Keresés

Részletes keresés

Báxli Creative Commons License 2014.03.21 0 0 12633

Én nem látok benne semmi pozitívumot... a körforgalmak fullasztják meg a várost... 2-3 km/ó sebességgel araszolnak az autók, füstölögve... a forgalom lassú, gazdaságtalan, és környezet szennyező... ha ezek pozitívak, hát...

Inkább el kellett volna húzni erről a helyről a forgalmat, nem még jobban ide koncentrálni.

De hát ész az nincs.

A Kossuth-Töhötöm út segíthetett volna elvinni a forgalom egy részét, ha valami gyengeelméjű nem egyirányúsítja a végét. De hát Érden vagyunk, mitől lenne pont ez normális?

Előzmény: Moonclown (12631)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.21 0 0 12632

Ez a körforgalom is fontosabb volt sok mindennél.......................vicc!

A Szovátai u-nál lévő körforgalomnak nevezett terület egy nagy rakás kakival egyenlő. Lassítás nélkül rohannak bele a Lőcsei u. felől érkezők.

Biztonságos mi?Igaz....ott legalább nincs dugó. Itt majd lesz.

Ebben a koszfészekben az lesz a meglepő, ha egyszer valamit, átgondoltan és normálisan végeznek el.

Alkalmatlan banda..........kész!!!

 

Pár héttel ezelőtt megjegyeztem, miért  a legnagyobb forgalomban, reggel fél 8 környékén kell a Riminyáki úton a kukát üríteni.

És láss csodát.......már nem abban az időben végzik, hanem később. Nagyon köszönjük!!!

A bent ülő okostojásoknak nincs annyi sütnivalójuk, hogy ezt átlássák?

Szánalom....................

 

 

Moonclown Creative Commons License 2014.03.21 0 0 12631

N os már működik is mint körforgalom!

 

Ez pozitivum.Szerintem 1 hét és kész a véglege sformája

Előzmény: Moonclown (12630)
Moonclown Creative Commons License 2014.03.21 0 0 12630

Hát nem tudom mi lezs belőle, 6-ig megtudjuk.Viszont mivel ki van rakva a balr akanyarodni tilos tábla, így vagy körforgalom lesz, vagy óriási balhé és dfugó

Előzmény: Báxli (12629)
Báxli Creative Commons License 2014.03.20 0 0 12629

Háát... most nem körforgalomnak néz ki... annak ez kicsi lenne... bár itt Érden, ki tudja. Itt tudnak csodákat produkálni.  Mindenesetre, kabaré, hogy csak úgy barkácsolnak valamit, a lakosság meg nem is tudja, mi folyik az orruk előtt (a pénzükön)... Annyit érünk, hogy fizessük be az adót. Majd a város vezetése dönt a pénzünkről.

Előzmény: gysevic (12628)
gysevic Creative Commons License 2014.03.19 0 0 12628

Az íveket elnézve 1000%,hogy egy újabb és tök fölösleges körforgalom lesz ott. Inkább elzárni kellett volna a "főúttól" a kis utcákat,a buszokat pedig áttenni a Kossuth utcára. És végre az M7-es buszok megállója is visszajöhetett volna a vasúti megálló tövébe,hogy közelebb legyen. (Jelen helyzetben még alsó és a fehérvári vasútvonal nem tűnik eléggé megbízható alternatívának,amíg a biztosítóberendezés "be nem járódik".) De hát ez a környék is ell lett szabva a tervezéskor,csakúgy,mint pl Budatétény a soha nem működő liftjeivel...

Előzmény: bigacsiga2003 (12624)
ÖregMackó Creative Commons License 2014.03.18 0 0 12627

Sehol egy bennfentes aki tudná mi történik? Vagy nem szabad beszélni róla? Meglepetés lesz? Ajándék a városlakóknak? Juj de izgi!

 

Suttogják a Bajcsy-Törökbálinti sarokról is hogy körforgalom lesz. Az se lesz addig előbbrelépés, amíg a pályára való felhajtás nincs megoldva. Abból is csak dugó lenne...

 

 

Báxli Creative Commons License 2014.03.16 0 0 12626

Az is fontos, hogy milyen minőségű, de szerintem nagyobb baj, hogy lassan rá kéne jönni, hogy egy város közepén a körforgalom, alkalmatlan a forgalom levezetésére. Dugó, dugó hátán, az egész város fuldoklik, nincsenek átvezető illetve kerülő utak, amit meg megcsináltak, az is a lehető legrosszabb módon lett kialakítva... És akkor beletesznek még egy körfogalmat? Néztem a város honlapját, semmi nyomát nem láttam, hogy mi lenne ez az építkezés. (ha mégis benne van, akkor a honlap rossz, mert nem elég áttekinthető)

Egyszercsak valami készül, de semmi tájékoztatás, vita, javaslatok kérése stb.

