Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.27 0 0 47525

Húú, vazz, mekkora hátizsák! :-O

 

Most már értem a Milices sztorit, ezzel én a kecskeméti szánkózódombra nem bírnék felmenni! :-)

 

 

Előzmény: Törölt nick (47524)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.27 0 0 47524

...kicsit off, de csak a szokásos: a Vergás bakonyi kilátóépítések kapcsán már jönnek a hírek (belsős pletykák) egy 110 milliós sikkasztási ügyről... :/

 

A másik hír ugyanonnan, hogy (ugyan nem Kék, csak Kék Háromszög), de vadászház helyett kulcsosház lesz a Károlytanya.

 

És egy kép szombatról, az induláskor fotózták rólam alattomosan, hátulról:

 

 

Ez meg a sátram volt.

 

olahtamas Creative Commons License 2015.01.27 0 0 47523

Mi is szoktuk néha látni NHH környékén síszezonban.

Előzmény: Pulmy (47521)
Pulmy Creative Commons License 2015.01.26 -1 0 47522

  Ha jól látom nyitva volt a sípálya is, felvonóstól?  

Előzmény: Törölt nick (47518)
Pulmy Creative Commons License 2015.01.26 -1 0 47521

J.G. ?

Előzmény: Tavaszi Széll (47519)
olahtamas Creative Commons License 2015.01.26 0 0 47520

Akkor ez pláne beszámolót kíván :)

Előzmény: Tavaszi Széll (47519)
Tavaszi Széll Creative Commons License 2015.01.26 0 0 47519

Nagyon szép túra volt! És soha nem volt még ekkora esélyem arra, hogy az első szabadon választott magyar kormány külügyminisztere szervírozza nekem a kávét. :-))

Előzmény: Törölt nick (47518)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.26 0 0 47518

Asszem könnyítenem kell a kitalálósdin...:-)

 

  

 

 

Előzmény: Törölt nick (47511)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.26 0 0 47517

Bocs Gyula, tegnap átsiklottam a kérdésed felett.

Kb fél éve jártam a kőtengernél, a piros nyíllal jelzett út a helyes szerintem.

Bár én is elsuhantam a '80-as, átlós útvonalon, csak miután nagyon nem találtam a kék jeleket utána néztem körül jobban és akkor vettem észre hogy nem jól mentem.

Hozzáfűzöm ott a kőtengernél ez tökmindegy, gyakorlatilag semmi jelentősége, viszont a honlapod szempontjából fontos, mert ugyibár éppen ezeknek a változásoknak a bemutatása miatt csinálod.

 

Az MTSz felmérése egyébként nagyon nem mérvadó, rengeteg benne az apró hiba. Nem ártott volna olyanokkal felméretni ezért a rengeteg pénzért akik már láttak kék jeleket előtte is.

( Dollárjelek nélkül...:-) )

Pláne ha figyelembe vesszük az azóta létrejött és tervezett változások tömkelegét nyugodtan kijelenthetjük: pénzkidobás volt a javából.

 itt válik el a régi és az új ösvény ha Szentbékkálla felől érkezünk. Jobbra a mai, balra a régi kék, de valójában mindkettő a kőtengeren megy keresztül. Picit az oláhtamás-féle "merről kerüljük a pocsolyát" esete.

 

Apropó, Joe!

 

Erről a szakaszról van elég fotó a játékban? Marha jó képeim vannak ha kell, gyönyörű időben jártam erre.

  

Előzmény: Törölt nick (47505)
Lud Creative Commons License 2015.01.26 0 0 47516

ketté kell bontani a dekát. vannak a saját márkás cuccaik, amire azt mondom a magyarországi igények 99%-át lefedik. ezen kívül vannak forgalmazott márkák, amelyek között van felső kategória is. pl. a túrabotom black diamond, darabja volt 10 ropi, de megelégeltem, hogy három pár botot már kukáztam, mert lassacskán tönkrementek.

a családi kempingsátram is dekás, arra amire kitalálták teljesen használható.

 

Előzmény: Törölt nick (47515)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.26 0 0 47515

...én se vagyok oda a dekáért, de mondjuk a Solognac bármelyik cucca kiválóan teljesít erdőben, és azok se drágák. Meg a BTwin kerékpáros ruhái, olcsóak és eddig semmi bajuk. De mondjuk cipőt/bakancsot ott még nem láttam normálisat, amit meg mernék venni. Se sátrat. Se túrabotot... :)

Előzmény: Lud (47514)
Lud Creative Commons License 2015.01.26 0 0 47514

mi az hogy nem kaptál? megírtam ott is a frankót :)

Decában megkapsz mindent ami a hazai túrázáshoz kell.

