Keresés

Részletes keresés

buyandhold Creative Commons License 2012.04.02 0 0 994

egyetertek, viszont az meg annyira sem mindegy, hogy 30 %-os inflacional kapsz 35%-ot a kotvenyre, vagy 9%-ot a banki betetre....

Előzmény: jazzcool1,2 (993)
jazzcool1,2 Creative Commons License 2012.04.01 0 0 993

az a jo ebben, hogy nem szamit az inflacio (kiesik a kepletbol), rogtom negkapod a realhozamot

 

az infláció sajnos számít, nem mindegy, hogy 3 százalékos inflációra kapsz 5 százalékpontos pluszt, vagy mondjuk 30 százalékos inflációra...

 


Előzmény: buyandhold (988)
jazzcool1,2 Creative Commons License 2012.04.01 0 0 992

nem értem a felháborodást, hisz sosem volt arra a garancia, hogy névértéken visszaváltják a papírokat fordulónapokon. de az sincs kizárva, hogy a kereslet-kínálat függvényében a jövőben valamikor megint visszatérnek a korábbi gyakorlathoz.

 

az állam valószínűleg inkább a friss pénznek örülne, és nem annak, hogy lejárat előtt a tulajok csak átforgassák kedvezőbb kamatozású papírokra a megtakarításaikat. ha mégis emiatt leállna a friss pénzek érkezése, akkor biztos felülvizsgálják a mostani gyakorlatot, szerintem.

pogány8601 Creative Commons License 2012.04.01 0 0 991

Nekem is csökkent a bizalmam az ÁK-val szemben.

Az ősszel/télen jól állták a sarat, a bizalmi és IMF válság idején, de most bebizonyosodott, h bármikor megváltoztatják a kialakult szokást, ha szorul a hurok.

(múlt héten nyilatkozott egy fejes, h az "idén biztosan megoldott az államadósság finanszírozása"- ok, és utána?)

Azt hiszem én már nem hordok be több pénzt az ÁK-ba. Ami ott van marad,de inkább lemondok a magasabb hozamról és több intézmény között osztom el az új megtakarításaim.

buyandhold Creative Commons License 2012.03.31 0 0 990

nekem is jo velemenyem volt ( csak a kostrukcokrol, az ugyintezes botranyos), es van is

engem is erinte a valtozas, mert en sem tartok meg mindent futamido vegeig, de ahogy szamolgatom most is ezt valasztanam

igazabol az nem volt leirva eddig sem, hogy fordulonapon hogy valtjak, csak de facto igy mukodott a program

 

az eladas dolgaban en optimistabb vagyok, mert: tulajdonkeppen nem eladod, hanem transzferalod. Ezt nem tilthatjak meg hogy attranszferald. illetve erre lenne kiskapu, de nem akarok otletet adni nekik, hatha olvassak a forumot

 

en szerintem tovabbara is az tortent, hogy elemezgettek a szamokat es raojttek hogy tomegesen valtottak az emberek a jobb konstrukciora( en pl. 2-szer is, egyszer tavaly ev vege fele  a 3,5% preiumra, iden meg az 5% premiumra), gyorsan korrigaltak, mielott a fonokok eszreveszik, "jol elkurtuk, hatha nem veszik eszre alapon"

Előzmény: sa52 (989)
sa52 Creative Commons License 2012.03.31 0 0 989

Eddig nagyon jó véleményem volt a kincstárról (megtakarításaim döntő hányada itt van), mely most alapvetően megváltozott.

Csak egy apró üzletszabályzat módosítás, és nem adhatod el az államkötvényt (kizárólag a kincstár válthatja vissza.)

Előzmény: buyandhold (988)
buyandhold Creative Commons License 2012.03.31 0 0 988

ha elfogy a 2015/J az jo, mert ezzel ertekesebb lesz, es konnyebb eladni maganszemelynek...

