Az itt említett szívesen kipróbálnám az Ibrány - Nyíregyháza - Magy - Gyulatanya járatot. :D
Ugyanakkor, ha jól tudom az NWX-333-nak van olyan fordája, amiben Nyíregyháza - Ibrány, Nyíregyháza - Magy és Nyíregyháza - Gyulatanya járat is van. A 333-at váltotta az egyik új Volvo?
Ma délután a KLH-416-ot és a KWV-041-et Debrecenben láttam, vonatpótlón voltak. Intercityt pótoltak a helyi kivitelű, csomagtartó nélküli Solarisok, közben pedig az egyik debreceni Neoplan egy személyvonatot pótolt Újfehértó és Hajdúhadház között.
Nekem azt mondták hogy csak a helyi járatos CNG-k, és Solaris buszok telepe lesz a Tiszavasvári úton. A helyközi egyenlőre marad a Korányin. A Volán-telep az államé, úgy tudom , mivel állami cég lett.
Nyíregyháza - menetrendi változás február 1-jétől. Még könnyebb a Bottyán János utcai munkahelyekre utazni.
2023. január 27.
2023. február 1-től még könnyebb a Bottyán János utcai munkahelyekre utazni.
Hosszú előkészítés és a nagyfoglalkoztatókkal való rendszeres egyeztetést követően, 2023 február 1-től újabb nagy lépésre kerül sor a helyi közösségi közlekedésben. A Michelin, a Contitech és az Eissmann munkavállalóinak könnyebb el- és hazajutása érdekében két új vonal indul el Nyíregyházán, mivel az iparterület egyes foglalkoztatóinak menetrend szerinti autóbuszos kiszolgálását a Volánbusz Zrt. látja el.
Új vonal jön létre 49-es jelzéssel a korábbi 9B járat egyes meneteinek meghosszabbításával. A 49-es autóbusz Oros, Takarék köz Örökösföld Búza tér Michelin Huszár telep között közlekedik.
Új gyorsjárat jön létre 95E jelzéssel, a Vasútállomás és a Michelin között.
A 95, az új 95E és 95L járatok a Michelin, a Huszár telep és a LEGO felé az Autóbusz-állomáson a 7-es helyett a 4-es kocsiállásról fognak indulni.
A járatok a nagyfoglalkoztatók igényei alapján indulnak, valamennyi műszak előtti és utáni időszakban, sűrű közlekedéssel.
Módosul a 94-es járat vonalvezetése. Kertvárosban a Fészek utcán át közlekedik, útvonala a Huszár telepig hosszabbodik.
A Tesco áruház nyitva tartásához igazodva hétfőtől szombatig 21:05-kor a Vasútállomásról új 18-as járat indul Örökösföldre.
Az új vonalak bevezetésével összefüggésben módosul néhány autóbusz indulási időpontja:
A 8A vonalon a Sóstói úti kórháztól 6:25 helyett 6:27-kor indul autóbusz, átszállást biztosítva az 55-ösről.
A 14-es és 14F vonalon a reggeli csúcsidőszakban két járat 5 perccel korábban indul.
A 4-es vonalon Orosról 5:03-kor és 12:43-kor, a Vasútállomásról 6:35-kor induló járatok szerepét a 49-es járat veszi át.
Az Autóbusz-állomásról 22:42-kor 4-es helyett 4Y járat indul, ezzel Oroson a Vezér utca és Oros, temető is elérhető lesz, a Fő utcát a 49-es járat szolgálja ki.
A Tesco nyitva tartásához igazodva a Vasútállomásról 20:25-kor 44-es, 21:05-kor pedig 18-as járat közlekedik.
A 49-es autóbuszról való átszállás biztosítása érdekében kis mértékben változik a 97-es járatok menetrendje.
A H35-ös vonalon tanítási napokon a reggeli egyik járat 5 perccel korábban közlekedik.
A H40-es vonalon tanítási napokon az Autóbusz-állomásról 6:10-kor Vargabokorba induló járat megszűnik. Odaútban a 6:00-kor Sulyánbokorba induló járat vehető igénybe, visszaúton változatlanul közlekedik.
Tekintettel arra, hogy már évtizedek óta fel akarnák hagyni a jelelegi, Korányi Frigyes utcai bázist, annak kiváltására szeretnének egy másikat, abból gondolom, minden költözik. Javítóműhelyek, gázolajkút, pihenő, tárolóplacc, irodák, stb. Néhány helyközi jármű is elfért a telephelyen a helyiek mellett.
Nem tudom, a terület kié, lehet a városé, lehet, a Volánbuszé, de akárhogy is, magas értéke van, frekventált helyen van, sok pénz befolyhat az eladásból. Ez a mostani, volt laktanyai terület lehetséges helyszínként az első időktől kezdve szóba került.
Sajnos ez a cikk ismét egy nagyon gyenge termése a helyi propagandamédiának. Akit valóban érdekel, hogy mi változik (mivel ez nem derül ki sem a cikkből, sem a viedóból) érdemes elolvasnia a bizottsági előterjesztést. Egyébként már korábban ezen változások egy része lelepleződött a menetrendek.app egyik frissitésénél, amit később töröltek.
Sejthettem volna, hogy propaganda. Bár azért ha belegondolunk, nagyon ciki, hogy arról írnak dicshimnuszos cikket, hogy duplaanyi idős buszok váltanak fiatalabb járművet (félre értés ne essék, én nagyon szeretem a Solarisokat, de azért na).
Hát ez jó gáz (részben szó szerint :D). Ha két szólót állítottak volna le, az még okés is lett volna. De így inkább csak ciki, főleg a propaganda cikk.
Az biztos hogy nincs több csuklós kiadva, mint tavaly, tehát ha a KWV-k járnak, akkor egyértelmű, hogy két MAN nincs kiadva. A további "új" buszok tekintetében azt hallottam, hogy a két balmazújvárosi szóló is át fog kerülni, ha jönnek új szólók Hajdúba, és a helyükre a régi debreceni, szoboszlói MAN-ek mennek.
Már az is sokat mond a cikkről, hogy egy képet se voltak képesek találni a szóban forgó típusról... Egy fb csoportban írták, hogy a PGF-037 & 038 lett leállítva!
Az új Credo csuklósok 47 db, protótípusok és null széria nélkül kerülnek forgalomba.
Új idők új szelei azt mondják - legyen igazuk -hogy ma már sok régebben fizikai valójában elvégzett kisérlet a protótípusokkal, olcsóbban és jobban szimulálható számítógépen.
Talán ezért nem készültek a különben (régebben kötelező) vizsgálatokhoz protótípussok.
Van 1 db bemutató busz.
más
Nem készült null széria sem.
Ha szőrszálhasogató akarok lenni akkor azt is írhatom, hogy az első 47 db nem más, mint egy nagyobb darabszámú nullszéria.
Nagyon fontos, hogy a sorozat minél kevesebb üzemeltetőnél jelenjen meg és mivel Credo szervízhálózat nincs az országban, a gyárhoz közeli megyékben álljon forgalomba.
Ha lefutották a 100.000 km-ket a új csuklósok és az üzemeltető (Volánbusz) a gyárral együtt értékelte az eredményeket, megegyeztek a következő sorozat módosításaiban, akkor a második sorozatból már bárhová helyezhető Credo csuklós.
Mondjuk így helyköziben tartalék csuklós nem nagyon lesz. Remélhetőleg az új csuklós tenderből jutni fog ide is.
De ugyanakkor valóban jó dolog, mert ha jól értelmezem a cikket, akkor pluszban érkeztek. Bár ezt erősítse meg vagy cáfolja meg valaki, mert ugye sose lehet tudni, hogy igaz-e a propaganda. :D
Ettől nem lett több csuklós forda, az MAN-ek egy része szabin lesz innentől kezdve.
Ezek mostantól nem hiányoznak onnan, ahonnan eljöttek? Mi pótolja őket? Új beszerzés, vagy letároltakat állítottak újra forgalomba?
Egyébként nem ördögtől való az sem, ha épp szóló CNG-ket váltanak ki, ha eddig kevés volt a csuklós, és még így is zsúfoltság volt valamelyik fordán...
Egyébként cuki zöld lyukasztós jegykezelőket kaptak
Ez elég baj, nem nagy dolog lett volna az elektromos jegykezelőket átszerelni a leállított CNG-kből.
A zöld belső kijelző mindkettőben működik, viszont egyes megállokat helyi, másokat távolsági formátumban (település, megálló) ír ki.
Azért van, mert azokat a megállókódokat (adatbázist) használja a helyi is, amit a helyközi. Pedig simán lehetne másik kódon ugyanaz a megálló, és akkor ez nem lenne probléma. Inkább az a baj, hogy a bemondások koordinátái nincsenk beállítva rendesen, van, amikor még be sem ért a megállóba, de már a következő megállót mondja, van, amikor már elindul a megállóból, és akkor mondja csak be a megálló nevét. Finomhangolni kellene.
A szolgáltatóváltás után nagyrészt Db - Hajdúsámson közt közlekedtek, ott az egyre több, városból kiköltöző lakosok miatti sűrűbb beépítettség igényli a 4 ajtós csuklóst. A Solarisokon kívül járt itt 5 ajtós ARC, korábban pedig CNG-s Neoplan, CNG-s 4 ajtós 280-as is, most meg a Volvo 7900A-sok járnak itt.
Nyilván az energiaválság ugyanúgy tökön rúgta Nyíregyet, mint Miskolcot, attól, hogy ők nem hisztiznek. Itt is maximalizálják a dízelek kiadását és próbálnak minél kevesebb CNG-t járatni, ezért helyezték át a két csuklós Urbino-t helyi járatra. Ettől nem lett több csuklós forda, az MAN-ek egy része szabin lesz innentől kezdve. Egyébként cuki zöld lyukasztós jegykezelőket kaptak és az utastérben kicserélték a plakátokat a többi helyi buszon találhatókra, ezen kívül semmi változás nincs (illetve hát most tűnt fel, hogy az oldalukról ordenáré módon félig-meddig lekaparták a rendszámot és felrgasztották kicsit nagyobb méretben a rendszám három számjegyéből álló azonosító számot. Ennek mi értelme amúgy?!). A külső kijelzők a 041-ben működnek, a 045 táblával jár egyelőre. A zöld belső kijelző mindkettőben működik, viszont egyes megállokat helyi, másokat távolsági formátumban (település, megálló) ír ki.
Off: Egyébként ez a típus kifejezetten előnytelen a távolsági közlekedésben, sok az üres tér, csuklós buszhoz képest kurva kevés az ülőhely, stb., mégis helyközin jártak 13 évig (a másik kettő meg még mindig). 😆
Végülis igen. Bár a 9B indulásait nem teljesen fedi le.
Az is lehet, hogy Örökösről az egyszerre fogja kiváltani a 9B-t és 95-öst is. Szerintem a legvalószínűbb, hogy a 9B megszűnik, a 95-ös meg a Vasútállomásig rövidül, ha tényleg be fog indulni ez a 49-es.
Frissítették! A korábban meghirdetett napokon felül újabbak is szerepelnek. Tehát ekkor lehet utazni: 2022. december 18., 23., 26., 30., 31. és 2023. január 1.
Létező viszonylat lesz a 901-es és a 910-es is. Egyelőre szenteste és szilveszterkor fognak közlekedni. A Volánbusz oldalán megtaláltható a pontos útvonala és menetrendje mindkettőnek.
Ma a Google térképen észrevettem hogy megjelent egy 901-es és 910-es járat. Viszont se a Volánbusz oldalán, sem pedig sehol máshol nem hallottam arról, hogy ilyenek is indulnának.
Lehet ezekről tudni valamit? Vagy csak valamilyen tévedésből jelentek meg a Google felületén?
Többé-kevésbé végig tudtam követni az útvonalukat:
901: Vasútállomástól indul, majd a volt 2Y vonalán jut el az Alma utcai iskoláig.
910: Orosról indul, majd a 44-es vonalán jut el Örökösföldig, ahonnan a 10-es vonalán megy Nyírszőlősig.
Amúgy nincs valahol a szolgáltatási szerződésben leszabályozva, hogy az összes járatot AP járművel kell kiadni? Lenne pedig rá kocsi, nem értem, miért nem azok segítenek be. Ha jön egy kerekesszékes, és garantállva van a 100% AP, akkor abból még jogi gond is lehet.
24, 72 órás jegy: az is lehetne jegy méretű, hogy beférjen az érvényesítő készülékbe, és akkor az időbélyegző határozná meg az érvényességi idejét. Nincs kőbe vésve, hogy kártyaméretűnek kell lenie...
Időszerű hogy eltöröljék a külterületi díjszabást, nem fog hiányozni. Ha valamelyik ipari parkba akart az ember kimenni ügyett intézni (pl: munkahely keresesés) akkor vedd meg a drága jegyet mert néhány megálló már nem belterülethez tartozik. Végre rájöttek hogy a Sóstói úton ott az egyetem és a Mama Mia kész csoda! :D
Az irány jó, főleg ez a munkáltatói és szállodai mennyiségi kedvezmény tetszik.
