Keresés

Részletes keresés

Racilaci Creative Commons License 2023.12.28 0 0 113264

Azért az a számomra még kérdés, hogy Bujtor volt-e bármiben tehetséges.

Előzmény: F1 Hierro (113263)
F1 Hierro Creative Commons License 2023.12.28 0 1 113263

Mondhatni, kivette Ádám kezéből a hatalmat, aki akkor már nagyon belefáradt a munkába, kezdett betegeskedni is, és ezt – teljesen jogosan – Pista kihasználta. Nem bírálom őt, hiszen nagyszerű szakember volt, de tény, hogy ezt a helyzetet nem tudta kezelni, és ugyanabba a hibába esett, mint maga Ádám, hogy mindent ő akart csinálni.

Az Ötvös Csöpi-filmekkel is ugyanezt csinálta Bujtor, a széria előrehaladtával egyre inkább maga alá kaparta az alkotómunkát (plusz ott még a főszereplő is ő volt), meg is lett az eredménye: megfigyelhető volt a filmeknél a lejtmenet, majd az ezredforduló után jött a kínosra sikerült Zsaruvér és csigavér minisorozat.

Előzmény: funfun111 (113261)
janderka Creative Commons License 2023.12.28 0 2 113262

@m8games írja le jól a lényeget: "Szerintem a Szomszédok a magyar televíziózás leggyengébb produkciója (az utóbbi 20 évet nem számítva, mert abból nem láttam semmit). Ha a Fidesznek köszönhető a megszűnése, akkor ez volt az egyetlen pozitív cselekedetük a hatalomra kerülésükkor. Bujtor teljes joggal építette le, a csalódás inkább a mód, ahogy eljárt. Az olyan Fideszes."

funfun111 Creative Commons License 2023.12.28 0 2 113261

Bujtor István kaszálta el a Szomszédokat: végre kiderült, miért szűnt meg a legendás tévésorozat

 

"Sokak számára máig nem tisztázott, miért kellett 13 év után hirtelen véget érnie a Szomszédok című kultikus sorozatnak"

 

https://www.blikk.hu/sztarvilag/hazai-sztarok/bujtor-istvan-szomszedok-elkaszalta/82qmc5h

 

Remélem, jövőre is ki fog végre derülni!

 

Amúgy végre kiderült továbbá még valami is:

 

"Az 1987-től 1999-ig tartó ikonikus sorozat megálmodója Horváth Ádám volt, aki egyedül felelt az egész produkcióért. A rendezés mellett ő találta ki a történetet, írta meg a forgatókönyvet és a szöveget is. Ebbe azonban egy idő után belefáradt."

Mazsola0070 Creative Commons License 2023.12.27 0 1 113260

Azt hiszem, már itt a topicban is beszéltünk róla korábban, némileg vicces, amikor különböző zenészek, táncosok, színészek telesírják a médiát, hogy milyen megalázóan alacsony nyugdíjból kell megélniük.

 

Arról sosem szól a fáma, hogy vajon az elmúlt ötven évben minden fellépés, hakni, családi rendezvény, esküvő, stb., stb. után a helyszínen megkapott gázsit bevallottak az adóhivatalnak és a TB-nek, és megfizették utána az adót és a nyugdíjjárulékot? 

 

Mert egy alkalmazottnak meg kell fizetnie, ha akarja, ha nem, mert mindent levonnak tőle, kérdés, hogy aki például egy esküvőn való fellépés után zsebbe kap milliókat (mert manapság már ilyen tarifákról írnak) az ezt szintén megteszi?

 

Mert az biztos, hogy az aktív éveikben így lehet venni csodaházakat, autókat, viszont ennek az az ára, hogy a nyugdíj meg rohadt kevés lesz, ha nem fizetett be minden jövedelme után egy csomó nyugdíjjárulékot.

 

Nagyon vicces volt, amikor a neves rockert először mutatták a TV-ben a csicsa, úszómedencés, kertes házában, meg hogy milyen kocsijai vannak, aztán pár nap múlva meg rinyált valamelyik bulvárban, hogy neki milyen alacsny a nyugdíja....akkor ez hogy?

