Keresés

Részletes keresés

toth-abri Creative Commons License 2005.04.17 0 0 230

hoppá, itt a második:

 

 

Előzmény: toth-abri (229)
toth-abri Creative Commons License 2005.04.17 0 0 229

Ide szervezhetnénk egy fotós talit egyszer! Még pár hét és a hétvégeim szabadabbak lesznek, majd megpróbálok egyeztetni veletek. Szóval ki találja ki, hogy Nyíregyházán hol készültek ezek a képek?

 

 

300eoss Creative Commons License 2005.04.17 0 0 228
Előzmény: DIE_ROBOTER (227)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2005.04.17 0 0 227
Már csak az az egy ciki van, hogy erről a fényképezőgépről senki sem beszélt. :D :D :D

Nem Canon 300D, hanem Olympus E-300! :) Tessék figyelmesen olvasni, irgum-burgum!
Előzmény: 300eoss (226)
300eoss Creative Commons License 2005.04.17 0 0 226
Idézet a következő honlap tesztjéről: http://www.dpreview.com/reviews/canoneos300d/
The EOS 300D's plastic body is just one of the elements used to reduce the cost of the camera...
tehát plastic body
Bobby75 Creative Commons License 2005.04.17 0 0 225
:))) Hééé....! Tényleg! Akkor viszont nem tudom miröl olvastam.. Annak idején elég sokat olvasgattam, hogy milyen gépet vegyek... Viszont a kellemetlen fogást fentartom.. :)
Előzmény: DIE_ROBOTER (224)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2005.04.17 0 0 224
Ez igen érdekes, mert fém váza van. :) A bajonettet gondolom nem a műanyag burkolathoz építik hozzá, hanem az a váz része.
Előzmény: Bobby75 (223)
Bobby75 Creative Commons License 2005.04.16 0 0 223
e-300-nál vigyázz! Néhány külföldi fórumon olvastam, hogy kiszakadt a műanyag borítás egy nagyobb objektív súlya alatt...:(( Nem tudom mennyire valós a dolog, de azé' érdekes. Meg az sem tetszik, hogy olyan kis keskeny, nincs rajta jó fogás. Én annak idején gondolkoztam rajta, de valahogy elment a kedvem.. Szerintem valahol próbáld ki...
Előzmény: karcos01 (220)
toth-abri Creative Commons License 2005.04.16 0 0 222

Tényleg jó, látszik, hogy van elképzelésed!

 

Sok szerencsét a gépvásárláshoz! Nem könnyű döntés igaz? Én annak idején majdnem Canon 300D-t vettem, aztán D70 lett belőle.

Előzmény: karcos01 (220)
laja30 Creative Commons License 2005.04.16 0 0 221
Hát erről fogalmam sincs, hogy mi, de nagyon jól néz ki... :)
Előzmény: karcos01 (220)
karcos01 Creative Commons License 2005.04.16 0 0 220
az okoskodást csak úgy viccesen értettem :)
nem annyira fotózom inkább képeket csinálok ps-segítségével pl
olympus 740 uz-ét használok de tervezem 350 d-ét vagy e-300 vételét hamarosan

ilyesmiket csinálok pl:
Előzmény: toth-abri (219)
toth-abri Creative Commons License 2005.04.16 0 0 219

Üdvözlünk a klubban!

 

Mi sem vagyunk olyan okosak, és nem is kell semmi különöset írni, örülünk, hogy rátaláltál a topikra!

 

Azt azért mondd el, hogy mit és mivel szoktál fényképezni! :-)

 

És ha gondolod tölts fel egy-két képet!

Előzmény: karcos01 (218)
karcos01 Creative Commons License 2005.04.16 0 0 218
szevasztok

most vettem észre, hogy van ilyan topik
és miután én is Nyíregyházán élek gondoltam bejelentkezem
hirtelen beleokoskodni nemtudok egyik témába sem szóval mára ennyi
toth-abri Creative Commons License 2005.04.14 0 0 217
toth-abri Creative Commons License 2005.04.14 0 0 216

Ez aztán a makro:

 

 

 

Forrás: http://lellesch.com/v2/sonstiges.htm

toth-abri Creative Commons License 2005.04.14 0 0 215
Köszi
Előzmény: laja30 (214)
laja30 Creative Commons License 2005.04.13 0 0 214
Előzmény: laja30 (213)
laja30 Creative Commons License 2005.04.13 0 0 213

Ugyanilyen specifikációjú új objektívje van a Sigmának is. A dpreview-n belinkeltek egy japán honlapot, ahol egy csomó azonos kép van a Tamron és a Sigma 18-200-asával, meg a Sigma 18-125-ösével. A dpreview-n egy csomóan elemezték a képeket, és a konszenzus az volt, hogy a Sigma 18-200-asa sokkal jobb képminőségben, mint a Tamron. És mellesleg full zoomon is csak akkora fizikailag, mint a 18-125-ös.

 

Ha nem lenne már meg nekem a 18-125-ös meg egy régi, de kiváló 70-210-es Canon USM (f3.5-4.5), Megvenném a Sigmát.

