk Creative Commons License 2010.11.03 0 0 23613
Pedig a magas labdát le se csapták...
Előzmény: spacc (23611)
franzvon Creative Commons License 2010.11.03 0 0 23612
A szóban forgó magnó apámé volt-egész gyerökkoromat végigigkísérte-(elvisbillheli,rollingszonszjézuskrisztusszupersztár)-nyolcvanháromban fizikát tanuló hetedikesként titokban szétszereltem, és vidáman érintettem teljesen fém csavarhúzómat-az úttörők lendületével-a bal oldali potméterbe bemenő szürke vezetékhez-az volt a síma -akkor-kétszázhúsz voltnyi potenciaforrás....
Az ezt követő három rajgyűlésen( mi voltunk a Lenin- raj)mindenki azt kérdezte:Frenky miért áll olyan furcsán a szád amikor a múltkor még nem?
Előzmény: spacc (23608)
spacc Creative Commons License 2010.11.03 0 0 23611

A két kis debil... há' hogy oszhassam az észt nektek.... :))))

 

ps.: Jöhet az újabb mandínernek a labda!

dzogcsen Creative Commons License 2010.11.03 0 0 23610
Hiba volt! Nem kicsit, nagyon!
Előzmény: big-dewil (23609)
big-dewil Creative Commons License 2010.11.03 0 0 23609
és mé engedted el????
Előzmény: spacc (23608)
spacc Creative Commons License 2010.11.03 0 0 23608

De!

 

Engem eccer majdnem agyoncsapott,  Le volt véve a teteje, meg az alja, ott bűvölgettem,  utána meg akartam fordítani, és ahogy ráfogtam, a hövejkujjammal szépen udaértem..... felkaptam, és ott rángatóztam pár másodpercet, és csak úgy tudtam megszabadulni, hogy nagynehezen elengettem. Nu, vége is lett nekije....

Mert a negatívja a sasszin vagyon...

Előzmény: franzvon (23605)
franzvon Creative Commons License 2010.11.03 0 0 23607
Végülis szívószállal akartam megoldani, de az utolsó pillanatban megadta magát a zipzár, így egy-két évig még szalonállapotú marad(hat) a dzseki!:)))
Előzmény: newnikk (23606)
newnikk Creative Commons License 2010.11.03 0 0 23606
Szívesen! És jó étvágyat a folyékony kenyérhez! (ha sikerült kiszabadítani a zippzár fogságából):-)
Előzmény: franzvon (23605)
franzvon Creative Commons License 2010.11.03 0 0 23605
Hát ezt különmegköszönöm!!!

Ezért volt a tokozáshoz egy fekete testkábel kötve!!!
Hát akkor már meg se fog rázni az áram???

