Keresés

Részletes keresés

Börni27 Creative Commons License 2016.06.19 0 0 14304

nézek Creative Commons License 2016.06.19 0 0 14303

nemrég olvastam pár hsz-el elébb, miszerint egy fórumtársnak feltűnt, hogy a redhaven barackfáján több ikerbarack is  van..de a más fajtákon nem....nos akkor megnéztem a fácskáimat(miközben zöldmetszettem)és meglepve tapasztaltam, hogy nálam is ez a helyzet...  eddig a történet szóra sem érdemes...

ma piszmogtam a redhaven körül, és gusztálgattam a szép termést...nos döbbenten tapasztaltam, hogy az ikerbarackok mellett még találtam egy hármas, és egy négyes összenövést is...nem maceráltam, meglátom mi lesz belőlük...

mindez Budafokon.

Ali-bá Creative Commons License 2016.06.18 0 1 14302

Volna véleményem. Az 'almás'-ba vagy a 'metszés'-be tedd be a képet, itt nem illik ezt tárgyalni.

Előzmény: pikubá (14301)
pikubá Creative Commons License 2016.06.18 0 0 14301

Termőre metszés címén megtámadtam rendesen az

alma fáimat.

alfi13 Creative Commons License 2016.06.17 0 0 14300

Ez a videó egy kitűnő film ez alapján most is elkezdheted metszeni.

Előzmény: hoffmann eta (14298)
arpad-lajos Creative Commons License 2016.06.17 0 0 14299

A metszés fórumban is kérdezd meg.

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9139124

Előzmény: hoffmann eta (14298)
hoffmann eta Creative Commons License 2016.06.15 0 0 14298

Kérdésem lenne tavaly ültetett őszibarack, szilva és cseresznye fáim metszéséről. Nagyon nőnek, a Stanley szilva pl. mostanra 2 méteres hajtásokat hozott, a z őszik is hasonlók, a cseresznye nem ilyen erőteljes. Zölden szeretném megmetszeni, így talán kevesebbet kell levágni. Mennyit vágjak le  a hajtásokbból, és hányat hagyjak?

Előzmény: Mozo66 (14225)
juhosttt Creative Commons License 2016.06.14 0 0 14297

Ez pedig az én springtime-om. Mi már meg is ettük. 3. éves fa, most hagytam rajta először termést. Meglepően finom volt, pedig nem vagyok egy fehér húsú párti őszibarack terén.

Előzmény: Ali-bá (14293)
Szerzo Laszlo Creative Commons License 2016.06.14 0 0 14296

Ma szedtem a masodik szeriat 15 darabot....a Rich May-rol ...2 farol beszelunk..... a ket fan kb. 10 kilo van oszessen....... 4 eves fakrol beszelunk :(

Szinte azonos az ize a Springcrest-evel..... talan egy kicsit savasabbb..... de szinben es meretben ebben az idoszakban szerintem..... OTT lehet a temaban :) :) 

Előzmény: Ali-bá (14293)
Szerzo Laszlo Creative Commons License 2016.06.14 0 0 14295

Fejsd meg tovabb is mert erdemes.....

En nem nagyon szeretem.... ha a gyumolcsosom..... elsodleges vagy masodlagos... gazdanoveny....

Szivo, rago, szipojozo....kartevoket... semmijen keppen sem szeretek ugy a gyumolcsosben... mint a foliasatorban sem..... minden permetezesnel mas szerekkel megyek..... persze a "Latin" nevu dolgokat figyelembe veve......

Repceben lattam hasznalni, es elkertem az ures flakont kukucskalni...... azonnal rajottem..... ez egy joooooo szer....... :) :) :) :)  Seper mindent ami engem erdekel :)

Előzmény: kertes195610 (14294)
kertes195610 Creative Commons License 2016.06.14 0 0 14294

Laci!

Engem érdekel, de lehet Neked (is) utána kellene kukucskálni. Csak a Myzus persicae-ig fejtettem meg a retjvényt. Ennyi elég volt.

Azt írod, a cipermetrines flakon "nincs az őszibarackra csomagolva,  nem is említi rajta". De egy-két latinos név ismerős, Pl ez a Myzus... nevű zöld őszibarack levéltetű. Te ezt úgy értelmezed, hogy az őszibarackfán lévő zöld őszibarack levéltetűre használható? Ez nem így van. Csak azért hívják magyarul zöld őszibarack levéltetűnek, mert ez az elsődleges gazdanövénye. Ezen telel át, itt kezd kifejlődni -nemzedékelni-, aztán elhadja-május körül- mint szép asszony...., és áttelepül másodlagos gazdanövényekre-elsősorban lányszáruakra-. Több 100-ra, köztük rengeteg haszonnövényre is. Az ugye nonszensz, hogy minden növényre ráfújható a cipermetrin, amire rászáll ez a tetű. Ezért volna az engedélyezési okirat, meg a csomagolás (ha nem túl régi) amiben felsorolva vagyon mire fújkálható.

