Keresés

Részletes keresés

BELABACSI Creative Commons License 2020.09.29 -1 6 205748

Én is úgy gondolom, még bármi lehet, de azért egyértelműen azt nyilatkozni, hogy az utolsó helyezett (még, ha csak négy forduló után is), a toronymagas esélyese egy meccsnek, hát nem szakemberhez méltó. Mikor meg elkezdik megmagyarázni, hogy azért nekik volt igazuk, csak a Kispest elszúrta, mintha mi ott se lettünk volna, hát az már inkább a szánalmas kategória.

Azt nem nehéz megállapítani hol van a legtöbb pénz. Kizárólag az alapján jósolni, valóban semmit nem tesz hozzá a meccsekhez, a bajnokság, a foci értékelésének szakmaiságához. Akkor meg minek?

ISTEN ÓVJA A MENNYEI ÚjPESTET!

Előzmény: polovcev (205747)
polovcev Creative Commons License 2020.09.29 -1 6 205747

A szakértőink egy jelentős része a szezon kezdete óta azt jósolja, hogy a Kispest még a Videotonnal is versenyben lesz a makik mögötti helyekért. Láthatóan nem akarnak letérni erről az útról, így számukra minden vereség botlás, minden elhullajtott pont a taktikai éretlenség, esetleg egy bírói tévedés következménye és nem az ellenfél eredményes játékáé. 

Persze még a bajnokság elején járunk, simán benne van, hogy megtáltosodnak és felérnek a dobogóra. 

Ugyanakkor ugyanezek a szakértők jósoltak Debrecen-Vasas párharcot a másodosztályban. Amivel semmi baj nem lenne, hiszen a pénzügyi feltételek és játékoskeret alapján valóban ezt vártam én is. Csupán rámutat arra, hogy a szakkomenterek többsége semmilyen pluszt nem ad a játék világához. Akkor meg kár őket fizetni.

Előzmény: BELABACSI (205737)
sir mortimer Creative Commons License 2020.09.29 -1 3 205746

Felesleges volt a coming out. Aki vállalja amit te, arról tudja mindenki anélkül is, mi az intellektuális súlya.

Előzmény: ábrándos bendegúz (205742)
BELABACSI Creative Commons License 2020.09.29 -1 1 205745

A nevem és legalább az egyik címem nem szeretnéd?

Legyen elég annyi, nem az első ami megjelent nyomtatásban! De az első miért kaptam is valamit.

Előzmény: Fatboy Slim (205744)
Fatboy Slim Creative Commons License 2020.09.29 -2 0 205744

Novella???? Ehhez hol lehet hozzájutni?

Előzmény: BELABACSI (205740)
sir mortimer Creative Commons License 2020.09.29 0 4 205741

ábrándos bendegúz  19 órája    -10 3 205732

érdekes, hogy ma nem sírtok makik, hogy tegnap csak három magyar volt a kezdőtökben.

hmmmmm, ha már más szemében

Előzmény: ábrándos bendegúz (205732)
BELABACSI Creative Commons License 2020.09.29 -1 6 205740

örülök, hogy még egy ilyen kis mitugrász is issza a szavaimat folyamatosan. Hiába kaptam komoly elismerést a legutóbbi novellámra, csak az a leglényegesebb, hogy a serdületlen, az írással még csak ismerkedő olvasót is állandóan lázban tudom tartani. Csak így tovább csepp maki! Várd izgatottan a következő írásom is! Itt nem lesz irodalmi igényű, de élvezni fogod arra garanciát vállalok!

Előzmény: ábrándos bendegúz (205738)
JHSZ TTL Creative Commons License 2020.09.29 -1 7 205739

Köszönjük Bendegúz, de most már visszamehetnél a vasútas fórum bakterház rovatában az szerintem épp megfelelő a számodra (a végére képzelj olyan írásjelek, amilyet gondolsz)

Előzmény: ábrándos bendegúz (205738)
BELABACSI Creative Commons License 2020.09.29 -2 6 205737

Nézem tegnap a Góóól-t. Nem szoktam, de tegnap valahogy kapcsolgatás közben épp a Kispest-Újpestről szóló beszélgetést kaptam el. Nem is értem, de komolyan. A sok szakértő egyértelműnek vette, hogy az addig is utolsó Kispest csak úgy kaphatott ki az Újpesttől, hogy elbaszták. Alapvetően nagyon jók (hiszen addig is az utolsók voltak, a nemzetközi kupából simán kizuhantak, de legalább a sokkal gyengébb alsóbb osztályú kupaellenfelüket betegre verték), csak elhülyéskedik a meccseiket. Mintha nekünk közünk sem lehetett volna a meccshez. A szakértőink, mint a focink.