:)))) Köszönettel:Franz
Előzmény: newnikk (23604)
newnikk Creative Commons License 2010.11.03 0 0 23604
Előzmény: franzvon (23603)
franzvon Creative Commons License 2010.11.03 0 0 23603
Köszönöm a választ!
Közben elbicikliztem az ajánlott másik elektromos boltig, de az zárva volt, így bánatomban vettem egy doboz sört, ezt betettem a dzsekizsebembe, ráhúztam a zipzárt, hazatekertem s most itthon vagyok, és a zipzár rászorult a sörre.Ez nagyon bánt.
És az a két ötven egy tokban hogy van kötve egymáshoz képest párhuzamosan, vagy sorosan? Mert csak két kivezetést látok...
(közbe' azért próbálom nyitogatni a zipzárt, de a végén feltépem!)
Előzmény: newnikk (23602)
newnikk Creative Commons License 2010.11.03 0 0 23602
2 db 50 ľF-os egy tokban. De semmi bajt nem okoz, ha akár 2x100 ľF-dal helyettesíted, csak a kisebb nem jó.
Előzmény: franzvon (23600)
ihagee Creative Commons License 2010.11.03 0 0 23601
A felesége is tudja? Mert akkor a markodban tarthatod :-))) Bár tudom ilyet hobbista férfitársainkkal nem tennénk mert nagyon gonosz dolog lenne. Üdv , Ihagee
Előzmény: big-dewil (23598)
franzvon Creative Commons License 2010.11.03 0 0 23600
Mindenesetre kiforrasztottam a döggencset, bevittem a környékbeli elektronyos boltba, ahol csak hölgyeladók voltak számolták a napi bevételt, és megmutattam a kondit-megijedtek, hogy:"jujj de nagy jajj!!"-mondom nem kell úgy megijedni, nem műf.....izé ez, csak lézerkardot szeretnék otthon gyártani.Erre megnyugodtak, s mondták, hogy náluk ilyen nem is szokott lenni...
Egyébként valamelyest már látom a feliratot,350/400v 50+50uF van reá írva.Akkor
ez azért 50uF-os ugye?
Előzmény: newnikk (23597)
exr5 Creative Commons License 2010.11.03 0 0 23599
Küldtem az e-mailt.
Előzmény: gabocza1 (23594)
big-dewil Creative Commons License 2010.11.03 0 0 23598
Me kiwásárolta magát. Azt is tom, h miwel... )))
Előzmény: Jolida (23596)
newnikk Creative Commons License 2010.11.03 0 0 23597
50+50 ľF/350 V
Előzmény: spacc (23589)
Jolida Creative Commons License 2010.11.03 0 0 23596
Bakker!
Keveset ígértünk a Pipásnak!? :-)))
Előzmény: gabocza1 (23594)
franzvon Creative Commons License 2010.11.03 0 0 23595
Köszöntem szépen a választ!
A kedves fijjam talált a gépre-most presztizskérdés, hogy a fater megbírkózik-e a feladattal:)...
(Vagy agyonráz az áram:)))
Előzmény: spacc (23589)
gabocza1 Creative Commons License 2010.11.03 0 0 23594
Már itt vagyok, mielőtt egyesek leírnának...:)
Elképzelés? (jöhet magánban is!)
Előzmény: exr5 (23593)
exr5 Creative Commons License 2010.11.03 0 0 23593
Köszi szépen!
Előzmény: big-dewil (23592)
big-dewil Creative Commons License 2010.11.03 0 0 23592
Gabo jelenleg nem wan netközelben. De walxeg holnap mán lex.
Előzmény: exr5 (23591)
exr5 Creative Commons License 2010.11.03 0 0 23591
Az állapota?
Működőképes, és nem leharcolt. Évek óta nem használtam már. Vannak hozzá szalagok is.
Előzmény: gabocza1 (23581)
kékszemű Creative Commons License 2010.11.03 0 0 23590
Az RFT az Made in DDR volt, tehát egy oldalon harcoltunk :-)
Előzmény: big-dewil (23586)
spacc Creative Commons License 2010.11.03 0 0 23589
... 300 - 350 V-os 50 mikrófarádos elkó kell oda.
Előzmény: franzvon (23587)
turhozoli Creative Commons License 2010.11.03 0 0 23588

Még eladó, ha ennyit sem ér, megy vaterára vagy padlásra ...

http://forum.audiodiy.hu/viewtopic.php?t=1690

 

franzvon Creative Commons License 2010.11.03 0 0 23587
Üdvözletem!
Tákolnék egy ZK120-as csöves Gundiglicencunitrát,úgy tűnik a nagy pufferkondija kiszáradt, mert nagyon bánatos brummot ereszt a készülékre.
Kicserélném, de lekopott az elkoról a felirat.Tudnátok segíteni-milyen értékű elkó
lehetett ez?
big-dewil Creative Commons License 2010.11.02 0 0 23586
Én is lexartam wolna a wilág politikai eseményeit, ha ilyenen hallgattam wolna akkor a zenéket...
Érdekes, h ök wextették el a háborut, mi meg nyertünk...
Előzmény: Törölt nick (23585)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.02 0 0 23585
http://www.youtube.com/watch?v=WMk5fNBGjWg&feature=related
tiborkaba Creative Commons License 2010.11.01 0 0 23584
A matrica alapján a szövetségi vízépítő hivatal tulajdona volt, talán Karlsruhe-ban.

