Keresés

Részletes keresés

jociandi Creative Commons License 2007.10.26 0 0 3999
Találtam egy hátulról fényképezett angyalszárnyat, ez elég egyszerűen van felvarrva, meg szerintem jól is néz ki:
Angyalszárny hátulról
jociandi Creative Commons License 2007.10.26 0 0 3998
SK ajándékokról nagyjából hasonló a véleményem.

Csak azok értékelik, akik maguk is a bütykölős fajtából vannak vagy "széplelkűek", de nincs kézügyességük. Szerintem közülünk többen is kijárunk kézműves vásárokra megmelengetni a lelkünket. A sógornőm egy tünemény, ő például mindig SK ajándékot szeretne :) Amúgy bütykölős típus, főleg pw érdekli.

Barátokkal, barátnőkkel összeülve télen jó kis kreatív délutánokat lehet csinálni, meg tudom érteni a régi közös hímzéseket, kézimunkázást.
lean Creative Commons License 2007.10.26 0 0 3997
OFF: Nagyon köszi a leírást. Nekem is van ilyenem, ideje lesz használni. A térdemelőt én is imádom!
Előzmény: 36évi (3990)
jociandi Creative Commons License 2007.10.26 0 0 3996
Jelentkezem, nekem is bejönnek az ilyen vigyori figurák! :) A legalsó csúcs!
Előzmény: Camea (3959)
zsuzsibaba-janómanó Creative Commons License 2007.10.26 0 0 3995
Már reggel jártam ennél a hozzászólásnál, de nekem csak az utolsót nyitja meg :((( Az IO linkjét meg észre se vettem, de most visszakerestem. Köszi szépen!
Előzmény: b_ildikó (3994)
b_ildikó Creative Commons License 2007.10.26 0 0 3994
A 3766-ban kiírtam egy csomót, utána meg IO küldött egy olyan linket, amin együtt van az összes.
Előzmény: zsuzsibaba-janómanó (3961)
komórka Creative Commons License 2007.10.26 0 0 3993
Igazatok van az sk. ajándékról. A kisebbik fiam egy időben papirból autókat csinált. Helyesek voltak és szeretett vele játszani. Az iskolában (talán I. vagy II. osztályban) karácsonyra ezt csinálta ajándékként. Én mondtam neki, hogy ne ezt adjuk, de ő ragaszkodott. Na meg is kapta a magáét elöször a tanitónénitől, majd a gyerektől. Azóta mindig engem kért meg az ajándékvételre.
Ami a 11 éves kislány kézimunka készség fejlesztését illeti, ő kifejezetten varrni, horgolni szeretne de nincs aki tanitsa. Anyuka valamikor tudott de most nem ér rá, nagymama nemigen szeret. Egyidőben az Anyukának nagyon sok sapkát sálat kötöttem és akkor ő is megszerette a kötést.
Különben ennek a kislánynak az anyukája amikor férjhez ment akkor kapott tőlem egy keresztszemmel kihimzett házi áldást (két nyelven - magyar-német) majd az első gyermek születése után egy nagy dzsungelképet kihimezve. A nagyobbik gyerek most 14 éves, három éve a két képet egy dobozban találtam gyürötten. (nem lehet már hová kitenni, hiszen idejét múlta- mondták!)
Nemrégen akartam egy web lapot csinálni, de nem tudtam mit feltenni, mert szinte minden tárgyam igy végzi. Igaz, amiről nem tudsz, az nem fáj! Amit sk. csinálunk, az mintha a gyermekünk lenne. Én is kidobtam (elnézést, átadtam a Máltaiaknak!) nagyon sok puloverem, ruhám amiket én kötöttem, horgoltam.
Elnézést a hosszú hsz-ért, de kikivánkozott!
36évi Creative Commons License 2007.10.26 0 0 3992
off

este lesznek képek, muszáj mennem ötyézni, hívott egy ezer éve nem látott barátnőm... ))))
Előzmény: 4Hópihe (3991)
4Hópihe Creative Commons License 2007.10.26 0 0 3991

hálásan köszönöm a leirást, fantasztikus dolgokról irtál..

:o))

Előzmény: 36évi (3990)
36évi Creative Commons License 2007.10.26 0 0 3990
off...
merthogy varrógép...

először mélben akartam Pihének válaszolni, de Lean is kérdezte, hát közhasznúvá teszem...

A felső anyagtovábbító egy, a talppal és a tűvel harmonikusan mozgó fogazott vagy szilikonpárnás talp, felül helyezkedik el, és az az ő dolga, hogy a felső anyagot is annak megfelelően továbbítsa, mint ahogy az alsó fogazott, ún. kelmetovábbító halad.
Az alapprobléma az, hogy az alsó fogazott léc jobban belekapaszkodik az anyagba, mint felül a talp, ezért az alsó anyag mindig egy kicsit "betartódik". (A 80-as években ezért született rengeteg csavarodott szárú farmernadrág, talán még rémlik nektek... :))) ) Ez a kütyü továbbításkor rányomja a két anyagréteget az alsó továbbítóra, így együtt halad a két réteg, nem csúsznak el egymáson.
Sima összevarráskor is nagyon hasznos, de pl. quilt tűzésekor elengedhetetlen, hiszen ott ráadásul 3 réteg van együtt, még nagyobb a veszély a szétcsúszásra.

A lábemelő az egy kényelmi kütyü, de én már nem vagyok meg nélküle. A géphez csatakoztatok egy kart, ami asztal alá lóg, és ha megtolom a combommal, akkor felemelkedik a talp. Ez arra jó, hogy a kezedet mentesítse a hátranyúlkálástól. Biztos voltatok már ti is úgy, hogy varrás közben mindkét kezetekre szükség volt, de közben fel kellet emelni a talpat. Na, ilyenkor nagyon jól jön. Pl. egy zseb felvarrásakor a sarokban lenn marad a tű, lábemelővel talp fel, két kézzel anyag megfordít. Isteni...

Aztán van még a tűbefűző, ami megint csak egy segédketyere, lehúzhatod a tűig, majd átvezetve rajta a cérnát, elengedéskor áthúzza a tű lukán... kell magyarázzam? :)))

Mit volt még...?
Tűpozíció: ez azért jó, mert megadod, hogy leálláskor a tű fent vagy fent álljon meg. Előbbi zsebes példánál is látható, hogy miért jó lent, anyagban hagyni a tűt. Ilyenkor biztos nem mozdul el a munka, főleg tűzéseknél fontos, hogy szép, folyamatos vonal képződjön, bármiért is kell megállnod.
Ennek folyománya, hogy a gép öltésenként varr, a kézi kereket szinte sosem fogom meg vagy tekergetem, mert egy apró pedálnyomással pont egy öltést varr. Ha a pedálon a sarkammal nyomok egyet, akkor felet ölt, vagyis felmegy, ha lent volt és fordítva.

Ja, ezek
egyébként ipari szinten már nagyon rég (20-30 éve) megvannak, csak háztartásba nem ültették még át.

mindgyá képet is csinálok. tiptop vagyok, amióta az urm előrehozta a karácsonyt és megdobott egy fotóapparáttal... :DDDD

36évi Creative Commons License 2007.10.26 0 0 3989
uccsó kettő különösen jóképű :)))
Hajrá Camea, rádgondolás indul... :)
Előzmény: Camea (3959)
ki1csoda Creative Commons License 2007.10.26 0 0 3988

Cames, szerintem is edesek a babak, csak nekem az arca nem igazan jon igy be, valahogy nem illik a babahoz.

 

 

Sk ajandekrol rendszeresen szoktunk beszelni es azota  eszembe jutott meg egy dolog. En mindig csak annak adok, aki ker, vagy hatarozottan jelzi, hogy szeretne. Mert azert legyunk mar oszintek, az hogy sok munka van valamiben nem jelent semmit, mint ahogy az sem hogy ha keves. Es igen, ami az elonye, hogy szive lelke benne van, hat lehet, hogy nem szeretnek barkinek a lelkevel nap mint nap szembejonni.

 

 

Előzmény: Camea (3959)
ki1csoda Creative Commons License 2007.10.26 0 0 3987

Kastan, nekem is atsiklott a szemem a linkek felett. Amiota mindenfele kiemelest csinal az index, en csak berakom a linket,mert ugy tuti latszik:-))
Szoval, ezek valami nagyon jok lettek. Annyira szep egyseges szinuk lett. A szemuveg is edes. En 2 eve, koran volt meg, elkezdtem a 4szogletu kerek erdot megvarrni es a Loszerafinnak volt szemuvege. Dani imadta, egy csomot szorakozott, hogy szetszedje:-))

En mint profi teaivo, az eros teat 5 percig foztem, mert azt mar ugye en nem innam meg:-)))))) Szoval ma akkor tenyleg fozok egy eroset es lehet, hogy az angyal megint elmegy furdeni;-)

Egyebkent meg nagyon szeretem az egesz hangulatat, annak amit csinalsz.

Előzmény: Törölt nick (3966)
4Hópihe Creative Commons License 2007.10.26 0 0 3986

jah cikk-cakk ollóval is remek...de akkor ragaszd /varrd rá a banyafejre,hogy a karima és a kalaptest varrása ne látszodjék ki.

:o)

Előzmény: bvedono (3984)
4Hópihe Creative Commons License 2007.10.26 0 0 3985

a karima mindig dupla,még a filcnél is, de belülre már nem a vastag filcböl tettem...hogy  a belsö része is szép legyen... ha levehetö a kalap, akkor mindenböl dupla, vagyis két kalap egymásba huzva-bélelve..ha ráragasztottam akkor addig béleltem,hogy a a varrás ne látszodjék.

 és a puha anyagoknál a kalaptestébe tettem némi tömitést,hogy állva maradjon..  a filcest papirral varrtam és a varrásmentén nem nagyon téptem ki,hogy igy lehessen hajlitgatni... nagyobb daraboknál pl jelmezhez készitett szárnyaknál drotot vezettem be,hogy formázható legyen...

Előzmény: bvedono (3984)
bvedono Creative Commons License 2007.10.26 0 0 3984
Tehát csak egyszer szabtál mindent, mondjuk a karima szélét cikk-cakk ollóval. És ha béleled milyen sorrendben varrod össze?
Előzmény: 4Hópihe (3983)
4Hópihe Creative Commons License 2007.10.26 0 0 3983
a filcsapkás banyáét nem,mert elég merev volt a többibe pakoltam egy kis tömést,hogy ne feküdjön le....
Előzmény: bvedono (3980)
4Hópihe Creative Commons License 2007.10.26 0 0 3982
a mai 11évesek kézimunka szeretetét nem biztos,hogy a babakészitéssel feltudod kelteni..lehet,hogy ékszerkészitéssel kellene próbálkoznod pl...vagy ha  mégis baba akkor valami nagyon extra küllemü kicsi táskára -kulccsomóra bizgerálható fityegöként pl..
Előzmény: komórka (3974)
bvedono Creative Commons License 2007.10.26 0 0 3981
Bocsi azokat olvastam , csak b. módon nem reagáltam rá. Köszi szépen.
Előzmény: 4Hópihe (3979)
bvedono Creative Commons License 2007.10.26 0 0 3980

Elkezdtem varrni a boszit, a teste már meg van.

Pihe a kalapot kibélelted?

4Hópihe Creative Commons License 2007.10.26 0 0 3979

nem szoktál visszaolvasni??

:o9

nem kell sokat. 3932-3931

Előzmény: bvedono (3977)
4Hópihe Creative Commons License 2007.10.26 0 0 3978

igy van ez is fontos szempont a ki érdemli meg az sk munkát, ami nem 5percbemegyek a boltba és fizetve távozok..

az sk munkában az akészitö szive-lelke is benne van és órákon át bibelödik vele,közben arra gondolva akinek készül az ö örömére ,hogy neki teetszék.

Előzmény: Camea (3975)
bvedono Creative Commons License 2007.10.26 0 0 3977
Mennyire gördítsek vissza?
Előzmény: 4Hópihe (3965)
4Hópihe Creative Commons License 2007.10.26 0 0 3976

igen ezzel  a probléma körrel nyilván többen szembesülünk, de--- a boltban vettet is elkésziti valaki...nekem is van olyan "tüpárnám" ami csak próbadarab vagy, elnefeljtsemtechnikadarab, van olyan amit csak az anyukámnak adok oda, és van ami boltban is eladható....

de ajándék lónak ne nézzék a fogát.a gyerekek meg ugyis nyitottak a kézmüveskedésre..egészen addig mig nem váltható ki pénzzel vagy a szülö  azt mondja ezt a sz@rt jándékba?! ilyet is hallottam. szerencsére a gyereke nem hallotta csak mi és az ovónéni. és egy gyapjuangyalka volt, amit a kézmüveskarácsonyi vásárokon iparmüvész zsürizett termék jelzésekkel  a megfelelö emberek vaskos pénzekért kináltak.

akik akkor jelen voltunk mindnyájan jegesre dermedtünk azokon a szavakon és elöadói stiluson amit az az anyuka müvelt.

Előzmény: komórka (3974)
Camea Creative Commons License 2007.10.26 0 0 3975

Értem. Annak idején mi is adtunk ajándékba pl. kiöntött gipszkeretet, szalvétát és ragasztót hozzá.... ugyanazon célból, mint írod. A babakészítésre a kisfiam kapott rá 1-2 éve.... tettem is fel képet régebben a babáiról, de szerintem az oldalamon is fen vann. Aha, meg is van..

http://gportal.hu/gindex.php?pg=19707762&gid=1818894

Én nagyon megnézem, hogy kinek adok sk. ajándékot..... ki érdemli meg tőlem, hogy sok órát, napot áldozzak rá... :o) Általában bumm, veszek valamit, aztán jóóóóó van... ezek a letudós ajándékok. :o))

Előzmény: komórka (3974)
komórka Creative Commons License 2007.10.26 0 0 3974
Igazad van, ennyi pénzért tényleg csinálhattam volna többet is! De! A csomagon rajta van a baba képe és ráirva LEA. Kibontottam, a leirást gondosan magamnak lemásoltam. Érdekes, hogy csak a fejhez adott tömőanyagot, olyan kicsit gyapjús, majd a Szász Károly utcában megnézem. Valószinű megvarrom és a kislánynak csak a ruháján kell valamit varrni. (Mondjam azt, hogy az anyja megnézi az árát? Szóval ez csúnya lenne tőlem!) Nem mindenki értékeli a házi készitésű ajándékot, sajnos! Volt, hogy az ajándékhoz amit adtam, csináltam egy kis karácsonyi diszt. Többen még ma is a lakásban valahol elhelyezték, de volt aki azt mondta, minek ez a tűpárna! A babákkal meg sokan nem tudnak mit kezdeni. Itt a 11 éves kislány kézimunkaszeretetének a felkeltése a cél.
Előzmény: Camea (3959)
Camea Creative Commons License 2007.10.26 0 0 3973
... az én teafestett babám nem angyal volt... de most mááá' az lesz.... beteázzuk aztán angyal lesz a lyányból..... mh. lehet, hogy főzök egy lavor teát, oszt' beleülök, ki tudja... hááááááááthaaaa.... :o))))))
Előzmény: Törölt nick (3972)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.26 0 0 3972
lehet angyalt is meg anyagot is festeni, először érdemes kis anyaggal kísérletezni. száradás után sokkal világosabb lesz.
Előzmény: Camea (3971)
Camea Creative Commons License 2007.10.26 0 0 3971
Hja, az anyagot.... neeeeeeeeeem az angyalt? .... Már megint otthon hagytam a szemüvegem.... :o))))
Előzmény: 4Hópihe (3969)
Camea Creative Commons License 2007.10.26 0 0 3970

... óóóóh, a Drága Lyány angyal-levest főzne a gyerekeknek... :o)))) Tegyél bele inkább pipihusit, sertéshusit, marhahusit... ne angyalkát.... :o))

Szerintem a teát kell főzni fél óráig, nem az angyalt.... szerintem! :o)))))

Előzmény: 4Hópihe (3969)
4Hópihe Creative Commons License 2007.10.26 0 0 3969

a teában fözni az anyagot??? ez lehet a trükkje,????

mert én csak áztattam, vagy 7orán át, és az eredménye annyi lett,hogy  nyugtáztam nem vagyok szuperanyu nem tide mosoporral tartom rendben  fehérruhákat..

szóval éppen csak szürkébb lett, de az is nagyon halovány...

jah és nem volt earl gray teám erös nepáliba rámoltam be a probadarabot.

Előzmény: Törölt nick (3966)
Camea Creative Commons License 2007.10.26 0 0 3968

... hja, nem nedvesítettem... és amikor úgy éreztem, hogy elég sötét, akkor festettem.... aztán benn hagytam a teábat a filtert és tegnap este már egész más formája volt.... gondoltam, hogy azzal már akár négert is csinálhatnék... mondjuk egy FeketePákót.... milllyen büszke lenne a fickó.... FeketePákot csokipenisszel... :o)))))))

 

 

Előzmény: Törölt nick (3966)
lean Creative Commons License 2007.10.26 0 0 3967
OFF: Biztos ciki, hogy nem tudom, de mi az a felsőtovábbító, és mire jó?
Előzmény: 36évi (3952)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.26 0 0 3966

Azt írják a szakirodalomban, hogy a  teának nagyon-nagyon  sötétnek kell lenni, akár fél órát is főzni kell, és lkivenni a filtert, vagy le kell szűrni. 
Azt is ajánlják, hogy előre nedvesítsük be a testét.

  

Előzmény: Camea (3964)
4Hópihe Creative Commons License 2007.10.26 0 0 3965

szép napot mindenkinek.

 

kastan elvesztél a a varrógépek hasznos információi között .

de ami késik elöbb utobb megérkezik.. a vörös haju link nem jelenik meg.nekem a fehérruhád gyönyörüségesen elegáns angyallá varázsolta a babatestet.

 a manónak meg ez a haj fantasztikus. mi van a zsebében? tartalék sapkaa vagy tartalék cipó?de bármi is az életszerü és remek ötlet.

a barnaruhás abszolut egyedi. kicsit elcsuszott a szeme vagy csak én látom rosszul? pálinkázott esetleg????

-----------------------------

36 évi én gyakorlatias vagyok elméletileg meg többnyire tudatlan.. mi az a szálvágó szálbefüzö ,továbbitó és lábemeló??? tudsz fotot mutatni erröl nagyon érdekelne...

szent irigységgel olvasom a varrógépekhez való hozzáértésedet...

 megnéztem én is a varrógépes linket. találtam egy neumannt rajta az én ezeréves luchnikom tudja ezt.szabadkar nélkül.és anno 6ezerért vettem akciósan.

mikor a hugom megvette az elsö szuperszépséges varrógépét elkezdtem vágyni rá én is, aztán hamar kiderült ha nagy munkába kezd azt az enyémen akarja megvarrni.

anyukámnak még olyan luchnikja is van amivel börcipöket is varrtunk utcai viseletre, és nem tud mást csak elöre varrni.

------------------------

 

annamari annyira bájos lett az álommanód,és a sapijába is beleszerettem annyira,hogy a most készülö babmáról leszedtem a kalapot és hasonló sapira cseréltem,mint a tiéd..

------------------------------

 

 bvedono megtaláltad a sapikat???gördits vissza alaposan...

 

------------------------

 Iokaste, ahogy gondolod, de szeretik azokat aweb lapokat látogatni ahol nemcsak inspirativ ötletek hanem letölthetö hozzávalók is vannak.

:o)

Előzmény: Törölt nick (3942)
Camea Creative Commons License 2007.10.26 0 0 3964
... akarom kérdezni... nem mennyi... hanem mennyire erős, milyen sötét? Én háromszor végigkentem az enyémet ecsettel, végülis az arca az egész egyenletes, de a teste az pfuj... réééémes lett. Van ahol egyáltalán nem látszik, máshol meg sötétebb..... majd visszaöltöztetem, akkor talán jobb lesz...
Előzmény: Camea (3963)
Camea Creative Commons License 2007.10.26 0 0 3963

Teccccsék betenni rendesen a képet, mert így felületes szemlélő el teker az angyalok felett! :o)))

Mennyi teában áztattad? Az enyém alig sötétedett meg... és csupa fóóóóóóót lett... :o( A tiéd az szépen egyenletes....  Szép kis country-s angyalok. :o) Fotózd le hátulról, hogy lássam a szárnyát... léééccciiii!

Előzmény: Törölt nick (3942)
Camea Creative Commons License 2007.10.26 0 0 3962

.... még mindig közig. szakvizsga... ennyit róla... már régebben kiveséztük! :o)

 

Kisgyerekes anyukáknak!

http://jerry_cheng.blogs.com/kidding_me/art_and_crafts/index.html

 

Előzmény: zsuzsibaba-janómanó (3960)
zsuzsibaba-janómanó Creative Commons License 2007.10.26 0 0 3961
Most Rasmussent akarok keresni, és mindent kiad, rengeteg fotót, de egyetlen egy Rasmussenes követ sem! UTÁLOM A PICASA KERESŐJÉT!!!!! Vagy csak nem tudom használni....
Előzmény: Törölt nick (3956)
zsuzsibaba-janómanó Creative Commons License 2007.10.26 0 0 3960
Nagy kalappal a vizsgákhoz! Egyébként mit tanulsz?

Ezek tényleg tök aranyosak, nekem a legalsó tetszik a legjobban :)
Előzmény: Camea (3959)
Camea Creative Commons License 2007.10.26 0 0 3959

.. ennyi pénzéééé' sok babát varrhattál volna! :o)

 

 

... csak nekem van ilyen eszement izlésem? Szerintem eszméletlen édesek! :o))

Ha egyszer levizsgázom (kedden)... és aztán 12-én, utána készítek ilyeneket... :o)

 

 

 

Előzmény: komórka (3958)
komórka Creative Commons License 2007.10.25 0 0 3958
Ma jártam az Üllői uti Kreativ boltban és csomagban voltak babák. (szabásminta, anyagok stb.) Muszáj volt venni, mivel az egyik baba Lea nevezetű és én éppen egy Lea nevezetű kislánynak csinálok ajándékot. Úgy gondoltam, hogy a babát megvarro, a ruhát pedig közösen. Nagyon aranyosak, mások is vannak. Megnézni érdemes. Az ára, hát.....1980 Ft.
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.25 0 0 3957
Bájdövéj... Ezeket a hsz-aitokat miért nem gyűjtitek össze Jadrax-nál? Jön megint a Karácsony, és jönnek az angyali és tanácstalan férjek, hoyg milyen gépet vegyenek az asszonkának és mennyiért.. :DD
Előzmény: 36évi (3952)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.25 0 0 3956
Jobb felső sarokban találsz egy kis ablakot, mellette a felirat, h. fotók keresése. Az albumcímeket adja ki. Ez azért nem mindig célravezető, mert sokan enm a könyv címe alapján nevezik el az albumot. Ennek a könyvnek meg ugye nem is túl fantáziadús a címe.. De mintha a japán képtárban láttam volna ezt... (Itt rákerestem neked, sajna nem adja ki, de pld. borítók alapján nagyon jól rá lehet keresni a Tildas vagy Rasmussen albumokra. Így nem kell mérgelődni, ha cak olyan gyűjteményt találsz, ami csak újság címlapokat tartalmaz.. amire kíváncsi vagy, annak a címét, kiollózod, beilleszted, és jó eséllyel kiadja.. :D)
Előzmény: zsuzsibaba-janómanó (3948)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.25 0 0 3955
Szia! Nagyon helyes lett! :) Éppen most jártam a topic elején, és a nyuszijaidat is újra megcsodáltam, azok is nagyon aranyosak! Nem is értem, hogy bírtad ki tavasztól idáig újabb baba nélkül. :D A Tildas itt sokaknak a szíve csücske, lassan már a közös varráson kívül niythatunk egy Tildas variációk modult is.. :D
Előzmény: Annamária36 (3950)
bvedono Creative Commons License 2007.10.25 0 0 3954
Köszi, ez jó.
Előzmény: Törölt nick (3945)
bvedono Creative Commons License 2007.10.25 0 0 3953
Ezt tényleg jó lenne megtalálni, biztos vannak benne kalapok.
Előzmény: zsuzsibaba-janómanó (3948)
36évi Creative Commons License 2007.10.25 0 0 3952
No igen, bár nekem se az a rahedli öltés kellett, hanem a felsőtov., a lábemelő, a tűpozíció (fen-lent), a szálvágás, a befűzés, és a minőség. Ez volt a P., ezeket tudja a BA is, csak ott van az a vacak BSr, ami ugye szabad gépi tűzésnél (és tulképpen bármilyen tűzésnél) egy álom beteljesülése. :) Pont lemondanék a nyolcféle gomblyukról pl. Azt se tudtam, hogy van ennyi, pedig varrok egy jó ideje... :DDD

Mivel ismerem nagyjából mindkettőt(P-je van a barátnémnak, Cicnek), mondhatom, hogy a Pfaffnak jobb a programozása, jobb a kijelzője (pl. látod egyben a memot, a BA-nál meg csak léptetve), a többi ök egyforma. A BA szine csak a BSR-rel több. (Na jó, meg a felsőtov. is jobban tetszik, mert egy böszmenagy szilikontalp van felül).

Egy szó, mint száz, élmény a varrás mindkettővel, aki be tud ruházni, tegye meg, mert ezzel tényleg egy fél életre letudja a gépkérdést.
Előzmény: ki1csoda (3951)
ki1csoda Creative Commons License 2007.10.25 0 0 3951
Latod Evi, pont errol van szo, ezen a szintem mar nagyon is szamit, hogy az ember inkabb mit varr. Nekem, aki foleg ruhat az IDT, az orso szerkezete es az ipari minoseg volt, ami miatt nem Aurora lett, hanem Pfaff. De azert az BSR mellett a rengeteg diszito oltes is inkabb quiltesnek vagy lanyos mamanak:-))))) valo.  Egy biztos, hogy egy jo dontessel az ember varrashoz valo viszonya alapvetoen megvaltozik
Előzmény: 36évi (3949)
Annamária36 Creative Commons License 2007.10.25 0 0 3950

Jó estét Babások!

No ilyen lett a "jó éjt manó".A 3 nyuszi után ezt merényeltem.Egyenlőre maradok az egyszerű Tildas figuráknál.Azt hiszem lesz Mikulás is meg ajándékba is kell varnom már kettőt.

36évi Creative Commons License 2007.10.25 0 0 3949

Nekem volt egy megbízható Neumanom, 22 évig varrtam vele, de - amilyen peches vagyok - a csatlakozója ment teljesen tönkre, amit se beszerezni, sem javítani nem lehetett.  Amúgy motorikusan, szerkesztileg hibátlan.

 

És pont ekkor jelent meg a Bernina Aurora. Hát valami csodálatos...

