Keresés

Részletes keresés

CroGabi Creative Commons License 2016.08.23 0 0 6268

Köszönöm szépen, majd próbálkozom :-) jó lenne már tőlük végleg megszabadulni. Az a furi, hogy amióta így betegeskedik, teljesen visszavágjuk, egy levél sem marad rajta.... de amikor tavasszal kihajt, egyből ott vannak a leveleken...:-( de honnan?...:-(

Előzmény: brigó001 (6267)
brigó001 Creative Commons License 2016.08.22 0 0 6267

Ha nem lesz annyira erős a napsütés repceolajos permettel is érdemes lefújni,  ilyenkor inkább szappanos lemosó,  majd akár másnap lightos narancsolajos permet, ez kinyírja a pajzstetveket. 

Előzmény: CroGabi (6266)
CroGabi Creative Commons License 2016.08.22 0 0 6266

Szia!

 

Nem, ez "csak" gyapjastetű :-( Beöntözni sajnos nem lehet, nincs hová, marad a permet. Volt egy jó fajta régebben, az egyetlen ami használt, a kertészet saját keveréke. Most azt mondták idén, hogy betiltották, csak bio cuccot használhatnak...  Az pedig sajnos nem sokáig segített. :-(((  Már nagy kifejlett példányok mászkáltak rajta, ilyen még sosem volt... :-((

Előzmény: 'szti (6264)
CroGabi Creative Commons License 2016.08.22 0 0 6265

Akkor lehet, hogy ennek a nagy buginak is van valahonnan egy kis vész - víztartaléka....bár itt se talaj - se víz :-D Csak rengeteg kőőő. De persze, biztosan hatalmas gyökere lehet, 34 éves :-)

Előzmény: brigó001 (6263)
'szti Creative Commons License 2016.08.22 0 0 6264

van a gyapjashoz hasonló fehér vattás telepet képező amerikai lepkekabóca. nem lehet, hogy az (is) van?

Előzmény: CroGabi (6262)
brigó001 Creative Commons License 2016.08.22 0 0 6263

Franciaország déli részén van ahol hetekig sincs eső nyáron (ha esik sem sok) ,  mégis gyönyörűek  az egyébként cserépben vízigényes növények is. Egyik ismerősöm olyan cégnél dolgozik,  ahol ültetnek is és ő mesélte mélyen csövet dugnak a növény mellé ültetés után, ezen keresztül csak nagyon enyhén öntöznek és sanyargatják a növényeket, hogy lefelé terjeszkedjen a gyökér és megtalálja a talajvizet. Felülről nem locsolják,  nehogy felfelé gyökeresedjenek. Amennyi gyökér lehet alattuk,  a mi cserepeseink bonsaiok hozzájuk képest. 

Előzmény: CroGabi (6262)
CroGabi Creative Commons License 2016.08.21 0 0 6262

Ez a nagyobbik murvafürtünk, nem tudom honnan kap vizet, mert locsolni nem lehet. A mellette lévő földsávban pedig olyan növények vannak, amit szintén nem nagyon kell locsolni. Mégis minden évben szép (csak azok a fránya gyapjastetvek :-( )

 

Előzmény: SolFlor (6260)
CroGabi Creative Commons License 2016.08.21 0 0 6261

Szia!

 

Esetleg valami gyökérprobléma? :-(   Ha napon mérsz 50 fokot, az szerintem átlagos :-) nem hiszem, hogy ez lenne a probléma. 

Volt, illetve van egy bugim, ami hasonlóképpen viselkedett, mint a Tiéd. Már  4-5 éve biztos nálam van, de évről-évre rosszabb állapotba került, örültem, ha egyáltalán hozott pár hajtást, levelet. Itt a csoportban írták nekem, hogy lehet esetleg gyökérprobléma. Idén elérkezett a pillanat, és egy sokkal jobb helyre került. Átültetésnél láttam, hogy szinte nem is volt már gyökere :-(  Most még mindig véznácska, de, hát ez az első éve az új helyen, viszont sok új hajtást hozott már.  Nem tudom mitől "sorvadt" így el a gyökér... (illetve a többi bugié pedig miért nem, hisz hasonló körülmények között voltak)

 

