Keresés

Részletes keresés

Tinman Creative Commons License 2011.11.07 0 0 1035

Szerintem első körben menj el SZTK-ba, fülészetre nem kell beutaló, ha dolgozol és fizeted a TB-t akkor legalább megvizsgálnak érte.

Sanszos hogy nem fogják meggyógytani, de egy kört futhatsz a szokásos notropil/betarevin kúrával is, eléggé ártalmatlan gyógyszer mindkettő, főleg a notropil. Sajna a róluk olvasottak ezzel arányos hatásról számolnak be leginkább. Ha majd olvasol kicsit akkor meglátod hogy naiv az a megközelítés miszerint a külső hallójárat "kezelésével" megoldható a probléma. Azt figyeld meg szerintem hogy csak ülő munka közben cseng vagy fizikai igénybevételkor is(emelkedett pulzusszám), a keringés ugye alap gyanúsított szokott lenni...

Előzmény: bububorzas (1034)
bububorzas Creative Commons License 2011.11.07 0 0 1034

Még most találtam erre a topikra, így még nem sikerült visszaolvasnom, de már más ilyen topikokat olvasgattam.

 

Tényleg nem gyógyítható és együtt kell vele élni?

 

Én számítógép előtt dolgozom egész nap, és olyan színten zúgnak a gépek (kettő van), hogy teljesen véletlenül vettem észre, hogy nem is gép zúgását hallom mindig, hanem az én fülem zúg.

 

Nem is zúg, ez nem jó kifejezés, sípol.

 

Olyan mintha egyforma frekvencián folyamatosan sípolna. Nem múlik el már soha, csak napközben nem mindig veszem már észre, de ha konkrétan figyelek rá, akkor hallom.

 

Még nem mentem vele orvoshoz, először rákerestem a neten, és döbbenve tapasztaltam, hogy gyógyszeres, infúziós, ilyen-olyan kivizsgálás mellett, vagy után a válasz, hogy együtt kell vele élni.

 

Gondoltam először inkább természetes gyógymódot próbálok ki.

 

Ki mit próbált már? Fülgyertyát és szegfűszegolajat hallottam eddig.

 

Köszönöm mindenkinek, aki segít.

ghepard Creative Commons License 2011.11.07 0 0 1033

Nekem háromszor a hallóka vagy a fülhallgató viselésétől lett fülzúgásom. Amikor letettem ezeket a cuccokat a zúgás bizonyos idő után elmúlt. A 2005 és 2009 évi elmúlásának már be tudtam  segíteni. Negyedszer pedig zsibbadás okozta. Ezt is részletesen leírtam, hogy miért lett és mit hallottam kb. Ha érdekel és nem találod lejjebb, majd megkereshetem. De talán elég ha keresed a vánkus szót, vagy kórus szavat. Mert említettem, hogy valami olyasmit hallottam, mintha egy női kórus énekelgetett volna messze, valami mélyben lévő pincében. Kb a vér lüktetésével együteműen erősödött és gyengült a hang, olyan távoli moraj féle.....

Előzmény: virágosmező (1024)
Tinman Creative Commons License 2011.11.07 0 0 1032

A bedugulás/tompán hallás érzés ismerős, nekem a gyulladás csúcspontján jelentkezett. Én mechanikai próblémanak vettem, fellazult dobhártya nem vezeti olyan jól  a hangot. Ezt viszont látniuk kell ha belenéznek. Tehát teljesen szinkronban keletkezett mindkét füleden a csengés? Krónikus volt a fejfájásod vagy akut jelentkezett?

Előzmény: virágosmező (1026)
kissulak Creative Commons License 2011.11.06 0 0 1031
Akkor tényleg más a baj:( Remélem, kiderül mi az és meggyógyulsz!
Előzmény: virágosmező (1030)
virágosmező Creative Commons License 2011.11.06 0 0 1030

"Dobhártya folytonos, szintben álló, fénylő", ezt írták róla. Ez gondolom kizárja a fülkürthurutot? (..sajnos.)

Előzmény: kissulak (1029)
kissulak Creative Commons License 2011.11.06 0 0 1029

Nem feltétlenül sérül a fülkürthurutnál a dobhártya, amikor kezdődik csak behúzódott és elszíntelenett.