A belterület-külterület baromság megszüntetése már nagyon időszerű. Reméljük a H betű is el tűnik a viszonylatok nevéből, hogy ne legyen meg ez a "külön állatfaj" érzés ezen járatokkal kapcsolatban. Sokan mai napig nincsenek tisztában azzal, hogy a H-betűs járatokra felszállhatnak a belterületi bérlettel is mondjuk egy belvárosi utazásra, ha éppen az jön.
Amit viszont hiányolok, az az időalapú jegy (60 és/vagy 90 perces).
Holnap (december 1.) 10 órától tárgyalja a Közgyűlés azElőterjesztés Nyíregyháza város helyi közösségi közlekedés tarifarendszerének megújításáracímű anyagot. Nemcsak az új díjtermékek miatt érdemes átolvasni a közgyűlési előterjesztést, hanem például azért is mert egy nagyon részletes és informatív tanulmányt is tartalmaz,Helyi közösségi közlekedés tarifarendszer felülvizsgálata címmel, amit a menetrendi fejlesztésekhez hasonlóan, a Mobilissimus szakemberei készítettek. Számos statisztikai adat is megtalálható Nyíregyháza buszközlekedéséről, fontos számok látszanak a koronavírus utáni hatásokról és hazai, valamint nemzetközi kitekintést is kaphatunk a helyi közösségi közlekedés tarifális oldaláról.
Fontos megjegyezni, hogy ugyan minimálisan emelkedni fognak a jegy és bérletárak, de például a kül- és belterületi különbségek megszűnnek, így aki eddig külterületre kiterjesztett díjterméket volt kénytelen váltani számukra olcsóbbak lesznek a bérletek. Nemcsak ők járnak jobban, mivel számos olyan, eddig nem létező ajánlat jelenik meg, amik által a jelenlegitől kedvezőbb áron vehetjük majd igénybe Nyíregyházán a helyi közösségi közlekedést.
Emellett amenetrendis fog változni a decemberi vasúti módosítással összhangban. Átalakul az éjszakai közlekedés, a december 11-től immáron mindennap Budapest-Nyugatiról 20:23-kor induló Nyírség InterCity kiszolgálása érdekében (Nyíregyházára érkezik: 23:24). A 900-as viszonylatú éjszakai járatok útvonala is változik, érinteni fogják többek között a Sóstói utat is, így egy szélesebb közönség számára biztosít majd kényelmes hazajutást. Ezek mellett a szilveszteri közlekedés a tavalyi évhez hasonlóan fog alakulni, de új viszonylatok is segítik majd az óév utolsó és az újév első napján az utazókat.
A járatok a Jókai telepi iskola megállóhely érintésével közlekednek."
Nocsak-nocsak, rájöttek 13 év alatt, hogy ott halad egy helyközi járat sűrűbben, mint a 10J. Bár így is fél megoldás. Semmibe nem tartana a Bonduellnél lerakni pár betonkockát az út két oldalán, meg egy-egy táblát és megállhatna ott is, kiváltva teljesen a 10J-t.
Ezek a kocsik alapból is közlekedtek. Illetve a Repülőtér mindig dízelekkel volt tele az energia válság előtt is, mert a Búza térre csak CNG-t adtak ki. Ez most változott egy pár napja. A kommenteket érdemes a bejegyzés alatt elolvasni. Neoplánoknál az eredeti állomány 35 db volt. Jelenleg kb 16 jár, és kb 4db-ot lehetne visszahozni, amik nem állnak régóta. Ezen felül 10-13 db állhat a selejtsoron azóta is, illetve 2őt elbontottak régebben. Szólóknál is szintén 1-2 db-ot lehetne visszahozni, ott is a többi régóta (van ami több éve) áll.
Ez a kép hétvégén készült amikor a csuklósok kiválthatók, olyankor nagy a kontraszt hiszen eddig hétvégén nem volt kint csak 1-2 dízel. Hétköznap nincs változás. Összesen 2-3 dízelt tudtak forgalomba állítani . Szóló tekintetében pedig nincs alternatíva menni kell hétvégén is a CNG-nek.
Miskolc nem tudta pótolni, csuklósból a flotta fele dízel így ezeket hétvégén (mikor csak a járművek fele dolgozik) kiválthatja de hétköznap nincs lehetőség. Szólóknál a 10 elektromos úgy is fút dízel meg 2 darab van.
Talán annyi történt hogy ha van tartalék kocsi akkor inkább a dízelt adják ki.
Ha van mivel pótolni, gondolom, pótolni fogják. De a felszabadult régi dízeleket szétszórták más városok helyi/elővárosi flottájába, mert ott még rosszabbak voltak. Miskolc azért tudta pótolni, mert nem dobta ki a régieket (ki tudja, miért), így az most jól jött.
Nem biztos hogy minden városban ugyanakkor jár le a gázszerződés, lehet Nyíregyházán kedvezőbb még a gáz ára , eleve a Volánbusz mint állami cég kitudja mennyiért kapja a gázt.
Miskolcon se volt gond szeptember 30-ig, akkortól van új gázszerződése a városnak. Sokatmondó hogy a CNG kúton az eladási ár 365 Ft -ról 1860 Ft-ra nőt.
Nyíregyházán is gondolkodnak a CNG-buszok leállításán, vagy ezek üzemeltetése csak az ellenzéki városvezetésnek (Miskolc, Budapest) jelent gondot? Mert karigeri és veres pali is sírnak-rínak, hogy a CNG-buszokat drága üzemeltetni, de Nyíregyházáról nem hallottam. Ott nincs gond vagy csak hallgatnak róla?
Vitézy Dávid aktuális posztja alapján megint Inovellel szórják meg a megyét. Így is van egy túl sok van belőle, felesleges még több. A meglévőekkel se nagyon tudnak mit kezdeni. Inkább LE busz kéne a megyébe nagyobb darabszámban. Bár az Econelleket se Nyíregy-Mátészalka-Fehérgyarmat távon kéne járatni.
Ha nem lesz buszforduló, de a Kavics utca is aszfaltos, akkor lehet, hogy a 338-ason hozzák vissza. Jó lenne inkább, ha kelet felé, a Kard utcán át az Árvácskán jönne vissza, akkor fel tudja tárni Felsőpázsit azon részét is. Most ugyan még nem beépített az a rész, kevés a lakóterület, de egy Kistelekiszőlő sűrűségű hálózat már vonzó lehet arra, hogy oda is építkezzenek.
Ez érdekes! Nekem úgy rémlik hogy régen ott volt megálló tábla, most nincs. A TSZ-telep meg van. Nagycserkesz és Görögszállás között már régebben is volt járat.
Az SSM-435 Gávavencsellő-Rakamaz-(Nyíregy/Tokaj) járatokon is szokott lenni. Ahogy az SSM-434 is Gávavencsellő-Rakamaz-Nyíregyháza járatokon van mostanában KVT-854 helyett, amit a minap Csengerre láttam menni.
Az egyik Nyíregyháza-Nyírszőlős-Ibrány fordán is forognak most a csuklós Volvok a nyáron. A nyár elején NWX-399, később NWX-301, most éppen az NWX-302 van azon a fordán, amit amúgy eddig minden nyáron az FLR-248 vitt. Tanítási időszakban ezen forda járatai több járműre vannak szétosztva, ha csak nem változtatnak rajta szeptembertől.
A járatok a továbbiakban Bánfibokor, TSZ-telep megállóhely érintése nélkül, Nyírtelek, Görögszállás megállóhely érintésével, és kis mértékben módosított menetidővel közlekednek.
Autóbuszpremier Nyíregyházán Végre menetrend szerint lehet közlekedni
Premier volt vasárnap a nyíregyházi autóbuszközlekedésben. Hosszú vajúdás és rövid határidejű intézkedés után megszűnt a villamos, helyét autóbuszok vették át. A villamoskocsikról még nincs intézkedés: a napokban dől el, mi lesz a 64 évi szolgálat után a forgalomból kivont villamosok sorsa. (A hivatalos elképzelések mellé egy javaslattal csatlakozunk: egy villamoskocsit állítsanak fel a nyíregyházi MÁV pályaudvaron hasonlóan a Hatvanban álló kis gőzöshöz emlékeztetőül, ilyen sajátos hangulatú, egyszerű közlekedési eszköze volt ennek a városnak.) Ami az első napot illeti, jó volt a premier. Az átállást megkönnyítette, hogy vasárnapra jutott az új forgalmi rend. Viszonylag könnyebben lehetett megoldani a problémákat és begyakorolni áz új útvonalakat. Az első megjegyzések csak a kezdetekre vonatkoznak, a valódi vizsga még hátra van. Vasárnap építők napja volt, ez ünneplők szállítása megnövelte a forgalmat. Hétfő az állomástól induló járatok legerősebb napja. Az autóbuszok általában így is eleget tettek az igényeknek. A hétfői forgalomban főleg a csuklósok tettek jó szolgálatot: a villamosoknál sokkal több embert tudtak elszállítani. Segített a forgalomban ae. is, hogy a 7-es számú sóstói és a 8-as számú, szanatóriumig közlekedő járat mellett hétfőn már besegítettek a 12-es kör járat kocsijai is. Az állomás és a Tanácsköztársaság tér között szükség esetén több betétjáratot is beállított az AKÖV a forgalom igényei szerint. A menetrend szerinti fordulókat Sóstó felé három, a szanatórium felé két járat bonyolította le. Az egyik legkedvezőbb újság: végre menetrend szerint lehet közlekedni a városban. Az első nap ez pontos is volt. Az első másfél nap tapasztalataiból még nem lehet általánosítani, de máris sok megjegyzés adódik. Az autó- buszközlekedéssel jelenleg csak a tájékozott városi ember van tisztában. Az állomásra érkező idegenek teljesen tanácstalanul állnak, mert nincs egy jól látható nagyméretű tájékoztató tábla, amelyen minden autó- buszjáratot feltüntetnek. Nem ártana még térképpel is illusztrálni, melyik járat merre megy. Egy ilyen nagy forgalmú vasúti csomóponton ez elengedhetetlen. Ugyancsak a tájékoztatáshoz tartozik: most már csak autóbuszok bonyolítják le a városi forgalmat tehát teljes jogú gazda az AKÖV. Minden járatra el kell helyezni az útvonaljelző táblát. Az új járatoknál ezt jól megoldották, de a többin sem elég a puszta számjelzés, mert az még a nyíregyházi embernek sem jelent sokat. Hasonlóan: a jegykezelők tájékozottsága és tájékoztató- készsége több kívánnivalót hagyott maga után. Az új járatok indítása ürügyén lehet elmondani azt is, hogy meg kell erősíteni a régi járatokat is. Valóban városi autóbuszközlekedés megteremtését sürgeti az utazó- közönség. Nyíregyházán 35 ezer ember dolgozik, jelentős az iskolába járó diákok száma is. Ezeknek többségét szintén az AKÖV-nek kell szállítani. Már most, az indítás napján típusproblémákról is szükséges beszélni. A 12-es körjáratból nyolc óra előtt nem szabad kivonni a csuklósokat, mert azonnali zsúfoltságot okoznak. Hasonlóan nagyon kedvezőtlen az egyajtós kisbuszok járatása a városi közlekedésben. Ezeken r.incs biztosítva a megfelelő utasáramlás, nem lehet jelezni a leszállást. Vagy ha le hei is, mire az ajtóhoz ér az utas, sok nehézséggel kell megküzdenie. Gondok vannak még a város keleti részének megközelítésével. Helyes lenne egy állomáskórház járat létesítése. Szintén tisztázásra vár i MÁV állomás előtti autó- buszmegálló elhelyezése. Már most, az induláskor problémákat okozott, hogy alig tudták elhelyezni a buszok it. Még olyan apróságokra is gondolni kell. hogy zavarólag hat: egyik buszon csak az első, a másikon csak az utolsó ajtón lehet felszállni. Az utas nehezen tud eligazodni. Helyes lenne, ha legalább az első időszakban állandó tájékoztatószolgálatot tartanának a MÁV állomási autó- buszmegállóban amíg a köztudat átveszi az új forgalmi rendet. Javítani kellene a menetrendek elosztásán is. Igaz, hogy a közeli napokban ötezer városi menetrend hagyja el a nyomdát két és félszerese ez a tavalyinak , de emlékszünk még a múlt évre, amikor két héttel a menetrend megjelenése után kuriózumként sem lehetett egyetlen' példányhoz sem hozzájutni. Talán még a vitetdí jakról, kell említést tenni. Aki az állomásról Sóstóra utazik mindenképpen kedvezően jár. Azonos díj mellett átszállás nélkül, 23 perc alatt ér céljához. Kedvezőtlen viszont a városban rövid távon utazóknak. A legkedvezőtlenebb az Északi Alközpontból Sóstóra utazóknak: 4 forint az átszállással. Igaz, ez átmeneti megoldás az új sóstói út elkészültéig 1970-ig, de máris figyelemre méltó észrevétel. Mindezeket egybevetve az utazóközönség megértésére van szükség a kezdeti időszakban, de az AKÖV-nek nemcsak az új járatokat kell gondoznia, hanem valóban korszerű, városi autóbuszközlekedés megvalósítására kell törekednie.