Én egy horvát szigeten vagyok, itt is kirepedezik a föld nagyon....nem bírom nézni, és locsolom (de nem is viszi túlzásba a virágzást) :-D   A szabadban lévők bezzeg...amiket senki nem locsolt, csak az eső...gyönyörűek :-)) 

 

 

Itt vannak a kis áttelepítettek....:-)  Az egyik épp, hogy csak virágzik, a másik kettőt (egy Vera deep purple, és egy fehér bugit) egy beszabadult báránycsorda teljesen lelegelte kb. 1 hónapja....már szépen hajtanak megint, de idén virágból szerintem már nem lesz semmi :-(

 

Előzmény: SolFlor (6260)
SolFlor Creative Commons License 2016.08.15 0 0 6260

Kint van a tűző napon, délutáni napsütés, rettenetesen erős, Spanyolország legdélebbi tartományában leledzik a kis drága. Az utcán burjánzanak, mint a fák, pedig senki nem gondozza... :) Lehet túlgondozom :( De a másik imádja a helyet, körülményeket 1 méterre vannak egymástól. Hetente táp-oldatozom. Olvastam, hogy tilos túl locsolni, de itt Spanyolországban van 50-55°C a napon és nap végére kireped a föld, ha nem locsolom meg. Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Most kipróbálom nem locsolni, és lehet, hogy kicserélem a földjét, nagyon sajnálnám, ha elpusztulna.

 

Előzmény: Island* (6259)
Island* Creative Commons License 2016.08.15 0 1 6259

Tűző nap, kevés víz, sok táp. A recept csak ennyi, de nagyon nehéz betartani.
Kb. úgy kell rá gondolni, mint egy virágos kaktuszra és nem egy trópusi növényre, akkor jól fog "működni". :)

Előzmény: SolFlor (6258)
SolFlor Creative Commons License 2016.08.15 0 0 6258

Sziasztok! 

Egy éve van 2 virágom, és idén elutaztunk 10 napra, és a kedves szomszédok "elfelejtették" meglocsolni őket. Azóta az egyik burjánzik, a másik levelei besárgultak, látszik, hogy nincs jó formában. Hoz új hajtásokat, de látom, hogy nem stimmel. Amikor hazaértünk tömve volt elszáradt virággal, nem dobálta el őket. Tavasszal pedig olyan ígéretesen indult, 1 db levelet nem hajtott, de 100 meg 100 virágot bontott. Próbálok feltenni képeket. Nem engedi... Szóval mitől lehet a levelek sárgulása, és az, hogy nem virágzik? Egy idősek a virágok, de nem egyforma fajták. Az egyik megháromszorozta a tavalyi méretét, a másik, meg töpörödik :( Az egyik pici virágokat hoz. Valamint a pirosnak vett nagyobb virágú idén sima, szokványos lila virágokat hoz. Ennek mi lehet az oka?

virág55 Creative Commons License 2016.08.10 0 0 6257

Ügyes! 

Én ilyenkor már kinyitom felül a fóliát és ha nem kókadnak a levelek akkor pár nap múlva le is veszem, és szoktatom a napsütéshez. Ha lankadnak akkor még visszazárom és szoktatom időnként a szabad levegőhöz.

Előzmény: don robert (6256)
don robert Creative Commons License 2016.08.10 0 0 6256


Sziasztok!
20 napja Kefalóniáról hozott kis bugi ágak meggyökeresedtek.. kérdezném,mennyi ideig kell őket fólia alatt tartanom még?

brigó001 Creative Commons License 2016.08.04 0 0 6255

Tolna környékén aki nagy murvafürtöket szeretne lila,  ciklámen,  piros színben a facebookon az Egzotikus és mediterrán növények klubjába kukkantson be.( 5000Ft) 

shalinacska Creative Commons License 2016.08.02 0 0 6254

Köszi, megkeresem akkor.

Előzmény: Lilike9 (6253)
Lilike9 Creative Commons License 2016.07.28 0 0 6253

Nekem azt mondta júniusban Fehérvárcsurgón a virágkiállításon,hogy az idén már nem megy Debrecenbe:-((

De néha szokott Budapestre menni és és ha több növény van rendelve akkor eltudja hozni, egy előre megbeszélt helyre.