AZ jó, ha megbízol a dokidban! Jobbulást!

Előzmény: virágosmező (1028)
virágosmező Creative Commons License 2011.11.06 0 0 1028

Mondjuk nekem úgy tűnik, hogy jó orvosok kezében voltam, alaposan kivizsgáltak. Aztán persze, ki tudja, tudom.
A dobhártyám  ép, pedig a fülkürthurutnál nem lenne az, ahogy most utánaolvastam.

Előzmény: kissulak (1027)
kissulak Creative Commons License 2011.11.06 0 0 1027

Nem lehet, hogy teljesen banális fürkürthurutot van? Annak tünete a füldugulás, zugás és a pattogás is. (Nem mindegyik fülész képes felismerni sajnos...)

Előzmény: virágosmező (1026)
virágosmező Creative Commons License 2011.11.06 0 0 1026

Nekem fejfájással, hányingerrel kezdődött minden, aztán egy halkabb fülcsengés, ami folyton erősödött.(erősödik?:S)

Ami nagyon rossz, hogy olyan, mintha belennének dugulva a füleim. Már nagyon idegesítő. Gondolkodom, hogy ezt még érdemes-e megmutatni ismét fülészeten, vagy már csak elküldenek. Legútóbb voltam a csengésell kórházban,és akkor mondtam a dugulást, belefújt vmi pumpával a doki, de nem változott.

A niacint kipróbálom, de már annyi értágítót szedtem.:(

Tinman Creative Commons License 2011.11.06 0 0 1025

Nekem annó egy kattanással jelent meg a hang (olyan mint amit ez a nyomáskiegyenlitő csatorna szokott gerjeszteni), aztán fülgyulladás, 3 nap múlva meg már a másik fülemet is hallottam zúgni (pedig ez nem volt begyulladva). A végén pedig hiába múlt el a gyulladás a hang az megmaradt, ezért gondolom hogy nálam átrendeződtek az agyi idegpályák úgy hogy egy önfenntartó hangfrekvencia van bennük. Fülzsibbadásom az nem volt, normál körülmények között a zsibbadás az szvsz. vérellátási problémára utal. Esetleg megpróbálhatsz Niacin (egyfajta B3 vitamin) -t szedni, durván tágítja a fül hajszálereit is, 100-200mg -tól úgy fog "égni" a füled mint aki az északi sarkról vonul be a gőzkamrába, de csak 5-10 percig tart ez a hatás, viszont egy normál (pl végtag) zsibbadás érzés ennyi alatt bőven el szokott múlni. Nálad hogy kezdődőtt?

Előzmény: virágosmező (1024)
virágosmező Creative Commons License 2011.11.04 0 0 1024

Tapasztaltatok olyat, hogy mintha zsibbadna a fületek? A másik pedig, hogy mikor nyelek reccsenésszerű hangot hallok a fülemben.Tudom, hogy ez az Eustach-kürt miatt van,de ez állandó,és hangosabb. Másnál nincs esetleg így?

ghepard Creative Commons License 2011.11.04 0 0 1023

de végül is arra a következtetésre jutottam,hogy ezt akkor mondják az orvosok mikor nem tudnak mit kezdeni a problémával és igyekeznek a paciensre hárítani a "felelősséget", miszerint saját maga tehet csak a bajáról.:_( sajnos ezzel csak egy öngerjesztő folyamatot generálnak, ami inkább ront a "beteg" állapotán):-(

 

Na ez nálam pont nem így van. Én pont magamat teszem mindenért a felelelősnek, ami az állapotomat illeti. Ha elb*sztam, javítsam is meg - ez az én feladatom már 32 éve. Akkor legalább megtanulok valamit, amit a későbbiekben felhasználhatok. Ha az orvos vagy a gyógysz*r csinálja meg helyettem, akkor a testem nem fog tudni semmit. Szerintem ez aztán idővel megbosszulja magát........ Nálam pont úgy van, hogyha minél többet megtanulok, akkor aztán minél több dologgal képes leszek megbírkózni, mert ugyanazzal mehetek neki szinte mindenhez - a rezgésekkel.........