 

Nem tom, itt zengedeztem-e róla vagy az anyatopikon, de annyi, alapból belekerült extrája van, hogy tényleg álom vele varrni. Majdnem Pfaff 2048-asom lett, de sajna megjelent a BSR (ltésfgyelő rendszer) és ez csak ebben van, tehát nem volt más választásom... :))) 

Előzmény: ki1csoda (3947)
zsuzsibaba-janómanó Creative Commons License 2007.10.25 0 0 3948
Ezt a könyvet hogy tudom megtalálni a picasán? Feltéve ha fenn van...Egyáltalán hogy tudok keresni rajta????könyv
ki1csoda Creative Commons License 2007.10.25 0 0 3947

Nekem a revalacio az volt, hogy ez varr:-))) A bontassal, gombostuzessel, beallitassal eltoltott ido nagyabol eltunt. En csak azt tudom mondani, hogy a keptaram 95%-a (es nincs minden fent) azota (februar) keszult, miota megvan a rendes gepem. Es ez 2gyerek mellett:-) Persze lehet aradozni a reszletekrol is:-) Egyszeruen nekem nem volt egy megbizhato 15 eves Neumannom, ha lett volna, akkor SEMMI szukseg ezekre a draga gepekre. Szerintem ha tudod bizniszeld el a mamaddal:-)))
OK, vannak, akiket nem zavar a fekvo orso. Engem igen. Az en Singeremen nyilvanvalo ez okozza a bajt, mert egyszeruen hallom, ahogy neha felkapodik az orso. Nekem ez elmeletben nem jutott elotte eszembe, pedig teljesen logikus.

 

Előzmény: Törölt nick (3945)
zsuzsibaba-janómanó Creative Commons License 2007.10.25 0 0 3946
Köszönöm a véleményeket! A singers-ről simán lebeszéltetek. Ha túl vagyok a mostani babamegrendelésen elviszem a gépet egy szerelőhöz. Igazából azért is szeretnék venni egy jobb gépet, mert tudom hogy ez nem sokáig fogja húzni. Nem akarom kivárni, míg megadja magát! Egyenlőre csak itt a neten tudom nézegetni a gépeket (sajna nem pesti vagyok :) ), aztán kettőt-hármat kinézek, és ha karácsony táján vagy januárban olcsóbb lesz (remélem), akkor lecsapok rá. Addig is utánaolvasok, kérdezgetek a gépeknek. Remélem addig kibírja majd a mostani gépem is!
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.25 0 0 3945
És ha már egyszer ilyenem van, mit lehet vele csinálni? :o (Perpill nincs felesleges negyedmillám egy varrnyógépre..)

Én is lebeszélnék mindenkit a Singerről, eddig nem tudtam, hogy a fekvő orsó okozza a gondot, de ha vmit nagyon szépen akarok megvarrni, inkább Anyu régi Neumannján varrom. Még egyetlen épkézláb díszítő öltést sem tudtam vele csinálni, (igaz, nincs is rajta sok használható) állandóan változik a szálfeszesség.. Én azt hittem, hogy azért, mert én bénázok csak.. (Bár biztosan az is benne van..)

Bvedono, ilyen fajta sapira gondoltál? Ennek hosszabb a hátulja..
Előzmény: ki1csoda (3944)
ki1csoda Creative Commons License 2007.10.25 0 0 3944

Kata, nagyon drukkolok en is!!!! Feltetlen meselj majd:-)

 

Zsuzsi.... sajnos egyet kell ertsek a lanyokkal, inkabb vidd el a szerelohoz, mert ha 50e. veszel egy Singert csalodott leszel. A Singerekkel kapcsolatba, amit most olvastam, ugy tunik, hogy alacsony arkategoriaban osszeraknak egy soktudasu gepet, de a review-k alapjan, az emberek nagy resze csalodott volt. Nekem van egy ilyen muanyag alap Singerem, remalom. Az orso fekszik es a nem stabil az egesz.  A varrogepcentrum, ha Pesten jarsz szerintem is verhetetlen otlet.

 

 

Evi, megvan , koszi:-)))

36évi Creative Commons License 2007.10.25 0 0 3943
Annyit mondhatok, hogy az 50 ezer körüli Singerekkel ne szimpizz. Azok még a gagyi kategóriában vannak. POnt annyit tudnak, mint a gazdaságos boltok varrógépei, és hát jó sok műanyaggal, meg ezek a fekvő orsók, azt büntetném vele egész nap, aki kitalálta.
Pfaff, Bernina, Elna, Brother. Na, ezekkel szimpizhetsz. :)))

Én azt mondom, a személyes jelenlét nagyon sokat számít, menj be az Oktogonra, és tölts el ott egy nagyobbacska időt, kérdezz körbe mindent, segítenek, válaszolnak. A felső közép kategóriában már ált. ugyanazt tudják ezek a gépek, a díszítőöltések nagyon jól mutatnak ám a babaruhákon, gomblyuk, betű, van sok ez-meg-az, amit tudnak. Ismerkedj. Menj haza, nézegess még honlapokat, aztán dönts!
(ja, és azét is jó a VGCentrum, mert öthavi 0%-os részletfizetéssel is megveheted a gépedet. Az elsővel odamész, és már viheted is a motyót.) :))))

Ja, a gépedet is lehet még javítani valszeg, Szerelő látta már? lehet, hogy csak a orsótartó (amibe a bobint teszed) van kikopva... egy cserével javulhat az állapota.
Előzmény: zsuzsibaba-janómanó (3940)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.25 0 0 3942
Sziasztok, tettem fel az elkészült angyalaimról új képeket.
a két meztelen angyalból az egyik egy vörös hajú lett a festett ruháival,  közelről ilyen.  Sajátossága még, hogy festett jutamadzagból van a haja, ezért (vagy nem tudom, miért) tömény gázolajszagot áraszt:-)
És  a barna ruhás  angyal lett a másikból, itt egy  közeli kép róla.
Itt pedig hárman, az eddigieken túl  a régebbi manó új frizurával
Előzmény: Törölt nick (3929)
kdatta Creative Commons License 2007.10.25 0 0 3941
Az enyém  sokba... 277ezer, Ez a Pfaff Quilt Expression 2048. De nem bánom, mert élmény vele varrni. Nem csattog, csöndes, óriási tudással. A férjem simán elalszik mellette... :o)) Egy biztos, jó sokáig nem fogm tervezni a lecserélését. :o))
Egyébként ezen az oldalon meg tudod nézni a gépeket, a tudásukat, összehasonlító táblázatban, illetve az árakat. Néztem én is külföldi oldalakat, az én gépem van ahol 4-500.ezer Ft-nak megfelelő euróba kerül... hozzájuk képest itt olcsó...
Nem vagyok egy nagy varrógép szakértő, de a fent megadott oldalon van telefonszám is. Nagyon normális, segítőkész, hozzáértő emberrel tudsz beszélni! De ne a Westendet hívd hanem a Teréz krt-on lévőt! Én többször zargattam már őket telefonon, mindig nagyon kedvesek voltak!
Előzmény: zsuzsibaba-janómanó (3940)
zsuzsibaba-janómanó Creative Commons License 2007.10.25 0 0 3940
Mennyibe kerül egy komoly gép?
Én a Singers-ekkel szimpizek. Egyébként a mostani gépemben egyetlen egy alkatrész van műanyagból, az összes többi fém. A nagyon erős kattogás pedig alulról jön ahova az orsót kell betenni, és semmit se tudok vele csinálni.... ez is fémből van. Álmomban se mertem volna gondolni, hogy egy varrógépben a burkolaton és a pedálon kívűl bármi más műanyagból legyen!
Előzmény: kdatta (3933)
4Hópihe Creative Commons License 2007.10.25 0 0 3939

EK eleje közepe...

tulképp egy passzét kell a sapi szélére varrni csak a saját anyagából nem cél,hogy rugalmas legyen és azt visszahajtani..

 csak a rossz fotomasinám van itt, de probáltam egy láthatobb képet késziteni a sapiról, hogy könnyebb legyen elképzelni.

a banó manón meg a boszorkány kalap  van)))

Előzmény: Törölt nick (3934)
arcencil Creative Commons License 2007.10.25 0 0 3938

Tökéletesen egyetértek veled! Már nagyon várom, hogy meg tudjam venni a Pfaffot. Ha minden igaz decemberben már azzal varrok :-)

Én 10 éve nyüstölök egy Róna varrógépet, nem rossz, szeretem, de ez minőségi váltás lesz. És hát én is állandóan varrok.

A fedőzőm Bernina - imádom, a lockom Pfaff azt is szeretem. De ez lesz a csúcs gépem!

(egyébként nagyon köszi a privát tanácsokat, mostmár tényleg nem gondolkodom rajta...)

Én is azt láttam, hogy Európában máshol még drágább

Előzmény: kdatta (3933)
kdatta Creative Commons License 2007.10.25 0 0 3937
Köszönöm, tündér vagy! :o))))
Előzmény: Törölt nick (3935)
Kaoka Creative Commons License 2007.10.25 0 0 3936

Ezt küldöm mindenkinek és mind letölthető.

http://ilovewavs.com/

 

Törölt nick Creative Commons License 2007.10.25 0 0 3935
Neked meg sok szerencsét, lelkes vásárlókat stb.. :) Szorítunk! :D
Előzmény: kdatta (3933)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.25 0 0 3934
Csináltam egy babaruha menüpontot. Továbbra is fenntartom, hogy olyasmiket érdemes beletenni, amiket egyen-többen meg is csináltak már.. esetleg (pláne) mások is érdeklődtek utána.. pl. Pihe madárijesztő és banó kalpagja..
Pihe, ehhez az első sapihoz nem tudsz valami képet vagy bővebb infot adni.. mit hova és ki varrjon.. :D (Mi az az EK?)
Előzmény: 4Hópihe (3931)
kdatta Creative Commons License 2007.10.25 0 0 3933

Sziasztok!

 

A varrógép vásárláshoz szeretném elmondani én is a tapasztalataimat.
Az első gépem egy lábbalhajtós singer volt, az nem fért be a lakásba, még most is a pincében pihen. A következő gépem egy 16ezer Ft-os Brother gép volt, bármely hiperben kapható. Ezt nyúztam két és fél évig. Szegény már eléggé nyöszörgött, csattogott kattogott, mindeféle olajozás és szervízelés ellenére. Utána vettünk egy Smart 100's by Pfaff-ot 50ezerért. Ez nagyon jó kis gép, de még mindig több a műanyag alkatrész benne, mint a fém... és ugye by Pfaff... ;o)

Őt eladtam, nem szerettem volna szegénynek kitaposni a lelkét is. Ezek tényleg csak hobbi gépek. Azoknak való, akik néha előveszik, varrogatnak... én nem ez a kategória vagyok, nálam napi szinten megy a gép.. nem keveset...
Kriszta gépébe első látásra beleszerettem. Aztán a párommall osztottunk szoroztunk és meggyőztük egymást és magunkat, hogy vegyük meg a Quilt expressiont. Ok, nem olcsó gép, de használhatom nyugodt szívvel. Ipari minőség otthoni használatra, fém alkatrészekkel. Én nem bántam meg a döntés és a cseréket.
Ha hosszútávra tervezel, márpedig gondolom ennyi szép baba után nem fogod azt mondani, hogy köszi befejeztem, akkor talán érdemesebb egy nagyon jó gépre beruházni, amit nem fogsz lecserélni pár év múlva! :o))

De nem akarok okoskodni, meg senki pénztárcájában turkálni. :o)))

 

Munkákhoz mindenkineg nagy gratula!!!  Én még egy kicsit eltűnök, hétvégén lesz a börze... Kíváncsian várom, hogy mi lesz belőle... :o))

Puszi nektek! :o))

 

Előzmény: zsuzsibaba-janómanó (3908)
4Hópihe Creative Commons License 2007.10.25 0 0 3932

lányok ha hétköznapi netes vadászataitok során jópofa szakáccsal találkoztok gondoljatok rám egy linkkel.. itt szakács örülte van.

és van egy osztálytárs aki baromira értékeli a kézmüves dili ajándékokat.

csináltam ilyet, a következö évben egy szakácsos üvegruhát, idén szivesen készitenék egy jopofa  szakácsbabát....

szóval ne kiméljetek....!!!!

 bvedono a szakácssapit látod a képen ugyanennek  a variációja keskenyebb csikkal ami a fejre kerül az a régi tipusu festö sapi lesz belöle..  a hozzávaló egy csik a babafejére körbe,  a felsö széléhez pedig egy kört kell arányosan beráncolni...

 

IOkaste: alvás helyett kézmüveskedéssel pihenek)))

ha gondolod a sapkákat is össze lehetne gyüjteni a babalapon, sapkára mindenkinek szüksége van...

 

és hoztam egy szárnyacskát is:

 

hóemberek mellé szánkó szabásminta?-kerámia masszából???
4Hópihe Creative Commons License 2007.10.25 0 0 3931

anyukám varrógéppel a kezében született) és ö azt mondja a mai gépek szépek gyönyörüségesek, de müanyag alkatrészekkel van tele, ami gyorsan elkopik.

szóval minnél több fém ez is legyen szempont a választásnál.

4 varrógépét nyüstöli de az elsöt nem dobta ki,mert az még mindig életképesebb mint az ujak közül bármelyik...

 

 körkérdést szeretnék feltenni azokhoz akik már adtak el babákat:

mennyire preciz a mozgatható részek eldolgozása gondolok itt  a ruhák alja oldalvarrások szóval ami nincs rögzitve? lapos varrás vagy interlokkos tisztázásokkal készititek???

 

tegnap voltam a HM-ben és van rongybabacsomagjuk... amiböl két minta egy fiu és egy lány volt összepakolva..

szerintem itt bármelyikünk bájosabbat készit,mint ami oda volt kitéve..

mintha elfelejtettek volna haladni a korral, és kislányságom idejéböl visszamaradt bábokra ,rongybabákra emlékeztetett, ami nem jókedvü elkészitést  és örömforrást hanem a szegénységet célozta meg.természetesen mai árakon.

----

36 évi tök jó  a leirásod, de lehet csak az érti aki tudja,hogy igy kell csinálni))

 

 

annamária a lepedövászonból készitett babatestek  kicsigyerekkézben vonszolva harapdálva, és minden tegyebet amitöl derüs a gyermekha ezzel babázik  kibirnak.jah és a mosást is.

 

 bevedono

itt egy ujabb sapi:

 

manósapi

és probáld megvizualizálni egy sima karimás kalapot leirnám és rajzolok neked)

ekkora kör,hogy a babafejére rámenjen ez lesz a kalaptetö, mielött kivágod köré rajzolsz egy sokkal nagyobb kört, annyival legyen nagyobb,mint amekkora karimát

szeretnél.

a kis körön végig varrsz egy csikot olyan szélességben amilyen magas kalapot szeretnél.(Gondolj a hagyományos hóember kalapokra.)

 és a csik másik feléhez pedig hozzávarrod a nagy körnek a belsö kivágását, ahonnan kivágtad a kis kört.. ezt ha rögtön kétszer szabod akkor meg van a a tisztázásra és merevitéshez is az anyag.

 

Előzmény: zsuzsibaba-janómanó (3927)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.25 0 0 3930
Jáááj.. bocs a duplázásért, bénázásért.. :S
*IO a HTML kezdő*
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.25 0 0 3929
Sziasztok! Jaj, milyen ügyesek vagytok.. nekem meg csak hevernek mindenfelé a félkész babáim.. :( (Már legalább fél tucat, Sára lelkesen cipelészi őket így is.. le kéne fényképeznem, hoyg legalább én is tudjak feltenni eg ybabás fotót.. :DD a madárijesztő, mint dekoráció, nálunk is befuccsolt, ő lett az ügyeletes kedvenc... :D )

Néma , sajnálom, hogy így megjártad a boszival meg a fránya cérnával, de sztem nem lesz rossz az a foltosság.. esetleg tekerj a ruhájára még a fekete cérnából, mint a batikolásnál és mosd ki megint.. hátha izgalmasan össze-vissza fogja meg.. :D

Bvedono, szépeket csináltál nagyon, sajna kalapra nincs ötletem. Ablakdíszed van már? 36Évi pár oldallal ezelőtt mutatott egy magyallevél asztalközepet.. esetleg azt a mintát lekicsinyíthetnéd, és sok kis levelet varrhatnál különbozö zöldekből, aztán koszorút csinálhatnál belőle piros gombokkal vagy jojókkal. Vagy lehet kapni Karácsony előtt laméanyagot, abból meg nagyon mutatós csillagokat, holdat varrni, lazán kitömve.. Egy nagy köteg szőlővenyigét vagy hajlékony, vékony ágat lamészalaggal lazán körbetekersz, ezt az ablak/ajtó felső keretére rögzíted, és vékony damilszállal különböző magasságban belógatod róla a csillagokat. Alá mehetnek vastag fehér/arany gyertyák. Ha skandináv jellegűt szereted, ugyanezt meg lehet csinálni piros kockás szívecskékkel, a damilra meg fűzhetsz helyenként csipkebogyót is..
Én konkrétan olyan könyvvel nem találkoztam, ami kizárólag kalapokról szólna, és igazság szerint azt a női kalapot, amit leírtál, elképzelni sem tudom, de ha lesz megint időm böngészni a Picasán, figyelek majd erre is..

Ktimó, nagyon szuper a kaja... csinálok majd a honlapon babakonyha fejezetet is.. :D Ezeket már oda is adod a lányoknak, vagy elrakosgatod adventre?

Hópihe, a Te munkáid is szuperek, én is csak döbbenek rajta, hogy tudsz ennyi mindent csinálni.. :D Bocs Tőled és a többiektől is, akik küldtek anyagot, és még nem tettem fel a honlapra.. nem feledkeztem meg, csak most ritkán van időm..

Kastan, köszi, már tettem fel belőle.. tetszik az új képtárad, meg a régi párnád.. majd a kész angyalokat is mutasd meg, jó?

Kicsoda, találtál már betűt? Itt van kétféle.. De sztem ilyen buborékbetűket Te is tudnál szabadkézzel rajzolni..

Zsuzsó, köszi a megrendelést, majd várom a méled a részletekről. Nem hittem volna, hogy csak most kezdted a varrást.. :D (Igaz, nekem is csak kb. másfél éve van gépem, és az is problémát jelentett, hoyg fűzzem be a szálat, de nekem nincs is ilyen profi bababoltom.. :D) [image1][image2]
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.25 0 0 3928
Sziasztok! Jaj, milyen ügyesek vagytok.. nekem meg csak hevernek mindenfelé a félkész babáim.. :( (Már legalább fél tucat, Sára lelkesen cipelészi őket így is.. le kéne fényképeznem, hoyg legalább én is tudjak feltenni eg ybabás fotót.. :DD a madárijesztő, mint dekoráció, nálunk is befuccsolt, ő lett az ügyeletes kedvenc... :D )

Néma [b/], sajnálom, hogy így megjártad a boszival meg a fránya cérnával, de sztem nem lesz rossz az a foltosság.. esetleg tekerj a ruhájára még a fekete cérnából, mint a batikolásnál és mosd ki megint.. hátha izgalmasan össze-vissza fogja meg.. :D

Bvedono, szépeket csináltál nagyon, sajna kalapra nincs ötletem. Ablakdíszed van már? 36Évi pár oldallal ezelőtt mutatott egy magyallevél asztalközepet.. esetleg azt a mintát lekicsinyíthetnéd, és sok kis levelet varrhatnál különbozö zöldekből, aztán koszorút csinálhatnál belőle piros gombokkal vagy jojókkal. Vagy lehet kapni Karácsony előtt laméanyagot, abból meg nagyon mutatós csillagokat, holdat varrni, lazán kitömve.. Egy nagy köteg szőlővenyigét vagy hajlékony, vékony ágat lamészalaggal lazán körbetekersz, ezt az ablak/ajtó felső keretére rögzíted, és vékony damilszállal különböző magasságban belógatod róla a csillagokat. Alá mehetnek vastag fehér/arany gyertyák. Ha skandináv jellegűt szereted, ugyanezt meg lehet csinálni piros kockás szívecskékkel, a damilra meg fűzhetsz helyenként csipkebogyót is..
Én konkrétan olyan könyvvel nem találkoztam, ami kizárólag kalapokról szólna, és igazság szerint azt a női kalapot, amit leírtál, elképzelni sem tudom, de ha lesz megint időm böngészni a Picasán, figyelek majd erre is..

Ktimó, nagyon szuper a kaja... csinálok majd a honlapon babakonyha fejezetet is.. :D Ezeket már oda is adod a lányoknak, vagy elrakosgatod adventre?

Hópihe, a Te munkáid is szuperek, én is csak döbbenek rajta, hogy tudsz ennyi mindent csinálni.. :D Bocs Tőled és a többiektől is, akik küldtek anyagot, és még nem tettem fel a honlapra.. nem feledkeztem meg, csak most ritkán van időm..

Kastan, köszi, már tettem fel belőle.. tetszik az új képtárad, meg a régi párnád.. majd a kész angyalokat is mutasd meg, jó?

Kicsoda, találtál már betűt? Itt van kétféle.. De sztem ilyen buborékbetűket Te is tudnál szabadkézzel rajzolni..

Zsuzsó, köszi a megrendelést, majd várom a méled a részletekről. Nem hittem volna, hogy csak most kezdted a varrást.. :D (Igaz, nekem is csak kb. másfél éve van gépem, és az is problémát jelentett, hoyg fűzzem be a szálat, de nekem nincs is ilyen profi bababoltom.. :D)
zsuzsibaba-janómanó Creative Commons License 2007.10.25 0 0 3927
Huhhh, én varrógépre max 50ezret szánnék, de az már úgymond megszólaljon :) De a legjobban annak örülnék, ha ettől olcsóbb lenne. A mostani gépem egy nagyon alap gép 20e-ért (Hyundai). Olyat szeretnék ami megbízható, nem zörög kattog egy kevés varrás után. Legyen rajta öltéshossz állítás (ez gondolom mindegyiken van) a varrókart lehessen állítani, szabadkar (ezzel annyira nem vagyok tisztában hogy mi) és lehessen vele aplikálni is :) Kb ennyi. Nem tudom hogy mik a fontos szempontok, én nem értek hozzá. Varrni is csak egy éve kezdtem el :s így még eléggé tudatlan vagyok.... :)
Előzmény: ki1csoda (3911)
36évi Creative Commons License 2007.10.25 0 0 3926
két éve én is meg voltam vesze, mikor láttam az ebayen olyan olcsó Bernina Aurorákat, hogy rémes... aztán újragondoltam az ügyet, hasonló érveim voltak. És megvettem itthon. Európában még drágább volt.
Előzmény: arcencil (3924)
36évi Creative Commons License 2007.10.25 0 0 3925
Dehogynem. Levágod a csükcsöt, ahogy szoktad, ferdén (én két tételben szoktam, nem egy vonalban, hanem két külön, még kisebb szögben a varráshoz képest). Benyúlsz a hüvelykujjaddal a színoldalra, majd a fonákon lehajtod a két varrásszélességet egyirányban, valamelyik oldal felé. Így lefogod, és egy határozott mozdulattal átfordítod. Így a vsz. nem "kócolódik össze", hanem pont oda fekszik le, ahova kell neki, és a sarok is szép csücskös lesz.
Mutatva könnyebb, így elmondva kisé nyögvenyelős... ha nem világos, újrafogalmazom. :)))
Előzmény: ki1csoda (3914)
arcencil Creative Commons License 2007.10.25 0 0 3924

Persze, nem hinném, hogy Amerikából rendelek gépet :-(((( Bár először volt egy olyan hülye ötletem, hogy megkérlek vegyél kint nekem egy Pfaffot és akkor te is tudtad volna használni amíg kint vagy, nekem meg ráért volna ( ha már eddig kibírtam)...aztán meg mikor hazajössz elmentem volna érte ;-)))

Szóval tényeg az adó meg a szállítás miatt nem lenne olcsóbb, ráadásul ugye a garancia kérdése is....

 

Előzmény: ki1csoda (3911)
Camea Creative Commons License 2007.10.25 0 0 3923

... nagyon jó ez a kis pizsamás! Kíváncsi vagyok a folytatásra... :o))

 

Tegnap szétszedtem egy régebbi babámat és befestettem teával.... most a radiátoron pihizik, délután kiderül mi lesz belőle....  a haját is lecserélem, hátha country-sabb lesz....

Előzmény: Annamária36 (3917)
Annamária36 Creative Commons License 2007.10.24 0 0 3922
Bár most gondolkodóba estem. Köszönöm! :-)
Előzmény: 4Hópihe (3920)
Annamária36 Creative Commons License 2007.10.24 0 0 3921
Nem vastag?
Előzmény: 4Hópihe (3920)
4Hópihe Creative Commons License 2007.10.24 0 0 3920
vászon lepedö???
Előzmény: Annamária36 (3919)
Annamária36 Creative Commons License 2007.10.24 0 0 3919
Igazából eddig azért nem babáztam mert felénk nem igen van jó anyag a testhez.
Előzmény: 4Hópihe (3918)
4Hópihe Creative Commons License 2007.10.24 0 0 3918

hjaj de szuper kis álommanó lesz belöle.. a moha és páfrány mese jutott eszembe..

 éenvászont igaz  a véknyább változat, de az ikeában filléres matéria, mint ágynemü.én azzal is garázdálkodom...

Előzmény: Annamária36 (3917)
Annamária36 Creative Commons License 2007.10.24 0 0 3917

Szép jó éjszakát Mindenkinek!

 

Olyan csend van itt,mindenk alszik már?Délután kipróbáltam a maradék lenvásznamat,azt hiszem jó.Kár,hogy alig van belőle (párnahuzat volt).

"Művemnek" még nincs arca,haja de holnap elkészül.Kíváncsi leszek mi sül ki belőle.

bvedono Creative Commons License 2007.10.24 0 0 3916
köszi szépen.
Előzmény: 4Hópihe (3913)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.10.24 0 0 3915
köszi :D megnyugodtam :D:D
Előzmény: ki1csoda (3912)
ki1csoda Creative Commons License 2007.10.24 0 0 3914
Evi, multkor mikor ott voltam a varrason, az egyik lany mutatott egy trukkot, hogy hogyan kell kiforditani a csucskoket szepen. Nem emlekszel veletlen?
4Hópihe Creative Commons License 2007.10.24 0 0 3913

nah erre nem gondoltam, és most hogy emlited az elsö három évben nem volt vele semmi, aztán használtam az élezöjét és onnantól kezdve kellett élezni vinnem...

---

 bvedono légy türelemmel kicsit kérlek  ma elöhalásztam neked a sapka gyüjteményem , most csak egy rossz fotomasinám van ha megjavulva visszakapom a jo fotot készitöt akkor lefotozgatom neked...

Előzmény: 36évi (3904)
ki1csoda Creative Commons License 2007.10.24 0 0 3912
Nema, a boszinak kifejezetten jot tesz, ha maszatos:-))))
Előzmény: Némakertész:) (3896)
ki1csoda Creative Commons License 2007.10.24 0 0 3911

Koszi az ollos tippeket. Nekem is fiskars olloim vannak, megprobalom elobb onelezni, aztan kutyuvel:-))

 

Arci, igen itt ugy tunik  olcsobbak a gepek, bar valahogy ez nem ennyire egyszeru, mert mikor neztem kiderult, hogy az 1000 az megsem annyi stb. de egyre vigyazz, az arak mindig ado nelkul ertendoek, szoval az meg valamennyit hozzaad.

