Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2005.12.21 0 0 841

meg a hamzsabeginel is meglehetne ELORE csinalni hiszen egyszer csak arra fog jonni az egeerut.

 

Tisztelettel, egy nagy túróst! :))

Előzmény: alfredoo (839)
Demszkyváros Creative Commons License 2005.12.21 0 0 840
Neked az autós város a normális. Költözz Los Angelesbe, imádnád.
Mi, mucsaiak végre élni szeretnénk. Minél kevesebb közúti gépjárművel. Csöndben, nyugalomban.
Előzmény: alfredoo (839)
alfredoo Creative Commons License 2005.12.21 0 0 839

messelg

 

jut eszembe. ha mar 154 korforgalmat sikerult a keruletben es kornyeken csinalni, beleertve a sztradas korforgalmat, akkor ezeknel az utcaknal is lehetne.

 

meg a hamzsabeginel is meglehetne ELORE csinalni hiszen egyszer csak arra fog jonni az egeerut.

 

valamikor normalis varos leszunk ahol a kozlekedes is fontos lesz. es nem nehany elmebeteg tiltakozo fogja meghatarozni az eletunket.

Előzmény: alfredoo (837)
Demszkyváros Creative Commons License 2005.12.21 0 0 838
jó, akkor talán a vizsgakurzust választanám, majd tavasszal.
Előzmény: alfredoo (836)
alfredoo Creative Commons License 2005.12.21 0 0 837

messelg

 

ha mar ilyen lakossagi forum van miert nincs lampa a sasadi es a dayka utcaknal?

 

hivatkozhatnek a hagyomanyokra, hivatkozhatok a feherloutcai lampara, hivatkozhatok sokmindenre.

 

az amugy is lassu forgalmat szerintem egyaltalan nem lassitana a dolog, ha meg lassitana az direkt jot tenne a forgalomnak. a zebrat talan nem allitanam vissza, de vegul is az sem lenne tragedia.

 

hivatkozhatok a szerencs utcara is.

Előzmény: messelg (824)
alfredoo Creative Commons License 2005.12.21 0 0 836

dv

 

en ugy kepzelem el hogy a feluljaro egyik leglenyegesebb vonasa hogy fel kell ra menni. tehat a felvezeto ut. mint ahogy az aluljaro is lehet sokmindenfele, peldaul talaan hid is, de mindenkeppen le kell bele menni.

 

a budaorsi utnal a gyalogos feluljaro az termeszetesen feluljaro de szoktak gyalogos hidnak is nevezni. egyszerubben 'fahid'-nak!

 

azt meeg nem hallottam hogy fa feluljaro. pedig mostanra mar nem is faabol van azt hiszem...

Előzmény: Demszkyváros (832)
alfredoo Creative Commons License 2005.12.21 0 0 835

dv

 

ebbol nem tudom hogy igazat adsz e nekem, de azt igen hogy egyre szimpibb vagy! mar az is nagyon megnyero volt amikor a legcikibb megtisztelo cimmel megtiszteltel... mert ilyesmit nem nyujt aat az ember talcan barkinek...

 

de komolyra forditva a szot, imaadom a normalis, korrekt hangvetelt, a masik tiszteletet. ettol meeg lehetnek vitatemak, lehet kemeeny vita de az alap az mindig is alap marad!

 

es az alapra lehet epitkezni. (na meg ilyenkor lehet nagyokat csalodni es pofara esni...)

Előzmény: Demszkyváros (832)
alfredoo Creative Commons License 2005.12.21 0 0 834

amorf

 

ha folytatom akkor szememre lehetne hanyni hogy letehetnem az uveget a szelektiv mellee. viszont nem teszem le mert kedves sporolos, nem hajlektalan szomszedaim egyszeruen osszegyujtenek.

 

a kukaabol nem vetteek ki. de a szelektiv mellol biztos vagyok benne hogy elvinneek.

Előzmény: alfredoo (833)
alfredoo Creative Commons License 2005.12.21 0 0 833

amorf

 

megmondom oszinten nekem a regi vilagban nem volt szimpatikus a rendorseg tulhatalma. ha a varoskozpontokban megturjuk a hajlektalanokat akkor a keruletben ez miert nem lehetseges?