Előzmény: gr82wök6ószfater (1020)
ghepard Creative Commons License 2011.11.04 0 0 1022

Igaz ami igaz, fiatalkoromban nagyon éreztem hallásom hiányát. De a másik oldalon előnyöm is volt belőle, Most meg lehet tudok olyan dolgokat, ami a jól hallónak egy kicsit magas, vagy hihetetlen. Pedig nem az, sok gyakorlás és kisérletezés után mondom ezeket a dolgokat. Olyan helyen dolgozom, ahol nem lehet csak úgy valamit állítani, be is kell bizonyítani. Ezeket a dolgokat én félig meddig szórakozásképp csinálom, senki se hajt, senki se ellenőriz - csak én magam. Ezerszer el kell ismételni és ha ugyanolyan az eredmény, akkor már van benne valami.

 

Mondjuk a halál az biztos, senki se él örökké, de sok mindent azért ki lehet egyensúlyozni. Az élet a harcról és az egyensúly tartásáról szól. Ha valami kibillen, igyekezni kell mielőbb egyensúlyba hozni. Mert a nagy kilengést nehezebb visszahozni...........

Előzmény: virágosmező (1018)
ghepard Creative Commons License 2011.11.04 0 0 1021

Hát lehet nálam egy kicsit más lehet a dolog mint Nálad, mert én gyakorlatilag nem hallok. Ebből kifolyólag lehet olyan rezgéseket is megérzek, amit más lehet nem tud megérezni, mert nem fejlődött ki ez nála olyan erősen, mint nálam. Az életem függ attól, hogy tudjam jön e hátulról autó, hisz nem hallom, de érzem, hogy jön, néha egész hihetetlen távolságból megérzem a személyautót. A kommunikációm az emberekkel függ attól, hogy jól lássam a szájukat (hogy le tudjam olvasni, mit mondanak) és érezzem a hang rezgéseit (ami jól kiegészíti a látottakat). A látásomra is azért gyúrok, mert ha az elmegy, akkor mehetek én is, de örömmel látom, hogy esze ágában sincs elmenni, egyre tökéletesebb, mint a topikomban számolok be róla. Januárban lesz 3 éve, hogy letettem a szemcsitb (3 nap alatt) és azóta nem is volt rajtam.......

 

A hangoknak nagy erejük van, a franciák a 70-es években hangágyúval kb 5km-es távolságból ledöntöttek valami pár cm vastag papírfalat, az üvegpohár egy bizonyos frekin és erősségen puff, szétrobban stb stb. A hangok rezgések. És nem csak hangokkal lehet rezegtetni a testet, mondjuk egy ütés sokkal erősebb hatást képes bevinni, ezért nem mindegy hova és hogyan üt az ember stb stb..... Ami nem oda való, vagy nem jól tart, hamar kirezeghet és a vér, nyirokrendszer eltávolíthatja lassan.....

 

A 2005 eleji fülhallgatós sztorim után (mely az életembe is kerülhetett volna) visszamaradt erős fülzúgás kb 5-6 hét alatt megszűnt. De nem csak a hanggal kisérletezgettem akkor, hanem mindenféle mindenféle mozgásokkal rezgésekkel. Mindig éjjel volt az erősebb, emlékszem pár napig ki akartam várni, hogy beinduljon, de nem indult.

 

Aztán jött még 2009-ben, mikor majd 5 év után mondom, hogy fogok hallgatni legalább egyetlen dalt egy nap a melóban. Ez kb 3 perc naponta, rajtam a két fülhallgató. Kb 5 hónap után észrevettem, vagy csak akkor tudatosult bennem, hogy zúgnak a füleim. Még azon a napon eldöntöttem, hogy még azt az egy számot se fogom hallgatni. El is múlt egy kettőre a zúgás és azóta nem is volt. Azt hiszem egy kettőre el tudnám intézni, hogy zúgjanak a füleim - elég volna nekem pár napig hallgatni pár órán át fülhallgatóval valami zenét, vagy bármit.......... De már nem akarom, mert bajom lenne belőle.......