Az addig rendben van, hogy keresel hatóanyagot az adott károkozóra, de azt már kihagyod, hogy azt is meg kellene nézni, hogy adott hatóanyag használható-e az adott növényre. Ha használható akkor mikor hányszor stb.  Nálunk is van ez a hatóanyagú szer, mivel talán a legolcsóbb/10 liter fújkálják is össze-vissza.

Mi nem használjuk őszibarakfán (zöld őszibarack levéltetű ellen se) Pedig sepri ahogy írod.

Ui:Minden elismerésem és tiszteletem ahogy és amennyit dolgozol, dolgoztok.

Előzmény: Szerzo Laszlo (14276)
Ali-bá Creative Commons License 2016.06.14 0 0 14293

A Springtime a fehér húsú.

Az enyém most ilyen.

Előzmény: atrego (14292)
atrego Creative Commons License 2016.06.14 0 0 14292

ami nekem  van    tavalyelőtti  szemzés  az  vagy  Springcrest,vagy  Springtime.Ez   fehér  húsú és  épphogy  van  benne  piros  szín.Úgy  tudom,a  kettő  közül  valamelyik  nagyon    bordós-pirosas...

Előzmény: Kulicz (14290)
atrego Creative Commons License 2016.06.14 0 0 14291

én"elköpött"őszibarackmagoncokra   hajtó,illetve   alvószemzek és  zöldoltok.Nálam  ez  jött be   legjobban  alanyként,persze  a  GF alanyokat még nem  próbáltam,lehet,hogy  jó lenne,de  pár  darabhoz lehetetlen  hozzájutni.Nekem vannak magról kelt,szépen  termő fáim is,itt ámulok-bámulok,hogy  micsoda  növényvédőszer-arzenált használtok,nekem  tavasszal  bordóilés  lemosópermetezés,tetű ellen  szappanos  víz,meg,ha  a tafrina  nagyon  támad mégegy   bordóilés  permetezés és   van  majdnem 50 éves   őszifa is  apámnál....

Ezek  a  mindenféle  csodaalanyok,ahogy  elnézem nem  eredményeznek hosszú életű  fákat...Ezek  a  növényvédőszerek  egészségtelenek és  marha   drágák.Jó erős  növekedésű  fákkal  kiküszöbölhetőek  a  betegségek..Pedig Budapest nem is  híres  baracktermő  vidék.....Akkor  kereslek  titeket  augusztusban,azzal egyetértek,hogy az  alvószemzés  ered  legbiztosabban

Előzmény: Kulicz (14290)
Kulicz Creative Commons License 2016.06.14 0 0 14290

A Starcres ízét kérdezed, szerintem elmarad a későbbi fajták ízétől és nem is túl nagy szemű. Értéke a koraiságában van. Zöld oltáshoz hajtást elég kockázatos és bizonytalan postán küldeni, augusztusban szoktunk alvószemzéshez szemzőágakat nagyon gondosan csomagolva levélben cserélgetni,ezt javaslom inkább. Viszont nem utasítalak vissza, e-mail-em nyilvános. Zöld oltáshoz nem értek, minden évben alvószemzéssel bővítem a fajtáimat. Most a Springcrest fajtát keresem, ami későbbi kicsit, de megbízhatóbb fajta, tudomásom szerint.

Előzmény: atrego (14282)
atrego Creative Commons License 2016.06.13 0 0 14289

valaki tudna   nekem ilyen  extrakorai,de  szép ,jóízű  őszibarackfajtából  szemzőhajtást,illetve,zöldoltáshoz    hajtást küldeni?

Törölt nick Creative Commons License 2016.06.13 0 0 14288

A minőségről meg majd ha megkostoltam...ezzel együtt túl sok fajtát már aligha próbálok ki...a Redhaven után tömve vagyok ,nagyon későit meg nem hiszem,hogy érdemes lenne /bizonytalan ősz / ,ami esetleg elképzelhető az a Redhaven előtti fehér húsú...

Előzmény: Törölt nick (14287)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.13 0 0 14287

Meg a meggy és jobb helyeken a kajszi is megkezdődött :)...

Előzmény: Mozo66 (14284)
progika Creative Commons License 2016.06.13 0 0 14286

Sziasztok .Szerintetek miért jelennek meg az egyik éves barackfám levelein piros foltok? Ja és a levél pereme is piros. Milyen betegség ez?

Szerzo Laszlo Creative Commons License 2016.06.13 0 0 14285

En es Tisteletes is megerositette mar regebben, asszem tavaj is hogy nem a legkorabbi .... a Rich May most erik szedheto a nagybanira.....

egyenlore 2 farol beszelunk..... de ez is jo lessz, foleg.... ha kajszival egyszerre akarjak majd vinni a kozeljovoben :)

Ahogy utanna kukucskaltam a SugarTime is ott van a temaban..... :)

Erdekesek ezek a dolgok...... megint kukucskaltam az eresidoket...az olaszoknal.... Es bizony sok fajtat azonos erescsoportba sorol.... mondjuk ezeket mar en is tapasztaltam....