 

amugy ismerek hajlektalanokat akik viszonylag tisztak. nem vagyok hive a leegyszerusito allaspontoknak.

 

talan kellene biztositani nekik tisztalkodasi lehetosegeket. ebbem peldaul a 'templom' is segithetne. van regi es uj templom is. anyagilag szivesen beszallnek...

 

engem peldaul zavar az uj szelektivek megjelenese. az eddig szemetbe dobott sorosuvegek az altalanos sporolasi orulet kapcsan a szelektivbe kerulnek. osszetorve. engem zavar hogy embereket megfosztunk megelhetesuk egy/nagy reszetol. te hogy vagy vele?

Előzmény: Amorf23 (822)
Demszkyváros Creative Commons License 2005.12.21 0 0 832
húzhatok még új tételt tanár úr vagy iratkozzak fel a jövő hétre? :p
Előzmény: alfredoo (830)
Demszkyváros Creative Commons License 2005.12.21 0 0 831
jó, azt igen.
Előzmény: alfredoo (829)
alfredoo Creative Commons License 2005.12.21 0 0 830

amorf

 

nalunk (ugyan nem madarhegy) minden fejlesztes nelkul is voltak tuzek. ezt akkor mire magyarazzam?

 

meglehetosen sok tuz szok lenni es meglehetosen keves a fejlesztes.

Előzmény: Amorf23 (823)
alfredoo Creative Commons License 2005.12.21 0 0 829

dv

 

aha.

 

ebben biztos vagy?

 

olyan hidrol nem hallottal ami nem folyo felett van?

 

mondjuk egy volgyhidrol?

 

vagy azt volgyfeluljaronak szoktak nevezni?

Előzmény: Demszkyváros (827)
Demszkyváros Creative Commons License 2005.12.21 0 0 828
Idén már nem lesz felüjáró. Talán tavasszal. Bár én utána sem mennék rá ...
Előzmény: alfredoo (813)
Demszkyváros Creative Commons License 2005.12.21 0 0 827
Híd a folyó felett van.
Előzmény: alfredoo (813)
Demszkyváros Creative Commons License 2005.12.21 0 0 826
Mi az, hogy nincs? Van jegyük a buszon és tiszták, tehát nem veszélyeztetik, zavarják a rendes utasokat? Van közterületfoglalási engedélyük az utcán feküdni, lakni?
Előzmény: messelg (821)
Demszkyváros Creative Commons License 2005.12.21 0 0 825
Nálunk, a ............................. ex-zártkertben is akkor törték sorra fel a telkeket, mikor egy tőkeerős amerikai-izraeli befektető lakóparkot akart volna oda építeni. Vajon ilyen véletlen egybeesések. ;)
Előzmény: Amorf23 (823)
messelg Creative Commons License 2005.12.21 0 0 824

Kedves Amorf23!

Valóban, gyanúsan egybeestek, de nem lehetett bizonyítani.

Üdv.: Messel Gáspár

Amorf23 Creative Commons License 2005.12.21 0 0 823
Ja, és hogy a választókörzetedhez egy kicsit közelebbi dolgot is mondjak - az is elég érdekes, hogy a madárhegyi fatákolmányok is akkor kaptak sorozatban lángra, amikor az ingatlanfejlesztők felfedezték a Madárhegy oldalát maguknak.
Előzmény: Amorf23 (822)
Amorf23 Creative Commons License 2005.12.21 0 0 822

Meg közbiztonsági, itt nálunk az utcában szeptemberben egy hajléktalan fölgyújtott egy roncsautót. Máskor víkendháznak használt fabódék égnek szénné a Sashegy oldalában, vagy éppen a hajléktalanok üveggel dobálják a járókelőket a Móriczon. És megmondom őszintén engem az is nagyon zavar, hogy sem a 8-ason, sem pedig az 53-ason nem lehet úgy utazni, hogy ne lenne ott egy visszataszító, irgalmatlanul büdös, koszos, ápolatlan valaki, aki még néhanapján be-be is szól az ott utazó nőknek.

Azt gondolom, hogy ezeken lehet és kell is változtatni.