Előzmény: toth-abri (212)
toth-abri Creative Commons License 2005.04.13 0 0 212

A Tamron kihozott most egy univerzális objektívet: 18-200mm f/3,5 - 6,3. Ez az én gépemen 27-300 mm-nek felel meg, ami azt jelenti, hogy ha elég fény van, nem kell objektívet cserélni. Sőt ráadásul elég kompokt méret is.

 

És még a képek sem rosszak, szerintem jó rajza van. Mi a véleményetek? Nézzétek meg itt:

 

http://forums.dpreview.com/forums/read.asp?forum=1030&message=12970493

 

Szerintem van Canon és Nikon bajonettel is!

Bobby75 Creative Commons License 2005.04.13 0 0 211
NA, ezzel én is így vagyok.. Bár néha még viszem magammal, hátha látok valamit, de egyre ritkábban. Mire előveszem úgyis késő. Egyébként kikaptak, tehát szépen fog kinézni a vonat....:(
Előzmény: DIE_ROBOTER (210)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2005.04.13 0 0 210
Ma korábban jöttem haza a munkából (Debrecen) és az intercity-n volt egy rakás rendőr és fradista. Nagyon kultúráltak voltak, inkább nem idéznék a beszélgetésükből. Éppen azt beszéltük a munkatársammal, ha kikapnak, akkor szétverik a várost vagy a vonatot hazafelé. ui.: amíg kompaktom volt, magammal hordtam, de manapság ez nem megy...
Előzmény: Bobby75 (209)
Bobby75 Creative Commons License 2005.04.13 0 0 209
Láttam ma egy sereg Fradistát, két nagy sereg rendör kiséretében.. Csak a francba ezzel a nagy géppel, meg a biztonságizáras táskával, mire előkaptam a busz (amin ültem) elrobogott.. Valki nem volt ott véletlenül?
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2005.04.13 0 0 208
nagyon OFF:

Erről a tesóm jut eszembe.

Egy találkozás alkalmával:

Tesóm: Látom fogytál! Hogy csináltad? Nem ettél?
Én: Aha
Tesóm: Hát úgy könnyű! :D

ON.
Előzmény: Ogányó (207)
Ogányó Creative Commons License 2005.04.13 0 0 207

Sziasztok !

 

Aszem nekem a legkönnyebb.

Se nőm, se pénzem. :-)

 

És nehogy azt mondja nekem valaki, hogy : Ja! Hát így könnyű!

 

Ogányó

Bobby75 Creative Commons License 2005.04.13 0 0 206
Lassan nálunk is érik a dolog... Már kérdezgetem tőle, hogy melyik mobil tetszik neki...:))
Előzmény: DIE_ROBOTER (205)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2005.04.13 0 0 205
Én csillivilli mobiltelefont vettem neki az E-1 előtt. :D :D :D
Előzmény: toth-abri (203)
Bobby75 Creative Commons License 2005.04.13 0 0 204
:)) Ez a módszer tetszik... Bár nálunk ez már vacsi nélkül is működik, csak rá kell kérdezni előtte, hogy pl: "Drágám! Mit szólnál egy új telefonhoz (ruhához, vagy bármi hasonló)?" Válasz: Jó lenne de kicsit drága!" És erre a kegyelemdöfés: "Áhh.. Ne is foglalkozz vele. Az új fotóscuccom árához képest semmiség. Szinte ingyen van!" :)) Szóval így is lehet...

De, ha meglátlak a nejeddel vacsizni abban az étteremben, ahová mi is megyünk, akkor tudni fogom, hogy valamit venni szeretnél!
Előzmény: toth-abri (203)
toth-abri Creative Commons License 2005.04.13 0 0 203

Egy kis könnyed téma.

 

Rendszeres látogatója vagyok a www.dpreview.com -nak. Sokszor olvasok olyan beírást, hogy hát "megvenném a gépet/objektívet csak a feleségem nem engedi... :(" Vagy, "most megrendeltem a VR 70-200 Nikkoromat, de nem tudom, hogy hogy mondjam meg a nejemnek." Erre azt tanácsolták neki, hogy vigye el vacsorázni, mondja meg ott. Erre boldogan a pali visszaír, hogy működött a dolog. Elvitte a feleségét vacsorázni, és közben kibökte, hogy mellesleg rendelt egy új objektívet, ami egy kicsit drága volt. A feleség nem szólt semmi rosszat, sőt kérdezősködött az objektívről, majd a végén kibökte: "Jó, akkor nekem mikor veszünk egy új pianínót?"

 

Erre egy másik fotós beír: "Mind ez semmi! Én nem rég vettem még egy D70-est és a feleségem még nem is tudja!"

 

De ma reggel jót nevettem amikor olvasom a beírás tárgyát:

 

"A feleségem belegyezett, hogy megvegyem a D2X-t..."

 

Majd megnyitom a thread-et, ami így folytatódik:

 

"... de először fel kell újítanom a fürdőszobát :("

toth-abri Creative Commons License 2005.04.13 0 0 202
Bobby! Nem akartam erre célozni, de azért kösz, hogy megnézted a képeket! :-)
Előzmény: Bobby75 (199)
toth-abri Creative Commons License 2005.04.13 0 0 201
Egy kisméretű állványról.
Előzmény: Bobby75 (200)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!