- hosszúujjú aláöltözet műszálas, 4-5000 ft magaságában vannak a jó típusok, az antibakteriálisak (köznyelven nem büdösödő) kétszer ennyibe kerülnek és nem feltétlenül érnek ennyivel többet. ha kiismered melyik jön be, abból vegyél kettőt-hármat.

- polár végig cippzáras 200-as vastagság, a polárok többsége ilyen

- lélegző kabátból nem kell a legdrágább, volt hogy a deca vadászkabátja leárazva volt 8000Ft

- kesztyű - egy vékony

- csősál - ez fontos, a nyakad védve, de elül lehúzhatod a cippzárt és nem izzadsz szét.

- sapka - vékony, vagy egy másik csősálból "kalózos" fejkendő.

 

aztán ezeket a ruhadarabokat lehet variálni az időjárásnak, menettempónak stb. megfelelően.

és amit más is írt, vigyél magaddal egy tartalék pólót, amit a túra végén átcserélsz, ha szükséges.

 

Előzmény: Jesper Olsen (47480)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.26 0 0 47513

...hát nem arra, amerre én. :) Ez a Bakony (Tési-fennsík, Kék T tanösvény) szombat délután, MIELŐTT elkezdett volna komolyabb hómennyiség esni...

 

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.25 0 0 47512

Ezt azért még beszúrom, mert nagyon ontopik:

 

Mandiner blog - Idill és pusztulás a Szent György-hegyen

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.25 0 0 47511

És akkor a szokásos keresztkérdés:

Hol jártunk ma?

 

  

hosszú egyenes emelkedő... többet nem segítek :-)

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.25 0 0 47510

Jó hogy kérdezed!

Elfelejtettem megmutatni, pedig akartam, ugyanis még szinte gőzölgött a festék a frissen elkészült esőházakon, padokon, szalonnasütőkön Szarvaskúton és Mátyáskúton is!

 

Szarvaskúton ráadásul kulccsal zárható kis kéjlakot alakítottak ki az esőház felső szintjén, nagyon jól néz ki és praktikusnak tűnik.

 

  Szarvaskút (egy része)

 

  Mátyáskúton több ház is van+szalonnasütő

 

Lehet tervezni a sátorozást! :-)

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (47509)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.25 0 0 47509

...Szarvaskúton készen lett már az esőház?

Előzmény: Törölt nick (47489)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.25 0 0 47508

Muszáj floodolva offolni?

Előzmény: homerx (47501)
emgergo Creative Commons License 2015.01.25 0 0 47507

Nálam a legjobban a rövid ujjú aláöltöző + hosszú ujjú aláöltöző + polár pulóver + softshell kabát jött be télre. Nyilván igazán hideg időben ez nem elég, szoktam mellény + polár pulóver kombinációt is viselni.

Előzmény: Jesper Olsen (47480)
Güsziológus Creative Commons License 2015.01.25 -1 0 47506

VÁRTÚRÁK

 

Aki még nem járt arrafelé, annak jó hír, jelzett turistaút vezet a vármaradványokhoz (Bativár).

 

Személy szerint én nagyon örülök annak, hogy fejlődik a környék turizmusa, mi anno a kakasdi cukrászdától, akkor még jelzetlen úton kapaszkodtunk felfelé.

 

Csendben jegyzem meg, hogy a nyilvántartásban már mindhárom út szerepel (K3, Ko, és P3).

Ez utóbbi kicsit kakukktojás, hisz a K4 jelzésű útból indul, de a lényeg, hogy van.

 

És akkor a térkép-részlet:

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.25 0 0 47505

Mindszentkálla - Szentbékkélla között, a "Kőtenger" előtt elég bizonytalan a helyzet, ami a régi és az új OKT útvonalak feldolgozását illeti. A piros nyíllal jelölt helyen még azt sem igazán lehet eldönteni 100%-os biztonsággal, hogy jelen pillanatban merre is vezet a jelzés:

 

 

illetve a hely ITT van a honlapon.

 

A TTR és az OSM a piros nyíllal jelzett szakaszon vezeti a jelzést, míg a TUHU az átvágó ösvényen (Sajnos én 1991-ben jártam arra utoljára, de úgy emlékszem, hogy akkor a TUHUN jelzett nyomvonalat követtük).

A turistaatlaszok és a Balaton turistatérképek sem állnak a helyzet magaslatán a terület útjainak ábrázolását illetően. Ráadásul a régebbi kiadásokon még jobban el volt nagyolva az ábrázolás, úgyhogy itt a helyzet eléggé határozatlan.