BELABACSI Creative Commons License 2020.09.29 -1 8 205736

Hát, szépecsém, sok mindent megmagyaráz, hogy szerinted a helyesírás hibátlansága, vagy az elütések már-már beteges kerülése, ami megmutatja mekkora az IQ-d. Megnyugtatlak, ha velem szembejön ezer átlagember az utcán, nem lesz tíz aki okosabb nálam. Te kb. 100-as vagy, ami azt jelenti, nálad a fele okosabb, a fele meg hülyébb az ezer szembejövőnek! De ne keseredj el, ez adottság, amit nem lehet nyelvtannáciskodással kiegyenlíteni, azt csak te hiszed.

Azért csak erőlködj!

Előzmény: ábrándos bendegúz (205734)
Miller a sör Creative Commons License 2020.09.28 -2 8 205735

Heti geci :-)

Előzmény: ábrándos bendegúz (205734)
BELABACSI Creative Commons License 2020.09.28 -9 11 205733

Annak inkább a 30 év taekwon-do látszhat meg az állapotomon, hamár valami.

De ne félj, egy valódi küzdőportos, még a magadfajta buzikat sem veri hülyére. Csak védekezésre használom, azért is mert az a meggyőződésem, hogy a tisztességes ember nem élhet vissza a másik tanulatlanságával akkor se, ha az egy primitív bunkó, és azért is mert a bíróságon is azt kérdezik először mikor megvert egy sporttárs egy magadfajta ótvar tahót, hogy hogyan is történt. És ha én azt mondhatom anélkül hogy hazudnék, hogy te megtámadtál (és ezt bizonyítani is tudom), akkor rendben van a dolog, ha elmondtam neked, hogy kevés vagy hozzám. De, ha mást mondok mert úgy volt, hogy én is beleegyeztem, akkor én is el leszek ítélve. És ma már nincs betyárbecsület, hogy ha te állsz nekem, akkor vállalod is. A legtöbb akit betegre vertek a sporttársaim, azt hazudja, hogy megtámadták. És, ha nincs tanúd, vagy az összes körülmény nem utal arra, akkor bajban van az is aki ártatlan.

Tulajdonképpen a taekwon-do csökkentette szellemi kapacitásom ellenére nyilvánvaló hatalmas szellemi fölényemmel se szép, hogy most is visszaélek, de ennyi öröm had maradjon meg nekem! Hiába szellemi nehézsúlyúként állok szemben egy szellemi papírsúlyúval, némi elégteétel nekem is jusson!

Előzmény: Dave Dee (205731)
Dave Dee Creative Commons License 2020.09.28 -11 8 205731

Akkor már érthető az állapotod!Fejre kaptad az ütéseket.. 

Előzmény: BELABACSI (205728)
BELABACSI Creative Commons License 2020.09.28 0 0 205730

A második félidőben jó nyolcvan percig benyomtuk a Kispestet..

Természetesen jó nyolcvan százalék ideig. Bocs!

Előzmény: BELABACSI (205727)
BELABACSI Creative Commons License 2020.09.28 0 9 205729

Muszbek: A magyar labdarúgó-bajnokság tragédiája a Puskás Akadémia NB I-es részvétele

https://foci.444.hu/2020/09/27/muszbek-a-magyar-labdarugo-bajnoksag-tragediaja-a-puskas-akademia-nb-i-es-reszvetele

A Hírstarton találtam. Csak azért teszem ide, mert sokunknak nagyonhasoonló a véleménye.

BELABACSI Creative Commons License 2020.09.28 -2 8 205728

Igen, a kettős rangadókon a Vasas bútorozott össze a makikkal, mi meg a Kispesttel. Ezzel együtt verekedtem én Kispestiekkel, Kispesten a Templom téren abban az időben. Valamiért Kispesten játszottunk velük bajnokit. Hogy miért arra már nem emlékszem.

Mindenesetre nagyon becsicskultak, hogy maki rigmusokat használnak, mostanában rendszeresen. Azt is mondhatnám: „maki csicska kispest tárbor, hej, hej!”