Valszeg rögzítette a vízállást...
:)))

Előzmény: Dzsibzon (23583)
Dzsibzon Creative Commons License 2010.11.01 0 0 23583
Ezt a titkosszolgálatok használhatták ?

http://elektronika.vatera.hu/nosztalgia_keszulekek/orsos_magnetofonok/akai_gx_400d_orsos_magno_184045917.html
tascam Creative Commons License 2010.10.30 0 0 23582
Üdv!
Van egy eladó NOS állapotú, tényleg még használatlan! UHER M518A riportem mikrofonom, UHER 4200 orsós magnóhoz volt. Eredeti dobozában, nyakkal, talppal, eredeti csomagolásban. Az új árának töredékéért odaadnám. Itt egy link egy másikról több képpel: http://cgi.ebay.com/UHER-M518A-DYNAMIC-REMOTE-CONTROL-MICROPHONE-NEW-BOX-/110575896143?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item19bed6464f
E-mail címem publikus.
gabocza1 Creative Commons License 2010.10.30 0 0 23581
Az állapota?
Előzmény: exr5 (23580)
exr5 Creative Commons License 2010.10.30 0 0 23580
Nem vitatkozom, mert fölösleges.
Érdekelne valakit egy M40-es magnó az ingyennél egy kicsit drágábban?
Előzmény: Törölt nick (23572)
franzvon Creative Commons License 2010.10.29 0 0 23579
No akkor kezdjünk tabularázával.

Tiszta már a fejünk, ma nem ittunk (vizet)-hát jöjjenek a tekerős eszközök!

Noheinmál:

Az élet olyan,mint egy orsósmagnó:a csévélő orsó gyorsan kezd, habzsolja a szalagot,szomjazza a tudást,az öreg adagoló mög osztja a tudást-lassan, öregesen csorgatva a tapasztalatot...
A szalag közepén tartva a helyzet kiegyensúlyozott-az érdeklődési mennyiséget a tapasztalatosztó(éppenhogy)ki tudja elégíteni.
Ám a végére elfogy a szusz:
-a csévélő orsó tele van tudással,lelassul, megfontolt nem pörög immár-az öreg adagoló meg zihálva forgolódik-míg szívritmuszavara következtében
le nem dobja magáról az élet szalagját...

(psszttt-ajkához ne emeljen butykost aki hozzászól!!!)
big-dewil Creative Commons License 2010.10.29 0 0 23578
Na menjé te a 3,14..ába... )))
Előzmény: ***RS*** (23577)
***RS*** Creative Commons License 2010.10.29 0 0 23577
Néhány évvel ezelött akartam eladni egy orsóst. A hírdetésbe beírtam hogy "a készülék fekete színű" Az EBH feljelentett a kitétel miatt, szerintük az lett volna a helyes hogy a készülék "kreol színű".
Előzmény: Törölt nick (23573)
spacc Creative Commons License 2010.10.29 0 0 23576
....a fakopács mintájára vaskopács.... :)))
Előzmény: Törölt nick (23575)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.29 0 0 23575
És mi lesz a lakatos szakmunkások új elnevezése?    :-D
Előzmény: Törölt nick (23574)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.29 0 0 23574
A következő a kanalas orvosság lesz! :-D
Előzmény: Törölt nick (23573)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.29 0 0 23573
Az orsós magnó kifejezést betiltotta a kisebbségi ombudsman! :P
Előzmény: Törölt nick (23571)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.29 0 0 23572
Megszokod,vagy megszöksz.Itt egy régi összeszokott baráti csapat van.Szokni kell a stílusukat.Mindenki valamiben jó,ki ebben,ki abban.Akik nem szemtelenek,azokat befogadják.Az Index ilyen lett.Szinte minden megengedett,kivéve a labanc szó ellentéte.Akkor azonnal moderálnak.Van AVX,meg más helyek,a szakmai tudás viszont itt van.Van gyűjtő,aki a mechanikák területén verhetetlen.Nem lenézni senkit,ez nem a kinek van nagyobb,és ki hányszor topik.Ezt írom a helyesírásra,mert sokak fejében hatalmas szakmai tudás van,ők abban jeleskednek.Nem kell elmenni innen,hanem visszaolvasni kell a topikot,és türelmesnek lenni.Amiket zagyvaságnak tartassz,azokkal nem kell foglalkozni.Vendég vagy,és nem házigazda.(Én is.)
Előzmény: exr5 (23568)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.29 0 0 23571