 

...a 3%-os inlaciorol meg mar irtam hogy 10 eve azt josoljak hogy jovore 3% lesz, es mindig igazuk is lett: jovore mindig 3% volt, de az adott evben mindig joval felette...

raadasul iden 6% kozelebe ugrott, amit meg az elozo kormanyzasnak sem sikerult amikor 5%-al emeltek az AFA-t.

jovore mi lesz: politika el akarja inflalni az adossagokat (ez jeleztek is szamtalanszor), Ft-t tovabbi romlasa, vilagszintu inflacio novekedese, elhibazott (nem letezo) gazdasagpolitika, olajar tovabbi emelkedese, mind mind az inflaciot gerjesztik.

szoval jo nagy lesz az ifl., ne aggodj

megjegyzem pont erre jo az infl. kovetes: en benne vagyok hogy legyen csak 3% az inflacio, es akkor kapjak 8%-ot...

az a jo ebben, hogy nem szamit az inflacio (kiesik a kepletbol), rogtom negkapod a realhozamot

Előzmény: sa52 (987)
sa52 Creative Commons License 2012.03.31 0 0 987

„egy bankbetétnél a teljes kamatot bukja aki feltöri idő előtt”
A bankbetétek jelentős részénél így van, de nem mindenütt.
Egy példa:
AXA lekötött betét 12 hónap. Betétfeltörés esetén a kamat 3%.

A lényeg, hogy minden egyes banknál (apró betűs részeket is elolvasva) pontosan meg tudod állapítani, hogy milyen kockázata van a betételhelyezésnek (feltörést is beleszámítva).
Az AKK 2%-os levonása jelenleg él, de nem tudod, hogy ez mikor, milyen mértékben fog növekedni.

„...és részösszeg is felbontható”
Ez más banknál is megoldható, a 10 millió forintot 10-szer 1 millió forintos lekötésbe helyezed.

Rövid időn belül elfogy a 2015/J, ezt követően már csak 4%-os prémium kamattal vehetsz kötvényt. Jelenleg az MNB és elemzők is 3 %-os inflációt jósóolnak jövőre, amely már nem teszi olyan vonzóvá az új termékeket.

Előzmény: buyandhold (986)
buyandhold Creative Commons License 2012.03.31 0 0 986

Amikor el kellett adnom a 2012/I-t, ha az allam visszavette volna napi arfolyamon, akkor valszeg visszavaltottam volna. Az allam is jol jart volna, mert nem kellett volna az extra hozamot kifizetnie nekem. Az allami inkabb kifizette az extrat, igy gazdalkodnak a penzunkkel...

 

a 2%-rol annyit, hogy egy bankbetetnel a teljes kamatot bukja aki feltori ido elott. Itt ennel sokkal kedvezobb meg igy is

...es reszosszeg is felbonthato

ha raadasul 2 ev utan bontod fel, akkor akkor csak evi 1%-ot buksz

iden ha 6% inflaciot veszunk, akkor az 11% kamat, ha levonom a 2%-ot az meg mindig 9%

2 eves tavlatban mar csak evi 1%-ot kell levonni, ami 10%

velemenyem szerint ez meg igy is eleg jo konstrukcio...

 

Előzmény: buyandhold (979)
Kanalas Dzsoki Creative Commons License 2012.03.30 0 0 985

Viccelsz? Mondta valaki, hogy ha vihar lesz, akkor a mostani -2% az így marad? Na ugye, hogy nem. Az árjegyzés kötelező, a visszavásárlási árfolyamot viszont a Kincstár állapítja meg, a jelek szerint szabadon. Ez a termék kiváló, ha bízol az ország jövőjében és meg akarod tartani a kötvényt a lejáratig.

Előzmény: buyandhold (979)
sa52 Creative Commons License 2012.03.30 0 0 984

A 965. hozzászólásomban belinkeltem a Befektetési Szolgáltatási Üzletszabályzat „ÉRTÉKPAPÍR TRANSZFER ÉS ÁTVEZETÉS (ÉRTÉKPAPÍR TULAJDON ÁTRUHÁZÁS)” elérhetőségét, olvasd el.

Szerintem mindenképpen a két személy jelenléte szükséges, az átruházásnál többek között rögzíteni kell mindkét személy adószámát is. Feltételezem, hogy ezt a kincstár ellenőrzés nélkül nem teheti meg.

Mivel az egész kérdéssel nem foglalkoztam, az adózás kérdését sem ismerem, (Kinek mennyit von le a kincstár a kamatjövedelemből), illetve kinek milyen adóbevallási és befizetési kötelezettsége keletkezik.)

Előzmény: Törölt nick (983)
General Specific Creative Commons License 2012.03.29 0 0 980

Ha megnézed a "banki" eredetű kockázatmentes(nek nevezett) befektetési termékeket (likviditási alap, pézpiaci alap, stb.), akkor láthatod, hogy szinte egyik sem ér a saját benchmark-ja (ZMAX, RMAX) közelébe sem. (Amúgy rohadékok, de ezt most hagyjuk.)