BOLDOG ÚjPESTET!

Előzmény: wizardry8 (205724)
BELABACSI Creative Commons License 2020.09.28 -1 9 205727

A második félidőben jó nyolcvan percig benyomtuk a Kispestet a kapujához. Megérdemelten nyertünk.

Az két újonc jó lesz, a Kasarati még jobb. A Talló a másodikban kifejezetten jól nyomta, nagyon megtartott a labdákat és mindkét gólban benne volt. Végre egy focizni is tudó csatár! A Simont a gól dicséri, de az nagyon, a Perosevics meg ismét jó játékot nyújtott ha nem is kiemelkedőt, ez is biztató a jövőre nézve.

Én nem láttam olyat, aki kifejezetten rosszul játszott.

Csak így tovább!

polovcev Creative Commons License 2020.09.27 0 7 205726

Gondolom altatott. Az is lehet, hogy szakkönyvek helyett Sun-Tzu-t olvas :)

Mellesleg az első félidő tragikus volt. Nem tudom mit mondott a játékosoknak a szünetben, de azt igencsak eltalálta. Viszont Antonov és a görög gyerek erősítésnek tűnik. Tudom, hogy egyetlen mérkőzés után nem szabadna állást foglalnom, de most mégis megteszem. 

Viszont, Pauljevic mellé nem ártana még valaki, aki nyomás alatt tartja, mert az előretörési kísérletei és passzai ritka gyatrák voltak.

Előzmény: wizardry8 (205725)
wizardry8 Creative Commons License 2020.09.27 0 6 205725

A Nemzeti Sport arról kérdezte: vajon miért csak a szünet után javult fel a lila-fehérek játéka?

„A mérkőzés előtt azt mondtam, hogy új csapatot építünk, új játékstílust, ehhez viszont időre van szükség, ami viszont nincs. A játékosoknak alkalmazkodniuk kell, ami a szünet után sikerült. 

1 félidő alatt sikerült új csapatot összerakni és az új játékstílust megtanítani!

Rogan egy edzőzseni! Vagy mágus.

wizardry8 Creative Commons License 2020.09.27 0 6 205724

Nem ír senki? Biztos még utaztok haza a Hungária körútról :)

Jól megszopatták a fiúk a picipestet.

Egyébként mikor lett ennyire rossz a viszony a picipesttel?

Valamikor a kettősrangadókon még egészen baráti volt.

BELABACSI Creative Commons License 2020.09.27 0 9 205723

Nagy a baj! Kérj segítséget! De mostmár ne a makiktól!

Előzmény: Miller a sör (205722)
Miller a sör Creative Commons License 2020.09.26 -11 9 205722

Te tényleg ilyen házmester Béla vagy ahogy a fradisták hívnak. Így utólag már örülök, hogy nem ismerlek személyesen...bár lehet ez nem véletlen. Olyan 2006 körül a kicsi Bors erőlködött, hogy bemutat neked, igazából már akkor sem voltam rád kiváncsi. A válasszal ne fáradj, X-re teszlek 😉

BELABACSI Creative Commons License 2020.09.26 -4 9 205721

Kár, hogy ennyire frusztrált vagy.

Miért idegesíted fel magad egy olyan kérdésben, amit magadra vettél ugyan, bár megszólítva nem voltál, őt maga a szöveg sem volt durva, amire kiakadhattál volna. Csak azután szóltam hozzád, miután belém kötöttél, hogy csak ne ugassak, mikor te ma is jársz meccsre én meg nem.

Milyen alapon vitatod el, bárki jogát, hogy más szurkolókat biztasson a csapat erőteljesebb támogatására? Ez ha soha nem lettem volna meccsen akkor is jogomban állna. Ez ha tízéves volnék, és soha nem jutottam volna el Újpetre, akkor is inkább pozitív lenne az Újpest mint csapat számára, mint elítélendő és te ne nagyon ugass kategória. Hátmég, hogy elég kevesen vagyunk itt ahhoz, hogy bárkinek komoly esélye lenne arra, élete során több Újpest meccsen volt mint én.

