Keresés

Részletes keresés

Zeki_ Creative Commons License 2018.12.28 0 1 28712

A 10+10 nem átverés.

10 milla ingyen meg 10 milla alacsony kamaton.

Kell egy bizonyos nm meg szobaszám nagyság hogy megfelelj a kritériumoknak. De ha nem kis lyukba költöztök, nem gond. Mükszik.

Előzmény: toriko (28711)
toriko Creative Commons License 2018.12.28 0 0 28711

Üdv mindenkinek!

 

Kis segítséget szeretnék kérni, van három gyerekem, szeretnénk feleségemmel  új lakást venni, ez a Csok- os dolog hogyan működik?

A 10+10 millió az mit jelent? 

a Vissza nem téritendő azt jelenti, hogy nem kell visszafizetni az államnak?

Mindkettőnknek van bejelentett állása is, mennyi az esélye, hogy a Csok ot megkapjuk,+ vagy mégis ez hogyan működik, minek kell megfelelni, és ha az teljesítve van, akkor 100% hogy igényelni lehet és meg is kapjuk, vagy ez az egész csak átverés?

hiteltudor Creative Commons License 2018.12.17 0 0 28710

Most nem azért, de ennek édeskevés köze van a kormányhoz, itt ebben a helyzetben a bank döntött így, amit vagy elfogadsz, vagy esetleg megpróbálod még egy másik bankban.

Előzmény: Zentécske69 (28709)
Zentécske69 Creative Commons License 2018.12.16 0 1 28709

Szóval,az ertékbecslő úgy adta le,hogy csokra alkalmas,de Bp.a központban felülbírálták és ahogy már leírtam azt mondták h átjárást kell biztosítani a 2 épület között amit egy teresz köt össze tehát amúgy össze van építve csak közvetlenül nem tudsz az egyikből a másikba menni kell menni kb 3métert.az eladók nem mennek bele h átjárót nyissuk,miért is mennének bele?Hogy jön ahhoz egy idegen ember,hogy megmondja mit csináljon a tulajdonával ránk ugyanúgy vonatkozik.Tehát 2 választásunk van,hagyjuk nem vesszük meg v lemondunk a csokról és kifizetjük mi mert szeretnénk megvenni az ingatlant utóbbi mellett döntöttünk.ennyi a drága kormányunkról,fulladjanak bele a jó k....a anyjukkal együtt ezek az utolsó férgek,dugják fel maguknak az 1,430 m csokjukat.

Zentécske69 Creative Commons License 2018.12.13 0 0 28708

A bankos ügyintéző hölgy azt mondta,hogy hívjuk fel azt az értékbecslőt aki kint volt.Ma tudtunk vele beszélni és azt mondta,hogy ilyet még nem hallott és beszélni fog a bankkal meg a munkatársaival.vissza fog hívni mit sikerült intéznie.vki hazudik kiváncsi leszek mi sül ki belőle

hiteltudor Creative Commons License 2018.12.12 0 0 28707

Szerintem ebben az esetben nem kell összekötni a két lakrészt. Kérd, hogy indokolják meg ezt a döntést. 

Előzmény: Zentécske69 (28706)
Zentécske69 Creative Commons License 2018.12.12 0 0 28706

Az egyik 70nm a másik 80nm.Mindkét házban van fürdő külöm wc,és mindkettőbe van konyha.Az egyikben 3szoba a másikba 2szoba+nappali,megis össze kell kötni úgy fogadják el.

hiteltudor Creative Commons License 2018.12.12 0 0 28705

2018.03.15-én pontosításra került az egylakásos lakóépület definíciója CSOK szempontjából:

 

"A hasznos alapterület definíciója pontosításra került:


„hasznos alapterület”:
a lakáson belül közvetlenül megközelíthető, következő helyiségek − az országos településrendezési és építési követelményekről szóló 253/1997. (XII. 20.) Korm. rendelet (a továbbiakban: OTÉK) szerint számított − hasznos alapterületének összege”.

 

Nálad ez lehet a probléma, hogy nem a lakáson belül lehet megközelíteni a lakrészeket és ha a szükséges m2 a CSOK-hoz csak így jön össze, vagy ha pl az egyik épületrészen van a konyha, a másikban a fürdő, akkor egyértelmű, hogy össze kell kötni a két épületet, hogy a szabályoknak megfeleljen.