Ami érdekes, később 1970 es évek közepén végén ill. 1980 as évek elején már csak a 7/A járat volt ami közlekedett szóló Ik 260 kocsikkal a Vasútállomástól a Józsavárosig.
Van némi igazság benne, de nem vihart akarok kavarni.
Sima nosztalgiázás.
Volán Tröszt 5 sz. Vállalat, tervutasítás, 2 Ft os menetjegy, gyerekkori szép emlékek...
A helyközi buszvégállomás a város közepén az ún. "Gomba" volt.
Komoly fejlődésen ment át a város, a 70-es , 80-as években komoly építkezések, új lakótelepek épültek.
A helyközi buszállomás a vasútállomás közelébe települt ki.
A helyi járati hálózat folyamatosan fejlődött.
Amit hiányolok és hiányoltam mindig is:
Távolsági másik megyébe nagyon kevés buszjárat volt ill. Megszűnt a 1969-ben indult 5 ös Volán közlekedtette x Nyíregyháza 6.15 Miskolc kb 8.56 vissza Miskolc x 15.35 Nyíregy érk. 18.15 járatpár ami Nagycserkesz Tiszavasvári Polgár Tiszaszederkény bej u. Nyékládháza útirányon át járt.
Ezek után 1997-ig kellett várni egy 1426 Nyíregyháza- Eger távolsági járat beindítására...
Mindenképp a Volánbusznak írjál, ők tudják, hogy hová kell továbbítani, valószínűleg az utastájékoztatással kapcsolatos osztályra/irodára fogják továbbküldeni.
Valaki megtudja mondani hogy a buszmegálló megnevezések ügyibéen kinekk kell írni hivatalos e-mailt? Gondolom a volánbusznak, csak hátha van valami közvetlen kontakt.
Régebben a járókelő.hu-n keresztül intéztem, de a mi környékünkön nem tevékenykednek.
Néhány éve a Nyírtelek, Felsősókút I.helyett a Nyíregyháza, Rozmaring u., és a Nyírtelek, Felsősóskút II. helyett a Nyíregyháza, Sátor u. megállókra tettem javaslatott. Elfogadták, és az új menetrendben meg is jelentek.
A Google útvonaltervező nem ismeri a 10-est. És akinek nem Androidos, ne adj' Isten nincs okostelefonja, nem tud interaktív utazástervezőt használni (menetrend.app), pedig jó lenne egy webes, RealCity-s felület is, ahol a menetrend is hozzá van rendelve a buszokhoz...
Szerintem a buszmegálló szigetek ugyanolyan minőségben készültek, mint a többi, ami azóta is megvan, hiszen ugyanaz a csoport építhette. A gond inkább a gombhoz varrt kabáttal volt, hogy a pénz megvolt a buszmegálló építésre, de az útra még nem. Igazából most is ez a probléma, út nincs, csak sáros földút. Mire pedig út lesz, építhetik át a megsüllyedt, leamortizálódott buszmegállókat.
Erre a cikre emlékszem. Akkor a Volán is reagált, a buszmegállók nem megfelelőek, nem is vette át senki. Az út minősége meg nem alkalmas arra hogy egy busz végig járjon rajta, normális tempóval. Egyébként a Sátor utcát jelenleg építik, de csak 1 km új aszfaltott kap, a többit majd 2 ütemben aszfaltozák le majd valamikor. A hurok járat jó ötlet, volt róla szó, hogy a Levendula utcán jött volna vissza a busz, na de onnan a Tokaji útra kihajtani személyautóval is bajlódás., az utca meg dimbes dombos, és keskeny. Attól tartok amire ott lesz buszközlekedés, addig elfogy az utas, ami érezhető.
Esetleg tudja valaki, hogy NWX-399 átkerült Sényőre vagy csak szimplán nyári forda szerint jár arra? Mert ahogy látom egész nap csak arra jár mostanában. (Talán az NWX-367 fordáján)
És miért tűnt el az NWX-333? Mert egy hónapja a KKL-874 van helyette. Illetve az NWX-319 helyett is már jó ideje JBR-011 van.
Egyetértek, a Korányit úgyis érinti. A Nyár utca után a Ferenc körútra, majd a Sóstóira fordulva teljesen jó lett volna az útvonala. Remélem, ezt majd módosítják.
Igazából régen meg voltak hirdetve a helyközi járatok is ezeken a helyi járatok nélküli bekötőutakon, aztán amióta nem fogadják el a helyi bérleteket a helyközi járatokon, azóta sem erre, sem a Kállói úton, sem másfelé nem lehet utazni. Most olyan időket élünk, hogy léteznek és éledeznek közlekedési szövetségek, kombinált jegyek/bérletek; hátha megmozdul valami. Akkor betétjárat sem kellene. De ha már Sátor utcára vinnék valamit, akkor az Árvácska utcán hoznám vissza, hogy egész Felsőpázsit be legyen kapcsolva. Előbb viszont oda út is kell. :)
Nem hiszem, hogy 6 db-nál több lesz. Anno a CNG'-kel együtt írtak ki pályázatot, csak eredménytelen lett. Szerintem az jön most majd. Egyébként egyetértek veled.
A 900-as éjszaki busz, elkerüli az egyetem környékét. Pedig pont ott van még éjjel mozgás, péntek, szombat, a Búza tér, és a Sóstón kívűl. 15 éve még más volt. :D
Szerintem ez a 25-ös idővel igencsak kihasznált lesz. Sok új hiányzó kapcsolatot fog létrejönni vele. Bár tényleg kéne neki egy kis reklám.
A Sóstói úti vonalvezetés valóban sokkal jobb lenne. Akkor létrejönne a régóta hiányzó Egyetemek-Örökösföld kapcsolat. Bár részben így is meglesz a 25-össel.
Az 1-es busznak van értelme így? Van pár járat, de utas alig, a cipőgyár is megszűnt rég. Még ha a Sátor utcáig járna, Tokaji úti körforgóban megfordúlna, akkor 3 megállóval többett fűzne fel. Csak mint egykori helyi lakos, úgy kérdezem.
Ebben a cikkben van egy elég rossz minőségű kép a viszonylatok listájáról. E szerint a 12A megszűnik és 25A lesz helyette Vasútállomás - Jósaváros között. Viszont a sima 25 meg nem érinti a Jósaváros végállomást. Ki érti ezt? :D
A Volánbusz honlapján szinte mindegyik viszonylatnál voltak hibák. A legtöbbet javították már, de még van.
25 Sóstói úton, 55 Sóstóhegyen vonalvezetése nagyon jó gondolat, de teljesítmény oldalról valószínűleg billeg. Az önkormányzat nem gondolja komolyan ezt a fejlesztést (se).
25-ös nincs túl reklámozva, kérdés hány ember fogja így használni.
Északi krt.-ról közvetlen kapcsolat a bevásárlóközpontokhoz, az Örökösföldre, kórházhoz és Borbányára. Jósavárosból és Örökösföldről is ad új lehetőségeket.
29E, 25A szeptembertől, iskolai napokon járnak majd.
29E a régi 9E. Szerintem a 25A az Északi krt.-on az ütemesítés miatt fontos.
Szeptembertől a 25-ös, szerintem a 12A kárára fog járni. Bár ha úgy lesz, akkor meg az ütemességnek annyi.
Valószínű, mert a térképen nem szerepel a 12A, de nem azért, mert csak a nyári vonalhálózat van megjelenítve. Ugyanis van egy 29E is, talán a 9E pótlása lenne, kimondottan az iskolásoknak. Menetrend persze egyiket sem jelöli.
Itt a képek között 25A is szerepel, ez lenne az új 12A?
A 10-es feltöltött menetrendje is katasztrófa: A Jókai telepre került egy Luther tér megálló, visszairányban pedig az Egyetem C épület Nyíregyháza, Kótaji út 9-11. lett. Még jó, hogy a szombati menetrendből kiszedték az összes, óránkénti indulásból a "J"-t. :)
A TESCO áruház lehetne Bevásárlóközpontok, Kosbor utca vagy csak simán Kosbor utca. Ha az első változat lenne, akkor a stop-shop felőli megálló meg lehetne Bevásárlóközpontok, Pazonyi út.
A 7-18-44 felállásnál kb. bármi jobb lenne (7-7A-77, 7-7A-7Y, 18-18A-18Y) végülis mindegy. Bár a 7-es számra építeni annyiban jobb lehet, hogy ahhoz jobban hozzá vannak szokva a jósavárosiak.
Szeptembertől a 25-ös, szerintem a 12A kárára fog járni. Bár ha úgy lesz, akkor meg az ütemességnek annyi.
Amúgy a Szegfű utca megállókat is át lehetne nevezni. Az Intersparosat István utcára, a Plázásat Liszt Ferenc utcára.
Nem tudom, hogyan sikerült teljesítményt növelni, de több lesz, ez látszik és pozitívum.
900: Északi irányban - ha már visszafelé is a Korányin jön - miért nem a Sóstói úton megy ki Sóstóra, az rejtély. Így kétszer is érinti a SUK-Jósavárosi templom szakaszt. Irtózatosan laza lett a menetrendje, ezeken a külterületi részeken 2-3 megálló megkaphatta volna ugyanazokat az indulási időket is...
6 -> 10A: Logikus változás, de a Toldi utcát az Autóbusz-állomás megállócsoportjához sorolni kicsit erős. :)
7-18-44: Továbbra is a legcélszerűbb lenne a 7A-7-77 számcsoportot használni. A megállóátnevezést csak félig érzem megoldva, mert a TESCO áruháznál is van több bevásárlóközpont. :)
8B -> 55: örvendetes, logikus lépés. Azt továbbra is hiányolom, hogy a sóstóhegyi "nagy hurok" kimarad, és a Berenát-Kemecsei sarkán miért nem balra fordul, végigmenve a 14F vonalán. Így valóban a ki tudná váltani a 14F-et, igaz, 5 km-rel lenne hosszabb a menetvonala. Így most a János-hegy lakópark 1,4 km, a Sóstóhegyi iskola a vasútállomás aluljáróján át 1,1 km, a Muskotály utcai megálló 1,6 km messze van gyalog.
9/9B: egyelőre katyvasz a feltöltött menetrend, utal egy 9E-re, de azt nem hozza, illetve a leírásban, hogy a 9B nem érinti a Fészek utcai megállókat, ennek ellenére a menetrend arra az útirányra szól.
12: szerintem továbbra is lesz a tanítási időszakban, néhány hete utaztam a délutáni járatokon, és tele volt.
24, 25, 26, 27: általánosságban érdekesnek találom, hogy nem a hiányzó számokat osztották ki újból (15, 16, 19, 23). Ráadásul a térképen egy 29E is fel van tüntetve, de a menetrendben (nem) jelölt 9E lenne az? Menetrendet pedig nem töltötték fel a 25 és 26-os esetében. A 25-ösnél én a Sóstói út-SUK-Csaló köz útvonalon vittem volna, hogy az a rész is be legyen vonva a "bevásárlóközpontok" érintésébe.
A megállónevek egységesítése rendben is van, bár azért kimaradt néhány. Pl. Az ibrányi járatokon a Főiskola "C" épületből -> Egyetem "C" épület lesz, míg ugyanez a megálló a 10-es buszoknál marad Kótaji út 9-11. Pedig a helyközi megnevezés logikusabb lenne a 10-esnél is.
2022. június 18-tól augusztus 31-ig minden vasárnap és ünnepnap közlekedik a Nyíregyháza Retro járat arculattal ellátott Ikarus 280 magaspadlós csuklós autóbusz a 8-as és 55-ös vonalalakon.
23-as számmal kapcsolatban valószínűleg igazad van, hogy a hibát nem lehet nyíltan elismerni vagy az önkormányzatnál kavartak valamit. A 9B lehetne 9Y, de esetleg félreértésekhez vezetne. Bár a 9-es is nem a mostani 9-es lesz, a vasút felé nem fog menni. Lesz kavarodás megint.
7-18-44 számozására teljesen jó megoldás talán nem létezik. A kijelzőn kellene részletesen kiírni az útvonalat. A bevezetéskor a 44-es még így szerepelt: Vasútállomás - Jósaváros - Tesco - Örökösföld - Oros, jelenleg már csak Oros, Magyar u. 5. szerepel.
Bonyolult Jósaváros - Vasútállomás kapcsolatra: a kijelzőt kell figyelni (5-ösök, 27-es, 92-es, 94-es kivételével mindegyik jó), segíthetne még a lakótelepeken egy jól megszerkesztett prospektus, ami pénz hiányában mostanában úgyse lesz.
12A szerintem nem lesz már, de szeptemberben majd kiderül. A 25-ös jósavárosi piac - vasútállomás között olyan, mint egy gyors 12-es, ez tetszik. Viszont a 18-44-től eltérően nem fog a Jósaváros megálló felé betérni, ebből lehet még kavarodás.
26-os (Bencs ellátása): nem lenne rossz ötlet a 9E mintájára, 26E. A 26-os után kíváncsi vagyok, hogy a 27-es is nagy hurokban fog-e menni vagy marad a régi útvonala. 17Y-27 átszerelés a Szélsőbokori úton nem túl szerencsés. Majd szeptemberben meglátjuk.