"érdekelnek a szalagos magnók "

Egyébként a topik neve a topiknyitó "sajtóhibája", helyesen Orsós magnó lenne, hiszen a kazettás magnók is szalaggal működnek.  :-)

Előzmény: exr5 (23568)
M.Jocó Creative Commons License 2010.10.29 0 0 23570
Remélem átvészeli valahogy a topik ezt a vesztességet :-))
S ha szükség lesz, társulatba tömörülve segélyt fogunk igényelni.
Előzmény: exr5 (23568)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.29 0 0 23569

A nem ide való témákra már több topik lett nyitva láthatod. De ez állandóan bekövetkezik, ami egy baráti társaság beszélgetése során is, hogyvalaki bedob egy témát és ezután mindenki ezen kezd rágódni.

Erre mondják, "vagy megszoksz, vagy megszöksz".    :-)))

 

(Alig egy hete, hogy ennek elkerülése céljáből nyitottam a Speciális topikot, de ismét mindenki félrelép)

 

Ha visszaolvasol tapasztalhatod, hogy azért elég hosszú és érdekes szakmai beszélgetések folynak le itt.

 

Tegyél fel kérdést, indíts be egy szakmai témát!

 

 Üdv.  S J

Előzmény: exr5 (23568)
exr5 Creative Commons License 2010.10.29 0 0 23568
Az az igazság, hogy szívesen olvasnám ezt a topikot, mert érdekelnek a szalagos magnók nosztalgikus okokból, de néhány ember zagyvasága miatt inkább mégsem.
Előzmény: kékszemű (23564)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.29 0 0 23567

Off

Biztosan emlékszel Agárdi Gábor kabaré számára.

 

Doktornő: Józsi bácsi, miért eszi a mérgesgombát, ha még pocsék rossz is.

                -Me' szeretem!

On

 :-)))

Előzmény: big-dewil (23566)
big-dewil Creative Commons License 2010.10.29 0 0 23566
Akko te minek ixod? XD))) ppp
Előzmény: Törölt nick (23562)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.29 0 0 23565
Miután nem vagyok rendszeres borivó (nagyivó), időnként megengedek magamnak egy-egy igazán jó szekszárdi Cabernet Sauvignont vagy egy Tokaji Szamorodnit. Igaz ezek valóban drágábbak, de az is igaz, hogy olcsó húsnak híg a leve.   :-)
Előzmény: kékszemű (23563)
kékszemű Creative Commons License 2010.10.29 0 0 23564
Miből gondolod, hogy szándékosan vétenek helyesírási hibát?!?!

Az igazság az, hogy fogalmuk sincs a magyar helyesírásról (és néhányan emellett még dyslexiásak is!) :-)))))
Előzmény: exr5 (23561)
kékszemű Creative Commons License 2010.10.29 0 0 23563

OFF

 

Szerinted melyek a jó magyar borok? És mennyibe kerülnek?

 

Sajnos úgy látom, hogy a jó magyar borok 2000 Ft felett kezdődnek. Nem sokkal többért már van jó whisky, vagy Metaxa...

 

A olcsó magyar borok pedig bizony általában nem érik el az olcsó francia/olasz/spanyol/görög/chilei/ausztrál/ borok színvonalát :-(