A R. Gem es a Spring Belle pl egyszerre szedheto.... de mas fajtaknal is tapasztaltam hasonlokat..... 

Rajottem ugy kell egy nagy termelonek csinalni mint atifoci baratunknak illetve Aliba mentorunknak...minel tobbb fajta legyen hogy ki lehessen tapasztalni az adott foldrajzi teruleten.... mi erzi jol magat....

Apropo rengeteget kutakodtam a Gf677 dugvanyozas utan...... es kutakodas kozben..... (vizsgamunkak, doktori disszertaciok, kiserletek, stb atolvasasa utan...) arra bukkantam hogy nem ajanljak tapanyagban gazdag talajokra!!!!!

Hat nallam pont ijenbe kerult szerintem :(

Nem is lessz csokoladezva a kozeljovoben az biztos....mert a novekedes az irtozatos......

Előzmény: Mozo66 (14284)
Mozo66 Creative Commons License 2016.06.13 0 0 14284

Ez jó lesz . Nálam úgy néz ki , hogy a Sugartime előbb fog érni mint a Sagittaria .... hihetetlen , hogy mennyire elírták az érésidejét azzal a -40 -el .

Most úgy döntöttünk , hogy nem is kell annyira korai őszi inkább jó minőségű legyen . Most még dúl a cseresznyeszezon .

Előzmény: Törölt nick (14278)
zola123 Creative Commons License 2016.06.13 0 0 14283

Szép nagyon,meg jó korai,magyarországon kapható oltványosoknál?pár faiskolai kínálatot néztem de nem találtam

Előzmény: Kulicz (14280)
atrego Creative Commons License 2016.06.12 0 0 14282

tudsz ebből adni nekem szemzőhajtást,vagy zöldoltáshoz vesszőt?Ez egyébként jó ízű is tényleg?

Előzmény: Kulicz (14280)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.12 0 0 14281

Maycrested nincs véletlenül ?...egyik multiban láttam ,nem néz ki rosszul , a mérete olyan mint a koraiaké.

Előzmény: Szerzo Laszlo (14279)
Kulicz Creative Commons License 2016.06.12 0 0 14280

Starcrest. Június 9.-én szedtem az első szemeket. Fagyérzékeny, nem túl nagy szemű, de korai. Mi nagyon szeretjük, de csak két fám van belőle. Kiskertekben ott a helye.

Idén nagyon szépen termett.

Előzmény: Ggeri89 (14277)
Szerzo Laszlo Creative Commons License 2016.06.12 0 0 14279

Igen erik....

Nalunk mar szedik a Starkresz-et.....

Es en is mar szedtem a Rich May-rol kostoloba ithonra..... igaz meg csak 2 farol beszelunk :)

A merete eleg jo 130 tol 180 - ig mozog 

Előzmény: Ggeri89 (14277)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.11 0 0 14278

Na ilyen most az Amanda ,úgy néz ki ez lesz a legkorábbi őszim /egyenlőre... / :

Előzmény: Mozo66 (14238)
Ggeri89 Creative Commons License 2016.06.11 0 0 14277

Valakinek érik már őszibarack? Tegnap voltam a nagybanin és már árulták, és szerintem nem import volt. Az érdekelne h melyik fajta érik ilyen korán?

Előzmény: Szerzo Laszlo (14276)
Szerzo Laszlo Creative Commons License 2016.06.10 0 0 14276

Nem feltetlenul azt kell nezni hogy mire van omologalva..... en altalaban a hatoanyagot nezem...... es hogy mi ellen permetezek.....

Peldaul..... nem tom nalatok ismeretes e a Fastac hires atka es tripsz olo szer....

Tavaj rabukantunk egy olcsobb es erosebb valtozatara.... termeszetesen.... Faster a neve...... hogy hasonlo legyen 

100g/l cipermetrin hatoanyag......

oszibarackra nics omologalva nem is emliti rajta.....

de egy ket latin nev ismeros ... innen amit a literes flakonon ir...

egy ket pelda....

Myzus persicae,  Cerosipha gossypii, Macrosiphum rosae stb.... sepri az ijesmit.....

Akit erdekel kukucskaljon utanna.. :) (direkt nem magyarul irtam..... lassuk kit erdekel ) :) 

beetee Creative Commons License 2016.06.10 0 0 14275

Nyilván, ha tájékozott vagy, és joggal hiszed, hogy a Te és mindenki érdekében született ez a döntés, akkor keresel más hatóanyagú szert.

Előzmény: beetee (14274)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!