Szerintem is az eddigi legjobb megoldás a 17K-23T páros volt. Most is lehetne így, annyi különbséggel, hogy a 17-esnek felesleges lenne lemenni a Kórházhoz, ha már a Kertváros felől a 9/9B le fog menni arra. A Család utcára megint felesleg az 5-ös vonalcsoport mellé mégegy Kórház felé menő viszonylat, így logikusabb volna, ha a Törzs utcára menne a 9/9B, ami a Törzs utca-Kórház kapcsolatot ellátná, a 17Y meg megszűnne és 17-esek indulnának helyettük, ezzel a Család utcán is egyenletesebb lenne a követés a Belváros-Búza tér felé.
Bár ezen a 9/9B elnevezésen nem tudok átlendülni. Gondolom azért nem hozták vissza a 23-as viszonylatszámot, mert azzal elismernék, hogy a kelet-nyugati közlekedési tengelyt a 23-as kiiktatásávál elk***ták, és most vissza kell csinálni. :D Illetve ez a "B" betűzés amúgy is idegen Nyíregyházán.
A 18-as meghosszabbítása annyiban lett volna jobb szerintem, hogy nem bonyolódna mégjobban a már amúgy is bonyolult Jósaváros - Vasútállomás kapcsolat. Sokan már így se tudják követni. 7-18-44, 12-12A, 14-14F és most még jön mellé egy 25-ös is. A 44-es is sok embernek okozott fejtörést jóideig, hogy ez most mi. A viszonylatszámokon mindenképpen korrigálni kellene, hogy egyértelmű legyen, hogy most mi micsoda, itt elsősorban a 7-18-44-re gondolok. Az Örökösföld-Északi körút kapcsolat viszont mindenképpen pozitívum, hogy létrejön a 25-ös által.
Jut eszembe, eléggé érdekes lesz a Bencs elátása is ezután. Ha jól értelmezem, akkor a 26-os menni fog egy kört a Kertvárosban, mielőtt eljutna oda.
Én sem értem, hogy miért kell még 17Y. Még az átmeneti menetrendben (2020) a 17K-23T menetrendje teljesen jó volt, érdemes lett volna megtartani abban a formában.
Éjszakaira nagyon kíváncsi vagyok, hogy mennyire lesz sikeres. Szilveszterkor a 8B-nek jó forgalma volt.
18-ast is meg lehetett volna hosszabbítani Borbányára a 25-ös elindítása helyett, de az Északi körútra/ról is vannak utasigények. 18-ast esetleg az örökösföldi lakótelepen lehetne körbevinni próbaként.
Szerintem 10A ebben a menetrendben nem is kellene munkanap napközben, mindegyik járatot Nyírszőlősig vinni. Sűrűsítésként például a Hímesig nem lenne rossz, sajnos jelenleg nem lehet sehol visszafordulni.
Tele van a megye elavult megállónévvel, de csak párat neveznek át mutatóba. Pl. Nyírbátor, TSZ majort továbbra sem akarják átkeresztelni Nyírbátor, Györgyligeti utcára, pedig a névadó intézmény kb. 30 éve nem létezik (ugyanez igaz az összes TSZ, szövetkezeti akármicsoda, stb. nevű megállóra). Nyilván praktikus és anyagi oka van ennek a maradiságnak, de azért elég gáz.
Ezek szerint igazam lett, hogy hiányzik a 23-as. A B jelzés viszont nem világos. Lehetett volna 9Y vagy 99 is. Talán a menetrendet még az is ésszerűsítené, ha a 9/9B a Törzs utca felé menne és akkor nem kellene bohóckodni a Kórház felé kerülő 17Y-al, azok helyett is indulhatna 17-es.
Az éjszakai járattal való kísérlet örvendetes.
25
Borbánya és a Család utca közvetlen kapcsolata a Bevásárlóközpontokkal régóta hiányzó és nagyon hasznos új kapcsolat lesz. Bár az egységesség jegyében lehetne a 18-as meghosszabbítása is.
26
Hát nem tudom, mennyire van erre szükség. De ha van, akkor oké.
55
Szerintem teljesen logikus ez a változàs és örvendetes, hogy mindig fog mostmár járni.
17 és 18 ritkítása viszont nem jó. A 17-es követése a Család utcán már így is nevetséges. Bár ebben a felállásban a 9/9B pótolja. Ugyanakkor a 9/9B és 17 nem ütemes követése viszont probléma. Sok esetben néhány perc különbséggel fog elmenni a Család utcán a kettő, aztán majdnem egy óráig semmi.
6-> 10A
Logikus változás, gondolom az előző 10A miatt vártak ezzel.
Az E betűs járatok változása is hasznos, így a lakótelepekről rövidül az eljutási idő.
Június 18-tól ismét változik a helyi járatok menetrendje, valamint több új és megszűnő, átalakuló viszonylat is lesz.
Új viszonylatok:
900 (Vasútállomás - Jósaváros - Sóstógyógyfürdő - Tesco - Örökösföld - Vasútállomás): éjszakai körjárat kísérleti jelleggel, szombatra és vasárnapra virradó éjszakákon
9, 9B (Örökösföld - Huszár telep): az útvonala megegyezik a korábbi 23-assal
25 [Vasútállomás - Északi körút - Jósavárosi piac - Bevásárlóközpontok - Örökösföld - Nagyvárad utca (kórház) - Alma utcai iskola]
26 (Vasútállomás - Búza tér - Szélsőbokori út): 9-es járat kertvárosi pótlására
Módosuló viszonylatok:
55 (Örökösföld - Sóstógyógyfürdő): A sóstói forduló után továbbközlekedik a Fürdő utca felé, majd a Kemecsei úton tér vissza a Sóstói útra, mint eddig a 8B (ez megszűnik).
90, 90E: Új megállási renddel közlekednek. A mostani 90-es (Sóstói úti kórház - Révész-Michelin Logisztikai Központ) lesz a 90E, olymódon, hogy a Sóstói úti kórház és a Vasútállomás között minden megállóhelyen megáll, majd a Vasútállomás után gyorsjáratként már csak az ipari park megállóiban. A jelenlegi 90E lesz a 90-es Autóbusz-állomás és Ipari Park között, ami a két végállomás között minden megállóban megáll. Jellemzően csak 90E fog közlekedni, naponta egyszer a 6 órási műszakváltáskor lesz 90-es.
93, 93E: Új megállási renddel közlekednek, a 90/90E-hez hasonlóan.
Június 16-tól menetrendi változás lesz a helyközi közösségi közlekedésben, Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében több megállóhely elnevezése is módosul. Ezzel párhuzamosan több helyi járatú megálló neve is megváltozik (nem tudni, pontosan mikortól) leginkább a házszámok tűnnek el a megnevezésekből (pl.: Család utca 108 -> Örökösföldi piac), illetve már nem létező utcanevek is eltűnnek (Úttörő utca -> Csónak utca). További új megállónevekért érdemes a menetrendek.hu oldalt böngészni.
Nem tudom, hogy lesz-e még kiadva, de remélhetőleg lesz még rá példa. Azt tudom, hogy augusztus 26-ig van érvényes műszakija, de talán már nem fog megmaradni nosztalgia járműként sem azután?
Nyilván itt is akadna ami helyére lehetne tenni, de a pár éves kocsik tucatjából tartalékot csinálni azért nem lenne szép amikor máshol van mit fordán cserélni.
Akkor úgy néz ki, hogy a 041 és 043 tartalék marad. A 045 meg valszeg megkapta a KKL-874 fordáját, mert már jó ideje az megy helyette.
Így már az Ibrányból Nyírszőlős felé 6:18-kor és 6:38-kor induló járat is csuklós. Mondjuk ahhoz képest, hogy a vonalon pár éve még szinte minden járatra elég volt a szóló, mostmár egészen megnőtt az utasszám, egyre több a csuklós.
A 043 eddigi fordáját meg a KUU-269 járja egy ideje. Kérdés, hogy ez most ideiglenes, vagy mégiscsak visszatér valamelyik U18-as a fordára.
Nem hiszem, hogy sok járat lehet a fordában.
5:30 Nyíregyháza - Nyírszőlős - Ibrány
6:38 Ibrány - Nyírszőlős - Nyíregyháza
14:40 Nyíregyháza - Dózsaszőlő - Görögszállás
15:40 Görögszállás - Nyíregyháza
Ezeket tudom a fordából, de az is lehet, hogy csak ennyi.
Lehet, de rosszul fogalmaztam, mert volt, hogy nem követte, hanem előtte ment, néha már annyira előre, hogy látótávolságon kívül esett. Volt, amikor kijelzés nélkül, volt, amikor az elektromos busz viszonylatszáma volt kiírva.
Azért ez érdekesen zajlott. Mindig követte üresen egy busz a flottából. Gondolom azért, mert ez ingyenes járat volt, az önkormányzat meg "kifizette" a megrendelt szolgáltatást...
A cikk szerint a közösségi közlekedése fejlesztése érdekében születik meg az új létesítmény. Valóban már csak ennyi baj van a nyíregyházi közösségi közösségi közlekedéssel, és egy átlag utas szempontjából is ez a legfontosabb feladat, amire közel 4 milliárd forintot (vagy a végén akár a többszörösét is) el kell költeni, miközben még bőven vannak hiányosságok a rendszerben.
Ma délelőtt tért vissza az NWX-310, de már meg is adta magát megint. A Jókai-telepnél szállították át az 12:33-13:20 Ibrány-Nyírszőlős-Nyíregyháza járatról az utasokat az SSM-433-ra.
El kell még az új csuklós a megyébe, elég gyakran van nyűgje a meglévőeknek. Mostanában inkább az NWX-es Volvoknak, de azért a Solák is szeretik megadni magukat.
Szerintem vagy 10-12 új csuklóst nyugodtan kaphat Nyíregyháza a következő csuklós adagból. Egyébként is kevés jelenleg a normális, helyközi kialakítású csuklós. Azokkal is vannak gondok az új MAN-eket leszámítva.
A tavaszi ünnepnapokon; április 15‑én, 17‑én, 18‑án, május 1‑jén, június 5‑én, és 6‑án Nyíregyháza Retro járat arculattal ellátott Ikarus 280 típusú magaspadlós csuklós autóbusz szállítja az utasokat az alábbi menetrend szerint:
Vonal
Indul
Induló végállomás
Érkezik
Érkező végállomás
55
8:55
Örökösföld
9:22
Sóstógyógyfürdő
8
9:23
Sóstógyógyfürdő
9:44
Vasútállomás
8
9:55
Vasútállomás
10:15
Sóstógyógyfürdő
55
10:37
Sóstógyógyfürdő
11:03
Örökösföld
6
11:10
Örökösföld
11:28
Autóbusz-állomás
8
11:35
Vasútállomás
11:55
Sóstógyógyfürdő
8
12:00
Sóstógyógyfürdő
12:21
Vasútállomás
6
12:31
Autóbusz-állomás
12:49
Örökösföld
55
12:55
Örökösföld
13:22
Sóstógyógyfürdő
55
13:37
Sóstógyógyfürdő
14:03
Örökösföld
55
14:55
Örökösföld
15:22
Sóstógyógyfürdő
8
15:23
Sóstógyógyfürdő
15:44
Vasútállomás
8
15:55
Vasútállomás
16:15
Sóstógyógyfürdő
55
16:37
Sóstógyógyfürdő
17:03
Örökösföld
6
17:10
Örökösföld
17:28
Autóbusz-állomás
8
17:35
Vasútállomás
17:55
Sóstógyógyfürdő
8
18:00
Sóstógyógyfürdő
18:21
Vasútállomás
A fenti járatok esetében a jármű kialakításából adódóan az alacsonypadlós szolgáltatást nem tudjuk biztosítani. A Retro autóbuszok normál díjszabás szerint vehetők igénybe utazásra.
Ezek szerint átkerült volna Kisvárdára? Vagy maradt nyíregyi? Ugyanis a szerdánkénti Kisvárda-Kemecse járatokon eddig kisvárdai kocsikat láttam mindig.
Kb. egy 20 perce alaposan összetörték a KWV-043 elejét. Éppen a 11:37-es járattal ment Ibrányba, amikor egy autós belvágott elé balra a Vasgyár utcán. Gyorsan ki is küldték a KWV-046-ot helyette. A 043 valószínűleg egy ideig így kiesik.
És a KUU-269-el együtt. Most is a KWV-046-ot pótolja. Nem hiszem hogy a DUD-ot gyakran használnák már. Max nagyon-nagyon vészhelyzetben. Igazából a KUU-HHF-GMY trió az eset döntő többségében elegendő tartalèk.
Ezekkel a csuklós Solarisokkal elég sűrűn van gond. A KWV-043 ma is megadta magát Ibrány felé az az 5:30-as járaton, így Ibrányból Nyíregyre GSG-365 helyettesítette. Borzasztó tömegnyomor volt rajta. De a 046-al is szoktak lenni gondok azért.