Előzmény: Törölt nick (23562)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.29 0 0 23562
A jó múltkor megiszogattam egy üveg Chilei Cabernet Sauvignont (még el is meséltem itt az egyik topikban Spaccnak). Az volt a meglepő, hogy flvolt rajta tüntetve, hogy Németországban palackozzák. Vajon odáig tankhajóval szállítják ? Minden esetre a jó magyar bornak nyomába sem lép. Ugyan ez a tapasztalatom néhány elegáns palackozású - itt kapható - spanyol borral is. Szerintem egy magyar nincs rászorulva külföldi vinkókra.  :-)
Előzmény: big-dewil (23550)
exr5 Creative Commons License 2010.10.29 0 0 23561
Tudna valaki egy értelmes indokot arra, miért jók ezek a szándékos helyesírási hibák?
dzogcsen Creative Commons License 2010.10.29 0 0 23560
Nem a topik piás hanem mi, kultúrált iszákosok. :-))
Előzmény: ***RS*** (23559)
***RS*** Creative Commons License 2010.10.29 0 0 23559
Mi ez? Valami piás topic lett?
Előzmény: newnikk (23549)
franzvon Creative Commons License 2010.10.29 0 0 23558
No -szép jóuuu reggelt magnósok!!!
Aldehid-e már az etanol???
spacc Creative Commons License 2010.10.29 0 0 23557
...na, ilyet a zugpiások szoknak mondani....
Előzmény: gabocza1 (23556)
gabocza1 Creative Commons License 2010.10.29 0 0 23556
Piás disznók...
négyszög Creative Commons License 2010.10.28 0 0 23555
Stimmel, én is ilyeneket szoktam mondani!
big-dewil Creative Commons License 2010.10.28 0 0 23554
Jo de wan aki wezet. Meg különben is este exem. Jo a weres akko is. )))
Előzmény: négyszög (23552)
newnikk Creative Commons License 2010.10.28 0 0 23553
Faluhelyen ha megkérdezed mér ittak kora reggel 2 deci pájinkát, aszongyák, mer sok a savam. Napközben meg megisznak 3 lityi vereset. Kérdezed, oszt ezt most mér? Válasz: Mer má semmi savam...
Előzmény: négyszög (23552)
négyszög Creative Commons License 2010.10.28 0 0 23552
No de rendes ember ,az ebédhez is iszik egy pohárkával, nem hogy a zenéhez!
Előzmény: big-dewil (23551)
big-dewil Creative Commons License 2010.10.28 0 0 23551
Nem kérdeztétek! )))
Előzmény: négyszög (23548)
big-dewil Creative Commons License 2010.10.28 0 0 23550
Igazságod wagyon, nem is kicsi, de a helyedben megprobálkoznék ugyanezen fajta Chilei, walamint Olasz wáltozataiwal is. Mert a wáltozatosság gyönyörködtet. Ja és blues-hoz is marhajol megy az ize. )))
Előzmény: newnikk (23549)
newnikk Creative Commons License 2010.10.28 0 0 23549

Saját tapasznyalatom szerint a száraz fehértől borongós leszek, az édeset nem iszom, mint az édes vöröset se, sztem a legjobb a száraz vörös, ezen belül is a Cabernet Sauvignon, abból is a villányi. Jazzhoz az az igazi.

Előzmény: négyszög (23546)
négyszög Creative Commons License 2010.10.28 0 0 23548
A tapasztalatokat, miért titkoljátok?
Előzmény: big-dewil (23547)
big-dewil Creative Commons License 2010.10.28 0 0 23547
Téwedésben teccik lenni. Kálmussal minden pénteken bewizsgálunk egy-két üweg weresbort, ami pixok jol illeszkedik a zenei hangokhoz, sokkal jobban, mint a fehér. Habár az Ir whisky sem kutya. )))
Előzmény: négyszög (23546)
négyszög Creative Commons License 2010.10.28 0 0 23546
Sajnos eddig még senki sem vizsgált ,hitelt érdemlően, és különösen nem A/B teszt ben, a fehér illetve a vörös bort! Ennek a hangzásra gyakorolt hatása, márpedig nem elenyésző !
Előzmény: newnikk (23543)
big-dewil Creative Commons License 2010.10.28 0 0 23545
Na a Gabo ennek pixokul fog örülni! ))) Egyre kewesebb barátja wan, me mind otthagyta a pija miatt...
Előzmény: newnikk (23543)
big-dewil Creative Commons License 2010.10.28 0 0 23544
Egyiket se, inkább hozzad a xemed, meg a xád és az otthoni pálexböl kostolot.
Kálmus xokta hozni a Nagra magnoját, annál ugysenincsen jobb magno kerek e wilágon. Meg xoktak hozni jobb féle, eladásra xánt magnokat. Ideén M5 Telefunkent hoztak pl. Kálmus le is csapta magának. De mindég meg lehet oldani, h más magnok is gazdát cseréljenek. Pl ML 210-310-610 xok lenni naon olcson is. Terméxetesen kifogástalan állapotuak.
Előzmény: franzvon (23541)
newnikk Creative Commons License 2010.10.28 0 0 23543

