Keresés

Részletes keresés

Pipike77 Creative Commons License 2016.06.01 0 0 14257

Igen, elmondhatta volna, hogy miért várakoztat, az nem kerül pénzbe...

Előzmény: Adrienm79 (14253)
Pipike77 Creative Commons License 2016.06.01 0 0 14256

Köszi szépen! :)

Remélem, hamar túlesel a műtéten te is és rendbejössz :)

Előzmény: Lyle Scott (14231)
Bubuca Creative Commons License 2016.06.01 0 0 14255

 Magyarországon én is mindig azt tapasztalom,hogy inkább két mondattal kevesebbet mondanak el a dokik mint kéne minden területen. :(persze sokszor azt is nehéz belátni, hogy 10+ tünetből mi a releváns elmondásra.. És honnan tudná a beteg,hogy mit nem tud:-(

De a legjobban azt sajnálom,hogy erről az egészről mièrt kell ennyit megtudni... a tudatlanság homàlyában élvezni egy nagyjából fájdalom és limitációmentes életet..ezt kivánom mindenkinek:)

Előzmény: Adrienm79 (14253)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.01 0 0 14254

Igen, ez egy lehetséges ok a várakozásra, de azért tényleg elmondhatná, hogy mi miért történik.Ha röviden is!

Előzmény: Adrienm79 (14253)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.06.01 0 0 14253

Bubuca ez így teljesen érthető amit leírtál és köszönöm. Ha ezt elmondta volna nekem nem idegesíteném magam. Tényleg alapos orvos, csak nem egy szószátyár és nekem szükségem van arra, hogy mindent elmondjon.

Előzmény: Bubuca (14251)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.01 0 0 14252

Valóban kb. két hete tiszta vér volt az egyik szemem, majd sárga.Biztos voltam benne, hogy a paracetamoltól.

A gyomorvédőt a voltaren miatt gondoltam, mert fokozza a gyomorsav termelését.

Előzmény: Bubuca (14251)
Bubuca Creative Commons License 2016.06.01 0 0 14251

Szerintem inkább azért vár,mert a szteroid beadása után és műtét előtt szoktak várni. Nem azért,mert azt várják,hogy a fájdalmat elkezdi csillapítani,hanem mert ugye a műtétet követően szükséges lesz,hogy szépen regenerálodjon a terület..és ezt negatívan befolyásolhatja egy nemsokkal előbb beadott szteroid. Ezt az egyébként nem túl sokatmondó dr Erbszt András könyvben olvastam utoljára..meg talán a gerincgyógyászatiban is előjött. Mivel csak egy injekcio volt,biztosan nem nagyon nagy ezzel a gond...de el tudom képzelni,hogy ezért várat...

A másik témát illetően nekem is az a tapasztalat,hogy a sok gyógyszer közül a paracetamol a legnagyobb probléma hosszú távon..akinek gond van a májával (magas bilirubin szint pl..)annak nem célszerű egyáltalán.nekem be is sárgul tole szépen a szemem..szóval szerintem gyogyszereknél az se mindegy kinek melyik szerve érzékenyebb. De a gond az,hogy ha a gyomrodat véded ezekkel a gyomorvédő gyógyszerekkel..akkor nagyobb esélyel közben a májértékeiddel lesz gond hamarosan...

Előzmény: Adrienm79 (14248)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.01 0 0 14250

Azért nem lettem okosabb attól amit a doki mondott, mert minkét kiválasztó szerven keresztül megy, egyik sem megkerülhető.

Előzmény: gombóc63 (14243)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.01 0 0 14249

Nem tudom, szerintem pénzt inkább utólag szokás adni. Vagy helyzettől függ, erre a személyes találkozáskor rá kell érezni.

Lehet, hogy tényleg nem ártott volna egy kis "előleg". De tényleg nem tudom!

Előzmény: Adrienm79 (14248)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.06.01 0 0 14248

Kérdeztem, hogy mégis mire várunk. Nem válaszolt csak hogy várjuk meg a jövő hét végét. Igazán nem tudom mire várunk. Nem mer megműteni? Pénzt kellene adnom?

A háziorvos adott 100 mg-os contramalt, azt mondta ez hatni fog.

Előzmény: Törölt nick (14247)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.01 0 0 14247

Nem mondta, hogy akkor mégis mire kell várni, ha a szteroid egyébként meg nem hat?

Nem értem miért nem lehet megkezdeni az előkészületeket.

Előzmény: Adrienm79 (14245)
gombóc63 Creative Commons License 2016.06.01 0 0 14246

Nagyon sajnálom, olvasgatlak, el sem tudom képzelni min mész keresztül. De valahogy az az érzésem nem vagy jó kezekben, nem foglalkoznak veled megfelelően. Az elkeseredettségedet megértem, amikor az ember tehetetlen kínjában:-( átérzem, velem is volt már így.