 

Ha valaki tudja, hogy most hol vezet a jel, akkor jelezze felém, hogy legalább az "tuti" legyen :-))

 

Viszont ferajzoltam aaz 1959-es Szentbékkálla - Monostorapáti - Öcs - Kab-hegy szakaszt.

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.25 0 0 47504

...és az openmapson lesz változás? A .zip-et nem vártam meg, leszedtem az exe-t, (linuxot használok, jobb lenne a zip, és olvastam is, hogy majd lesz az is); ellenben az új hiking térkép a régihez képest elég gyatra infot ad. Eddig egy olyan pluszt találtam rajta a környéken, ami az utolsó .zip állományban nem volt, a tegnapi tanösvény jelzése rajta van Hétház és Csőszpuszta között. Viszont se a lesek, se a barlangok, semmi... :/ Vagy azok is lesznek újra, csak idő kérdése? Bocs az amatőr kérdésért, de a térképezés nekem nagyon új dolog még, nem ástam bele, hogy hogyan működik.

Előzmény: HEV (47502)
HEV Creative Commons License 2015.01.25 0 0 47503

Az önkéntesek által gyártott és ingyenesen terjesztett térképek pontosításába bárki bekapcsolódhat, vagy van ilyen is.

Előzmény: homerx (47500)
HEV Creative Commons License 2015.01.25 0 0 47502

Na mégegyszer megpróbálom elmagyarázni. Te két különböző térképet nézel!

Lehet őket hasonlítgatni de minek! Azt használd amelyik neked jobb!

 

Van az OSM alapú térkép és van a turistautak_hu alapú térkép az OMP 'csak' megjeleníti az adatokat olyan formában, hogy azt a készülékeken használni tudjuk a két adatbázis lényegesen eltérő, most január 1-én volt a váltás. Nem tesz hozzá semmit azt adja tovább amit kap.

 

http://openmaps.eu/osm-change

 

Eredeti turistautak_hu gyártású térképet itt lehet letölteni de csak MapSource/BaseCamp programokhoz, Garmin eszközökre telepíthetők.

 

Itt a két rendszert egymás tetejére is kapcsolhatod, ha úgy tetszik, de ezek csak ritkán frissülnek, nem naprakészek.

 

Előzmény: homerx (47495)
homerx Creative Commons License 2015.01.25 0 0 47501

nem tudom mi az aktualis neve a miniszteriumnak, de a mezogazdasagi(?) miniszteriumnak is van online erdeszeti terkepe. nem lehetne veluk interfeszelni?

Előzmény: homerx (47500)
homerx Creative Commons License 2015.01.25 0 0 47500

hasonlo hianyossagokat velek felfedezni a godolloi dombsag margita reszen is. nincsenek erdoreszek jelolve. tuhu jobb, de az is hianyos.

Előzmény: homerx (47499)
homerx Creative Commons License 2015.01.25 0 0 47499

amugy a tuhu meg hasonlit is az altalam ismert, ge-n is lathato feluletre.

Előzmény: homerx (47498)
homerx Creative Commons License 2015.01.25 0 0 47498

raadasul ketvolgybol nem jut el a p+ alsoszolnokig. mindket iranybol megindul, de a kozepe, ami a gerincen megy, hianyzik.

Előzmény: homerx (47497)
homerx Creative Commons License 2015.01.25 0 0 47497

szoval, mintha a teljes vendvidek ki aradt volna az erdositesbol. orseg, szlovenia rendben.

Előzmény: homerx (47495)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.25 0 0 47496

No én kiélveztem a friss bakonyi havat, kint aludtam Hétházpuszta közelében az erdőben. Visszafelé ma a K+ és K volt az út, a K-ra rá ne menjetek :) A múltkori jégkár után a nagy timberjackekkel szanaszét túrta az erdészet az utat a Borjú-kút előtti részen, az ottan 1,-1,5 km-t kb. egy óra alatt tudtam megtenni (igaz, nagyzsákkal), mert a félméteres keréknyomok felteltek hóval, az aljukon meg áll a kásás állagú sár. A hazaút csak 12 km lett volna, de 8 után feladtam, és megkértem a vadász ismerőst, hogy jöjjön fel értem az kisgyóni emlékmű fölé terepjáróval, amit meg is tett. Elképesztően fárasztó volt az átlag 15-20cm-es szűzhóban gyalogolni, főleg, hogy voltak ilyen erdészeti sportszerű nehezítések... :/

 

A táborozás viszont nagyon jó volt, volt kis tűz, ponyvatető meg szélvédő, meg néhány kíváncsi őz. Egész éjjel egy fia lövést se hallottam, a hétházpusztai vadásztársadalom nem dugta ki az orrát ebben az időben az erdőbe :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!