Előzmény: Zentécske69 (28704)
Zentécske69 Creative Commons License 2018.12.11 0 0 28704

Sziasztok!komolyan nem szoktam fórumokon részt venni,de most mérges vok😡.Használt ingatlan vásárlasa előtt állunk,vagyis ma szólt az ügyintézőnk a bankból,hogy a hitel oké megkapjuk hitelképesek vunk,a ház rendben,de a csok nem okés.Azért nem,mert az ingatlan úgy néz ki,hogy egy kocka ház 70eves évek közepén épült,és 2000-ben építettek egy másik házat a telekre.Egy hrsz-en van a két ház,minden okés van építési engedély semmi gond vele.Igen ám csak a két épületet egy terasz köti össze(csodaszép a kilátas).Akkor adják meg a csokot ha a két házat összenyitjuk,ezzel sincs baj mert ezt mi megszeretnénk csinálni ez benne van a felújítási terveinkbe,meg nem egy nagy dolog csak egy atjárót kell nyitni.Mondom én az bankos hölgynek hogyan ha nem az enyém,persze beszèlek a tulajjal h megoldható e így,meg persze mi fizetjük,és ha nem megy bele bebukjuk a csokot?fizessük ki zsebből?magasabb hitelt vegyünk fel?komolyan az agyam eldurran,álmomba nem gondoltam volna h belekötnek ebbe🤬🤬🤬🤬

Kivácsi leszek ,h tudunk megegyezni

Magyarország úgy szeretlek

For-dzsi Creative Commons License 2018.12.07 0 0 28703

Épìtèsre ès ùj lakàs vàsàrlàsra jàr, bōvìtèsre nem.

Előzmény: Adam_86 (28701)
Törölt nick Creative Commons License 2018.12.06 0 0 28702

Köszönöm, igazad volt. Ezt válaszolta a banki ügyintéző:

"Mivel a 15M Csok hitelt, ugyanúgy, mint a 10+10-et csak Csok igényléssel együttesen lehet kérni, ezért aki a 10+10-et megkapta, már nem tudja beadni újra a kérvényét. A 15M+10 Csok-ot úgy lehetne csak igényelni, ha most újonnan adnák be az igénylést."

Amennyiben póthitelre van szükség, új költségvetést kell készíteni és egy kérelmet kell beadni.

m

Előzmény: For-dzsi (28698)
Adam_86 Creative Commons License 2018.12.06 0 0 28701

Amennyiben már felvettük a CSOK-ot, két vállalt gyerekre, és vásároltunk belőle egy használt ingatlant, akkor e mellé lehetne most igényelni bővítkezés céljából a kedvezményes 10 milliós hitelt?
Vagy ez a hitel csak akkor igényelhető ha most vesz/épít az ember egy vadonat új lakást/házat? (2 vállalt gyerekre)

ibax Creative Commons License 2018.12.05 0 0 28700

Köszi az infót!

Előzmény: For-dzsi (28699)
For-dzsi Creative Commons License 2018.12.03 0 1 28699

Az illetéktv. szerint igen.

 

21. § (1) Ha a lakástulajdon szerzője a vásárláshoz vissza nem térítendő, lakáscélú állami támogatásban részesül, ennek összegét a lakástulajdon forgalmi értékből le kell vonni.

(4) Ha a magánszemély több lakástulajdont cserél, illetve a vásárlást megelőző három éven belül vagy a vásárlást követő egy éven belül több lakástulajdont vásárol, értékesít, az illeték alapját képező értékkülönbözet megállapításánál minden egyes lakáscserével, lakásvásárlással szemben - a szerzést közvetlenül megelőző vagy követő, azonos jogcímű - a fizetésre kötelezett számára kedvezőbb illetékalapot eredményező egyetlen cserét, értékesítést lehet figyelembe venni. Ha a magánszemély a további lakáscseréivel, lakásvásárlásaival szemben az előbbi feltételeknek megfelelő, további lakáscserét, lakásértékesítést nem tud igazolni, e lakáscserék, lakásszerzések illetékkötelezettsége az általános szabályok szerint alakul.