 

Zsuzsi...... en most nagyon belemasztam a varrogepek tudasa/ar stb temaba, ha mondasz egy konkret ar hatart, nekem is van otletem, ami MUSZAJ hogy legyen ill. amit en nem vennek.

 

 

Az applikalashoz van meg egy dolog, ami ugyan attol fugg kinek mi a hattere:-)) Szoval amikor ruhat varr az ember, akkor fontos, hogy ne a tut, hanem a talpat figyelje, ha egyenesen akar varrni. Na ez nem igaz az applikalasnal, foleg, ha nem cikkcakkal es aprot varr az ember.

bvedono Creative Commons License 2007.10.24 0 0 3910

Mutatok nektek pár ötletet halloween-re.

 

 

 

 

N.Lonci Creative Commons License 2007.10.24 0 0 3909
most olvasom az ollós problémákat. A köszörűs elégeti az olló hegyét, nem látod rajta, de én láttam még vagy 10 évvel ezelőtt, hogy izzott az olló vége, mikor köszörülte. Az F ollóknak van élezőjük, annyit megér, hogy olyant vegyen az ember. Azzal nem, teszitek tönkre. Az ön élezése pedig működik. Ha ragad a textilben lévő mindenféle festék és fixállótól, akkor simán langyos vízben szoktam nyitni, csukni, akkor lejön róla és újra működik rendesen.
Előzmény: 36évi (3904)
zsuzsibaba-janómanó Creative Commons License 2007.10.24 0 0 3908

Pont azon tanakodom, hogy honnan és milyen ollót kellene venni, ami jó is és nem méregdrága. A Fiskars-al szemezgetek én is :)

Szeretnék az jövő év elején egy új varrógépet is venni. Van valakinek valami jó tippje? Olyat szeretnék, ami nem kezd el pár óra varrás után hangosan zakatolni (hetente olajozom :( a drágámat ) Jó minőségűt megfizethető áron! Ilyet keresek. Nem kell hogy sokféle varrást tudjon, nekem a baba és babaruha varráshoz kellene.

ezkriszti2 Creative Commons License 2007.10.24 0 0 3907
Ez az ollós téma nagyon jó volt! Bőszen elkezdtem a F. ollómat nyitogatni-csukogatni. Meg egy kicsit ragacsos is már. Alkohollal átdörzsöljem? Gondolom mosószeres víz tilos.
És szent esküvéssel fogadtam hogy a varrógépemet kipucergászom, meg beolajozom. ( Még nem volt szegény, mióta megvan pedig már nem fiatal. )

Én is kedvet kaptam az angyalkákhoz, majd mutatom ha lesz mit.

Előzmény: 36évi (3904)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.24 0 0 3906

...csak munkaidőben  tudok idejönni, miközben dolgozom is, úgyhogy bocs, de rég nem jártam erre. Nem is győzöm bepótolni.  Nagyon tetszenek az új manók és angyalok.

Az applikációt kétoldalas ragasztós vetex-szel csináltam, nem tudom, mostanában vett-e valamelyikőtök ilyet, de a közelünkben borzasztó drága. 
IO, a képeim közül bármelyiket föl lehet tenni, ha kell.

A barnásra teázott angyalaim nem fehérből indultak, hanem szürkés lenszövetből, inkább csak melegebb árnyalatúak lettek. Holnap hozok képet a kész állapotukról.

Kitöméshez találtam egy tanácsot: ha nem akarjuk, hogy narancsbőrös legyen a baba, spriccelővel kicsit nedvesítsük be azt a részt, amit éppen tömünk, az anyag nyúlik, és sokkal jobban ki lehet tölteni.



bvedono Creative Commons License 2007.10.24 0 0 3905

A novemberi közös varrásnak mi lesz a témája??

Aki tud olyan könyvet amiben különböző kalapok és sapkák vannak légyszi segítsen. Köszi.

36évi Creative Commons License 2007.10.24 0 0 3904
Ha köszörűssel élezteted, akkor ott veszti el az önélezősségét, mert hogy megváltozik az él szöge, akkor egymást már nem tudják jól csiszatolni. Persze, van az a helyzet, amikor már csak az segít.
Előzmény: 4Hópihe (3902)
arcencil Creative Commons License 2007.10.24 0 0 3903
Igen, nekem is ettől halt meg két ollóm is... Mindig dobálom :-(
Előzmény: 36évi (3899)
4Hópihe Creative Commons License 2007.10.24 0 0 3902

de jó ,hogy ezt irod... mert nekem sem vált be, és a fiskars ugye mégiscsak fiskars.. és akitöl kaptam anno bennem kereste a hibát...

 én az önélezöségét is megkérdöjelezem,mert évente egyszer nem árt egy jó kis köszörüs élezés neki...

Előzmény: arcencil (3897)
4Hópihe Creative Commons License 2007.10.24 0 0 3901
Előzmény: bvedono (3892)
36évi Creative Commons License 2007.10.24 0 0 3900
Jó, hogy jöttél, itt is üdv. De azt tudod, hogy pont a drezdaira nem vonatkozik az, amit itt írtunk? Ott kifejezetten az ún. angol papírravarrós módszer ajánlott: kartonból kivágod a mintákat, majd egy varrászséleséggel nagyobb anyagot, majd az anyagot körbeférceled, belefektetet a kartont és ráfeszíted az anyagot. Majd agí varrod össze a bevont mintákat (szín-színre szembe, kézzel fonákoldalról apró öltésekkel). Ha kész az ív, akkor megvasal, kivesz a karton, és ezután varrod fel az alapra.
Ennek gyorsabb módszere, ha az egyeneseket géppel varrod(karton nélkül), de a felső ívet kis kartonnal behúzod, bevasalod. Azután rá az anyagra, és akár géppel is felvarrhatod az ívek mentén.
Előzmény: szi-zsu (3888)
36évi Creative Commons License 2007.10.24 0 0 3899
Ha fiskars, akkor kűzdhetsz vele gey kicsit simán is, ugyanis önélező mind. lányeg, hogy anyag nélkül csattogtasd, elég sokszor, szépen folyamatosan, de azért nem túl gyorsan. Ha csak 3elvásott egy kicsit, akkor ez segít. Ha ki is csorbult, akkor élezés. A F. leganyobb ellensége, ha nyitott állapotban leesik. Aaz a halál.
Nekem a lapos F.élező elég jól működik, ott is az a lényeg, hogy folyamatosan nyiszáld azt a két kis fém rudat. Aztán élezőnyiszálás után itt is elfér egy kis szabadonnyiszálás. Az mindig segít neki. Ha ne, akkor már tényleg elfáradt (szétcsúszott a két él vagy csorbult)
Előzmény: ki1csoda (3895)
36évi Creative Commons License 2007.10.24 0 0 3898
A kézipoggyászában??? Édes pofa, azért nem lehetett semmi... :))) Jó fej a tied is, na, ez a lényeg. :)
Előzmény: ki1csoda (3884)
arcencil Creative Commons License 2007.10.24 0 0 3897

Az ollóélező nálam nem vált be, pedig Fiskars. Szerintem nem éri meg megvenni.... Én ilyenkor ollót cserélek..

 

ON

Nem, nem gondolkodom már rajta. Én elolvastam a fórumot és tényleg inkább hímző.

Figyi jól látom, hogy kint a varrógépek sokkal olcsóbbak? A Pfaff-ot már láttam 1000 dollárért is...

OFF

Előzmény: ki1csoda (3895)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.10.23 0 0 3896
hát, a boszi tényleg utál. Kimostam a ruciját (inkább csak ölbítettem) és a fekete cérna úgy befogta a narancsszínű anyagot, hogy elképesztő!
ez boszi szerintetek is lehet kicsit foltos? ugye nem mindegyik makulátlanul tiszta?
ki1csoda Creative Commons License 2007.10.23 0 0 3895

Pihe, a mano nagyon jo lett!! Nekem a nagy fulei tetszenek legjobban:-)

 

Timi, az ok, hogy megvarrod oket, de hogy a fenebe csinalod, hogy a lanyok nem szedik el azonnal jatszani. En a minap varrtam egy macskat, oszi decor gyanant es Barni azonnal azzal evett, Daniert az oviba menet a kocsiban beszelgettek stb. Szoval a decornak annyi:-)

 

Lanyok, van valami tapasztalatotok az ollo hazi elezeserol? Vanak ilyen kutyuk asszem, erdemes venni? 

 

 

OFF
Arci, meg gondolkodsz a singer gepen? Egy csomo review olvasasa utan (akkor meg azt hittem kell vennem gepet) kiderult, hogy az igazan NEM varro, hanem himzo gep.

On

bvedono Creative Commons License 2007.10.23 0 0 3894
Tényleg ha valaki tud sapka és kalapvarrós újságot vagy könyvet azt nagyon jó lenne.
arcencil Creative Commons License 2007.10.23 0 0 3893
Szia! Bocs, közben rájöttem, hogy itt a céges e-mail címem van regisztrálva és te oda írtál :-( Zsuzsi, nem kell, mert tegnap találam a rongyosban egy nagyon szuper elasztikus vásznat, most abból varrom az angyalt és nagyon jól kezelhető. Köszi még egyszer!
Előzmény: zsuzsibaba-janómanó (3889)
bvedono Creative Commons License 2007.10.23 0 0 3892
Bocsi, de nem találom azt a madárijesztő sapit el tudnád küldeni mégegyszer?
Előzmény: 4Hópihe (3883)
ktimó Creative Commons License 2007.10.23 0 0 3891
Kösz :-) Minta alapján készültek,a japán újságokban a Picasa-n sok ilyet lehet találni. Nem oviba készültek, a lánykáim még csak 20 hónaposak, és mire elérkezik a főzőcskézős/vásárlós időszakuk, szeretnék sok-sok élelmiszert varrni nekik (mert persze műanyag szóba sem jöhet!).
Előzmény: 4Hópihe (3864)
bvedono Creative Commons License 2007.10.23 0 0 3890
Köszi Pihe.  Esetleg könyvet nem tudtok ajánlani, eléggé vizuális vagyok, esetleg ilyen nincs a picasán. Nőcis, hátul hosszabb kalapot szeretnék, és olyat ami egy kicsit "vadászos".
zsuzsibaba-janómanó Creative Commons License 2007.10.23 0 0 3889
Arcencil, kérsz anyagot? Nem jeleztél vissza hogy pontosan mennyi kell. Ha nem kérsz, az se baj, csak jelezz vissza valamit! :)
Előzmény: arcencil (3887)
szi-zsu Creative Commons License 2007.10.23 0 0 3888
Szia36évi! Már itt is itt vagyok és köszönöm az infót a kétoldalas ragacsról és az applikálásról. Drezdai tányér motívumot fogok gyártani.:))) Örülök, hogy sokat tanulhatok a tapasztalataitokból.
Előzmény: 36évi (3845)
arcencil Creative Commons License 2007.10.23 0 0 3887
Hát az állam is leesett!!!! Milyen drága férjed is van neked!!!! Nem semmi!!!!! Nagyon-nagyon örülök, hogy újra nálad a szuper gép! :-))
Előzmény: ki1csoda (3884)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.10.23 0 0 3886
drága ember! nagyon örülök az örömödnek! hajrá és jó varrást!!! :D
Előzmény: ki1csoda (3884)
4Hópihe Creative Commons License 2007.10.23 0 0 3885

ujabb angyalka félét dolgoztam ki ez is a testnélküli kategoria, de mégis van teste kicsi,,

derékban szabott ruhájánál a derékvarrásig kis vattát tuszkoltam bele és összevarrtam... igy viszont csak függö disznek való,

ki1csoda Creative Commons License 2007.10.23 0 0 3884
Na jo, ennek SEMMI koze nem lesz semmihez, csak nagyon orulok es tudom, itt akik ismertek megertitek:-)))))) A ferjem otthon volt es a kezitaskajaban elhozta a gepemet! Nem mertem feladatni, mert feltem, hogy evesztik/eltorik, igy inkabb otthon hagytam.  Azt hiszem mostantol meglodul a varras nalam is:-))))
4Hópihe Creative Commons License 2007.10.23 0 0 3883

amit elküldtem neked madárijesztö sapim, annak leegyenesited a tetejét és jó kis hóember kalapkává alakul. a csócsköket egy olyan varrással  készited mint a babaágyak huzatánál a sarkot.

 

az itteni kalap egy részben kivágva a felsö szaaggatottnál levágva egy ujabb formáju sapi esetleg egy ovált belevarrsz  tetönek.

sapi az is amikor egy téglalapot kettéhajtasz  a nyitott szélt összevarrod, a hurka egyik végét beráncolod és bevagdalod a ráncig, a másik végét kicsit visszahajtod.. tudod olyan ez mint a 70es évek hagyományos gyerekcsináló sapkája.

 lehet kalap egy nagyobb kör  amin bejelölsz egy kisebb kört és a babafejére ráncolod a kisebb jelzett kör mentén...baba sapi lehet egy táglalap kettéhajtva és ehhez méretezni egy u alaku betétet.. és diszitgetni zsinorozni. lehet 4háromszoget a száruknál összevarrni és egy kis siltet késziteni neki.baseball sap i alakja lesz...ugyanez a variácio kis lelelogo fülekkel már téli füles sapi.

-------------------------------------------------

itt egy mikicsizma.

 

Előzmény: bvedono (3879)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.10.23 0 0 3882
de tudok, csak akartam látni azt a dolgot, amiről beszélt B....
Előzmény: 36évi (3880)
N.Lonci Creative Commons License 2007.10.23 0 0 3881
hát!!!!!! ez nem semmi. Az embernek kedve lenne beleharapni. Nagyon jók lettek. Gratulálok!
Előzmény: ktimó (3856)
36évi Creative Commons License 2007.10.23 0 0 3880
Mókikám!

Én nem tom, mi volt ez, még csak nem is dereng, de ne mondjad már, hogy magadtól nem tudsz kiscsizmát rajzolni..?!
A közös varáson volt egy amerikai hölgy, aki itt él sok éve, és csinált vagy 30 db kül. kicsizmát. az alap eyszerű volt, filcből kétszer kiszab, plenkável összevarr. Aztn (vagyis igazából előtte) tet ár írtó édes applikásiókat. Volt, hogy nem is applikált, hanem ráfestett! tök egyzserű volt, de nagon mutatós. Sajna képet nem csiáltam (aznap este kaptam meg a masinát :)))) ). de nem gondolj tébyleg nagy ördöngősségre.
Előzmény: Némakertész:) (3875)
bvedono Creative Commons License 2007.10.23 0 0 3879

Nincs esetleg valakinek különböző kalap és sapka szabásmintája???

köszönöm, ha valaki tud segíteni.

zsuzsibaba-janómanó Creative Commons License 2007.10.23 0 0 3878
Egy ANGYAL vagy Pihe :) Köszi!
Előzmény: 4Hópihe (3876)
4Hópihe Creative Commons License 2007.10.23 0 0 3877

igen összevegyitettem a kettöt... kicsit pinokkios lett)

a banyám feje az oktoberi manó füle. a két féle orr közötti hosszuság,banya kéz manó láb.

és buggyos bugyogó , az angyalruhám szabásmintája kis változtatással, és egy hóemberre való pelerin.és a manó cipöje, ami a puha anyagból egészen uj formát kapott,mint a manómnál..

Előzmény: Némakertész:) (3873)
4Hópihe Creative Commons License 2007.10.23 0 0 3876

kalapbanya-manósapi

két félét használok.hol töméssel hol tömés nélkül, kicsit visszakeresel a fehérszinü virágbabámnak és a banyáimnak is ezek a spapijai. anyagától függ,hogyan áll a figurán..nekem a kedvenceim. és a karima tovább dekorálható,fittyfenékkel vagy szalaggal ,végére pomponnal...

 

esetleg a közös honlapra is fel lehetne rakni,mert levélben is sokan kérik tölem.

Előzmény: zsuzsibaba-janómanó (3874)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.10.23 0 0 3875
már próbálkoztam a szomszédban is, de nem jött be.. szóval a férjem magyarázott valami 80as években árusított filc mikuláscsizmákról, amiből zöls és piros volt....azt mondta, varrjak olyat... de nem tudom mi az, ha valakinek van még olyan, vagy tudja miről beszélek (ha már én nem) vagy valami képen látható ... feltennétek?
hálás köszönetem :D
zsuzsibaba-janómanó Creative Commons License 2007.10.23 0 0 3874
Pihe! Beleszerelmesedtem a BANÓ kalapjába!
Nagyon jó! Ennek a szabásmintája titkos? :s Kegyetlen jó!
Előzmény: 4Hópihe (3869)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.10.23 0 0 3873
hű, iszonyú kíváncsi lettem az anyagokra (majd meséljetek, hogyan váltak be...)

kicsoda, liba szegény (Tildas), csak a lenvászon miatt törtek be a topikra, nem nagyon mennek a karácsonyi kópékhoz

Ktimó, nagyon klasszak a sütik, megyek is reggelizni :D olyan éhes lettem :D

és pihe, a manó is elképesztően jó... az októberi szabásminta segítségből feljesztetted vagy félrenéztem valamit?
Előzmény: zsuzsibaba-janómanó (3872)
zsuzsibaba-janómanó Creative Commons License 2007.10.23 0 0 3872
Leírom a biztonság kedvéért, hogy akkor kiktől kaptam meg a végleges anyagrendelést.
Elena2, Mági55, Kustrae, Kaoka, Sammm, IOKaste, Hajnikiri.
Arcencil tőled nem kaptam visszajelzést, vagy csak nem érkezett meg.

IO, tegnap fekete hajú fiúbaba haját csináltam, de sajna a képeken nem látszik semmi. Ha ma odajutok, akkor elkezdem a vörös hajút, és remélem arról tudok majd normális képeket készíteni.
sammm Creative Commons License 2007.10.23 0 0 3871
Köszi a választ! Még ez is nagyon rövid, nekem most olyan _tényleg_ hosszú haj kellene, ami azért fiúbabának is mehet.
Olyan W. fiúbabát, aminek nem tüsi haja van, sapkában láttam a neten, de azokon is inkább csak leszorította a sapi az 1-2 centivel hosszabbra hagyott tipikus "fiúhajat".
Előzmény: 4Hópihe (3870)
4Hópihe Creative Commons License 2007.10.22 0 0 3870

szia.

 nem tudom waldorf babánál müködik e de nézz vissza a 3829 logó babácskámra.,olyan kis székfutta haja van..

aztán majd biztos adnak jó ötleteket a tapasztaltak,..

:o)

Előzmény: sammm (3865)
4Hópihe Creative Commons License 2007.10.22 0 0 3869

hopp  a képek lemaradtak.

 

Előzmény: 4Hópihe (3868)
4Hópihe Creative Commons License 2007.10.22 0 0 3868

akkor te csak a vetexet használod?

én sima papirt is a legalsó réteg alá...amit az elkészités után letépek...

--------------

kész az ujabb kék figurám.

 banó manó nevet kapta, gyermek azt mondja ha banya is meg manó is legyen banó  a neve. a két szabásmintát variáltam össze.

teste-feje  vattával a végtagok rizzsel tömve.kicsit fiucskásra sikeredett az arca, de hölgyike lesz ha nagyra nó.))

azt hiszem nekem a manók jönnek inkább be,mert nem tudok bájos baba orcákat produkálni.

reggel lehet,hogy kap még valami csili-vilit maga köré.

Előzmény: ki1csoda (3866)
zsuzsibaba-janómanó Creative Commons License 2007.10.22 0 0 3867
Holnap délelőtt szeretném elküldeni az anyagrendelést, ezért aki esetleg nem döntött még, tegye meg minél hamarabb :)
ki1csoda Creative Commons License 2007.10.22 0 0 3866
A multkor mar iderult, hogy fogalmam nincs melyiknek mi a neve. Szoval ez az a ragasztos, vasalos dolog, amit en pl a ruhak (ov, galler) merevitesere hasznalok es az egyik oldala ragad. Ez aztan nem szakad, marmint nekem nem szakadt:-))))
Előzmény: 4Hópihe (3864)
sammm Creative Commons License 2007.10.22 0 0 3865
Sziasztok babavarrók!


Eddig csak olvastam a topikot, de most tanácsot kérnék.
Életem első Waldorf-babáját varrom, lassan a hajához érek, és gondban vagyok.
Ugyanis a babát az ovis fiamnak készítem, neki pedig kifejezetten hosszú haja van.
A mostani ötletem jobb híján az, hogy féloldalt varrnám fel a hajának a választékot, de ha van más javaslat, vagy láttatok már valahol (honlapon/másoknál) olyan fiúbabát, aminek nem az a tipikus "fiúhaja" volt és működött a dolog, szívesen vennék minden hozzászólást!
4Hópihe Creative Commons License 2007.10.22 0 0 3864

rendkivül jók és nyálcsorgatóak a tortaszeleteid....a tojás is szuper..

na meg bögrét késziteni)) szabásmintával csináltad, vagy kiagyaltad???

oviba készited hagyományörzöbe vagy a gyerekeidnek??

 

 

 jah igen  a papir, én is papirt rakok mindig az applikálás alá.. délután el is késztettem a kis hóembert sállal a sapira,, jelzésnek,hogy melyik az eleje..

 ezt  a papirkiforditosdit viszont nem értem.. hiszen olyan könnyen leszakad...

 

 

Előzmény: ktimó (3856)
ki1csoda Creative Commons License 2007.10.22 0 0 3863

Timi, nagy arc vagy! A sutik nagyon jok, en csak elkepzelem a kisebbik vadmalacot, ahogy egy ilyet megkaparint es rogton leszedi a gyongyoket:-)))))))

 

Nema, ez a kacsa/csirke:-)) nagyon jo es egyebkent meg edes vagy!!!!

 

 

Az applikaciohoz akkor meg par dolog. Nekem mikor a Dani ruhajara ( valami rugalmas pamut ) varrtam nagyon sokat segitett, hogy a ruha ala tettem papirt igy az egesz merevebb volt es konnyebben lehetett varrni ra.

Ha meg nem akarod, hogy eldolgozatlan szel legyen, akkor az anyag szinet es a papir ragados felet egymas fele rakod es korbevarrod a mintat teljesen. A papiron vagsz egy lukat, kiforditod, igy ra lehet vasalni az alapra es nincs foszlo szel, utana meg kezzel/geppel le lehet varrni. IO-val itt ezt tovabb is fejlesztettuk, de nekem ez az, amit hasznalok es tudom, hogy jo, a masik meg csak elmelet:-)))

ki1csoda Creative Commons License 2007.10.22 0 0 3862
 qnn site http://www.qnntv.com/aspx/qnn/default.aspx, nezz korul, hogy mit is adnak. En egyet tudok, az elmult fel evben tobbet tanultam innen, mint elotte osszesen!! Ok kell hozza egy alap angol ertes, de a szakszavak (20?) utan ugyis csak a kezuket figyeled:-))))))
Előzmény: zsuzsibaba-janómanó (3838)
ki1csoda Creative Commons License 2007.10.22 0 0 3861
Pihe, tok jo a kosarral'!!!! Nekunk renszarvasos volt telen (hogy hol lehet.....) es nagyon praktikus!!! Tok jo otletet adtal:-)))))
kustraerika Creative Commons License 2007.10.22 0 0 3860

Mindenkinek köszönöm az applikációs segítséget!

36Évi!Hétfőn beszélünk!

kustraerika Creative Commons License 2007.10.22 0 0 3859

Ez a torta nem volt fair így estefelé...:))

Túl élethű...

Előzmény: ktimó (3856)
hajnikri Creative Commons License 2007.10.22 0 0 3858
Ktimó! ÉÉÉÉÉheeeess vagyok!!! :DD
Előzmény: ktimó (3856)
bvedono Creative Commons License 2007.10.22 0 0 3857
Nekem van egy gyermeklelkű férjem, el tudod küldeni a mintát??
Előzmény: hajnikri (3855)
ktimó Creative Commons License 2007.10.22 0 0 3856

Sziasztok! Nem tüntem ám el, csak úgy felpörgött a topik, hogy mire esténként elolvasom az aznapi termést, írni más nincs időm és erőm. Mindenki nagyon szépeket csinált, gratulálok. Már nekem is kezd nagyon karácsonyi hangulatom lenni. A boszi után neki is fogok állni a díszek készítésének.

 

Elkészült egy újabb adag a babakonyhába: 2db bögre, 4 szelet torta és 2db tükörtojás :-)

 

 

hajnikri Creative Commons License 2007.10.22 0 0 3855
Sziasztok karácsonyvárók!

Sikerült visszaszereznem a tavaly gyártott adventi naptárak egyikét. Ez sem zacsis megoldású, és jó nagy zsebei vannak, ajánlom a férjes, lélekben még gyermek foltvarróknak.
Némakertész:) Creative Commons License 2007.10.22 0 0 3854
szia drága!
persze, a lenvászon nagyon jó, abból készítettem ezeket: (és örülök, hogy felismerted a feliratot :D)
Előzmény: Czkriszta (3852)
Czkriszta Creative Commons License 2007.10.22 0 0 3853

Barátosném!

Mintha valahol már láttam volna ezt a képet!

Előzmény: Némakertész:) (3841)
Czkriszta Creative Commons License 2007.10.22 0 0 3852

Bocsi a zavarásért!

Csak érdeklődnék,hogy bábuk varrásához fel lehet használni a lenvásznat is?

arcencil Creative Commons License 2007.10.22 0 0 3851

Sűrű cikk-cakkot úgy lehet csinálni, hogy szinte nullára veszed az öltéshosszúságot.

Egyébként én is úgy applikálok mint Évi. Ragasztórsa felrajzol, azt rá az anyagra, kivág a forma, vasalás az alapra és sűrű cikk-cakkal körbe. Nekem ez még akkor sem gond, ha az alap jersey, akkor jersey tűt használok.

Előzmény: zsuzsibaba-janómanó (3838)
arcencil Creative Commons License 2007.10.22 0 0 3850

Ez a "kétoldalas ragasztófátyol" tényleg nagyszerű dolog!!!! Én is rendszersen használom, igaz Szegeden nem jutok hozzá :-( Pesten a Burda boltban szoktam venni, egy méter kb. 800 Ft, de 120 széles. Na ezzel tényleg öröm az applikálás!

Amikor nem jutottam hozzá akkor spéci, kimosható textilragasztóval csináltam ugyanezt. Szerintem a lényeg azon van, hogy simán fel tudd tenni az applikációt addig amíg körbe nem gépeled.