 

A zúgásnak millió oka lehet, legalábbis aszongyák. Ezért nehéz valamit kezdeni vele. Gyakorlatilag egyformák vagyunk anyagilag (hogy 99.9%-ra), de nincs két ember, aki egyformán éli életét. Mindenkit más és más hatások érik. Ami az egyiket összetörheti, addig ugyanaz a másikat felemelheti. Vagy ugyanazt az embert ugyanaz a dolog egyszer lessedi a lábáról, de másodszor nem stb.  De a millió ok mindig a zúgásban nyilvánul meg. És akkor ott a kérdés, tényleg millió ok?

 

Előzmény: virágosmező (1017)
gr82wök6ószfater Creative Commons License 2011.11.04 0 0 1020

,,,,elfogadom, hogy mindenkinek a "saját tyúkszeme fáj legjobban", ezért nem is szeretném senki problémáját elbagatellizálni, de,,,ha visszaolvastok láthatjátok, hogy én már mióta élek együtt ezzel a dologgal. Természetesen azzal is tisztába vagyok, hogy ugyanazokat a dolgokat mindenki másképp éli meg, mégis azt tudom csak mondani,hogy nem kell ezt olyan tragikusan fölfogni!

Részben én is hajlamos voltam elfogadni azt a "szakvéleményt", hogy pszihés okai lehetnek a jelenségnek, de végül is arra a következtetésre jutottam,hogy ezt akkor mondják az orvosok mikor nem tudnak mit kezdeni a problémával és igyekeznek a paciensre hárítani a "felelősséget", miszerint saját maga tehet csak a bajáról.:_( sajnos ezzel csak egy öngerjesztő folyamatot generálnak, ami inkább ront a "beteg" állapotán):-(

Lehet, hogy én már elég vén vagyok ahhoz, hogy túl tudom tenni magam ezen a problémán.

Azzal is tisztában vagyok, hogy én egy rendkívül szerencsés alkat vagyok,mert azzal szoktam elintézni bizonyos problémákat, hogy ami nem fáj vagy nem viszket (és még nem is látszik) azzal nem foglalkozunk,,,:-)

Előzmény: virágosmező (1018)
gr82wök6ószfater Creative Commons License 2011.11.04 0 0 1019

Eddig nem tudtam.

Előzmény: virágosmező (1017)
virágosmező Creative Commons License 2011.11.04 0 0 1018

Egyébként minden tiszteletem a tiétek, az évekért, amióta együttéltek ezzel.Én már valószínű, hogy tarkónlőttemm volna inkább magam, főleg, hogy tudom milyen- e nélkül az élet. Döbbenet. És hihetetlennek tartom, hogy erre nem jönnek rá. Vagy tényleg visszafordíthatatlan idegkárosodás.

virágosmező Creative Commons License 2011.11.04 0 0 1017

ghepard, olvastam tegnap a hanggal kapcsolatos hozzászólásaidat más topikokban is. engem el is kezdett érdekelni, bár van bennem egy félelem, hogy ez nálad különlegesen működik, másoknál nem nagyon. Mindenesetre nekiállok kísérletezni, már el is kezdtem egyébként az Í hangot hosszan mondani, meg néha az M-et is belevinni.Hatása nem tudom lesz -e ,de végülis bajt nem hozhat.
Mennyi idő volt neked, míg a fülzúgást ily módon eltudtad állítani? Illetve ott ugyanúgy volt, mint a fogadnál, hogy egyszer csak, mintha elvágták volna, vagy folyamatosan csökkent?

 

gr82wök6ószfater, honnan tudod, hogy fiatal vagyok? csak nem emlékszem, hogy írtam volna, és kíváncsi vagyok.Vagy meglehet itt valahol nézni az adatlapnál?

 

 

Pajzsmirigy probléma is okozhatja, van aki hosszú fülcsengés után elment orvoshoz, megnézték a vérét, kezelték ,és elmúlt a csengés.