Előzmény: ibax (28695)
For-dzsi Creative Commons License 2018.12.03 0 0 28698

Ha nincs átmeneti rendelkezés egy jogszabályban, akkor azt csak az új kérelmekre lehet alkalmazni. Vagyis új kérelem, új bírálat kell, nyilván az összes költséggel és kockázattal (pl. hogy a hátralévő munka erejéig lehet állami támogatás + állami támogatott kölcsön) együtt. Nálad ez nem valószínű, hogy megéri.

Előzmény: Törölt nick (28693)
kosaras9 Creative Commons License 2018.12.02 0 0 28697

Sziasztok 

Épül a házunk, van már aláírt hitelszerződés is, vizont  még nem értük el az önerő szerinti készültségi szintet ezért még nem volt folyósítás. Csok is lesz,már megszületett két gyerekre.

Lesz e esély arra hogy az állítólag december elején bevezetésre kerülő kedvezményes csok hitelre átváltsak?

Köszönöm 

kbadam2 Creative Commons License 2018.11.30 0 0 28696

Fókusz Takarék

Előzmény: ibax (28694)
ibax Creative Commons License 2018.11.30 0 0 28695

Ezzel kapcsolatban van már tapasztalata valakinek?

https://hitelnet.hu/lakashitel/ervenyesitheto-egyuttesen-csok-es-cserepotlo-illetekkedvezmeny/

 

Tehát tételezzük fel hogy 40M Ft az új vásárolt ingatlan értéke, 30-at kapok a meglévőért, akkor a CSEREPÓTLÁS miatt 10 M Ft-ra csökken az illetékalap (ha egy éven belül értékesítem).

De ha a 10+15 CSOK-ot is felvettem (a vissza nem térítendő 10-re gondolok), akkor nem kell illetéket fizetnem, mert annak levonásával 0-ra csökkentem az illeték alapot?!

 

 

ibax Creative Commons License 2018.11.30 0 0 28694

Ez melyik bank volt egyébként?

Előzmény: kbadam2 (28692)
Törölt nick Creative Commons License 2018.11.27 0 0 28693

A CSOK Kormány rendeletben nincs ilyen kitétel, az biztos. Nem tudom, hogy a bankok milyen mozgástérrel rendelkeznek arra nézve, hogy ilyen feltételeket támasszanak az ügyféllel szemben. Gondolom, a megszűnt PSZÁF helyett az MNB-be integrált szervezet foglalkozik a bankok ellenőrzésével, h betartják-e a jogszabályokat, ill. a banki "fogyasztóvédelemmel" is.

 

Engem az érdekelne pl., hogy a megemelt CSOK-os állami támogatású hitelt (10M->15M) igénybe vehetem-e póthitel helyett, ha még nincs meg a használatbavételim, és vállalom a korrigált költségvetés benyújtását, az újbóli értékbecslés és a közjegyzői okirat módosítás költségével együtt? December 1-től él a módosított Kormányhatározat, amiben csak a számokat "javították" a háromgyerekes CSOK esetében, egyéb kitétel nincsen. Az OTP nem tud semmit még.

 

Szerintetek?

Előzmény: kbadam2 (28692)
kbadam2 Creative Commons License 2018.11.27 0 0 28692

Nálunk alapfeltétel volt, kérte a bank, hogy a generálkivitelező benne legyen a fészekrakó adatbázisban!

(Ez a feltétel/követelmény 2017 októberében volt, lehet azóta változott?)

For-dzsi Creative Commons License 2018.11.27 0 0 28691

Nem, a fészekrakós adatbázisnak megfelelés téves info. 

Előzmény: Törölt nick (28689)
Törölt nick Creative Commons License 2018.11.26 0 0 28690

"Elsődlegesen a Kivitelezési kódex (191/2009. (IX. 15.) Korm. rendelet) határozza meg azokat a feltételeket, amelyeket a cégnek teljesítenie kell ahhoz, hogy építőipari tevékenységi kört folytasson. A személyi feltételek teljesítése mellett elengedhetetlen például az is, hogy a cég szerepeljen a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara által vezetett névjegyzékben is."

Előzmény: ibax (28687)
Törölt nick Creative Commons License 2018.11.26 0 0 28689

"Korábban írta valaki, hogy akkor fogadják el a fenti számlákat, ha a kiállító (kivitelező) bejegyzett tagja a Fészekrakó adatbázisnak"  -- szerintem, ez nem így van.