Előzmény: Adrienm79 (14245)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.06.01 0 0 14245

Hívtam az orvosom mondtam neki hogy nagy fájdalmaim vannak.  Semmi hatása nincs a szteroidnak. Azt mondta jövő hét végén hívjam. Nem fog hatni de várjunk még.  Sírógörcsöt kaptam 

 Két tramadol tablettát bevettem és nem hat 

 

Előzmény: gombóc63 (14244)
gombóc63 Creative Commons License 2016.06.01 0 0 14244

Az 5. napon már nem lesz pozitív hatása, 6-7 naponta adják.

Előzmény: Adrienm79 (14242)
gombóc63 Creative Commons License 2016.06.01 0 0 14243

A tramadol is a májban választódik ki. Ez benne van a leírásában is.

Előzmény: Törölt nick (14241)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.06.01 0 0 14242

Ez az ötödik nap a diprophos után. Lehetséges hogy lesz még pozitív hatása? Azon agyalok felhívom az orvost hogy nem érzek változást de kibírhatatlan fájdalmaim vannak.

Törölt nick Creative Commons License 2016.05.31 0 0 14241

A doki azt mondta, hogy mivel a paracetamol a májban választódik ki, ezért inkább májkárosodást okoz. Elmondta, hogy a németek milyen kísérleteket végeztek... 

Arról is beszélt, hogy azonos hatóanyagú gyógyszereknél a vivőanyagok miatt mégis vannak különbségek. Elég részletesen beszélt, de nem akarok senkit untatni.

Voltaren 100-ast írt, ha nem használna contramalt. Veszek hozzá quamatelt.

Elküldött laborvizsgálatra is.Szerintem nem lesz gond!

 

 

gombóc63 Creative Commons License 2016.05.31 0 0 14240

Sajnálom, nem emlékszem.

Előzmény: Törölt nick (14239)
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.31 0 0 14239

Pont veled és Pipikével vitattuk meg néhány oldallal odébb.

Előzmény: gombóc63 (14237)
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.31 0 0 14238

Neked baromi nagy szerencséd is volt, mert hamar meggyógyultál.Gondolom ezek a mérgek rövid távon jól szolgálhatnak.

Az elején napi egy szem 25-ös voltarennel megvoltam, majd olyan állapotba hoztam magam, hogy nem kellett gyógyszer.Kibírhatóan, de fájt.

Azután jöttek a tűszúrásos terápiák (guna, prolo) és velük a fájdalom, ami már csak keményebb szerre csitult.

 

Előzmény: porcika88 (14235)
gombóc63 Creative Commons License 2016.05.31 0 0 14237

Mi a baj a PPI-vel?

Előzmény: Törölt nick (14236)
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.31 0 0 14236

Beugrottam egy gyógyszerészhez, kicsit elbeszélgettünk hatóanyag ügyben.

Azt mondta: "Jaj, csak ezt a két hatóanyagot ne szedje".Bármelyik okozhatta a vesefájdalmat.

Ajánlott egy viszonylag új terméket (diclopram),

ebben van gyomorvédő is. De mikor megtudtam, hogy a gyomorvédő protonpumpa gátló, a hajam is égnek állt, mert pontosan tudom, hogy az mi.

Azt mondta még, hogy a paracetamolt és a tramadolt csak rövid ideig érdemes szedni.

És, hogy váltogassam a hatóanyagokat.

(Csak tudnám, hogy a testvérem, hogy képes szedni évek óta a contramalt)?

Remélem a dokinak lesz megoldása.

porcika88 Creative Commons License 2016.05.31 0 0 14235

Nekem emlékszem más volt felírva, de az hiánycikk volt helyette ezt adták a dokival megbeszélve. 

Előzmény: Törölt nick (14223)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.05.31 0 0 14234

A paracetamolt én sem bírom. Gyilkos egy hatóanyag sajnos.

Igen Brigi én úgy gondolom, hogy emberileg és szakmailag rendben van az orvosom nagyon is. Én vagyok türelmetlen nagyon.

Előzmény: Törölt nick (14233)
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.31 0 0 14233

Köszönöm mindenkinek az infót. A gyógyszerekben még kevés a tapasztalatom, de én is azt gondolom, hogy esetleg a paracetamol lehet a vesegyilkos.

 

Adrienn! Hátsó feltárásból is lehet végezni a műtétet, megnéztem.

Kicsit kellemetlen lehet egy dadogós dokit kérdezgetni, de a lényeg, hogy jó sebész legyen.