Szerintem én megpróbáloma háziorvosom rávenni egy teljes vérképre.Amíg a kórházban voltam, vettek vért, de ott csak annyit állapítottak meg, hogy nem vírus okozta. Nem tudom, ott teljes vérképet néztek-e.(remélem akkor nem) Szerintem érdemes lehet ezirányba menni, akinek esetleg kimaradt volna ez a lépés eddig.

ghepard Creative Commons License 2011.11.04 0 0 1016

Hát mondjuk el is lehet írni, mert az a betű elég közel van a billentyűzeten az e betűhöz. De Nálad a hsz-ból inkább az jött felém (és ahogy a többi hsz-odra emlékszem), hogy ezt bizony nem írtad el. Te még idősebb vagy mint én (6 évvel, én még csak 60 leszek pár hónap múlva). Tehát van egy kis tapasztalatunk. Neked 30 éves a fülzúgással. Nekem meg 32 éves orvosok és gyógyszerek nélkül. Ja, nekem még van 59 éves tapasztalatom a nemhallással, hiszen születésem óta gyakorlatilag nem hallok. Az utolsó mérésnél (2009-ben) az orvosok (a rokkantsági igazolvány miatt minden 5 évben behívtak rengeteg kivizsgálásra) 92.9%-ban állapíttták meg a halláskárosodást. Mégis semmi gondom sincs (azóta valamit javítottam a dolgokon) és ha úgy visszagondolok nekem nem is volt, de a környezet rámhúzta, hog bizony voltak ebből gondok...... És nem utolsó sorban, van 8 éves tapasztalatom a hangokkal, rezgésekkel.......

Előzmény: gr82wök6ószfater (1015)
gr82wök6ószfater Creative Commons License 2011.11.04 0 0 1015

Jó a megérzésed, az "a" nem elírás.

 

Előzmény: ghepard (1014)
ghepard Creative Commons License 2011.11.04 0 0 1014

Meghallgattak, felírtak valami gyógyszart, amit ki is váltottam,,,, 
De miután elolvastam a mellékelt tájékoztatót,- miszerint még legalább 8 féle bajom lehet ha beszedem,- laza csuklóval (eléggé el nem ítélhetően) a kukába dobtam a "cuccot",,,

úgy gondoltam nekem egyenlőre bőven elég ez az egy probléma

 

Én már 32 éve igyekszem orvosok és gyógyszerek nélkül boldogulni és azt hiszem, jól tetted, hogy a kukába dobtad........ Van egy olyan érzésem, hogy az első sorban az a betű nem elírás (a gyógyszernél), nekem is az az érzésem, hogy azok tényleg azok......... Azok nem a szervezetbe való dolgok.......... 

Előzmény: gr82wök6ószfater (1011)
ghepard Creative Commons License 2011.11.04 0 0 1013

Azt hiszem én is itt sokat dumáltam a hangokról, a saját hangokról. Mit lehet velük elérni. Nálam pontosan úgy kezdődött, hogy nagyon fájt a fogam a plomba alatt és kint voltam a természetben. Az a gondolat futott át rajtam, hogy úgy fáj, hogy ordítani tudnék. Észbe kaptam, hisz nincs itt senki, mi lesz ha el kezdek ordibálni hangosan, mindenhogy.  Na így kezdődött 2003 januárjában - egy bizonyos erősségen és egy bizonyos frekin egycsapásra elállt a fogfájás.  Mintha elvágtak volna. Hihetetlen volt az érzés...........

Előzmény: Tinman (1005)
ghepard Creative Commons License 2011.11.04 0 0 1012

Nekem többször is volt fülzúgásom, de mindig sikerült végül átadni a múltnak. Le is írtam összefoglalómban, hogy hogyan sikerült. Már 2003-tól saját hangokkal és rezgésekkel, vibrálásokkal, kopogtatásokkal, ütögetésekkel kisérletezgetek. Első olvasásra igencsak hihetetlennek tűnik, amit irogattam, de sok kisérlet és tapasztalat alapján jöttek össze azok a dolgok. Ha valami nem megfelelően működik, akkor az valahogy elromlott. Első lépésben, ki kell(lene) deríteni, hogy pontosan miért. Másik lépésben aztán, hogy hogyan lehetne kikompenzálni. Az orvosok és a gyógyszerek nem teszik meg az egyiket se.

