Keresés

Részletes keresés

krysztasz Creative Commons License 2006.05.23 0 0 149
Már megvan a válasz, Hobo lemezén szerepel.
Előzmény: krysztasz (148)
krysztasz Creative Commons License 2006.05.22 0 0 148
igen, igen, erre én is rájöttem. De Hobo lemezén szerepel-e? A borítón?
Előzmény: HTWWW (147)
HTWWW Creative Commons License 2006.05.22 0 0 147
József Attila
Előzmény: krysztasz (146)
krysztasz Creative Commons License 2006.05.22 0 0 146

Sziasztok!

Segítenétek ebben a kérdésben?

 

 Hobo - Tudod, hogy nincs bocsánat borítóján szerepel az alábbi idézet?

"...Óh, én nem így képzeltem el a rendet. Lelkem nem ily honos. Nem hittem létet, hogy könnyebben tenghet, aki alattomos. Sem népet, mely retteg, hogyha választ, szemét lesütve fontol sanda választ és vidul, ha toroz..."

ll-q-pop_ Creative Commons License 2006.01.11 0 0 144
Csodálkozom a topik létezésén. Pont teganp burjánzott ki fejemből a HBB emlékzenekar megalapításának gondolata.
Előzmény: Törölt nick (143)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2005.12.12 0 0 142
Anyám négy jegyet szerzett -és letten vagyunk. Nem érdekel valakit a keddi Akasztottak Balladája előadás?
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2005.11.16 0 0 141
Jövök haza decemberben, és mit gondoltok, kit viszek el a Hobo-koncertre? Na kit? Az anyámat
:D

Brutalis Harmonia Creative Commons License 2005.11.16 0 0 140
Nem publikus a cimed :)
(spongya77@yahoo.com - dobj te egyet.)
LustaFarkas Creative Commons License 2005.11.14 0 0 139
De :)
Előzmény: Henar (138)
Henar Creative Commons License 2005.11.08 0 0 138
hali ! hobonak van egy albuma sebestyén mártával közösen /Emigration/ nincs meg vkinek?
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2005.11.07 0 0 136

Jo tudni, hogy nem szabad vallonveregetni a villamoson :)

 

Koszonom, megnezem majd az oldalt.

Regebbi albumok hol ferhetok hozza? A Vadaskert (ezek szerint) es a Kpoaszkutya (elso, amit hallottam) nagyon kellene.

Előzmény: Törölt nick (135)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2005.11.04 0 0 134
Sziasztok!
Meg nem volt idom vegigolvasni a topikot, de orulok, hogy vegre eszembe jutott, hogy keressek egy ilyet :)
Szoval az ok, hogy megis ideirok, mielott rendesen korbeneznek: lenne egy kerdesem. :)
Altalanos ota hallgatok Hobo-t (kb 15 eve), de nagyon sok dal csak masolva, kazettan volt meg, igy gozom nincs a cimukrol, az albumokrol, ahonnan szarmaznak, igy eselyem sincs megszerezni oket CD-n. Pech. Ott van pl. az "alternativ" Vadaszok Bevonulasa, ahol kis hazankat meghodito/feldulo hadakat soroljak fel; es a tobbi, erosen politikai toltetu dal, amirol nem tudom, micsodak. A beszerzett CD-ken nincsenek rajta. Letezik Online Hobo-dalgyujtemeny? (Hallgathato reszletekkel, esetleg, amelyek segitenek beazonositani a dalokat...)

Kozepiskolaba amugy Sopronba jartam, es parszor lejott koncertre -de sajnos a Hobo Klubok igy kimaradtak.
Tavaly telen pedig ket hetig voltam otthon, es belebotlottam az utcan az Opera elott -de mit mondhatsz egy blues-zenesznek? Nem vagyok 16 eves sikoltozo kiskamasz, o nem fiuzenekar - szoval az autogram kicsit hulyen jott volna ki, raadasul kezdeni sem tudok vele semmit, de meghivni egy idegent egy pohar sorre meg ugyancsak idetlen. Viszont sajnalom, hogy egy "hello"-n kivul mast nem mondtam.
kozakz Creative Commons License 2005.10.24 0 0 132

tegnap megneztem hobo unnepi koncertjet.

 

valahogy ereztem hogy ezt meg kell nezni es igazam lett. a pribil - varga felallas ota nem lattam ennyire jo bulit a zenekartol.

 

kezdodott ott hogy valami uj cuccot raktak fel a pecsaban igy ugy szolt minden hogy magam sem hittem el hogy a pecsaban egy egyszeru magyar koncerten vagyok. szinte tokeletesen szolt a cucc.

 

1 ora 45 percet jatszottak es elhagzott par altalam kultivalt kompozicio is mint a

45-os blues, masik magyarorszag. a sanzon parade most talan 2 szamra korlatozodott.