Lyle Scott Creative Commons License 2016.05.31 0 0 14232

Nem még nincs! Engem Lazáry doktor úr vizsgált kétszer is. Legutóbb mondta, hogy ez már operációt érő helyzet és legközelebb július közepén tudna megoperálni. Addig valahol külföldön lesz. Ha bármi baj lenne, akkor Agócs doktor úr is rajtra kész és két nap alatt "bekisér" a műtőbe. :) Először még konzervatív kezelést írtak elő. Javultam is szépen, március végén futottam egy ismerős után, amikor észrevettem. Februárban kezdődött a baj (megemeltem magam, majd pár nap múlva fájós derékkal lehajoltam mélyre és éreztem egy nagyon erős nyilalló fájdalmat). Pont indultam a BHC-be egy hasi ultrahang vizsgálatra! :DDDDD

Oda már úgy érkeztem, hogy járni is alig bírtam. Megkérdeztem a recepciós kislánytól, hogy ha már pont ide kellett jönnöm, akkor adjanak nekem ide azonnal egy gerincgyógyászt!!! :) Először még azt mondták, hogy McKenzie gyógytorna és meggyógyulhatok. Volt egy hét isiász koktél infúzió és gyógytorna is. A javulás elég gyorsan következett. Operációra egyáltalán nem gondoltam. Aztán csináltam egy jó nagy hülyeséget megint. Észrevettem, hogy egy kis székben, aminek kicsi, egyenes a háttámlája, ha belepréselem magamat (folyamatosan nyomom a derekamat hátrafelé a lábammal), akkor nincs fájdalom és bármennyit ülhetek... (hihetetlen mi?). Most így belegondolva, ennek köszönhetem, hogy meg kell műteni a gerincemet. Kiegyenesítettem a gerincemet a derekamnál és még jobban kinyílt az út a porckorongnak. De az igazi baj az volt ezzel, hogy az LV csigolya is elmozdult és már így nem stabil. Van még aki most sem műtene meg. A McKeznie intézetben még azt mondták, hogy választhatom a gyógytornát továbbra is. Azzal kecsegtettek, hogy 6-9 hónap alatt talán felszívódik a kiszakadt rész...

 

Valószínűleg kérem majd a BHC-s elhelyezést, ami két ágyas szobát takar.

 

Elnézést, ha pár helyen vidám lennék. Azért vagyok ilyen, mert azért ennél a betegségnél már nagyobbat is leküzdöttem lassan húsz éve. ;)

Előzmény: Adrienm79 (14230)
Lyle Scott Creative Commons License 2016.05.31 0 0 14231

Szia!

 

Neked is köszönöm a visszajelzést. Igen, elég jókat hallottam Lazáry doktor úrról is.

 

Úgy van, ha van egy ciszta és azt el kell távolítani a gerincvelő csatornájából vagy az agyból, akkor az Amerikai út a jó választás. Az én életemben is előfordult már ilyen "érdekesség" jobban is értek ehhez, mint a csigolya ropogtatáshoz... :)

 

Nem lesz semmi gond.

 

Üdv.

Előzmény: Pipike77 (14214)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.05.31 0 0 14230

Hmm akkor neked már van konkrét időpont ezek szerint. TB szobában leszel? Nem kértél emelt szintű ellátást?

Igen sajnos Agócs Doktor nagyon dadog és én is alig tudom sokszor megérteni amit mond. Szerencsére a férjem mindig ott van és négy fül többet hall alapon vagyunk. Ennek ellenére nagyon alapos és normális.

Előzmény: Lyle Scott (14229)
Lyle Scott Creative Commons License 2016.05.31 0 0 14229

Szia Adrienn!

 

Köszönöm az információkat. Agócs doktor úr is elég rendes és alapos, amint érzékeltem. Sajnáltam picit, amikor a vizsgálat felénél nagyon elkezdett dadogni. Szegényt, alig lehetett megérteni és automatikusan mindig kijavítottam...  :)

 

dr. Lazáry Áronról kiderítettem, hogy pár éve megkaptam a Prima Junior díjat és beválasztották a legjobb 25 fiatal orvosok csoportjába. Ő az Országos Gerincgyógyászati Központ kutatásért felelős igazgatója is. Oké, azt tudtam már, hogy itt vannak a legjobb orvosok az országban.

 

Lassan várom pihenve az operáció időpontját. Még el kell mennem a vizsgálatokra (EKG, altatóorvos, stb.). Sajna a járkálás nagyon nem megy. Múltkor elvégezhettem volna a vizsgálatokat, de már inkább hazamentem, mert csak feküdni tudok, állni, járkálni, ülni csak kis ideig. Bár igaz, semmilyen gyógyszert nem szedek, mert fekvéskor nincs fájdalmam.

 

Mindenkinek jobbulást.

 

 

Előzmény: Adrienm79 (14202)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.05.31 0 0 14228

Hátsó feltárásból is el lehet végezni a discectómiát? Be lehet tenni az implantátumot? Hmm annyi kérdésem van hogy írok majd egy listát hogy mindent fel tudjak tenni az orvosoknak.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!