4Hópihe Creative Commons License 2007.10.22 0 0 3849
hülye vagyok.persze,hogy ott van)))
Előzmény: 36évi (3848)
36évi Creative Commons License 2007.10.22 0 0 3848
Nem a felsőszálat kell lazítanod, hanem a talpnyomást. Nem biztos, hogy Lucsnyikon lehet állítani (most nincs előttem, pedig ismerem), de ha igen, akkor bal oldalt vagy fent a burkolaton (fent a talppal egyvonalban) keress valami tárcsaszerűséget.
Amúgy ilyen telpat eleht kapni külön, csak ezt kell egyeztetni, hogy milyen a csonkja, amire fel kell tenni. Ehhez elég, ha magaddal viszel egy hétköznapi talpat, arról látszik a csatlakozás. Na, meg bemondásra is, mert azért annyira már ismerik az eladók a tipusokat. A Varrógépcentrumban sok kütyüt árulnak, ami kompatibilis sok régi vg-vel.
Előzmény: 4Hópihe (3847)
4Hópihe Creative Commons License 2007.10.22 0 0 3847

nah tessék) teljesen bezsongattatok aplikálás ügyben..bele is mászom rendesen..

az utolsó applikációm 12órás munka volt.. egy szakács ült a lábai között a kondérjában keverte a spenotot.. azt elkészitettem és azt mondtm többet ilyen pihent agyu sosem leszek..

 talpam nincs rúgos meg pláne...

 hjaj nincs extra gépem.. 19-20éves lucznik.böröndben.

ha a felsöszálvezetést lazitom minimálra akkor hurkol.. vagy nem jól értettem??

köszönöm a segitő ötleteket!!!

:o)

Előzmény: 36évi (3844)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.10.22 0 0 3846
pihe, én is azt hittem, hogy a régi gépemhez nincs, és akkor körülnéztem az alkatrészek között és találtam!
a gépem könyve szerint stoppolótalp... egy fémkarika van a talp helyén, fölfelé meg hosszabb, mint a rendes, mert van egy rugós karja is:D

jó próbálgatást!
Előzmény: 4Hópihe (3842)
36évi Creative Commons License 2007.10.22 0 0 3845
Az applikációhoz:
érdemes használni a kétoldalas ragasztót, ez tulképpen egy fólia (asszem, már ragoztam itt), pw-boltokban kapható. Egy papírra van felvíve a raganya. A papírra rárajzolod a motívumot, kivágod, felvasalod az anyag fonákjára, körbevágod (szigorúan úgy,hogy a szélén is legyen ragasztós, tehát jobb egy minimális ráhagyással vágni a ragsztóst is), majd lehúzod a ragasztóról a papírt és felvasalod a motívumot a célterületre. Zongorázni lehet a különbséget, van, aki ekkor már csak körbevarrja sima öltéssel (ha nincs nagy igánybevételnbek kitéve a rongy), én gépi pelenkával szoktam, persze ehelyett jó a sűrű cikcakk is. Higyjétek el, megéri a beruházást (nem egy ordenáré ktg.), mert nagyon szépen lehet vele dolgozni, és könnyen, gyorsan is.

Ha kézzel akarsz applikáni, arra is van több módszer. Az egyik az, hogy a motívumot kivágod papírból (kicsit vastagabb masszívabb papír), ráhagyással az anyagból, majd a papír a fonákra téve visszájára bevasalod a varrásszélességet. Kiveszed a papírt belőle, majd rá az anyagra, és varrás. Ez a hagyományos.
Erre is van egy okosság: ún. freezer papírból (amúgy a polly nevű háztartási is jó) kivágod a motívumot (ráhagyás nélkül), rávasalod az anyag színére, kivágod az anyagból varrásráhagyással, majd feltűzöd az alapra és úgy varrod, hogy annyit hajtasz be, hogy ne látszódjon ki a papír alól. Nekem kissé nyögve nyelős, de van, aki esküszik rá.

Era!
nov 5-én beszélünk erről a kezdőségről, oké? Valamit kitalálunk... :))) Ha mást nem, távoktatásban kapod a dózist. :)
36évi Creative Commons License 2007.10.22 0 0 3844
Stoppolótalp néven is fut, talán úgy ismered. :) Egy kerek, gyűrűszerű talp. De azod nincs , próbáld ki azzal a talppal, amivel cikcakkolsz. A lényeg, hogy ne egy luka legyen, mert akkor nem látod jól a varranó felületet. Ja, és ha ez utóbbival mérkőzöl, állatsd a talpnyomást minimálisra, akkor tudod aza ynagot forgatni alatta. A kelmetovábbítót persze engedd le, hogy ne továbbítsa az anyagot.
Előzmény: 4Hópihe (3842)
4Hópihe Creative Commons License 2007.10.22 0 0 3843

ilyet!!!! szuper.)))

 én ezt is cikkcakkal oldtam volna meg...

jaj de kis finom.. mindjárt ki is probálom....

 

Előzmény: Némakertész:) (3841)
4Hópihe Creative Commons License 2007.10.22 0 0 3842

azért kell elötte sima egyenes varrással felvvarrni az applikációt a végleges felületre. utána a cikk-cakk méretezését ugy beállitani,hogy a belsü varrásnyom ráfeküdjön szépen az egyenes varrásra,igy eltakarja azt és vezet téged is,és az anyag sem foszlodhat ki...

az aproka részleteket,hogy preciz pontos legyen van amikor az egyenes varrás után vágom csak le., kicsit macerásabb, de a modszer bevált.

köszi,hogy segitesz de sem a stoppolótalpról sem a rugos talpról foglalmam sincs. pedig lehetséges,hogy van is olyanom. csak nem tudom ö e az...

 tök ciki.... de az is lehet,hogy az ezeréves gépemhez még nem kináltak ilyen segédeszközt...

Előzmény: Némakertész:) (3839)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.10.22 0 0 3841
még egy kis kiegészítés..... talán illene beszúrnom a csatolt képet.....(pirul)
Előzmény: Némakertész:) (3839)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.10.22 0 0 3840
is kiegészítés az előző képhez, hogy életem első próbálkozása volt (de csak erről van kép, lehet sokkal szebbet is :D)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.10.22 0 0 3839
nem, a gomblyukvarró (legalábbis az enyém borzalmasan sűrű, és kanyarodni sem igazán lehet vele)
kell legyen a gépeden egy kapcsoló, ahol cikkcakkra lehet váltani... utána próbálgasd állítani az öltéshosszt (nekem az is ugyanazon a tárcsán van) meg az öltéssűrűséget is, és akkor kapsz egy viszonylag sűrű cikkcakkot, amivel szépen lehet applikálni, túl mini cikkcakkok sem jók, mert nekem azok kisebbek voltak, mint a foszlós felőlet, vagyis az anyag szépen kijött a varrás mellett...

pihe, a szabad gépi az, amikor stoppolótalppal (olyan, mint a mit rugós talpnak hívnak a pwsek) nekimész az anyagnak (persze anyagtovábbító kikapcsolva, és akkor olyan, mintha rajzolnál) kicsi (vagy sok) gyakorlás után lehet vele írogatni, én még nem soket csináltam, de mindjárt mutatok egyet...

jó, mindjárt mail is megy...

csajok, bocsi, hogy itt okoskodom, nem vagyok akkora májer, csak próbáltam segíteni.
Előzmény: zsuzsibaba-janómanó (3838)
zsuzsibaba-janómanó Creative Commons License 2007.10.22 0 0 3838

Ez az aplikálás engem is érdekelne. Mi az a qnn, hol lehet előfizetni stb..

Hogy tudok sűrű cikk-cakkot csinálni? Én eddig azt hittem, hogy a gomblyukvarróval kell körbevarrni az aplikációt. Nem is ment igazán...  :(((

 

Nekem nagyon tetszik az ajtódísz párocska. Zseniális vagy Pihe! :) Ja, és a kosárral is nagyon tuti lett a manó.

Előzmény: 4Hópihe (3837)
4Hópihe Creative Commons License 2007.10.22 0 0 3837

lassan felfogom mit is szeretnél.. néz végig a wördöt ami applikáható azok a kövér betütipusok .kinyomtatod rajzolod a vetexre forditva és mehet is az anyagra...ha nagyon kövér a betü akkor lehet alá kis fliezt is bedugdosni,hogy kidomborodjék.

 a betüt célszerü elkésziteni és utána egyszer egyenes öltéssel rögziteni és mehet a sürü cikkcakk...

egész márkaneveket koppintottam le pár éve...

Előzmény: ki1csoda (3827)
4Hópihe Creative Commons License 2007.10.22 0 0 3836

te tapasztaltál olyan érzést,hogy amivel nagyon megküzdesz a végére érkezve bármilyen bájos is csak más látja meg benne te már nem, söt esetleg utálod is???-hogy a nagyon megdolgoztam vele kifejezésnek két féle értelmezése is lehet,

 

a betütipust csatold el nekem egy levélben és én elkészitgetem neked...

szabad géi tüzés alatt mit értesz? a kérdés a szabadra vonatkozik.. anyatejböl vettem magamhoz a varrást,mint készséget,de a szakkifejezéseket nem ismerem.

Előzmény: Némakertész:) (3835)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.10.22 0 0 3835
szia Pihe!
te sosem alszol? azon nem csodálkozom, hogy százféle hobbid van (mondjuk nekem sem csak 1), de hogy ilyen sebesen dolgozol????

édesek a gyerekek (eszméletlen jók) én biztos szabad gépi tűzéssel írnám a neveket a kis textiltáblákra....:D

nem értem, hogy mit hova csatoljak, de ha segítesz csatolok én bármit bárhová... ha meg kicsodáról van szó, akkor különösen...:D

boszi megint kitolt velem, lábak, karok OK, de most testet bontok...:( asszem, ő is utál....
Előzmény: 4Hópihe (3825)
zsuzsibaba-janómanó Creative Commons License 2007.10.22 0 0 3834
Szívesen veszek mást is, mert sokminden van ott, termések, csomagolók, koszorúalapok, erősen kreppel papírtekercs stb.
zsuzsibaba-janómanó Creative Commons License 2007.10.22 0 0 3833
Sziasztok!
Nem tudom, hogy ti használtok-e szalagokat, de ha esetleg valakinek kellene, akkor szívesen veszek. Szerdán megyek a virágnagykerbe, és ott olcsóbb a szalag mint a méretárúba. Legalább is nálunk! Itt van két kép pár szalagról, amiket veszegettem. A vékony fényes szalag 6mm-es 30m 250-300Ft, a 15mm-es 30m 480-500Ft ezekből sokféle szín szokott lenni, 3cm-es 10m (ez nem tekercsen van) és pasztel színek vannak 200Ft.
Vannak ettől drágább szalagok is, drótos, mintás stb... 700Ft-tól 1.500-2.000Ft-ig
sz
sz2
bvedono Creative Commons License 2007.10.22 0 0 3832
Nem tudom, hogy hogyan tudnám pontosabban, cask azt tudom, hogy az idén valami varrott dolgokkal szeretném az ablakokaz díszíteni.
Előzmény: Törölt nick (3811)
4Hópihe Creative Commons License 2007.10.22 0 0 3831
jah  fontam egy kosarat a manónak,és sikerült összegyógyitani öket.)
arcencil Creative Commons License 2007.10.22 0 0 3830
Kicsoda, mindjárt szétnézek betű ügyben!
Húúú lányok, titeket nem lehet követni....
Én most elutazom, illetve ruha (ing, kosztüm) varrásban vagyok, baba stb. talán egy hét múlva kerül a kezembe. De azért olvaslak benneteket!
4Hópihe Creative Commons License 2007.10.22 0 0 3829

rongybabás jó reggelt mindenkinek..

készült egy ujabb hóember páros hölgy és ifi emberke. parafadugó köré vattát görditettem az a tömö anyaga.

és egy ujabb ajtódisz netröl lopott ötlet alapján, a kezeibe még nem döntöttem el,hogyan teszem be a neveket névtáblával vagy betünként felfüzött füzér legyen zsugorfoliából.a fej öntött medál alap
exiefo Creative Commons License 2007.10.22 0 0 3828

 

   Szia 4Hópihe !

 

   Igen , csak pont a lényeg nem látszik, a  9 himzett keményitett alsó, a bugyogó,

   az apró részletek. Autentikusnak kell maradnia.

   Ha nem szeretném nem csinálnám, kb: 50 munkaóra van benne.

   Jó , ha az anyag ára megtérül.

Előzmény: 4Hópihe (3814)
ki1csoda Creative Commons License 2007.10.22 0 0 3827
Pihe, ezek nagyon edes betuk, csak amit en szeretnek, az egyszeruen a betu:-)) Bar lehet, hogy egy hoemberes lehet mondjuk a kezdo..... Azert megnezem en is a word-ot.
Előzmény: 4Hópihe (3825)
ki1csoda Creative Commons License 2007.10.22 0 0 3826

Era, gondolkodtam, hogy hova is valaszoljak:-)

En majdnem csak geppel applikalok. Ha emlekszel talan a szobamban az a festett zoldes a viraggal, az kezi, de a gyerekszobai stb gepi. Szerintem az elejen mindenkepp ragaszd. En most kezdtem el nem ragasztani, de ebben azert a gepemnek is nagy szerepe van. Igen eloszor papir, rarajzolni az anyagra, vagy a ravasalt ragaszto hatara es korbevagni. Ha olyat akarsz, ahol a szele nem lattszik, azt leirtam multkor, meg a nyaron vissza keresem, ha erdekel.

Szerintem nekem otthon van egy Debbie Mumm-os konyvem, amiben az alapok is benne vannak, de kesz projektek nagyon alapos leirasa is. Egyebkent en konyvet nem ajanlanek. Ami nekem volt, azzal azt ertem el, hogy 5 evig nem is nyultam quilthez utana. De, amit ajanlok, hogy fizess elo a qnn-re, most konyvtar jelleguve tettek es kb 5000ft egy evre. SOKKAL tobbet er, mint egy konyv!!!

Előzmény: kustraerika (3817)
4Hópihe Creative Commons License 2007.10.22 0 0 3825

de ha...

nem boldogulsz vele,

szivesen megcsinálom neked...

csatold el azt a betüt..

 

Előzmény: Némakertész:) (3822)
4Hópihe Creative Commons License 2007.10.22 0 0 3824

hö-hö.. !!!!

 levadászott képek, a pc krafter oldalról.))))

picasáról  könnyebb leszedni ,mint az eredeti helyéröl egyesével kellett monitorfotoval elhoznom a vinyora..

tavaly ezek felhasználásával készitettem kerámia masszából kesztyüket.

http://kep.tar.hu/hopihe/27645767/27594087#2

 

Előzmény: Törölt nick (3820)
4Hópihe Creative Commons License 2007.10.22 0 0 3823
vördben a legnagyobb betütipusra álltiod monitorfotoval pedig átviszed képszerkesztöbe levágod a felesleget róla és elmented jpg nek.
Előzmény: Némakertész:) (3822)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.10.22 0 0 3822
van 2 aranyos betűtípusom (bár asszem nem annyira jók, mint pihéi), de sehogyan sem tudok belőlük képet csinálni (methogy wordben betűk, és ezért nem fogja fel őket képként)
így aztán sajna nem tudom feltenni, de ha megmondanátok, hogyan kell, akkor fellőném őket ide....
Előzmény: ki1csoda (3807)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.10.21 0 0 3821
utálom a boszit! (szegény)
2 karja és 1 lába OK, de a másik nem akar sikerülni (itt köszönném meg mindenkinek a segítséget, összahoztam az összes módzsert, elölről húztam, hátulról nyomttam, és így sikerült a 3 végtag...) az ujjam ugyan tropa, de majd csak lesz valahogy :D
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.21 0 0 3820
Előzmény: Törölt nick (3818)
zsuzsibaba-janómanó Creative Commons License 2007.10.21 0 0 3819
Sziasztok!
Tegnap valamiért nem működött a netem, estefelé jött ki a szerelő és helyrerakta. Mondnam se kell, hogy elvonási tüneteim voltak, hogy nem tudtam feljönni a fórumra :))
Hópihe, ez a manó fantasztikus! Nagyon nagyon "manós" az arca, annyira jó! Ezt nagyon eltaláltad.

IO, holnap fotózom majd a fiúhaj készítését. Tényleg nagyon jó ez a herkentyű, sokkal gyorsabb a babakészítés így.

Mindenkinek jó varrogatást estére!

Jajj, azt akartam kérdezni, hogy a havi kiadott varrótémát később is meg lehet csinálni? vagy csak az adott hónapban? Én a boszit nagyon szeretném megcsinálni, de legfeljebb csak a következő hónapban lesz rá időm. :(
Előzmény: 4Hópihe (3755)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.21 0 0 3818
OFF Pihe, ezt Neked küldöm! :) ON
Reménytelen, hogy beérjem magam a topicon.. :S Megyek inkább banyát varrni..:D
Előzmény: 4Hópihe (3814)
kustraerika Creative Commons License 2007.10.21 0 0 3817
Kicsoda!Te hogyan applikálsz?Kézzel v.géppel?Papírsablont használsz?Szoktál a hátuljára vasalni vmit mielőtt felvarrod?
Előzmény: ki1csoda (3807)
kustraerika Creative Commons License 2007.10.21 0 0 3816

Én az egyik végén zártat(girnyó kart)is így csinálom,ahogy exiefo írta.A zárt végénél beleöltök,kihúzom végig,a csomóig,aztán a következő öltésnél már a karon belül vezetem a tűt,végig,a nyitott végéig.Húzom a cérnát,kifordítom a kart,aztán a segédcérnát lelkiismeretfurdalás nélkül levágom.Jobban sikerül,ha a tű nem túl hegyes(különben mindig elakad a kar belsejében),és testszínű a segédcérna(nem gond,ha nem tudom tökéletesen eltávolítani).

Én a ott szúrom el MINDIG,hogy túl keskeny varrásráhagyással kezdek kifordítani,és nem is varrom át duplán...ergó,MINDIG szétfoszlik...Jobban szeretek dagit varrni.Bár ez az októberi boszi elég karcsú :)

Előzmény: arcencil (3805)
4Hópihe Creative Commons License 2007.10.21 0 0 3815
brrr... a gif nem tetszik az indexnek... képzeld el a betüket itt ott kibukkanó hóemberfejekkel...
Előzmény: 4Hópihe (3813)
4Hópihe Creative Commons License 2007.10.21 0 0 3814

himzést varrást öltöztetést cakk-pakk te csinálod???

gondolom a hobbyd a munkád)))

Előzmény: exiefo (3812)
4Hópihe Creative Commons License 2007.10.21 0 0 3813

hóemberkésmacis

ez tetszik????

Előzmény: ki1csoda (3807)
exiefo Creative Commons License 2007.10.21 0 0 3812

 

  Lehet, hogy keskeny volt a varrásszélesség, vagy nem találtad el /második hurka /

  azt a pontot az öltéssel ami kezdi behúzni.

  Mutathatok egy munkámat ?  Ő menyecske ruhában van.

Előzmény: Törölt nick (3811)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.21 0 0 3811
Nagyon örülünk minden öreg motorosnak.. :)
(Meg persze az újaknak is. )
Én is próbáltam a módszeredet, de nekem mindig kiszakadt/elfeslett a cérna mentén.. lehet, hoyg valamit rosszul értettem?

Néma, én eleve úgy varrom, hogy lehetőleg a legkeskenyebb pontján hagyom nyitva, ha egyenletesen nyitott, akkor a közepénél.. mindjárt feleakkora távon kell csak átcincálni.. persze kétszer annyit.. :)

Bvedono, esetleg, ha kicsit pontosítanál, milyen elképzelésed van, jobban tudnánk ötletelni..
Előzmény: exiefo (3810)
exiefo Creative Commons License 2007.10.21 0 0 3810

 

  Jó a topicotok, nem baj ha időnkét jövök ?

  40 év varrás van mögöttem, ha tudok szivesen segitek. Kérdezzetek bátran.

  Én egyedi kalocsai babákat öltöztetek. A világ minden táján megtalálhatóak.

exiefo Creative Commons License 2007.10.21 0 0 3809

 

  arcencil , nem vagy béna, az egyik végét bedugod és szép apró öltésekkel

  bevarrod, és máris zárt.

Előzmény: arcencil (3805)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.10.21 0 0 3808
exiefo köszi nagyon és kicsoda is és mindenki, aki ilyen kedvesen törődik velem....:D
Előzmény: exiefo (3803)
ki1csoda Creative Commons License 2007.10.21 0 0 3807
Lanyok, tudnatok nekem segiteni applikalhato betukkel? Az adventi dobozokra kellene:-))
ki1csoda Creative Commons License 2007.10.21 0 0 3806

Exiefo, koszi, es foleg, hogy kepeket is csinaltal.

 

Nema, szerintem amit Pihe ir az nagyon fontos. Lonci mikor a babat varrrtuk, azt csinalta, hogy a 2szer!!!! vegigvarrt darabot meghuzogatta kicsi, hogy birni fogjak-e e forditast.  Egy masik modszer a qnn-en volt, hogy szivoszallal nyomja meg a veget, amitol az befordul es ki tudja mar huzni. Szerintem az igazi nehezseg, hogy a hajlatok miatt a bevagasok nagyon kicsik kell legyenek, Ez ugye egyenes varras eseten nem merul fel.

 

Bvedono, en nem ertem pontosan mit szeretnel. Miben mas ez mint a diszek egyutt, osszekotve. pl http://picasaweb.google.com/lopmarisa/TraedNLen/photo#5119144836269196626

 

 

arcencil Creative Commons License 2007.10.21 0 0 3805
Én sokat varrok és ez így szerintem rendben is van, ha mindkét vége nyitott. Én pl. erre speciális kifordítótűt használok, illetve régebben hajcsatot :-))))
De én ezt még nem tudtam átültetni olyan esetre, ahol az egyik vég zárt.... vagy mégis lehet, csak én vagyok a béna???
Előzmény: exiefo (3803)
bvedono Creative Commons License 2007.10.21 0 0 3804
Ez is nagyon jó módszer.
Előzmény: exiefo (3803)
exiefo Creative Commons License 2007.10.21 0 0 3803

 

  bocs az előbb nagy volt a kép

Előzmény: Némakertész:) (3792)
exiefo Creative Commons License 2007.10.21 0 0 3802

 

   Tessék ! itt a minta, igy nem komplikált !

Előzmény: Némakertész:) (3792)
exiefo Creative Commons License 2007.10.21 0 0 3801

 

   Szia Némakertész !

  Én egy másik fórumról vagyok, de mivel babákat öltöztetek, be szoktam

  kukkantani hozzátok.

  Most olvasom, nehézséget okoz a vékony végtagok kiforditása.

  Anno ezt a suliban / női szabó /  tanitották, virágkitűző szárát kellett csinálni.

  Most én ezt továbbadom : vegyünk egy 2 cm széles, tettszés szerinti hosszuságú

  ferde / sré / pántot. Hajtsd ketté , tedd a géptalp alá ugy hogy biztonságosan

  végig tudd gépelni a teljes hosszat. Elején elgépeled, hogy ne bomoljon föl.

  A végén kis tölcsérbe szélesedve , szintén elgépeled,

  A varrásszélességet nem vágjuk le. A tölcséres végénél egy jó nagy tűt, erős

  szállal kézzel beöltünk, majd a tü fokát szépen elkezdjük befelé dugni.

  Ha egyenletes morzsoló mozdulatokkal csusztatjuk , magátol kifordul, csak meg kell

  huzni.

  Csak leirva bonyolult, egyébként nem. Ha nem megy , szólj csinálok egy mintát

  és felteszem.    Jó kisérletezést   üdv

Előzmény: Némakertész:) (3792)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.10.21 0 0 3800
igen, de ez annyira keskeny, hogy teljesen beleszorul az anyag, és ha kihúzkodom csipesszel, akkor meg kiszakad:(
elkezdem elölről kicsit vastagabban...
Előzmény: 4Hópihe (3799)
4Hópihe Creative Commons License 2007.10.21 0 0 3799

ami olyan keskeny rögtön kétszer varrom át.. és ha olyan az anyga akkor sürün végig cikk-cakkozom... utána vágom csak ki. a varrott részénél megprobálom belökdösni kicsit utána a csipesszel bele és kihuzom...

nem egyszerü nekem is égnek áll a hajam töle és nem azért mert felstuccolom magamnak.gyakran annyi ideig tart, a 4 végtag, mint az egész figura elkészitése.

Előzmény: Némakertész:) (3795)
4Hópihe Creative Commons License 2007.10.21 0 0 3798

papirból van egy rahedli... ha azt áttudod ültetni rongyos variációba?!

 én az ajtódiszeket szeretem nagyon.

 

egyik tipusu  kristálycukros zacskó tele van jégvirágokkal...

azt is összegyüjtögettem  körbevágtam csak felnyalom az üvegre és  hurrá!!

elönye a lehuzható üvegfestékkel szemben,hogy nem süti az ablakra  a nap.

 

 

Előzmény: bvedono (3794)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.10.21 0 0 3797
jaj, nagyon kedves vagy...

sajnálom, hogy nincsen ajtódísz mintám, hogy kedvezzek neked....
Előzmény: bvedono (3796)
bvedono Creative Commons License 2007.10.21 0 0 3796
Hát nem egyszerű, néha én is a hajamat szoktam tépni. Kitartás:)))
Némakertész:) Creative Commons License 2007.10.21 0 0 3795
édesek vagytok, de nem megy :((( már szétszakítottam egy kart és jó úton haladok ugyanezzel egy lábbal:(
bvedono Creative Commons License 2007.10.21 0 0 3794

Szintén csipesszel.

Ablakdíszek?

Előzmény: 4Hópihe (3793)
4Hópihe Creative Commons License 2007.10.21 0 0 3793
én csipesszel
Előzmény: Némakertész:) (3792)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.10.21 0 0 3792
újabb kérdés:
mindenkihez, aki tud vékonyka végtagú babát csinálni
hogy fordítjátok ki a végtagokat? van valami tuti módszer? sehogyan sem akar sikerülni :(
Némakertész:) Creative Commons License 2007.10.21 0 0 3791
és miket szoktatok beletenni ajándékként? (tudom, hogy nem ez a varrási rész, de engem ez is érdekel:D)
Előzmény: 36évi (3790)
36évi Creative Commons License 2007.10.21 0 0 3790
ÉS igen, szó szerint ez szokott történni... azért előtte egy kcisit lapogatják, hogy ki tudják találni, mi az. Őrült izgalom megy egész decemberben. :))))
Előzmény: Némakertész:) (3784)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.10.21 0 0 3789
értettem, dolgozom rajta:D
Előzmény: Törölt nick (3788)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.21 0 0 3788
Mint a Határtalanul-on kiderült, sok értelme nincs a méretmeghatározásnak, még akkor sem lettek egyformák a babák, amikor úgy akartuk.. :) Most meg csak az a lényeg, hogy a rajzhoz hasonlítson.. :D
Előzmény: Némakertész:) (3787)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.10.21 0 0 3787
ugye nem határoztunk meg méretet az októberi boszihoz? (egyszer az életben szeretnék időre elkészülni vele:D)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.21 0 0 3786
A nagy sietségben a link lemaradt!
kellemes varrogatós szabadnapokat mindenkinek!
Előzmény: Törölt nick (3785)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.21 0 0 3785
Hajnikri! Itt az összes fentvan sztem.. csak h. ne érezd magad büntiben.. :)
Jaj, lányok, nincs időm ennyit olvasni..:( Majd inkább visszajövök egy nyugis szerdán..
:D

Kastan, le vagyok nyűgözve az antikolásaidtól!! :D Néhány képet nem raksz fel a honlapra ezek közül?
Előzmény: b_ildikó (3766)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.10.21 0 0 3784
a manó szerintem is elképesztő! :D

és évi, látom magam előtt a mókikat, ahogy várják, hogy lepottyanjon az ajándék :D

Látod hajnikri? már hogy lennél büntiben? csak meg kellett várni ildit, ő az albumguruk egyike :D köszi ildi:D:D
Camea Creative Commons License 2007.10.21 0 0 3783
Ebbe a nyúlpasiba pár éve teljesen bele voltam szerelmesedve, de csak a ruhájának a szabásmintája volt fenn a neten. :o))
Előzmény: jociandi (3780)
ildu Creative Commons License 2007.10.21 0 0 3782

Évi,Kaposváron a Kossuth téren van egy textilbolt,annak a neve az,hogy Terézvárosi Textiláruház,ergo Pesten hiába keresnéd!