 

Kordáékat becsülöm, az ő életkörülményeikről látszik, hogy kőgazdagok, meg is dolgoztak érte évtizedekig, viszont Kordát még soha nem hallottam nyilatkozni, hogy milyen kevés a nyugdíja (pedig biztos az övé is az lehet, de szerintem nem is szorul rá, ahogy a többi sem).

 

Lehet, hogy ez nem igaz Pásztor Erzsire, és ő soha nem kapott zsebbe egy hakni után egy petákot sem, fentiek csak a cikkről jutottak eszembe.

 

 

 

 

 

Előzmény: Babetta anyo (113257)
Babetta anyo Creative Commons License 2023.12.27 0 0 113259

Vessetek a mókusok elé, én tényleg röhögtem rajta. Hasonlított egy pár régi-régi, itteni összefoglalóhoz. És még lényeglátó is volt....

Ahogy írod, valóban az egyetlen dolog, amit a szemére vethetnénk, hogy milyen létjogosultsága van egy 23 éve nem játszott sorozat ünnepi epizódjait csócsálni 2023-ban.... no, de szerintem ha már, akkor lássuk meg a magunk szemében is azt a gerendát, ne csak az övében a szálkát... :D

Előzmény: Mazsola0070 (113250)
Babetta anyo Creative Commons License 2023.12.27 0 0 113258

Azért szvsz nem ilyen egyszerű a dolog kezelése.

Amúgy szerintem ÁA nem igazán volt kövér sosem. Az tény, hogy kibaszottul előnytelen ruhákat kapott szinte mindig, amik azt emelték ki, ami épp nem volt rajta előnyös.

A másik, ami belejátszhat, bár ebben nincs tapasztalatom, de mindig elmondanak, hogy a kamera mennyire kövérít, különösen, ha azzal a hanyag leszarom eleganciával kezelik, mint ahogy Horváth minden mást is kezelt a sorozatban* (épp most cikkeztek róla pl. hogy az Igazából szerelem "duci csaja" is mekkora gáz, hogy ducinak van bemutatva...de pl Kate Winslet is mindig kapott hideget-meleget, aztán csak egy hétköznapi, egészséges női alkat)

A harmadik, hogy kamaszként sokan tök m ás testalkatúak, mint az ideális, ami a pubertás végével magától eltűnik...szóval szvsz kár is, max. nagyon szélsőséges esetekben, fogyókúráztatni gyereket/kamaszt. (az én gyerekem is abszolút így volt: először normál testalkat, aztán felsőben pufi lett, anélkül, hogy bármi megváltozott volna a kajálási és sportolási szokásaiban, aztán a pubertás végével egy teljesen átlagos testalkat lett)

 

És mindez egyébként magyarázat arra is, miért nem szeret ÁA visszatérni a Szomszédok univerzumba. Meg arra is, hogy mennyire maradandó nyomot hagyhatott benne ez az egész: hiszen rendszeresen a fogyásaival volt tele a média, holott, ha azt nem is mondom, hogy sose volt súlyfeleslege, de semmi annyi és olyan, ami egy bizonyos testalkaton kívül, bárkivel elő ne fordulhatna egy rosszabb passzban....

Előzmény: funfun111 (113251)
Babetta anyo Creative Commons License 2023.12.27 0 1 113257

Kell nekem kommenteket olvasgatni... az emberek nagy többségének fogalma sincs, hogy egy színész hogy fizet járulékot (pedig Horváth Ádám még a Szomszédokba is belevette Etus és a könyvelője kapcsán...igaz, Etus se értette, meg Taki sem). A másiknak, ahogy a pedagógusoknál is, csak az a munka, ha a bányában napi 16 órában robotolsz vagy markot szedsz a mezőn.

Egy értelmes komment volt, amelyik levezette, hogy a Kossuth díj, az per pill úgy 25 milka (én kerekítek, ő pontosan számolt), a Jászai díj élete végéig havi fix, most 120+ ezer forint. Ami lássuk be, több, mint amit egy átlag (pardon, épp most futott át a szemem a telex főoldalán, hogy miért nem mond semmit az átlagbér), szóval a medián magyar nyugdíjas kapott és kap.