 

Aztán ha megpróbálsz brókercégen keresztül egyedi DKJ-kat venni, akkor sem lesz jobb a helyzet, mert olyan szar árfolyamot jegyeznek.

Esetleg utaztathatod a pénzedet a különböző 2-3 hónapos akciós betétek közt kamatadózva (mert TBSZ kilőve).

 

Mi is marad...?

 

Nem védeni akarom az államot és annak mindenféle nemi szerveit, de szerintem eddig biztosítottak irreálisan kedvező számalvezetési feltételeket, ha úgy tetszik, beetetés zajlott, de hát ez így megy a kábeltévé csomagtól az iskolai marihuánáig :-)

 

Egy szó, mint száz, ha nem akarsz kockázatos(abb) instrumentumokkal foglalkozni, akkor még mindig a Kincstár kínálja a legjobb lehetőségeket.

 

 

 

Előzmény: pogány8601 (976)
buyandhold Creative Commons License 2012.03.29 0 0 979

ha vihar lesz, nem hiszem hogy a 2% bukta barkit is eltantorit hogy mentse a vagyonat.

szerintem rajottek hogy sokan eladtak a regi kotvenyt es az ujat vettek helyette

csak kicsit keson reagaltak le. erre mondjak hogy eso utan koponyeg...

Előzmény: pogány8601 (976)
pogány8601 Creative Commons License 2012.03.29 0 0 978

Leírtam.

Előzmény: Törölt nick (977)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.29 0 0 977

Tulajdonképp mi a probléma?

Előzmény: pogány8601 (976)
pogány8601 Creative Commons License 2012.03.29 0 0 976

A fenébe. Elgondolkodtam ezen a szelíd nyomásgyakorláson.

Viharos IMF tárgyalásokra kell számítani és meg akarják előzni a pénzkiáramlást? Ezért kellett bevezetni a 98%-os árfolyamot? Vagy mire volt ez jó?

Az még rendben volna a részemről, ha csak a lejáratig való tartásra akarnák ezzel ösztönözni a ktv tulajdonosokat, mert nekem amúgy is ez volt a célom. De mi van azokkal, akik tényleg csak egy éves befektetésben gondolkodtak és most bennragadnak?

Én azt gondolom, h az lett volna a korrekt az államktár részéről, ha a lépést megelőzte volna egy figyelmeztetés és türelmi időszak, h mindenki eldönthesse mit akar tenni- megy, vagy marad.

Így viszont azon sem lepődnék meg, ha 2015 január 1-től pénzfelvételi és utalási díjat vezetnének be. Aminek a mértéke természetesen a döntéshozók arcbőrvastagságán múlna.

Bármelyik bank tudna 12%-os kamatot adni, ha lejárat előtt 5% ra emelik a pénzfelvételi díjat.

Ilyen gondolatok zavarnak mostanában.

 

Hangsúlyozom, h én nem értek a lovakhoz.

sa52 Creative Commons License 2012.03.29 0 0 975

Mivel a transzferbizonylat kötelező eleme az ügyfél aláírása, nem.
Pénzt lehet utalni, de előtte mindenképpen el kell kérned a nevemet és az értékpapír számlám kódját.

Előzmény: Törölt nick (974)
sa52 Creative Commons License 2012.03.29 0 0 973

Kockázatokat hordoz magában, hogy a magyar papírok nagy része külföldi befektetők kezében van, ennek kivédésére a kormány és az Államadósság-kezelő Központ megpróbál közeledni a lakossághoz és a hazai befektetőkhöz – tette hozzá a vezérigazgató-helyettes. Ennek egyik eszközeként reklámkampányt indítottak, és megpróbálják felvenni a versenyt a bankszektorban meghirdetett kamatszintekkel is.
(Borbély László, az Államadósság-kezelő Központ vezérigazgató-helyettese.)

http://www.hirado.hu/Hirek/2012/03/29/08/Kockazatos_hogy_az_allampapirok_nagy_resze_kulfoldieknel_van.aspx

buyandhold Creative Commons License 2012.03.28 0 0 971

az eladas menete:

bementunk mindketten a kincstarhoz es attranszferaltam a vevo szamlajara a kotvenyeket. Azonnal meg is erkezett es ingyenes volt a transzfer. Ennyi. ( a vetelarat banki utalassal utalta at a vevo, de ez fuggetlen a kicstartol, ugy intezi az ember ahogy akarja)

A vevo ezt nem tudja TBSZ-re transzferalni, ez igaz.