 

kar hogy viszonylag kevesen tudtak a koncertrol, de ahogy halottam az utolso

pillanatban derult ki hogy lesz koncert. raadasul ingyenes volt.

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2005.04.16 0 0 129
9-én a József Attila emlékest zseniális volt. Ez volt a 49. a 120 állomásból. Ha valahol megjelenik, csak ajánlani tudom. Kegyetlen volt. Utána egy egész éjszakát végig kelett csavarognunk. És végigcsavarogtuk :))
Don Valentino Creative Commons License 2005.04.11 0 0 128
8-án lementem az Old Man's-be HBB-re most egy fokkal jobb volt, mint tavaly a ZP-ben, de most is sanzonest volt, és most is beszólt a közönségnek, hogy a vén hülyék duguljanak el a régi számok kérése miatt.
imray Creative Commons License 2005.04.11 0 0 126

Ez nálad egy visszatérő észrevétel.

Sajnos mostanában egyre kevesebb kép készülhet róla...

Előzmény: Mr. Cyber (125)
Mr. Cyber Creative Commons License 2005.04.11 0 0 125
Szerintem Hobónak krumpliorra van.
imray Creative Commons License 2005.04.10 0 0 123

Úgy tűnik, hogy Hobo öregszik, és emiatt a dolog miatt fél.

Én legalábbis ezt látom az utóbbi néhány évben.

 

Don Valentino Creative Commons License 2005.03.29 0 0 122
Kb 150 HBB koncertet hallottam 1979 elejétől tavaly nyárig bezárólag. Így tapasztalatból mondhatom, hogy kb 2001-ig izgalmas volt amit csinált, ma meg szar. És nem azért szar, mert Tom Waits (akit én csípek) és József Attila (akit viszont imádok), hanem mert egészében meg van baszódva a produkció, és ezen már csak hab a tortán (Torta), hogy baszakszik a közönséggel. Persze, hogy idegesítő a vakuzás (de én eddig iylen szinten csak őt láttam megőrülni egy fényvillanástól a magyar előadói mezőnyben), meg idegesítő a bunkók "kopaszkutyázása", de elmegy a kedvem az egésztől, ha akcióba lendül, összetöri a hangulatot. Ésbár lehet szimpatikus neked, ha leállítja a koncertet valami miatt, megideologizálva azzal, hogy a többi szórakozni vágyó miatt, nekem inkább úgy jön le, hogy a faszér nem tudja más eszközökkel terelgetni a népet. Okosan lehetne máshogy is kezelni ezeket a "problémákat".
Előzmény: Törölt nick (117)
billboy Creative Commons License 2005.03.28 0 0 121
Kifejezetten ügyeltem arra, hogy szó szerint idézzem Földest, és ez így is volt. Ha nem tetszett a mondata, akkor az Ő szavai fájtak, nem az enyéim...
Előzmény: Törölt nick (115)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.28 0 0 120
Hobóval kapcsolatban semmin sem szabad meglepődni. Aki szóba állt egy olyan patkánnyol, mint Ginsbeg, bármit föl lehet tételezni.
alter.boy Creative Commons License 2005.03.27 0 0 119
Fabio! 108-asoddal teljes mértékben egyetértenék a mai napig, ha azon az egri esten nem vaok ott. Ugyanúgy vélekedtem a Hobóról, és a tevékenységéről, mint te. És azt is megértem, hogy ha el is olvastad, mit írtam, még mindig így vélekedsz. Talán én is így lennék vele, csakhogy: nem mindegy, hogy téged ütnek el autóval, vagy ha csak a híradóban látod a balesetet. Érted ugye?!
Mr. Cyber Creative Commons License 2005.03.27 0 0 116
Kb. egy hónapja azt mondtad nekem, hogy amikor Szörényi Levente elszólásait magyarázom meg, a menthetetlent akarom mentegetni. Most én is ugyanezt látom rajtad, Hobó kapcsán. Véleményem szerint, aki a másik emberrel tuskó paraszt módon viselkedik, azon nincs mit magyarázni. De ha te úgy gondolod, mondhatod azt, hogy billboy és alter.boy beszámolóját Hobó viselkedéséről nem hiszed el, mert biztosan rosszul emlékeznek, és Hobó valójában mosolyogva, kedvesen kérte meg a lányt és később a srácot hogy ne fényképezze.
Előzmény: Törölt nick (115)
Mr. Cyber Creative Commons License 2005.03.27 0 0 114

 

biztos hogy voltál Hobo koncerten, régen, ma vagy bármikor?

 

Ha visszaolvasol egy kicsit, abból kiderül a válasz.

 

Szerintem pont az az érdekes, hogy H. kezdettől fogva változatos dolgokat müvelt, miközben szemlátomást ugyanaz maradt-megmutatva,hogy mi minden fér meg egy emberben.