Igaz, hogy látva a város (?) újságját, abba értelmes dolog nem fér bele...

Előzmény: Törölt nick (12625)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.16 0 0 12625

De.....körforgalom lesz.Csak ne olyan minőségű legyen, mint a Lőcsei út végén található.

Előzmény: bigacsiga2003 (12624)
bigacsiga2003 Creative Commons License 2014.03.09 0 0 12624

de tényleg mit csinálnak érden itt? körforgalom már biztos nem lesz az látszik, de parkoló jó eséllyel megszűnik.... ami szerintem full gáz. most így azt mondom nem kellett volna hozzányűlni, vagy nem így. 

az is érdekes h sehol egy terv vagy valami, hogy mi lesz.

Báxli Creative Commons License 2014.02.26 0 0 12623

Nem tudom mi készül a Széchenyi téren, az alagút bejáratánál, de félek, hogy körforgalom lesz belőle... Legalább az ellenkező irányban is be lesz dugítva az alagút... Minden hírverés nélkül, valamit farigcsálnak az úttesten...

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.02.12 0 0 12622

Célszerűbb lett volna a bontás kezdetekor elszállítani, nem pedig  ma.

Balfa...ok:):):)

 

http://index.hu/belfold/hirek/2014/02/12/felbontottak_az_aszfaltot_a_suzuki_korul/

Törölt nick Creative Commons License 2014.02.11 0 0 12621

Nagy gratuláció, az Érd felsőnél folyó munkálatokhoz.

Felbontásra került, a volt parkoló és szelektív gyűjtő sziget. Mindezt úgy sikerült megvalósítani, hogy egy Suzuki típusú személyautó ott parkolt.

Nemes egyszerűséggel a körülötte lévő területet felbontották, az autót otthagyták.

Itt tényleg mindenkinek ennyi esze van?:):):)

Érdemes megnézni.

Gratulálok a kivitelezőnek és vezetőségének a remek munkához!!!

nagydajab Creative Commons License 2014.02.02 0 0 12620

Van itt Érden egy érdekes felfogás: Sokan úgy vannak vele, hogy a főutakra merőleges utaknak elsőbbségük van a főutakkal párhuzamos mellékutakkal szemben. Többször volt már hogy majdnem csattantam, egyszer kétszer meg is kérdeztem hogy ezt hogy gondolta, és közölte a választ: ezek az utak felsőbbrendűek mert a végén főbb útvonalba torlódik. 

Előzmény: xy333 (12619)
xy333 Creative Commons License 2014.02.02 0 0 12619

Én csak a tényt rögzítettem, nem a véleményemet :)

Az a tapasztalatom, hogy alig-alig tartják a jobbkézszabályt, szinte senki sem lassít a kereszteződéseknél, kész csoda, hogy eddig nagyobb baleset nem történt. Ez persze nem a szabályt minősíti, hanem az embereket. Sz@rnak minden szabályra :(

Előzmény: RJancsi (12618)
RJancsi Creative Commons License 2014.02.01 0 0 12618

Nem vitatom, hogy létezhet (létezik), de elég agyament dolog. A szilárd/nem szilárd burkolat elsőbbségének kérdése számomra legalább annyira alapvető, mint a jobbkéz-szabály. Persze azt is meg lehet erőszakolni elsőbbséget szabályozó táblákkal, de annak szokott oka lenni (pl. gyűjtőutak, tömegközlekedést biztosító utak stb.) de azok egyébként egyenrangúak lennének és szinte kivétel nélkül azonos kiépítésű szilárd burkolatosak. Egy kőporos/ mart aszfaltos utat egyenrangúvá tenni egy szilárd burkolatossal, ráadásul lakóövezetben, ahol eleve általános sebességkorlátozás van? Kár volt oda aszfaltot teríteni. Építették volna oda, ahol ki lehet használni. 

Előzmény: xy333 (12614)
xy333 Creative Commons License 2014.01.31 0 0 12617

Te nem csak ügyefogyott, de eszefogyott is vagy.

Előzmény: ügyefogyottérdi (12615)
ügyefogyottérdi Creative Commons License 2014.01.31 0 0 12616
ügyefogyottérdi Creative Commons License 2014.01.31 0 0 12615

hát nem vagytok azzal együtt,aki ki tette a táblákat egy KRESZ tudósok. Sőtt már olyan nagyok vagytok, hogy még a szabályokat is felülírjátok.

 

Nem semmi.

Előzmény: xy333 (12614)
xy333 Creative Commons License 2014.01.31 0 0 12614

Lakóövezetben ilyen létezik. Menj végig a Pacsirta utcán, és láthatod, hogy minden kereszteződésnél ki van téve az egyenrangú keresztezés tábla, függetlenül attól, hogy milyen a keresztutca, vagyis a nem szilárd burkolatú is egyenrangú.