Amitől én bármennyit megszavazok neki, mert tényleg nagy színésznő....csak sajnos Magyarországon rengetegen élnek, nem csak nyugdíjasok, hanem aktívak is ennél kevesebből per fő, és soha előtte esélyük sem volt félretenni vagy előre öngondoskodni... De persze ő volt az első, aki összeget is mert mondani a sírámok mellé., szóval le a kalappal a bátorságért (vagy csak vak a ló, nem bátor és 87 évesen nem érezte, hogy elég lenne a sírás magában)

Meg az is igaz, amit még valaki írt, hogy valószínűleg arról van szó, hogy korábbi aktív éveiben nem szokott hozzá, hogy csak ennyiből kell megélnie, az ember meg már csak olyan, hogy szinte nagyobb fájdalom, ha valami már megvoltat kell feladni, mint ha az a valami sosem lett volna az övé, azaz simán lehet megrázkódtatás, hogy csak enyiből kell kijönnie. (és ezt minden irónia nélkül mondom)

Előzmény: bendeguz90 (113252)
Babetta anyo Creative Commons License 2023.12.27 0 0 113256

Mondjuk, Tyúkanyó sem volt az a szupermodell alkat. Még fogyókúrázott is a sorozatban, ha jól emlékszem...bár, lehet többet ért volna, ha a feleseket kiiktatja.

Előzmény: funfun111 (113255)
funfun111 Creative Commons License 2023.12.27 0 1 113255

Még annyi jutott eszembe szegény Julcsibe gúnyolásáról, ugyebár Mesterné-Tyúkanyó-Etuskó antréja is Jócó ledagadtozása volt. Könnyen lehet, ő és Mester poénkodhattak a stábból Ábel Anita súlyán. Bár nem volt saját gyerekük, de biztos jól érettek a gyerekek, kamaszok nyelvén.

Előzmény: funfun111 (113251)
funfun111 Creative Commons License 2023.12.27 0 1 113254

Niiiiincs péééééénz!!!! Szerencséje Janka néninek, hogy egyedül kell a nyugdíjból és a munkából kijönnie, mert ha férj, unoka, unoka vezető beosztású unokavő is vele lakna, 4 fizetésből és 2 nyugdíjból még nehezebben jönne ki.

Előzmény: bendeguz90 (113252)
bendeguz90 Creative Commons License 2023.12.26 0 0 113253

Úgy látszik, hogy az ismételten fel fog pörögni a Szomszédokról szóló cikkek.

Előzmény: bendeguz90 (113252)
bendeguz90 Creative Commons License 2023.12.26 0 0 113252

Pásztor Erzsi egyik nyilatkozatáról is született egy cikk

 

 

https://www.blikk.hu/gazdasag/penz/pazstor-erzsi-nyugdij-rezsi-penz/6n3n1ey?sl_ps=d_10

Előzmény: funfun111 (113251)
funfun111 Creative Commons License 2023.12.26 0 0 113251

Ábel Anitának voltak a legnagyobb konfliktusai a Szomszédok rendezőjével: „Ádám nem volt fogékony arra, hogy egy kamasszal áll szemben”

 

https://www.blikk.hu/sztarvilag/hazai-sztarok/abel-anita-szomszedok-julcsi-sorozat-horvath-adam-kamasz/6zg7qdc

 

"Anita akkor volt kamasz, ezért ő teljesen másképp élte meg ezt az egészet. Akkor voltak súlyproblémái, cikizték is, amiért erősebb testalkatú. Szerintem ez is oka annak, hogy nem szívesen beszél erről"

 

Kik cikizték? Miért nem próbált lefogyni? Ha meg annyira szarul érezte magát, miért nem hagyta ott az egészet? Magdi anyus nélkül is volt élet a Barátok közt-ben.