 

De hát én nem arról beszéltem, ami kezdetektől fogva volt, hanem kizárólag az utóbbi időkben tett megnyilvánulásairól írtam azt amit írtam, mint ahogy a többiek is erről írtak.

 

Izzadtságszagú megújulási kényszer?

 

Megint visszaolvasni. :-) De egye fene, beidézem billboy sorait:

Kb. a 6. számnál hirtelen leállította (Földes) a zenekart, hogy " olyan hangosan beszélgettek, hogy zavar a zenélésben, meg különben is az ember megpróbál valami mást játszani, hogy ne égjen ki, és így fogadjátok"

Ha valaki a kiégéstől való rettegés indítja arra, hogy megpróbáljon valami mást játszani, abból szerintem semmi jó nem sülhet ki. Egy jó zenész akkor játszik valami mást, ha eszébe jut valami jó ötlet vagy koncepció. De semmiképp nem kényszerből.

 

Előzmény: Törölt nick (112)
Peppers Creative Commons License 2005.03.27 0 0 111
Én ugyan igen távolról figyelem Hobót, de azt hiszem, hogy Bob Dylan óta nem lehet újat mondani a veteránok "színeváltozásairól". Sőt, Dylan mint archetípus már huszonévesen végigszáguldott a folktól a protesten, a rockon, a country-n és az esztrádon át a vallásos dalokig. Aztán később vissza. Mindezt számos közönségbotrányt és kritikai műbalhét okozva. Szóval nincs új a nap alatt, vagy akinek mégis van, annak javaslom, hogy nézze meg a www.allmusic.com-on Bob Dylan bio-ját.
Előzmény: billboy (77)
Mr. Cyber Creative Commons License 2005.03.27 0 0 110
Ja, és amit az Esztrád korszakról írtál, az egy nagyon szép példa arra, hogy hogyan kell hitelesen megújulni. Akkor még képes volt erre.
Előzmény: Törölt nick (108)
Mr. Cyber Creative Commons License 2005.03.27 0 0 109
Én úgy gondolom, hogy az igazi művész képes úgy megújulni, hogy az a közönségben nem visszatetszést kelt, hanem a közönség egy részében szimpátiát, és a többiekben is legrosszabb esetben is csak közönyt. A foggal-körömmel csakazértis megváltozom, és levagytok szarva, akkoris ezt kapjátok, és akinek nem tetszik, azt lefejelem stílusú "megújulás" az mindenhova vezet, csak előre nem. Egy izzadtságszagú, erőltetett "megújulással" mégjobban el tudja veszíteni egy előadó a hitelét, mintha ugyanazt nyomná 20 év után is. A közönség csesztetése, megalázása pedig a lehető legrosszabb dolog, amit egy előadó tehet. Ha valaki idáig jut, az egy nagyon szomorú jele annak, hogy az illető vészesen elkezdett leépülni, mind művészileg, mind emberileg.
Előzmény: Törölt nick (108)
billboy Creative Commons License 2005.03.27 0 0 107

A szinpadi előadó az átlagnál nagyobb késztetést érez és hordoz magában, hogy kilépjen a közönség elé. Ezt hívják exhibicionizmusnak. Emiatt inkább öröm, ha kéretlenül is fotóznak, mint, hogy zavarjon.

 

Sajnos Hobónak mentális problémái lehetnek, ezért nem tudja, nem akarja jól kezelni ezeket a helyzeteket. egy-egy ilyen húzással sok tucat ember szimpátiáját veszti el, ami előbb utóbb a zsebére is megy, tehát "érdekből" is viselkednie kellene!

 

Egy pozitív (újra) találkozás viszont százezreket hozhatna neki a koncert után a CD,DVD eladásokból. Nem hiszem, hogy nem tanulta még meg az üzleti élet szabályát, ha mégse, megfizeti a tanulópénzt ő is. Senki sem kivétel.

alter.boy Creative Commons License 2005.03.26 0 0 106
A leányzó nem vakuzott, viszont az igaz, hogy a kamerázó srác villantott kétszer (biztos nem volt neki elég a folyamatos kép, és kellett neki egy kis modern állókép is). A srác viszont hátrébb állt, szval ő már csak feszültséglevezetés volt a Földesnek. Kiábrándító volt. De hát a Bonanza Banzai megénekelte régen: "Porrá lesz úgyis a bálvány". Ez be is jött. Bár lehet, hogy Ákos magára értette. Úgy is bejött...
Mr. Cyber Creative Commons License 2005.03.26 0 0 105
Ha vakuval fényképeznek, az tényleg nagyon zavaró tud lenni. De hát nem egészen ebben a stílusban kéne lerendezni az ügyet. Ha meg nem is vakuval csinálta, akkor pláne érthetetlen.
Előzmény: kozakz (104)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!