 

A rossz látást sokkal nehezebb helyreállítani, mint a fülzúgást, nyitottam erről egy topikot is. Ott is lehet olvasni, hogy mi mindent kisérletezgettem és kisérletezgetek, hogy javuljon, tökéletesedjen a látásom. Azok az ismeretek és tapasztalatok, amik most megvannak - nem pottyantak a levegőből. Az orvosok nem hisznek és hülyeségnek tartják a szemtornát stb. Amiket meg a szemtrénerek ajánlanak, azok a dolgok meg nem nagyon hatásosak, na meg azt se tudják, hogy hogyan és mi hat tulajdonképpen. Akkor most hol az igazság........ Erről legjobban az ember saját tapasztalat alapján győződhet mag.........

Előzmény: virágosmező (1004)
gr82wök6ószfater Creative Commons License 2011.11.04 0 0 1011

gr82wök6ószfaterválasz | megnéz | könyvjelző 2010.12.03 20:44:18 © (728)

Kedves "sorstárs"!

Kicsit szomorüan veszem tudomásul, hogy valakinek ilyen fiatalon ilyen problémája van .  De,,,

Én 66 éves elmúltam és kb 30 éve élek együtt ezzel a dologgal.

 Nekem úgy kezdődőtt, hogy csak szinte "abszolút csendben"hallottam olyan hangot, mint mikor a rádióban v. a TV-ben nincs még adás és un. "üveghangon "sípol. Azt nem tudom, hogy "manapság" van-e még ilyen, de annakidején ehhez tudtam leginkább hasonlítani a "jelenséget"

Akkoriban még "bíztam" az orvosokban,,,az üzemorvos természetesen "szakrendelésre"utalt, ahol hallásvizsgálatot végeztek. Én bátrkodtam magjegyezni, hogy nem az a problémám , hogy nem hallok valamit, hanem az, hogy azt is hallom, amit tudom, hogy nincs.

Meghallgattak, felírtak valami gyógyszart, amit ki is váltottam,,,,

De miután elolvastam a mellékelt tájékoztatót,- miszerint még legalább 8 féle bajom lehet ha beszedem,- laza csuklóval (eléggé el nem ítélhetően) a kukába dobtam a "cuccot",,,

úgy gondoltam nekem egyenlőre bőven elég ez az egy probléma

Előzmény: virágosmező (1010)
virágosmező Creative Commons License 2011.11.04 0 0 1010

Az ANM kezdeményezéséről olvastam, sajnos nem annyira biztatóak az eredménynek, ha minden igaz. Amelyik oldalon ezt olvastam az egy fórum, ahol beszéltek erről a német oldalról:http://www.tinnitus.de/forum.php , hogy oda is járnak informálódni. Itt valaki nem tud németül? Jó lenne naponta figyelni, hátha sikerül további dolgokat megtudni erről.

 

( A tinnitus forum amit én figyelek: http://tinnitussupport92262.yuku.com/ )

 

Sajnos az a doki nem az "enyém" volt, hanem egy ügyeletes orvos, akire lecsaptam este a kérdéseimmel, miután megtudtam, hogy örökre így maradhatok. Igazából ez rohadtul senkit nem érdekel, már rá jöttem persze az elején, ő is közölte, hogy hallgassak halk zenét az elalváshoz.Hát a véleményemet azt hiszem pont itt nem kell fejtegetni erről.

 

Az fül orr gégész ,akitől kapom a beutalót az MR-re és a carotis doplerre (volt valaki?), még az akit megtudnék mozgatni több vizsgálattal talán, bár sok esélyt nem látok, ha a realitás talaján maradok.. azért megpróbálom. Nem tudom, hogy az MR pl nem neurológushoz tartozik? mert engem a fül-orr gégész utal be.. de ki fogja annak az eredményét kiértékelnii? Legjobb lenne úgy látom egy neurológushoz eljutni. EEG, ENG, ezek még játszhatnak, ahogy próbálok utánaolvasni a dolgoknak, ezt szűröm le. Bár ezek baromi drágák, nem tudom mennyire nehézkes, hogy beutaljanak valakit.  Hihetetlennek tartom egyébként, hogy képtelenek erre rájönni, mitől cseng a fülünk.