Előzmény: 36évi (3764)
jociandi Creative Commons License 2007.10.20 0 0 3781
Leszámolva 11 és 12. Amúgy 004.jpg és 003.jpg
Előzmény: jociandi (3780)
jociandi Creative Commons License 2007.10.20 0 0 3780
Mert ügyes a védelem, na talán így:

hóemberke: 11. kép
country koszorú ugyanitt, a 12. kép

amúgy nem tudom láttátok-e már ezt, de én ennél ijesztőbb babát még nem láttam.
Előzmény: bvedono (3777)
kustraerika Creative Commons License 2007.10.20 0 0 3779
Kastan!Hogyan csinálod az applikációt?Felragasztod valamivel,aztán körbevarrod?
Előzmény: Törölt nick (3751)
4Hópihe Creative Commons License 2007.10.20 0 0 3778

ez zseniális)))

-----

kriszit a manó öve filc csik és egy melltartó bizgenytyüje a "csatt".

 

köszönöm a méltatásokat..

:o)

gyerek amerre megy cipeli és baromira örül annak,hogy kövér...

álmomban nem gondoltam,hogy ekkora sikere lesz.

-----

jociandi  a hóemberek nem jelennek meg, és engem az nagyon nagyon érdekelne...

 

Előzmény: hajnikri (3771)
bvedono Creative Commons License 2007.10.20 0 0 3777
Az első kettőre nekem semmi nem jelent meg.
Előzmény: jociandi (3768)
36évi Creative Commons License 2007.10.20 0 0 3776
Az utolsó nagy duma! :DDDDDD
Előzmény: jociandi (3768)
bvedono Creative Commons License 2007.10.20 0 0 3775
Hát szerintem az túl egyszerű lenne, még megszólnának...
Előzmény: arcencil (3773)
arcencil Creative Commons License 2007.10.20 0 0 3774
Tetszik ez az ötlet!! :-) Falánkoknak papír nélkül bele a csoki, aztán alá lehet állni :-))
Előzmény: 36évi (3765)
arcencil Creative Commons License 2007.10.20 0 0 3773
Na ez engem is nagyon-nagyon érdekelne! Bár lehet, hogy csak simán díszeket kellene készíteni és szép selyem masnival lelógatni az ablak között???
Előzmény: bvedono (3772)
bvedono Creative Commons License 2007.10.20 0 0 3772
Még mindig karácsonyi varrott ablakdíszeket keresek. Segítsetek légyszi!!!
hajnikri Creative Commons License 2007.10.20 0 0 3771
Ha már az adventi naptárnál járunk....Igaz, kicsit hasonlít a zacsis megoldáshoz, de ezen számozott mézeskalácsok lógnak, amit együtt sütöttünk a manóval. A képpel csak annyi dolgom volt, hogy kereteztem, letűztem.
ezkriszti2 Creative Commons License 2007.10.20 0 0 3770
4Hópihe ez a manó tökéletes! A szőlőmanó is nagyon jó volt, de ezen minden remek! Az öve miből van?
Előzmény: 4Hópihe (3755)
hajnikri Creative Commons License 2007.10.20 0 0 3769
Köszönöm, köszönöm, köszönöm. :))) És kiderült, hogy a fiam ablakában már évek óta két Rasmussen csibe lóg. :D És már másnak is varrtam. Ott lógnak az ablakban
Előzmény: b_ildikó (3766)
jociandi Creative Commons License 2007.10.20 0 0 3768
Mentegetek netről képeket - kategórizálva. :) Berakok néhányat az angyalkák mellé, ne legyenek annyira egyedül.

Egyszerű hóemberkék
Country koszorú
Kesztyűbabák - visszafelé kell lapozni, nagyon bájosak
Csicsás szárny készítése
Egycsillagos bárénekesnő
Topiktalálkozóra azonosítók
36évi Creative Commons License 2007.10.20 0 0 3767
De helyes vagí :)))) (büntiben vagyok? előttem van az arcod, olyan jó...)
És tessék, Ildi a wirtuóz máris prezentálja... A magam nevében i ksözönöm. :)
Előzmény: hajnikri (3762)
b_ildikó Creative Commons License 2007.10.20 0 0 3766
Előzmény: hajnikri (3762)
36évi Creative Commons License 2007.10.20 0 0 3765
Előzmény: arcencil (3732)
36évi Creative Commons License 2007.10.20 0 0 3764
Ezt msot nem vágom... Kossuth téren TERÉZvárosi textilház? Akkro ez nem Pest? De akkor emg hogy lehet Terézváros? HOl van ez, mer érdekelne...?
Előzmény: ildu (3706)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.10.20 0 0 3763
valahol a picasan, de nekem sosincsenek linkjeim....:(
majd valamelyik okos leányzó megmondja:D
Előzmény: hajnikri (3762)
hajnikri Creative Commons License 2007.10.20 0 0 3762
És akkor én most büntiben vagyok?:( Senki sem akarja nekem elárulni, hogy hol keressek Rasmussen figurákat? :))
bvedono Creative Commons License 2007.10.20 0 0 3761
Van esetleg olyan képetek, mintátok ( Picasaból-countrys?) amin varrott karácsonyi ablakdíszek vannak??
Camea Creative Commons License 2007.10.20 0 0 3760

... engem biztos azért nem zavar a lógó zsák, mert az életben nem volt annyi pénzem, hogy halom zacskó lógjon rólam! :o)))))))))))))) Ettő függetlenül tetszik, amit írtál.... lehet, hogy az idén valami csomis lesz nekünk is... de miiiiiiiiittegyekbele? :o)))))

Mi ilyenkor nem gyertyázunk, csak decemberben, de megadjuk a módját az ünnepeknek máskor is. ... a december pedig csupa-csupa ünnep. Képes voltam pl. a lányomék osztályának dec. 13-ra gombócot (kínai fánk) sütni, mindenféle jó szöveggel... de háát ugye abból csak a lányok/nők kaphatnak, a fiúk meg csak sárgultak az irigységtől. :o))

Előzmény: ki1csoda (3759)
ki1csoda Creative Commons License 2007.10.20 0 0 3759

Adventi naptar ugyben en szkeptikus vagyok. Engem egyszeruen zavar, ha egy csomo csomag log. Egyszeruen nem lattam meg olyat, amitol nem lett volna olyan erzesem, mint mikor megjovunk a nagybevasarlasbol es ott a halom zacsko. Amit iden csinalok reszben ezert is van.

IO, teljesen igaz!! Utolso napra a fa tetejere valo nagyobb disz lesz! Az valszeg egy diszesebb csillag lesz.

 

GYertyazas, unnep ugyben szerintem is nevelni kell magad/csaladot/gyereket. Nekem a fiam Waldorf oviba jar, ami a napi ritmus/ritus szerepet erosen tamogatja. Naluk minden nap van gyertyagyujtas, imadjak es figyelik a gyerekek. En a kicsi (vadmamac) miatt most kezdtem otthon a gyertyazast. Estenkent lefekves elott mikor jatszanak meg eg a gyertya es mikor mennek aludni szigoruan egyutt :-)) fujjak el.

ki1csoda Creative Commons License 2007.10.20 0 0 3758

Pihe, szerintem ez a mano eddig a nyertes!! Szuper jo lett!!!!

 

Kastan, hat igen, ezek tok maskep neznek ki, mint az en angyalom:-)))) Hogy csinaltad, hogy nem foltos es ilyen jo sotet? NAGYON tetszik!!!   Cicaparna:-)))))

 

 

Előzmény: 4Hópihe (3755)
Camea Creative Commons License 2007.10.20 0 0 3757
WOW, ez már igen, ez profi! Malacka-tekintete van.... :o))) (mármint a Futrinka utcából... asszem az a mese.)
Előzmény: 4Hópihe (3755)
4Hópihe Creative Commons License 2007.10.20 0 0 3756

nagyon manós lett a manód. jó ránézni))))

 

és ahogy elnézem a festési-antikolási probálkozásokat elöbb- utobb neki veselkedem én is...

Előzmény: Törölt nick (3751)
4Hópihe Creative Commons License 2007.10.20 0 0 3755

használd ki az pillanatokat,most,hogy nem dolgozol, ezek az utolsó kényelmes idöszakaid, gondtalanul gyárthatod a babákat, reggel nem kell melóba sietni, és a pocaklakódra gondolhatsz egész nap)))

szépségesek az uj figuráid....

---------------------------------------

camea a halacska )- igen az kellett még ,mint extra))))

-----------------------------------------

 én nekem összeállt keservesen ,de annál hatalmasabb sikere lett a kék Miamanómnak.

a rizslábu mikulás alapgondolatát követtem nemcsak a lábai  a keze  is rizsböl van. a teste lencséböl..utólag rájöttem még több is mehetett volna bele)  a csizmájába parafa dugokat tettem és térdig a lába is az.

ettöl olyan bájosan öelelhető nyeklö- nyakló lett...

aztán tetszett az esztétikus fotozásotok. és én is kosárba ültettem.

mivel gyerekkézbe szántam lényegesen több kézi varrás van benne, mint eddig ahol gyakran csak ragasztottam.a kékkezeslábasa egyben a teste is. mérete sapitól az elálló száru csizmáig 40 cm.kezét az eddigi legnagyobb sikerrel varrtam meg.hurráztam is nagyokat!semmi extrája nincsen, zsebeket akartam de késön jutott eszembe. egy öv van a derekán és egy kis nyakkendöje van csupán, de az nem is látszik a fotónmert ugy elöre billenti a fejét.

kisfiam azt mondja ugy simul hozzá,mint Glória a görényünk- mikor még álmából emeli a vállához..

 

Előzmény: bvedono (3694)
arcencil Creative Commons License 2007.10.20 0 0 3754
De szép dolgaid vannak!!!!!! És nagyon tetszik a világos, nagy ablakos műteremszoba! Én ma délelőtt vettem majdnem fehér szuper elasztikus vásznat angyalnak (és csipkét is a ruhájának)....szóval este megteáztatom az anyag egyik részét....ti fixáltatok valamivel??? Vagy csak tea aztán mehet száradni?
Előzmény: Törölt nick (3751)
Camea Creative Commons License 2007.10.20 0 0 3753
... hááááááááááááát mit mondjak...? ...szerdán megy vissza a párom, aztán nekiállok ezerrel "teázni".... egyszerűen csodás... azok a csipkék meg.... huh.... ezt a hangulatot hiányoltam a saját country-babáimból régen... és lám csak lám, csak egy kis tea kellett volna hozzá..... :o))))
Előzmény: Törölt nick (3751)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.20 0 0 3752
Ja még azt is akartam írni hozzá, hogy  a gyapjúszerű hajfonalat is bemártottam teába, tompább, melegebb színű lett,  és egy vékony fajta bőrből csináltam cipőt az egyik leendő angyalnak.
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.20 0 0 3751

Sziasztok, akkor mutogatok, végre fényképeztem ma reggel,
itt vannak az eddig teafestett leendő angyalok festett haj, festett ruhaanyag
az anyagok teával, kávéval, hagymahéjjal: teafestett dolgok  ugyanaz közelről

1 képen együtt a mostaniak persze minden félkészen

itt a sokat festett manó , a cipőjét akril festékkel kentem, aztán még hímeztem, elég anyaghiányos lett,

itt pedig a leendő angyalok, eredetileg szürke testtel, aztán  teás_kávés kezelésen estek túl.
Este még applikációs angyalokból is csináltam kísérleti darabokat, még hímzés nélkül: 
 lapos
lapos2

tallina Creative Commons License 2007.10.20 0 0 3750

Ez jó ötlet, köszi :-)

Most meg megyek, befejezni a alkásfelújítás utáni nagytakarítást :-((((((((((((((

Előzmény: hajnikri (3749)
hajnikri Creative Commons License 2007.10.20 0 0 3749
Jól hangzik. A számot pufi festékkel is ráírhatod. Én tavaly azzal csináltam, és jó volt.
Előzmény: tallina (3747)
tallina Creative Commons License 2007.10.20 0 0 3748
Egyébként meg csak kapkodom a fejem: szebbnél-szebb dolgok és a tempó...hát az valami fergeteges :-)
tallina Creative Commons License 2007.10.20 0 0 3747

Mindig tervezem az adventi naptárt, de elszöszmötölök és kifutok az időből. De az idén csinálok egy időtakarékost! Nálunk rengeteg félpár zokni van (lehet, hogy a gyerek megeszi a másik felét, vagy fogalmam sincs, mit csinál vele...). Egy kifeszített valamire (zsínór, sodrony még nem tudom mi) felcsipeszelem őket, előtte aplikálok rá számot, lehet, hogy papírból ragasztom csak rá és kész. Remélem beválik az ötlet és nem merülnek fel kivitelezési problémák.

Mit szóltok hozzá?

Előzmény: Camea (3711)
hajnikri Creative Commons License 2007.10.20 0 0 3746
Sziasztok lányok!

Én csak kapkodom a fejem ebben a forgatagban. Őrületes tempót diktáltok, szegény egyszerű vidéki lány nem is bírja követni:)) Arról nem is beszélve, milyen klassz dolgokat adtok ki a kezeitek közül. Hogy én mennyire írigylem ilyenkor Sívát.

Kérdeznék is valamit: hol találhatok Rasmussen figurákat? Láttam többen is kedvelik ezt a stílust. Előre is köszi.
bvedono Creative Commons License 2007.10.20 0 0 3745

Igen a szeptemberi minta az alap, és nem annyira madárijesztősre akartam, hanem inkáb egy őszi manót. Nagyon szeretem a manókat!!!

Az üvegeken préselt falevél van átlátszó tapétával felragasztva.

Előzmény: Törölt nick (3712)
Camea Creative Commons License 2007.10.20 0 0 3744

.... "egy teában áztatott angyal figyeli az ünnepi készülődést".... :DDDDDDD én meg itt leesek a székről a röhögéstől... elképzeltem a drága lyányt, amint a bilibe (teába) lóg a keze, szárnya, oszt kuksizik, hogy ki nyúl le egyet a csomagokból... :o))

 

Páromnak gondoltam majd bedugdosom a csomagjába a következő naposakat.... ráálltunk már a 3 napozásra, ez már így nagyon okééé.... mondhatni éppppppen megfelelő, ... főleg hogy ma este jön haza! :o)))))

Előzmény: Törölt nick (3714)
jociandi Creative Commons License 2007.10.20 0 0 3743
Sokat emlegetitek ezt a Rasmussent, de én nem tudom, mi/ki ez. Tudtok linket beszúrni? Vagy ez csak könyv?
Előzmény: arcencil (3705)
zsuzsibaba-janómanó Creative Commons License 2007.10.20 0 0 3742
Én pont tegnap néztem, hogy a waldorf-babára behozza az indexbabát, igaz csak a második oldalon. Nem tudom, hogy hogy működik ez az egész, de szerintem a látogatottságnak is köze van hozzá. Nekem pl ugyan az a két honlapom (mármint a keresőszövege) de így is csak az egyiket hozza be!
A startlap oldalaira pedig ajánlani kell a honlapot, és pár nap vagy hét után megnézik, és ha megfelel, akkor felteszik az oldalra. Külön kell mindegyikre (játékbaba, ajándék, kézműves, stb...)
Előzmény: Törölt nick (3733)
arcencil Creative Commons License 2007.10.20 0 0 3741
Tudom :-) Látszik rajtam, igaz??? ;-))))))
Egyébként nem itthon vagyok, csak a héten nem dolgoztam.
Jövő héttől csak elvétve leszek itt. :-(
Bár már nagyon szeretnék kikerülni a munka világából ;-)....A gyerekújságok meg szuperek, és hát készülök a jövőre. :-)
Előzmény: Törölt nick (3739)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.20 0 0 3740
Hát, azt elhiszem, hogy nem egyszerű.. de semmi erőlködés nem látszik rajta, nagyon egyben van.. :D
Előzmény: Camea (3737)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.20 0 0 3739
Úúúgy, hogy tele van szép lánykaruhákkal a képtárad, meg a gyerek szabásminta újságot járatod, meg otthon vagy... de a hsz-id meg pont azt sugallják, hogy nincs még babád... már olyan igazi.. vagyis .. tudod.. :D
Előzmény: arcencil (3729)
arcencil Creative Commons License 2007.10.20 0 0 3738
Bejött! :-) Hallod, nem semmi a türelmed... Ez nagyon pici halacska lehet... De klassz, főleg az ezüst csík tetszik a feje körül!
Előzmény: Camea (3737)
Camea Creative Commons License 2007.10.20 0 0 3737

... igen néztem, de behoz egy linket, arra  rá kell kattintani. De az oldalamra feltettem a vendégkönyvbe.... jobb híjján ott megnézheted... szerintem aranyos kis halacska lett... és nem is egyszerű ilyen kis falatkák csinálni... :o)))

http://gportal.hu/gindex.php?pg=18492127

Ha ez se jön be akkor marad..

http://www.gportal.hu/portal/clothdoll/

Előzmény: arcencil (3736)
arcencil Creative Commons License 2007.10.20 0 0 3736
Nekem nem jön be a link a hallal :-((
Előzmény: Camea (3734)
arcencil Creative Commons License 2007.10.20 0 0 3735
Teljesen igazad van, ebbe tényleg bele kell nőni.....
Előzmény: Camea (3734)
Camea Creative Commons License 2007.10.20 0 0 3734
...én annak idején varrtam a volt párom gyerekeinek is.... de hááát, akinek sose volt, nem tudja ezt szépen kezelni.... mármint, hogy megfelelő ünnepélyességgel, és akkor nyúlni hozzá, amikor ideje van.... azt gondolom ez is olyan dolog, hogy bele kell nőni... hogy immár, amire nagyok lesznek, hagyománnyá, nélkülözhetetlen dologgá váljon.... és igaziból az legyen a valós értelme, hogy az ünnep hangulatát megadja, előkészíti... :o)) .... így maradtak meg a decemberi beszélgetős, gyertyás vacsorák is... nem csak vasárnap gyertyázunk, hanem decemberben minden este... :o)
Előzmény: arcencil (3731)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.20 0 0 3733
:)) Évi, Camea, ezek is jók.. :D
Én a férjemnek csináltam még korábban gyufásskatulya belsőkből egy ablakosat..a ko rnem volt még net, meg dekupázs technika, így miután felragasztottam a dobozkákat egy kartonra, kézzel rajzoltam egy másik nagy kartonlapra egy várost, a házak ablakai alatt voltak a dobozkák. Miután minden dobozba került valami apróság, ráragasztottam az elejét, és 3 oldalán tűvel perforáltam a megszámozott ablakokat. Ké tdélután alatt megvolt, a koliban az összes ismerősöm bekukkantott, hogy megnézze, hogy haladok vele.. :D

Camea, legtöbben szerintem agugliról indulnak manapság. Babavarrásra minket ad ki elsőként. Rongybabára Nyerges Ági oldalát, textilbabára Kikitáét. A Tiéd és az Indexbaba nincs benne egyik keresésben sem. :o
Azt hiszem kell valami rövid bevezető leírás a honlapra. Esetleg ha valaki késztetést érezne a megfogalmazására.. :-DD
(Én sokat járatom a szám, de ha ilyesmit kell írni, kiürül az agyam..)
Előzmény: Camea (3728)
arcencil Creative Commons License 2007.10.20 0 0 3732
Évi! Engem érdekel ez a "csöves" megoldás ;-))) Ha van képed mindenképp rakjál fel!!!!
Előzmény: 36évi (3726)
arcencil Creative Commons License 2007.10.20 0 0 3731
Pont ezen a gyerek dolgon gondolkodtam, mert úgy varrnék adventi naptárat, de hát egyenlőre nincs kinek :-((( Vagy varrjak a páromnak?
(Sajnos a kisfúnak nem nagyon varrhatok, mert nem velünk él, és a másik fél még mindig nem tolerálja ezeket a dolgokat. De ez más lapra tartozik....)
Előzmény: Camea (3728)
Camea Creative Commons License 2007.10.20 0 0 3730
arcencil Creative Commons License 2007.10.20 0 0 3729
Ellentmondanak??? Nem vettem észre. Nem nekem nincs, csak tervezzük. A páromnak van egy 6 éves kisfia :-))))
Előzmény: Törölt nick (3725)
Camea Creative Commons License 2007.10.20 0 0 3728
... ez a kicsúszás tetszik... :o))) koszorünk volt 2 éve.... 4 szalaggal, mindegyiken 6 zsákocska.... aztán volt már házikónk is, ablakokkal.... szalag csizmácskákkal.... meg nem is tudom hirtelen. Én kitehetem az összes ajándékot egyszerre, mert a legelső karácsonyuk óta van, és megszokták, soha nincs előre kuksizás... egyébként egy adventi naptárat használunk... és még novemberben eldöntik, hogy ki a páros és ki a páratlan... :o)) ... és minden reggel körbe kell állnunk az illetőt, aki kiveszi az ajándékot, és visítozva tapsolni a meglepinek....különben nem nyúlnak hozzá.. :o))))
Előzmény: 36évi (3726)
Camea Creative Commons License 2007.10.20 0 0 3727
... csak azért gondoltam a ...lap.hu-ra, mert amikor elkezdtem babázni, ott kezdtem el először végignézni... rákeresgetni, de csak a jatekbaba.lap.hu-n van egy "doboz", amiben néhány link volt. ... cóóóóóvaaaa' azééé' csak tessék rajta gondolkodni! :o)))))
Előzmény: Törölt nick (3715)
36évi Creative Commons License 2007.10.20 0 0 3726
Nálunk van egy jópofa, de már két éve azt használom, asszem, lecserélem. Bár a kölkek szerették.
Veszel egy ksozorút fellógatod. varsz négy csövet, b. 60-70 cm hosszú, mondjuk 10-12 cm széles anyagból. felül hozzárögzíted a koszorú négy pontjához, majd felküldöd a csőben egyenként az ajikat, közte salaggal megkötöd. Magyarán, egy csőben hat ajándék (kb.10 cm-ként), minden nap egy szalag lekerül, aztán alul kicsusszan az ajándék.
A koszorút díszítettem minegyediknek egyedileg, lányosra, meg fiúsra kül. karásonyfadíszekkel.
Asszem, a webshotomban van valahol kép..., mindgyá megnézem. Majd később, msot szólt az uram, hogy idő van, mennem kell szakkörözni. :))))
Előzmény: Camea (3711)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.20 0 0 3725
:)) Sajna, nekem lassan mennem kell.. A minap nagyon élveztem az éjszakai, alkotás közbeni csevejt, csak annyira ritka, hogy egyszerre lennénk többen is a gép körül..
A férjem is félti az ingeit.. volt, hogy felajánlottam neki, hocs csnálok rövidujjút a hosszúujjúból, de nem akarta a beste.. :D Viszont bújtatós párnahuzatot varrtam már át gombosra, mert kellett az a 20 cm anyag.. :D (Na, ez a kóros..) :P

Jah, még egy OFF: annyira ellentmondanak a nyilatkozataid, hogy nem tudom eldönteni: neked van pici gyereked?
Előzmény: arcencil (3724)
arcencil Creative Commons License 2007.10.20 0 0 3724
Köszi!!! Jól elvagyunk itt ketten kora reggel ;-)
Az ingekkel én is így vagyok. Mióta a testvértopikban valaki felhozta, hogy a turkálóban veszi a patchwork-höz az anyagot én is elmentem a helyi nagy angol turiba és 50-100 tért veszem a nagyon klassz angol férfi ingeket. Kiváló anyag és színben is nagy a választék. Amit varrok nagy ágytakaró is csak ilyen anyagokból készül...
...Na szóval azóta a párom ingeit is folyamatosan vizslatom... bár a múltkor az egyik reggel már ő mondta, hogy te Eni, ebből lassan ágytakaró vagy karácsonyfadísz lesz ;-))))
Előzmény: Törölt nick (3719)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.20 0 0 3723
Csak azért érzem úgy, hogy Ktimó régen volt, mert nagyon felpörgött a topic, vagy tényleg eltűnt egy pár napja? :o
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.20 0 0 3722
Egyszer mi is kipróbáltuk a mono(bi)króm karácsonyfát, és díszeket.. Minden óarany és fehér volt, de a férjemmel együtt olyan savanyúan néztük a fadíszítés végén dobozban maradt piros és zöld díszeket, hogy eldöntöttük, többet ilyet nem csinálunk.. (Inkább a megkomponált fotókon mutat jól, mint egy élő lakásban..) :)
Előzmény: arcencil (3716)
arcencil Creative Commons License 2007.10.20 0 0 3721
Mindig tanul az ember lánya :-) Megnéztem és tényleg! :-)
Szóval a mézeskalács emberkék a 'Med Tildas Venner'-ben vannak benne
Előzmény: Törölt nick (3719)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.20 0 0 3720
SZVSZ= szerény véleményem szerint :D
(Az angol IMHO= in my humble oppinion -ból magyarítva. A Flickr-en esetleg ezzel a verzióval is találkozhatsz.. :) )
Előzmény: arcencil (3718)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.20 0 0 3719
:)) Ez még mindig jobb annál, mint hogy nekem már azon jár az agyam egy jó anyag láttán, hogy milyen jó lenne szétvágni... (Apósom bordó aprókockás ingét kerülgetem mér hetek óta, amit utál, de mivel drágán vették, csakazértis hordja.. :P)

A Rasmussen attól R, mert egy ilyen nevű nő tervezte a babákat, a Tildas cuccost egy T.Finnager nevű csajszi tervezi. Elsőre nagyon hasonlónak tűnnek, de alaposabban megnézve ég és föld.. :D
Előzmény: arcencil (3716)
arcencil Creative Commons License 2007.10.20 0 0 3718
Na végre valaki aki el fogja nekem mondani, hogy az "szvsz" rövidítés mit jelent a fórumozásban.... :-)
Előzmény: Törölt nick (3715)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.20 0 0 3717
Szia Ildi! Köszönjük a tájékoztatót és az invitálást! :))
Előzmény: Sándor3 (3703)
arcencil Creative Commons License 2007.10.20 0 0 3716
De a Rasmussen is Tildas, nem? Egyébként az ezüst-fehér nekem sem a világom, de sok ismerősöm csinálja azt, hogy változtatja évenként a karácsonyfa színét, és mindig egyszínűre öltöztetni. Biztos örülni fog valaki neki, aki épp ezüstöt tervez ;-)))

Tegnap színházban voltam este és egy jelmezekben nagyon látványos darab volt. Mivel a mű nem volt valami felemelő (vagyis inkább a színészek) folyamatosan azon agyaltam, hogy a jelmezeket továbbfejlesztve hogyan lehetne a Tilda angyalt beöltöztetni. ;-)))
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.20 0 0 3715
Hát, nekem erre már végképp nem lenne energiám.. És a honlap nem elsősorban linkgyűjtemény (lenne), csak a linkeket sokkal könnyebbb gyarapítani, mint a valódi tartalmat feltöltögetni, pláne összegyűjteni.. :D
Amúyg egy tematikus laphoz szvsz a linkek és egyéni tartalmak egyaránt hozzátartoznak..