 

Sashegy - Remélem, hogy sikeresen együtt tudnak működni majd a civil szervezetek és a rendőrség/önkormányzat. Azt viszont szomorúan kell tapasztaljam, hogy az önkormányzat úgy viselkedik, mint aki nem gazdája a területnek miközben a civil szervezet minden évben összegyűjti a szemetet odafenn.

Előzmény: messelg (821)
messelg Creative Commons License 2005.12.21 0 0 821

Tisztelt Amorf23!

Valóban még nem válaszoltam a kérdésekre, elnézést.

A hajléktalanproblémát már több helyen (Albertfalva, Újbuda közbiztonsága, Újbuda fórum. stb.) kifejtettem. Nem könnyű a helyzet. Nincs igazán jogszabály adta lehetőség a hatóságok kezében, leginkább közegészségügyi probléma.

A Sashegyről annyit tudok, hogy a telekbérletek idejét 3 évre emelték (eddig 1 év volt), és együttműködést kötött a rendőrség, az Ök, a polgárőrség és a Sashegy Kertbarátok Egyesülete a rendfenntartásra. Reméljük, hogy hamarosan eredménye lesz.

Amorf23 Creative Commons License 2005.12.21 0 0 820
A lényeg, hogy az alapkérdésre megint nem sikerült válaszolnod - lásd sashegyi állapotok és hajléktalanprobléma a kerület több részén is.
Előzmény: messelg (819)
messelg Creative Commons License 2005.12.21 0 0 819

Drága vizinikk!

Drága nagyi!

Valóban van gyilkos irónia.

 

vizinikk Creative Commons License 2005.12.21 0 0 818

úgy látszik, a fórumon az irónia sem jön le....

:-)

Előzmény: messelg (817)
messelg Creative Commons License 2005.12.21 0 0 817

Kedves vizinikk!

Jámbor nagymama vagy!? ->->->->->->->->Lőjétek le "őket"!?

Hogy is gondolod?

Miért nem Te lövöd le "őket"?

Tapasztaltam már, hogy a fórumokon igen erős indulatok dúlnak, de ez azért már kiveri a biztit nálam.

vizinikk Creative Commons License 2005.12.21 0 0 816
a mosdáshoz nem jogszabály, hanem víz, szappan és fürdőszoba kell. A Duna ilyenkor már hideg.
Előzmény: kopasznyakú (804)
vizinikk Creative Commons License 2005.12.21 0 0 815

tudom, hogy ünnepek jönnek, de ha nem mértékkel iszol, ILYEN értelem nélkülieket mondasz...

és milyen panel nagyapót emlegetsz?

Előzmény: murmeli (810)
vizinikk Creative Commons License 2005.12.21 0 0 814
én javasoltam, lőjétek le őket!
Előzmény: szivar bá (802)
alfredoo Creative Commons License 2005.12.21 0 0 813

dv

 

maar elnezest de egy fia feluljarot nem latok. van ott keet hid. az egyik meeg nem hid csak egy leendo hid a masik hid (a villamosnal meg keesz van). szerintem nincs felretervezve. csak eppen valamilyen oknal fogva nem nyitjak meg.

 

azt hogy a vasuti hidnal mi tortent az szinten erdekelne. mert csak ugy bedobni hogy felre lett tervezve. talan mondjal le ha uralkodasod alatt ilyen felretervezes bekovetkezhetett.

 

ha el tudod fogadni a jo dolgokbol adodo dicseretet, pedig semmi kozod hozzajuk, akkor talan a felretervezesbol adodo genyaat is vedd a nyakadba (pedig semmi kozod hozza) es tunj el.

 

a faszba lehet egy hidat 2005-ben felretervezni? es raadasul a legnagyobb kussban lenni a felretervezes bekovetkezte UTAN. ez a demokracia? ez a demszky feele demokraciafelfogas?

 

nagyon szeretnel hatalmon maradni?

Előzmény: Demszkyváros (812)
Demszkyváros Creative Commons License 2005.12.21 0 0 812
Talán még a félretervezett felüljárót reszelik. Szerintem várj türelemmel, még mindig jobb, ha a tesztelés idején szakad le, mint alattad. :)
Előzmény: alfredoo (808)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!