 

Előzmény: Törölt nick (963)
sa52 Creative Commons License 2012.03.28 0 0 970

Az adott Prémium államkötvény nyilvános ajánlattételében rögzítsék a visszavásárlási árfolyam számítási módját. Ezt tartanám korrektnek. Nem azt, hogy most 98%, két év múlva majd meglátjuk.

Előzmény: Törölt nick (969)
sa52 Creative Commons License 2012.03.28 0 0 968

Májusban kéne 5 millióért 2015/J. Ha van ennyi a sima számládon, készítsd elő a szerződés tervezetet. Kösz.

Előzmény: Törölt nick (966)
pogány8601 Creative Commons License 2012.03.28 0 0 967

"Monygyuk nem kéne riogatni a népeket 300-as euro felett, hogy menekícsék a pénzüket Ausztriába, hanem inkább biztatni őket és inkább arra uszítani őket, hogy úgy lehet legjobban kibacni a fideszesekkel, ha megvesszik előlük az összes prémium kötvényt, hogy nekik ne maraggyon"

 

A fideszesek pénze sztem most ausztria felé veszi az irányt:), mert ők nem áldoznak 2%-ot sem az államra:))

sa52 Creative Commons License 2012.03.28 0 0 965

http://www.allamkincstar.gov.hu/kincstar/ertekpapirforgalmazas

Befektetési Szolgáltatási Üzletszabályzat

A következő rész tartalmazza:
1.8. ÉRTÉKPAPÍR TRANSZFER ÉS ÁTVEZETÉS (ÉRTÉKPAPÍR TULAJDON ÁTRUHÁZÁS)   



Előzmény: Törölt nick (962)
sa52 Creative Commons License 2012.03.28 0 0 964

Én nem tudom, gondolom buyandhold megválaszolja.

Előzmény: Törölt nick (962)
sa52 Creative Commons License 2012.03.28 0 0 961

Egyetlen kis probléma, hogy TBSZ-re nem vihető át.

Előzmény: buyandhold (960)
buyandhold Creative Commons License 2012.03.28 0 0 960

egy lehetoseg van ra, hogy futamido kozben eladd: ha maganszemelynek adod el.

szerintem 1 ev mulva a 2015/J egy nagyon jo kotveny lesz es konnyu lesz eladni.

van benne tapasztalatom, tavaly ingatlant vettem es el kellett adnom 2012/I-t.

csak a haveri korben "tuljegyzes volt", a duplajat siman eladhadtam volna...

es nagyon egyszeru volt az eladas, kb, 10perces muvelet...

akar itt a forumon is kialakithatunk egy masodlagos piacot....

sa52 Creative Commons License 2012.03.28 0 0 959

Maradjunk annyiban, hogy szerencsére ezt a lépést az AKK nem a 2015/J-re való átváltás előtt tette meg.

Előzmény: Törölt nick (958)
sa52 Creative Commons License 2012.03.28 0 0 955

„az ÁKK nek se lesz belőle túlságosan nagy haszna”
Ezzel tökéletesen egyetértek. Ezért is érthetetlen a változtatásuk akkor, amikor jelentősen emelni akarják a lakossági állampapírok mennyiségét, erre a célra csak ebben az évben több mint 1 milliárdot terveztek.

„A 2012. évi költségvetési törvény 1,5 milliárd forint összeget irányoz elő az "Állampapírok értékesítését támogató kommunikációs kiadásokra" - számolt be a költségekről a vezérigazgató helyettes.”

Előzmény: Törölt nick (951)
Kanalas Dzsoki Creative Commons License 2012.03.28 0 0 953

+1

 

Mivel a vételi árfolyam folyamatosan 98%-on áll, a kamat (fix+prémium) nem változott, jelen ismereteink szerint egyedül a végső lejárat napján váltható vissza veszteség nélkül a kötvény. Erre a kockázatra több alkalommal is felhívtuk a figyelmet ebben a fórumban (pl. a 816-ban, más kérdés, hogy mindig a féreg és a komcsi intervallumban kaptunk minősítéseket, amelyek azóta -sajnos- törlődtek...) Mielőtt bárki nekem ugrana, nekem is van prémiumom, igaz csak kevés a portfolio arányaiban.

Előzmény: sa52 (948)
sa52 Creative Commons License 2012.03.28 0 0 950

„Nyílván nem mindenki érti, azért kérdezzetek nyugottan!”

Szerintem ezt csak az érti, akinek „x” betút is tartalmaz a nick neve.

Előzmény: Törölt nick (947)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!