De azért ha a linkek alá is nézel, ott vannak már részben a címszavak, ha van egy kis időm, legalább vázlatszerűen modulokat pakolgatok be, hogy utána már csak bele kelljen töltögetni a tartalmakat. Úgy képzeltem el (ahogy az élő moduloknál most is működik), hogy képtárakat hozok létre, és a képtárak leírásából lehet eljutni a hozzátartozó szöveges tartalmakhoz.. Mondjuk nem tudom, hogy ez a felhasználóknak mennyire egyértelmű, és használható, mert többnyire csak Kriszta és Kastan feedbackel.. :D
Előzmény: Camea (3713)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.20 0 0 3714
Éppen nem voltál, amikor Kicsodával brainstormingoltunk itt adventinaptár ügyben.. :D
Igaz, Neked nagyobbak a csemetéid, és a párod sem tudja minden nap kibontani a motyóját. .(:( ) Szal azt találta ki Kriszta, hogy szépen felöltöztetett dobozkája lesz mindenkinek, egy szépen dekolrált sarokban. A szekrény tetejéről egy teában áztatott angyal (bocs, Kriszta.. :DD) figyeli az ünnepi készülődést, és ha úgy látja, hogy rendesek voltak aznap a gyerekek, estére kerül egy pici ajándék a dobozba, mellette egy számozott karácsonyfadísz, amit egy textil karifára raknak fel...Ha a fa televan, akkor jön a Karácsony.. .D
Karácsony előtti napon pedig a nagyzokni lesz a csomagukban, amit a fa alá kell tenniük. (Ugye, ez itthon máskép működik, de azért Ámerikában jó ötlet.)
Kriszta, a férjem javaslata: utolsó nap a zokni mellett egy nagyobb dísz legyen a karácsonyfa csúcsára.. :D

A honlapon fentvan Hajnikri naptára, én meg vacilálok méga Kriszta féle verzió és a saját BB angyalkám között.. :D

De azért remélem lesz még pár ötlet..
Előzmény: Camea (3711)
Camea Creative Commons License 2007.10.20 0 0 3713
... azon filozgatok, hogy mivel az indexbaba elsősorban linkgyűjtemény... nem kellett volna egy textilbaba vagy textiljáték.lap.hu-t összehoznod? Csaaaaaaak gondolkodáááám, mert szoktam áááám! :o))))
Előzmény: Törölt nick (3710)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.20 0 0 3712
Szia! De jó, hogy van otthon is netetek! Nagyon hangulatosak a babák! Az utolsó a szeptemberi mintából készült? Az üvegeid is nagyon tetszenek! Dekuztad? :)
Előzmény: bvedono (3694)
Camea Creative Commons License 2007.10.20 0 0 3711

Hahhóóóó, Hölgyek! :o) Milyen adventi naptárat csináltok?

Nálam minden évben új készül, meeeeeeeeeeer' CSAK!... és nemtom az idén milyen lesz. November 12-én pótvizsgázom, tehát csak utána állhatok neki.

Öööööööööööööötleteket Cameááának! :o)))))

Akkora fagy volt reggel, hogy csak naaaa.....

Törölt nick Creative Commons License 2007.10.20 0 0 3710
Zsuzsi, szerintem teljesen professzionálisan néz ki!
A feltekerés után középen varrógéppel mész végig rajta?
Ha legközelebb csinálsz fiúhajat, nem fázisfotóznál? Feltenném a honlapra.. :)
Után ahogyan varrod fel a fejre?

Arci, nem kell ahhoz ezermester, fogsz négy erősebb pálcát (vagy csak sima saslikpálcát, és akkor óvatosabban csinálod), összekötözöd őket, aztán hajrá.. :D
Előzmény: zsuzsibaba-janómanó (3692)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.20 0 0 3709
Arcencil, tényleg tök jók.. de ez nem Tildas? :)
Néma, ha nem találsz gyömbérszínű (:D) anyagot, miért nem próbálsz meg valami égetett narancsszínt megteáztatni.. először úgy teljesen komplett az egészet, aztán az emberke megvarrása után csak a varrások mentén még egyszer az árnyalás kedvéért.. Narancssárga anyagod gondolom van otthon.. :D

A díszeket először én is fekete-fehérnek láttam, de aztán visszalapoztam a galériádban és olvastam, hogy ezüst-fehér.. Nagyon dizájnosak, bár nekem egy kicsit rideg a Karácsonyhoz. De egy minimalista lakásban nagyonel tudom képzelni a karácsonyfán.. :D
Előzmény: arcencil (3705)
Camea Creative Commons License 2007.10.20 0 0 3708

Hja kérem, a profizmus.. :o))) én simán kartonpapírból szoktam kivágni egy két ágú föremdvényt, és arra tekertem. :o)))

... most elmegyek dolgozni, mert szorgos vagyok, és mert kell.....:o)) ... majd bentről jövök. :o)

Előzmény: zsuzsibaba-janómanó (3692)
Camea Creative Commons License 2007.10.20 0 0 3707

Húú, ezek igazán pofásak... nagyon jól sikerült babák. :o) Nem néztem meg, hányat készítettél eddig, de ŐK mintha már nagyon sokadikak lennének. :o) Nagyon helyesek, gratula! :o)

Ildu, köszi.... megnézem. :o) Tegnap felskicceltem néhány karácsonyfára való angyalkát, és azokhoz rendes filcanyag kellene, hogy szépen mutassanak. :o)

Előzmény: bvedono (3694)
ildu Creative Commons License 2007.10.19 0 0 3706

Camea,a Kossuth téri Terézvárosi Textiláruházban láttam múltkor rendes filc-anyagot,ott nézd meg!

Előzmény: Camea (3653)
arcencil Creative Commons License 2007.10.19 0 0 3705
A mézeskalács emberkék kb. 10 centisek és Rasmussen téli könyvében vannak benne. Az anyag egy - kapaszkodjatok meg - 50 Ft/ méter anyag, egy pinceturkálóban vettem Szegeden. Az a baj vele, hogy az 150 széles anyagra középen kb. 10 centis részen ráömlött valami festék. De ez engem nem zavar, azt nem használom :-)))
Kicsoda, nem photoshop ;-) Én ahhoz nem értek. Bár a párom épp most akarja megtanítani, hogy klasszabbak legyenek a képek.
Nekem kifejezetten tetszik az angyalod! Annyira illik hozzád!!!!! Fiúk véleménye???
ki1csoda Creative Commons License 2007.10.19 0 0 3704
Nema, nem tudom pontosan milyen a mezeskalacs barna, de szerintem erre a teafestett tok jo lenne:-)))) En most keszulok befesteni vele egy nagyobb darab angyagot, es szerintem egy kisebbet majd tovabb benne hagyok.
Előzmény: Némakertész:) (3700)
Sándor3 Creative Commons License 2007.10.19 0 0 3703
Kedves lányok!
A szomszéd topikról néha néha benézek hozzátok ,és most elszeretném mondani van baba kiállitás a kerületi Közösségházban
cim: 1138 BpestDagály utca 15/a
Nov 16ig látható
Érdekességük hogy barbi babák vannak felöltöztetve honfoglalástól napjainkig
kustraerika Creative Commons License 2007.10.19 0 0 3702
Egyszer én is csináltam ilyet,fából meg hurkapálcikából.Nagyon finoman kellett vele dolgozni,mert a hurkapálca törékeny volt,de alkalmilag megfelelt az is.
Előzmény: zsuzsibaba-janómanó (3692)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.10.19 0 0 3701
helyesek a babáid, látom, nem lustálkodsz :D
Előzmény: bvedono (3694)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.10.19 0 0 3700
hihi lányok, a hajról gyorsan lebeszéltetek, most jöhet a másik kérdés.
Arci, olvastam itt gyömbérkalács emberkékről, én is szeretnék csinálni, és már vagy 6 helyen megnéztem, de sehol sincsen mézeskalács barna anyag... hol vetted? van ötleted???
(én sajnos csak csokibarnát meg enyhén krémszínűt találtam, de egyik sem az igazi...:()
ki1csoda Creative Commons License 2007.10.19 0 0 3699
En is igy csinaltam most az angyal hajat, de egyszeruen csak egy kemeny papirt tekertem korbe es levettem rola a fonalat. Tenyleg SOKKAL gyorsabb, mint amit eddig valaha varrtam.
Előzmény: zsuzsibaba-janómanó (3683)
ki1csoda Creative Commons License 2007.10.19 0 0 3698
Itt  http://flickr.com/photos/36003421@N00/   az angyal, haaaaat:-)) Egy biztos meg fogom csinalni megegyszer, nagyobba, mert ez kb 15cm es eloszor teazom a testet:-))))
ki1csoda Creative Commons License 2007.10.19 0 0 3697

Arci, nagyon jok a diszek!!!!! Mekkorak a gingerman-ek?  A diszek tenyleg fekete feherek, vagy ez photoshop?:-))))

 

Bvedono, tok jok a babak es gratula az otthonlethez!

N.Lonci Creative Commons License 2007.10.19 0 0 3696
köszönöm. Régen ilyen fajtát stóla horgoláshoz használtak, eszembe nem jutott volna babahajhoz. nagyon jó
Előzmény: zsuzsibaba-janómanó (3692)
bvedono Creative Commons License 2007.10.19 0 0 3695
Ti tudjátok ki az RBrigi. Szuper dolgait láttam a babás honlapon.
bvedono Creative Commons License 2007.10.19 0 0 3694

Sziasztok. Eléggé régen jártam nálatok, de ma kötötték be itthonra is a netet és azóta csak vissza olvasgatok. De nem tétlenkedtem az elmúlt egy hét alatt, ugyanis azóta már itthon élvezem a kismamák gondtalan életét, és készítettem is három babát.

 

 

 

 

arcencil Creative Commons License 2007.10.19 0 0 3693
Ez nagyon klassz és főképp hasznos! Sajnos az én párom negy egy barkácsember :-(
Előzmény: zsuzsibaba-janómanó (3692)
zsuzsibaba-janómanó Creative Commons License 2007.10.19 0 0 3692
Csináltam gyorsan képet a herkentyűről.
Ez a fiúhajhoz való, fúrattam rá még két lyukat, így többféle hosszúságú hajat is lehet vele készíteni. A lány baba hajához is van, csak ott jóval hosszabb a vastagabb vasrúd. (A párom "vasas" csak ez volt itthon :) )ez nem olyan esztétikus mint az eredeti, de a célnak tökéletesen megfelel
fiúbaba hajához

állítható :)
Előzmény: N.Lonci (3686)
arcencil Creative Commons License 2007.10.19 0 0 3691
Sikerült! :-) Az illető pici ikonjára kell menni és akkor lenyílik egy kis ablak. Ott lehet bejelölni!
Előzmény: arcencil (3690)
arcencil Creative Commons License 2007.10.19 0 0 3690
Nem megy :-(((
Előzmény: lean (3687)
lean Creative Commons License 2007.10.19 0 0 3689

 Mutasd!

Előzmény: ki1csoda (3678)
arcencil Creative Commons License 2007.10.19 0 0 3688
Na ezt nekem is elmondhatná valaki :-))) Mindjárt megpróbálom..
Előzmény: lean (3687)
lean Creative Commons License 2007.10.19 0 0 3687
OFF: Szeretnélek felvenni a flickr-en kontakt-nak, de valaki segítsen, hogy kell??????
Előzmény: arcencil (3681)
N.Lonci Creative Commons License 2007.10.19 0 0 3686
ha kérdezhetek én is, hol a kép a kütyüvel? Jó lenne látni Köszike
Előzmény: zsuzsibaba-janómanó (3682)
arcencil Creative Commons License 2007.10.19 0 0 3685
Minjárt válaszolok én is a megrendelésre, csak még nem tudtam hozzáférni az e-mailemhez.
"Látjatatlan" cérnát minden rövidáruban találsz, elsősorban a foltvarrók használják a kézi tűzéshez. Olyan mint egy nagyon finom és vékony damil.
Előzmény: zsuzsibaba-janómanó (3680)
lean Creative Commons License 2007.10.19 0 0 3684
Hűűha! Ezek a taftdíszek nagyon gyönyörűek, és a fotó is telitalálat!
Előzmény: arcencil (3681)
zsuzsibaba-janómanó Creative Commons License 2007.10.19 0 0 3683
vagyis itt a kép :)ketyere
zsuzsibaba-janómanó Creative Commons License 2007.10.19 0 0 3682
A picasa-n láttam az egyik albumban, hogy hogy lehet könnyebben fiúhajat készíteni. Én bizony ugrasztottam is a párom, és csináltattam vele egy ilyen kütyüt.
Nekem sokkal könnyebb így fiúhajat csinálni, korábban mindig "megszenvedtem" vele.
Itt a kép, amihez hasonlót ketyerét készített a férjemuram... :)))
arcencil Creative Commons License 2007.10.19 0 0 3681
Feltettem a képtáramba a tegnap készített díszeket. Még mindig nem az igaziak, a tafttal nagyon sokat szenvedtem, a tömést és a varrást még mindig gyakorolni kell. De nagyon tetszik ez az anyag és már egy csomó ötletem van a díszek továbbfejlesztésére :-) Kifejezetten karácsonyi anyagnak tartom.

Elkezdtem kacérkodni én is egy angyallal.... :-)
zsuzsibaba-janómanó Creative Commons License 2007.10.19 0 0 3680
IO, léci írd meg a mennyiséget, és hogy melyikből kérsz. :)
Előzmény: Törölt nick (3675)
zsuzsibaba-janómanó Creative Commons License 2007.10.19 0 0 3679
Mi az a quilt tűzés és a láthatalan cérna????
Előzmény: arcencil (3677)
ki1csoda Creative Commons License 2007.10.19 0 0 3678

Camea, nagyon edes angyalkak lettek!

 

Arci, a baba kesz, nem rossz de inkabb koszosnak tunik, szoval szerintem a babat eleg lett volna antikolni a ruhanak nem hianyzott:-)))

arcencil Creative Commons License 2007.10.19 0 0 3677
Lehet, hogy ti már használjátok, de én most jöttem rá, hogy a babavarrásnál, az alkatrészek illesztésénél milyen jó szolgálatot is tesz a quilt tűzéshez használt láthatatlan cérna. Nagyon tartós, és ha szépen varr vele az ember tényleg nem látszik :-))
arcencil Creative Commons License 2007.10.19 0 0 3676
Nagyon profik ezek a képek! Azt hiszem én is ki fogom próbálni, ha angyalt varrok.
Egyenlőre most lettem kész a taft díszek első verziójával, eléggé megszenvedtem az anyaggal, de látok benne fejlődési lehetőséget.
Majd lesz kép is, csak lemerült a gépem.
Most egy pár napig ruhákat fogok varrni, mert kell egy télikabát és néhány új őszi darab..
Egyébként valami hihetetlen tempót diktáltok :-))))
Nem győzlek benneteket utolérni ;-)

No Kriszta, milyen lett?????
Előzmény: Törölt nick (3674)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.19 0 0 3675
Nekem nem.. :(
Előzmény: zsuzsibaba-janómanó (3673)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.19 0 0 3674

itt vannak képek teafestés bemártva, előtte és utána, majd ecsettel festés.

 

 

zsuzsibaba-janómanó Creative Commons License 2007.10.19 0 0 3673
Sziasztok!
Remélem mindenkinek visszajeleztem anyag ügyben, ha nem, szóljatok, de keddig még van idő :)
4Hópihe Creative Commons License 2007.10.19 0 0 3672
megrajzoltam én is.. a test nélküli angyalkához a ruha mintát amit használtam.
4Hópihe Creative Commons License 2007.10.19 0 0 3671

nincs bescannelve az én tököm, de elmesélem hátha  tetszene neked, vagy bövül a választási listád.

kiflialapu félholdak (sok).. és egyszer a domborodó oldalánál varrod egyszer  a belsónél. tömés után helyes kis tök lesz...

 nálam kaktusz tüpárna lett belöle annó cserépbe dugva a külsö varrások mentén fogpiszkákat szurtam bele és még pici virágokat is. a száráról nem tudok nyilatkozni,  én akkor csak  a kaktuszt láttam a szabásmintában. és azt nem rajzoltam ki.

Előzmény: ki1csoda (3629)
mági55 Creative Commons License 2007.10.19 0 0 3670
Köszönöm, megtaláltam angyalékat.
Előzmény: Camea (3667)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.19 0 0 3669
Majd mutatom a festési  eredményeket, csak sajnos több lépéses.  Este még nem bírtam ki, hogy a hagymahéjat ki ne próbáljam, a szürkés lenbabának már meg se kottyant, de a teafestett tompa madeira anyag meglepően sárgává vált, ezek különben  bontott, megszürkült anyagok voltak, úgyhogy minden csak előnyükre válik.
Előzmény: Törölt nick (3652)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.19 0 0 3668
Ó, nem..mégsem ők azok.. de langyos, langyos... :D És attól függetlenül tetszik az új dizájnod..
Előzmény: Camea (3666)
Camea Creative Commons License 2007.10.19 0 0 3667

Cipőkellékesnél? :O

Vidéki vagyok, de igen, gondoltam rá, hogy körülnézek.... köszi! :o)

Régen anyukám szokott rendes filcanyagból bábokat varrni az oviba (akkor még nem volt ez a hobbifilc-nek nevezett szörnyedvény... förmedvény... szóval izééééééé'), az azért egészen más volt... :o)

Előzmény: N.Lonci (3665)
Camea Creative Commons License 2007.10.19 0 0 3666
... a rózsaszín angyal? Vadásztam a neten még régebben. Ő a párja.... :o)
Előzmény: Törölt nick (3664)
N.Lonci Creative Commons License 2007.10.19 0 0 3665
vegyél a méterárúba normál nemezt. kg-ra van, vagy a cipőkellékesnél
Előzmény: Camea (3653)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.19 0 0 3664
Hát az a banner nem? :) Egy kép kapcsolódó oldallal.
De a KÉP! Az honnan van? :)
Előzmény: Camea (3662)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.19 0 0 3663
Hát, sztem ez nagyon kevés haj ekkora babához.. Legalább még kétszer ennyit rápakolhatnál a fejére, hogy jól mutasson.. Én inkább fekete egyenes hajat képzelnék el hozzá, valami selymes szálból (Mátra hímző, fekete effektfonal, vagy olyan vékony selyemzsinór, amiből a függönyelkötő bojtokat készítik..?) Persze lehet, hogy asse' lenne jó.:) De ez a baba olyan szép arcú, hogy még kopaszon is jól mutatna. :D
Előzmény: kdatta (3648)
Camea Creative Commons License 2007.10.19 0 0 3662
.. hjaaaaaaa, az banner? Nem, az két kép egymás alatt... egy bötüs és egy sima.... egy kapcsolódó oldallal.... :o))
Előzmény: Törölt nick (3661)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.19 0 0 3661
Hááát, az úúújra!! A rongyiangyalkás Clothdoll karácsonyosra!! A Fairytale-s bötűk alatt!! :)
Előzmény: Camea (3660)
Camea Creative Commons License 2007.10.19 0 0 3660

Jesszus, milyen bannerem? ... Mire gondolsz? :OOOO

 

Előzmény: Törölt nick (3659)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.19 0 0 3659
AZONNAL ÁRULD EL, HONNAN VAN A BANNERED!!! :) Nagyon tetszik az új! De miért nem viszel bele egy kis lilás-rózsaszínes keretet vagy hátteret?

Nekem ők a kedvenc angyalkáim! És ilyent akarok csinálni!! Nagyon régen egy karácsonyi újságból rajzoltam ki két ilyen angyalkát, azok nyomdázva voltak- és azóta agyalok rajta, hoygan lehetne megvarrni őket. Mióta itt bandázok Veletek, mér tudom, de most meg a rajzom tűnt el.. :(

Előzmény: Camea (3656)
36évi Creative Commons License 2007.10.19 0 0 3658
Te jó ég, ez nagyon jó... a haja tényleg fura egy kicsit, illik hozzá, csak ritkás. de ez az arc...?! Nem semmi vagy...
Előzmény: kdatta (3648)
Camea Creative Commons License 2007.10.19 0 0 3657
... fonal kézfejre felteker, egy helyen megköt.... kötéssel szemben szétvág... ragasztópisztollyal felragaszt... és az összesodort szálakat szétbontogatom.... ez a legecccccerűbb haj szerintem. :o))
Előzmény: kustraerika (3642)
Camea Creative Commons License 2007.10.19 0 0 3656

Igen, fenn van az oldalamon... alul jobb oldalt Cloth doll karácsony és behozza az angyalokat, azt hiszem a középső az. :o)

http://www.gportal.hu/portal/clothdoll/

 

Előzmény: mági55 (3655)
mági55 Creative Commons License 2007.10.19 0 0 3655
A kék angyalka szabásmintája végül felkerült, vagy én nem figyeltem? Én azt nagyon szeretném!
Előzmény: Camea (3653)
Camea Creative Commons License 2007.10.19 0 0 3654
...fele = vele...
Előzmény: Camea (3653)
Camea Creative Commons License 2007.10.19 0 0 3653

Naaa, itt senki nem alszik éjszaka? Munkahelyen visszaolvasok! Pusza és szép jó reggelt mindenkinek!:o)) Nem jó az angyalokhoz a hobbifilc... nehéz fele dolgozni, mert puha.... :o(

Törölt nick Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3652
Kastan, nem mutatod meg a végeredményt? :)
A sárgás anyag a Simon-féle molino, valami megsárgult fehér vászon, vagy tényleg sárga?
Előzmény: Törölt nick (3493)
kdatta Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3651
Én ott elvarrom többször az anyagot, különben nekem is kifeslik. most a boszi ruhájánál jártam így... nem figyletem... :o)
Előzmény: Törölt nick (3647)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3650
köszi az infót..:D legalább tanultam valamit :D
Előzmény: Törölt nick (3643)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3649
a titokzatos pályázati anyag már elment.... nem, most a boszi van soron :D
Előzmény: Törölt nick (3644)
kdatta Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3648

én vettem már babahajat, olyan göndör, szőke(?) tincseket...de az valami borzasztó. Szerintem... az egyik babám fejére vettem, de nagyon nem vagyok vele kibékülve... valami más megoldást kell kitalálnom, mert ez így béna...

Ő az , egyelőre még így pihen, amíg megjön az ihlet! :o)) Neki még cipője sincs...

 

 

Előzmény: Némakertész:) (3640)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3647
Maga a kifordítás.. ahogy Kustraerika is járt a boszijával most.. nem tudtam elég vékonyra vágni az orránál a ráhagyást, hogy szépen kiforduljon és mégse feslődjék fel..
Előzmény: kdatta (3645)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3646
Era, hagyd egyujjason, és az ujjakat utólag varrd le, ha szeretnél neki azt is csinálni..
Én is sokat kínlódom és bénázok a gépemmel, a madárijesztőm ingénél pl. elképeztő hurkokat vetett a felső szál, mire rájöttem, mi a gond.. a szálfeszességgal amúgy is mindig bajlódom, ugyanannál a beállításnál egyszer az alsó szál jön fel, máskor a felső megy le.. Ez egy darabon belül nem túl szép... :S
Előzmény: kustraerika (3602)
kdatta Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3645

Köszi! :o))

 

Gondoltam a vízjelre, úgy adja magát a bal alsó sarok, csak béna vagyok és még nem sikerült olyat csinálnom, amivel maximálisan meg lennék elégedve. :o)) Ja és photoshop-om sincs, csak egy butább photo studiom. Majd még próbálkozom. Tök jó kis fontokat gyűjtöttem már össze, azokat próbálgatom. :o))

 

A cipő nekem gyorsan megvolt. Sőt könnyen is. Mindent a szabásminta alapján csináltam. :o)) Mi volt vele a gondod? Én molinoból csináltam. Két réteget összefordítottam, majdnem körbevarrtam, kifordítottam, a talprészt középen össze és fel a kecses(?) kissé bedagadt ( a sok tánctól) lábikóra. :o))

Szegény kap majd arcpírt is, halvány barackot, mert ugye angyaléknál semmi erős smink. :o)) Csak annyira akartam fotózni, hogy amint letettem a tűt, már szaladtam is vele. :o))

 

Ekészült a boszim is! :o))) Most fejeztem be... :o)

Előzmény: Törölt nick (3626)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3644
:DD
Azt hittem, a titokzatos pályázatra készülsz ilyen lelkesen. :D
Előzmény: Némakertész:) (3640)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3643
Ez az. (ez az?) Évi asztalközepe is ilyenből van..
Amúgy meg inkább szóljatok, ha elegetek van a tudálékosságomból, mintsem hogy a végén kitiltassatok innen.. :D
Előzmény: Némakertész:) (3637)
kustraerika Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3642

Ez az arc,ami olyan Cameás!Hogy csináltad a haját?

Előzmény: Camea (3604)
kustraerika Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3641

Jaj,Lányok,toronymagasan nyerném az Amatőr Bénázó Világbajnokságot,ha lenne ilyen!...Varrom az otóberi boszi testét,baromi vékony lenvászonból,fordítgatom kifele a darabokat,és csak foszlik,lyukad,toldozom,foltozom,öltögetem vissza kézzel.Aztán töméskor is lyukad a varrás mentén...csak javítgatom tovább,és bosszankodok,hogy az én varrógépemen miért nincs apróbb öltés?!Már összeállítottam a darabokat,mikor dühödten szemlélni kezdtem a gépemet,és megláttam......van apróbb öltés...