Előzmény: RJancsi (12611)
ÖregMackó Creative Commons License 2014.01.30 0 0 12613

Gondolom ez csak Érden vetődik fel, mert alapvető kérdés, hogy a mart aszfalt szilárd burkolatnak számít-e? És a hidegen leszórt és lehengerelt az szilárd burkolat? Mert itt aztán olyan nagy a változatosság, hogy ember legyen a talpán aki különbséget tud tenni burkolat és burkolat között.

Előzmény: RJancsi (12611)
ügyefogyottérdi Creative Commons License 2014.01.30 0 0 12612

szép napot. De jó olvasni egy közlekedési szabályokat ismerő beírását.

 

a többiek írásaiból azért az sejlett fel, hogy libáért és apródisznóért lehet érden venni a vezetői engedélyt és nem kell a közlekedési szabályokat ismerni,mert itt helyben úgy is olyan iszlámos KRESZ van, vagyis,aki előbb jön, vagy nagyobb az autója, vagy gyorsabban halad.

Előzmény: RJancsi (12611)
RJancsi Creative Commons License 2014.01.30 0 0 12611

"...szilárd burkolatú és burkolat nélküli út is lehet egyenrangú..."

 

Erről lemaradtam. Ez a KRESZ-ben lett módosítva, vagy valami helyi elmebaj? :(

Előzmény: gysevic (12610)
gysevic Creative Commons License 2014.01.29 0 0 12610

" Hiányolom az "Egyenrangú útkereszteződés" közlekedési táblát, jobb helyeken ezt ismerik és használják. "

 

Mert sok fölösleges pénzük van,ugyanis abból  - általában - négy kell egy átlagos kereszteződéshez. Míg,ha fejreállítom a táblát és lehagyom róla a keresztet,már kettő is elég,de erre még nem jöttek rá... (Egyenrangú utak kereszteződése, kontra Elsőbbségadás kötelező. Utóbbival szerintem egyértelműbb is egy kereszteződés,azon túl,hogy kevesebb kell belőle.) Amíg nem vezették be azt a baromságot,hogy szilárd burkolatú és burkolat nélküli út is lehet egyenrangú,addig szerintem nem volt gond egy egyenrangú kereszteződés felismerésével. De biztosan volt olyan,akinél volt ilyen gond,vélhetően ezért módosították a szabályzatot ebbe az irányba... Majd ezután a környékünket jól tele is szórták ezekkel a táblákkal. Oda is jutott,ahol azelőtt nem volt egyenrangú kereszteződés. Persze a táblák egy része azóta felszívódott,pedig rá is volt írva a hátukra,hogy "Nem alumínium"...

Előzmény: bakterom (12607)
Báxli Creative Commons License 2014.01.29 0 0 12609

Jobb lenne, ha biztosítanák, hogy a gépkocsik a Töhötöm utcán át is kijuthassanak a Spar körforgóig. Csak valami elmebeteg az utca utolsó szakaszát egyirányúsította, méghozzá a (józan észhez képest) ellenkező irányba. Így sok pénzért sikerült elérni, hogy legyen egy használhatatlan átjárás, ami csökkenthette volna az alagút bejáratánál a csődületet...

Előzmény: bakterom (12607)
bakterom Creative Commons License 2014.01.29 0 0 12608

7-kor kezdődik a munkaidejük! :)

Előzmény: Törölt nick (12604)
bakterom Creative Commons License 2014.01.29 0 0 12607

Sándor utcában reggelente nagy a forgalom az aluljáró és az óvoda+gimnázium felé. Sokan nem tudják, de gyorsabb a Kossuth és Hunyadi J.u. felől jövet a Tompa M. u.-n lemenni a Bethlenig és így besorolni az aluljáró irányába. Igaz, hogy az utcák jobbkezesek, ezért nagyon kell figyelni! Hiányolom az "Egyenrangú útkereszteződés" közlekedési táblát, jobb helyeken ezt ismerik és használják.

Előzmény: Érdi gyerek (12539)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.29 0 0 12606

Ezt is?:(:(:(

Hozzáértés az van:(:(:(

Bohócok

Előzmény: nagydajab (12605)
nagydajab Creative Commons License 2014.01.29 0 0 12605

De, átlátják! Csak lesz@rják !

Előzmény: Törölt nick (12604)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.29 0 0 12604

Miért van az, hogy a Riminyáki és  Bajcsy Zs. úton reggel 7-8 óra között a legnagyobb forgalomban ürítik a kukákat?

Nem lenne célszerűbb ezen időszakban a mellékutcákon dolgozni, és amikor lemegy a csúcs, akkor a főúton üríteni?

Ezt nem látják át az ott dolgozók?

Hihetetlen.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!