Ha ez igaz, gabó még nagyobbra nőtt a szememben, a piások okos emberek. (Nem tévesztendők össze az alkoholistákkal, az más tészta.)

 

A magyarázat
Előzmény: big-dewil (23540)
négyszög Creative Commons License 2010.10.28 0 0 23542
Kombinált magnót , amelyik miközben szól , forgatja a szalonnát is!
Előzmény: franzvon (23541)
franzvon Creative Commons License 2010.10.28 0 0 23541
komojan mondom figyelök,oszt mék.
Teccik.
Szalonnát vigyek, vagy NAB adatert?
Előzmény: big-dewil (23538)
big-dewil Creative Commons License 2010.10.28 0 0 23540
De wan. Láttam is olyanokat, akik ugy berugtak, h mán xombat este axitték, h wége a bulinak, pedig aznap jöttek le, és haza is witették magukat. Pl Gabocza, az nagy piás. Tawaj a hütöt is felrobbantotta a hülye söreiwel. )))
Előzmény: négyszög (23539)
négyszög Creative Commons License 2010.10.28 0 0 23539
Pia nincs?
big-dewil Creative Commons License 2010.10.28 0 0 23538
Akko jöhecc.))) 3 napos xokott lenni. Wan itt olyan topic, h topitali. owass bele. Xörnyü sok kaja. Mégxörnyübb cuccok meg magnok. Borzaszto! )))
Előzmény: franzvon (23537)
franzvon Creative Commons License 2010.10.28 0 0 23537
És tizenegyben???
Előzmény: big-dewil (23535)
négyszög Creative Commons License 2010.10.28 0 0 23536
Akié a serpenyős magnó azé a hallhatatlanság. Ámen!
Előzmény: newnikk (23534)
big-dewil Creative Commons License 2010.10.28 0 0 23535
Minden éwben öxxegyülünk... ))) Az ideiröl lemaradtál sajnos.
Előzmény: franzvon (23532)
newnikk Creative Commons License 2010.10.28 0 0 23534
Sőt még az se zárható ki, hogy mi is.
Előzmény: négyszög (23533)
négyszög Creative Commons License 2010.10.28 0 0 23533
90 -év múlva, tányéros magnó, már szerintem mint ínyencség is kimegy a divatból!
Előzmény: franzvon (23532)
franzvon Creative Commons License 2010.10.28 0 0 23532
Majd kilencvenév múlva összegyűlünk, és szalonnátsütünk.

Tányérosmagnó festi alá majd kalandunkat, Lőrincze Lajos bácsi a tábortűz mellett piros tollal korrigál...

Majd szólunk néki, hogy a magyar nyelv még dinamikusan élő, s nyugalma érdekében szerezzen be egy félsávos orsósmagnót:)))
big-dewil Creative Commons License 2010.10.28 0 0 23531
Jo hogy te is itt wagy welünk a zidiota csapatban. ppp
Wégre még egy dilis jött. Imádom! )))
Előzmény: gabocza1 (23525)
gabocza1 Creative Commons License 2010.10.28 0 0 23530
:) Ez természetesen csak egy szvsz!
Előzmény: franzvon (23526)
franzvon Creative Commons License 2010.10.28 0 0 23529
Mocsári teknix...
Előzmény: newnikk (23527)
newnikk Creative Commons License 2010.10.28 0 0 23528
pontosabban az őse
newnikk Creative Commons License 2010.10.28 0 0 23527

"A teknős nagyon jól szól..."

 

Nem csoda, elvégre a teknős a tekniksz magyar változata.