Hát igen. És ráadásul Kovács Ferenc megint a CNG buszokkal kampányol ebben a cikkben is, aminek ehhez kb. semmi köze. Legalább a látszatát kelthetnék annak, hogy tudják miről van szó. :D
Az imcs közlekedés fejlesztése is érdekes lesz. (14. oldal) A tervek szerint a jelenlegi buszállomás autóbusz-tároló lesz.
A máv területen ahol most parkolnak a buszok ott lesz a kisvasút járműtelepe. Az Állomás téren a körút nyomvonala ívelt lesz, a penny-nél lesz még egy jelzőlámpa, a mélygarázs alagúton lesz megközelíthető.
Egyenlőre terv, mennyibe fog kerülni? Határ a csillagos ég.
Így van. Az aldi pont az eredeti nyomvonalba esett volna. A Debreceni úti felűljárónál pedig különszintű csomópont lett volna kialakítva, jelzőlámpa helyett.
Ma az egyik 10-esként közlekedő szóló MAN buszon láttam, hogy a kijelző mostmár ugyanolyan stílusban írja ki a megállókat, mint a helyközi MAN csuklósok és az Econnelek (annyi különbséggel, hogy Nyíregyháza logó is van a kijelzőn). Sokkal értelmesebben néz így ki, mint a régi stílus.
Azért az meglátszik, hogy az eredeti tervek szerint nem a Móricz Zsigmond utca lett volna a körút eredeti nyomvonala, hanem azzal párhuzamosan, attól északra alakították volna ki (ennek megfelelően épült a lakótelep, és ennek megfelelően bontottak le házakat is annak idején). Ez így most eléggé féloldalas megoldás lesz.
Jellemzően olyan fordákat lehet ilyen megoldással megszüntetni, akiknek egész nap egyetlen be irányú fuvarjuk értelmes, a többi inkább csak álfeladat, hogyha már elindult, akkor menjen is valamennyit az a busz / sofőr.
Ennek mi értelme van? Miért nem arra használják a buszokat, amire valók lennének?
Azért, mert az Inovellek üléseit törpékre méretezték. Ablak mellett nem tudok ülni, csak a folyosó melletti ülésen, és csak úgy, hogy terpeszben, mert nem fér el a lában az előttem lévő üléstől. Egyik térdem az ablak melletti ülés elé nyúlik, másik meg a folyosó közepéig.
Az Econelleknek ilyen szempontból kényelmesebb ülései vannak...
Nem véletlenül írtam azt,amit,hanem tapasztalatból.Vannak akik reggel,vannak,akik délután,este kaptak ilyen járatokat.Ezek pedig nem új járatok,korábban is volt rájuk busz.
Olyan nagyon nem is tud fordát ezzel megtakarítani, mert gyakorlatilag az összes ilyen megoldás ugyanabban az időben, egymással párhuzamosan zajlik. Tehát nem az a kérdés, hogy fizetnek-e még inkább 2 fordát, s akkor egy távolságis busz sem csinál kirohanósat, hanem az, hogy lesz-e 5-6 olyan falu, ahonnan épp a csúcsban nem közlekedik a legkihasználtabb rásegítő (besűrítő járat).
Tudom, ugyanakkor viszont nem értek egyet azzal, hogy magas padlószintű, ládateres, távolsági közlekedésre való buszokat kirohanós járatokon használjanak. Azért, mert nem arra valók.
Indult az Engels térről 11.00-kor visszaért 20.25-re.
kb. 416 km.
Ok.
Valaki kitalálta, hogy ez túl rövid forda.
Betettek neki reggelre egy Piliscsabai kirohanóst.
Emiatt nem 10.15-kor jelentkezett a garázsban ami a 11.00-es induláshoz jó volt hanem reggel 4.55-kor !
kb. 5 órával korábban...............................:-(((
Felvette a buszt 4.55-től 5.25-ig.
Majd üresben kikocogott Piliscsabára.
36 km. kb. 40-45 perc.
Piliscsabán úgy állt be visszafelé, (kb. 6.20-kor) hogy a városközpontból 5 perccel azelőtt induljon vissza Budapestre, mielőtt az Esztergom-Budapest csuklós odaérne.
Ugyanis ennek a csuklósnak a mentesítője volt.
Bejött Úny felől egy Ik-66 és az arról leszállók kb. 70-80%-a felszállt/átszállt erre a buszra.
Igen ám de ezt a Makói fordát a Budapest-Arad nemzetközi járat busza végezte.
Ik-256.
Akkor amikor Ik-256-ból még csak pár db volt az országban.
Ezért az ott felszálló utasok között igen népszerű volt ez a mentesítő járat.
A hideg Ik-66-ból átszálltak egy tiszta, meleg, fityulás távolsági/nemzetközi buszba.
Ami papíron még meg állt Pilisvörösváron is, gyakorlatban csak Budapesten a :
- Vörösvári útnál,
- Flórián téren,
- Margit hídnál
- és az Engels téren. (Erzsébet tér)
Emiatt a változás miatt a napi futás 36+28 = 64 km-rel megnőtt, azaz 416 helyett 480 km lett.
Ezzel még nem is lett volna baj, de a szolgálati idő :
- feljelentkezés 4,55
- lejelentkezés 21,10
16 óra 15 percre nőtt.
Még ezért se morogtunk volna.
De !
Az bosszantott mindenkit aki ezt járta, hogy visszaértél a mentesítővel reggel 7,00-re az Engels térre és ott 10,45-ig amíg nem kezdted meg a beszállítást a makóira szobroztál, kávéztál, pletykálkodtál, unatkoztál.
No ez már bosszantó volt.
Tehát az, hogy egy kimondottan másra való busz besegít a csúcsban csip-csup fordába, nem újkeletű dolog.
Mindenhol ezt csinálják.A távolsági járatokon először vezetési időt meghúznak,majd a felszabadult idejében adnak neki vmi környéki falujárót(nálunk már minden távolságisnak vannak ilyen járataik).Ezt megcsinálják jó párral és már spóroltak is 1-2 fordát.
Hátha kap még új csuklóst a megye. Mert bár közel sincs akkor csuklósigénye Szabolcsnak, mint mondjuk Hajdúnak, de azért az látszik, hogy rendes, helyközis csuklósból még elférne pár darab. Nyílván nem véletlenül került át a két Urbino 18-as sem.
Legalább annyi jöhetne, hogy a maradék ex MVK-s csoda MAN és a két Urbino ki legyen váltva. Az Urbinok maradhatnának tartaléknak, a MAN-ok meg kuka.
Ja, és reméljük, hogy több Inovellt már nem szánnak a megyének. Úgyse tudják normálisan használni a már meglévőeket sem. Meg a megyében amúgy sem nagyon van olyan vonal, ahol ésszerűen lehetne használni (a Mátészalka-Fehérgyarmat és Vásárosnamény irány az lenne)
A kérdés általában az, hogy akkor ne is menjen arra a járatra semmi?
Tényleg gáz, ha falut jár egy távolsági luxusbusz, de épp az ilyen kirohanósoknál szerintem még elmegy: kifelé senki nem használja, befelé pedig 15-20 percet kibír a tömeg. Tény, hogy lassú az utasáramlás, tény, hogy nem erre való, összeszemetelik a szép buszt stb., de még mindig jobb, mintha nem menne semmi.
Tudom, ugyanakkor viszont nem értek egyet azzal, hogy magas padlószintű, ládateres, távolsági közlekedésra való buszokat kirohanós járatokon használjanak.
Azért, mert nem arra valók. (Az Inovell mondjuk még pont elmegy.)
Hát, ez a 6:50-es libabokori nem csak ilyen, "ó szaladjon ki egy busz, mert úgyis csak állna", hanem ezen azért vannak utasok is rendesen (legalábbis Libabokorhoz képest). Mert ugye ezzel jutnak 8-ra onnan a diákok/munkavállalók.
Csak azért furcsa, mert így a legfontosabb reggeli járaton egy babkocsit se lehet felrakni normálisan. Ilyen rövidebb elővárosi jellegű járaton ez azért alapvető elvárás már, szerintem
de reggel 6:50-kor Libabokor-Nyíregyháza járat meg Inovell. Ennek mi értelme van? Miért nem arra használják a buszokat, amire valók lennének?
Mert ha nem így lenne, a menetrendtálibok kiakadnának, hogy mit csinál a busz egy kerek órán keresztül, és miért nem küldik el gyorsan valami kirohanós járatra, mert a végén a busz még nem termeli vissza a beszerzési árát (mintha csak ettől függene), és akkor tragédia lesz.
109,5 km, 2 óra 35 perces menetidő, Econellel kiadva.
Dózsaszőlő - Nyíregyháza
12 km, 25 perces menetidő, Tourlinerrel kiadva.
De van még számos hasonló eset. Mi történik mostanában Nyíregyen? Magaspadlós buszok rövidebb járatokon járnak, míg a hosszú járatokon Econell van. Szinte az összes Nyíregyháza - Mátészalka (- Fehérgyarmat) járat is Econell, de reggel 6:50-kor Libabokor-Nyíregyháza járat meg Inovell. Ennek mi értelme van? Miért nem arra használják a buszokat, amire valók lennének?
- SWR-567 az LKV-264 helyett (Nyírlugos) - SWR-578 Mátészalka - Hodász járaton volt délután - SWR-566 az LKV-266-t váltotta (Újfehértó) - LKV-266 pedig Nyírlugosra került LTL-613 helyére
Ma pedig SWR-577 is, 17:25 Mátészalka - Vállaj járaton volt. (Régebben az IYF-378 vitte ezt a járatot.)
Azért - ha nem tévedek - kijelenthetjük, hogy ez lesz Nyíregyháza éjszakai közösségi közlekedésének első üzemnapja; és a klasszikust idézve, "azért ez kurva nagy dolog"!
Ma utaztam a KWV-046-os Urbino 18-assal, és meglepve láttam, hogy beüzemelték rajta a kijelzőt.
A viszonylatszámot is írja, mint az új buszok. Ma 14:40-kor "4212 Nyíregyháza - Ibrány" kiírással indult a buszállomásról.
Valamint külön érdekesség még, hogy a belső kijelző is működik, ami nem Szabolcsos kijelző, hanem az "eredeti" Hajdús, zöld betűkkel. Lényegesen jobban működik, mint a szabolcsi kijelzők. Gyorsabban írja a megállókat, nem szakadozik, és nem szakítja félbe random a kiírást, mint az itteni kijelzők.
Hát, Nagykálló és Balkány térségét leszámítva idén sem változik kb. semmit a menetrend. Pedig a megye nagy részében erősen újragondolásra szorulna a menetrend.
Új, gyakoribb eljutási lehetőséget biztosító menetrend szerint közlekednek az autóbuszok Szabolcs-Szatmár-Bereg megye déli részén, melynek köszönhetően a települések autóbuszos elérhetősége lényegesen kedvezőbbé válik.
A változások legfontosabb elemei az alábbiak: ■ Az autóbuszok ütemes menetrend szerint, egyenletes időközönként indulnak. ■ Jelentősen javul a térségben elhelyezkedő települések (kiemelten Máriapócs, Pócspetri, Kisléta, Nyírbogát, Geszteréd, Bököny) elérése. ■ Több járat közlekedik hétvégente. ■ Nyíregyháza és Mátészalka között, illetve azon túl, Fehérgyarmat felé bővül az M3-as autópályán közlekedő expresszjáratok száma. ■ Tégláson egész nap a vasúthoz csatlakoznak az autóbuszok Balkány, Geszteréd, Bököny felől Nyíregyháza és Debrecen irányába. ■ Számos vonalon rövidebbé válik a menetidő. ■ Balkányban valamennyi autóbuszjárat között biztosítjuk az átszállási lehetőséget, a járatok bevárják egymást.
"A keleti régióba érkező 20 háromtengelyes közül 4-et Miskolc, 3-3-at Nyíregyháza és Szolnok, 2 kocsit Mátészalka, 1-1 autóbuszt pedig Ózd és Kazincbarcika kapna a tervek szerint."
Minden szóval egyetértek. Sajnos ez a mai a magyar valóság. Nagyon kellene a politikai akarat (és anyagi forrás) egy minőségi közösségi közlekedésre. Előbb-utóbb remélem, hogy lesz. Minél több autó van, annál élhetetlenebb egy város. Egy valamire való önkormányzat nem csak az autós közlekedésre alapozik. Könnyen belátható, nincs annyi hely egy városban, hogy mindenki autóval járjon. Komoly fejlesztés lenne szükséges a közösségi közlekedésen kívül még a gyaloglás és kerékpáros közlekedésben is. Ez is kérdéses, hogy valaha meg fog-e történni. Viszont változás nélkül újabb és újabb problémák lesznek, amit remélem a valóságban nem kell megtapasztalnunk. Szeretem a városokat, nem szeretném élhetetlenként pusztulni látni őket.
Szerintem világosan látszik, hogy a nyíregyházi (de itt nagyjából bármelyik megyeszékhely neve állhatna) tömegközlekedés évtizedek óta egy szomorú, lefelé mutató spirálba bonyolódott, amit két fontos dolog fémjelez.
