Keresés

Részletes keresés

jónás1 Creative Commons License 2008.06.23 0 0 1050
Én semilyen vezetőcsövet nem használtam a 110-es pvc csövet nyomtam egyből lefelé hogy állt volna meg rajta a szűrő már felhúzni biztosan nem tudom innen kellene valahogy tovább csinálni
Előzmény: erbe (1045)
Zapod Creative Commons License 2008.06.23 0 0 1049

Csocsantó.

 

Amásik fórumon (ásott vagy fúrt kút ) leírtam a kúttisztítással kapcsolatos tudniivalokat.1922 hozzá szólás.

Én kifejezetten ásott kutakkal foglalkozom. Tisztítás, ásás, mélyítés, szivattyú telepítés, mindenfajta ásottkutak rendbehozatala.

Ha sikerül be másolom a szöveget.

 

 

Nem akarlak ijesztgetni, de azért a kúttisztítás nem egy leányálom. Az egyik hozzá szólás tárgyi feltételeihez én hozzá tenném a nyilvános végrendelkezést és az utolsó kenetet is.

DE KOMOLYAN!!!

Ha a kutad 4-5 méter mély és van ilyen hosszú kitolható létrád esetleg magad is megpróbálhatod. A vödörbe állva semmi esetre sem próbáld, meg mert ha az leszakad márpedig igen nagy esély van rá, nagyobbat, esel, mint megérdemled.

De mielőtt hozzá fogsz vödörben, eressz le egy gyertyát, van e lent levegő.

 4-5 méter mélységig létrán, ha leértél társad, feljebb húzhatja, hogy elférjél.

Itt is nagyobb veszély leselkedhet rád hiszen lehet , hogy a trutyi nem 20-30 cm méter mély hanem 1-2 méter, na abba technikai felszerelés nélkül csak bele fulladni lehet.

Ha ezt is megúsztad, jöhet a dszindzsa ki ásása. Újabb veszélyek!!!!!!!!!!. Egy részt társad húzza ki a vödröt a vödör füle leszakad mivel nincs rajta plusz biztosítás, valamint társad keze megcsúszik a kötélen a vödör mindenképpen a fejedre esik. 4-5 méterről egy 12 -15 literes vödör vizes anyaggal hát jó esetben csak a fejedet töri be és nem a nyakcsigolyád, nyeklik el.

Aztán hogy ismered fel, ha kezd a széndioxid felgyülemleni a kútban, valamint mi van,      ha szeded az anyagot ki és csak azt veszed észre hogy nem fogy folyamatosan után töltődik.

A gyűrű olyan pillanatok alatt elmozdulhat, hogy még azt se tudod mondani fapapucs.

Természetesen nem azt állítom, hogy mindez előfordulhat, és nem lehet egy kutat házilag megtisztítani, hiszen sokan régen is most is megtették. Azért írom ezt le ilyen részletesen és régebben is leírtam már a fórumon, mert nagyon nagyok a VESZÉLYEK.

Én csak ásott kutakkal foglalkozom és leírom, hogyan teszzük.

1. Gyertyát leengedünk, van e lent oxigén.

2. Nagy teljesítményű szivattyúval (nem vödörrel, úgy szinte lehetetlen) kiszívjuk a vizet.

3. Kiépítjük a kötélpályát a leereszkedéshez, és a vödör felhúzásához, itt olyan vissza- futásgátló eszközt használunk, amivel a kötelet el is lehet engedni, és nem esik vissza a vödör.

4. Újból ellenőrizzük hogy nem”gázos” a kút.

5.Kötélen barlangi alpintechnikával lemegyünk, menet közben megvizsgáljuk a kút falát és folyamatosan a kötélhez rögzítve, elkezdjük a trutyi kiszedést. Ha kell spécilépésben állva, hogy az ember ne merüljön el. Menteközben is szívatjuk a vizet, hiszen a legtöbb kútnál kell.

6. Barlangi és kúttapasztalatból az ember meg tudja állapítani, ha kezd felgyűlni a széndioxid.

Ilyenkor mesterségesen kell levegőt lejuttatni.

És még rengeteg apró dologra kell figyelni, illetve használni.

Hát hirtelen ennyi.

 

 

 

Hurrá sikerült.

Szóval csak ésszel.

 

Csopuci Zapod.

06 20 9 444 898

info@favagok.hu

Előzmény: luigi68 (1047)
Who111 Creative Commons License 2008.06.23 0 0 1048

Egy jó nagy szivattyúval ki kell szívatni, az sem árt, ha az aljáról az iszapot is

sikerül.

Azután a szivattyú folyamatos üzeme mellett kicsit ásni is lehet az alján.

Persze ehhez le kell menni a kútba, világítás-törpefeszültségű, stb.

És nehogy elkezdd egyedül! Ez min. 3 emberes meló!

Mindíg legyen egy aki a lent lévőre figyel folyamatosan, egy meg aki fent ténykedik.

Előzmény: luigi68 (1047)
luigi68 Creative Commons License 2008.06.23 0 0 1047

Segitséget szeretnék kérni meglévő kerti kutam (kútgyűrűs) beüzemeléséhez.