Előzmény: shalinacska (6250)
Silvan Creative Commons License 2016.07.27 0 0 6252

Itt az elérhetősége: http://albizia.uw.hu/

Előzmény: shalinacska (6250)
Silvan Creative Commons License 2016.07.27 0 0 6251

Szabad most a murvafürtöt megmetszeni, ha igen akkor hogyan?

Köszönöm a segítséget!

shalinacska Creative Commons License 2016.07.27 0 0 6250

Sziasztok! Úgy tudom, hogy Markó Mihály szokott árulni a Debreceni Virágkarneválon bugit, tudja valaki, hogy a városon belül pontosan hol? Szeretnék tőle vásárolni. Nagyon köszönöm! 

TomiRio Creative Commons License 2016.07.19 0 0 6249

Sziasztok! Ha lenne valakinek fehér vagy sárga színű cserélhető Bugija akkor tudnák érte adni hibiscust vagy oleandert. ha valakit érdekel küldök képet milyenek vannak :)

syssy48 Creative Commons License 2016.07.17 0 0 6248

Volldüngerrel(? ha így írják). Azt kapta két naponként, aztán ez elmaradt, sőt volt, hogy 4 napig semmi vizet nem kapott, mert nem voltunk otthon, aztán megint naponta öntöztem, de csak esővízzel. Úgyhogy lehet sokkot kapott a sok összevisszaságtól:DDDDD

Előzmény: Jani71 (6247)
Jani71 Creative Commons License 2016.07.17 0 0 6247

Gratula! Azt tapasztaltam, hogy a nagy melegekben rendesen ki tud száradni a földje (és nyilván

melegszik is alaposan), de a szélsőséges eseteket maga a növény mutatja. Kissé megkonyul.

Laza, jó vízáteresztő képességű földet kíván, de azért nem sivatagi növény, kell neki a víz!

Milyen táppal kínáltad meg?

Előzmény: syssy48 (6246)
syssy48 Creative Commons License 2016.07.17 0 0 6246

Csoda történt, 4 év után virágzik a bugim!!!!!! Na még nem nagyon, de már szép piros levelek és bibék is vannak. Lehet ez a kánikula segített. És az, hogy minden nap öntözöm!!!!!????????????

Jani71 Creative Commons License 2016.07.17 0 0 6245

A tavalyi növényem így néz ki ma. :-) (Nagyjából középtájon lett levagdalva egyenként az idők

folyamán a felfelé menő, virágzó három ág, abból nőtt ki ez.)

Nagyon tetszik, szereti a talajt, tápot, helyet, amit kap, egyelőre hosszabb távú terveim is vannak

vele, mert stabil növénynek néz ki, amit jól el tudok látni az igényeinek megfelelően.

És gyönyörűen virágzik... :-))

 

Előzmény: Jani71 (6038)
parga 010 Creative Commons License 2016.07.06 0 0 6244

igen, levirágzik. Egy kicsit hagyd pihenni., kevesebbet locsold.Majd kezd el ujra tápos vizzel locsolni. be fog indulni ujra, de neki is szüksége van pihenésre.

 

Vicaa27 Creative Commons License 2016.07.04 0 0 6243

Sziasztok. Mitől lehetséges az hogy szinte már az összes szines levelét eldobalta a murvafurt. Szinte kopasz. És csak a színes hullott le.😭

deaf_fürt Creative Commons License 2016.07.02 -1 0 6242

Köszönöm szépen a tájékoztatást! 

Előzmény: 'szti (6241)
'szti Creative Commons License 2016.07.02 0 1 6241

a normál virágföldnél egy kicsit lazább, jó vízátersztő talajt szeret

Előzmény: deaf_fürt (6240)
deaf_fürt Creative Commons License 2016.07.01 0 0 6240

 Milyen földbe ültessük a murvafürtöt? Virágföld? 

Zazen82 Creative Commons License 2016.06.23 0 0 6239

Hello,,neked annyi fele fajtad van,,
sokszor szaporitasz is,,van esetleg elado ??
zazen23@gmail.com mail cimen megtudnak esetleg ezt beszelni??

Előzmény: dr agunov (6238)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!