 

 

Mazsola0070 Creative Commons License 2023.12.26 0 0 113250

Egy újabb elképesztően aktuális szösszenet a Szomszédokról (végül is még csak 24 éve adták le az utolsó fejezetet), pozitívuma, hogy ez nem a tömjénező, hanem a kicikizős verzióból való:

 

https://port.hu/cikk/tv/szilveszteri-fergetegpartik-a-szomszedokban/article-98564?utm_source=index.hu&utm_medium=doboz&utm_campaign=content

bendeguz90 Creative Commons License 2023.12.26 0 1 113249

Tegnap este már végig néztem, a szokásos idealizálás és azért GM is elmondta, hogy hát igen beszélhetünk volna a rossza dramaturgról meg az életszerűtlenségekről*, de mégsem. (amit meg Epres Attila mondott a mai kor állapotáról, miszerint az ilyen sorozatra elkészítésére esély sincs az sajnos nagyon találó korrajz volt)

 

* de GM azt mindenképpen elkezdte a kaparni a felszínt Epres Attilánál, hogy a kávézó mi akart lenni

 

 

Az meg kifejezetten sokatmondó volt, ahogy Epres vagy Borbély László mennyire gáznak tartott egy-egy jelenetet. 

Előzmény: Bogyócica (113247)
oldmumus_v.2 Creative Commons License 2023.12.26 -1 0 113248

én is most akartam belinkelni

Előzmény: Bogyócica (113247)
Bogyócica Creative Commons License 2023.12.26 0 0 113247

Újra együtt a Szomszédok a Partizánon! 

Janka néni, Vágási Feri és Jutka, Mágenheim Juli, Bujtás János rendező, az Alma presszó pincérei: Laci és Rezső. 

 

https://youtu.be/oZZ5CkBoKks?si=OGTwcGPk6MAq04Bo

bendeguz90 Creative Commons License 2023.12.24 0 0 113246
Babetta anyo Creative Commons License 2023.12.20 0 1 113245

A Lovasszinhaz karacsonyi bulijanak tortajaval kivannek minden topiktarsnak karacsonyra nyugalmat es pihenest, az uj evre meg azt,hogy valosuljon meg, amit o kivan maganak.

(Nekem pl.  az is lehet az egyik kivansagom akar, latva ezt a tortat, h soha ne kelljen megennem Tenya fejet vagy testenek mas darabjat, illetve h soha ne kelljen olyan helyen dolgoznom, ahol a fonok magat rakja egy tortara, meg poenbol sem)

funfun111 Creative Commons License 2023.11.27 0 0 113244

Tudtad, hogy Bástya elvtárs feleségül vette Móricz Zsigmond lányát?

 

https://port.hu/cikk/tv/tudtad-hogy-bastya-elvtars-felesegul-vette-moricz-zsigmond-lanyat/article-97896

 

6. Béla bácsin mindig jókat lehetett nevetni a Szomszédokban Természetesen nem feledkeztünk meg Both Béla leginkább ismert szerepéről, az idős magyar–történelem szakos tanárról, Báthory Béláról sem.

 

És persze az internet népe nagy nevetések közepette évről évre újra és újra előveszi (haha!) Béla bácsi kultikus „péniszmintás pulóverét” is! - ez nekem új volt... illusztráció a cikk alján.

 

hungarianprosztó Creative Commons License 2023.11.24 0 0 113243

📸 Nézd meg ezt a videót a Facebookon!
https://www.facebook.com/share/r/3bPaKfHK5DBra8Ga/

Racilaci Creative Commons License 2023.11.23 0 1 113242

Helyes is. Az Angyalbőrben is nagyszerűen sikerült, a forgatás után hónapokkal össze is omlott a Magyar Néphadsereg.

Előzmény: bendeguz90 (113241)
bendeguz90 Creative Commons License 2023.11.23 0 0 113241

Elnézést az off-ért (bár ugye megállapodtunk abban, hogy a magyar sorozatokról általános is lehet itt beszélni), de úgy látszik lesz újabb propaganda sorozata a honvédségnek

 

https://hvg.hu/itthon/20231121_865_millios_allami_tamogatasbol_forgat_filmet_a_honvedseg_toborzokampanyanak_arcaval_az_Elkrtuk_producerenek_cege

janderka Creative Commons License 2023.11.22 -2 1 113240

Mondjuk azt én sem érem fel éssszel, hogy egy akárcsak közepesen is beszámítható elméjű 30-as fiatalt mi a retkes franc vihet rá arra, hogy Szomszédok rajongó legyen... Hacsak nem köti valami szeméyes családi emlék a sorozathoz. Bár fiatalok közöt taroló Korda-Balázs duó sikerét veszem, akkor nem is annyira meglepő. Bár értelemesen nem is indokolható. 