Egyrészt, a tömegközlekedési hálózat nem tudta/tudja tartani a tempót a városok bővülésével, a külső területek folyamatos beépülésével. Soktízévvel ezelőtti településszerkezeti adottságokhoz igazodik ma is a buszhálózat, ezért képtelen ellátni a külvárosok minőségi kiszolgálását, óriási rágyaloglási távolságok keletkeztek. Nyíregyházán erre nagyon jó példa Nyírszőlős, ahol a busz a várorész keleti és északi részén megy végig, pedig a nagy kiterjedésű, viszont laza, kertvárosi beépítettség régóta kiált(ana) egy jó körjáratos rendszerért (szerintem ez a legjobb mód az ilyen alacsony laksűrűségű, nagy távolságokkal rendelkező városrészek kiszolgálására). De másik példaként Oros is szerepelhetne, elég annyit mondani, hogy a KSH településjegyzéke szerint többen lakják, mint Sóstógyógyfürdőt és Sóstóhegyet összesen, mégis sokkal pocsékabb a kiszolgálása, például a Kezdő utca - Deák Ferenc utca - Bodrogi utca által határolt terület már elég sűrűn beépült, de se az utcahálózat, se az utak szélességének kiépítésénél nem gondoltak arra, hogy itt jó lenne valami tömegközlekedést behozni.
Ez hosszú távon azzal jár, hogy az ilyen helyre építkezők / költözők már alapból nem számolnak a tömegközlekedéssel, mint opcióval, marad az autó, később őket pedig szinte lehetetlen "elcsábítani", így nyilván a városvezetésnek sem érdeke, hogy üres buszok keringjenek egy olyan városrész utcáin, ahol mindenki autóval jár.
Másrészt, a belvárosi buszközlekedés tervezéséből hiányzik a hosszútávú koncepció és az agilitás, ad-hoc megoldások születnek, a buszok másodrangú járművekként vannak kezelve - ott járnak és állnak meg, ahol elférnek és nem zavarnak. Buszmegállót létrehozni/áthelyezni parkolóhelyek rovására szentségtörés lenne, buszsáv, buszbarát lámpaprogram szóba se jöhet. Emellett elindult egy változás a belvárosokban, ami a forgalom (részleges) kiszorítását tűzte ki célul, ami egyáltalán nem gond, viszont a koncepcióban semmilyen módon nem szerepelt a tömegközlekedés, és ez nagyon is látszik. Az autókkal együtt a buszok is kiszorultak a városmagból, a belvárosi buszmegállók nagy része távol esik az igazi belvárostól. Így aki ma a tömegközlekedést választja, nagy valószínűséggel arra van predesztinálva, hogy az otthonától gyalogoljon sokat egy ritkán és rossz útvonalon járó busz megállójához, majd a belvárosban ismét csak távol az úticéljától szálljon le.
De amitől igazán egy lefelé spirális történetté válik az egész, az az, hogy nagyon sok problémára lehetne keresni egyszerű, nem csilliárdokba kerülő megoldást, csak egyszerűen nincs meg rá a találékonyság, a szándék és az elszántság, meg a minimális anyagi forrás sem, amivel változtatni lehetne. Marad tehát a régóta recsegő-ropogó, millió problémával terhelt hálózat toldozgatása, az átgondolatlan, szinte már ötletszerűnek tűnő és minden koncepciót mellőző változtatások (Bessenyei tér - Országzászló tér esete, vagy a 9/9Y teljes egészében), meg persze a kirakatba tehető projektek (engem nagyon érdekelne például, hogy a Mobilissimus változatásai után vonzóbb lett-e a nyíregyházi tömegközlekedés, nőtt-e az utasszám, vagy legalább lassult-e a csökkenése?), amik során sok szallagot át lehet vágni, meg sok PR-cikket le lehet hozni, hogy mi minden fejlődik - közben meg az évtizedes tendenciák nem változnak, a problémákat meg görgetjük tovább.
Szomorú dolog ezt leírni, de a jelenlegi állapotok azt vetítik előre, hogy Magyarországon a vidéki közlekedés hamarosan az USA-éhoz fog hasonlítani és az autó marad az egyetlen normális opció, a települések vezetése meg lelkesen fog ehhez asszisztálni, egyúttal szomorúan széttárva a karját, hogy hát ő csinálna tömegközlekedést, de nem rentábilis, nem éri meg, nem használják. Pedig ez egy durva visszafejlődés, főleg úgy, hogy elvileg próbálunk zöldíteni mindenhol. Szerintem ezt a rendszert csak drasztikus változtatásokkal, merőben új gondolkodásmóddal és hozzáállással lehetne pozitív irányba terelni, viszont kérdéses, hogy ez meg fog-e történni akármikor is.
Már értem, hogy miért volt ma a HDA Rába a 342-es csuklós MAN helyett.
Kellett egy önfényező cikkhez :D
Részlet a cikkből:
"Jelentős ez az esemény Nyíregyháza szempontjából is, bár elsőre talán furcsán hangzik, mert itt helyközi közlekedésben lesznek ezek a nagyon modern, új, környezetkímélő buszok, de ez Nyíregyházát és Nyíregyháza agglomerációját is érintik, és teljes mértékben találkozik azzal a már több éve elindított városvezetési programmal, hogy a közösségi közlekedést fejleszteni kell a nyíregyháziak, az itt dolgozók és tanulók érdekében. Fejlesztettük és modernizáltuk a flottát, környezetkímélő és modern buszokkal mondta a pénteki sajtótájékoztatón dr. Kovács Ferenc, Nyíregyháza polgármestere.
Nagy előrelépés volt ebben a tekintetben, amikor több évvel ezelőtt 41 CNG buszt üzembe helyeztek a városban.
Úgy beszél Kovács úr, mintha bármi köze lett volna a dolgokhoz :D Azért a kettő összemosásával fényezni magát szerintem meredek :D
Meg nem mellesleg 56 szóló + 7 csuklóst ígértek a megyébe még idén. Hol van a maradék 10 busz? Vagy fog kapni a megye 10 db háromtengelyes Volvot? (Ezt azért kétlem, az is csoda lesz, ha kerül ide 3-4 db). Vagy csak szimplán lenyúlta egy másik megye? (Ez már esélyesebb)
Mai első üzemnapján az SWW-291 és SWW-292 Kisvárda és Vásárosnamény között (Mindkét útirányon)valamint Vásárosnamény és Nyíregyháza között közlekedett.
Én eddig akárhányszor láttam 9/9Y-t, szinte mindig üresen érkezik a buszállomásra. A döntő többség már a Búza téren leszáll. Én általában azt hallom kertvárosi emberektől, hogy sokkal jobb volt a 23-as.
A Bessenyei tér-Országzászló tér-Belváros elemzéseddel nem tudok vitatkozni. Tűpontos, szerintem :D
Az 55-ösre még akár hétköznap is lenne igény szerintem, sok iskola és egyéb intézmény érhető el vele Sóstóról átszállás nélkül.
Sok járatnak botrányosan gyenge a követési ideje, ebben a listában szerintem is benne van a 10-es és 13-as. Meg még a 17-es (főleg a 17Y óta a Család utcán), 27-es, 9/9Y, a Törzs utca általában (bár mostanában sokat javult, de még így is vérciki). A 20/21 kihasználtsága se túl nagy, ami szerintem a ritka menetrendnek köszönhető.
A külterületi járatokról meg inkább ne is beszéljünk :D
Autóbusz-állomást és vasútállomást is el kell érni a Kertváros és Huszártelep felől. A 23-as nem fedi le teljesen az igényeket.
A Bessenyei tér - Országzászló tér közötti kavarás nem teljesen átgondolt. A görögkatolikus templomnál lévő kanyar lehet egy indok. Nyíregyházán a buszok mindig, mindenhol útban van egyeseknek. Utána csodálkoznak a városházán, hogy miért nem használják elegen. A városközpontot jó nagy ívben elkerüli mindegyik viszonylat, ahol esetleg még jó helyen is menne, ott vagy nincs buszmegálló vagy rossz helyen.
Jó lett volna új megállókat létesíteni és a meglévők közül is áthelyezni néhányat. (Nem engedték a tervezőknek.) A buszok előnyben részesítése nagyon sürgős lenne. (buszsáv, külön lámpa, stb.)
Az 55-ös téli hétvégi közlekedési valóban jó gondolat. Kérdés, hogy lesz-e elég utas. Valamilyen érthetetlen ok miatt egyre kevesebben választják Sóstóra (is) a buszt. Valamilyen ösztönző díjtermék jó ötlet lenne.
A nyári időszakban elkerülhetetlen a fizetős parkolás bevezetése Sóstón.
Jövőre a díjtermékekben is lesznek változások, de pontosan még nem tudható hogyan.
Eltelt több, mint egy év az új hálózat bevezetése óta.
Összességében jól sikerült a hálózatot átalakítani. Évek óta hiányzó kapcsolatokat alakítottak ki, ütemes menetrendekkel. Persze mindig lehet javítani és új viszonylatot kitalálni, de be kell látni, hogy jelen feltételek mellett nem lehetséges. Vasvári Pál utca és Hímes nem elégséges minden nap és napszak a követés, ahogy a Hatzel tér környékén sem. 10-es és 13-as hétköznap napközben 30 percenként, hétvégén 60 perctől nem ritkábban kellene. Borbánya - Örökösföld - Jósaváros kapcsolat vagy az északi rész bevásárlós viszonylata még hiányzó elem. Vannak még nem bekapcsolt városrészek Báthory lakópark, Hadobás sor - Kemecsei út egy része, Sátor utca, Hunyadi utca, Kőlapos, stb.
Ez a Huszár-telep körüli kavarás kezd hasonlítani a debreceni 46-os csoport körüli katyvaszra. Inkább állítanák vissza a 23-ast (és 23Y Esélycentrum betéréssel, Fészek utca felé mindkét irányban), annak örülne a legtöbb ember.
A Bessenyei tér - Országzászló tér is vicc kategória. Miért nem mehet az Országzászló felé mindkét irányban hivatalosan is? A legtöbben azt szeretnék, mert közelebb van a központhoz.
Lenne. Ha nem törpéknek tervezték volna az üléseit. :(
Állítom, az Econell ülése, bár fapadosabb, mégis kényelmesebb, mint ezeké. Átlag magas vagyok, de csak a belső ülésre tudok úgy leülni, hogy egyik térdem a folyosón, másik a mellettem lévő ülés előtt fér csak el. Üléstáv vállalhatatlanul kicsi. Az fejtámla teteje is csak a vállamig ér.
Ellenben az Innovell+ jó lenne, az kellett volna, mert az hosszabb, így a lábtér is nagyobb. Azt kellett volna így kiszórni.
Lehet, pont ezért van, hogy Nyíregyháza környékén a rövid távra megy az Innovell, a hosszabbra a Credo, mert felismerték a problémát. :)
Úgy tudom, hogy Mátészalkának van egy olyan fordája, aminek reggel van egy kanyarja Napkorra is. Bár mondjuk ezt az MPJ-312 Autosan csinálta/csinálja. SRD-336 nem tudom minek a helyére került.
Bár kicsit logikátlan, hogy Tiszabercelig (illetve láttam ma Gávavencsellőig is menni KWV-046-ot) városi ülésezésű buszt küldenek (ugye Gáváig 46 km a járat), míg láttam ma új MAN csuklóst Napkorig közlekedni, ami azért nem egy hosszú járat.
Vagy az is érdekes, hogy Nyíregy-Fehérgyarmat között gyakran szoktam látni Econellt, ami 75-80 km-en nem hiszem, hogy kényelmes lehet. Főleg, hogy ekkora távon már a csomagtartó használatára is igény lehet. Míg 14:15-kor Nyíregyháza - Nagyhalász - Ibrány, cukrászda 27 km-es járaton meg Inovell megy. Bár kényelmes ülései vannak szerintem, és nekem tetszett, de nem ilyen rövid járatokra lett kitalálva. Főleg, hogy végig van ülésezve, és ilyen rövid távú járaton elég kellemetlen, hogy nincs állóhely a második ajtóval szemben, emiatt, ha sokan vannak a buszon, akkor az álló utasoktól alig lehet leszállni.
Mintha megmondták volna nekik, hogy "srácok, kicsit szórakozhattok a járatok útvonalaival meg az indulási időkkel, de minden mással óvatosan..."
Feltételezem, csak a pénz szabott neki határt, semmi más... valószínű, hogy megmondták nekik, hogy "Bármit csinálhattok, de az eredeti (2020 év eleji) menetrend teljesítményét nem léphetitek át (vagy csak +5%-ot). Szóval szerintem így volt. Ha pedig így volt, tudod, sz@rból nem lehet várat építeni...
Sírhatnékom van az ilyen előterjesztések olvasásakor.
Az ilyen átalakítási tervekből már az alapok is hiányoznak.
Feláll Én vagyok a Buta nevű városi képviselő a közgyűlésben és azzal kezdi, hogy a 16-os busz ezentúl álljon meg Mári néni kisboltja előtt is, mert sokan járnak oda.
Ez a minimum amit egy olyan képviselőnek/alpolgármesternek/jegyzőnek/polgármesternek/előterjesztőnek, aki Nyíregyháza közlekedési ügyében megszólal a városi közgyűlésben tudnia kell.