A kútban van viz de az alja szerintem koszos, és nincsen megfelelő vizmagasság, erre szeretnék megoldást találni. Ezt szeretném használni öntözésre is!

Várom a segitségeket, köszönöm

www.tomikut.fw.hu Creative Commons License 2008.06.23 0 0 1046
Szia!

E-mail-ben ment a válasz...!

Jó szerencsét!

Tomi

www.tomikut.hu
Előzmény: jónás1 (1035)
erbe Creative Commons License 2008.06.23 0 0 1045
"Nincs béléscső az egész kút 12m110-es pvc cső..."
Az a 12m 110-es pvc cső a béléscső. :-)
Erre kellett volna kívülről valamilyen szűrőt rászerelned. Mivel ennyire homokos, legalább olyan kis lyukméretűt, hogy a homok nagyobb részét kívül tudja tartani.
20 db 5 mm-es lyuk. ??? 1 m-re 200 is ráfér, de inkább több. Ha kívül van szűrő, akár 8-as, 10-es lyukakat is fúrhatsz.
Nem ártott volna nagyobbra fúrni a lyukat és apró kaviccsal körbeszórni, de ezt is csak akkor, ha jó szűrő van rajta. Remélem, ki tudod még húzni sértetlenül a csövet. Ilyen rövid még simán ki szokott jönni.
Előzmény: jónás1 (1040)
www.tomikut.fw.hu Creative Commons License 2008.06.23 0 0 1044
Szia!

Pl. felmész a www.tomikut.hu oldalra, és ott megtalálhatod az elérhetőségem (telefon, Skype, e-mail), és amelyik a részedre szimpatikus...!

Jó szerencsét!

Borbély Tamás
www.tomikut.hu

Előzmény: jónás1 (1041)
gromicsek Creative Commons License 2008.06.23 0 0 1043
AMIT ELLOPTAK!
gromicsek Creative Commons License 2008.06.23 0 0 1042
Sziasztok Kútfúrók!<br>A segítségeteket szeretném kérni, mert junius elején ellopták a kútfúró berendezésemet .<br>Ha esetleg felbukkanna a környezetetekben ,vagy valaki eladásra kínálná fel akkor kérlek értesítsetek a 06-20-390-34-56 telefonon vagy jelentsétek a rendörségen!<br>A típusa Erdfuchs EF-20 gyáriszáma: 20154/2007 6.5Le Hondamotorral szerelve ami a hidraulikát hajtja.10 méter 150-es csigafúró volt hozzá ill öblítéses fúráshoz 15m csö ill egy sárga Wacker szivattyú+Tömlök csöfogók<br>Elöre is köszönöm! Csaba
jónás1 Creative Commons License 2008.06.23 0 0 1041
Milyen módon gondoltad hogy megkeresselek



Üdv
Előzmény: www.tomikut.fw.hu (1039)
jónás1 Creative Commons License 2008.06.23 0 0 1040
Nincs béléscső az egész kút 12m110-es pvc cső a legalsó cső 1m-en 20 db 5mm-es lyukkal van perforálva és egy orosz búvárral szívatom
Előzmény: erbe (1038)
www.tomikut.fw.hu Creative Commons License 2008.06.22 0 0 1039
Szia!

Gondolod keress meg, és elmondom, hogy mit szúrtál el...!

Jó szerencsét!

www.tomikut.hu
Előzmény: jónás1 (1035)
erbe Creative Commons License 2008.06.21 0 0 1038
Milyen sűrű szűrőt tettél a béléscsőre?
Előzmény: jónás1 (1035)
Who111 Creative Commons License 2008.06.20 0 0 1037

Nem igazán vagyok kútfúró, a nagyrészét itt szedtem össze én is... :-)

Erre inkább egy gyakorlati ember válaszoljon.

Előzmény: norg (1036)
norg Creative Commons License 2008.06.20 0 0 1036
Azon nincs szürő. Hogyan tegyem rá már bent van.
Előzmény: Who111 (1034)
jónás1 Creative Commons License 2008.06.20 0 0 1035
Megvan a kút Lörincen 12m-en nem mentem át az agyagon 8m viz volt benne búvárral szivattyúzgattam a vizet naponta kétszer kijött 100-l tiszta víz utána már csak homokos ez ment két hétig most reggelre 5méter homok lett a csőbe szerintetek most mi a teendő? csak hozzáértő komoly választ kérek

Az értékes válaszokat előre megköszönöm
Who111 Creative Commons License 2008.06.20 0 0 1034

Nem a szivattyú csövén, hanem a védőcsővön (béléscsövön).

Ami megakadályozza a beomlást, stb.

Előzmény: norg (1033)
norg Creative Commons License 2008.06.20 0 0 1033
A szivattyú csövén? Amúgy köszönöm a segitséget holnap nekilátunk.
Előzmény: Who111 (1032)
Who111 Creative Commons License 2008.06.20 0 0 1032

Mélyebbre kell fúrni, mint a vízadó réteg.

Az a csőszakasz lesz az iszapzsák.