Előzmény: janderka (113239)
janderka Creative Commons License 2023.11.22 -2 1 113239

Erős hullámvölgyben lehet. Volt egy - ilyen-olyan haveri kapcsolatokkal megtámogatott, de működő - saját vándorszínháza, ami kampec lett. Közben pedig meg is örgedett. Érthető, hogy a múlt sikereiből próbál erőt meríteni. Még ha az a siker kritikus minőségű volt is. 
Az meg hogy benne van a rajongói csoportban (szerintem legalábbis) nem azt jelenti, hogy ő a motorja, hanem hogy rendelkezésére áll a fanoknak. Kicsit olyan, mint a Knight Rider vagy a Vissza a jövőbe találkozók Amerikában. Csak ott ki van hozzá építve egy egész iparág. Itt meg sufnituningban járogatnak ki az érdeklődők az egykori terepre, rácsodálkozni a még fellelhető helyszínekre és szereplőkre. 
Kicsit sárga, kicsit savanyú, de a mienk. 

Előzmény: Babetta anyo (113235)
Babetta anyo Creative Commons License 2023.11.22 0 1 113238

Es a cikk vege fele azert meg a valosag is beszuremlik, h a mai fiataloknak meeeennyit jelent a sorozat 😗

Előzmény: Babetta anyo (113237)
Babetta anyo Creative Commons License 2023.11.22 0 0 113237

Ivancsis a rajongoi klub tagja...hat ez padlo...top perszeakkor, ha nem iis varja meg, h valaki megirja,  ilyen nagy vokt Jutkakent, hanem maga is fenyezi magat a sorozatban..

Előzmény: bendeguz90 (113234)
Babetta anyo Creative Commons License 2023.11.22 0 0 113236

Hat, vessetek a mokusok ele, de en igenis szanom pl. Ivancsicsot, ha neki az orom, h tagja (o) a Szomszedok rajongoi csoportnak es ott borogatja a lelket, nyalatja korbe magat negyed evszazaddal a sorozat utan,  h o igenis ert el sikereket. Meg hogy elmegy Gazdagrerre emlekezni meg ahogy minden szarba elmennek nyilatkozni, interjuzni egy szar sorozat meg szarabb szerepe kapcsan. Nyomor.

Nem azt mondom ezzel, h ez ugyanaz, mint a lerokkant vajar, akinek eselye sem volt jo eletre, de most meg nem tudja fizetni a lakastorlesztot sem a rokkantnyugdijabol, ezert hajlektalan lesz vensegere, hanem, h szanok mindenkit, aki boldogtalan es ezert a multon sohajtozik...meg akkor is, ha reszben vagy egeszben az o hibaja is.

Előzmény: funfun111 (113233)
Babetta anyo Creative Commons License 2023.11.22 0 0 113235

En se azt irtam, h egyetertek veluk, hanem, h sajnalom oket. Oket boldogtalanna tette ez a szerep (konnyu azt mondani, h de legalabb volt, ha nem lett volna, sem biztos...sot...hogy sikeresebbek, boldogabbak lesznek)

De szar dolog kiallni (es meg szomorubb hallgatni), mikor egyfolytaban azon sirankoznak (mint a Macskakban Tus), hogy en, mikor en ezt JATSZTAM, meeeekkkkora star voltam es vqgyok ma is. Kozben meg.. Es hogy alapja is legyen, meg ugy is torzitja el az emlekezete, mint ha egy Beaking Bad vagy a Maffiozok jelentosegu es szinvonalu sorozatban szerepelt es nyujtott volna barmi emlekezeteset...

Előzmény: Alpári Gnác (113232)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!