Jogilag határozzák meg a fővállalkozói minőséget:

https://epitesijog.hu/205-f-vallalkozo-kivitelez

 

Előzmény: ibax (28687)
Törölt nick Creative Commons License 2018.11.26 0 0 28688

Szerintem, én írtam a pótfedezetet. Szóval, abban, amiben lakunk most, azt a házat nem adjuk el. Azaz betoltuk az építkezés mellé fedezetként, hogy a szakaszonkénti kifizetés gyorsabban menjen. Jelzáloggal terheltük meg azt is. Praktikusan akkor kerül le a jelzálog arról is, ha kifizetjük a csok-os hitelt.

A számlát az építtető nevére kell kiállítani. Az 5%-os áfa a kivitelező dolga.

Az összköltségvetés 70%-ról kell leadni a számlákat. Mi szakaszonként adtuk le a generálos által kiállított számlákat. Az OTP nem kérte a részletezést a számláknál, a tárgya annyi volt, h családi ház kivitelezése. Azaz összesen 6-7db ilyen számlával le is tudjuk az ügyet. Minden értékbecslést követően (7 szakasz volt betervezve) a bank által megadott (megítélt) összegről állította ki a számlát a kivitelező.

Előzmény: ibax (28682)
ibax Creative Commons License 2018.11.26 0 0 28687
  • generálkivitelezőnél 5 %-os számla (részszámla) készül

 

Ezeket ki állítja ki? A kivitelező? Az én nevemre álllítja ki? Milyen tételek lehetnek ezek? Tehát nekem nem arról kell számla, hogy mennyibe került a tégla meg a nyílászáró, hanem majd valamilyet ad a kivitelező, a lényeg hogy az én nevemre legyen kiállítva?

 

Korábban írta valaki, hogy akkor fogadják el a fenti számlákat, ha a kiállító (kivitelező) bejegyzett tagja a Fészekrakó adatbázisnak:

https://www.nav.gov.hu/nav/adatbazisok/adatbleker/feszekrako_program

 

Ezt mennyire nézik? Erről mi a tapasztalat? Egyelőre most keressük a kivitelezőt, nem tudom mennyire kell erre odafigyelni.

 

 

Előzmény: sylvanus67 (28684)
sylvanus67 Creative Commons License 2018.11.26 0 0 28686

Kösz.

 

Most jöttem a Földhivatalból, a harmadik, utólag, 2010-ben született gyerekre be van jegyezve a 10 év jelzálog, szintén a használatbevételtől számítva.

 

Aggodalmaim feleslegesek voltak, irány az eladás.

 

 

Öröm, bódosá.

 

 

Köszönöm mindenkinek.

Előzmény: For-dzsi (28685)
For-dzsi Creative Commons License 2018.11.26 0 0 28685

Visszautalják a pénzt, ha igazolod a tulajdonszerzést. Ha építkezel, akkor a használatbavételi engedélyt vagy ezzel ekvivalens (tudomásulvételről vagy az építkezés befejezése bejelentésének visszaigazolásáról szóló) dokumentumot kell benyújtani. Járási hivatalhoz kell fordulni, az intézi a MÁK-kal a visszautalást.  

Előzmény: sylvanus67 (28680)
sylvanus67 Creative Commons License 2018.11.26 0 0 28684

Szerintem:

 

- generálkivitelezőnél 5 %-os számla (részszámla) készül (nem is kell feltétlenül gyűjtened számlákat, bár nyilván vehetsz ezt-azt, pl. szanitereket, konyhapultot, stb. de azok 27%-os ÁFÁ-val készülnek)

 

 

 

- nem generálosnál 27%-os számlákat kell kiállítani, és te gyűjtesz minden számlát a különböző kivitelezőktől

Előzmény: ibax (28683)
ibax Creative Commons License 2018.11.25 0 0 28683

Kicsit pontosítanám az előző kommentemet...

 

- tehát a kivitelező úgy intézi az építkezést, ahogy akarja, nekem az ő vállalkozása kell hogy számlákat adjon. Pl: falazásra, nyílászárók beépítése, stb... dolgokról? Nem tégláról kell számla, meg ablakokról?

- ez a számla lehet 27%-os?

- ilyen esetben a vásárolt telek után igényelhetjük az adóvisszatérítést? (ami ugye csak akkor működik, ha maga az építkezés számlákkal igazoltan részemre 27%-os számlákkal van lefedve)

Előzmény: ibax (28682)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!