Kb.ezekre a dolgokra gondolok,amikor a technikai hiányosságaimról beszélek :)Ez speciel vizuális és idegrendszeri technikai hiányosság. :))

Némakertész:) Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3640
hihi, egyszerre küldtük :D

babahaj? nem, csak érdekelt :D majd angyalkát gondoltam... még nem dolgozom semmin... most majd az októberi boszi jön:D
Előzmény: Törölt nick (3638)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3639
44-45. oldal. Graeskar. Így elég egyszerűnek látszik.. (de ugye a látszat mindig csal.. ) mi nem megy?
Előzmény: ki1csoda (3636)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3638
Esetleg ha csak egy icipici infót elárulnál arról, mit csinálsz... (Hm?) :))
Fúrja nagyon az oldalamat a kíváncsiság.. :D

A babahajként árult cucc szerintem rémes, még a babákon is parókaszerűen néz ki. Kaoka függönyzsinórból igazi babahajat csinált a júliusi közös varrásban, fent is van a honlapon a babahajaknál, MisCia képtárában meg lebontott selyemszalagból láthatsz tök jó babafrizukat.. egyik sem barbie-s.. :D Bár ez utóbbival óvatosságra intelek, nem tom, Spanyolhonban milyen selyemszalagok vannak, de az itthoni rémálom.. Lonkámnak van így kész egy sor selymes hosszú haja, jól is néz ki.. csak nehogy hozzáérjen valaki, mert nincs az az erős varrás, ami megakadályozná, hogy a hajszálvékony szálacskák kicsusszanjanak, és olyan istentelenül kócolódik, hogy gyerekjátéknak még csak véletlenül sem alkalmas.. (Bár lehet, hogy csak én választottam rosszul)
Előzmény: Némakertész:) (3596)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3637
köszi, és ezek szerint igen, magyalág.... (a növényészeti ismereteimmel-is-gázok vannak...) :D
Előzmény: Törölt nick (3634)
ki1csoda Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3636
De az nagyon tetszik!! Majd mutatok olyat, ami nekem ijeszto:-))
A tok jo lenne, meg is van a konyv, csak fogalmam sincs melyik a hozzavalo leiras, mar egy ideje benazok vele:-))))))
Előzmény: Törölt nick (3633)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3635
Szép és abszolút cameás, csak a felsője egy kicsit divatjamúlt.. (Nekem van Damme haspolói jutnak róla eszembe..) :D Igaz, most újra tombol a nyolcvanas évek trendje.. :D A koszorúja nagyon édes! (És a vörös haj rejtélye is megoldódott.. már én is kezdtem csodálkozni.. :D)
Előzmény: Camea (3594)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3634
A Karácsonyra csak tippeltem, de naugye, hogy magyalág?! :D Szép lett.. :)

Egyelőre senki sem tiltakozott a novemberi project ellen, így még én is abban a hitben és tudatban élek, hogy a mammer lesz.. :D (Csak itt menet közben megbeszéltük, hogy esetleg angyallá transzformálódik őnaccsága is.. :D)


Előzmény: Némakertész:) (3586)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3633
De az én júliusi babám sem tetszik? Mert csak arra is fel lehet használni a teát.. egészséges homogén testszín fehér anyagból, nem kell rohangálni az alapanyag után.. komolyan mondom, öröm votl kézbevenni utána az anyagot, olyan szép színe lett.. (nekem)
Előzmény: ki1csoda (3632)
ki1csoda Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3632
En is ugy mertem beledobni az egeszet, hogy leant megfenyegettem egy csomaggal:-) De valahogy igy vagyok en is az elv tetszik, de az a tradicionalis country nekem ijeszto.
Előzmény: Törölt nick (3630)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3631
Rasmussen - Liv i kludene. Megvan vagy küldjem? (Már ha ez jó.)
Amúgy tervezem, hogy tökmintákat tennék a (most éppen nem elérhető) honlap őszi szekciójába, jól jönne még a boszihoz is.. esetleg Kdatta a leírásod csak tök mintával fel tudnád tenni, meg az a sokcikkes tök, amit Viharsarkilány is megvarrt..
Előzmény: ki1csoda (3629)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3630
Tök jó lett az antikolásod! :) Én így még nem mertem csinálni, mert féltettem az elkészült babáimat.. Az arca a képen egy picit azért már túlbarnult.. a szárnya sikerült a legjobban.. Szerintem ezt is kitapasztalni kell- kíváncsi vagyok, milyen lesz a végeredmény száradás után...

Amúgy az előre teázott anyag sem rossz ám, az én júliusi babám úgy készült. Kiszabtam és összevarrtam (fordítva) a részeket, zutty a teába, majd miután nem találtam eléggé bíztatónak a színét, dobtam hozzá egy kis hagymahéjat. A végén ecet hozzá, és hagytam hűlni egy darabig, nemcsak a kevertszálas anyagot fogta be gyönyörűen, hanem még a varrócérnát is. Fehér tömővattával tömtem, de nme üt át egy pici sem.. :D

Ha még lesz energiám a topic végigolvasása után, keresek a neten "igazi" antikolt "primitiv" babákat.. Na, azok számomra már túlzás.. nemtehetek róla, de mindig az jut eszembe, hogy a gyerekek pisifoltos lepedőiből varrták őket.. :D
Előzmény: ki1csoda (3583)
ki1csoda Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3629

Lanyok, tudna nekem segiteni valaki egy tokkel?:-) Olyan tobb darabosra gondoltam volna. Koszi

Törölt nick Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3628
.. azért Lonci tényleg egy angyal, simán hozzájárult, hogy összes szóbanforgott és feltett (értsd: tanfolyamos) Waldorf anyagát áttöltsük a honlapra.

Zsuzsi! Amúgy Lonci nyitott is egy nemezjátékos topicot, ami még nem pörgött fel, de csak idő kérdése.. A honlapon a testvértopicok közt megtalálod.
(Nem is tudom.. nem is jön már errefelé Csanak óta.. biztosan már a karácsony előtti nagyüzem megy náluk is..)
Előzmény: 36évi (3577)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3627
Azért ne dobd ki a cérnád! Nekem sem műxik sehogysem a metálszál, de ha szétszedem a sodratot, akkor pókhálóvékony (bár ugyanolyan sz@r merev) szálat kapok, ezzel azért lehet hímezni kényesebb anyagot is- az én zsákos angyalkám batiszt szárnyán is ezzel hímeztem a csillagot.
Előzmény: arcencil (3573)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3626
Húha! Ez már komoly, komponált- szerkesztett kép! Grat! :) Vízjelet nem tervezel tenni bele? - attól olyan kis professzionális lesz... vagy még egy egyedi (?) ötlet, ha értesz a Photoshop-hoz: láttam a munkáidon, hogy már van címkéd: a macis párna mitájára a képek keretéhez is illeszthetsz egyet- hadd szokja a jónép a márkanevet.. :D
Helyes lett az angyalka, ez is megy a vásárra? Neked könnyen ment a cipő varrása? Én a Lonkámnak még mindig csak a felét varrtam meg, annyira elment a kedvem a macera miatt.. :) Egy kis arcpírt nem akasz tenni rá- nem lenne ilyen sápadtka..
Előzmény: kdatta (3571)
4Hópihe Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3625

jah majd egyszer a fábry bemutatja, a design centerében..))))

 

giccs kérdést régebben a kopácsolos topikban kiveséztük,most inkább nem reagálnék.

Előzmény: ildu (3615)
ki1csoda Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3624

Dragak vagytok, en is itt sasolom az angyalt;-))) Szerintem hatarozottan javult, bar foltos, de mar ugy, ahogy egy ilyen country angyalnak kell:-)) A baj ugye, hogy igy a belseje is vizes, szoval muszaj hagyni meg, hogy jol kifujja a szel.

Pihe a tea szigoruan Earl Grey:-))))

Szoval a lenyeg, aki szereti ezt a stilust, annak csak ajanlani tudom a dolgot!!! De valszeg az benne van, hogy varni kell, mert szaradas utan latszik igazan, hogy mi is lesz belole.

Törölt nick Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3623
Hogy lehet ez a topicot nyomon követni?! :-o

Jó, az tök jó lenne.. :D Múltkor írtam, h. szerintem a műveid abszolút szecessziós beütésűek.. most még annyit hozzátennék, hogy akár Jankovics Marcell valamelyik meséjéből is kiléphettek volna.. :D
A selyem mintás nyakkendők sztem tök jól beleillenek a stílusodba.. MIért nem próbálsz ki egy madarat, vagy lovacskát varrni belőle? Esetleg keleties stílusú karácsonyfadísznek, gyöngyözéssel, tükrös szemmel, meg hasonlókkal?
Előzmény: lean (3560)
arcencil Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3622

Camea! Nagyon dögös a sellőd tényleg. Én is javaslom a tetót ;-)

A felvasalhatós szalagot tényleg minden méteráruban lehet kapni!!! Én ha Pesten járok mindig a www.bentex.hu ben veszek, mert ott egy tekercs (100 m) van 1000 Ft. körül. Egyébként százezer dolog van és sokkal olcsóbb mint a rendes rövidáruban. Ezt a varrós lányokkal már jól kitárgyaltuk...

Kicsoda, miiillyeeeen lett az angyal???? Annyira kíváncsi vagyok!

ildu Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3621

Kicsoda,a teás angyal megszáradt már? Szerintem külön bája volt a maszatossága!

Látom,kissé túltengek,de ha nem külön-külün reagálok,elfelejtem,mire a végére érek a visszaolvasásnak.

(Látod,Pihe,ma rossz idő van,nem lehet kertészkedni!Mindjárt be nem álla szám:D Még a végén te is küldesz ásni,mint tegnap a férjem,miután bő 10 órás munkanap után hazaértem.)

Kaoka,kiváncsian várom,mit alkotsz az új anyagokból!

Hú,tele van az agyam ötletekkel,csak idő,idő idő!Kéne egy idő-lassító-megállító szerkentyű:DDD

ildu Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3620
Dögös lett a sellőd ezzel a vörös frizuval!Szőkén olyan szokványos lenne .(Nem bántani akarlak,tudom,hogy te is szőke vagy!) Ja és utólag gratula a vizsgához!
Előzmény: Camea (3594)
ildu Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3619
Nálad is jártam az új oldaladon (a régin is nézelődtem sokszor).Igazi jellegzetességei a babáidnak a haja,ezzel megteremtetted a Lean-stílust.(A madaraid is jellegzetesen egyediek)
Előzmény: lean (3587)
ildu Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3618
Megnéztem a honlapodat,nagyon aranyos a Zsuzsibaba,de szívem csücske Janómanó lett!
Előzmény: zsuzsibaba-janómanó (3584)
ildu Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3617
No,mire a Te angyalkádhoz értem,már csak ismételni tudom magam:FENOMENÁLIS!
Előzmény: kdatta (3571)
ildu Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3616
Ez a ló FENOMENÁLIS!!!
Előzmény: 36évi (3542)
ildu Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3615
Pihe,nekem tetszik...mégha kicsit giccses is.(Én is elkövetek időnként giccsbe hajló dolgokat) DE:ha ugyanezt porcelánból 2millió példányban látnám,világgá szaladnék.
Előzmény: 4Hópihe (3565)
ildu Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3614
Nosztalgiázom:18-20 éve én is gyártottam ilyen filc-angyalt...
Előzmény: 36évi (3564)
4Hópihe Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3613

mer alig vártad,hogy kupit csinálhass))

 én oktobertöl karácsonyig nem is rakok rendet.nincs eldobozolva ami folyamatosan kikivánkozna a dobozból..

Előzmény: Camea (3610)
36évi Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3612
Foltosboltban (Mesebolt, Varrógépcentrum) van, méterre megy ez is, nem is oly borzasztó áron.
Előzmény: 4Hópihe (3609)
lean Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3611

Ebből készült a haj:

 

 

 

Camea Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3610
.... mer' kupi van, és nem találom a sárga fonalat.... :o)))))) (A sellőt is szőkére - sárgára - akartam.)
Előzmény: 4Hópihe (3609)
4Hópihe Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3609

miért vörös ennek is a haja???

 nah mindjárt kielemezlek )))))

-------------------

 évi köszi a választ akkor még sosem találkoztam ezzel a fóliával..

Előzmény: Camea (3604)
Camea Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3608
.... igen, préselt papírgolyó... tavaly karácsonyról maradt néhány... :o)
Előzmény: 36évi (3607)
36évi Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3607
Dejóóóó, a feje sokkkal sokkkkal jobb... golyó?
Előzmény: Camea (3604)
Camea Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3606
... az én párom nagyon konzervatív, teljesen megrémülne egy tetkos pocis NŐ-től... :o))))) (camea@kisnaiv.hu)
Előzmény: ki1csoda (3601)
36évi Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3605
Kétféle dolog van. Van olyan, aminél a rendes ragasztós vetex minkét oldala ragad. Na, ilyenem nincs. Aztán van a kétoldalas ragasztós fólia, ami papírra van rágyógyítva, felvasalod az egyik anyagra, lehúzod a papírt, mint a matricánál aztán felragasztod az alapra (rátétnél) vagy egy másik anyaggal összeragaszthatod.
Régen lehetett pl. csíkban kapni az ikeában is függönyfelhajtásra. A dögök mostanség nem árulják.
Előzmény: 4Hópihe (3603)
Camea Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3604

Én is megcsináltam a köralapból az angyalkát... :o) Nem bííííííííííííííííííírtam ki! :o))

4Hópihe Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3603

kdatta. engem egy szemérmes de annál tehetségesebb pihenöben levö balettáncos leánykát juttat eszembe az angyalkád...

szeretem a jol kitalált fotódat)

--------------------

zsuzsibaba-janomanó:

én elég vén vagyok már,társasjáték dobjunk és lépjünk nekem sosem jött be viszont bármi másra hajlandó voltam  a gyerekeimmel igy többnyire alkottunk ez mindnyájukat nagyon érdekelte. most lehet e kapni nem tudom, régebben egy épitkezös yung art sorozat egyik doboza volt, amiben a téglákat lehett kiönteni. érdemes figyelni a jégkocka gyártó kinálatokat is..

és lehet vékonyan önteni fagyisdobozba és felszeletelni sniccerrel. mondjuk igy egy osztálynyit elökésziteni elég macerás, de legalább annyira,mint az én téglaöntömböl kibányászni az elkészült téglákat... 

--------------------

aranycérna kérdéshez még annyit szeretnék én is hozzászólni,hogy nálam csak alsószálként de müködött.  összesze kettö ilyet csináltam nagy tapasztalatom nincs tovább, fehér alapon viszont nem látszott a felsö szál fehérsége és még trükkösen kicsit bolyhos anyagra vvarrtam ..

-----

36évi(3576)

 a kétoldalról bevasalható vetex alias ragasztó fólia vagy valami egészen más számomra ismeretlen kellék??

 ki1csoda(3583) ez egy dolgos angyalka és munka közben kicsit bepiszkolodott a ruhája... annyirra harmoniában a az egésszel,hogy fel sem tünt volna , ha te nem diszkriminálod..

 milyen tipusu tea?? vagy anyagnál mindegy?? papirral probálkoztam  korábban a könyvkötéseimnél , de nem nagyon jött be az öregités ugy ahogy szerettem volna...

 cameaa ez  a bübájos camea sellő.. szerintem a másik sem rosszabb csak ezt feldobják a kellékei  (a karkötö nagyon szupi) és ami a lényeg,hogy ezt kifejezetten a szerelmednekk észitetted..

hangolva van a sellőlány))))

 némakertész (3596)

egyetlenegyszer vettem hajat. egy tüllangyalhoz,hogy szépséges legyen azt gondoltam ugy lesz tökéletes, de nem jó és merev és nehéz rögziteni...vagy én vagyok tehetségtelen, de nekem a különbözö fonalak jobban bejönnek, bár nem baba gyártós a multam,de hajra sok helyen szükség van...)

Előzmény: kdatta (3571)
kustraerika Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3602

Jót vigyorogtam a tesdélutános angyalkán :)) Eszembe jutottak a mostani babapiskóták....ezek nem áznak szét ám a teában,mint a gyermekkorom piskótái,de még csak el sem foltosodnak,mint a te angyalkád!

Kdatta!Az angyalod gyönyörű!A cipője engem is érdekel!

Na,megyek én is boszit varrni.Ötujjas kezet szerettem volna,de már a 3.bomlik szét kifordításnál....marad egyujjas a nyavajás!

Előzmény: ki1csoda (3601)
ki1csoda Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3601

Camea, kellene egy tetko a hasara:-)))))) Nagyon jo es nagyon cameas. Epp multkor, a tavolletedben emlegettuk, hogy hogy talaltal ra a sajat stilusodra. Na ez is egy jo pelda. :-)

 

 

Az az igazsag, hogy ez a tea dolog tok jo!!!! Csak ki kell talalni, hogy mikor erdemes festeni vele. En valahogy hajlok ra, hogy a mar kesz babat, mert ugy a tomo anyag is festett lesz, nem szuremlik at a feher. DE! szerintem ez foltos lesz, akarmit is csinalok.

Némakertész:) Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3600
állati jó színe van :D
Előzmény: Camea (3599)
Camea Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3599

Sima kötőfonal.... felvarrás után szétosztom a 3 szálát....

Előzmény: Némakertész:) (3597)
lean Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3598
Biztos jó lesz!
Előzmény: ki1csoda (3593)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3597
csini és tényleg cameás... miből van a haja? :D
Előzmény: Camea (3594)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3596
hol vesztek babahajat? és egyáltalán vesztek-e babahajat? és nem túl műanyag? (nem szeretnék olyan barbiféle hajat semmiképp...)
és mennyibe kerül?
lean Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3595

Nagyon szexi!

Előzmény: Camea (3594)
Camea Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3594

Én ezt fejeztem be ma (tegnap kezdtem). :o) A régi sellőm az netes szabásminta alapján készült... ez pedig már saját tervezés, kimondottan a szerelmetes páromnak. :o) Emlékszem, hogy többen mondtátok, hogy idegenkedtek a sellőktől, de ez ollllllllyan Cameás! :o)))))

 

 

ki1csoda Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3593
Beaztattam, csak ne lepodj meg, ha egy nap a postas beallit egy fura szinu angyallal:-))))))))) Igazan azert erdekes fenykepezni, mert eloben egyaltalan nem lattam foltosnak, a kepen latom. Na most azott egyet az egesz ha megszaradt megmutatom:-)))
Előzmény: lean (3585)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3592
a novemberink a mammer, ugye? (nem mintha a boszim már készen lenne, csak eszembe jutott...) vagy már nem? vagy mi? jaaaaj nekem szegény tudatlannaaaaak
Camea Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3591

Ez az angyalka a fenyőfával csodás! :o) Nagyon tetszik... és profi a fotóbeállítás is! :o)

Gratula! :o)

Előzmény: kdatta (3571)
36évi Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3590
még nem is modntam, hogy imádom azanygalodat, imádom, hogy ilyen kecses és imádom a lábfejét. :))) Majd elhozod, hogy megleshessem ezt a szép balerinacipőcskét? meg úgy egyátalán...
Előzmény: kdatta (3588)
36évi Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3589
Nagyon klassz!
A ló- és egyéb filcállat gazdája N.Lonci nickre hallgat, mélje pedig nloncikukacvipmailponthu
Írj neki, biztos tud segíteni, mert ő maga is egy angyalféle. :)))
(a lányok tőle tanulták múltkor a waldorfbabát.)
Előzmény: zsuzsibaba-janómanó (3584)
kdatta Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3588

Kriszta! Én még kövérítenék rajta, és simán belenyomnám az egészet! :o))) Az a helyzet, hogy nekem is megindult a fantáziám ettől a tea festéstől... :o))))

 

Csajok köszi a dícsérő, kedves szavakat! :o))) Nagyon jólesik!

 

Megyek varrni, beindultam, most gyorsan megcsinálom a boszimat. :o)))

 

 

Előzmény: ki1csoda (3583)
lean Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3587
Mondjuk én nem teával szoktam fakítani a színeket, hanem óarany textilfestékkel (DEKA batik, azt hiszem?!)
Előzmény: lean (3585)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3586
Évi, édes vagy, hogy feltetted a muffint, megható.... (pedig erősen off...)

IO, a tűzés: Boldog, a másik oldalon meg: Karácsonyt és olyan cakkos levelek meg bogyók (saját ad hoc szabad gépi minta, nem tökéletes.... és hihetetlen, hogy évi húzta ki:D)

Kdatta, az angyal gyönyörű, nagyon kedves az arca, ha én is angyal lennék, biztosan azonnal megpróbálnék a barátja lenni...

Pihe, a kémény állati, a Miku arca/szeme nekem nem elég öreg, de a rucija tetszik....
lean Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3585
Én a helyedben az egészet beáztatnám, hogy ne legyen foltos! Amúgy nagyon édes!
Előzmény: ki1csoda (3583)
zsuzsibaba-janómanó Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3584
Találtam egy jó kis filccsillagot, én beleszerettem. Ilyet tuti fogok csinálni a karácsonyfára!
Imádom az ilyen csigavonalas díszítéseket...
ki1csoda Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3583

Szoval kentem ra meg egy kicsit, ha lud, legyen kover. Az az igazsag, jogy mar egesz megkedveltem:-))))))

http://flickr.com/photos/36003421@N00/1617330310/?rotated=1&cb=1192718269100

ki1csoda Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3582

Kastan, ne viccelj mar!!! En vagyok eszetlen:-))))

Lean, megmutatom en szornyulkodjetek csak. Bar a ferjem, aki egy kincs azt mondta, 1, varrj neki mellenyt, 2 nekem igazan `koszosan` jobban tetszik:-))))

Előzmény: Törölt nick (3581)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3581
jaj, furdal a lelkiismeret...talán ha bemártanád az egészet?
Előzmény: ki1csoda (3579)
lean Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3580

Én szeretem az ilyen "öregített" dolgokat! Megmutatod?

 

Előzmény: ki1csoda (3579)
ki1csoda Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3579

Evi, nagyon jo a lo!:-)) Imadom azt, hogy `egyszeruen korbe van varrva`:-))))

 

Kata, szerintem jot tett a babanak, hogy szarnyat novesztett. Nagyon jol illenek a feher diszekkel egymashoz.

 

Csajok, azt hiszem nekem elment az eszem. Annyira elkapott Kastan teaval festeses otlete, hogy nekialltam. Az eredmeny a baban ok, de ugye a ruha ra volt mar varrva es az is kicsit teas lett. Tenyleg nem vagyok komplett:-))

zsuzsibaba-janómanó Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3578
Ha ilyen filcállatkákat valahol meg lehet venni, akkor én bizony venni szeretnék majd! Tudsz nekem egy elérhetőséget vagy egy honlapcímet adni?
Nem azonnal kell, mert még ilyenekkel nem játszik a fiam, de kb fél év múlva már remélem hogy fog :) Addigra szeretnék neki párat beszerezni.
Előzmény: 36évi (3577)
36évi Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3577
hát éppen nem titkos, de mintám az nincs. A ló anyja Lonci, tőle kérheted. Igazság szerint ők ebből élnek, úgyhogy megértem, ha nem adja. Én is azért nem rajzoltam le, nehogy kísértésbe essek. :)))
A folyamat egyszerű, végig pelenkaöltéssel van varrva, egy-két fogással bővült a tudásom, mint pl. ez a sörényvarrás.
Előzmény: zsuzsibaba-janómanó (3574)
36évi Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3576
Kösz :)
nincs benne semmi, sőt az anyag maga is csak sima filc, asszem a műszálasabbikból. Ugyanaz, mint a lovacska.
Azt gondoltam, miután nicns flízem, hogy két anyagot összeragasztok a rag.fóliával, és így lesz annyit tartása, hogy szépen álljon. A fejét legközelebb golyóból csinálom, könnyebb is felmadzagozni (úgy, ahogy a leírásban volt).

A ló sörénye sima kötőfonal, egy filccsíkra varrtuk fel keresztbe, majd ezt fogtuk be a nyakához. Bevarrás után egy villával(!!) kifésültük, magyarán szétsodortuk a fonalat. Aztán még egy kis stucolás és kész. :)
Előzmény: 4Hópihe (3565)
lean Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3575

A te angyalkád is nagyon aranyos, és a gyöngyös karácsonyfák is annyira szépek. Nekem leginkább a fehér tetszik. Egyszerű, és mégis ünnepélyes!

Előzmény: kdatta (3571)
zsuzsibaba-janómanó Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3574
36Évi, ez a lovacska fantasztikus, én imádom az ilyen játékokat, és azt szeretném, hogy a fiam is ilyenekkel játszon. Ennek a pacinak a szabásmintája és munkafolyamata titkos? Az angyalka fejének egy kicsit Deák Bill Gyulás beütése van :))), de egyébként egyszerű és nagyszerű.

4Hópihe, ha nem mondod hogy ezt te csináltad, akkor simán azt hiszem hogy boltból van. Nekem tetszik, főleg azért, mert nem bolti, hanem sk gyártmány! Hol lehet kapni téglakiöntő formát????? 6éven kersztül égen-földön kerestem, mert a suliba szakkörön akartuk használni, de sehol sem találtam. Még a tanszeres katalógusokban sem!

Kdatta, ez az angyalka csodás! Olyan kis bájos! Szép anyagból van a nacija. Nagyon tetszik!

Nagyon ügyesek vagytok!!!! :)
arcencil Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3573

Lányok, nagyon-nagyon szépeket alkottok! Fantatsztikus ez az angyal is!!!!!

Köszi a tanácsot fémszál ügyben és üzenem mindenkinek, hogy a 600 Ft-os is ugyanezt csinálja :-((( Sőt a taftot sehogy se lehet vele díszíteni, mert kézzel is meghúzza a taftban a szálakat és nagyon csúnya.

Előzmény: kdatta (3571)
zsuzsibaba-janómanó Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3572
Ez egy rossz kép, de jobban hasonlítanak a színei. Igazából a 271-es nem annyira sötét, de inkább egy lebarnult baba :) színe. A 90-es rózsaszín meg egész jó, de szerintem még ez is rózsaszín.
Én maradok a krém színűnél, de a 90-est is kipróbálom, ha más nem, hát kicsi babának.
minták
kdatta Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3571

Hópihe! Aranyos lett a Miki, de én nem szerettem bele. Nem baj? :o)) Talán egy erőteljesebb piros színnel... nem tudom... De az hogy öntött tégláid is vannak... őrület! :o)))

 

Évi! A paci tündéri! Tök jó lett! :o)


Arcencil! Jó lesz ez a szivecske, érdemes ezt esetleg átvarrni, vagy majd a következőt? :o)) Fémes szálhoz:  én próbálgatom az aranya és ezüstöt is, de nem igazán szereti a gépem. Hol hurkolja, hol szétszedi, széttépi... ez egy 160.-Ft os 200méteres tekercs, metallic yarn felirattal büszkélkedik, a dobozán nem tudom mi volt... Szóval ezekkel én maradok a kézi öltögetésnél, ha nem akarok sokat szentségelni. :o)) A fehér fenyők mögött láthatod az ezüstöt

Itt

 

Lean! A hihetetlenül szépek, ízlésesek és egyediek a munkáid! Gratula! :o)

 

IO! Az angyalkádat még meg sem dícsértem, pedig akartam, olyan kis cuki! :o))

 

Kaoka! Szép anyagot vettél. A polárban nem tudok most segíteni, az én forrásom, ahol azt hittem van, ott nincs.... csak ronda zöld, barna és nagyon sötét (nemszép) kék.  Pedig nekem is kellene, Bencusnak gatyát szeretnék varrni...