A lényeglátásomról meg. Nem én emlegettem külön hozzászólásban, hogy munka után indultam el a csapat után. Ha ez annyira lényegtelen, hogy nem lehet/kell hozzászólni, más hogyan tesz ilyeneket, akkor mi a faszé lett ez egy külön hozzászólás? Nem mellesleg, miért nagyobb szurker az (vagy miért is írtad le?, hogy te ettől milyen fasza gyerek lettél, míg én vagy más aki szólni mer, biztatni az UTE-fanokat mikor hitevesztett hangulatban vannak, soha el nem ment volna a csapattal sehova) aki munka után indul meccsre, amint aki utoljára egy hete dolgozott, mert megteheti, vagy mert csak?

Kérlek próbálj megnyugodni, főleg, ha nem támad sem téged, sem a csapatodat senki!

Hajrá Lilák!

Előzmény: Miller a sör (205720)
Miller a sör Creative Commons License 2020.09.25 -11 6 205720

Látom sikerült a lényeget megragadnod. Én is vállalkozó vagyok, sőt már a genfi meccs idején is az voltam, bár úgy tűnik a hülyébb fajtából mert a vállalkozás ellenére is dolgozom. Maradjunk annyiban Bélám, hogy nekem nem kell nyomnod itt a lelkesítő dumát. Amikor megérdemelték mindig kimentem, sokszor akkor is mikor nem, de erre a belga által kreált szarra már kurvára nem vagyok kíváncsi.

Előzmény: BELABACSI (205715)
BELABACSI Creative Commons License 2020.09.25 -1 13 205719

Igaz. De fenntartom amit mondtam. Az nálam nem lehet komoly kérdés, hogy szurkolok az Újpestnek, vagy, hogy az "megéri" vagy sem. Bármilyen elkeseredett is vagyok. Én is montam már pillanatnyi dühömben, hogy nem érdekel, de azért a hét végén mégis újra, meg újra jön az Újpest.

Előzmény: btete (205717)
BELABACSI Creative Commons License 2020.09.25 -1 10 205718

Nagyjából egyetértünk.

Én csak hozzátettem ehhez (amihez hasonlókat magam is mondtam itt nem egyszer), hogy nem tudom leszarni az Újpetet. Nem tudom mérlegelni semmilyen körülmények közt, hogy szurkoljak nekik vagy sem. Egyszerűen nem megy, bármilyen rossz is a véleményem arról ami ma van.

Előzmény: Seejay (205716)
btete Creative Commons License 2020.09.24 0 9 205717

Évről évre gyengülünk. Újra csak abban lehet bízni, hogy lesz nálunk két még gyengébb. Lesz ? Ki lesz ? A Budafok végig pariban volt velünk Ujpesten, egyelőre a Paks gyengélkedik, de máris edzőt cseréltek.

Azt nyilatkozta a Barta, hogy Burekovicsért és Obinnáért visszautasíthatatlan ajánlatot kaptunk. Ilyen van a mai világban, de a kapott pénzből "megvettünk" két szabadjétékost vagyis nem kellett értük fizetni a klubjuknak, a játékosoknak valószínüleg igen.

Ez sajnos addig fog menni amíg egyszer ki nem esünk és akkor talán eltakarodik a belga.

Seejay Creative Commons License 2020.09.24 0 10 205716

A hazudozásba , és a képmutatásba fáradt bele mindenki . Abba hogy nincsenek előre mutató dolgok Újpesten . Nincsen fejlődés , őszinte kommunikáció , játszanak a szavakkal . 

Aki azt gondolja hogy az anyagi lehetőségek miatt tartunk itt , az téved . Nincs igazi gazdája a klubnak , nincsen számonkérés , nincsen semminek következménye , és ezt látják a közepes szerbek , afrikaiak , és az nb 1szintjét ritkán elvétve megütő magyar játékosok is .  Ha nyerünk akkor mindenki fogja be , ha 10 meccsen szerzünk 10-12 pontot , akkor sincsen semmi  . Nincs eredménykényszer , közben a klubház dumál  nemzetközi kupaindulásról , a hagyományokról , a tradíciókról , meg a kiváló szurkolókról , akik 1200-an hétről hétre agyvérzést kapnak mikor minden falusi csapat feltörli velünk a padlót .  