Előzmény: franzvon (23524)
franzvon Creative Commons License 2010.10.28 0 0 23526
lyó
Előzmény: gabocza1 (23525)
gabocza1 Creative Commons License 2010.10.28 0 0 23525
Kedves barátom! Itt van egy-két régi idióta, akik vének, és ezért elnézzük nekik, hogy tudatlanságukat fonetikus, illetve "lengyelmódi" karattyolással leplezzék. Kérlek, ha egy mód van rá, ne állj be mögéjük a sorba...:)
Előzmény: franzvon (23523)
franzvon Creative Commons License 2010.10.28 0 0 23524
Aztán mög együtt élök egy rotel mög denon erőssítővvel,egy salafirestaurált prelúdiummal,egy nad lemezjáccóval denon emcével-meg itt a sarokban kókadozik egy mocsári teknős, aki nyáron egészen jól fejlődött és zabált-most azonban úgy(űgy-mer' afődi vok) tűnik, hogy téli álmot akar aludni.
A teknős nagyon jól szól...
franzvon Creative Commons License 2010.10.28 0 0 23523
Nem.
Vót:
-grundigliszensz zk orsósmagnóm-igaz ezt apám szerezte be földi pályafutásom előtt négy évvel,emléköim (afődi kifejözés!)-szörint kettedik szülinapomon nyomta elviszt, mög bill helit-én meg a torta helyett azt néztem, hova tűnik el benne a szalag, meg högy miért jön utánna az ki,
-teszladiamant kazettásmagnó-szépenvöttfölmögjáccotle szterejóban(alföldi vagyok) azúerhááróól(imáttam)...
-aztán sharpmásolős(alfőődi vagyok) dekk dolbibével,
-aztán aiwa döck dolbibééscével,
viszont magnő még a kedvenc kamerám , a hávéhúszas HDV canön.
Szeretöm.
Fenti mind magnó, plussz a tányérforgató akai.
jujj de jóuu így élni!!!
Előzmény: spacc (23521)
big-dewil Creative Commons License 2010.10.28 0 0 23522
Nem mégy innen el de rögtön! Most én bexélgetek, nem te. Különben is akinek 8 magnonán többje wan, az még kussoljon. )))
Előzmény: spacc (23520)
spacc Creative Commons License 2010.10.28 0 0 23521
Apropó!  Csak 1 magnód wan????????
Előzmény: spacc (23520)
spacc Creative Commons License 2010.10.28 0 0 23520
9,5-ösön nem is hubbog annyira... TE!
Előzmény: franzvon (23518)
big-dewil Creative Commons License 2010.10.28 0 0 23519
Az üwegfejtöl hubog... Nem baj, maj kinöwöd oxt lex még jobb is. ))) Wan direkt Akai topic is itt audiolandon.
Én meg lengyel wok az itteniek xerint, me oan bunkok, h nem ismerik az angol nyelwet, me azok irnak igy, de nehogy eláruld nekik! )))
Előzmény: franzvon (23518)
franzvon Creative Commons License 2010.10.28 0 0 23518
Én aztatat lesemeröm írni,mer csak egy akaigx630alszívökegylövegőt,ami nemdolbys,nempros,nemkvadró.....
én szöretöm(alfőőődi gyerök vagyök)-de népiessen mégiscsak negyedsávos a lelköm.
De forog,és zenél-és hubbog-de az énfijjamm.
Ezér szeretöm.
Előzmény: big-dewil (23517)
big-dewil Creative Commons License 2010.10.28 0 0 23517
Nagyon örülünk, h idekewerdtél. )))

Üdw. itt.

Jo csapat ez.

Milyen magnoid wannak?
Előzmény: franzvon (23516)
franzvon Creative Commons License 2010.10.28 0 0 23516
Halállbizztossan nem...
Tiszteletem mindön topiclakónak, de az őzős akcentusom is elárulja, hogy alföldi orsósmagnókedvelő gyerök vagyok.
Előzmény: big-dewil (23515)
big-dewil Creative Commons License 2010.10.28 0 0 23515
Le merem fogadni, h a spacchoz jártál irásgyakorlatra. )))
Előzmény: franzvon (23514)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!