Ezek szerepeljenek előterjesztése első oldalán.
S csak utána kezdjen azzal foglalkozni, hogy a nyüves 16-os helyi busz megálljon e vagy sem Mári néni boltja előtt.
Ennek a Mobilissimus-os megbízásnak nem ismerem a részleteit, de abból, ami kisült az egészből, eléggé úgy tűnik, hogy félmegoldás született. Mintha megmondták volna nekik, hogy "srácok, kicsit szórakozhattok a járatok útvonalaival meg az indulási időkkel, de minden mással óvatosan...". Vagy ha teljes hatáskört kaptak, és csak a fantázia szabott volna határt, akkor meg tényleg menthetetlen. A belvárosban nem sikerült kijavítani a pancser buszmegálló-elhelyezkedéseket, vagy pótolni a hiányzó megállókat. Valószínűleg fel sem merült, hogy a buszok csökkentett sebességgel bejárhassanak a sétálóutcába, hogy tényleg a városközpontban álljanak meg. Esetleg bevonni a helyközi közlekedést a helyi útvonalak kiszolgálásába, csúcsidőn kívül és hétvégén (van olyan távolsági busz a Kállói úton, ami a H32-eshez képest 1 perc különbséggel halad el Nagyszállásnál szombat délután. Kíváncsi lennék a két busz kihasználtságára).
Nyíregyházán a tömegközlekedés nem egy olyan dolog, amit előnyben akarnak részesíteni, vagy valós alternatívaként nyújtani az embereknek. Hanem egy szükséges rossz, amit fenn kell tartani, mert pár szerencsétlen képtelen volt megcsinálni egy jogsit vagy venni egy autót - nagyjából ez lehet a hozzáállás.
De a hazai MJV-k többsége (Nyíregyháza is) Önkormányzatának halvány lila fogalmaik sincsenek saját városuk közlekedéséről.
...
Saját városaiakat se ismerik.
De például tudsz olyan Nyíregyházi városi előterjesztésről az elmúlt 10 évből ahol nem saccolás hanem felmérés alapján meghatározták volna azt, hogy a városban a közösségi közlekedés (autóbusz) hány százalékkal részesedik Nyíregyháza helyi - eszközzel végrehajtott - városon belüli helyváltoztatásaiból ?
Nem tudják, de ezt nem is titkolták. Sőt, ezért kértek fel a feladatra egy olyan céget, a Mobilissimust, ami kimondottan ezzel foglalkozik. Lehet azon vitázni, hogy rendjén van-e, hogy nem ismerik a saját városuk közlekedését, de szerintem ha már ez van, akkor a legjobb döntést hozták a "kiszervezéssel".
(Egyébként többször is napirenden volt a város közösségi közlekedésének teljes átalakítása, talán a legutóbbi komolyabb 2009-ben a ProUrbe Kft. által készített koncepció volt.)
De a hazai MJV-k többsége (Nyíregyháza is) Önkormányzatának halvány lila fogalmaik sincsenek saját városuk közlekedéséről.
Ha a 23 MJV város polgármesterét megkérnék, hogy rajzolja fel egy kördiagramban saját városa modal splitjét, közülük 20 vagy több csak állna ott mint bálám szamara a hegytetőn.
Saját városaiakat se ismerik.
De például tudsz olyan Nyíregyházi városi előterjesztésről az elmúlt 10 évből ahol nem saccolás hanem felmérés alapján meghatározták volna azt, hogy a városban a közösségi közlekedés (autóbusz) hány százalékkal részesedik Nyíregyháza helyi - eszközzel végrehajtott - városon belüli helyváltoztatásaiból ?
Sopron, Szombathely, Zalaegerszeg, Nagykanizsa városairól már tudjuk, hogy a helyi modal splitből az ottani autóbuszok kb. 8-12%-kal részesednek.
Más csak 8-12%-kal.................................................................:-(((
Nyilván más Sopron lakosainak és Nyíregyháza lakosainak jövedelem szintje.
Mások az autó használati szokásaik.
De jó ha a Nyíregyházi városi közlekedési tervezők (ha vannak ilyenek a városházán ?) figyelő szemüket a Nyugat-Dunántúli városok minden napjaira szegezik.
Mert Nyíregyházán ugyanez be fog következni 10 éven belül.
Kb. 2030 körülre ott is 10-15%-ra esik a helyi autóbuszok részesedése, a városon belüli - eszközzel végrehajtott - helyváltoztatásokban.
S ezen az se megoldás, ha a felkészületlen polgármester, párt utasításra egy politíkai szívéhez közeli brancsnak ad megbízást, egy városi közlekedési terv/koncepció elkészítésére, akik szintén nem értenek hozzá.
Van példa rossz példánk = Zalaegerszeg.
Ahol pár évi nyolcszázsokmillió forintot fizettek ki a baráti olitikai brancsnak ilyen tervre, de ők - mivel nem értettek hozzá - összefénymásoltak sok-sok előzőleg nem ilyen tárgyban készült munkát és beadták.
A város meg tárgyalás nélkül elfogadta és kifizette.
Jellemző a slendriánságukra, hogy bár elméletben a városról szólt, még csak az se derült ki belőle, hány úton lehet bejutni Zeg városába, és melyik úton mekkora a napi forgalom.
Hiányzott belőle még a modal split is............................:-(((
Nyíregyháza előtt ott a példa, hogy ilyet ne csináltasson.
Átlapolásos rendszerben is alkalmazható: a 8-12 irány valójában csak 4-6 viszonylat, mivel a városközpontból nem fordul vissza az "1-es" busz, hanem a "9-es" busz vonalán megy tovább (és így a városban nincs is "9-es", csak hosszú 1-es).
Nagyobb városokban ezt meg lehet fejelni azzal, hogy nem is minden átlapoló járat ugyanazt a városközponti megállót érinti, hanem lehet a központi funkciót betöltő megállók között néhány száz méter rágyaloglás.
A lassú, nehézkesség, ráérősség pedig egyfelől kialakítás kérdése (Straubingban láttam olyat, hogy a járművek számára zsákutcásan kialakított főtérre befordult minden félórában minden busz, s mivel a szűk helyen nem igazán tudták egymást kerülgetni, araszolva járták meg a félkörívet - tkp. egy dugótól tökéletesen mentesített, civil járművek behajtását is tiltó sétáló övezetben találták fel a közlekedési dugó jelenségét, ami kétségtelenül komoly teljesítmény). Másfelől pedig járatsűrűség kérdése, mert ha az átlapoló járat nem 30-60, hanem 10-20 percenként közlekedik, akkor máris nem kell annyira kényszeresen ügyelni a csatlakozásokra (csak a völgyidőben).
Természetesen ahogy nő egy város, úgy van szükség akár időszakosan, akár egész nap olyan peremviszonylatokra, amelyek nem szelik át a városmagot (viszont azért jellemzően érintik azokat), s felfűzik azokat a városrészeket is, amelyek valamilyen földrajzi adottságuknál fogva kiesnek az első körös gerincvonali tervezésből.
Egy ilyen szisztéma kialakítására Nyíregyháza fekvése gyakorlatilag ideális lenne.
Azzal egyetértek, hogy ha minden busz a város központjából indulna, ráadásul egyszerre, az pazarló megoldás lenne. Viszont lélekszám helyett inkább azt kéne nézni, hogy mennyien veszik igénybe a városi buszközlekedést. Sajnos attól tartok, vannak olyan országok, ahol egy 50.000 körüli kisvárosban hasonló kihasználtsággal működik a tömegközlekedés, mint Nyíregyházán.
"A város utasainak akkor is fel kell keresniük a városközpontot, központi autóbusz állomást ha ott semmi dolguk sincs." - ez teljesen igaz, viszont tegyük hozzá, hogy az utazások túlnyomó többsége valószínűleg a városközpontba (hiszen a legtöbb üzlet, munkahely ott van), vagy legalábbis a városközponton keresztül realizálódik. Főleg Nyíregyházán, ahol a külső városrészek viszonylag messze esnek a városmagtól, és a köztük lévő közlekedéshez amúgy is be kell menni majdhogynem a városközpontig (ez az utóbbi évtizedben lassan, de javul). Valamint, ha úgy vesszük, a legtöbb járat jelenleg is városközpont irányú, hiszen sok busznak az utolsó "értelmes" megállója a Búza tér, ahonnan többé-kevésbé üresen megy le az Autóbuszállomásig.
Az egyközpontú autóbusz hálózatok (Európában) jellemzően kisvárosi megoldások.
Kis városokban működnem jól.
Egy központból minden óra 00-kor és minden óra 30-kor 8-12 iránya elindul 1-1 busz, kb. 15-20 perc menetidővel irányonként majd kb. 40-50 perc múlva vissza érkeznek.
Minden busz közel azonos időben érkezik vissza a központba és ott jellemzően kb. 10 perc idejük van az utasoknak átszállni egyik járatról a másikra.
Előnye, hogy még kicsi késés esetén is biztos az átszállás, és egy átszállással az adott város bármely részébe eljuthat az utas.
Kiszámítható.
Legtöbb esetben igen pontos a közlekedés.
Egy kb. 10 vonalas midi buszos rendszere ideális megoldás.
Én elég ambivalensen állok hozzá ahhoz, hogy a sokak szerint (és a legutóbbi viszonylatbővítés alapján a döntéshozók szerint is) jó dolog, hogy a város tömegközlekedése a mindenhonnan - mindenhová elvnek próbál megfelelni, ahelyett, hogy a városközpontban megfelelő minőségű átszállások állnának az utasok rendelkezésére. Az eredmény (ahogy én látom) : sok viszonylat, melyek egy jó része egy már korábban létező viszonylatból (annak rovására) van származtatva, ritkán indulnak, kérdőjelesen kihasználtak, egymáshoz nem csatlakoznak.. A városközpontban olyan buszmegállók hiányoznak és vannak rossz helyen, amelyek iszonyatosan fontosak lennének az átszállások miatt.
Nyíregyháza alapvetően körutas-sugárutas szerkezetű, tehát nincs lehetőség egy vagy két főtengely kijelölésére (mint pl. Miskolcon vagy Pécsett), a cél az kellene, hogy legyen, hogy a külvárosok és a központ között kiszámítható és jó közlekedés legyen, a városközpontban pedig legfelejebb egy átszállással (amire nem 25 percet kell várni), el lehessen érni egy másik célpontot.
Esetleg a TESCO - Stop Shop összeköttetés miatt lenne hasznos szerintem, de az útvonal nagyrészét már most lefedi az 5/5A/55.
Egyébként az 55 simán járhatna a téli menetrendben is (persze nem olyan gyakran mint nyáron). A sóstógyógyfürdői lakosoknak kifejezetten hasznos lenne, hogy közvetlenül elérhető lenne a város keleti fele is.
De igen, kevés. Nem is vonom kétségbe, hogy javítani kell a Törzs utca közlekedését. Valóban nagyon kevés. Én csak azt rovom fel, hogy ezt nem a Család utca kárára kellene csinálni.
Nem tartom olyan nagy problémának a Család utca leendő járatsűrűségét. Igényelte már a Törzs utca ezt. Inkább a dél-keleti csücsökbe, az új körforgalomhoz kellene egy megállópár, mert nagyok a gyaloglási távolságok.
És mi a helyzet a munkaszüneti napokkal? Hiába van a Törzs utcán csúcsidőben nagy forgalom (még a 44-est a 10-15 perces követésbe bele sem számoltuk, pedig az is megy óránként kétszer), szombat délután és vasárnap óránként 1 db busz van (az is csak 1 rányba), a 20-as. Az nem kevés?
Örökösföld esetében Törzs utca kiszolgálásának javítása folyamatos igény mutatkozik, a forgalomfelvételek alapján pedig a Család utcán nagyon sok a csúcsidőszakban is üres járat.
17K-ból 17Y a Kórház - Törzs utca kapcsolat létrehozása érdekében lett kialakítva, így lett biztosítva az az igény, hogy mind a Család, mind a Törzs utcából el lehessen érni a Rendelőintézetet és a Kórházat is. A Törzs utcán a 17Y-20/21 hangolva közlekedik, kb. 30 perces követést biztosít, ezek közé talál bele csúcsidőszakban a 11-es, így a Törzs utcán reggel 10 perc, délután15 perc lesz a közös követés.
Család utcán csúcsban óránként 10 db. indulás továbbra is marad irányonként. (1 db 20/21, 3 db 10, 4 db 5/5A, 2db 17), a csúcson kívül pedig továbbra is maradt, hogy az 5, 10, 17 járatok kb. 15 percenként közlekedjenek. A 90-es járatok nem műszakos használata is segíti ezen felül a csúcsidőszak kiszolgálását. Az eltérő igények miatt egy egyszerre közlekedő 5/17 a Család utcában a Kodálynál már nem egyszerre fut.
Kora reggeli és késő esti eljutások terén Hortobágy EC csatlakozás miatt lett reggel az első 12-es, és első 6-os 10 perccel korábbra hozva, illetve este naponta (péntek-vasárnap a Sóstó IC-t is figyelembe véve) a 23:30-as 18-as.