A tulajdonost semmi nem érdekli , hogy milyen minőségű a keret , elég ránézni erre az átigazolási szezonra . Kiárusít mindenkit , 3 hónapja tart az átigazolási szezon , de még mindig enged el játékost , 5 helyen lyukas a kezdő , de ő csak azt nézi hogy ingyen jöjjön , meg hogy egyszer majd eladható legyen .  Nem az a baj hogy ad-vesz , hanem nincsen benne szakmai koncepció .  Nincs a klubnak stratégiája . Nem érdekli ha játékosokat , pontokat , szurkolókat veszít , esetleg meg is alázza őket , majd elhúz jó messzire .  1-2 évig mehet ez , de 10 év iszonyatosan sok volt belőle . Valaki komolyan tehetne valamit , mert minden hullik szét Újpesten . Ez a varangy meg jól érzi magát Magyarországon , a megbízóival jókat üzletel ,  cserébe fenntratja a látszatát hogy ő klubtulajdonos . Közben az akarat , és a szándék hiányzik belőle .  Nem az Újpest kell neki , hanem a hazai üzleti lehetőségek . Ezt kéne már észrevenni végre . Mi beszélünk itt egyedül a klubról , meg a fociról , a döntéshozókat nem érdekli hogy máraegy bábklub lett az Újpestből , akinek nincsenek sportszakmai céljai ... 

Előzmény: BELABACSI (205709)
BELABACSI Creative Commons License 2020.09.24 0 2 205715

Bocsánat, hogy a nyolcvanas évektől vállalkozó vagyok és nekem nem kell dolgoznom, ha nem akarok azelőtt, mielőtt elindulok  a csapatal valahova! Szégyellem is.

Előzmény: Miller a sör (205712)
BELABACSI Creative Commons License 2020.09.24 0 10 205714

Én arra reagáltam, hogy kb." hülyeség ezeknek szurkolni". Szót sem ejtettem arról, ki hova megy ki vagy nem megy ki.

Ez ma az Újpest, ha teszik, ha nem. Még csak elgondolkodni sem tudok rajta, szurkoljak ezeknek, vagy sem. És nyilván nekem is tele van a hócipőm, sokszor úgy érzem, hogy nincs semmi értelme, de azért mikor játszanak, mégse tudok mással foglalkozni. Ma is látom minden meccsünket és ma is izgulok rajta, bármit mondtam az előző meccs után.

Engem azért ki lehet rángatni, ha ritkán is. Volt néhány évtized, mikor egyszer sem hiányoztam, semmilyen ürüggyel, légyen az bajnoki, kupa vagy akár edzőmeccs. Ifimeccseket néztem, tarcsit, ma meg az un. profikat is nagyritkán. Ettől még el nem tudom képzelni, hogy ne érdekeljen, hogy ne legyek egy meccstől ideges, vagy feldobott. És biztos vagyok benne, ha ma lennék fiatal kijárnék. Nem ennek a garnitúrának sikerült leszoktatni a minden heti meccsre járásról, a béreltvásárlásról. Egy öreg faszi mint én, kevésbé toleráns a mások hülyeségével szemben, egy fiatal sokkal több dolgot el kell viseljen és el is visel. Én biztosan úgy voltam vele. De, ha valaki már tíz-húsz-harminc évesen sem veszi komolyan a dalokat amiket énekelt a hűségről, ami az erőnk, akkor ott nem csak a focinkkal van baj. A divatdrukker nálam nem komolyan vehető.

Majd, ha valaki leteszi azt a mennyiséget ami én letettem kijárásban (volt, hogy a kerékagyig behavazott Üllőin, mentünk meccsre csúszkáva a kocsival a hóban, még jó, hogy egy kocsi sem volt ami szintén olyan hülye, hogy olyan időben az utakat járja és mikor kiértünk a Szőnyire, mégis összejöttünk vagy ezeren, pedig szinte reménytelen volt, hogy akkor meccs legyen és nem is volt végül), és szurkolásban, akkor felkérdezhet, hogy ki mit is tette le az asztalra. Ha miden elérhető távolságban élő, ötven alatti UTE-fan, csak a felét abszolválná annak a mennyiségnek kijárásban és szurkolásban amit én abszolváltam, akár csak a Törő utáni korszaktól (hogy ne azt mondjam, mikor sokszor voltunk bajnokok), az utolsó bajnoki címünk + tíz év utáni időszakig (akkor már csak kétszer voltunk bajnokok és sokszor alig fértünk be a tízbe, vagy be se fértünk), akkor ma kicsi lenne a stadion és hangorkánnal fogadnánk minden ellenfelünket, mint anno a maikat. Pedig az se volt egy kifejezetten dicső időszak.

És akkro az egyéb támogatásról nem is beszéltünk.

BOLDOG ÚjPESTET!

Előzmény: maribor (205710)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!