 

A szédülés nálam is inkább émelygés, már talán el is múlt, vagy enyhült, de lehet a gyógyszertől amit szedek. (?) Elvileg hányingercsillapításra jó.A fejfájás is mintha múlófélben lenne..

A meniére szindrómától fosom a bokámat 2 hete, hogy nehogy az legyen.

 

Nem tudom hallottatok-e erről, bemásolom, hátha nem, és érinthet: "Nekem édesapám esküszik arra, hogy neki akkor zúg a füle, ha magas a koleszterinje. Amióta halolaj kapszulát szed azóta a füle nem cseng és a koleszterinje is jó. Ez az ő személyes tapasztalata lehet másnak nincs ilyen észrevétele de amikor egy időre abbahagyta a halolajat visszajött a csengés is és a magasabb koleszterin is. Amióta újból elkezdte szedni megint elmúlt neki. Ő biztos benne, hogy összefüggésben van a kettő."

 

A másik, amit azt hiszem itt olvastam, hogy valakinek egy orvos beroppantotta a nyakát a helyére és elmúlt a csengés. Meg erről, már találtam információkat, hogy lehet a nyak rossz állása miatt is a tinnitus. Ezt illetve a koleszterintet legalábbis nem nagyon emlegetik a tipikus vélt kiváltó okok között, azért gondoltam, hogy beírom. Lehet, érdemes elmenni egy humánkineziológushoz( ők csináljak ezeket a helyrerántós mozdulatokat, nem?:D)?

 

 Valaki próbált olyat, hogy svédcseppet rakott vattára és a fülébe helyezte? elvileg csökkenti a csengést.Kipróbálni még nem próbáltam.
Maria Holl: A fülzúgás csillapítása csillapítása c. könyv is segít állítólag. Bár én hiszek benne, hogy erre a problémára van anatómiai magyarázat, és a szervi bajt kell megoldani és elmúlik ez a rémálom. Lehet érdemes lenne azért belefogni, mert ma azt olvastam, hogy egy embernek csak a jobb füle csenegett,és elmúlt az ebben lévő gyakorlatoktól. Ezeket magyar oldalakon olvastam, szóval lehet, hogy most nem mondtam újat.

 

Nekem egyébként egyre hangosabb, túlzás nélkül. Ezt nem beképzelem, mert az elején nem voltam biztos benne, hogy cseng, aztán este baromira nem tudtam elaludni tőle, ma meg már nappal is hallom. Jó lenne tudni, akár azt is, ha idegpálya károsodott.Elég nagy bennem a félelem, hogy így van.:((

 

 

 

 

 

 

encián Creative Commons License 2011.11.03 0 0 1009

Kívánom, hogy nem ez legyen! http://www.fulspecialista.hu/index.php?page=content&method=static&id=20

Járj a végére!

Előzmény: encián (1008)
encián Creative Commons License 2011.11.03 0 0 1008

"...valószínű, hogy az emberek fülzúgását akár egy idegpálya sérülése okozza, de akkor ezt már nem lehet visszafordítani" - jól mondta, van ilyen.

Tarsd meg ezt a dokit, és rágd a fülét, hogy járjatok a végére az ügyedben, mert a tüneteidre akár a Menier-szindróma is ráillik.

Előzmény: virágosmező (1004)
Tinman Creative Commons License 2011.11.03 0 0 1007

Kicsit talán el van misztifikálva a módszer, és pl. nálam nem is fix a frekvencia.

http://www.thetinnitusclinic.co.uk/anm-technology

 

Nekem fentről lefelé egyre több frekvencia egyre hangosabban szól ahogy durvul a tinnitus. De asszem teszek egy próbát, gyártok néhány hangfájlt amben a fülzúgásom aktuális frekvenciája alatt/felett lévő szinuszhullámok vannak és egy jó fülessel elég nagy hangerőn meghalgatom munkába menet/jövet. Szerintem a porszívó+flex is hasonló elven hathatott(már ha hatott...) Káoszt csinálni/rombolni ált. nem olyan nehéz.

 


 

Tinman Creative Commons License 2011.11.03 0 0 1006

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!