A jelenlegi 17K (és a nemsokára induló 17Y) Kórház felé közlekedése igazából a Kertváros-Kórház kapcsolat miatt indokolt. Főleg mióta nincs 23-as busz. Örökösföldnek valóban nem előnyös, de azt lesz*rják.
Igazából a mostani módosítással is jelentősen romlik Örökösföld (azon belül a Család utca) ellátottsága.
Egyébként kérdem én: valóban ilyen sok az utas Örökösföld és a kórház között hogy az 5-ös nem elegendő?
Szerintem sokkal többen utaznának a Belvárosba mint a kórházhoz Örökösföldről, így ahelyett hogy a 17-es tenne egy nagy kerülőt a kórház felé, szerintem inkább arra kéne törekedni, hogy a Belváros-Örökösföld közötti úton minél rövidebb legyen a 17-es menetideje és nem óriási kerülőkkel kéne mennie - ezalatt értem azt hogy akár a Nyírpláza felé is mehetne.
Én úgy gondolom, hogy sokkal jobb megoldás lenne ha inkább a 6-os és 10-es busz menne az SZTK helyett a kórház irányába, hiszen ezeknek a járatoknak ez nem igazán okozna kilométer növekedést, a menetidőt se befolyásolná különösebben, és a belvárosba tartó utasoknak se kellene kerülővel utazniuk. Aki pedig mondjuk a vasútállomáshoz utazik a 10-essel annak meg teljesen mindegy hogy a kórház vagy az SZTK érintésével megy.
Ráadásul egyáltalán nincs összeegyeztetve a 21-essel. Ha az ember napközben a Búza térre menne a Család utcáról, akkor minden óra 25-kor megy el a 21-es és 30-kor a 17-es. Délután óra 12-kor 17, 25-kor 21, 42-kor 17, aztán félórás lyuk. A Rendelőintézet felé még okés, a 6/10 kombóval és a 20-assal együtt.
Egy FB-oldalon, egy OFF borsodi új MAN csuklósokat ábrázoló kép alatti kommentek között olvastam, hogy a NUP-090 MAN SG 263-as a váz végig rozsdásodása miatt selejt lett, és a DUD-764 veszi át a helyét, valamint a HZE-124 Mátészalkáról visszakerül Nyíregyházára. Ez mennyire igaz?
Egyetértek. Sokkal jobb az Országzászló tér megálló, mint a Bessenyei tér. Közelebb van a Belvároshoz. Eddig akárhányszor szálltam ott fel olyan buszra, ami eredetileg a Bessenyei téren állna meg, mindig volt ott felszálló utas bőven. Elég hamar megszerették az emberek.
És igen, a Zrínyi Ilona utca megálló is nagyon jó lenne, mert az még közelebb van a központhoz. Viszont jelenleg nincs megállópárja. A másik oldalon is jó lenne egy Zrínyi Ilona utca megálló. Szerintem igencsak kihasznált lenne, ha megállna a ott a 6/6Y/66/8/8A/10/10A/90/92/H40.
Off: Nem hittem ma szememnek, amikor megláttam a Vay Ádám körút megállóban a piros ház oldalában az egyik új jegykiadó automatát. Ezt is elértük. Igaz pár év lemaradással, de örüljünk, hogy van már legalább. Ki van rá írva, hogy csak szeptember 1-től üzemel. Esetleg valaki látott már máshol is automatát?
Nem sűrűn vagyok Nyíregyházán, de látom, hogy az összes menetrend, térkép a 6, 8, 10-es viszonylatoknál azt mutatja, hogy a Bessenyei téren át közlekednek, ehhez képest az a valóság, hogy az Országzászló tér érintésével mennek. Az Országzászló téren a Bessenyei téren lévő menetrend van kifüggesztve. :)
Régebben volt az átépítés miatt ez az ideiglenes terelés, de most a weboldalon sincs sehol ez megemlítve. Hozzáteszem, nagyon helyes ez a lépés, mindenképp jobb így, annyival kiegészítve, hogy a déli iránynak a Bethlen-Egyház utcai csomópont után közvetlenül kellene egy megálló a kereszteződés után, hogy a színház (és a tér) jobb kapcsolatot kapjon. A másik irányban pedig a Zrínyi Ilona utcában is megállhatnának.
A 23-as visszaállítását arra az esetre értettem, ha mindenáron ki akarják nyírni a jelenlegi hosszú 6-ost. Mert még az is sokkal jobb megoldás lenne, mint a 9/9Y bohóckodás. Bár nekem vagy olyan érzésem, hogy a 27-es beindítása miatt van szükség a hosszú 6-os likvidálására, mert kell a kapacitás hozzá.
Abban egyetértünk, hogy a Törzs utca mostohagyerek volt, és nagyon gáz volt a régi ellátottsága (off: eléggé hasolít a Debrecen Tócóskert lakótelep Derék utca vs István utca elátottságára), de a 17-es részbeni átpakolása igen is problémás, ha a Búza tér - Család utca kapcsolatot nézzük. Mert az utas azzal nem lesz elégedett, hogy ha sokára jönne a (Család utca szemszögéből) megritkított 17-es, hogy akkor ott az 5-ös (és gyalogolj), vagy menj 10-essel a Vasvári Pál utcáig (és onnan is sétálj egy picit, bár onnan már nem sokat kell) ~15 perccel hosszabb menetidővel. Akkor inkább kocsival megy, vagy sétál végig. Az idősebb utasok meg így jártak.
Az mondjuk igaz, hogy régen a 17-esek egy része a Törzs utcán ment (17T), de akkor meg ott volt a Család utcán 23-as. Az is logikátlan volt, már akkor is szerintem a 23-asnak a Törzs utcán kellett volna mennie.
Sőt, ha az újrainduló 23-ast (és az új 23Y-t) a 20/21-el hangolva közlekedttetnék (ami járhatna az órás ütemnél sűrűbben, mert nekem az a tapasztalatom, hogy a ritka követés miatt sok örökösföldi nem is számol a járattal utazása tervezésekor), akkor akár a 11-est is meg lehetne szüntetni. A 23/23Y járhatna reggel 6-7 körül 20 percenként, délelőtt és késő délután/este óránként, valamint a délutáni csúcsban fél óránként. A 20/21-el kiegészülve semmi szükség nem lenne a 11-esre.
Szerintem annyiban jobb az "A" (rövidebb járat) és az "Y" (hosszabb/kicsit eltérő járat) használata, mint a számduplázás, mert az sokkal jobban megszokott Nyíregyházán (illetve más városok többségében is).
Külterületi járatokra én is kíváncsi leszek. Nagyon időszerű lenne már egy hard reset nekik. Meg a külterület-belterület baromság elfejeltése is fontos lenne.
A 6-9-9Y-10-17 kavarás viszont már nem hangzik túl jól. Ha jól értelmezem, akkor romlani fog a Család utca - Vasútállomás kapcsolat (ezt azzal lehet max elkerülni, ha megszűnik a 10A és minden 10-es Örökösföldig megy), a Család utca - Búza tér (meg a belvárosi kapcsolat is, mivel az 5-ös csak részben érinti azt) kapcsolat pedig nagyon erősen romlani fog a hosszú 6-os kiiktatásával, valamint a a 17-es részbeni Törzs utcára pakolásával.
Szerintem a 6+10 járatsűrűség a Kert utcán nem fog romlani, mert besűrítik a 10-est. Nem látok egyébként logikát ebben a változtatásban, a teljesítmény szerintem marad, a 9-esek a mostani 6-osok idejében fognak közlekedni, csak máshogy fogják hívni, és csak a Vasútállomásig. A jelenlegi annyiból jobb, hogy nem kell átszállni a Huszár telepről és a Kertvárosból annak, aki Örökösföldre és a Malomkertbe menne, viszont kevésbé egységes.
A 23-as jelenlegi formájában felesleges, Minden területét lefedi átszállásmentesen a jelen hálózat, a 9-essel ez már nem lesz így.
A 8B-ről (inkább 88) már volt szó, de a rendszer úgy lenne teljes (csak az nem fér bele a teljesítménykorlátba), hogy a Berenát utca végén nem jobbra fordulna a Kemecsei útra, hanem balra, és a 14F karikájában menne (a Korányi elágnál is a sorompó felé), és a Berenát utcán menne vissza Sóstógyógyürdő felé. Az összes 14F pedig alap 14-esként közlekedne. Így Sóstóhegy és Sóstógyógyfürdő is össze lenne kapcsolva (hiszen Sóstóhegy központja inkább a vasút keleti oldala), a sóstóhegyieknek pedig nem kellene gondolkodni, melyik irányú megállóból fog indulni a busz, ha a Korányira vagy a Sóstói útra mennének.
Nem tartom nagy problémának a 17-es Törzs utcára terelését, az a rész mostohagyerek volt eddig és méltatlan módon volt eddig elhanyagolva, pedig szépen kiépült a terület. Az 5-ös és a 10-es ott marad a Család utcán. Inkább kellene egy megálló a Törzs utcai körforgalomhoz. A 17-es szétszedésével meg egy kevésbé tanulható, kevésbé ütemes rendszert kapunk. Ugyanúgy, mint a 13-as, hogy néhány járat felborítja az ütemet.
Számozás.
Teljesen logikus az 5A-5-55 felépítés. A B, K, Y kavar be. A 7-18-44 azért maradt meg, mert valamelyik képviselő ragaszkodott a 18-ashoz, de simán lehetne 7A-7-77.
A 3A-3-30 csoportnak is inkább 33-nak kellene lennie.
A H-s jelöléssel kellene valamit kezdeni, mert így, hogy 30 és H30 is lesz, hajaz a régi 40-es problémájára. Mondjuk eleve egy drasztikus változást ígértek, hogy rendbe szedik a külterületi hálózatot, hát most majd meglátjuk, mennyire sikerül.
A 8B, 13Y és 27-es nagyon jó ötlet. Főleg a 27-es. Régóta hiányzik már egy ilyen kapcsolat.
A 6-9-9Y-10-17 kavarás viszont már nem hangzik túl jól. Ha jól értelmezem, akkor romlani fog a Család utca - Vasútállomás kapcsolat (ezt azzal lehet max elkerülni, ha megszűnik a 10A és minden 10-es Örökösföldig megy), a Család utca - Búza tér (meg a belvárosi kapcsolat is, mivel az 5-ös csak részben érinti azt) kapcsolat pedig nagyon erősen romlani fog a hosszú 6-os kiiktatásával, valamint a a 17-es részbeni Törzs utcára pakolásával.
A legcélszerűbb és a legtöbb embernek jó megoldás a 23-as visszaállítása lenne a Törzs utca felé közlekedve. Így a 17-es egységesen maradhatna a Család utcán, nem kellene megvariálni.
Meg egy 23Y is kellene az Esélycentrum érintésével, illetve egy 23A Esélycentrum - Vasútállomás (ez csak a Bencs igénye szerint napi néhány járat lenne iskolaidőszakban).
Meg a számozásokat is ideje lenne átgondolni, mert kezd már kissé össze-visszasággá válni a rendszer.
pl.
2-22
22-esből 2Y
7-18-44
Lehetne a 7-es 18A, a 44-es 18Y, 18 változatlan
5-5A-55
55-ösből 5Y
8-8A-8B
8B helyett én 8Y néven indítanám el.
14-14F
14F-ből 14Y
Ez a jelenlegi, B,F,K számduplázás még egyéb kiegészítés nagyon kuszává teszi az egészet.
Legyen fixen "Y" a hosszab/kicsit eltérő útvonalú járat, "A" a rövidebb járat.
Biztos valami hasonló az elképzelés. Szerintem Nyíregyázán a JSZ-379 Selejt de megmarad mint nosztalgia kocsi (remélhetőleg). GMY elméleileg már selejt, DUD-764 meg nemadják ki vagy átrakják máshova , így a 3 öregebb buszt kiváltják az MAN -ek . Aztán hogy mi van Gyarmaton meg Szabolcs más településein arrol majd más nyilatkozik :D
Na basszus. Szinte sejtettem. Pedig a csukló gumit is alig 1-2ève cserélték neki ha jól tudom😔 De tudom jönnek az új oroszlánok és az idős buszok repülnek. Eljárt felettük az idő.
sziasztok.pár kérdésem lenne a mostani vagy néhai nyíregyi buszokról:
AVE 316 al mi lett selejtezése után? tetszett az a busz,mint a 280.17 esek általában a szabolcsnál.
Romániába JSZ 377 et adták el csak a 260.32 esekből?gondolom.43 as is van ott.
Mindenből pár db jellemezte a cég helyközi flottáját ,mint nógrádban.(tán csak autosan,credo van több)Rába,ik.415,256.42,MAN pár db van.biztos visszaüt néha.
bocs ha pár dolgot rosszul tudok,de nem vagyok jártas arra,de azért ismerem a típusokat,JSZ 379 et pedig vezettem is anno.
Ma az örök fiatal már tartalékos JSZ-379-es ment még Nyíregyről Kemecsére 14:46kor :) szóval az utolsó nyári napjaiba is helyetesíti a fiatalabb dolgozni nem akaró egyedeket :D