A védőcsövön van szűrő?

Előzmény: norg (1031)
norg Creative Commons License 2008.06.20 0 0 1031

Tanácsot szeretnék kérni.

Kutat furtunk,5 m-est. 1.5m viz van bent.De nem is ez a gondom hanem ,hogy mindig beiszaposodik és 2 naponta tisztittani kell. Van erre valami megoldés,vagy ötlet,hogy ne legyen iszapos? A szivattyut is alig lehet kihuzni 2 nap után.Amugy viz jól van bent. Előre is köszi.

Infomaker Creative Commons License 2008.06.16 0 0 1030
Sziasztok,

Nem tudtok kútásó valakit?

Monorról lenne szó..

Meg ár is kéne hozzá.
A veresegyháziakat már kérdeztem, ott 30ezer per gyűrű.
enrico111 Creative Commons License 2008.06.15 0 0 1029

Mosonmagyaróváron kútat szeretnék ,

 ki vállalná a fúrást és kb.mennyibe kerülhet?

pasass Creative Commons License 2008.06.15 0 0 1028

Üdvözlet .

 

Kútfúrást tanulnék ,és gépet vennék.

Nagykanizsa.

 

Soma

06 30 37 57 906

06 93 788 678

nono74 Creative Commons License 2008.06.14 0 0 1027
Közsi a segítséget SOM57.

Már megvettem a narancssárga nyomócsövet ráadásul 50m-t. Szerinred felejtsem el?
Hol tudok beszerezni rézszitaszövetet? Esetleg valami webáruház ahol tudok rendelni? Én Somogymegyében Marcaliban lakom.
Az alátét sodrony leforrasztását hogy gondoltad? Blankoljam le egy nagyobb hosszon tekerjem a végeken szorosan egymásmellé a szálakat és forrasszam meg par helyen?
Szivattyúból nálunk az El-Pumps márkájú csőszivattyút forgalmazzák 55e Ft körüli áron.
Álítólag még nem volt garanciális probléma velök. Ismered?

Írhatsz ide is : n56281@freemail.hu







Előzmény: som57 (1026)
som57 Creative Commons License 2008.06.14 0 0 1026

Hali!

Ha komolyan gondolod a kútfúrást akkor használj 10 báros szürke nyomócsövet.
Fúrkáld ki 8-as fúróval 30mm-re sakktábla formára, ezt akkora hosszban
amekkora a vízadóréteged. Tekerj a perforáltrészre alátétsodronyt 2-3mm-est
20mm menetemelkedéssel /villanydrót CMU/ a végeit forraszd le.
Erre rakjad rá a rézszitaszövetet, 0,3-0.5mm-es lyukméetűt, 20mm-t lapold át
forraszd le.A szűrőkavics nagysága függ a vízadóréteg jellemző szemszerkeze-
tétől. Próbálkozhatsz 1-2mm-es szemüvel, Sóskúton tudsz beszerezni vagy
uszodateknikánál.
Iszapzsákot rakjál 2-3métert.
A szivattyú vételével várd meg hogy milyen hozama lesz a kútadnak,
utána is ráérsz vele. Grundfost tudnám ajánlani, csak az ár.......
Olaszokból és kínaiakból vannak egész ólcsók.

Sok szerencsét.

som 57
Előzmény: nono74 (1024)
millmaxx Creative Commons License 2008.06.14 0 0 1025
Új !
nono74 Creative Commons License 2008.06.14 0 0 1024
Az első kérdésemre /954/ senki nem adott választ. Na mindegy.

Kiolvastam a fórumot, úgy hogy egy picit kiokosodtam. Arra viszont nem találtam megfelelő válasz hogy hogyan kéne kialakítani a szűrő szakaszt. 110-es nyomócsövet szeretnék lerakni kb. 50m mélységben. Mi határozza meg hogy mekkora szakaszon és mekkora furatokat fúrjak a a csövön? Milyen méretű szűrőkavicsot használjak a kikavicsozáshoz, és körbetekerjem-e a perforált rész még valamivel /és ha igen mivel?/ vagy ne?! Hagyak-e iszapzsákot és mekkorát? És végül milyen teljesítményű és márkájú csőszivatyút ajánlatok a végleges használathoz?

Talán egyszerre ennyi.
Bízom benne hogy most valaki megsajnál és ad pár okos ötlelet.
köszi.
millmaxx Creative Commons License 2008.06.14 0 0 1023
Szép napot mindenkinek !

Vidia lapkát árúlok kútfúróknak .
Új , forrasztható : 19x19x5

meglehet tekinteni .

http://www.vatera.hu/vidia_lapka_uj_kutfuroknak_72130480.html

T.Millmaxx.
setany Creative Commons License 2008.06.13 0 0 1022
Baranyában szeretnék 120-as csökutat furatni ,Siklós mellett kb 30-40 m mélyet! Aki tud ajánlatot azt megköszönöm! setany@freemail.hu
SchWimmer Creative Commons License 2008.06.12 0 0 1021
Bocs. Az a kút Diósdon kellene.
Előzmény: SchWimmer (1016)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!