 

végül pedig bemuatom az én Angyalkámat. Eredetileg szimpla babának készült, de menet közben úgy alakult, hogy szárnyakat is növesztett. :o))

Íme Ő:

 

 

Előzmény: 4Hópihe (3565)
zsuzsibaba-janómanó Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3570
Végre megjöttek az anyagminták!
Próbáltam úgy fotózni, hogy valósághűek legyenek a színek. Ezt a négy mintát küldték, és még van a krém szín. (a fiam body-ját fotóztam (bocsi, nincs még kivasalva) )

minta
krém színű

Lehet kérni bármennyit belőle (2.000Ft/kg kb. 3-4 m) Ha lehet inkább méterbe kérik a mennyiséget, mert azt mérik le.

Remélem találtok megfelelő színt benne. :)
Aki kér, írjon nekem, és jelezze a pontos mennyiséget. Keddig kellene leadni a rendelést, mert vagy a jövőhéten, vagy azután mennek árúért, és addigra ki kell fizetnem nekik az árát.
Na ezt nem tudom hogy hogy fogom, ha még le sincs mérve....? :s Akkor lehet hogy jobb lenne kg-ba megadni.
4Hópihe Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3569

hőhő)))-megtaláltam.

 köszi)

--------

 lányok mégis csak mutatok  a betükböl ,mert rájöttem nyáriak... ne érjen senkit sem csalódás..

 

Előzmény: Camea (3566)
Camea Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3568
mütyürög.... mütyürök.... hjó van, na, gépelni meg majd megtanulok..... hahahaha akarok! :o)))))))))))))
Előzmény: Camea (3567)
Camea Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3567
... nem rossz a mikikéd, Pihe.... szerintem azért volt fenntartása a lyánykának, mert formailag hasonlít azokhoz a porcelán-mütyűrökhöz, amiket a trafikban lehet kapni. :o)))) Nekem bejön! :o) (mh. a porcelán mütyürög is bejönnek :o)))
Előzmény: 4Hópihe (3565)
Camea Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3566
.. tündérke (Fairy) nevezetű volt a font Drágám.... és ha megnéznéd a postaládádat, látnád, hogy azonnal forwardoltam neked tovább, ahogy megkaptam! :o))))
Előzmény: 4Hópihe (3565)
4Hópihe Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3565

évi(3564)

 szerintem annyira kis idétlen, hogy ez a varázslata titka, biztosan mindenkit mosolyra simit aki meglátja))) olyan szép harang alaku a ruhácskája rejtettél el benne kis csengettyüt is???

milyen anyagból készitetted???emlékeztet egy papirra amit a lámpások készitésénél ragasztottunk a fóliára..de van még egy tippem vékonyra rétegezett flizt merevitettél...

a lovacskád elött fejet hajtok...miböl van a sörénye????

 

-----------------

lean (3561)

 a rlgiból ujat topikban  volt róla szó. foltvarrásnál használták a lányok. szerették a jó kis nykkendöket)))

----------------

arcencil (3519) ha a hatodik hol van az elözó öt???

-----------------

lean(3503)

 különlegesek egyedike a munkáid nagyon!!!

-----------------

és most vannak kivánságaim)

én is kérek angyalkás fontot..

 

nekem viszont van elöre legyártott angyalkás betüim. camea ismeri tetszett neki ha az izlésében biztok, akkor bátran dobjatok meg egy méllel és postázom. 

 

 és született uj szerzeményem.. itthon nagyon vegyes érzelmeket váltott ki. ezért nagyon szigoru kritikákat kérnék a hozzáértö szemeitekkel...

 szintén kifestökönyv alapján született.

egy sk készitésü parafadobozkának szántam uj ruhát a megujitással mikulásváró hangulatban...

 voltak kiöntött tégláim. amit felragasztottamigy a dobozka átalakult kéménnyé ,belül megöriztem a paraffaságát és abból mászik ki a mikulás.....

 

 

Előzmény: 36évi (3564)
36évi Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3564
Ja, a körből angyalt elfeledtem felrakni... kicsit nagyon prototipus, kéretik elnézni. Majd még gyártok ilyet a lyánnyal.


jóllakott hippi (jó kis képzavar, mi?)
Camea Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3563
.. köszi... ki ispróbáltam... nagyon szééééééééééééééépséges! :o)))) Pusza érte! :o))
Előzmény: Törölt nick (3555)
lean Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3562
Az angyalkának készült, a kolléga tulajdonképpen kolléganő!
Előzmény: Törölt nick (3558)
lean Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3561
Turkálóban szereztem gyönyörű selyemnyakkendőket. Ezeknek is keresem a felhasználási lehetőségeit!
Előzmény: Törölt nick (3558)
lean Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3560
Akkor csinálok pár fázisfotót is!
Előzmény: Törölt nick (3558)
lean Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3559

A hajmegoldással még Kaokának is adós vagyok! Majd este lefotózom, miből készült (most sajnos dolgozom)!

 

Amúgy valami paszományféle, amit bútorszövet boltokban lehet venni, méterre, és függönyöket, párnákat szoktak vele díszíteni!

 

Ez van feltekerve! 100%-ig saját ötlet, ami úgy született, hogy egy outlet-boltban vásároltam több száz méternyi mindenféle zsinórt, paszományt, rojtot, bojtot, szebbnél szebbeket, kb. negyed áron, és az eladó, aki szegény órákig tekergette a szerzeményeimet,  kérdezte mire lesznek, de akkor még nem tudtam (szerintem hülyének nézett)!

Azóta álllandóan azon jár az agyam, mire is lehetne felhasználni ezt a sok gyönyörűséget, és lassan kipattannak az ötletek!  Hát így született a hajmegoldás, és a lovam sörénye is!

Előzmény: arcencil (3515)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3558
Szia Anna! Örülök én is, hogy visszatértél.. Karácsonyig még biztosan jópár eredeti leanos angyalkát látunk Tőled.. :) Ha nem gond, ezt a hajmegoldást felveszem a leírások közé.. írnál róla egy pár szót? :D A gombos arc is nagyon jópofa ötlet.. :D

A nyakkendő az angyalkának készült, vagy plusz ajándék a kollegának? :)
Előzmény: lean (3502)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3557
Hú, de tök jó.. meg szép is.. :DD Csak most időm nincs végignézni.. majd éjjel... de bekedvenceltem.. :D Az a Scriptina, amit a csajszi is használ, az egyik kedvencem.. MIndjárt megy mél.. aztán én is ... el... porszívózni.. :((
Előzmény: Camea (3556)
Camea Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3556

.. igen, akarrrrrrok tündérkés betűt! :o))

http://gportal.hu/portal/kiscsay/

 

Remélem még működik az oldal, itt vannak a kódok, amivel én is dolgoztam... :)

Előzmény: Törölt nick (3555)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3555
Köszi! :) És kösz, hogy szóltál, javítottam.. nemtom miért, megint megduplázta a http-t.. :S

Ja, tegnap találtam egy baromi jó fontot. Az a neve, hogy Fairy Tale.. Kell? :D
(És majd elárulod, hogy a menüpontok fejlécéhet hogyan tettél be egyedi bannereket?)

Kao, itt vagy még, vagy elmentél shoppingolni? :)
Előzmény: Camea (3550)
36évi Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3554
:*)
Előzmény: Camea (3552)
36évi Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3553
Ja jóvan, ezeket indig összekverem, de akkor is bosszantó, mintha a képernyőn zsezsegnének. (persze, tudom, ez volt a cél...)

Igen a Lovat Loncitól tanultuk (volna), aztán Méhike (a lánya, egy édes pofa) tanította meg , nagyon élveztem. :))

A Boldog.. mellett körben, meg belül a fehéren is cirka-firka van. Sajna, nem tudtam rendesen fotózni...

Előzmény: Törölt nick (3546)
Camea Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3552
Nagyon szuper ez a ló.... :o) ... régen égre-földre lovacska szabásmintát kerestem.. most meg tessék.... én szárnyat is fogok csináááááááááá'ni neki! :o)))))
Előzmény: 36évi (3542)
arcencil Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3551
Teljesen rendben!!! :-) Ígérem kitartó tag leszek.. De, hogy fogunk így boszit varrni, mikor mindneki mást csinál??... Vagy ti már kész vagyto vele???? Khmmmm...
Előzmény: Törölt nick (3548)
Camea Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3550

Huhúúúúú, micsoda termelés... ? ... ügyesek vagytok! :o)

 

Eszméletlen jók a karácsonyfa díszek... én is akarrrrrrrrok! :o)) Tavaly kulcstartót készítettünk a gyerekekkel karácsonyi mintával. Még van csomó karácsonyfa alapom, majd összerakok egyet mutiba... (bár nem voltak olyan szépek, mint itt a karácsonyfa díszek).

 

Tegnap egy sellőt kezdtem el megint, mert a régit a párom fel akarta akasztani a kocsiba, és nekem az már nem tetszik... és kitaláltam, hogy kap tőlem egy JOBB NŐŐŐŐT. Így most saját szabásminta alapján készítettem egyet, csak arca és haja nincs még, így estére kelve már biztos felteszem.... egy kis nyári hangulatként a karácsonyiak közé. :o)))

 

Hja, az új logo az indexbabán nagyon tetszik, le is cseréltem az oldalamon, tehát azt használom az indexbaba bannereként.

 

... és még egy hja... az angyalkámnál nem működik a link.... :o)

Előzmény: Törölt nick (3548)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3549
Arcencil, már túl is vagy a 30 hsz-on. :D
Előzmény: Törölt nick (3548)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3548
Persze.. :)
Csak arra gondoltam, biztosan lesznek olyanok, akik csak bekukkantanak, aztán egy-két hét után eltűnnek, hoyg ne legyenek ismeretlenek a képtárakban, azt javasolnám, hoyg aki 1 hónapig/30 hsz-ig/ 2 megvarrt közös babáig (tetszés szerint variálható) eljut, az kerüljön be a topicosok közé.. Ezért nem tettem fel még Cicafej és Zsuzsi képtárát sem... De majd... 8Addig is felveszlek a kedvencek közé. :D)
Jó lesz így? :) (Lehet ellenkezni is..)
Előzmény: arcencil (3536)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3547
Tényleg ne keseredj el, a lényeg a tapintás.. A batiszt sem 100% pamut manapság, aztán ott a polár, a tüll, taft.. mind mind jó babaanyag.. és hol természetesek?
Előzmény: zsuzsibaba-janómanó (3539)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3546
Az nem pincebogár, hanem bodobáááács! :) A lányom szerint meg kakkkka (azaz katica..) Aranyosak, nem bántanak, és nem pincében vannak. A pincebogár télleg randa, szürke.. :S

Édes a paci (és sudár is), ez Lonci tanítása?
Nagyon szép Néma ajándéka is, kár, hogy a tűzés alig látszik, mert az is tök jól néz ki. (Boldog... meg magyallevelek? ) Céép. :D

Kaoka drágám, hová küldtél mélt?
(Bár nem akarok mindenbe belepofázni/pofátlankodni, azt hiszem, ha Kismackó vette ahhoz a fáradtságot, hogy kitárulkozzon és bocsánatot kérjen, megéri még egy esélyt adni nekik.. Persze az aznapi többi vásárlón az itteni magyarázat nem segít.. de bárha máskor is a "színfalak mögé" látnánk, és nem írnánk le mindenkit rögtön ellenséges, mogorva alaknak.. Néha van oka, hogy valaki nem vidám és derűs.. )
Előzmény: 36évi (3542)
36évi Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3545
És csak msot látom, hogy ez egy nyomi kép, a valóságban sokkal jobb lába van és sudárabb is. :))))
Előzmény: arcencil (3544)
arcencil Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3544
Gyönyörűűűű a lovacskád!!!! Nagyon-nagyon tetszik!
Előzmény: 36évi (3542)
zsuzsibaba-janómanó Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3543
Hol van ilyen olcsó méterárú üzlet? Itt nálunk 1.000Ft alatt nincs is anyag, a polár pedig 1.700Ft-nál kezdődik :s
Előzmény: Kaoka (3535)
36évi Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3542
(bakker, megőrjítenek ezek a pincebogarak a felsős sorban... ez az egyetlen bogár, amelyiktől utálkozom (meg a csótány), miért kell ezt bámulnom????)


És amit ígértem:




a lovacska, amit én - igen én - egyedül, elengedett kézzel varrtam. :))))





és itt van Néma egyik ajándéka, amit imádok!!!!






A többi munkámat az anyatopikban látjátok. :)
36évi Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3541
És miért baj az, hogy műszálas? Ha egyszer mérettartó, finom a fogása, akkor ne is zavartasd magad. Legalább nem fog összemenni, ha mosod. :)))

Előzmény: zsuzsibaba-janómanó (3539)
36évi Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3540
Pedig elolvashattad volna odaát Kismackó reakcióját, nyomós oka volt a szar kedvének. Jó, nem felmentés, de azért magyarázat. Ha összeismerkednél vele, megtunád, hogy ő amúgy az egyik legtündéribb és egyben legügyesebb foltvarró Magyarországon.
Bocs, ezt csak úgy közbevetőleg...


Előzmény: Kaoka (3535)
zsuzsibaba-janómanó Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3539
Én ezt mostmár nem értem! Mégegyszer kipróbáltam. Most bevettetm az orrom is, és tovább próbáltam égetni. Sajnos az Opitec a műszálas :((((( (túl szép volt hogy igaz legyen) Nem akart meggyulladni, de később sikerült, és bizony kemény fekete golyó lett belőle :(( meg egy kis finom hamu, ja és totál égett műanyag szaga volt. A méterárús egyből elkezdett égni (ez tévesztett meg először) , viszont szét lehetett morzsolni hamuvá, és a szaga is égett fagyúszagú volt.

Most szomorú vagyok...............:((((
arcencil Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3538
Szeretném kérdezni, hogy használt-e már valaki tűzéshez arany vagy ezüst cérnát, illetve a többi fémes társait...Jól orsozható? Jól lehet varrni? Van-e valakinek bevált márkája?
36évi Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3537
Az úgy van, ahogy IO írta, a pamut, gyapjú és szerves társai elégnek (akr lánggal vagy anélkül, de teljesen), a műszálak pedig elolvadnak. A végén egy műanyag göb marad vissza.
Előzmény: zsuzsibaba-janómanó (3534)
arcencil Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3536
Szia IO! Behivatkozod az én képtáram is? Lehet?????
Előzmény: Törölt nick (3533)
Kaoka Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3535

IO!

Azt nem is írtam, hogy biztos vagyok bene. Még Lonci tanította nyáron, de már nem tudom pontosan a reakciót. Mintha olvadt volna a gyapjú, valami olyasmire emlékszem. De mindegy, már kipróbálta Zsu.

Ha leküldöm emailba akkor meg tudod nézni, mert bescanneltem, de ha akarod akkor gyorsan írj emailon egy címet és küldök mintát. Szuper jó anyag, most is azt nézegettem, hogy vehettem volna többet is.

Most indulok vásárolni, még megnézek egy patchwork üzletet, mert a tegnapiból olyan kedvesen ki lettem nézve. Még körülnézni sem tudtam egyből elment a kedvem. Oda se megyek többet az életbe. Nekem aztán mindegy hol hagyom a pénzemet...

Úgy, hogy akkor útba ejteném a postát. 390.- volt métere. A fehér polár 700.- és nagyon szép. Sajnos piros és kék nem volt.-: Talán kdatta tudja hol érdemes keresni.

Előzmény: Törölt nick (3527)
zsuzsibaba-janómanó Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3534
Nincs benne az összetétel, de engem meggyőzött, hogy ugyan úgy "zsugorodott", mint a rendes tömőgyapjúm. Finom hamu maradt belőle. :)
Előzmény: Törölt nick (3531)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3533
Lányok, annyit szeretnék kérni, abban segítsetek a honlap szerkesztésénél, hogy hivatkozással javaslatokat tesztek, mit rakjak fel.. (Ahogy a képtáraknál szóltak azok, akik lemaradtak.. )
Pl. feltesz Camea egy új angyalt, akkor addig sipákoljatok, míg meg nem jelenik az angyaloknál a kép és a link.. :) Így egy kicsit eláraszt a szerkesztés, lassan nem is tudom, melyik végén fogjak hozzá a topic átrostálásához..
(És bocs, hogy állandóan emiatt nyavajgok itt Nektek.. :D)
zsuzsibaba-janómanó Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3532
Leírom, hogy kiktől kaptam mailt.
Elena2, Mági55, Kustrae, IOKaste, Kaoka, Arcencil, Hajnikri és Adrien (nem tudom az itteni nickneved)
Ha valakit kihagytam, akkor szóljon. Már tűkön ülve várom a postást, annyira kíváncsi vagyok az anyagmintákra!
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3531
Írtad, hogy van Opitec katalógusod... ott nincs benne az összetétel?
Előzmény: zsuzsibaba-janómanó (3529)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3530
Mi az az OPitec? Hát, most már nem tudom.. kipróbáltam a férjem egy garantáltan 100% gyapjú pulcsiján, eg ydarabig csak simán, minden nyom nélkül égett, de aztán ezután is maradt szén (végülis logikus), viszont nem egy kemény gombóc, hanem elmorzsolható anyag.. Ami zsugorodik, az a műszálas.
Előzmény: zsuzsibaba-janómanó (3528)
zsuzsibaba-janómanó Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3529
Jajj! Most akkor mi van? Nekem a gyapjú zsugorodott, a műszál pedig égett! :s
Előzmény: Törölt nick (3527)
zsuzsibaba-janómanó Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3528
Juhéééééééééééééééé! Kipróbáltam az OPITEC-es filcet és a méterárúban vásárolt filcet, és az Opitec-es nyert :) . Nem gyulladt meg, hanem zsugorodott. Kipróbáltam a rendes gyapjút is, az is csak zsugorodott. Az egészben az a vicc, hogy a méterárúban vásárolt filc mindazonáltal hogy nagyon drága (2.700Ft/m) még ronda színei is vannak, ja és foltos.... Az Opitec-es pedig olcsóbb (1.950Ft/5m) igaz csak 45cm széles, de még így is jobban megéri. És nagyon jó, és sokféle színei vannak.
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3527
Szerintem azért a gyapjú is meggyullad, lévén szerves anyag.. :) valami olyan szabály van, hogy a természetes szálak maradék nélkül elégnek, míg a műszálas anyagok zsugorodnak, és egy kis fekete műanyag golyó marad a végén.. :)

Zsuzsi, ugye az én mélemet is megkaptad? :)

Kao, megmutatod majd, milyen testszínű anyagot kaptál és mennyiért?
Előzmény: Kaoka (3526)
Kaoka Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3526

Szia!

Gyufával. Ha meggyullad, akkor műszálas. a gyapju nem fog meggyulladni. Ha jól tudom.

Előzmény: zsuzsibaba-janómanó (3525)
zsuzsibaba-janómanó Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3525
Szép jó reggelt Mindenkinek!
Nem tudom, hogy ki hogy van vele, de én állandóan babákkal álmodom :) Főleg mióta csatlakoztam hozzátok! :) Ezzel fekszem, ezzel kelek, és álmomban is babát tervezek.

Hogyan lehet megállapítani, hogy egy filc igazi gyapjús, vagy műszálas?
arcencil Creative Commons License 2007.10.17 0 0 3524

Szép álmokat! Szerintem taftot vettél!! :-))) Nekem is van olyan hungarocell golyóm, de még nem tudtam kihasználni...

No megyek én is...zárom a mai napot...

Előzmény: arcencil (3522)
Kaoka Creative Commons License 2007.10.17 0 0 3523

Hű-ha! könnyebbet kérdezz! Fogalmam sincs. Elég vékonyka anyag és kicsit selymes. Sok szinben volt, de ez tetszett. Fehér angyalkát szeretnék. A fejnek vettem pici préselt hungarocell golyókat és a kezébe pici csengettyűt. Na majd valamit összehozok, csak nincs digi gépem. Majd hétvégén elkapom a fiamat egy fotózásra. Örülni fog!-:))))))) Nálam úgy születnek az ötletek, hogy elindulok vásárolni és amit meglátok abból megálmodom a dolgokat. Aztán hazamegyek és egészen más lesz belőle.

Szép álmokat, mert mindjárt holnap lesz.-:)

Előzmény: arcencil (3521)
arcencil Creative Commons License 2007.10.17 0 0 3522
Szerintem mindkettő :-) Illetve még megvarrva sincs jól ;-) De majd dolgozom rajta...
Előzmény: Kaoka (3520)
arcencil Creative Commons License 2007.10.17 0 0 3521
Kaoka! Az angyal-anyag is taft, igaz? Nagyon szép! Kíváncsian várom az angyalkád!
Előzmény: Kaoka (3511)
Kaoka Creative Commons License 2007.10.17 0 0 3520

Tratatata!!! Sikerült!!!

Csálé-csálé, de legalább van stílusa! Tetszik a színe és a minta is. Mintha nem lenne jól kitömve, vagy kifordítva szegénykém, egyébként más hibája nincs.

Előzmény: arcencil (3519)
arcencil Creative Commons License 2007.10.17 0 0 3519
Csálé karácsonyfadísz, -6dik prototípus
Kaoka Creative Commons License 2007.10.17 0 0 3518
Ha nagy a kép, akkor azt fönt kiírja. Jó lesz az holnap is.-:)))
Előzmény: arcencil (3517)
arcencil Creative Commons License 2007.10.17 0 0 3517

Hát nem megy :-( Most vagy nagy a kép, vagy én vagyok béna... Meg se jelenik...

Mindegy, egyenlőre nem maradtál le semmi fontosról... ;-)

Holnap majd töltök fel a képtáramba

Kaoka Creative Commons License 2007.10.17 0 0 3516
De Én sokkot akarok!!! Na légyszi probáld meg, legalább kiderül, hogy sikerült-e?-:)
Előzmény: arcencil (3515)
arcencil Creative Commons License 2007.10.17 0 0 3515

Kaoka köszi, szerintem menni fog!De lean szépségei után nem akarom sokkolni így este a társaságot egy csálé karácsonyfa-szívvel ;-)))

 

Lean! Az szakmai titok, hogy a hajuk hogy készül??

Előzmény: lean (3502)
Kaoka Creative Commons License 2007.10.17 0 0 3514

A beszúr, csak akkor jelenik meg, amikor rányomtál a feltöltre.

A kép akkor megjelenik és annak a bal oldalánvan a beszúrás.

Előzmény: arcencil (3513)
arcencil Creative Commons License 2007.10.17 0 0 3513

úúúúúúúú de szép! Tyűha!...... Pasimmal jól megvizslattuk :-)  Jó a nyakkendője a miss-nek!

 

Hol van a beszúr bal oldalon??? Nem találom :-(

Előzmény: lean (3502)
Kaoka Creative Commons License 2007.10.17 0 0 3512

lean!

Imádom a stílusodat. Fantasztikus egyéniség vagy, de ezt mondam már.-:)

A fotózás, meg külön művészet, ahogy csinálod. Csodálatosak a munkáid.

Gratulálok mindenhez, amit készítettél.-:)))

Előzmény: lean (3502)
Kaoka Creative Commons License 2007.10.17 0 0 3511

Sziasztok!

Ilyen angyalkának való anyagot találtam. Szalag helyett gondoltam. Kaptam pamut anyagot babatesnek. Nagyon jó minőség, dupla széles és testszínű. Nem nyúlik a végtelenségbe, csak épp annyit amennyire szükséges.

 

Kaoka Creative Commons License 2007.10.17 0 0 3510
Aztán a bal oldalon beszúr.-:)))
Előzmény: arcencil (3509)
arcencil Creative Commons License 2007.10.17 0 0 3509

Le kell kicsinyíteni a képeket??

arcencil Creative Commons License 2007.10.17 0 0 3508
Hogy a manóba kell ide képet feltölteni???? Betallóztam aztán feltölt.. miért nincs itt??
arcencil Creative Commons License 2007.10.17 0 0 3507

Ilyesmit akarok csinálni, persze sokkal szebben kivitelezve, igényesebben... Ezt most egy kicsit összecsaptam, meg a függesztő zsinór is lemaradt.. Elvileg a közepe zöld taft, csak a gépem nem vmi jó, meg esti fényképezés :-(

Gondoltam, hogy a tűzés is a kis szív körül arany v. ezüst színnel lesz, illetve lehetne több gyöngy, flitter. No majd kikísérletezem, ez először próba volt az anyaggal.

 

Lányok, ez a topik kezd karácsonyi hangulatot árasztani...

tallina Creative Commons License 2007.10.17 0 0 3506
Pettől = Pesttől
Előzmény: tallina (3505)
tallina Creative Commons License 2007.10.17 0 0 3505
Lányok, köszönöm a flíztippeket. Bár messze lakom Pettől, pont holnap megyek Pestre, továbbképzésre, így megkérem  a páromat, vegyen nekem flízt. Tudnátok olyan konkrét címet ajánlani, ahová elküldhetem? Nem hiszem, hogy túl sokat akar mászkálni utána...
36évi Creative Commons License 2007.10.17 0 0 3504
csodás!!! ez a haj?! és azok az anyagok?! Nagyon lean-os. :)))
Előzmény: lean (3502)
4Hópihe Creative Commons License 2007.10.17 0 0 3503

de jó,hogy mondod  jó ötlet, én is a fehérruhás angyalkámra varrok utólag , söt a gyöngyös karácsonyfa is annyira nekem jött,hogy gyöngyöt is varrok a másik angyalkaruhára.

 utálok kézzel varrni !-pedig olyan sokszor kell...

 

 én is vágyom egy kandallóra,hogy karácsonykor felöltöztethessem))))

-----

 lányok ma volt a napja mikor bevittem az angyalt mutatóba a pethöbe,hogy  ilyen és hogyan lehet tovább bontani attól függöen kinek,hogyan müködik a keze... és teljesen odavoltak töle,(pedig nem is a pihés angyal került bemutatásra ).. sütkéreztem az örömtöl, persze könnyü ,mert idén ez az elsö angyal amivel szembetalálkoztak -nincs viszonyitási alap.,- de a szemüket figyeltem ott nincs titok..

 és ami a csoda volt egy kisfiu aki arra koborolt rögtön ráugrott és láttam rajta,hogy beleszeretett,alig birták kivenni a kezéböl,hogy majd karácsonykor elökerül.

Előzmény: Törölt nick (3490)
lean Creative Commons License 2007.10.17 0 0 3502

Sziasztok! Mostanában csak olvasgattalak benneteket, de mostantól talán újból be tudok kapcsolódni a beszélgetésekbe!

 

Sok szépet készítettetek, nagyon tetszik a honlap is!

 

Engem is elkapott a karácsonyi láz, még soha nem kezdtem el októberben készülődni.

 

Két angyalkát is készítettem, az egyiket ma kapta egy kolléganőm, aki nyugdíjba megy, és úgy tűnt, nagyon örült neki!

 

 A képeket nem tudtam feltölteni, mert túl nagyok, de ha gondoljátok megnézhetitek őket a képgalériámban!

 

 

http://www.flickr.com/photos/ledannapatchwork
36évi Creative Commons License 2007.10.17 0 0 3501
Igen, úgy gondoltam, egy szép fagombbal jól mutatna. Az az elv, mint a varrósbabáid karja.
Előzmény: arcencil (3499)
arcencil Creative Commons License 2007.10.17 0 0 3500
Ezek nagyon jó ötletek! Köszi! Én ki fogom próbálni ezt az ecsetes dolgot.
Előzmény: Törölt nick (3493)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!